Microsoft podržava Apple

poruka: 135
|
čitano: 21.969
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoft podržava Apple".
15 godina
offline
RE: Microsoft podržava Apple
EnlightenedPhoenix kaže...
Pa koliko znam crawling flash stranica sa googlom je omogucen :)

Što mi baš previše i ne znači kada ja pišem crawler...

Every hole is a goal!
16 godina
neaktivan
offline
Microsoft podržava Apple

http://www.mi3dot.org/forum/viewtopic.php?t=15638

 

desetak non flash siteova, čisto da vidite da se može i bez flasha svašta napraviti.

A.
 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Microsoft podržava Apple

Sam ajax i nije bas SEO friendly... kao ni flash...

I'm going woo woo
 
2 1 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Microsoft podržava Apple
naxeem kaže...
Danijel kaže...

[4] Možeš li zamisliti da su 24sata/Večernji/Facebook/Bug.hr izvedeni u Flashu/Silverlightu? hahaha, da mi je to vidjeti...

Hmm, a zašto nebi BUG bio u SL-u? - http://www.2advanced.com/ - pogledaj što Flash može i kako to može izgledati. Prilično moćno.

 

skuzili su kako imati history na stranicama :))))))))

prije kad sam ih gledao nisu imali tu mogucnost i bili su mi bash smijeshni :)

zelim,hocu,mogu al neam koga
16 godina
offline
Microsoft podržava Apple

Neznam cemo ovaj TD... da bi Ajax bio SEO friendly moras se dosta vise zajebavat nego inace...

I'm going woo woo
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Microsoft podržava Apple
tnakir kaže...

Neznam cemo ovaj TD... da bi Ajax bio SEO friendly moras se dosta vise zajebavat nego inace...

  Slazem se... malo sam gledao... i sve stranice osim one zadnje mi se otvaraju... pa vise od 6 sekundi :)

 

Vise volim flash...

In Control
16 godina
offline
RE: Microsoft podržava Apple
tnakir kaže...

Neznam cemo ovaj TD... da bi Ajax bio SEO friendly moras se dosta vise zajebavat nego inace...

Pogledaj tko ti ga je dao :)

ja nebih obraćao pozornost.

If i had a dollar for every brain you don't have, I'd have one dollar! Squidward Tentacles
16 godina
offline
RE: Microsoft podržava Apple
EnlightenedPhoenix kaže...
tnakir kaže...

Neznam cemo ovaj TD... da bi Ajax bio SEO friendly moras se dosta vise zajebavat nego inace...

  Slazem se... malo sam gledao... i sve stranice osim one zadnje mi se otvaraju... pa vise od 6 sekundi :)

 

Vise volim flash...

Ali sam ajax nema veze sa brzinom ucitavanja... dakle djelovi stranice se selektivno ucitavaju/mijenjaju. Dakle to bi trebalo ici brze nego flash. Ajax jednostavno pomocu javascripta/xml-a hvata odredjeni sadrzaj, bio on stranica, slika, manistra na pome, i sa njim dalje manipulira. Zelis li ga dodati u nekakav container ili sto vec, to ovisi o tebi...

 

Sami efekti u "ajaxu" odnosno, zapravo u jQueryu ovise o mogucnostima samog browsera, odnosno njegovom javascript engineu i naravno, samom racunalu. jQuery sam po sebi nije namjenjen da zamijeni animacije koje se mogu dobiti flashem, naravno, mogu se napraviti jer je sam framework jako mocan, ali to mu nije osnovna namjena.

I'm going woo woo
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.5.2010 17:09 (tnakir).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Microsoft podržava Apple
tnakir kaže...
EnlightenedPhoenix kaže...
tnakir kaže...

Neznam cemo ovaj TD... da bi Ajax bio SEO friendly moras se dosta vise zajebavat nego inace...

  Slazem se... malo sam gledao... i sve stranice osim one zadnje mi se otvaraju... pa vise od 6 sekundi :)

 

Vise volim flash...

Ali sam ajax nema veze sa brzinom ucitavanja... dakle djelovi stranice se selektivno ucitavaju/mijenjaju. Dakle to bi trebalo ici brze nego flash.

 

Sami efekti u "ajaxu" odnosno, zapravo u jQueryu ovise o mogucnostima samog browsera, odnosno njegovom javascript engineu i naravno, samom racunalu. jQuery sam po sebi nije namjenjen da zamijeni animacije koje se mogu dobiti flashem, naravno, mogu se napraviti jer je sam framework jako mocan, ali to mu nije osnovna namjena.

  Ma kuzim ja to, samo sam kao kuriozitet naveo...

 

Sto se mog trenutnog projekta tice najbolje ce raditi u flashu, ali morat cu izgleda zaposliti i nekoliko java programera za ostale platforme (mobilne, ipad i slicno)

In Control
16 godina
neaktivan
offline
RE: Microsoft podržava Apple
tnakir kaže...

Neznam cemo ovaj TD... da bi Ajax bio SEO friendly moras se dosta vise zajebavat nego inace...

Pa treba da, kao i sa flashem. Postoje razne fore. Al poanta je bila da se može svašta napraviti da izgleda vizualno bogato i da ima nekakve "efekte" a da nemaš flash plugin. I ovo je tek početak, potencijal je velik za one koji vole taj stil. Inače, već sam rekao da je na velikoj većini full flash stranica flash efekti i "wow" faktor najčešće sam sebi svrha. Kao da staviš stvar koju prezentiraš u 7 kičastih kutija od kojih je svaka upadljivija od samog proizvoda koji je unutra i na kojeg želiš svratiti pozornost. Stranice rađene u flashu gdje je sadržaj kralj, a ne flash se mogu pobrojati na prste. Igre su druga stvar, al za igre postoje tisuću puta moćniji alati od flasha.

A.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Microsoft podržava Apple
artfull kaže...
tnakir kaže...

Neznam cemo ovaj TD... da bi Ajax bio SEO friendly moras se dosta vise zajebavat nego inace...

Pa treba da, kao i sa flashem. Postoje razne fore. Al poanta je bila da se može svašta napraviti da izgleda vizualno bogato i da ima nekakve "efekte" a da nemaš flash plugin. I ovo je tek početak, potencijal je velik za one koji vole taj stil. Inače, već sam rekao da je na velikoj većini full flash stranica flash efekti i "wow" faktor najčešće sam sebi svrha. Kao da staviš stvar koju prezentiraš u 7 kičastih kutija od kojih je svaka upadljivija od samog proizvoda koji je unutra i na kojeg želiš svratiti pozornost. Stranice rađene u flashu gdje je sadržaj kralj, a ne flash se mogu pobrojati na prste. Igre su druga stvar, al za igre postoje tisuću puta moćniji alati od flasha.

Uostalom, nije nužno ni koristiti AJAX uz JS efekte - ako nema baš puno sadržaja (što takve stranice baš i nemaju) stvari se mogu organizirati unutar jedne stranice pa animirati... :)

Potpis ;)
16 godina
offline
RE: Microsoft podržava Apple
artfull kaže...

Pa treba da, kao i sa flashem. Postoje razne fore. Al poanta je bila da se može svašta napraviti da izgleda vizualno bogato i da ima nekakve "efekte" a da nemaš flash plugin. I ovo je tek početak, potencijal je velik za one koji vole taj stil. Inače, već sam rekao da je na velikoj većini full flash stranica flash efekti i "wow" faktor najčešće sam sebi svrha. Kao da staviš stvar koju prezentiraš u 7 kičastih kutija od kojih je svaka upadljivija od samog proizvoda koji je unutra i na kojeg želiš svratiti pozornost. Stranice rađene u flashu gdje je sadržaj kralj, a ne flash se mogu pobrojati na prste. Igre su druga stvar, al za igre postoje tisuću puta moćniji alati od flasha.

Ali to se nikada nece izvrsavati fluidno kao na flashu... kao sto rekoh... jQuery nije namjenjen izradi animacija sa elementima stranice...

 

U slucaju nekakvih web studija koji koriste efektne stranice da bi prikazali svoj potencijal, onda je svakako pozeljno imati tako nesto, bas zato da klijentu kazes "gle sto mozemo...". Pokusavam naci ali ne mogu, postojao je jedan strani web studio cija stranica je napravljena 100% u flashu... ugl bazirana je na nekakvom liku... preloading je przenje lika sa strujom... sto si blizi kraju ucitavanja to je kao napon veci. Takodjer prelazak sa scene na scenu je tako impresivan da bi ih ja bez greske angazirao za izradu svog sajta da sam bogat i da mi treba dobar web.

 

Ti non stop insinuiras da je flash losh... u nekim segmentima da, ali u nekim segmentima je nezamjenjiv.

 

Danijel kaže...
Uostalom, nije nužno ni koristiti AJAX uz JS efekte - ako nema baš puno sadržaja (što takve stranice baš i nemaju) stvari se mogu organizirati unutar jedne stranice pa animirati... :)

Vec sam reko, ajax nisu JS efekti... javascript odnosno jQuery framework ili neki drugi slican fw nisu namjenjeni efektima. Sa njima je baratanje DOM-om opcenito lakse nego da ides kucat cisti javascript. To sto se jako cesto koriste za nekakve fade in/out, bla bla to ne znaci da mogu samo i jedino to.

I'm going woo woo
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.5.2010 20:41 (tnakir).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Microsoft podržava Apple
tnakir kaže...
artfull kaže...

[zamijeni tekst bilo kojim stavom Stevea Jobsa]

Ti non stop insinuiras da je flash losh... u nekim segmentima da, ali u nekim segmentima je nezamjenjiv.

On "insinuira" ono što mu Steve Jobs kaže.

Da Steve napiše još jedan blog post s kojim će srušiti dionice Applea, dodatnih 2% (dakle, da napiše još jedan idiotski komentar), artfull bi i to ponavljao kao papagaj.

 

Npr. da Steve Jobs objavi blog post u kojem kaže da su ekrani u boji glupost, artfull bi imao taj stav.

 

Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
16 godina
neaktivan
offline
Microsoft podržava Apple
hahaahhaahh, stvarno ste smjesni. :)
A.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Microsoft podržava Apple
naxeem kaže...

Npr. da Steve Jobs objavi blog post u kojem kaže da su ekrani u boji glupost, artfull bi imao taj stav.

 

A što će nam ekrani u boji, to je totalna glupost - koliko bi svijet bio bolji da se koriste samo crno-bijeli - sve bi bilo lakše, npr. dizajn - jer bi na izbor imali samo nijanse sive... Ja jedva čekam crno-bijeli Mac :P

 

Nadam se da Jobs ovo čita... xD

 

Ja stvarno ne razumijem otkud nastaje tolika opsjednutost Appleom i njihovim fanovima i to od strane onih koje kao Apple ne zanima uopće...

Čemu analizirati svaki post bilo kojeg tzv. fanboya tu na forumu?

Potpis ;)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Microsoft podržava Apple
naxeem kaže...
tnakir kaže...
artfull kaže...

[zamijeni tekst bilo kojim stavom Stevea Jobsa]

Ti non stop insinuiras da je flash losh... u nekim segmentima da, ali u nekim segmentima je nezamjenjiv.

On "insinuira" ono što mu Steve Jobs kaže.

Da Steve napiše još jedan blog post s kojim će srušiti dionice Applea, dodatnih 2% (dakle, da napiše još jedan idiotski komentar), artfull bi i to ponavljao kao papagaj.

 

Npr. da Steve Jobs objavi blog post u kojem kaže da su ekrani u boji glupost, artfull bi imao taj stav.

 

  E ovdje ti moram prigovoriti, ovo je lijepa i konstruktivna rasprava bila bez spominjanja applea...

 

Covjek ima svoje misljenje i ne voli flash jer ruku na srce... LJUDI GA ZLOPORABE za gluposti...

 

Ja eto ne volim javu za kompleksnije stvarcice... Tipa animacije, igre i slicno...

In Control
16 godina
neaktivan
offline
RE: Microsoft podržava Apple
EnlightenedPhoenix kaže...

 Covjek ima svoje misljenje i ne voli flash jer ruku na srce... LJUDI GA ZLOPORABE za gluposti...

Istina, Flash se koristi za svašta, a moje mišljenje je da treba prestati s njim na webu i koristiti ga kroz Air i interaktivne aplikacije... :)

Potpis ;)
15 godina
protjeran
offline
RE: Microsoft podržava Apple
Psiho246 kaže...

iPhone ti bolje lezi u ruci od Nokie? Prvo mi reci koje Nokie od njih bezbroj koje postoje u rangu od par sto kuna do nekoliko tisuca kuna?

ma vjerovatno od svih njih, zulja ga ime nokia na poledini :)

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
16 godina
offline
RE: Microsoft podržava Apple
grimyHR kaže...
Psiho246 kaže...

iPhone ti bolje lezi u ruci od Nokie? Prvo mi reci koje Nokie od njih bezbroj koje postoje u rangu od par sto kuna do nekoliko tisuca kuna?

ma vjerovatno od svih njih, zulja ga ime nokia na poledini :)

Pa da, kad je iPhone zaobljenije  od NOKIA

If i had a dollar for every brain you don't have, I'd have one dollar! Squidward Tentacles
14 godina
offline
RE: Microsoft podržava Apple
wyks kaže...
grimyHR kaže...
Psiho246 kaže...

iPhone ti bolje lezi u ruci od Nokie? Prvo mi reci koje Nokie od njih bezbroj koje postoje u rangu od par sto kuna do nekoliko tisuca kuna?

ma vjerovatno od svih njih, zulja ga ime nokia na poledini :)

Pa da, kad je iPhone zaobljenije  od NOKIA

  prije više logo jabuka upada u oči,sad su ms i apple postali kompanjovi,tko zna kakve su to zakulisne igre gdje se okreče velika lova igra se prljavo,korisnike uvjeravaju u ispravnost svojih odluka a vjerovatno se samo radi o lovi

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.5.2010 22:13 (blackalbum).
16 godina
offline
RE: Microsoft podržava Apple
EnlightenedPhoenix kaže...

 

Ja eto ne volim javu za kompleksnije stvarcice... Tipa animacije, igre i slicno...

Pa poanta i je u tome da java nije za animacije, igre i takodalje... odnosno javascript da budem tocan. 

I'm going woo woo
16 godina
neaktivan
offline
RE: Microsoft podržava Apple
tnakir kaže...
EnlightenedPhoenix kaže...

 

Ja eto ne volim javu za kompleksnije stvarcice... Tipa animacije, igre i slicno...

Pa poanta i je u tome da java nije za animacije, igre i takodalje... odnosno javascript da budem tocan.

  Ali moze li se rabiti? moze... ali vjerojatno bi bilo... uf... :)

In Control
16 godina
offline
RE: Microsoft podržava Apple

Moze... ali je to pain in the ass... i imat ces znatno vise kucanja od npr u AS-u

I'm going woo woo
16 godina
offline
RE: Microsoft podržava Apple
tnakir kaže...
EnlightenedPhoenix kaže...

 

Ja eto ne volim javu za kompleksnije stvarcice... Tipa animacije, igre i slicno...

Pa poanta i je u tome da java nije za animacije, igre i takodalje... odnosno javascript da budem tocan. 

Ne vidim zašto JS u budućnosti ne bi bio jednako brz ili čak i brži od ekipe? Pa time i u animacijama, igrama i sl. Zašto?

 

a) JS je interpretativni/skriptni jezik i kao takav zaostaje za onima koji se prevode u bytecode, a kamo li tek za onima koji se nativno kompajliraju za danu platformu, međutim Google je s V8 počeo eru s optimizacijom JS-a:

V8 increases performance by compiling JavaScript to native machine code before executing it, rather than to a bytecode or interpreting it.  (izvor wikipedija)

Što bi teoretski moglo značiti da ako Adobe ne promijeni način izvođenja AS-a da bi ga JS mogao lako prestići u brzini i efikasnosti (ako već nije).

b) JS je standard i kao takav dostupan svima da ga poboljšavaju (konkurencija je uvijek zdrava: Opera vs. Chrome vs. Firefox - svi oni rade da njihov browser bude najbrži), dok je Adobe samo jedan i u pravilu mu se nikuda ne žuri (kao što pokazuje s podrškom za druge platforme, 64bitnim verzijama itd.)

c) IE, Mozilla, Opera, Webkit... svi oni najavljuju upotrebu 2D, a poslije čak i 3D akceleracije nativno u browseru (da, to ima i Flash, ali ne na svim platformama i vjerojatno ne baš efikasno implementirano).

 

Tako da JS nikako nije podređen AS-u/Flashu, no dugi niz godina je bio sustavno zanemarivan (i to prvenstveno od dominantnog browsera na tržištu), no klima se mijenja...

 

 

 

A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
16 godina
offline
RE: Microsoft podržava Apple
tnakir kaže...
EnlightenedPhoenix kaže...

 

Ja eto ne volim javu za kompleksnije stvarcice... Tipa animacije, igre i slicno...

Pa poanta i je u tome da java nije za animacije, igre i takodalje... odnosno javascript da budem tocan. 

 

Kakve veze imaju Java j Javascript?

16 godina
offline
RE: Microsoft podržava Apple
segregator kaže...
tnakir kaže...
EnlightenedPhoenix kaže...

 

Ja eto ne volim javu za kompleksnije stvarcice... Tipa animacije, igre i slicno...

Pa poanta i je u tome da java nije za animacije, igre i takodalje... odnosno javascript da budem tocan. 

 

Kakve veze imaju Java j Javascript?

Kolega Enligtened brka pojmove izmedju jave i javascripta... vecina ljudi misli da su java i javascript jedno te isto...

I'm going woo woo
16 godina
offline
RE: Microsoft podržava Apple
tnakir kaže...

Kolega Enligtened brka pojmove izmedju jave i javascripta... vecina ljudi misli da su java i javascript jedno te isto...

Vjerojatno segregator komentira što nisi izričito naglasio da to nema veze s vezom... Cool

A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
16 godina
offline
Microsoft podržava Apple

Ma sve 5, ali mi smo otisli toliko u offtopic da neznam kako nismo kartone pobrali. Vjerovatno zato jer je jedan moderator sa nama offtopichario :)

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Microsoft podržava Apple

Zapravo, rasprava se prirodno razvila u širem smjeru tehnologija za web, jer i sam članak (iako pogrešan), odnosi se upravo na to.

Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Microsoft podržava Apple

Znam, samo je diskusija sa artfullom ko borba protiv vjetrenjaca...

I'm going woo woo
 
1 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice