Microsoft kroz Windowse 10 servira svoje reklame

poruka: 94
|
čitano: 9.025
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoft kroz Windowse 10 servira svoje reklame".
15 godina
offline
Microsoft kroz Windowse 10 servira svoje reklame

Samo neka dodaju šta hoće, ionako mi malo nedostaje da vratim Windows 8.1 ili čak 7.

Know your world.
 
21 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft kroz Windowse 10 servira svoje rekla
Već sam isključio tu opciju.
Moj PC  
1 1 hvala 2
11 godina
offline
Re: Microsoft kroz Windowse 10 servira svoje rekla
escobar_ kaže...

Samo neka dodaju šta hoće, ionako mi malo nedostaje da vratim Windows 8.1 ili čak 7.

 Cekaj.Sad ce se javiti ovi fanboys od WIN10...Ali decko..Kako da ti objasnim sa hackersko informaticke strane...WIN10 je ultra super duper OS.Kuuuuiiiis ovo ono...Oni ne kuze da ja zelim OS koji je next,next,next i FCK OFF with BLSHT!!!

15 godina
offline
Re: Microsoft kroz Windowse 10 servira svoje rekla
Nije problem što se može isključiti, problem je što je to opcija default opcija. I ja ili kolege sa foruma koji smo informatički potkovani čemo to brzinski isključiti, ali drugi ljudi (kao moj tata) to neče znati i iz straha da nešto ne pokvare neče ni dirati😑.
S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
Moj PC  
22 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft kroz Windowse 10 servira svoje rekla
Hrco kaže...
Već sam isključio tu opciju.

 Također. 

8 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft kroz Windowse 10 servira svoje rekla
To je insider ili...?
8 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft kroz Windowse 10 servira svoje rekla
To je insider ili...?
9 godina
neaktivan
offline
Microsoft kroz Windowse 10 servira svoje reklame

Uspjenili ste se zbog opcije koja se  lagano isključi, a od Googleovih reklama koje iskaču i na najopskurnijim stranicama glava ne boli jer je mozak valjda već otupio.

 
8 15 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft kroz Windowse 10 servira svoje rekla
Torent kaže...
To je insider ili...?

da, trenutno samo na Windows Insider.


ali je sad pitanje sta ce bit sljedeci mjesec, kad Win10 1703 krene public

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.3.2017 9:30 (nathan.fake).
14 godina
offline
Re: Microsoft kroz Windowse 10 servira svoje rekla
nathan.fake kaže...
da, trenutno samo na Windows Insider.

ali je sad pitanje sta ce bit sljedeci mjesec, kad Win10 1703 krene public

 ma siguran sam da toga neće biti jer bi ih stopirala eu, tj. da će biti samo u insider verziji

nemam za potpis
9 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft kroz Windowse 10 servira svoje rekla
tenac kaže...
nathan.fake kaže...
da, trenutno samo na Windows Insider.

ali je sad pitanje sta ce bit sljedeci mjesec, kad Win10 1703 krene public

 ma siguran sam da toga neće biti jer bi ih stopirala eu, tj. da će biti samo u insider verziji

budemo vidili, sad su se svi uspjenili jer pustaju reklame Insiderima 

 

istim onim korisnicima, koji su svjesno usli u Insider program, kako bi testirali nove feature... pljuvanje po MS-u je uvijek dobar clickbait naslov 

 

mozda ce reklame bit rezervirane za nadolazeci Windows 10 Cloud SKU, koji bi mozda mogo bit besplatan za OEM-e (za low end racunala, da konkurira Chrome OS-u)... pa bi se kroz reklamiranje subvencirali... ajd znaj 

 

inace, svi clanci zaborave napisat, da se identicna reklama vec neko vrijeme prikazuje u OneDrive-u, na gotovo svim platformama 

15 godina
offline
Re: Microsoft kroz Windowse 10 servira svoje rekla
maximilian kaže...

Uspjenili ste se zbog opcije koja se  lagano isključi, a od Googleovih reklama koje iskaču i na najopskurnijim stranicama glava ne boli jer je mozak valjda već otupio.

Nismo uspjenili, komentarišemo sasvim normalno.

 

I nije to više jedna opcija, to je set opcija koje korisnik treba pogasiti kako se ne bi dijelilo ovo ili ono, kako ne bi izbacivao reklame, vrtio stotine appova u pozadini  i slično. Kako koja verzija izađe tako Windows biva natrpan novim dodacima i budalaštinama. Nije to problem isključiti tzv. power-userima, šta je s ostalih?

 

Otprilike će izgledat ovako: instaliraš Windows 10 > provedeš sat-sat i pol da pronađeš i pogasiš sve opcije koje su oni ubacili "jer su korisnici tako htjeli".

Know your world.
15 godina
offline
Microsoft kroz Windowse 10 servira svoje reklame

Vodstvo u tom Microsoftu je stvarno poremeceno. Zanima me kako ce za 30 godina neki povijesnicar-ekonomist-psiholog ovo objasnjavat. Citam clanke o raznim velikim informatickih kompanija ima svega, al sve spada u tu kategoriju normalnih odluka i onda imas Microsoft. Ko da citam pricu o nekoj tvornicu u RH koju se ide raz'ebat radi recimo vrijednog zemljista u centru grada. Samo to nasi rade namjerno. Pa imaju dobrih 100 miljardi dolarara fail investicija u zanjih 10 godina sta bi im polupismena osoba rekla da ne valja. Cinilo mi se od pocetka da je taj Balmer lud i glup, al da je mogo ovolko stete napravit, nemres vjervat, a mos mislit kog je taj sve zaposlio...

 
13 0 hvala 3
9 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft kroz Windowse 10 servira svoje rekla
escobar_ kaže...

Nismo uspjenili, komentarišemo sasvim normalno.

 

I nije to više jedna opcija, to je set opcija koje korisnik treba pogasiti kako se ne bi dijelilo ovo ili ono, kako ne bi izbacivao reklame, vrtio stotine appova u pozadini  i slično. Kako koja verzija izađe tako Windows biva natrpan novim dodacima i budalaštinama.

 

Govoriš o windozima ili Chrome OS/Androidu?

15 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft kroz Windowse 10 servira svoje rekla
Ne možeš uspoređivati web stranice koje se financiraju reklamama s proizvodom kojeg plaćaš. Uspjenili bi se i da kupimo auto u auto kući, pa kad ga dođemo preuzeti vidimo da je oblijepljen reklamama te iste auto kuće. Ja takvo auto ne bih preuzeo, već bi auto kuća imala opciju vratiti novac s kamatama i troškovima ili isporučiti drugo vozilo, ukoliko su to u stanju napraviti unutar roka u ugovoru.
Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
11 godina
neaktivan
offline
Microsoft kroz Windowse 10 servira svoje reklame

Microsoft 

 
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft kroz Windowse 10 servira svoje rekla

 

escobar_ kaže...
maximilian kaže...

Uspjenili ste se zbog opcije koja se  lagano isključi, a od Googleovih reklama koje iskaču i na najopskurnijim stranicama glava ne boli jer je mozak valjda već otupio.

Nismo uspjenili, komentarišemo sasvim normalno.

 

 

 

Neš ti normalnog:

 

Endymon kaže...

 Cekaj.Sad ce se javiti ovi fanboys od WIN10...Ali decko..Kako da ti objasnim sa hackersko informaticke strane...WIN10 je ultra super duper OS.Kuuuuiiiis ovo ono...Oni ne kuze da ja zelim OS koji je next,next,next i FCK OFF with BLSHT!!!

 

pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
9 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft kroz Windowse 10 servira svoje rekla
MrBlc kaže...
Ne možeš uspoređivati web stranice koje se financiraju reklamama s proizvodom kojeg plaćaš. Uspjenili bi se i da kupimo auto u auto kući, pa kad ga dođemo preuzeti vidimo da je oblijepljen reklamama te iste auto kuće. Ja takvo auto ne bih preuzeo, već bi auto kuća imala opciju vratiti novac s kamatama i troškovima ili isporučiti drugo vozilo, ukoliko su to u stanju napraviti unutar roka u ugovoru.

 

Ja bih se zahvalio na poklon autu u kojem moram slušati jednu radio stanicu, desno na šajbi mi iskaču reklame, a u kabini real time kamera proizvođača...

 

Na windozima (doma i na poslu, xx računala) ni jedna reklama mi nije iskočila, a ako i kad se desi.. postoji opcija off.

15 godina
neaktivan
offline
Microsoft kroz Windowse 10 servira svoje reklame

Mene više brine način na koji razmišljaju developeri u Microsoftu i

smjer u kojem idu windowsi. Pretvaraju operativni sustav koji se plaća

u nekakav reklamni softver. Dobro je da se to može isključiti ali svejedno

to ne bi smio biti smjer razvoja za profesionalni sofver. Definitivno već sad pretjeruju.

Ako već ubacuju reklame, trebali bi sniziti cijenu windowsa. :D

 

 

 

 

 

JDM4LFE
 
6 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft kroz Windowse 10 servira svoje rekla
escobar_ kaže...
maximilian kaže...

Uspjenili ste se zbog opcije koja se  lagano isključi, a od Googleovih reklama koje iskaču i na najopskurnijim stranicama glava ne boli jer je mozak valjda već otupio.

Nismo uspjenili, komentarišemo sasvim normalno.

 

I nije to više jedna opcija, to je set opcija koje korisnik treba pogasiti kako se ne bi dijelilo ovo ili ono, kako ne bi izbacivao reklame, vrtio stotine appova u pozadini  i slično. Kako koja verzija izađe tako Windows biva natrpan novim dodacima i budalaštinama. Nije to problem isključiti tzv. power-userima, šta je s ostalih?

 

Otprilike će izgledat ovako: instaliraš Windows 10 > provedeš sat-sat i pol da pronađeš i pogasiš sve opcije koje su oni ubacili "jer su korisnici tako htjeli".

 Još veći je problem što se od builda do builda opcije mijenjaju, tako da ono što je u jednom buildu radilo više ne radi u drugom. W10 su dosad neviđen kaos.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft kroz Windowse 10 servira svoje rekla
Shinichi kaže...

Mene više brine način na koji razmišljaju developeri u Microsoftu i

smjer u kojem idu windowsi. Pretvaraju operativni sustav koji se plaća

u nekakav reklamni softver. Dobro je da se to može isključiti ali svejedno

to ne bi smio biti smjer razvoja za profesionalni sofver. Definitivno već sad pretjeruju.

Ako već ubacuju reklame, trebali bi sniziti cijenu windowsa. :D

 

 

 

 

 

 Mene brine smjer u kojem ide microsoft opcenito. 

Kad su predstavili xbox one toliko su gurali onaj kinect....2 god kasnije ga cak niti ne podrzavaju, xbox ekskluzive dolaze na PC (msm meni okej ali zar nije to trebalo prodavat konzolu?)

Krenuli su bas ostro sa windows phone...cini se da dizu ruke i od njega

I na windows 10 isto mjenjaju smjer naspram onog sta su reklamirali kad je izasao.

Ako proizvod instantno ne postane najveci hit oni odmah odustanu. 

15 godina
offline
Re: Microsoft kroz Windowse 10 servira svoje rekla
Shinichi kaže...

Mene više brine način na koji razmišljaju developeri u Microsoftu i

smjer u kojem idu windowsi. Pretvaraju operativni sustav koji se plaća

u nekakav reklamni softver. Dobro je da se to može isključiti ali svejedno

to ne bi smio biti smjer razvoja za profesionalni sofver. Definitivno već sad pretjeruju.

Ako već ubacuju reklame, trebali bi sniziti cijenu windowsa. :D

 

 

 

 

 

 Pa sigurno ne razmišljaju developeri o reklamama već netko par stepenica više.

15 godina
offline
Microsoft kroz Windowse 10 servira svoje reklame

nis niš primetil. a, da: još imam sedmicu  (sad će krenuti radikalni žmukljošuftovi džihadisti, tipa [de]Bilal, Memphis i slični ... )

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
9 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft kroz Windowse 10 servira svoje rekla
Kao što je netko napisao, ako će plaćena verzija biti bez reklama, a free verzija s reklamama, to je ok. Međutim, ako plaćaš (bilo odvojeno ili u cijeni uređaja) onda ti proizvođač nema pravo gurati reklame, čak ni kad postoji opcija za ugasiti ako ne daš izričiti pristanak.

Netko je usporedio s Androidom. Android nema reklame unutar OS-a, već isključivo third party aplikacije koje su free I tako se financiraju.
Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
11 godina
offline
Microsoft kroz Windowse 10 servira svoje reklame

Je li Microsoft izgubio busulu ili ju je našao, ali okrenutu u pogrešnom smjeru?

 

Ili mi ne razumjemo da Microsoft radi OS za običnog (da ne kažem glupog) korisnika. A njih je puno više od ovih drugih.

 

A možda je to i dobro. Možda obični korisnik plati koju kunu/euro/dolar ovom drugom da mu dovede OS u red. Inače zašto bi ostavljali opcije da se mogu isključit sve te pizdarije. 

 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Microsoft kroz Windowse 10 servira svoje rekla
Ajde da Microsoft nema monopol na OS tržištu pa gura reklame - to bih shvatio, ali ovako na silu forsirati nešto što doslovno nema smisla mi stvarno nije jasno.

Valjda su toliko opčinjeni s činjenicom da su glavni pa od dosade izmišljaju toplu vodu.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Microsoft kroz Windowse 10 servira svoje reklame

Di je Sum_of_all_fears da kaže kako je ovo napredak i kako je Windows 10 superiorniji naspram Windows 7...

Moj PC  
3 2 hvala 1
9 godina
offline
Microsoft kroz Windowse 10 servira svoje reklame

Google to radi od kad su nastali,to vam ne smeta?

kaj sad pizdite.

Believe Those Who Are Seeking the Truth doubt Those Who Find It!
Moj PC  
1 8 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Microsoft kroz Windowse 10 servira svoje reklame

Mislim da je ovo u skladu sa time kako su počeli - prvo ti prikuplja podatke o preferencama, interesima i ostalome što te zanima, a nakon toga krenu sa plasiranjem reklama. S obzirom na cijenu Windowsa (koji su opako precijenjeni u odnosu na bilokoji drugi OS) trebali bi blokirati oglase drugih, a ne plasirati svoje.

 

Nedavno sam čitao članak čovjeka koji je uspoređivao alternative za MacBook Pro (XPS i Surface) i kao korisnik macOS-a je bio šokiran količinom bloatwarea koji dolazi uz 10-ku. Ovo je samo nastavak kretanja po tom putu. A komentari tipa "pa lako je to ugasiti" me ne mogu uvjeriti da je to ispravna stvar od strane MS-a jer velik broj korisnika (npr. gospođe u računovodstvu maih i srednjih firmi) nije toga ni svjestan. Još manje me u to mogu uvjeriti kometari "pa i drugi to rade" - to je jednostavno pogrešan pristup.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
11 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft kroz Windowse 10 servira svoje rekla
maximilian kaže...

Uspjenili ste se zbog opcije koja se  lagano isključi, a od Googleovih reklama koje iskaču i na najopskurnijim stranicama glava ne boli jer je mozak valjda već otupio.

zamisli: jedan dan dođeš doma i ja ti sjedim u dnevnom boravku i krenem ti nuditi reklamne letke. na tvoje bunjenje ja ti odgovaram da što se buniš, da su ti se vrata dala otvoriti sa master ključem i da se to da lagano isključiti ugradbom prave brave i da se ne žališ kad ti u tramvaju serviraju reklame na reklamnim panoima

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice