Italija potpuno zabranila Uber

poruka: 57
|
čitano: 7.827
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Italija potpuno zabranila Uber".
13 godina
neaktivan
offline
Re: Italija potpuno zabranila Uber
ivaninho kaže...
Mnogi niste upućeni u srž problema, pa da razjasnimo par stvari;

1) Svaki "obični" taksist plaća paušalni porez državi, dok uber uredno od svake vožnje, fiskalnim računom plaća 25%. Čistom logikom, što je povoljnije za državu?


Vidim ti si upućen.

Slika 1. Nema na čemu.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Italija potpuno zabranila Uber
ivaninho kaže...
1) Svaki "obični" taksist plaća paušalni porez državi, dok uber uredno od svake vožnje, fiskalnim računom plaća 25%. Čistom logikom, što je povoljnije za državu?

Paušalni porez je porez na dobit kojeg plaćaju isključivo obrtnici koji nisu u sustavu PDV-a, a imaju manji godišnji primitak ispod propisane granice.

 

ivaninho kaže...
3) Što se sigurnosti i osiguranja tiče svi odgovaraju jednako pred zakonom i svu su slučajevi osigurani što znači da nema stvarne opasnosti od nemogućnosti nakanade štete od uber vozača, tj. vlasnika vozila. Nadalje, uber propisuje određene uvjete, primjerice maksimalna starost auta od 10 godina i vozačko iskustvo od minimalno 4 godine, tako da neka ograničenja postoje.

Istina je, isključivo zato što osiguranje uvijek isplaćuje štetu, a ako se ustanovi da nisu bili zadovoljeni zakonski propisani uvjeti, zadržava pravo potraživati tu štetu od ugovaratelja police/vozača.

 

ivaninho kaže...
4) Vozači ubera kod nas nisu u povoljnijok poziciji, iz razloga što moraju plaćati doprinose i zdravstveno, pa čak ako imaju stalno zaposlenje i uber im je samo dodatni i povremeni izvor prihoda.

Tu po ničemi vozači Ubera nisu u povoljnijoj situaciji, ali nisu ni u nepovoljnijoj, od bilo koje osobe u Hrvatskoj koja je zaposlena i/ili ima povremeni izvor prihoda. Kad se priča o povoljnijoj situaciji, govori se o propisanim normama i davanjima vezanim uz samo obavljanje djelatnosti, a ne troškova radnika (koji ovise o načinu zapošljavanja, a ne modelu rada kompanije i pružanja usluge).

 

ivaninho kaže...
4) U današnje vrijeme kad ni sam ne znam doći bez traženja uputstava do novog aerodroma, a živim pored njega, priče o nekom poznavanju grada su sulude, pogotovo uzimajući u obzir navigacijsku tehnologiju.

Ko ti je kriv.

 

ivaninho kaže...
5) Uber kao platforma je realnost, procesi deregulacije su tendencija u najvažnijim pravni poretcima (EU i SAD), pa samim time tehnologija dijeljenja ima svijetlu budućnost bez obzira na privremene zabrane.

Možda si u pravu, ali to ne daje pravo privatnoj kompaniji da krši propise, kao što vizija privatizacije zdravstva ne daje pravo poslodavcu da prestane uplaćivati doprinose za HZZO.

 

ivaninho kaže...
6) U našm zakonodavstvu je predviđena opcija iznajmljivanja vozila s vozačem i tu svaka priča ministta o ilegalnosti ubera postaje šuplja. Nema tog visokog suda koji može tako tendenciozno, iskrivljeno i restriktivno tumačiti navedenu odredbu, ne primjenjujući je na uber jer visoki sudovi teleološki tumače odredbe, što znači da idu za svrhom propisane odredbe.

Čije uvjete propisuje lokalna samouprava, a Uber i to ignorira.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
16 godina
moderator
offline
Re: Italija potpuno zabranila Uber

Uber ima jednu ogromnu prednost u odnosu na "klasičan" taksi - ne kradu! Ne mora se brinuti hoće li te taksist prevariti, kada je i je li uopće uključio taksimetar. Cijenu se zna unaprijed, izađeš bez plaćanja, ako nisi zadovoljan računom i prikazom vožnje jednostavno se mailom uloži žalba. Za putnika - savršeno.

...
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.4.2017 17:31 (Miro).
Moj PC  
9 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Italija potpuno zabranila Uber
Sa time se slažem. Nemam problem sa Uberom dok plaćaju sve kao i drugi koji obavljaju istu funkciju.
8 godina
offline
Re: Italija potpuno zabranila Uber
Zasto ostali taksisti na odu raditi za Uber kad je njima toliko lakse?

Jesu to isti oni taksisti koji su tvrdili da nema zarade ako se vozi ispod 10kn/km?

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Italija potpuno zabranila Uber

Pricate da su pred zakonom svi jednaki a opce je poznato da taksisti u HR nisu.

 

 

Pa do 2010., prosjecni taksist bi uzeo 300 kn do aerodroma iz centra Zagreba.

 

voznja tamo, voznja nazad, benga 50 kuna....550 kuna dnevnica....pa tko je lud da ide na faks itd.

 

Isto muljaju s porezom, gdje Uber bas i ne moze.

 

Iznajmljivanje auta s vozacem je legala i to je to.

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.4.2017 19:28 (Mitch).
 
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Italija potpuno zabranila Uber
@lovacmaki ostali taksisti imaju iste licence kao i uberovci - vozacku n kategorije. Ne postoje nikakvi dodatni ispiti niti testiranja vozila (mada bi trebali, tu se slazem, ali za sve).

Jedino su radio taxi nekad za licencu morali poloziti test poznavanja grada - u praksi to bi im odma postambiljao netko, bez ikakvog ispita. Danas nitko to ne radi, a za cammeovce primjerice cak nisu ni trazili potvrdu o nekaznjavanju (pisao sam vec o tome u uber temi, frend mi je vozio za cammeo). Samo je pokazao b kategoriju i zaposlili ga. Za uber bez potvrde nemrete vozit.
15 godina
offline
Re: Italija potpuno zabranila Uber
Postoji taksi licenca gradskog poglavarstva.


U ZG ne treba jer Uber prolazi pod drugu kategoriju, kao i Cammeo.



Uglavnom glupo je raspravljati o ovom.

Licence nisu problem. I da Uber ih nabavi opet ćeš imat razbijena vozila itd.

Taksisti su jednostavno krimosi i uglavnom najveći šljam svakog grada koji želi uz 2h dnevnog rada ubrat oko 10k kn mjesečno.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Italija potpuno zabranila Uber
Mitch kaže...
Postoji taksi licenca gradskog poglavarstva.


U ZG ne treba jer Uber prolazi pod drugu kategoriju, kao i Cammeo.



Uglavnom glupo je raspravljati o ovom.

Licence nisu problem. I da Uber ih nabavi opet ćeš imat razbijena vozila itd.

Taksisti su jednostavno krimosi i uglavnom najveći šljam svakog grada koji želi uz 2h dnevnog rada ubrat oko 10k kn mjesečno.

10k brutto ili netto?

15 godina
odjavljen
offline
Re: Italija potpuno zabranila Uber
Umbel kaže...
Zasto ostali taksisti na odu raditi za Uber kad je njima toliko lakse?

Jesu to isti oni taksisti koji su tvrdili da nema zarade ako se vozi ispod 10kn/km?

Zato što nije vozačima lakše, već je kompaniji lakše konkurirati s cijenom. Sam vozač, kad dobije svoj dio kolača, pa od njega da državi, nije u boljoj poziciji. Eventualno ti se isplati ako imaš auto, a nemaš posla ili povrh posla imaš privremeno povećanje troškova, pa se tu malo pokrpaš. Dugoročno se ne isplati jer u kalkulaciju moraš uzeti i amortizaciju auta koja nije zanemariv trošak, samo ljudi o tome ne razmišljaju dok ne skuže da im je auto već izrabljeno, a da nisu stavili sa strane dovoljno za novo. Taj više neće voziti, a Uber nalazi novu budalu zahvaljujući agresivnom marketingu. Nešto slično burn-out efektu kod nekih intelektualnih zanimanja - kompanije tjeraju zaposlenike u burn-out, a kad se isti dogodi, na burzi čeka par tisuća novih budala koje su spremne žrtvovati zdravlje za kratkoročnu zaradu (samo se kod Ubera žrtvuje vozilo, a ne zdravlje).

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Italija potpuno zabranila Uber
lovacmaki kaže...

Ako taksisti imaju i jedan test više od Uberovih onda nije fer. Kada Uber bude imao iste uvjete kao i ostali, od davanja do polaganja bilo čega onda je ok.

 Pa onda neka se taksisti prestanu buniti protiv Ubera i neka se počnu buniti protiv onoga čega zapravo trebaju. Tih silnih propisa, dozvola i ne znam čega sšt poskupljuje uslugu, a ne pridonosi joj ni u kojem pogledu. Neka naprave isti sustav ocjenjivanja vozača, i sl. što doprinosi sigurnosti u prijevozu i zadovoljstvu korisnika. Kad to taksisti naprave sami onda će biti cjelokupna stvar dobra i za korisnika, a i za kvalitetnog vozača koji želi raditi, ljubazan je prema mušterijama i slično. 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
15 godina
odjavljen
offline
Re: Italija potpuno zabranila Uber
JozoBozo121 kaže...

Pa onda neka se taksisti prestanu buniti protiv Ubera i neka se počnu buniti protiv onoga čega zapravo trebaju. Tih silnih propisa, dozvola i ne znam čega sšt poskupljuje uslugu, a ne pridonosi joj ni u kojem pogledu. Neka naprave isti sustav ocjenjivanja vozača, i sl. što doprinosi sigurnosti u prijevozu i zadovoljstvu korisnika. Kad to taksisti naprave sami onda će biti cjelokupna stvar dobra i za korisnika, a i za kvalitetnog vozača koji želi raditi, ljubazan je prema mušterijama i slično. 

Odgovori mi iskreno: da si ti morao platiti 100 kn pri registraciji na Bugov forum, bi li se zalagao na to da se ukine naknada za registraciju ili bi se osjećao kao budala da se ista ukine jer si je ti morao platiti, a od jednom imamo stotine novih članova koji ne moraju platiti?

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
8 godina
offline
Re: Italija potpuno zabranila Uber
Mitch kaže...
Ajde lijepo pročitaj sve o Uberu prije nego što prosipaš još nešto u temi.


Tko kaže da je taksist bolje pripremljen za vožnju? Možda netko tko vozi Uber ima privatnu firmu za prijevoz i 1020302030 km....a taksist neki lik od 30 godina koji nije nikad vozio u gradu već došao s bauštele iz Minkena?

 Možda je svizac zamotao čokoladu, a možda i nije. Daj molim te.

Gore si rekao da Uberovi vozači moraju imati potvrdu o nekažnjavanju - ne moraju. Također si rekao da je u SAD-u potpuno legalan. Nije, oni isto imaju po gradovima licenciranje i bilo je puno borbe gdje i kako mogu voziti. Ne mogu svugdje. Vezano za to je bilo vrlo prljavih radnjih sa strane Ubera i to baš u SAD-u. Usput se otkrilo da njihova aplikacija rutinski laže o broju trenutno dostupnih vozila.

 

Kod normalnih taksista se očekuje poznavanje grada, kod Ubera to radi navigacija pa šta bude; bilo je puno zanimljivih anegdota gdje bi sve putnici završili što u SAD-u na mnogim mjestima nije baš bezazleno kao u Zagrebu. Uber je osmišljen da ljudima otme pare iz njihovog automobila, budala ili očajnik tko se priključi, a tome dodaj još i činjenicu da kao vozač ne znaš destinaciju putnika dok ne prihvatiš vožnju. Čisto sranje.

Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Italija potpuno zabranila Uber
makopos kaže...

 

No ljudi sami aka taksisti ne shvaćaju da im je kraj ovako i onako, bore se protiv nečega što će ovako i onako biti glavni prijevoz u budućnosti. I sad umjesto da se prilagode situaciji oni troše resurse na suđenja.

 

Kako će se boriti kad sve auto kompanije izbace svaki model svojih auti kao autonomni auto, i kad svatko od nas počne rentati svoj auto dok ga ne koristiš. A to sve već najavljuju svi proizvođači automobila. Taksisti naravno ne razmišljaju o tome jer im je 2 godine unaprijed razmišljanja predaleko. Ali imaju vremena i novaca za besmislene tužbe.

 

Prilagodite se budućnosti odnosno sadašnjosti jer ovo se događa danas. Bolje je za vas jer samo odgađate neizbježno.

 

To ti je kao kod bolesnika, ignoriranje bolesti ne znači da će bolest nestati. Ali razumjeti bolest i njezine načine liječenja je bolje nego ignorirati.

 Kad autonomni automobili dođu, onda možemo o tome. Tada neće biti mjesta ni za Uber osim ako ne uspiju postati toliko snažni da se privatno posjedovanje automobila više ne isplati. Daleko je to... Za sada se radi samo o nelojalnoj konkurenciji, ništa više.

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.4.2017 20:54 (Feudalac).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Italija potpuno zabranila Uber
Feudalac kaže...

Usput se otkrilo da njihova aplikacija rutinski laže o broju trenutno dostupnih vozila.

 ...

a tome dodaj još i činjenicu da kao vozač ne znaš destinaciju putnika dok ne prihvatiš vožnju.

U Splitu, ako kod HNK naručiš vožnju, aplikacija ti pokazuje dolazak vozila za 10-ak minuta, pa onda to malo poraste, pa prođe neko vrijeme, pa opet poraste... Stvar je u tome da je to zona za JGP i vozila s dozvolom i umjesto da ti Uber odbije vožnju jer nemaju vozača koji smije ući u zonu, aplikacija odugovlači.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Italija potpuno zabranila Uber
Zbilja ne razumijem kako neki ljudi neke stvari ne mogu shvatiti. Pa bit ubera je da je on peer-to-peer tj. da su svi i korisnici i vozaci i da ne trebaju nikakve dozvole te da mogu svi voziti za njega
Netko radi što zna a netko zna šta radi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Italija potpuno zabranila Uber
hakintosrh kaže...
Zbilja ne razumijem kako neki ljudi neke stvari ne mogu shvatiti. Pa bit ubera je da je on peer-to-peer tj. da su svi i korisnici i vozaci i da ne trebaju nikakve dozvole te da mogu svi voziti za njega

 Da, i?

 

Ja rekoh
9 godina
neaktivan
offline
Re: Italija potpuno zabranila Uber
MrBlc kaže...

Odgovori mi iskreno: da si ti morao platiti 100 kn pri registraciji na Bugov forum, bi li se zalagao na to da se ukine naknada za registraciju ili bi se osjećao kao budala da se ista ukine jer si je ti morao platiti, a od jednom imamo stotine novih članova koji ne moraju platiti?

 Ne bih se osjećao kao budala. Ali ovo nije ista analogija. Nije ni slična. Ovo su ponavljajući troškovi, i koji ako se ukinu neće postojati ni za koga. To sto ih Uber ne plaća je druga stvar. Tom logikom nikad ne bi ništa smjeli mijenjati jer bi se netko osjećao kao budala. 

 

Jesi se možda bunio kad su uveli da platiš manju kaznu ako platiš na licu mjesta? Mislim da se nitko nije bunio niti osjećao budalom zbog tog zakona. To je ista analogija kao i propisi. 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
15 godina
odjavljen
offline
Re: Italija potpuno zabranila Uber
Feudalac kaže...

Kad autonomni automobili dođu, onda možemo o tome. Tada neće biti mjesta ni za Uber osim ako ne uspiju postati toliko snažni da se privatno posjedovanje automobila više ne isplati. Daleko je to... Za sada se radi samo o nelojalnoj konkurenciji, ništa više.

Nadovezao bih se i na ovo. Negdje sam čitao izjave o ekološkoj koristi taksija. To je bullshit težeg kalibra. Commuting je 90% u jednom smjeru (ujutro u grad, popodne iz grada), taksi je ekološki lošije rješenje jer se 90% vožnji vraća prazan dok privatni automobil ostaje u gradu. Jedini problem koji taksi rješava je parking jer automobili ne stoje, već kruže, ali emisija CO2 i potrošnja goriva su cijena koju zbog toga plaćamo.

 

Kad dođu autonomni automobili, to se neće promijeniti, ali će omogućiti hibridni oblik javnog prijevoza - podzemna/nadzemna na razini blokova i autonomni taksi unutar blokova.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Italija potpuno zabranila Uber
JozoBozo121 kaže...

 Ne bih se osjećao kao budala. Ali ovo nije ista analogija. Nije ni slična.

Slažem se da nije ni slična jer ti to ulaganje ne moraš vratiti. Ako sam ja platio sve što moram, onda sam imao računicu da to mora platiti i konkurencija i s tom računicom sam ušao u posao, kupio auto, kreirao cijene. Iako je deregulacija tržišta pozitivna, provesti je treba postepeno i oprezno jer nagla deregulacija koja rezultira gubitke starijim ulagačima lako može odbiti ulagače na drugim područjima na kojima postoji opasnost od istog scenarija, pa je ukupni efekt na ekonomiju negativan.

 

Međtutim, ovaj primjer mi je prvenstveni poslužio za pokazati drugu stvar: nisu postojeći taksisti oni koji bi se trebali zalagati za promjenu, već upravo novi igrači kojima takvi propisi najviše smetaju. Zašto bi itko vodio tuđe borbe koje im ne idu u korist?

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
8 godina
offline
Re: Italija potpuno zabranila Uber
MrBlc kaže...

Jedini problem koji taksi rješava je parking jer automobili ne stoje, već kruže, ali emisija CO2 i potrošnja goriva su cijena koju zbog toga plaćamo.

 

Kad dođu autonomni automobili, to se neće promijeniti, ali će omogućiti hibridni oblik javnog prijevoza - podzemna/nadzemna na razini blokova i autonomni taksi unutar blokova.

 Uber je u pojedinim mjestima promet od katastrofalnog učinio nepodnošljivim; u NY, neka Mitch potvrdi, je do ubera bilo 20000 taksija, sada je samo 60000 uberovaca koji su stalno na cesti. Nastao je kaos.

 

Ekološki gledano, taksi kao oblik javnog prijevoza je šest koraka unatrag, nema se tu što dodati niti pametno reći. Autonomni taksi će izbaciti jedan od većih troškova iz računice plus nešto veća iskoristivost - nema pauza, zamjene vozača bla bla.

Ja rekoh
9 godina
neaktivan
offline
Re: Italija potpuno zabranila Uber
MrBlc kaže...

Nadovezao bih se i na ovo. Negdje sam čitao izjave o ekološkoj koristi taksija. To je bullshit težeg kalibra. Commuting je 90% u jednom smjeru (ujutro u grad, popodne iz grada), taksi je ekološki lošije rješenje jer se 90% vožnji vraća prazan dok privatni automobil ostaje u gradu. Jedini problem koji taksi rješava je parking jer automobili ne stoje, već kruže, ali emisija CO2 i potrošnja goriva su cijena koju zbog toga plaćamo.

 

Kad dođu autonomni automobili, to se neće promijeniti, ali će omogućiti hibridni oblik javnog prijevoza - podzemna/nadzemna na razini blokova i autonomni taksi unutar blokova.

 Dok se proizvodi čelik za auto jel se to radi pomoću leptira i pčela ili pomoću visokih peći? Kad se proizvodi aluminij jel se troši struja koja u velikoj većini dolazi iz elektrana na plin/ugljen/naftu? Kad se proizvodi staklo dali se grije pomoću sunca i geotermalne energije ili pomoću izgaranja plina? Kad se proizvodi guma, plastika, izolatori, sjedala, računalni sustav,... jel se ispušta CO2?

 

Lako je izdvojiti nešto sto ti paše, ali to ne znači da je to tako. Za proizvodnju jednog auta u prosjeku se ispusti više od 10 tona CO2, što je jednako prijeđenih 100000km ako auto ispušta nekih 100g CO2/km

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
8 godina
offline
Re: Italija potpuno zabranila Uber
JozoBozo121 kaže...

 

Jesi se možda bunio kad su uveli da platiš manju kaznu ako platiš na licu mjesta? Mislim da se nitko nije bunio niti osjećao budalom zbog tog zakona. To je ista analogija kao i propisi. 

 Ti gledaš računicu s krive strane - kao korisnik koji je dobio jeftiniju vožnju.

 

S poslovne strane taj model nije održiv; zato Uber ne može zadržati NITI JEDNOG vozača. S njihovim cijenama ti ne možeš pokriti gubitak vrijednosti automobila, gorivo i troškove održavanje.

Ja rekoh
15 godina
odjavljen
offline
Re: Italija potpuno zabranila Uber
JozoBozo121 kaže...

Lako je izdvojiti nešto sto ti paše, ali to ne znači da je to tako. Za proizvodnju jednog auta u prosjeku se ispusti više od 10 tona CO2, što je jednako prijeđenih 100000km ako auto ispušta nekih 100g CO2/km

Osobno auto se u prosjeku vozi barem 10 godina, kod nas i preko 15. Taksi vožen po gradu je nakon 3 godine raspadnuta krama. Naravno, broj putnika po taksiju naizgled stavlja računicu na strani taksija, ali reci mi koliko taksija bi trebalo postojati da u jednom gradu svi zaposleni u centru grada dođu tamo s periferije bez da zakasne na posao, ali i da ne dođu više od 20 minuta prije početka rada?

Za takav oblik prijevoza je taksi neprikladan, već isključivo unutar manjih blokova u kojima imaš veću dinamiku ljudi u različitim smjerovima.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
15 godina
offline
Re: Italija potpuno zabranila Uber
Feudalac kaže...
Mitch kaže...
Ajde lijepo pročitaj sve o Uberu prije nego što prosipaš još nešto u temi.


Tko kaže da je taksist bolje pripremljen za vožnju? Možda netko tko vozi Uber ima privatnu firmu za prijevoz i 1020302030 km....a taksist neki lik od 30 godina koji nije nikad vozio u gradu već došao s bauštele iz Minkena?

 Možda je svizac zamotao čokoladu, a možda i nije. Daj molim te.

Gore si rekao da Uberovi vozači moraju imati potvrdu o nekažnjavanju - ne moraju. Također si rekao da je u SAD-u potpuno legalan. Nije, oni isto imaju po gradovima licenciranje i bilo je puno borbe gdje i kako mogu voziti. Ne mogu svugdje. Vezano za to je bilo vrlo prljavih radnjih sa strane Ubera i to baš u SAD-u. Usput se otkrilo da njihova aplikacija rutinski laže o broju trenutno dostupnih vozila.

 

Kod normalnih taksista se očekuje poznavanje grada, kod Ubera to radi navigacija pa šta bude; bilo je puno zanimljivih anegdota gdje bi sve putnici završili što u SAD-u na mnogim mjestima nije baš bezazleno kao u Zagrebu. Uber je osmišljen da ljudima otme pare iz njihovog automobila, budala ili očajnik tko se priključi, a tome dodaj još i činjenicu da kao vozač ne znaš destinaciju putnika dok ne prihvatiš vožnju. Čisto sranje.

 O čemu ti? Nisam nigdje to rekao za Uberovce nego za taksiste što je istina. 

 

Ali legalan je. Uređen je zakon potpuno da TNCevi ostaju i od prošle godine je svugdje legalan ali ima druge uvjete (nisam siguran znaš li što ta riječ znači).

 

Ne laže o broju vozila nego jednostavno ta brojka nije dostupna svima.

16 godina
offline
Re: Italija potpuno zabranila Uber
govorim za vozače obrtinke koji nisu u sustavu pdv-a, primjera radi taksiste radio taxija
15 godina
offline
Italija potpuno zabranila Uber

Cudi me nitko nije spomenuo ove taxiste koji stanu nasred  ceste i onda cekaju da stranka plati i izade iz auta. Da ne pricam da se to desi ujutro kad je guzva tipa horvacanska. 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice