Firefox 4 – brže od konkurencije?

poruka: 189
|
čitano: 36.902
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Firefox 4 – brže od konkurencije?".
14 godina
neaktivan
offline
Firefox 4 – brže od konkurencije?

Eh sto ti je konkurencija! Samo naprijed.

 
6 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Firefox 4 – brže od konkurencije?

Mozilla je objavila kako radi "od nule" na novom JavaScript engineu JaegerMonkey.

Od kakve nule? Tko je pisao tekst?

Kao prvo ne rade od nule nego koriste već postojeći open source engine, kao drugo ovo je samo dodatak njihovom postojećem JavaScript enginu.

 

I slika:

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.7.2010 16:37 (Tom69).
 
6 0 hvala 7
16 godina
odjavljen
offline
Firefox 4 – brže od konkurencije?

čini se da firefox sve više zaostaje

 

da se ja ipak prebacim na chrome?

Moj PC  
6 11 hvala 0
13 godina
offline
Firefox 4 – brže od konkurencije?

Koliko god radili na poboljšanju brzine Firefoxa, ne mogu biti brži od Opere. Cool

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it...
Moj PC  
20 14 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Firefox 4 – brže od konkurencije?

Otkad znam za sebe, uvijek obecavaju kako ce Firefox biti brzi. Svakom novom verzijom, svakim novim izdanjem, jedna od prvih stvari koje obecavaju je brzina. Da je tako uistinu i bilo, onda je Firefox dosad trebao biti 3x brzi od konkurencije.

 

Ovako sve obecavaju brze, ali uglavnom, gdje su, tu su. Jedino eto sto sad moram priznati da je ova beta 4 verzija ipak nesto brza od 3.6. Ali nisu neke drasticne razlike.

http://www.prisonbreaker.bloger.hr/
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Firefox 4 – brže od konkurencije?
M4X kaže...

čini se da firefox sve više zaostaje

 

da se ja ipak prebacim na chrome?

Prebaci se ti na Operu. Tko je jednom proba ne ostavlja je...barem kad sam ja u pitanju. Ponosno surfam Operom već ohohoo godina i super zadovoljan.

Svakim novim izdanjem sve bolja.

 

P.S.

 

Ne radim u Operi ako je netko pomislio Cool

14 godina
protjeran
offline
RE: Firefox 4 – brže od konkurencije?

Firefox je brz bez addona.

 

Sa addonima uspori...

 

Opera je brza, nasprem čega? IE-a?

Chrome je najbrži...

Good artists copy, great artists steal. (Picasso)
13 godina
offline
RE: Firefox 4 – brže od konkurencije?
Don Kihoty kaže...

 

Opera je brza, nasprem čega? IE-a?

 Da, naspram IE-a... i svih ostalih browsera.

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it...
16 godina
protjeran
offline
Firefox 4 – brže od konkurencije?

Meni je i u ovoj verziji dovoljno brza..je da se pri prvom pokretanju diže duže od ostalih browsera ali to me ne dira

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.7.2010 17:01 (Prince-Artas).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Firefox 4 – brže od konkurencije?

Opera i Chrome su uvjerljivo najbrzi browseri, kakav mrtvi Firefox....

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [ZETOR Black Edition-SADA SA NOVIM GEFUFNAMA]
Moj PC  
12 4 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
RE: Firefox 4 – brže od konkurencije?
Don Kihoty kaže...

Opera je brza, nasprem čega? IE-a?

Chrome je najbrži...

  Daj se raspitaj prije nego što počneš pisat gluposti.

Opera u verziji 10.60 je brža od Chromea, a i od ostalih browsera

 

no hard feelings no hard feelings
Kažu da imamo dva uha i samo jedna usta, kako bi pričali samo pola onoga što čujemo....
15 godina
offline
Firefox 4 – brže od konkurencije?

Opera je najbrža ovako, a kamoli još kad se uključi turbo...

Software is like sex... it's better when it's free (Linus Torvalds)
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Firefox 4 – brže od konkurencije?
M4X kaže...

čini se da firefox sve više zaostaje

 

da se ja ipak prebacim na chrome?

Probaj ga, ništa te ne košta, pa sam vidi. Ja sam prešao s Firefoxa na Chrome prije cca mjesec dana i preporodio se po pitanju WEB-a. Chrome + 12-13 ekstenzija koje trebam rade bitno brže, bolje i stabilnije od FF-a, a tu su i neke zgodne sitnice kojih na FF-u nisam imao (barem ne bez pluginova). Stranice/sadržaji se fakat otvaraju brže nego na FF-u. Kad se FF znao zblesirati povukao je pola resursa sa sobom, i još sam ga morao forsirano ubiti u task manageru. Chrome mi se još ni jednom nije srušio, tek se flash par puta skršio, ali to ne potegne za sobom čitav browser, jednostavno nastavi raditi dalje ko da ništa bilo nije. Ugodno mi je iznenađenje Chrome, svakako probaj, pa sam zaključi. 

Deckard
14 godina
protjeran
offline
RE: Firefox 4 – brže od konkurencije?

How Yes No.

 

Pogledaj testove, Chrome je trenutno nedodirljiv...

Good artists copy, great artists steal. (Picasso)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Firefox 4 – brže od konkurencije?
Don Kihoty kaže...

How Yes No.

 

Pogledaj testove, Chrome je trenutno nedodirljiv...

Pogledaj ti testove, ali one koji su rađeni s operom 10.60 ;)

Kažu da imamo dva uha i samo jedna usta, kako bi pričali samo pola onoga što čujemo....
14 godina
protjeran
offline
RE: Firefox 4 – brže od konkurencije?
Good artists copy, great artists steal. (Picasso)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Firefox 4 – brže od konkurencije?

A to kaže tko? Neki lik s nekog foruma. Pogledaj malo pouzdanije izvore npr. dailytech, ili još bolje skini obadva browsera pa sam izvrši sunspider, JS, v8 i futurermark testove.

Ja jesam, i mogu reći da je Chrome brži samo u V8, a opera ga u ostlaim testovima šiša.

Sad, ja sam testirao s Chrome 5.0.375.86, jer je 6.0 testna verzija verzija još uvijek opasno nestabilna, i čujem da se crasha svakih par minuta, pa onda to i ne uzimam za browser, nego za neki ispljuvak, jer budimo realni što će ti brz browser ako ne možeš klip pogledat na YT a da se ne crasha.

 

 

EDIT: pa kakav taj frajer ima kompjuter kada mu je Sunspider total score s operom 10.60 ~630ms, a evo, ja sad opet obavio test i rezultat je

Total: 259.6ms +/- 1.1%

 

SLIKA 

Kažu da imamo dva uha i samo jedna usta, kako bi pričali samo pola onoga što čujemo....
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.7.2010 17:45 (FlyBoy).
15 godina
offline
RE: Firefox 4 – brže od konkurencije?
FlyBoy kaže...

A to kaže tko? Neki lik s nekog foruma. Pogledaj malo pouzdanije izvore npr. dailytech, ili još bolje skini obadva browsera pa sam izvrši sunspider, JS, v8 i futurermark testove.

Ja jesam, i mogu reći da je Chrome brži samo u V8, a opera ga u ostlaim testovima šiša.

Sad, ja sam testirao s Chrome 5.0.375.86, jer je 6.0 testna verzija verzija još uvijek opasno nestabilna, i čujem da se crasha svakih par minuta, pa onda to i ne uzimam za browser, nego za neki ispljuvak, jer budimo realni što će ti brz browser ako ne možeš klip pogledat na YT a da se ne crasha.

 

 

EDIT: pa kakav taj frajer ima kompjuter kada mu je Sunspider total score s operom 10.60 ~630ms, a evo, ja sad opet obavio test i rezultat je

Total: 259.6ms +/- 1.1%

 

SLIKA 

Uopce nije istina da se verzija 6 svako malo crasha, nemoj baljezgat gluposti, ja sam od pocetka chromea na dev verzijama, znaci uvijek najnovijoj i desilo mi se da se rusio i to u samim pocecima nastanka chromea, u novim nikako, znaci 5 ni 6 mi se nisu nikad rusili.

 

I u chromeu za razliku od opere bar sve stranice rade kako treba.

 

Sad imam 6.0.458.1 verziju i radi ko bog, testiro sam i operu najnoviju u usporedbi sa starijom verzijom chromea, i opera je bila sporija. Testirao sam s futuremarkovim peacekeeperom, chrome je presisao operu za 1200 bodova.

13 godina
neaktivan
offline
Firefox 4 – brže od konkurencije?

Firefox 4 ce biti brzi od svi ostali browsera i stabilniji kad izade u finalnu verziju!

 
1 5 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Firefox 4 – brže od konkurencije?

Ti si čuo da se Chrome chrasha, a provjerio nisi?

 

Uostalom, Chrome je jedini browser koji ja nisam uspio zbrejkati,

makar mi FF glavni, u njemu redovno imam 55+ otvorenih TAB-ova,

u Chromu nekih 40ak.

 

Uostalom, Chrome 6 je brži... Ne previše, ali 252ms je dovoljno da ti dokažem da je i Alpha verzija Chrome 6 brža od full verzije Opere.

 

Evo slike Tab-ova (moje redovne radne okoline u FF-u, cca 800Mb do 2000Mb zauzeće memorije, ovisno šta radim),

i Chrome 6 Alpha koja razvaljuje tvoju Operu.

 

http://img142.imagevenue.com/img.php?image=08373_FFtabovi_122_129lo.jpg
http://img187.imagevenue.com/img.php?image=08392_CHROME252.0MS_122_219lo.jpg
  

Good artists copy, great artists steal. (Picasso)
14 godina
neaktivan
offline
Firefox 4 – brže od konkurencije?

mozilla je najjaca!

nije vazno ciljati u metu,nego metati u cilj :)
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.7.2010 18:13 (stevan94).
Moj PC  
6 2 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Firefox 4 – brže od konkurencije?

Šta Weky stalno daje palac dole? Belji se

 

Šta fizički dokazi nisu dosta?

Good artists copy, great artists steal. (Picasso)
16 godina
neaktivan
offline
Firefox 4 – brže od konkurencije?

Baš me briga koji je brži dokle god je to u upotrebljivim okvirima.

Tu skidam kapu Operi i njenoj reklami o brzini.

 

Ja već godinama koristim jedan browser i nebitno koji je - samo da si zadovoljan a ja jesam.

 

A tko je brži 10% u testu ovome ili onome, briga me na kvadrat. i još malo :)

Ionako će se svi browseri koji se aktivno razvijaju kroz kratko vrijeme toliko približiti jedan drugome po ovim naširoko debatiranim performansama da neće biti značajne razlike.

 
5 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Firefox 4 – brže od konkurencije?

Chrome mi se činio nešto brži, ali moram priznati da Firefox otvara sve stranice besprijekorno, dok sam sa Chromeom i Operom imao ponekih poteškoća..

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Firefox 4 – brže od konkurencije?
Renesis kaže...

Uopce nije istina da se verzija 6 svako malo crasha, nemoj baljezgat gluposti, ja sam od pocetka chromea na dev verzijama, znaci uvijek najnovijoj i desilo mi se da se rusio i to u samim pocecima nastanka chromea, u novim nikako, znaci 5 ni 6 mi se nisu nikad rusili.

  Neznam, ona imaš sreće, ili je u međuvremenu izašla novija verzija Chromea 6, jer sam čitao dosta po forumima da se crasha. Iako bi se tu još dalo govoriti o Chromiumu, i da je to dev verzija, i nije službena, ni stabilna verzija.

Što se tiče Futuremarkovog Peacekeepera, i rekao sam da je u njemu Opera slabija od Chromea, dok u SS ga šiša (da se razumijemo, šiša chrome 5)

 

Btw. netko je bio pisao o tome da Chrome za razliku od Opere barem točno učita web stranicu. WTF?? o čemu ljudi pričate, nikad ni jednog problema s učitavanjem neke stranice s operom nisam imao, a vjerujem ni drugi korisnici. Općenito gledano, opera je najzaokruženiji, i kao cjelina najbolji browser. Nekoliko ms ništa neznači, iako o tome sad pričamo, realno gledajući razlika je zanemariva, i to se ne osjeti u korištenju (osim ako nemate sposobnost percipirati 6ms kolika je razlika između Opere 10.60 i Chromea 6). no dobro, developrima to očito puno znači, pa se nadam da će još i jedni i drugi dodatno poboljšavati/ubrzavati svoje browsere.

 

i ta spika, tvoja opera, moj chrome, ozbiljno, daj odrastite. Ja koristim Operu kao default browser, ali se ne bojim probat nešto drugo ako se pokaže boljim. Probao sam i Chrome, ali jednostavno meni se čini banalan pored Opere i ostajem pri njoj. Sad PEACE i dosta Off topica, tema je FF ;)

Kažu da imamo dva uha i samo jedna usta, kako bi pričali samo pola onoga što čujemo....
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.7.2010 18:26 (FlyBoy).
14 godina
odjavljen
offline
RE: Firefox 4 – brže od konkurencije?
Don Kihoty kaže...

Šta Weky stalno daje palac dole? Belji se

 

Šta fizički dokazi nisu dosta?

  Nemoras se obazirati na thumb down jer to bas nista neznaci.

Ali, neslazem se sa tvojim izlaganjem.

Koristio sam I Chrome (5.0), i Operu 10.6, i Firefox 3.6.3 i mogu potvrditi da je Opera ipak najbrza.

Zanemarimo sintetičke testove, Opera meni se u radu čini jako brzom i bržom definitivno od Chromea, a od sranja zvanog FF puno bržom.

Chrome mi se nije odmah u startu dopao, zna proći i po 5 sekundi više dok mi otvori neku stranicu za razliku od Opere.

Osim toga, crashanja su veća nego kod Opere, Speed Dial nezamjenjiv, i još puno stvari koje mi u Operi puno bolje odgovaraju.

A i neznam baš kad sam naletio na neku stranicu koja na Operi neradi.

Jednostavno kroz godine mi je Opera čini se najboljom, probao sam i druge i nedopadaju mi se.

Isto kao i tebi Geforce (pored Radeona), Intel pored AMD-a...Jel.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [ZETOR Black Edition-SADA SA NOVIM GEFUFNAMA]
14 godina
protjeran
offline
RE: Firefox 4 – brže od konkurencije?

Hej Opera.. Operaaaa!

 

Zašto kod tebe ne vidim ADM padajući izbornik?

 

Ha Opera, šta si se ukenjal? Belji se

 

Ej Opera, zašto se s tobom ne mogu logirati na veleprodaju MSana? Zašto Chrome, Firefox, IE, Wyzo, Flock i drugi mogu, a ti ne možeš?

 

Šta ti je Opera? Nisi savršena...

 

Nemreš biti i lijepa i pametna... Namigiva

 

http://img220.imagevenue.com/img.php?image=09566_OPERAADM_122_977lo.jpg
  

Good artists copy, great artists steal. (Picasso)
15 godina
neaktivan
offline
Firefox 4 – brže od konkurencije?

chrome ftw!

Dočekali...10.11. The MW2
Moj PC  
4 3 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Firefox 4 – brže od konkurencije?

Evo testirao ja. OS Linux Ubuntu 10.04 , ali testovi nisu graficki pa nebi smjelo imati veze. 

 

Procesor Core i3 M 330  @ 2.13GHz

 

Opera 10.6: 500.8ms +/- 5.4%

Chromium 6.0.464.0 (52155):  427.0ms +/- 3.7%

 

A bez automatskog smanjivanja brzine CPU-a (cpufreq-selector -g performance -c 0-3) :

 

Opera 10.6:  421.0ms +/- 1.2%

Chromium 6.0.464.0 (52155):  352.2ms +/- 3.1%

razmjenavjestina.org
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.7.2010 18:59 (vrodic).
Moj PC  
3 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Firefox 4 – brže od konkurencije?
Don Kihoty kaže...

Hej Opera.. Operaaaa!

 

Zašto kod tebe ne vidim ADM padajući izbornik?

 

Ha Opera, šta si se ukenjal? Belji se

 

Ej Opera, zašto se s tobom ne mogu logirati na veleprodaju MSana? Zašto Chrome, Firefox, IE, Wyzo, Flock i drugi mogu, a ti ne možeš?

 

Šta ti je Opera? Nisi savršena...

 

Nemreš biti i lijepa i pametna... Namigiva

 

http://img220.imagevenue.com/img.php?image=09566_OPERAADM_122_977lo.jpg
   

  pod site prefs promini na mask as firefox ili IE i radi, nije do opere vec do vrlih web programera koji ne testiraju sta naprave kako triba

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice