AutoCAD za Mac

poruka: 7
|
čitano: 3.179
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AutoCAD za Mac".
13 godina
offline
AutoCAD za Mac

Napokon se nešto pokreće i u Autodesku. Godinama smo bili osuđeni na kombinaciju Win+ACAD, možda je hereza ali se nadam da bi uskoro mogli osvanuti i na Linux-u.

 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
RE: AutoCAD za Mac
mario.L_hr kaže...

Napokon se nešto pokreće i u Autodesku. Godinama smo bili osuđeni na kombinaciju Win+ACAD, možda je hereza ali se nadam da bi uskoro mogli osvanuti i na Linux-u.

Tesko tj. skoro nemoguce. Znam po nekim drugim proizvodjacima softwarea da je to potpuno protiv njihove poslovne politike. Olazak u open source zajednicu sa komercijalnim aplikacijama se do sada nikome nije bas pretjerano isplatio. Nazalost, jer kad bi postojale jednako kvalitetne alternative aplikacijama koje ja koristim na moje radno racunalo vise nikad ne bi isli Windowsi.

16 godina
neaktivan
offline
AutoCAD za Mac

ACAD za Linux je pitanje isplativosti Autodeska. Naravno, volio bih da jednog dana to vidim, no gledajući s druge strane - puno je tu posla. Linux zajednica broji mal broj ljudi, a još manje ljudi koji se bave CAD-om, a koristili bi Linux i ACAD. Ovdje ne treba pričati da će ti korisnici uštedjeti 100-150$ za Win licencu jer je to ništa spram ACAD koji košta, kako autor kaže, oko 4.000$; već jednostavno da korisnik može birati.

 

Jedino što može poljuljati ACAD jeste da uspiju drugi CAD projekti koji su par puta jeftiniji, a mogu odraditi dosta toga što i ACAD te da radi na svim platformama. Tu onda ima smisla itekako raditi verziju za Linux jer može sniziti cijenu proizvoda za krajnjeg kupca što bi u ovom slučaju bilo od ključne važnosti!

www.linuxzasve.com | www.blogeri.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
RE: AutoCAD za Mac
Sokac kaže...

ACAD za Linux je pitanje isplativosti Autodeska. Naravno, volio bih da jednog dana to vidim, no gledajući s druge strane - puno je tu posla. Linux zajednica broji mal broj ljudi, a još manje ljudi koji se bave CAD-om, a koristili bi Linux i ACAD. Ovdje ne treba pričati da će ti korisnici uštedjeti 100-150$ za Win licencu jer je to ništa spram ACAD koji košta, kako autor kaže, oko 4.000$; već jednostavno da korisnik može birati.

 

Jedino što može poljuljati ACAD jeste da uspiju drugi CAD projekti koji su par puta jeftiniji, a mogu odraditi dosta toga što i ACAD te da radi na svim platformama. Tu onda ima smisla itekako raditi verziju za Linux jer može sniziti cijenu proizvoda za krajnjeg kupca što bi u ovom slučaju bilo od ključne važnosti!

Bilo koja CAD aplikacija koja ima podrsku za .dwg i .dxf moze zamijeniti AutoCAD jer 99% AutoCAD usera ga koristi iskljucivo za 2D crtanje. Zbog rasirenosti i toga sto je nekad bio jedini, AutoCAD je postao standard ali svak ko od aplikacije zeli nesto vise bira neku iz svoje struke.

13 godina
neaktivan
offline
AutoCAD za Mac

Postoji BricsCAD za Linux, glavna stvar je što je po komandama kompatibilan sa AutoCAD-om, a i samo sučelje sliči... No naravno daleko je to od onoga što treba power user-ima CAD-a... A još je u beti... prije godinu je izašla pre alpha verzija koja je krešovala pri pokušaju otvaranja dwg-a... no čuo sam da polako ali sigurno napreduje... I jedna važna činjenica, košta valjda 400$...tj koštaće kad izađe....

igrorama.com
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.9.2010 11:46 (Darth Error).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: AutoCAD za Mac

Možda je netko krivo shvatio moj prvi komentar ali nisam mislio da bi AutoCAD bio besplatan. Ono što je meni bitno je da bi se u tom slučaju odbacio dio koda koji postoji od samih početaka i koji danas koči razvoj. Nadam se da bi napokon netko optimizirao kompletni kod za izvršavanje s procesorima s više jezgri a ne da se svi ti procesori mogu sakriti pred jednojezgrenim procesorom iz serije EE.

 

Postoji hrpa alternativa koje se kreću na nivou 10-15% cijene AutoCAD-a, osobno sam ih isprobao (i još uvijek isprobavam svaku novu verziju) 5-6, većinom se temelje na Intelli CAD-u i načelno su kompatibilni s AutoCAD-om. Problem nastaje kod preklapanja velikih crteža putem Xref-a tu stvar uvijek puca.

 

Skuplje alternative poput ArchiCAD-a ili Nemetchecka-a zaživjele su kod arhitekata i građevinskih inženjera, u relativno malom postotku. Problem je kod prebacivanja složenijih crteža jer se entiteti jednostavno ne prenose kako treba. Ja osobno ne mogu zamisliti profesionalni alat za crtanje bez komandne linije.

 

Ono što bi trebalo biti dobro u cjeloj priči je da će se zbog izrade koda za više platformi razviti natjecanje između timova unutar samog Autodeska na korist svih korisnika.

16 godina
offline
AutoCAD za Mac

Baš sam se pitao kade će se AutoCAD pojaviti i kao mobilna inačica?

 

Ali opet čemu to, sam mobitel zahtijevati će jake performanse, ali što to sve znači kade se radi o malom ekranu. Mobilnu verziju nebi smijeli prodavati već dijeliti, čisto da te napali da kupiš licencu za PC?

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice