Veliki eksperiment pokazao: bacanje novčića nije s

poruka: 36
|
čitano: 18.866
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Veliki eksperiment pokazao: bacanje novčića nije s".
2 godine
offline
Veliki eksperiment pokazao: bacanje novčića nije s

Ne dezavuiraj moj znanstveno istraživački rad.

合氣道 Ne boj me se dok vičem, svađam se i psujem. Čuvaj me se kada ušutim.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Veliki eksperiment pokazao: bacanje novčića ni
ihush kaže...

-uf, kako ti objasniti, naučiti te? :) ..

 Ti? Nedaobogvećegzla!

12 godina
offline
Re: Veliki eksperiment pokazao: bacanje novčića ni
ihush kaže...

ovako, realno u stvarnom životu, ako baciš kockice 100 puta vjerojatno nećeš dobiti matematički-statistički odnos 50:50 (%) .. tj šansa kao loto-jackpot, kao i dobiti 100 puta za redom glavu ili pismo.. praktički nemoguće..

 

Ili pošto si tatamata i u statistici reci ti nama konkretno brojčano kolika je točno vjerojatnost da se u 350757 bacanja novčića dobije rezultat iz ovog eksperimenta. Pretpostavit ćemo da je vjerojatnost pismo/glava točno 50:50.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.10.2023 19:35 (Yuda).
15 godina
offline
Re: Veliki eksperiment pokazao: bacanje novčića ni

-50%, uz odstupanje, statističku grešku, ekstrem-slučaj itd.. kao što ćeš npr u tolikom broju bacanja-pokušaja-uzoraka imati i npr barem jedan primjer gdje je npr deset bacanja dalo isti rezultat, pismo ili glava, dok ćeš to kao jackpot izuzetno teško ponoviti, dobiti kad želiš i tu je problem nerazumijevanja što je statistika-šansa a što stvarni činjenični rezultat kao izvučeni broj lota ili pismo-glava. Kao i interpretacija takvih rezultata... koja sad senzacionalistički-žutilom otkriva odstupanje koje ne postoji jer je unutar tolerancije. Razmisli, sad su to otkrili-dokazali? takvi problemi-pitanja se riješavaju već par stoljeća.. postoji znanje, postoji hype-šarlatanstvo, mediji i klikbajtovi gdje će upravo takva 'senzacija' biti istaknuta kao i fuzija u tegli ili gravitacijski pogon ili teleportacija ili ....

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Veliki eksperiment pokazao: bacanje novčića ni
ihush kaže...

-50%, uz odstupanje, statističku grešku, ekstrem-slučaj itd.. bla bla bla

Puno zujiš, malo meda daješ. Očekivano. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.10.2023 12:25 (Yuda).
15 godina
offline
Re: Veliki eksperiment pokazao: bacanje novčića ni
Yuda kaže...
ihush kaže...

-50%, uz odstupanje, statističku grešku, ekstrem-slučaj itd.. bla bla bla

Puno zujiš, malo meda daješ. Očekivano. 

 -jesi li svjestan da je to besmisleno-nepotrebno vrijeđanje? koliko meda ti daješ mene ne zanima. što je tvoj sadržaj? što poticaj za sudjelovanje ili vrijeđanje? a što moderatori rade u temi.. moderiraju?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice