„Star Wars: The Acolyte” – kolosalni promašaj, ser zaključana tema

poruka: 53
|
čitano: 17.005
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "„Star Wars: The Acolyte” – kolosalni promašaj, ser".
15 godina
offline
Re: „Star Wars: The Acolyte” – kolosalni promašaj,
Nastavlja se besramna prostitucija "Star Wars" imena i naslijeđa.

Ovaj uradak je ispod svakog nivoa, mogu ga probaviti samo zomboidi, padavičari i svi oni kojima je mozak u alfa režimu.
Moj PC  
10 0 hvala 2
16 godina
offline
„Star Wars: The Acolyte” – kolosalni promašaj, ser

Ko hoće može pročitat postove sa Useneta iz '94./'95., kad su najavili da će Tuvoka glumiti crnac 

 

https://groups.google.com/g/rec.arts.startrek.misc/c/MP9HtvB8R7Y/m/nMNC5hiMTf4J

 

 

https://groups.google.com/g/rec.arts.startrek.current/c/pQ1RciUR-Mo/m/YdfA0_iQlx0J

 

 

Izgleda da se nije previše toga promijenilo unazad 30 godina..

 

 

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.6.2024 14:21 (nixass).
Moj PC  
10 0 hvala 3
12 godina
offline
Re: „Star Wars: The Acolyte” – kolosalni promašaj,
Drago kaže...
Minneyar kaže...

 Nisam nigdje upotrijebio rijec woke, ali je cinjenica da se zaposljavaju ljudi bez iskustva i znanja kojima je jedini cilj gurati agendu i poruku. Pocevsi od writera i showrunnera i onda dolazi i do takvih casting odluka i na kraju dobijes prakticki garantirano govno od proizvoda.

 

Tko je "bez iskustva i znanja"? Glavni lik koji ima iza sebe 20 godina iskustva u holivudskoj produkciji i po IMDB-u ima 11 nagrada i 16 nominacija za nagrade? Treba uskrsnuti Batu Živojinovića, on jedini ima dovoljno iskustva?

 

Kakvu "poruku"? Da je ok biti žensko i crnkinja? To je nekakva posebna "poruka"? 

 

 

Imaju li ikakve stvarne činjenice veze s ičim o čemu pišeš ili je u tvom svijetu dovoljno izmisliti paralelnu stvarnost kao argument za tvoju rasnu netrpeljivost?

 

 

 

 

 Super mi je ovo prozivanje za rasizam i sovinizam i ne znam ni ja sta cim kazes ista, kolko god bilo osnovano. Pretpostavljam da sam i nacist i antisemit jer ne podrzavam izraelski genocid? I jos sam spomenuo Morfyyd Clark kao primjer uzasne glumice, iako je bijela, ali taj dio si odlucio preskocit jelda? Poanta je da Star Wars sve vise lici doslovno na uzasan fanfic ili parodiju samog sebe, zbog nesposobnog idiotskog vodstva, od KK pa nadalje, i zaposljavanja po kljucu poruke i aktivizma a ne talenta, sto im se uostalom vidi i na rezultatima. 

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
15 godina
offline
Re: „Star Wars: The Acolyte” – kolosalni promašaj,
Drago kaže...

Ali tebi i dalje smeta šta je ona crnkinja. 

 hahaha da naravno kad nemaš argumente onda upotrijebi rasizam 
ne znam samo kako sam onda pogledao ovu seriju i zapravo mi se svidjelo kako je glavna glumica to odradila, ili je to nedovoljno i moram naći neku tamniju od Zoe ?

12 godina
offline
Re: „Star Wars: The Acolyte” – kolosalni promašaj,
loky4i4 kaže...
Drago kaže...

Ali tebi i dalje smeta šta je ona crnkinja. 

 hahaha da naravno kad nemaš argumente onda upotrijebi rasizam 
ne znam samo kako sam onda pogledao ovu seriju i zapravo mi se svidjelo kako je glavna glumica to odradila, ili je to nedovoljno i moram naći neku tamniju od Zoe ?

 Pa da, ima primjera kolko hoces... Special Ops: Lioness, From, Outer Banks, Curb Your Enthusiasm, Bass Reeves... samo neke od stvari u zadnje vrijeme di su crnci glavne ili prve sporedne uloge i gdje nitko nema nista protiv odnosno uloge su odrađene vrhunski. I onda si rasist kad kazes da je Reva nepotrebno smece od lika koje je uzasno napisano i jos gore odglumljeno. Ili da su uzasne glumice i casting u Witcheru za vecinu likova.

 

Mislim vjerujem da ima zbilja likova kojima je odma problem crnac u bilo kojoj seriji, al to je drugi par rukava i ekstremna manjina... a ovo sto radi ekipa poput Drage i americkih access medija je da nas trpaju sve u taj kos jer eto si se usudio rec da je nesto lose lose, bez obzira na boju ili rasu...

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
15 godina
offline
„Star Wars: The Acolyte” – kolosalni promašaj, ser

Kao što rekoh, gledajte nekaj drugo. Ak vam je to glavni problem u životu, sretni ste ljudi.

Moj PC  
8 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: „Star Wars: The Acolyte” – kolosalni promašaj,
Jedino gledljivo iz SW svemira su akrobacije i goofy "spas u zadnji čas", ko i u Indiana Jonesu. Svako odstupanje od tog recepata u nekakvu moralnost je fail. Disney faila jer su si umislili da šire kulturu, a ne da su obična korporacija za stvaranje zabave. Ali tako je to kad ti zabava postane posao i zarada jedini cilj. Najbolji primjer da je istina to što govorim je uspjeh Guardians od the galaxy serijala, gdje su taj balans goofy zabave i ne pretjerano ozbiljne priče uspjeli napraviti taman da ne postane zamoran
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.6.2024 14:40 (Ges).
 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: „Star Wars: The Acolyte” – kolosalni promašaj,
Al ga i ti bacas bezveze, star wars je iskljuci mozak i gledaj, uzivaj u sta bi bilo kad bi bilo. Originalni filmovi su tu negdje kao i ova serija pa ako su ti oni valjali, onda ti valja i ova serija. Ako ne, onda si promasio gledanjem i ove serije. (odgovor na Minneyear post)
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.6.2024 14:43 (strawa).
15 godina
offline
„Star Wars: The Acolyte” – kolosalni promašaj, ser

Originalnio filmovi su filmovi za pubertetlije i mozak na pašu. Npr. treći dio i mali medvedići koji pračkama unište silu u galaksiji ha ha i onda ekipa u krizi srednjih godina analizira političke agende u seriji za djecu.

 

urnebesna tema i situacija 

Moj PC  
5 0 hvala 2
16 godina
moderator
offline
Re: „Star Wars: The Acolyte” – kolosalni promašaj,
Minneyar kaže...

 

 

 

 Super mi je ovo prozivanje za rasizam i sovinizam i ne znam ni ja sta cim kazes ista, kolko god bilo osnovano. Pretpostavljam da sam i nacist i antisemit jer ne podrzavam izraelski genocid? I jos sam spomenuo Morfyyd Clark kao primjer uzasne glumice, iako je bijela, ali taj dio si odlucio preskocit jelda? Poanta je da Star Wars sve vise lici doslovno na uzasan fanfic ili parodiju samog sebe, zbog nesposobnog idiotskog vodstva, od KK pa nadalje, i zaposljavanja po kljucu poruke i aktivizma a ne talenta, sto im se uostalom vidi i na rezultatima. 

 

Pa kako zašto ti je onda zamjerka na "woke"? Što je "woke" u ovoj seriji? Što loše glumi? Ponovo - nisi odgovorio na pitanje.

This space for rent!
16 godina
moderator
offline
Re: „Star Wars: The Acolyte” – kolosalni promašaj,
loky4i4 kaže...

 hahaha da naravno kad nemaš argumente onda upotrijebi rasizam 
ne znam samo kako sam onda pogledao ovu seriju i zapravo mi se svidjelo kako je glavna glumica to odradila, ili je to nedovoljno i moram naći neku tamniju od Zoe ?

 

I dalje - što je "woke" u navodno lošoj glumi? Je li serija "woke" ili je glumica loša? Ako se radi o lošoj glumi, zašto drvite s "wokeom"?

 

This space for rent!
8 godina
offline
„Star Wars: The Acolyte” – kolosalni promašaj, ser

woke apsolutno nije problem.

 

problem je u jednom loopu, petlji, u koju je zapala vecina filmskog i tv svijeta.

 

s tim silnim prequelima,.rebootima,.spinovima, koji osim imena nemaju apsolutno nikakve veze s originalom. jer, jednostavnije je napraviti prequel koji moze biti doslovce o bilo cemu, s bilo kakvim likovima, nije bitno, bitno je upotrijebiti ime i 2-3 prepoznatljiva motiva i voila - novci kapaju.

 

prequel terminatora - ljeta gospodnjeg 1214, u rusevinama samostana, predak sarah connor sadi krizanteme - napeta trosatna prica koja pruza novi uvid u terminator sagu.

 

terminator sells, ksd shvatis, yebiga, vec si platio.

 

jer, smisliti nastavak price koju svi znaju - tesko. smisliti proljev koji se desava vijekovima prije..... to moze.biti doslovce bilo sto, a donosi paru.

 

i samo rinse and repeat....

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
6 2 hvala 0
8 godina
offline
Re: „Star Wars: The Acolyte” – kolosalni promašaj,
Drago:

Baš ovaj argument da je 99% filmova smeće služi izbjegavanju odgovora na kritike koje su ovdje lakonski svedene pod jedan termin - “woke”. To je prilično fluidan termin i sasvim je upotrebljiv kao sažetak kritike. Treba li prosječan forumaš pisati disertacije u svakoj poruci?

Kad smo kod progresivaca, nedavno je o njima objavljen jako dobar članak na NYT. Harvard i Stanford su odustali od DEI uvjetovanja kod zapošljavanja. Problem je u tome što liberalne elite imaju nerješiv konflikt sa svojom ideologijom - ta svaki sirotan ili obojeni ili iz tko zna kojeg razloga obespravljeni ima njihovu verbalnu podršku. Tko normalan to ne bi podržao? Međutim, hoće li se oni odreći svog bogatstva i pozicija kako bi napravili mjesta za obespravljene - naravno da neće. Hoće li se diplomac Harvarda odreći prilike da njegovo dijete ima prednost pri upisu - neće. Sve što ostaje je “lip service” i međusobno natjecanje među njima tko će dati bolji lip service.

Iz nekog razloga, progresivci češće biraju zanimanja koja imaju veze s medijima pa smo tu gdje jesmo. Nemožeš poreći da inzistiranje da svaki film ili serijica ima homoseksualnu, rodnu i rasnu uzgrednu pričicu nema baš puno veze sa stvarnim životom i radnjom koja se predstavlja osim ako cilj nije upravo to - progurati agendu po bilo koju cijenu
Ja rekoh
12 godina
offline
Re: „Star Wars: The Acolyte” – kolosalni promašaj,
Drago kaže...
Minneyar kaže...

 

 

 

 Super mi je ovo prozivanje za rasizam i sovinizam i ne znam ni ja sta cim kazes ista, kolko god bilo osnovano. Pretpostavljam da sam i nacist i antisemit jer ne podrzavam izraelski genocid? I jos sam spomenuo Morfyyd Clark kao primjer uzasne glumice, iako je bijela, ali taj dio si odlucio preskocit jelda? Poanta je da Star Wars sve vise lici doslovno na uzasan fanfic ili parodiju samog sebe, zbog nesposobnog idiotskog vodstva, od KK pa nadalje, i zaposljavanja po kljucu poruke i aktivizma a ne talenta, sto im se uostalom vidi i na rezultatima. 

 

Pa kako zašto ti je onda zamjerka na "woke"? Što je "woke" u ovoj seriji? Što loše glumi? Ponovo - nisi odgovorio na pitanje.

 Zamijenio si me s nekim, ja nisam nigdje upotrijebio rijec woke... samo kazem da je serija smece. Glavna crnkinja glumi uzasno - NEBITNO koje je boje, rekao bih isto i da je shiny white - , drveno, podsjeca na Kirsten Stewart, uvijek ista faca i ista faca za sve emocije. I zena od showrunnerice isto, gluma ispod Krv nije voda razine. 

 

Lee-Jung Jae jedina svijetla strana serije, a pazi, nije bijelac :)

 

E da i bait and switch s Carrie Anne Moss, lol. Znaci svi traileri se vrte oko nje, na svim promotivnim posterima i bannerima... a zenska je u jednoj sceni 

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
16 godina
moderator
offline
Re: „Star Wars: The Acolyte” – kolosalni promašaj,
Feudalac kaže...
Drago:

Baš ovaj argument da je 99% filmova smeće služi izbjegavanju odgovora na kritike koje su ovdje lakonski svedene pod jedan termin - “woke”. To je prilično fluidan termin i sasvim je upotrebljiv kao sažetak kritike. Treba li prosječan forumaš pisati disertacije u svakoj poruci?

 

Ne mora pisati disertaciju, ali ako netko tvrdi da je nešto "woke" onda mi valjda zna reći što je "woke"? To nije disertacija.

This space for rent!
15 godina
offline
Re: „Star Wars: The Acolyte” – kolosalni promašaj,
DuxCro kaže...
Drago kaže...

Na ovom forumu "analiza" svega počinje i završava s - "woke". 

 

S tim da više ne znam šta nije "woke" - žene, crnci, Azijati - dakle jedno 80-90% čovječanstva ako se pojavi bilo gdje u filmu ovaj automatski postaje "woke".

 

Još bi jedino možda John Wayne da je živ mogao glumit Yodu, a da ne bude woke.

 

 

 Kada netko casting bazira ne na tome koji glumci bi odgovarali ulogama i koliko su talentirani, nego na nekoj "check listi" rasne raznolikosti, seksualne orijentacije i guranja "jakih ženskih likova" iako i sami shvačaju da je fan baza SW-a predominantno muška, onda je to woke smeće. Primjerice Obi wan serija. Glavni antagonist je crnkinja, iako svi znaju da je mški bijelac sith inquisitor bio daleko više cool lik. Ali u toj seriji žena crnkinja je dobila ulogu glavnog antagonista isključivo zbog woke check liste rasne i spolne raznolikosti. Lord of the rings serija, Crnac glumi vilenjaka, iako ih Tolkien opisao kao rasu bijele puti. Woke smeće. Nikada tijekom gledanja Star Treka od TNG-a do Voyagera nisam mislio o nečijoj boji kože i spolu, jer je casting rađen na izboru dobrih glumaca. Ali čovječe danas ti se nečija boja kože, spol, seksualna orijentacija i "pronouns" nabijaju na nos. Woke kultura je smeće i Kathleen Kenedy očito ima nekoga tko je štiti inače bi u svakoj normalnoj kompaniji bila šutirana nogom u stražnjicu sve do vrata.

 Zabrijao si previše, a i izvukao si najgori primjer. Star Trek je bio pionir onoga što ti podrazumijevaš pod "woke". Martin Luther King je zvao Nicols da ne odustane od serije lol.

 

Idi van i dotakni travu, nije ti ovo Amerika.

16 godina
moderator
offline
Re: „Star Wars: The Acolyte” – kolosalni promašaj,
Minneyar kaže...

 Zamijenio si me s nekim, ja nisam nigdje upotrijebio rijec woke... samo kazem da je serija smece. Glavna crnkinja glumi uzasno - NEBITNO koje je boje, rekao bih isto i da je shiny white - , drveno, podsjeca na Kirsten Stewart, uvijek ista faca i ista faca za sve emocije. I zena od showrunnerice isto, gluma ispod Krv nije voda razine. 

 

Lee-Jung Jae jedina svijetla strana serije, a pazi, nije bijelac :)

 

E da i bait and switch s Carrie Anne Moss, lol. Znaci svi traileri se vrte oko nje, na svim promotivnim posterima i bannerima... a zenska je u jednoj sceni 

 

Nisam te zamijenio, pa ti si ovo napisao"... cim se nesto radi tako da se krene od agende i aktivisticke poruke i checklista, i onda tek sekundarno i tercijarno dolaze stvari tipa prica, likovi itd... "? Koja "agenda"?

 

Najgluplja i najdosadnija SF franšizi koja postoji ima neku "agendu"? Koju?

 

Nemoj se prenemagati, a ako si bio u krivu pa si se predomislio to je okej, ali bez prenemaganja.

This space for rent!
16 godina
moderator
offline
Re: „Star Wars: The Acolyte” – kolosalni promašaj,
DaffyDuck kaže...

 Zabrijao si previše, a i izvukao si najgori primjer. Star Trek je bio pionir onoga što ti podrazumijevaš pod "woke". Martin Luther King je zvao Nicols da ne odustane od serije lol.

 

 

 

Pa jest, bio je "woke" jer je stavio crnkinju, Azijata i Rusa ravnopravne bijelom Amerikancu. To je bilo loše?

 

Međutim, što je u ovdje "woke" ili u svim ostalim serijama koje vam se ne sviđaju pa vam je komentar na forumu "woke!" jer vam nedostaje vokabulara?

 

 

 

This space for rent!
14 godina
offline
„Star Wars: The Acolyte” – kolosalni promašaj, ser

Jel netko mozda preoteo Dragin profil pa u zadnje vrijeme valja gluposti po forumu u njegovo ime ?

 

 

On topic:

 

Drago, stvar je u rasizmu, ali u suprotnom smjeru.

 

Problem je u tome što se uloge u novim Disney-evim uratcima dijele po slijedećim kriterijima (ne nužno baš tim redoslijedom):

 

1. Ako je glumac iz LGBTQPRSMOZFKH populacije, automatski je unajmljen. Bonus bodovi ako nije bijelac. Minus bodovi ako je bijelac;

 

2. Glasni podupirači gore navedene gupacije is stavka 1 - bonus bodovi ako nisu bijelci:

 

3. Straight Afroamerikanci i Afroamerikanke - minus bodovi ako ne podržavaju grupaciju iz stavka 1;

 

4. Ostale ne-bijelačke rase - bonus bodovi za glasnu podršku grupacije iz stavka 1, minus bodovi za ne podržavanje;

 

5. Straight bjelkinje - bonus bodovi za glasnu podršku grupacije iz stavka 1, minus bodovi za ne podržavanje;

 

6. Straight bijelci - bonus bodovi za glasnu podršku grupacije iz stavka 1;

.

.

.

197.  Straight bijelci koji ne podržavaju grupaciju iz stavka 1.

 

 

Ako ne vjeruješ, slobodno malo pročešljaj intervjue i članke glavnih i odgovornih u Disney grupaciji. Uostalom, to bi ti trebao i biti posao - da malo istražiš.

 

Dok god budu birali glumce na osnovu rase i seksualnog/rodnog opredijeljenja a ne na osnovi znanja i kvalitete pojedinca, želim im brzu i bolnu propast.

sig
 
15 0 hvala 5
16 godina
offline
Re: „Star Wars: The Acolyte” – kolosalni promašaj,
Drago kaže...

Međutim, što je u ovdje "woke" ili u svim ostalim serijama koje vam se ne sviđaju pa vam je komentar na forumu "woke!" jer vam nedostaje vokabulara?

 

 

 

 

I misliš da će sada najednom nabrzinu pronaći vokabular???

16 godina
moderator
offline
„Star Wars: The Acolyte” – kolosalni promašaj, ser

Dovoljno je rečeno o "jesam - nisam - woke"!

 

Prestanite šibati mrtvog magarca.

 

Hvalite/kritizirajte film kao takav (osobno nisam gledao i ne zanima me), a ako ne možete - tema ide pod ključ.

 

 

 

...
Moj PC  
4 0 hvala 2
16 godina
moderator
offline
Re: „Star Wars: The Acolyte” – kolosalni promašaj,
Matty kaže...

Jel netko mozda preoteo Dragin profil pa u zadnje vrijeme valja gluposti po forumu u njegovo ime ?

 

 

On topic:

 

Drago, stvar je u rasizmu, ali u suprotnom smjeru.

 

Problem je u tome što se uloge u novim Disney-evim uratcima dijele po slijedećim kriterijima (ne nužno baš tim redoslijedom):

 

1. Ako je glumac iz LGBTQPRSMOZFKH populacije, automatski je unajmljen. Bonus bodovi ako nije bijelac. Minus bodovi ako je bijelac;

 

2. Glasni podupirači gore navedene gupacije is stavka 1 - bonus bodovi ako nisu bijelci:

 

3. Straight Afroamerikanci i Afroamerikanke - minus bodovi ako ne podržavaju grupaciju iz stavka 1;

 

4. Ostale ne-bijelačke rase - bonus bodovi za glasnu podršku grupacije iz stavka 1, minus bodovi za ne podržavanje;

 

5. Straight bjelkinje - bonus bodovi za glasnu podršku grupacije iz stavka 1, minus bodovi za ne podržavanje;

 

6. Straight bijelci - bonus bodovi za glasnu podršku grupacije iz stavka 1;

 

...

 

Znači ipak je problem u tome što svi trebaju biti bijelci i bitno je spolna orijentacija. Hvala na iskrenosti i što se ne prenemažeš. Ozbiljno to mislim.

 

 

 

This space for rent!
16 godina
moderator
offline
„Star Wars: The Acolyte” – kolosalni promašaj, ser

Hvala svima koji su ipak nastavili pisati u istom smjeru kao i prije, pa prema tome ide....

 

...
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.6.2024 15:19 (Miro).
Moj PC  
9 2 hvala 6
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice