Naredba End Task u Windowsima 11 mogla bi preselit

poruka: 9
|
čitano: 4.739
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Naredba End Task u Windowsima 11 mogla bi preselit".
10 godina
offline
Naredba End Task u Windowsima 11 mogla bi preselit

Toliko je prošlo od prve verzije windows OS-a da bi biseri sada došli na ideju koja je itekako korisna, brza i odmah dostupna ..

 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Naredba End Task u Windowsima 11 mogla bi preselit

S obzirom na to koliko mi retko treba da "ubijem" neku aplikaciju, a da taj meni treba da bude pregledan i da nudi samo šačicu najčešćih operacija, deluje kao pogrešna odluka. Jedino ako će se opcija prikazivati samo kada OS detektuje da je aplikacija postala neresponzivna, mada, u tom slučaju će Windows obično i sada izbaciti poruku o tome i ponuditi End Task.

 

Slažem se i sa primedbom iz članka, smeštanje potencijalno destruktivne opcije odmah pored druge koja se često koristi je baš loša ideja.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Naredba End Task u Windowsima 11 mogla bi preselit

I jos ti probaj objasnit obicnim korisnicima sto je zapravo task, i zasto postoje 2 gumba za zatvaranje.

Ovo je iznimno pogresna odluka, advanced stvari su s razlogom zakopane.

 

Sad se moze desit, netko tako npr zatvara excel, i onda ga force killas, i sve izbugis podatke, jer te nije nikad pitao jel zelis saveat.

 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Naredba End Task u Windowsima 11 mogla bi preselit

rant?! nekidan sam instalira win 11 za probat, odma u prvi minut na desni klik nema copy nego nešto copy as nešto, i nema ni zaljepi na desni klik, ali ctrl-c ctrl-v radi?!!

za pogasit krađu osobnih podataka na win 10 je trebalo par minuta a sad treba izgubit bar 10 minuta jer je sve odvojeno u svoje rubrike u setings koje i dalje ne pamte poziciju kad se izađe iz neke koja nije na pocetku stranice pa treba skrolat stalno gori doli.

 ms je otiša kvragu, svaka nova verzija os-a sve gora, a opcije su samo zakopane u još jedan novi sloj ispod i opet treba doc do control panela za neke osnovne stvari samo šta su sad na 3 mjesta pa je pitanje kako ce to sve radit?
WSL radi ali na nacin da je upitno cemu uopce pored dual boot-a jer neke stvari koje bi bile korisne da rade nativno npr ext4 support naravno ne rade kako treba nego su ocito samo zakrpe. za ovo šta mi ms treba radje cu imat jedan stari komp s windowsima 7 bez pristupa internetu.


mozda sam u krivu, ovo je nakon doslovno 30 minuta korištenja al mislim da gori os nikad nije napravljen. jes ima fine nove wallpapere i start, to je jedino + šta san naša.
da ne spomenem da iako pc ima sve njihove pametne zahtjeve za 11 instalacija je prošla tek iz 3 ili 4tog puta neznam tocno zbog nekih u najmanju ruku smjesnih stvari tipa driveri na win10 s kojeg se update-a?!

ms s ovim novim "feature"-ima , ko da rade obrnuto od onoga šta 90% korisnika smatra logicnim.

Moj PC  
4 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: Naredba End Task u Windowsima 11 mogla bi pres
dabar_solta_V2 kaže...

rant?! nekidan sam instalira win 11 za probat, odma u prvi minut na desni klik nema copy nego nešto copy as nešto, i nema ni zaljepi na desni klik, ali ctrl-c ctrl-v radi?!!

...

 Copy, Cut i Paste su tu u meniju na desni klik, samo u onim ikonicama na njegovom vrhu koji verovatno nisi primetio. Može se vratiti na staro (ne mogu da se setim kako, 11-icu imam samo u jednom VM-u koji retko koristim). Za to šta se i dalje radi sa podešavanjima, više od 10 godina nakon što je izašao Windows 8 i krenula nikad dovršena, ali uvek u pokretu tranzicija iz CP-a na moderni interfejs... fizički bih nekog kaznio. 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
13 godina
online
Naredba End Task u Windowsima 11 mogla bi preselit

Podržavam.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Naredba End Task u Windowsima 11 mogla bi pres
Da, meni je kolegica koja povremeno koristi moj službeni laptop instalirala nadogradnju na win11 jer nema pojma što klika i prvo što mi je zasmetalo je taj nedostatak copy/paste na prvom izborniku, iako najčešće koristim kratice. Još nešto jebe i sa search opcijom iz taskbara, moram baš ići u disk koji pretražujem da bi dobio normalne rezultate.
Da sam oduševljen sa win11, bogme i nisam i uopće ne vidim razloga za nadogradnju na svom kompu doma, dapače, mislim da ću je izbjegavat što duže mogu
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Naredba End Task u Windowsima 11 mogla bi pres
Prijavi ju za mobing
13 godina
online
Re: Naredba End Task u Windowsima 11 mogla bi pres
picajzla0707 kaže...
Da, meni je kolegica 

Da kolegica.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice