Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i Nikol

poruka: 242
|
čitano: 39.703
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i Nikol".
12 godina
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
Dojitza kaže...
Ne znam ja, još nismo smislili algoritam koji bi precizno odredio.

Da moram bubat ovako rekao bi da je dio života bio Nijemac, dio Švicarac, dio Amerikanac. Al opet, kako tko uzme, zato me zanima koji su kriteriji drugih.

 Obično je kriterij gdje je rođen. Eventualno ono gdje je nastala većina njegovog rada, no najčešće je to rođenje. Tako se Einstein smatra njemačkim znanstvenikom, nikako američkim ili izraelskim. Columbo je talijanski moreplovac, nikako španjolski. Dostojevski (F.M.) je ruski književnik, nikako ukrajinski...

Jebeni Milan Martić je hrvatski terorist srpskog porijekla, nikako srpski.

7 godina
offline
Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i Nikol

homo balkanikus, I2a, visok, crn, koščat... voli da se bije, ne podnosi autoritete, pije rakiju, neće na promaju/propuh, čuva ovce i hoda u obojci, više od svega voli leba da jede...

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.7.2021 14:53 (Louis Pluto).
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
Rođen na teritoriju države ili rođen u obitelj te narodnosti? Kod Nikole i je problem što nije jasno, prilično sam siguran da su i ostali veliki ljudi rođeni u sličnim poluokolnostima toliko svojatani od obje strane.

9 godina
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
BoxRS kaže...
Onda je i Vojvoda Momčilo Đujić po toj logici Hrvat. Realno, Nikola Tesla je Srbin, rođen na području današnje Hrvatske u vrijeme Austrougarskog carstva. On je ujedno i Amerikanac. TAMO JE PROVEO VEĆINU ŽIVOTA. Glupo je uopšte raspravljati o tome u 21. vijeku. Realno, Tesla je danas nadnacionalan i pripadnik je čitavog svijeta.

Nikola Tesla po niti jednoj osnovi nije Srbin. Otac mu je hrvat pravoslavne vjere. Pošto se nekad u matične knjige nije upisivala nacionalnost nego vjeroispovijest, pretpostavili su da je Srbin. Tesla nikad nije bio u Srbiji, a kamo li da je živio tamo. On je Srbin isto kao koliko i Donald Trump Slovenac. Slažem se i po meni je on isto Amerikanac jer je u tamo živio skoro 60 godina od ukupno 87 i bio je američki državljanin. U Hrvatskoj je bio do mature, pa je otišao u Graz, nakon toga u Budimpeštu, Pariz i onda za Ameriku.

 

 

Emilio Estavez
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.7.2021 11:45 (Emilio Estavez).
12 godina
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
BlueMax kaže...
Dojitza kaže...
Ne znam ja, još nismo smislili algoritam koji bi precizno odredio.

Da moram bubat ovako rekao bi da je dio života bio Nijemac, dio Švicarac, dio Amerikanac. Al opet, kako tko uzme, zato me zanima koji su kriteriji drugih.

 Obično je kriterij gdje je rođen. Eventualno ono gdje je nastala većina njegovog rada, no najčešće je to rođenje. Tako se Einstein smatra njemačkim znanstvenikom, nikako američkim ili izraelskim. Columbo je talijanski moreplovac, nikako španjolski. Dostojevski (F.M.) je ruski književnik, nikako ukrajinski...

Jebeni Milan Martić je hrvatski terorist srpskog porijekla, nikako srpski.

Opet, Miroslav Tuđman sin je prvog hrvatskog predsjednika Franje Tuđmana, rodio se u Beogradu 1946. godine. Taj srpski političar je ostavio traga u Saboru.

Eduard Slavoljub Penkala je rođen u Slovačkoj.

7 godina
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
BlueMax kaže...
Dojitza kaže...
Ne znam ja, još nismo smislili algoritam koji bi precizno odredio.

Da moram bubat ovako rekao bi da je dio života bio Nijemac, dio Švicarac, dio Amerikanac. Al opet, kako tko uzme, zato me zanima koji su kriteriji drugih.

 Obično je kriterij gdje je rođen. Eventualno ono gdje je nastala većina njegovog rada, no najčešće je to rođenje. Tako se Einstein smatra njemačkim znanstvenikom, nikako američkim ili izraelskim. Columbo je talijanski moreplovac, nikako španjolski. Dostojevski (F.M.) je ruski književnik, nikako ukrajinski...

Jebeni Milan Martić je hrvatski terorist srpskog porijekla, nikako srpski.

 židovski gigant... nisam siguran koliko duguje njemačkoj a koliko židovskoj kulturi preživljavanja po europama, židovi su pod mus morali u intelektualce da bi uopće preživjeli, izdanak je duge loze židovskog mislilaštva u pretežito neprijateljskom okruženju

europa bi bez židova bila intelektualno i kulturološki puno.....puno.... siromašniji prostor

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.7.2021 12:40 (Louis Pluto).
12 godina
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
Dojitza kaže...
Rođen na teritoriju države ili rođen u obitelj te narodnosti? Kod Nikole i je problem što nije jasno, prilično sam siguran da su i ostali veliki ljudi rođeni u sličnim poluokolnostima toliko svojatani od obje strane.

 Rođen na teritoriju države. Ja ne vidim nikakav problem u tome što Srbi svojataju Nikolu Teslu. I je njihov. Ali je i naš. Trebao bi biti na ponos i jednima i drugima. Bi li po tvom mišljenju nacionalnost trebala biti prepreka da se na kovanicu stavi najveći znanstvenik rođen u Hrvatskoj? Što je sljedeće? Da oduzmemo državljanstvo svima "nečistima"? Za mene je veći Hrvat ranije spomenuti Milan Martić nego moja rodbina iz Australije koja se tamo rodila i tu su bili jednom ili nikad.

 

12 godina
offline
Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i Nikol

Ameri su mu na covid putovnici napisali "Austrijanac", a Cezar ga je smatrao po 20% Austrijancem, Mađarom, Dalmatincem, Slavoncem i Hrvatom.

 

 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
ante_etna kaže...

Ameri su mu na covid putovnici napisali "Austrijanac", a Cezar ga je smatrao po 20% Austrijancem, Mađarom, Dalmatincem, Slavoncem i Hrvatom.

 

 Ameri su mu napisali državu iz koje je došao. Meni je pisalo da sam Jugoslaven. Sad više ne piše.

10 godina
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
Boljela je njega ono stvar za brdoviti Balkan. U protivnom ne bi otišao u Ameriku. Fućkalo se njemu za Smiljan i za Beograd. Umro bi od smijeha danas da vide kako se Hrvati i Srbi glođu čiji je.
Nadglednik dina
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
Vjerojatnije bi izašao s porukom ujedinjenja i fino posrao koncept narodnosti. To ne bi zadovoljilo ni jedne ni druge, i dalje bi ga svojatali i pokušavali njegova postignuća pripisati 'svojoj krvi'
7 godina
online
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
Louis Pluto kaže...

 mamin i tatin, a vi kako te?

 Osim ako je mamin i poštarov 

 

Kruha i igala...
7 godina
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
fer-de-lance kaže...
Louis Pluto kaže...

 mamin i tatin, a vi kako te?

 Osim ako je mamin i poštarov 

 

 tata štarpo, razglednice iz niodaklevaca

11 godina
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
Dojitza kaže...
Što po tebi onda znači hrvatski znanstvenik, ako to nije narodnost?
Malo mi je nejasno koji ti je kriterij za nazvati nekoga znanstvenikom neke države.

 e jbga stari, brkaš pojmove ali maksimalno

jel onda hrvatski političar milorad pupovac srbin ili hrvat?

 

kako ti je nejasan kriterij, rođen je i odrastao u hrvatskoj - čiji je znanstvenik, ako ne hrvatski

sasvim nevezano uz narodnost

 

Dojitza kaže...
Vjerojatnije bi izašao s porukom ujedinjenja i fino posrao koncept narodnosti. To ne bi zadovoljilo ni jedne ni druge, i dalje bi ga svojatali i pokušavali njegova postignuća pripisati 'svojoj krvi'

opet brkaš, time što ga se naziva hrvatsim znanstvenikom ne pokušava se njegova dostignuća pripisati 'svojoj krvi', štogod ti to značilo

pokušaj shvatiti, tesla je srbin jer su mu mater i ćaća srbi, pripada toj nacionalnoj manjini, isto kao i pupovac, no kako je rođen i odrastao u hrvatskoj, smatra ga se hrvatskim znanstvenikom, kao i pupovca hrvatskim političarom srpske nacionalnosti

 

jel ti i dalje nije jasno?

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.7.2021 13:08 (picajzla0707).
12 godina
offline
Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i Nikol

Možda ipak ne bismo trebali stavljati povijesnu ličnost na kovanicu jer je to izvor prijepora. Bolje neku prirodnu ljepotu, neki krajolik primjerice Savudrijsku Valu ili Prevlaku.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i Nikol

Šahovnicu. Pošto je sve ili srebrne ili zlatne boje nikad ne znaš je li prvo polje crveno ili bijelo.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
Jasnije, hvala. Problem je u nepreciznosti kad se kaže hrvatski znanstvenik. Ne zna se misli li se da je narodnost ili mjesto rođenja. Možda bi pomoglo reći tesla je srbin rođen u hrvatskoj a ne Hrvatski znanstvenik koji je i Srbin
11 godina
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
Dojitza kaže...
Jasnije, hvala. Problem je u nepreciznosti kad se kaže hrvatski znanstvenik. Ne zna se misli li se da je narodnost ili mjesto rođenja. Možda bi pomoglo reći tesla je srbin rođen u hrvatskoj a ne Hrvatski znanstvenik koji je i Srbin

stvar je očito u tvom nerazumijevanju, ne u nepreciznosti, jer narodnost nema apsolutno nikakve veze s tim

tesla je hrvatski znanstvenik, pupovac je hrvatski političar, vlaho bukovac je hrvatski slikar iako je podrijetlom talijan, mirela holy je hrvatska političarka iako je po ocu čehinja itd. itd. itd.

 

imaš hrpu poznatih osoba koje se smatraju hrvatskim piscima, glumcima, skladateljima, znanstvenicima, a koji su pripadnici manjina po ocu i majci ili po jednom od njih ako se tako izjasne

isto tako u svijetu imaš hrpu osoba koje različite države smatraju svojim piscima, znanstvenicima, skladateljima itd., iako su isto tako porijeklom iz nekog drugog naroda

imaš i u srbiji hrpu političara, znanstvenika, književnika, kojima nacionalnost nije srpska, ali ih se smatra srpskim piscima, znanstvenicima, političarima itd.

 

kod tesle je zapravo jedini problem što je on hrvatski znanstvenik (i srbin), pa to neki u srbiji psihički ne mogu podnijeti, jer da je bio rođen u švedskoj i da ga šveđani zovu svojim znanstvenikom, ne bi bilo nikakvih problema niti bi se dizala kuknjava da švedi otimaju srbe

 

nema nepreciznosti niti problema, osim nekima koji to očito baš nikako ne mogu probaviti

16 godina
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
ante_etna kaže...

Možda ipak ne bismo trebali stavljati povijesnu ličnost na kovanicu jer je to izvor prijepora. Bolje neku prirodnu ljepotu, neki krajolik primjerice Savudrijsku Valu ili Prevlaku.

 Na stranu diskusija o Tesli, bilo bi zanimljivo da na poleđinu eura stavite - kunu! Mada bi to možda bila previše interna fora. Definitivno treba staviti nešto prepoznatljivo, što će ljudi da vide i pomisle: "A, Hrvatska, cool!".

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
15 godina
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N

 tako je! stavit će josipa "sifilističara" jelačića na iljadu dinara. uinat, bre. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
Ivan(4) kaže...
ante_etna kaže...

Možda ipak ne bismo trebali stavljati povijesnu ličnost na kovanicu jer je to izvor prijepora. Bolje neku prirodnu ljepotu, neki krajolik primjerice Savudrijsku Valu ili Prevlaku.

 Na stranu diskusija o Tesli, bilo bi zanimljivo da na poleđinu eura stavite - kunu! Mada bi to možda bila previše interna fora. Definitivno treba staviti nešto prepoznatljivo, što će ljudi da vide i pomisle: "A, Hrvatska, cool!".

 Mozda Modric? 

Vani je Hrvatska,Srbija,Bosna jos uvijek Jugoslavija. Sto je zalosno. Modric trenutno iz iskustva najvise promovira Hrvatsku kao drzavu. Pa onda ide Jadransko more. 

A mozda bi najvise pomoglo toj "A vidi Hrvatska" da Hrvatska dode na razinu jacih drzava u EU. 

Ne,partizani,cetnici,ustase. Jugo je mrtva.

15 godina
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
Nije li Nikola za razliku od svih drugih koje si naveo djelovao uglavnom u Americi?

Malo mi je čudno reći Hrvatski sportaš za osobu koja se rodi i odrasta na području Hrvatske i nakon osamnaeste ode i ostane u inozemstvu, gdje se počne baviti sportom za tu naciju.

8 godina
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
Ivan(4) kaže...
ante_etna kaže...

Možda ipak ne bismo trebali stavljati povijesnu ličnost na kovanicu jer je to izvor prijepora. Bolje neku prirodnu ljepotu, neki krajolik primjerice Savudrijsku Valu ili Prevlaku.

 Na stranu diskusija o Tesli, bilo bi zanimljivo da na poleđinu eura stavite - kunu! Mada bi to možda bila previše interna fora. Definitivno treba staviti nešto prepoznatljivo, što će ljudi da vide i pomisle: "A, Hrvatska, cool!".

 pa i bit ce kuna ,šahovnica i Tesla (model s)

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
2 godine
neaktivan
offline
Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i Nikol

A jeli može ona ko je jamio jamio je :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
Dojitza kaže...
Nije li Nikola za razliku od svih drugih koje si naveo djelovao uglavnom u Americi?

Malo mi je čudno reći Hrvatski sportaš za osobu koja se rodi i odrasta na području Hrvatske i nakon osamnaeste ode i ostane u inozemstvu, gdje se počne baviti sportom za tu naciju.

 jebi ga, nisu još postojala jugoslavenska pravila da van možeš tek kad napuniš 28.

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
2 godine
neaktivan
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
Glupo da bude Nikola Tesla, to će srbi stavit kad/ako uđu u euro zonu.

Mi možemo stavit :

1 eur konobar
2 eur konobarica,

1 - dubrovnik
2 - sunce i more
5 - duhan
20 - cappuccino
50 - macchiato

... jer smo turistička zemlja.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.7.2021 18:02 (Theophilus Ruy).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i Nikol

Iz današnje perspektive obzirom na aktualne događaje Nikola Tesla kao intelegentna osoba  bi se odrekao bilo kakvih veza sa Hrvatima i Srbima ... općenito regije  jugoistoka Europe iz koje je pobjegao 

waaagh ;
 
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i Nikol

.

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
Moj PC  
5 0 hvala 0
10 godina
offline
Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i Nikol

 

Opet se raja svađa, dok ovi kaj su iz zavadili kupe vrhnje sa vrha. I žive na račun vaših svađa. Do 1990. godine nije bilo bitno tko ste i šta ste, kao danas. Nakon te godine bitno je koje ste vjere, nacije, svjetonazora itd. 

Kao da prije svega niste ljudi i radnici u svojim profesijama.

 

Kako što vam je prof. N Raos napisao Nikola Tesla je svjetski čovjek. Možda to niste primjetili u vašim raspravama tko je tko. 

Mislim na većinu komentatora, ne naravno na sve.

 

Hrvati i Srbi su sa puno toga povezani, nego što se misli, ali konstatno se traže minorne razlike. Da, vas dijele. Dajte više to shvatite.

 

Inače, ne bi stavljao Teslu bez suglasnosti sa srpskom braćom. To je prvo.

 

Tuđmana ne bi stavljao, jer je on sukreator zla na ovim prostorima. Zagovornik gencoida nad Srbima i podjele BiH. Pročitajte se i malo haške presude.

Luka Modrić isto tako ne, jer je suradnik mafije. Kralj Tomislav je upitna historijska ličnost. Vukovarski vodotoranj je mit nacionalističke agende.

 

--------------------------------------------

Moji prijedlozi su borci NOB-a, maršal drug Tito, Štef Lamza, Dinamov grb(malo slovo d, kao u mojem avataru recimo), Robert Prosinečki, Mate Parlov, Boško Buha, Old Shatterhand(-znate da je sniman kod nas),....

Okay, neki prijedlozi su možda subjektivni, ali drug Tito je svjetski čovjek, a naš gore list.

 

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Moj PC  
3 8 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i Nikol

Mozda Malo vise brige oko toga kako ce se konverzija izvesti,prevodenje,unosenje U sustav,zaokruzivanje,poskupljenje itd.

Trosin eure vec 3 godine,nemam pojma tko ili sta je na novcanicama ili kovanicama. Nije bitno.

Naime lijepa gesta od koga vec da se pita gradane koga ili sto bi htjeli vidjeti na poledini eura. 

 

 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice