Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 954.436
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
5 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
goran022 kaže...
Oce mi objasnit netko di je nastala obicna gripa. Ili vise ne postoji. Pogledao sam onu doktoricu nadu jurincic i slusao kresimira miska. Ljudi pametno zbore, vise ljudi umire od straha nego od korone. Ili npr. moji susjedi cc 80 godina bili su bolesni i umru i uzrok smrti je korona. Moze li se to krivotvorit, ko ce ispitivat to. Sumnjivo je to jako. Ili terase pune, a u lidlu moram nosit masku jer se na terasi ne mogu zarazit, svjez zrak i tako to. Ovo je moj zadnji post o koroni jer sam vec otupil od svega 🙄

 Gripa ti je manje zarazna, a ovime cime sprecavamo koronu (maskama i smanjenim kontaktom) jos bolje zaustavlja i gripu.

13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
goran022 kaže...
Oce mi objasnit netko di je nastala obicna gripa. Ili vise ne postoji. Pogledao sam onu doktoricu nadu jurincic i slusao kresimira miska. Ljudi pametno zbore, vise ljudi umire od straha nego od korone. Ili npr. moji susjedi cc 80 godina bili su bolesni i umru i uzrok smrti je korona. Moze li se to krivotvorit, ko ce ispitivat to. Sumnjivo je to jako. Ili terase pune, a u lidlu moram nosit masku jer se na terasi ne mogu zarazit, svjez zrak i tako to. Ovo je moj zadnji post o koroni jer sam vec otupil od svega 🙄

 Ha eto meni je objašnjeno da je gripa manje zarazna i da mjere kojima se pokušava usporit koronu još učinkovitije djeluju protiv gripe. Na pitanje zašto to onda ne radimo svaku zimu (sezonu gripe) još nisam dobio neki suvisli odgovor. Bilo je gadnih sezona gripe, kada bi se dobro opteretio zdravstveni sustav i kada je dosta ljudi izgubilo život, i eto da se uvedu ovakve mjere svake godine u tom nekom razdoblju spasili bi se mnogi životi i zdravstvene ustanove bi radile u boljim uvjetima.

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.4.2021 17:46 (Hazar).
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hazar kaže...
goran022 kaže...
Oce mi objasnit netko di je nastala obicna gripa. Ili vise ne postoji. Pogledao sam onu doktoricu nadu jurincic i slusao kresimira miska. Ljudi pametno zbore, vise ljudi umire od straha nego od korone. Ili npr. moji susjedi cc 80 godina bili su bolesni i umru i uzrok smrti je korona. Moze li se to krivotvorit, ko ce ispitivat to. Sumnjivo je to jako. Ili terase pune, a u lidlu moram nosit masku jer se na terasi ne mogu zarazit, svjez zrak i tako to. Ovo je moj zadnji post o koroni jer sam vec otupil od svega 🙄

 Ha eto meni je objašnjeno da je gripa manje zarazna i da mjere kojima se pokušava usporit koronu još učinkovitije djeluju protiv gripe. Na pitanje zašto to onda ne radimo svaku zimu (sezonu gripe) još nisam dobio neki suvisli odgovor. Bilo je gadnih sezona gripe, kada bi se dobro opteretio zdravstveni sustav i kada je dosta ljudi izgubilo život, i eto da se uvedu ovakve mjere svake godine u tom nekom razdoblju spasili bi se mnogi životi i zdravstvene ustanove bi radile u boljim uvjetima.

 Možda zato jer bi se svi ljudi pobunili da u zimskim mjesecima svake godine moraju nositi maske

3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Možda jer maska nema baš nekog smisla, kao i sterilni uvjeti.
Life is meant to die. Accept your fates.
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Caustic kaže...
Možda jer maska nema baš nekog smisla, kao i sterilni uvjeti.

 

Reci to kirurzima u operacijskim salama. Cijeli život su u krivu, budale.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
8 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Ja se jos uvijek potiho nadam da je ova korona samo uvod u jednu finu zombie apokalipsu...

Jedva cekam. ;)

Doduse, vecina ljudi su vec postali zombiji, korona zombiji, no jos se ne gleda blagonaklono na tamanjenje istih, pa cekam legalizaciju
Children Shouldnt Play with Dead Things
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.4.2021 20:40 (Damir22).
Moj PC  
4 1 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Pod maska mislim na klasičnu masku(ona zelenkasta) te maske koje su čisto radi toga da imaš neku masku(npr. maska od prozirne plastične folije).
Te maske nisu niti će bit namijenjene za zaštitu od virusa(može se bez problema disati kroz masku).

Uz to, te maske (zelene) su jednokratne. Neka digne ruku onaj tko malo malo mijenja tu masku. Tko je lud davati pare, ne?
Do sada nisam upoznao osobu koja ima masku mlađu od tjedan dana.

A kirurzi koriste N95(?) masku.
Life is meant to die. Accept your fates.
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.4.2021 22:02 (Caustic).
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Caustic kaže...
Pod maska mislim na klasičnu masku(ona zelenkasta) te maske koje su čisto radi toga da imaš neku masku(npr. maska od prozirne plastične folije).
Te maske nisu niti će bit namijenjene za zaštitu od virusa(može se bez problema disati kroz masku).

Uz to, te maske (zelene) su jednokratne. Neka digne ruku onaj tko malo malo mijenja tu masku. Tko je lud davati pare, ne?
Do sada nisam upoznao osobu koja ima masku mlađu od tjedan dana.

A kirurzi koriste N95(?) masku.

 
Znači bolje ništa nego nešto? Zapanjujuća mi je vaša logika.
Ni N95 nije 100% zaštita, pa eto, ipak treba i pomaže.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Nude nam u firmi cijepljenje biotech cjepivom. Imamo 2 tjedna da se odlucimo i nemam pojma jel bi ili ne. Ne znaju tocno ni koliko si zasticen ni hoces moc okolo putovat gdje hoces i cini mi se da imaju vise pitanja nego sto znaju odgovora. Mislim da cu ipak preskocit i mozda se odlucit iduce godine dok oni jos malo prikupe informacija.

3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Nemoj
Life is meant to die. Accept your fates.
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Ako bolje pročitaš prvi post odakle si mi krenuo odgovarati, možeš vidjeti da piše da nije neka zaštita (zelene jednokratne maske i sve ostale "maske").
Life is meant to die. Accept your fates.
15 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

ako se mora birati između (adezeju bitnog samo za statistiku, da se mogu hvaliti kako su "spasili narod", iako ih boli q za ikoga osim sebe) cijepljenja i učlanjivanja u adezeja (što štiti od svega, čak i odgovornosti a posebno od kvocijenta inteligencije većega od 80), za cijepljenje imam želudac. ipak, najsigurnije je držati se svih distanci, higijene, mjera i nemjera, ne vući vraga za rep i biti strpljiv. sve u svoje vrijeme. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bitanga kaže...
Caustic kaže...
Možda jer maska nema baš nekog smisla, kao i sterilni uvjeti.

 

Reci to kirurzima u operacijskim salama. Cijeli život su u krivu, budale.

 Kirurzi prvenstveno nose maske radi bakterija koje su višestruko veće (do 5 mikrona) u odnosu na viruse (sars cov12 u prosjeku 0.12 mikrona) i u tom slučaju su maske dostatna zaštita kako pacijent na stolu ne bi pokupio sepsu čim doktor kihne... Kirurška maska je samo za ukras kada su u pitanju virusi... 

 N95 je maska koja može imat visoku efikasnost filtriranja, al samo ako na lice sjedne kao zalivena, ako ima samo malo slobodnog prostora između lica i maske jednako je dobar (skuplji) ukras kao i kirurška... 

KLIK

 

Kome se ne da čitati cijela čitaba teksta, zaključak:

 

"The wide variation in penetration levels for room air particles, which included particles in the same size range of viruses confirms that surgical masks should not be used for respiratory protection. The wide variation in filtration performance for submicron size particles can be reduced by setting standard penetration levels for surgical masks using a more aggressive test procedure for submicron aerosols (e.g. charge-neutralized particles at the MPPS, higher flow rates, etc.)."

 

Ovo je ujedno i razlog zašto su fore tipa "gripe nema jer nosimo maske" totalne gluposti,  sama infuenza je u prosjeku veličine 0.18 microna i tek je nešto malo veća u odnosu na sars cov2, a opet dovoljno mala da je kirurška maska i dalje samo ukras... 

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.4.2021 5:51 (NoDe31).
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
NoDe31 kaže...
Bitanga kaže...
Caustic kaže...
Možda jer maska nema baš nekog smisla, kao i sterilni uvjeti.

 

Reci to kirurzima u operacijskim salama. Cijeli život su u krivu, budale.

 Kirurzi prvenstveno nose maske radi bakterija koje su višestruko veće (do 5 mikrona) u odnosu na viruse (sars cov12 u prosjeku 0.12 mikrona) i u tom slučaju su maske dostatna zaštita kako pacijent na stolu ne bi pokupio sepsu čim doktor kihne... Kirurška maska je samo za ukras kada su u pitanju virusi... 

 N95 je maska koja može imat visoku efikasnost filtriranja, al samo ako na lice sjedne kao zalivena, ako ima samo malo slobodnog prostora između lica i maske jednako je dobar (skuplji) ukras kao i kirurška... 

KLIK

 

Kome se ne da čitati cijela čitaba teksta, zaključak:

 

"The wide variation in penetration levels for room air particles, which included particles in the same size range of viruses confirms that surgical masks should not be used for respiratory protection. The wide variation in filtration performance for submicron size particles can be reduced by setting standard penetration levels for surgical masks using a more aggressive test procedure for submicron aerosols (e.g. charge-neutralized particles at the MPPS, higher flow rates, etc.)."

 

Ovo je ujedno i razlog zašto su fore tipa "gripe nema jer nosimo maske" totalne gluposti,  sama infuenza je u prosjeku veličine 0.18 microna i tek je nešto malo veća u odnosu na sars cov2, a opet dovoljno mala da je kirurška maska i dalje samo ukras... 


1. Virusi ne lete po zraku iz usta kao nezavisne čestice

2. Ni ne trebaju biti 100% efikasne da bi bile korisne

3. "Yeah, science!"

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.4.2021 9:25 (Bitanga).
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Virus ti dođe zajedno s kapljicom, padne na masku, kapljica ishlapi, virus ostane na masci....
Life is meant to die. Accept your fates.
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.4.2021 12:56 (Caustic).
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Caustic kaže...
Virus ti dođe zajedno s kapljicom, padne na masku, kapljica ishlapi, virus ostane na masci....

 

Ključno je "ostane". Nije niti virus jedini u toj kapljici pa kad nestane vode ostane i hrpa drugih čestica. Molekule međusobno reagiraju, spajaju se... Jedan ili dva virusa nisu dovoljna da se zaraziš. Stotine parametara ima u cijelom tom modelu, ali ključni je "razumjevanje" kojeg većina ljudi ovdje nema.

Radi se o načinu kako ublažiti/usporiti/zaustaviti pandemiju, dok neki ne vjeruju niti da postoji.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.4.2021 15:35 (Bitanga).
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Ne ostane zadugo. Virus ("čestica") je manja od 5um, možeš ju bez problema uvući preko maske. Maska dobrim dijelom pusti tvoj dah van, barem ja još nisam vidio da mi se kondenzat skuplja u/na masci.


Pogotovo ako ju "redovno" mijenjaš kao što većina ljudi radi.
Upravo zbog toga sve pada u vodu kao i mjera da kafići rade kraće - ljudi prije otiđu na kavu i stvori se još veći problem(imam dva kafića i restoran ispod stana).
Life is meant to die. Accept your fates.
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.4.2021 15:35 (Caustic).
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Caustic kaže...
Ne ostane zadugo. Virus ("čestica") je manja od 5um, možeš ju bez problema uvući preko maske.
Pogotovo ako ju "redovno" mijenjaš kao što većina ljudi radi.
Upravo zbog toga sve pada u vodu kao i mjera da kafići rade kraće - ljudi prije otiđu na kavu i stvori se još veći problem(imam dva kafića i restoran ispod stana).

 

Alo, nije priča crno bijela - ne pada SVE u vodu. Pričamo o statistici, vjerojatnosti, i 10% sporije širenje zaraze je bolje, nego 0% sporije.

 

Kraći rad kafića je čisto radi toga da pijana ekipa ne ostaje po birtijama. Kave se ne piju u 22h. To što će se ti ljudi negdje drugdje družiti je opet priča za sebe, ali manje će se proširiti u zatvorenom krugu prijatelja, nego u otvorenoj birtiji s velikom cirkulacijom ljudi.

 

BTW, moj buraz i frend su pokupili covid upravo u birtiji. Na svu sreću buraza je frend na vrijeme upozorio pa nije išao starcima na ručak kao što je to radio svaki dan prethodnih 10 godina. Da mu je frend budala kao neki ovdje, tko zna što bi bilo.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.4.2021 15:41 (Bitanga).
3 godine
neaktivan
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Koje su opcije cjepiva u nas od ovih ?

Rna:
Pfizer*

Moderna*


Adenovirus vector:
Sputnik V
AstraZeneca*
Johnson & Johnson
Convidecia

 

Inactivated virus vaccines:
Sinopharm (BBIBP)
CoronaVac
Covaxin
Sinopharm (WIBP)
CoviVac


Protein subunit vaccines:
EpiVacCorona
RBD-Dimer

 

 

Može li neki review nuspojava ako se netko cjepio?

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.4.2021 15:56 (ccc2002).
 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Kafić je kafić pa opet ne možeš samo kavu popit. Ako ne kužiš post, pročitaj ga opet i malo uključi kliker.

Bitange koje piju i loču po kafanama se skupe kasnije pa loču vani.
Ekipa koja loče po birtjama je uži krug, doslovno. Jer je dobra vjerojatnost da se znaju odavno.

Btw. Tvoj brat je vidio kako korona skače na njega dok je bio u kafiću ili je to bubnio kao i ti tih 10% koje spominješ?
Life is meant to die. Accept your fates.
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Veli frend koji je u Njemačkoj, trebale mu hlače za posao. A da bi ih uspio kupit, mora nazvat trgovinu i rezervirat termin par dana unaprijed.

Hahaha pa ovo je sve luđe i luđe iz dana u dan. Ko da nije dovoljna glupost da dođeš s negativnim testom u Njemačku, ali opet moraš u karantenu na 10 dana osim ako u roku 5 dana dobiješ još jedan negativan test.

Jedva čekam kad ću morat nazvat stožeraše da li smijem ući u svoju kuću bez pitanja ili moram rezervirat termin
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.4.2021 16:18 (foofajter).
 
5 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Jel koji frik naručio s darkneta cjepivo?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Caustic kaže...
Kafić je kafić pa opet ne možeš samo kavu popit. Ako ne kužiš post, pročitaj ga opet i malo uključi kliker.

Bitange koje piju i loču po kafanama se skupe kasnije pa loču vani.
Ekipa koja loče po birtjama je uži krug, doslovno. Jer je dobra vjerojatnost da se znaju odavno.

Btw. Tvoj brat je vidio kako korona skače na njega dok je bio u kafiću ili je to bubnio kao i ti tih 10% koje spominješ?

 

Naravno da je vidio, jer je pokupio od frenda koji je pokraj njega sjedio, koji je zakurio drugi dan. A taj frend je pokupio par dana prije u birtiji od drugog frenda koji je zakurio "par dana prije + 1 dan".

Nek loču gdje hoće, kažem nije isto jel se 10 likova iz društva skupi pa zarazi, ili 100 likova iz cijelog grada jer su bili u istoj birtiji pijani. Klikere si sam uključi.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.4.2021 16:28 (Bitanga).
4 godine
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bitanga kaže...


1. Virusi ne lete po zraku iz usta kao nezavisne čestice

2. Ni ne trebaju biti 100% efikasne da bi bile korisne

3. "Yeah, science!"

 Predpostavljam da si ti pametniji od ovih što svakodnevno rade testove da bi im maske dobile FDA certifikat, al ajd, tješi se... 

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.4.2021 22:07 (NoDe31).
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
NoDe31 kaže...
Bitanga kaže...


1. Virusi ne lete po zraku iz usta kao nezavisne čestice

2. Ni ne trebaju biti 100% efikasne da bi bile korisne

3. "Yeah, science!"

 Predpostavljam da si ti pametniji od ovih što svakodnevno rade testove da bi im maske dobile FDA certifikat, al ajd, tješi se... 

 

Fulaš poantu. Al ajd, tješi se.

A poanta je, a to ponavljam već barem 5. put, da je općenito za brojke bolja bilo kakva maska, nego nikakva maska. Ponovit ću još koji put ako treba da možete lupati thumbs downove.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.4.2021 23:02 (Bitanga).
4 godine
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bitanga kaže...
NoDe31 kaže...
Bitanga kaže...


1. Virusi ne lete po zraku iz usta kao nezavisne čestice

2. Ni ne trebaju biti 100% efikasne da bi bile korisne

3. "Yeah, science!"

 Predpostavljam da si ti pametniji od ovih što svakodnevno rade testove da bi im maske dobile FDA certifikat, al ajd, tješi se... 

 

Fulaš poantu. Al ajd, tješi se.

A poanta je, a to ponavljam već barem 5. put, da je općenito za brojke bolja bilo kakva maska, nego nikakva maska. Ponovit ću još koji put ako treba da možete lupati thumbs downove.

 100 puta ponovljena glupost nikada ne postaje nešto pametno... Možeš ponavljat još barem 95 puta i dalje ćeš ponavljat glupost... U slučaju sars cov2 55% posto penetracije je isto kao i 0.1% penetracije, jer virus je nov, imunitet ga ne prepoznaje i dovoljna je samo jedna čestica da započne proces... Nema tu nikakvog usporavanja  kada su kirurške maske u pitanju... 

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.4.2021 23:09 (NoDe31).
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
NoDe31 kaže...

 100 puta ponovljena glupost nikada ne postaje nešto pametno... Možeš ponavljat još barem 95 puta i dalje ćeš ponavljat glupost... U slučaju sars cov2 55% posto penetracije je isto kao i 0.1% penetracije, jer virus je nov, imunitet ga ne prepoznaje i dovoljna je samo jedna čestica da započne proces... Nema tu nikakvog usporavanja  kada su kirurške maske u pitanju... 

 

Fali ti hrpa logike oko gibanja čestica kroz medij, prijenosa u organizmu i međudjelovanja molekula u tom tvom pojednostavljenom modelu.

Ali ok, ti i dalje brij da jedan virus koji je prošao kroz masku će zaraziti jednog čovjeka.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.4.2021 23:37 (Bitanga).
4 godine
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bitanga kaže...

 

Fali ti hrpa logike oko gibanja čestica kroz medij, prijenosa u organizmu i međudjelovanja molekula u tom tvom pojednostavljenom modelu.

Ali ok, ti i dalje brij da jedan virus koji je prošao kroz masku će zaraziti jednog čovjeka.

 Ne, ti imaš problema sa postocima... samo u kapljicma nakon jednog kašlja izbaciš na desetke tisuće čestica virusa zajedno sa tim kapljicama, ako imaš kiruršku masku koja ima 55% do čak 85% penetracije, valjda vidiš kuda to vodi...  Kao što rekoh, n95 maska ako se nosi kako spada i ako veličina iste odgovara tvome licu, može služiti kao zaštita jer ima dovoljnu razinu filtracije sub mikronskih čestica, a kirrurška maska je u bilo kojem slučaju ukras kad su virusi u pitanju... Izrazito je kontraproduktivno ljude uvjeravat da će ih kirurška maska zaštititi od zaraze, jer tada imaš situaciju di se ljudi opuste čim stave masku i više nema nikakvih briga... korak do tete na blagajni, zakašlje se ko konj, ali nema problema maska to 100% zaustavlja (moš mislit)... Što je još gore, ljude se uvjerilo da je i ona od običnog tekstila dovoljna, što je teški idiotizam... Socijalna distanca i ograničavanje okupljanja mogu biti efikasan način da se zaraza uspori, kirurške i tekstilne maske pak su samo ukras na kojem netko fino zarađuje...

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.4.2021 6:57 (NoDe31).
8 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bitanga kaže...
 Na svu sreću buraza je frend na vrijeme upozorio... Da mu je frend budala kao neki ovdje, tko zna što bi bilo.

da, dobro da ga je upozorio... mogu misliti kakav je osjecaj imati nekoga na dusi

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.4.2021 10:04 (ivanlotz).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
NoDe31 kaže...

 Kirurzi prvenstveno nose maske radi bakterija koje su višestruko veće (do 5 mikrona) u odnosu na viruse (sars cov12 u prosjeku 0.12 mikrona) i u tom slučaju su maske dostatna zaštita kako pacijent na stolu ne bi pokupio sepsu čim doktor kihne... Kirurška maska je samo za ukras kada su u pitanju virusi... 

 N95 je maska koja može imat visoku efikasnost filtriranja, al samo ako na lice sjedne kao zalivena, ako ima samo malo slobodnog prostora između lica i maske jednako je dobar (skuplji) ukras kao i kirurška... 

KLIK

 

Kome se ne da čitati cijela čitaba teksta, zaključak:

 

"The wide variation in penetration levels for room air particles, which included particles in the same size range of viruses confirms that surgical masks should not be used for respiratory protection. The wide variation in filtration performance for submicron size particles can be reduced by setting standard penetration levels for surgical masks using a more aggressive test procedure for submicron aerosols (e.g. charge-neutralized particles at the MPPS, higher flow rates, etc.)."

 

Ovo je ujedno i razlog zašto su fore tipa "gripe nema jer nosimo maske" totalne gluposti,  sama infuenza je u prosjeku veličine 0.18 microna i tek je nešto malo veća u odnosu na sars cov2, a opet dovoljno mala da je kirurška maska i dalje samo ukras... 

 hm, a zašto je onda Angela Merkel donjela zakon u DE da je uzatvorenim prostorima obavezno nositi KN95 masku ?

verovatno to nije sama smislila, nego su joj to sugerirali stručnjaci.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice