Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV: zaključana tema

poruka: 1.795
|
čitano: 210.964
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV: ".
16 godina
moderator
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
nixass kaže...

kaj se tice Trumpa i kako hendla cijelu situaciju, imam osjecaj ko da citam Onion News.

nijedan njegov potez nema smisla komentirati, obican bully koji je dosao do vlasti zna se vec na koji nacin.

Jesi znao da je Trump tamo još, ako se ne varam, u siječnju zabranio letove aviona iz Kine u SAD, da spriječi ulazak virusa u SAD, za što su ga neki lijevi političari i mediji optužili za rasizam i ksenofobiju, a i WHO je bio protiv te zabrane, uvjeravali su čitav svijet da iz Kine ne prijeti nikakva opasnost? A poslije se to isto dogodilo i sa zabranom letova iz Europe. Ima li smisla komentirati te poteze?

 

Znači, mediji su ga u siječnju napadali zbog tog poteza, kasnije zbog slične stvari vezane uz Europu, a sad ga ti isti mediji napadaju da nije napravio dovoljno. Nije čudno da ti se čini kao da čitaš Onion News, jer mnogi današnji mediji u SAD-u ne prenose vijesti, nego objavljuju ispolitizirane opinion pieceve zamaskirane kao vijesti pa nikad ne znaš je li stvarno nešto učinio ili rekao ili su to mediji izvadili iz konteksta ili izmislili.

 

Sve je to jedan veliki cirkus.

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
malak kaže...

 Jel se ovo odnosi na Kinu ili na "Zapad". Kao da netko pise direkt iz Londona...

 Gdje to na zapadu ljudi imaju socijalne bodove prema kojima mogu ići na spore ili brze letove ili vlakove? Gdje to na zapadu imaju koncentracijski kampovi gdje se ljudi trpaju i pitaj Boga što bude s njima ako stave sliku Winnie The Pooha sa naslovom predsjednik? Gdje to na zapadu se zatvara nekoga zbog toga što misli i piše? Nigdje. Svi rade, pišu i misle što hoće, možeš glasati za koga hoćeš, možeš pljuvati po vladi, predsjedniku, kraljici, kancelarki koliko hoćeš i nećeš završiti u jarku. 

Jadne su te usporedbe u kojima se nesavršenosti zapadnih demokracija pokušavaju prikazati kao da su na istoj razini kao kriminalni, totalitaristički komunistički režim koji upravlja Kinom.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.4.2020 2:51 (JozoBozo121).
14 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
mbaksa kaže...

Jesi znao da je Trump tamo još, ako se ne varam, u siječnju zabranio letove aviona iz Kine u SAD, da spriječi ulazak virusa u SAD, ....

.... 

Nije samo Trump to uradio. To je uradila i Njemačka i većina drugih zemalja. Na primjeru Njemačke se može zaključiti da se može uraditi i više osim zabrane letova. Generalno, američki zdravstveni sistem je u qurtzu što je dodatno dolilo ulje na vatru.

Trump je sam kriv što ga napadaju zato što se svađa s novinarima a ovi (neverTrump-eri) jedva čekaju da ga naljute. 

12 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

U doba krize pokazao se da je veći degenerik nego ga mediji prikazuju. Kult debila oko njega i dalje brani svaku pizdariju koju prosere. 

 

Našao sam dobar komentar ;

 

If Trump is captain of the Titanic:

1. No iceberg at all

2. We won't hit the iceberg

3. I knew there would be icebergs

4. No one knows iceberg better than me

5. it 's all penguins. Penguins bring icebergs

6. Titanic will not stop because of an iceberg

7. Some of us may drown (actually you, we have lifeboats)

8. I'm the best captain, and our work is very good

 

E da, nije socijalizam kada se tebi daje. Murican logic.

 

JozoBozo121 kaže...
malak kaže...

 Jel se ovo odnosi na Kinu ili na "Zapad". Kao da netko pise direkt iz Londona...

 Gdje to na zapadu ljudi imaju socijalne bodove prema kojima mogu ići na spore ili brze letove ili vlakove? Gdje to na zapadu imaju koncentracijski kampovi gdje se ljudi trpaju i pitaj Boga što bude s njima ako stave sliku Winnie The Pooha sa naslovom predsjednik? Gdje to na zapadu se zatvara nekoga zbog toga što misli i piše? Nigdje. Svi rade, pišu i misle što hoće, možeš glasati za koga hoćeš, možeš pljuvati po vladi, predsjedniku, kraljici, kancelarki koliko hoćeš i nećeš završiti u jarku. 

Jadne su te usporedbe u kojima se nesavršenosti zapadnih demokracija pokušavaju prikazati kao da su na istoj razini kao kriminalni, totalitaristički komunistički režim koji upravlja Kinom.

 Znaš što, paradoksalno, mislim da takav radikalni represivni sustav dobro suzbija krizu.

 

Makijavelistički po cijenu humanosti i slobode naravno. Znaš ono : Needs of the many...Kao u 40k Warhammeru.

 

Zapravo ovdje vidimo dva pola. Kao da su negativne vrijedosti obe velesile izašle na vidjelo.

 

U Americi te pregledaju i izbace na ulicu (ako si došao od tamo) u Kini te vjerovatno spiče u ćuzu i pod nadzor.

 

Represivniji sustav takes the win.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.4.2020 8:47 (DarthMarkus).
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Veliki Brat kaže...

Može link otkuda ovaj graf?

Dosta mi je čudan s ovom Francuskom u kojoj su se ljudi "odzarazili", a čini mi se da dosta interesantan. 

 https://aatishb.com/covidtrends/

 

Imaš pravo, s Francuskom nešto ne valja.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
7 godina
protjeran
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

Kad je logaritamska skala, a ne apsolutna.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
phoenix2003 kaže...
mbaksa kaže...

Jesi znao da je Trump tamo još, ako se ne varam, u siječnju zabranio letove aviona iz Kine u SAD, da spriječi ulazak virusa u SAD, ....

.... 

Nije samo Trump to uradio. To je uradila i Njemačka i većina drugih zemalja.

Poanta moje poruke nije bila Trumpova (ne)uspješnost u obuzdavanju korone, nego licemjernost medija, koji su danas sve samo ne objektivni. Još gore - aktivno manipuliraju.

 

phoenix2003 kaže...
Trump je sam kriv što ga napadaju zato što se svađa s novinarima a ovi (neverTrump-eri) jedva čekaju da ga naljute. 

Trump je grandiozni narcis i on uživa u svemu tome.  Čim se njegovo ime više povlači po medijima, bilo u pozitivnom, bilo u negativnom kontekstu, tim je on veseliji.

 

Trump je kriv za svašta, ali nije kriv za lažnu sliku koju mnogi lijevo orijentirani mediji pokušavaju stvoriti o njemu. Evo recimo baš pred par dana izmislili su da je promovirao liječenje klorokvinom zato jer se želi obogatiti na koroni putem udjela u firmi koja ga proizvodi. Ljudi koji rade takve stvari (govorim o tim "novinarima") su psihijatrijski slučaj. Zbog takvih bi bilo kul da se "Trump derangement syndrome" (ima i članak na Wikipediji o tome) ugradi u neki budući psihijatrijski priručnik. 

 

Kao što rekoh - cirkus. Za sve što se tiče Trumpa treba provjeriti je li činjenično točno i koji je kontekst. Pa ako je činjenično točno i ako nije izvučeno iz konteksta, slobodno razvali po njemu. Ako nije činjenično točno ili ako je izvučeno iz konteksta, onda slobodno razvali po medijima koji manipuliraju i/ili lažu. To što se dogodilo s medijima u SAD-u je nešto nevjerojatno i apsurdno.

13 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

ZA NAŠE NAJVJERNIJE GOSTE NAPRAVIO BI SE SPECIJALNI ZRAČNI KORIDOR

 

 

Pocinje opet klasicno forsiranje turizma, ono sto sam i rekao. Mi cemo slusat vladu i divit se njihovim mjerama, a oni ce kroz otvorena vrata primat sve i svasta u drzavu za 50€ dnevno. (ove potvrde da nemas virus su smjeh svoje kategorije.)

Di2 & EPS FTW!
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC

Nema tog virusa kojeg ne bi otrpio a da mi ga proda prdasta, na pivički i knedličkama othranjena Čehinjica...

Ju je je? Je ju je!
16 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Stric_Jura kaže...

Nema tog virusa kojeg ne bi otrpio a da mi ga proda prdasta, na pivički i knedličkama othranjena Čehinjica...

HIV?

Gledam te!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
mbaksa kaže...

Poanta moje poruke nije bila Trumpova (ne)uspješnost u obuzdavanju korone, nego licemjernost medija, koji su danas sve samo ne objektivni. Još gore - aktivno manipuliraju.

 

Mjera je proglašena rasističkom jer se ticala samo Kineza, dok su drugi i dalje putovali iz Kine u Ameriku. 

 https://www.axios.com/coronavirus-trump-china-travel-ban-45a2da12-8063-4ad9-ba28-61cdeb1ce0b3.html

 

Sec. 2 Scope of Suspension and Limitation on Entry.

(a)  Section 1 of this proclamation shall not apply to:

(i)    any lawful permanent resident of the United States;

(ii)   any alien who is the spouse of a U.S. citizen or lawful permanent resident;

(iii)   any alien who is the parent or legal guardian of a U.S. citizen or lawful permanent resident, provided that the U.S. citizen or lawful permanent resident is unmarried and under the age of 21;

(iv)   any alien who is the sibling of a U.S. citizen or lawful permanent resident, provided that both are unmarried and under the age of 21;

(v)    any alien who is the child, foster child, or ward of a U.S. citizen or lawful permanent resident, or who is a prospective adoptee seeking to enter the United States pursuant to the IR-4 or IH-4 visa classifications;

(vi)   any alien traveling at the invitation of the United States Government for a purpose related to containment or mitigation of the virus;

(vii)   any alien traveling as a nonimmigrant under section 101(a)(15)(C) or (D) of the INA, 8 U.S.C. 1101(a)(15)(C) or (D), as a crewmember or any alien otherwise traveling to the United States as air or sea crew;

(viii)  any alien seeking entry into or transiting the United States pursuant to an A-1, A-2, C-2, C-3 (as a foreign government official or immediate family member of an official), G-1, G-2, G-3, G-4, NATO-1 through NATO-4, or NATO-6 visa;

(ix)   any alien whose entry would not pose a significant risk of introducing, transmitting, or spreading the virus, as determined by the CDC Director, or his designee;

(x)    any alien whose entry would further important United States law enforcement objectives, as determined by the Secretary of State, the Secretary of Homeland Security, or their respective designees based on a recommendation of the Attorney General or his designee; or

(xi)   any alien whose entry would be in the national interest, as determined by the Secretary of State, the Secretary of Homeland Security, or their designees.

 

Tako su na kraju i ispali uvjerljivo najgora zemlja što se tiče zaraze. Trump nema mentalne kapacitete nešto realno poduzeti, cijelu veljaču je bio pasivan i pričao da će virus sam nestati. Zna se samo svađati i zabranjivati, migrantsku krizu je htio riješiti zidom, virus zaustaviti stopiranjem Kineza, ne poduzimajući ništa drugo. To su gluposti, a ne ozbiljne mjere.

 

mbaksa kaže...
 

Trump je kriv za svašta, ali nije kriv za lažnu sliku koju mnogi lijevo orijentirani mediji pokušavaju stvoriti o njemu. Evo recimo baš pred par dana izmislili su da je promovirao liječenje klorokvinom zato jer se želi obogatiti na koroni putem udjela u firmi koja ga proizvodi. Ljudi koji rade takve stvari (govorim o tim "novinarima") su psihijatrijski slučaj. 

 Ne znam o kakvoj lažnoj slici pričaš, gdje se ti informiraš o stanju u Americi?

Činjenica je da ima mali udio u toj firmi, dakle formalno ima i materijalnu korist, znači vijest je točna. To da se želi na taj način obogatiti je tvoje pretjerivanje koje nije ništa manje netočno ili štetno od njihove vijesti. Dakle radiš potpuno istu stvar koju njima zamjeraš, uzimaš formalno točnu informaciju (da su izvjestili o njegovom potencijalnom interesu) i onda to prikazuješ kao da je sve što protiv Trumpa imaju samo ta činjenica i da ga napadaju samo zbog toga.

 

Daleko veći problem s tim lijekom je što njegovo djelovanje nije još kvalitetno istraženo, a on ga kao potpuni laik s ogromnim autoritetom vrlo agresivno propagira. 

 

I na kraju naravno onog koga napadaš treba proglasiti psihijatrijskim slučajom, jer ništa ne odaje argumentiranost kao ad hominem.

 

mbaksa kaže...

 

Kao što rekoh - cirkus. Za sve što se tiče Trumpa treba provjeriti je li činjenično točno i koji je kontekst. Pa ako je činjenično točno i ako nije izvučeno iz konteksta, slobodno razvali po njemu. Ako nije činjenično točno ili ako je izvučeno iz konteksta, onda slobodno razvali po medijima koji manipuliraju i/ili lažu. To što se dogodilo s medijima u SAD-u je nešto nevjerojatno i apsurdno.

 Mediji nisu nedužni ni u Americi ni u ostatku svijeta, ali ako je nešto nevjerojatno onda je to količina laži i neznanja koju jedan američki predsjednik svakodnevno plasira u javnim nastupima, a koja je ovom krizom prestala biti smiješna i postala vrlo opasna.



Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Čitatelj kaže...

Kad je logaritamska skala, a ne apsolutna.

 Nije pitanje skale, jer im krivulja skreće u lijevo, što znači smanjenje, a brojevi ne odgovaraju onima iz drugih izvora. Šteta, jer to sad kompromitira i ostale krivulje.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
suspendiran
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

Eto da nebi sad netko opet počeo pričat bajke o leševima po ulicama/kamionima/bolnicama/parkovima/kućama/itd. Nismo ni mi izuzetak u laganju, jer nam je i naš Vili teškom mukom priznao:

 

https://www.index.hr/vijesti/clanak/video-50-novih-slucajeva-umrle-dvije-osobe-drzavni-inspektor-zaprijetio-trgovinama/2175501.aspx

"Smrti su češće kod kroničnih bolesnika. Kada osoba ima kroničnu bolest, onda je povod koronavirus i osoba je umrla s koronavirusom. Ako osoba nije imala kroničnih stanja, onda je umrla od koronavirusa", objasnio je Beroš.

 

Još sad nek nam pokaže točno koliko ih umrlo S koronom19, a koliko OD korone19 i prosjek godina umrlih.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.4.2020 15:42 (memulica).
Moj PC  
2 3 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

Kakva manipulacija informacijama, a isti način manipuliranja se konstantno predbacuje drugoj strani.

 

Kronična bolest zvuči jako strašno, svi vidimo dedeka ili bakicu od 99 sa uznapredovalim malignomom, a u biti se radi o bilo kojoj dugotrajnoj bolesti, upravo one "uobičajene" bolesti koje imaju mladi i stari.

 

Kronična bolest može biti astma, dijabetes, visoki tlak (hipertenzija), alergije, anemija, poremećaj vida, celijaklija...

To su bolesti s kojima čovjek može živjeti cijeli život i nikada ne umrijeti od njih.

Sad razmislite koliko poznajete takvih osoba ili su članovi vaše uže ili šire obitelji.

Ukoliko imaju kroničnu bolest oni su rizična skupina. Bez obzira koliko imaju godina.

 

Kroničnu bolest može imati dojenče, a prema dostupnim podacima nekakav oblik ima otprilike svako šesto dijete.

 

Iz mirovine si me izvukao ovakvim pisanjem, strava. 

 
8 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
memulica kaže...

Eto da nebi sad netko opet počeo pričat bajke o leševima po ulicama/kamionima/bolnicama/parkovima/kućama/itd. Nismo ni mi izuzetak u laganju, jer nam je i naš Vili teškom mukom priznao:

 

https://www.index.hr/vijesti/clanak/video-50-novih-slucajeva-umrle-dvije-osobe-drzavni-inspektor-zaprijetio-trgovinama/2175501.aspx

"Smrti su češće kod kroničnih bolesnika. Kada osoba ima kroničnu bolest, onda je povod koronavirus i osoba je umrla s koronavirusom. Ako osoba nije imala kroničnih stanja, onda je umrla od koronavirusa", objasnio je Beroš.

 

Još sad nek nam pokaže točno koliko ih umrlo S koronom19, a koliko OD korone19 i prosjek godina umrlih.

Nebitno da li je od ili s koronom. Činjenica je da većina njih ne bi SADA umrla da nije korone.

15 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
love2ml86 kaže...

Nebitno da li je od ili s koronom. Činjenica je da većina njih ne bi SADA umrla da nije korone.

Ne razumijem ovo. Da li mozes malo pojasniti?

 

Po meni to je izuzetno bitno znati, kako bi mogli razumjeti stvarne razmjere ove epidemije, ali i procijeniti stvarnu opasnost.

 

Nepotpuni podaci su nas natjerali cijeli da gotovo cijeli svijet da stane.

Osobno ne zelim da se to ponovi jos jednom bez da tocno znamo sto se dogodilo.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.4.2020 18:14 (syncmaster245b).
6 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
syncmaster245b kaže...
love2ml86 kaže...

Nebitno da li je od ili s koronom. Činjenica je da većina njih ne bi SADA umrla da nije korone.

Ne razumijem ovo. Da li mozes malo pojasniti?

 

Po meni to je izuzetno bitno znati, kako bi mogli razumjeti stvarne razmjere ove epidemije, ali i procijeniti stvarnu opasnost.

 

Nepotpuni podaci su nas  i natjerali cijeli svijet da stane.

Osobno ne zelim da se to ponovi jos jednom bez da tocno znamo sto se dogodilo.

Ako se ne varam, brojka umrlih od gripe se ne testira? Odnosno ne zna se ako su umrli od gripe ili s gripom? 

Računaju se simptomi ali se ne rade laboratorijski testovi i obdukcije za veliku većinu slučajeva umrlih od gripe.

14 godina
protjeran
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Visak kaže...

 Mediji nisu nedužni ni u Americi ni u ostatku svijeta, ali ako je nešto nevjerojatno onda je to količina laži i neznanja koju jedan američki predsjednik svakodnevno plasira u javnim nastupima, a koja je ovom krizom prestala biti smiješna i postala vrlo opasna.

 

Ma ne, to je potpuno ocekivano od narcisoidnog sociopata, ono sta je nevjerojatno je da 40% americke populacije u njemu vidi boga i spasitelja i NEMA te stvari koju bi Trump trebao napraviti da izgubi njihovu potporu.

Sta im bude losije zbog njegovih odluka, oni ce ga tim vise podrzavat. 

16 godina
neaktivan
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

Da ne bi ispalo da se samo pumpaju brojevi.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/nasa-sandra-oboljela-je-od-covida-19-zasto-se-kao-uzrok-njezine-smrti-vodi-samo-epilepsija-koronavirus-donio-dramu-u-nesretnu-zagrebacku-obitelj/10204753/

 

Ne znam za Hrvatku, ali po drugim državama se umrli kod kuće ne ubrajaju u statistiku, a one koje procjene kao nekritične šalju kući. Znači ako ti se pogorša i umreš prije nego stigneš tdo bolnice nisi u statistici.

S druge strane u bolnici sve koji su pozitivni vode kao korona žrtve. Dakle griješi se, ali ne jednostrano.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
ansha kaže...

 

Ma ne, to je potpuno ocekivano od narcisoidnog sociopata, ono sta je nevjerojatno je da 40% americke populacije u njemu vidi boga i spasitelja i NEMA te stvari koju bi Trump trebao napraviti da izgubi njihovu potporu.

Sta im bude losije zbog njegovih odluka, oni ce ga tim vise podrzavat. 

 Je, ali to je već kult ličnosti, slično je kod nas s Tuđmanom, a i ovim s tvoje slike. 

Mene brine kada sasvim čovjekoliki ljudi poput Bakse počnu relativizirati njegovu krivicu.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
love2ml86 kaže...

Ako se ne varam, brojka umrlih od gripe se ne testira? Odnosno ne zna se ako su umrli od gripe ili s gripom? 

Računaju se simptomi ali se ne rade laboratorijski testovi i obdukcije za veliku većinu slučajeva umrlih od gripe.

 Tocno,

 

A sad mi reci zasto se to dosada nije radilo, s obzirom da godisnje umire prilican broj ljudi koje gotovo automatizmom smatramo kao preminule od gripe.

 

Samo u RH prosle godine je od gripe sluzbeno 111 ljudi preminulo (iako je pretpostavka oko ~500 svake godine da nas premine u RH od gripe), a nismo zatvorili cijelu drzavu.

 

Daj mi pojasni to malo.

 

Ja ne mogu nikakvo smisleno objasnjenje dati dok god ne usporedimo ukupan broj preminulih na kraju godine sa prijasnjim godinama, jer ovakav stupanj medijske histerije nikada nismo imali ( i to globalno)

 

Vise me ne zanima nista osim sirovih brojeva, koje nazalost necemo imati dok ovo sve ne prodje.

 

Sve drugo sto ja, ili ti izjavimo su nagadjanja, koja eto mogu posluziti  kao teme za razgovor na forumu ili dok iznosimo nasa misljenja, no stvarno stanje je apsolutno jos uvijek nedokucivo.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
12 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Visak kaže...
ansha kaže...

 

Ma ne, to je potpuno ocekivano od narcisoidnog sociopata, ono sta je nevjerojatno je da 40% americke populacije u njemu vidi boga i spasitelja i NEMA te stvari koju bi Trump trebao napraviti da izgubi njihovu potporu.

Sta im bude losije zbog njegovih odluka, oni ce ga tim vise podrzavat. 

 Je, ali to je već kult ličnosti, slično je kod nas s Tuđmanom, a i ovim s tvoje slike. 

Mene brine kada sasvim čovjekoliki ljudi poput Bakse počnu relativizirati njegovu krivicu.

 Još smješnije je što se proziva lijeve medije lol. Jebeš mi sve onaj Fox news je doslovno ubojica kolko su mutavi. S jedne strane imaš lijevi šund, a s desne doslovne morone koji brane kult ličnosti sociopata.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
16 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
DarthMarkus kaže...

 Još smješnije je što se proziva lijeve medije lol. Jebeš mi sve onaj Fox news je doslovno ubojica kolko su mutavi. S jedne strane imaš lijevi šund, a s desne doslovne morone koji brane kult ličnosti sociopata.

 Koji lijevi mediji? Jedino je MSNBC donekle lijevo, ali ne baš toliko da podrži Sandersa, više utoliko što su protiv republikanaca.

CNN i ostali su nekakav centar. Sad ispada da svatko tko nije zadrigli fašist je odmah ljevičar.

 

U americi ljevica postoji samo u tragovima, kao preradikalni antifa i ono nešto pametnih Sanders, Warren, AOC. Demokrati su centar.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
moderator
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Visak kaže...
mbaksa kaže...

Poanta moje poruke nije bila Trumpova (ne)uspješnost u obuzdavanju korone, nego licemjernost medija, koji su danas sve samo ne objektivni. Još gore - aktivno manipuliraju.

 

Mjera je proglašena rasističkom jer se ticala samo Kineza, dok su drugi i dalje putovali iz Kine u Ameriku. 

 https://www.axios.com/coronavirus-trump-china-travel-ban-45a2da12-8063-4ad9-ba28-61cdeb1ce0b3.html

 

Sec. 2 Scope of Suspension and Limitation on Entry.

Argumentiraš za moju poantu. Iz teksta se vidi da je dozvolio ulazak uglavnom američkim građanima, da ne zaglave u stranoj zemlji i jer imaju ustavno pravo vratiti se u svoju zemlju, uz još ponešto dodatnih iznimki od zabrane putovanja.

 

E sad, kako američki građani najčešće nisu Kinezi, slijedom toga ispada da se zabrana odnosi na Kineze - ne zato jer su Kinezi, jer su druge rase, nego zato jer nisu građani SAD-a! Kinez koji ima američko državljanstvo po toj mjeri ima se pravo vratiti u SAD.

 

Dakle, ni r od rasizma. To što netko tu mjeru interpretira kao rasističku više govori o njemu samome nego o Trumpu. To ti je taj "Trump derangement syndrome".

 

Visak kaže...
Tako su na kraju i ispali uvjerljivo najgora zemlja što se tiče zaraze. Trump nema mentalne kapacitete nešto realno poduzeti, cijelu veljaču je bio pasivan i pričao da će virus sam nestati. Zna se samo svađati i zabranjivati, migrantsku krizu je htio riješiti zidom, virus zaustaviti stopiranjem Kineza, ne poduzimajući ništa drugo. To su gluposti, a ne ozbiljne mjere.

Uzalud to meni pišeš, s obzirom da ne zagovaram Trumpov način borbe protiv pandemije te jer sam se u ovaj dio rasprave uključio kako bih istaknuo licemjernost i ispolitiziranost medija.

 

Pazi što bi se dogodilo da je odmah strogo reagirao, da je uveo mjere kakve su kod nas. Mediji bi ga razapeli da je uništio američko gospodarstvo! Jer uvijek idu kontra njega, štogod da napravio. Kužiš to? Posve je irelevantno što Trump napravi - jednom značajnom dijelu američkih medija je bitno samo da napravi nešto što mogu okrenuti protiv njega.

 

Visak kaže...
Ne znam o kakvoj lažnoj slici pričaš, gdje se ti informiraš o stanju u Americi?

Poprati malo Tima Poola na YouTubeu (kanali Tim Pool, Timcast - on je ko news media aggregator) kad je riječ o Trumpu, pa i o pandemiji, lik ti lijepo razloži što jedni mediji pričaju, što drugi mediji pričaju i što je Trump stvarno rekao ili napravio pa možeš onda sam ocijeniti koliko ima istine u medijskim napisima. Onda ćeš shvatiti koliki je raskorak nekih medija u odnosu na činjenice i da je dobrim dijelom tim medijima narativ "orange man bad". Kad se medij vodi narativom "orange man bad", ili bilo kojim drugim narativom, umjesto da objektivno izvještava o činjeničnom stanju, što možeš vjerovati takvom mediju? Kako možeš znati što su objektivno prenijeli, a što je politička angažiranost zamaskirana u vijest? Zašto bi uopće pratio takve medije i samovoljno se izlagao dezinformiranju?

 

Visak kaže...
Činjenica je da ima mali udio u toj firmi, dakle formalno ima i materijalnu korist, znači vijest je točna.

Koja vijest? Činjenica je da posredno (putem fondova) ima mali udio u toj firmi (i gomili drugih firmi) i da ima materijalnu korist. Ne zna se točno koliku materijalnu korist, ali se s visokom sigurnošću može prepostaviti da je prilično mala i irelevantna.

 

Zbog čega se onda uopće piše o tome? Zašto je to uopće vijest, ako je riječ o nečem irelevantnom? Možda zato jer neki mediji na temelju toga pokušavaju napraviti skandal? Zar će pisati takve "vijesti" samo da se javnost informira o irelevantnom Trumpovom udjelu u klorakvinu?

 

Visak kaže...
To da se želi na taj način obogatiti je tvoje pretjerivanje koje nije ništa manje netočno ili štetno od njihove vijesti. Dakle radiš potpuno istu stvar koju njima zamjeraš, uzimaš formalno točnu informaciju (da su izvjestili o njegovom potencijalnom interesu) i onda to prikazuješ kao da je sve što protiv Trumpa imaju samo ta činjenica i da ga napadaju samo zbog toga.

Trump se ne može obogatiti kad je već bogat. Jasno je da je moj komentar hiperbola, da sam govorio o profitiranju. A ti me posve neopravdano optužuješ da radim istu stvar koju i njima zamjeram. Naime, da mediji to ne smatraju relevantnim profitiranjem, ne bi o tome pisali "vijesti". Osim toga, gdje ja tu ulazim u igru? Već spomenuti Tim Pool ima video o tome - komentira "vijest" Daily Beasta, koji pak "prenosi" "vijest" New York Timesa, gdje insinuiraju da Trump pokušava profitirati na klorokvinu. Istu insinuaciju daje i Huffington Post. I Metro Times. The Intercept. Dakle, insinuiraju da se Trump želi "obogatiti" (sad bolje?) na klorokvinu putem korone. To nije moje pretjerivanje - činjenica je da to rade.

 

 

Pazi što si napisao - izvjestili su o njegovom potencijalnom interesu. Daj to malo raspakiraj. Izvjestili su. Zašto su izvjestili ako je riječ o nečem beznačajnom, irelevantnom? Ako su izvjestili, onda znači da je bitno. Izvjestili su o čemu? O "njegovom potencijalnom interesu". Kakva je to sad igra riječima? Jel on ima interes za to ili ne? Interes podrazumijeva namjeru u ovom slučaju. Ako ima interes, onda ima namjeru, onda znači da je namjerno pričao o klorokviru kako bi na njemu mogao (značajno) profitirati. Ako nema interes, ako nema namjeru, o čemu onda uopće pričamo?!

 

Pa onda staviš "potencijalni" interes. Zato jer želiš insinuirati da je zao ili "da bi mogao biti zao", ali da zamaskiraš činjenicu da zapravo ne znaš ima li on od toga neke relevantne koristi. To je slična igra koja se igra kao kod teorija zavjera. A cijela priča je smiješna - milijarder će radi beznačajnog "profitiranja" promovirati lijek za koji liječnici iz drugih zemalja smatraju da pomaže ili da bi mogao pomoći protiv bolesti uzrokovane koronavirusom. Daj nemoj.

 

Visak kaže...
Daleko veći problem s tim lijekom je što njegovo djelovanje nije još kvalitetno istraženo, a on ga kao potpuni laik s ogromnim autoritetom vrlo agresivno propagira.

Još jedna lažna vijest!

 

 

Visak kaže...
I na kraju naravno onog koga napadaš treba proglasiti psihijatrijskim slučajom, jer ništa ne odaje argumentiranost kao ad hominem.

Ad hominem je kad nekog proglasiš psihijatrijskim slučajem pa onda kažeš da ono što priča nije istinito jer je lik psihijatrijski slučaj.

 

Ja to nisam učinio. Ja sam napisao da su oni koji su opsjednuti Trumpom, koji će radi te svoje opsjednutosti da ga prikažu zlim i kakvim sve ne - manipulirati, lagati, izmišljati (cilj opravdava sredstva, ne? a cilj je skinuti Trumpa s vlasti ili pobrati što više klikova) - da su ti ljudi psihijatrijski slučajevi.

 

Visak kaže...
Mediji nisu nedužni ni u Americi ni u ostatku svijeta, ali ako je nešto nevjerojatno onda je to količina laži i neznanja koju jedan američki predsjednik svakodnevno plasira u javnim nastupima, a koja je ovom krizom prestala biti smiješna i postala vrlo opasna.

Svi političari lažu, pa tako i Trump. Drugo od političara ne možeš ni očekivati. Ali zato od medija čovjek očekuje da ne lažu! Da će objektivno, istinito izvještavati! A oni to ne čine!

 

Zanimljivo je ovo što si napisao - količina laži i neznanja koju jedan američki predsjednik svakodnevno plasira u javnim nastupima. Kladio bih se da ne gledaš njegove javne nastupe, zar ne? Dakle, ti ne znaš što on kaže kroz svoje javne nastupe, ti "znaš" o tome što on priča kroz medije, koji su te dužni objektivno i nepristrano izvještavati, a oni to ne čine!

 

I opet - slobodno osudi Trumpa zbog svega lošeg što je rekao ili učinio. I ja ću isto to napraviti. Samo budi siguran da ga osuđuješ zbog onog što je stvarno rekao ili učinio, umjesto za ono što su ti "mediji" rekli da je rekao ili učinio, a nije. U suprotnom samo slijediš "orange man bad" narativ, a to nije put do činjenica i pravog stanja stvari. Svijet nije crno-bijel.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
ludizao kaže...

Ne kužim tvoju logiku. Sada imaš trećinu tog broja u mjesec dana i to sa zatvorenom državom. Da nije zatvorena, imao bi sličnu ili puno veću brojku u samo jednom mjesecu. 

 

Ma nemoj me krivo shvatiti.

Vjerujem da sam dovoljno jasan bio (uostalom nekoliko puta sam i ovdje napisao)  kako mislim da corona nije zajebancija.

 

No idemo razmisliti objektivno.

 

Jesmo li ikada prije obracali paznju koliko ljudi umire od respiratornih komplikacija prije?

Jesmo li ikada testirali preminule na tip virusa koji je bio prisutan kada su ljudi preminuli?

Jesmo li ikada imali ovakvu medijsku popracenost i minuciozno brojanje preminulih prije?

 

Ja mislim da nismo.

 

Stranicu prije sam postavio link kako su mediji panicno izvjestavali o nedostatku respiratora u sezoni gripe 2018/2019. a koliko nas je uopce pamti da je ta vijest bila objavljena?

 

Takodjer spomenuo si trecinu preminulih u mjesec dana od navedenog broja jer pretpostavljam da se referiras na brojku od 111 sluzbeno preminulih radi gripe, a opet pritom zaboravljas kako je to broj samo sluzbeno potvrdjenih preminulih od gripe (dakle onih koji su potrazili pomoc), iako u istom izvjescu pise kako pretpostavljeni broj preminulih od gripe svake godine u RH je ~500.

Svake godine!!!

 

A i tih 111 koji su preminuli, skoro pa sam siguran da nisu bili testirani da li je u pitanju bila influenza.

 

Ovaj "lock down" ce imati puno vece posljedice nego sto ovog momenta mislimo.

 

Samo pricekaj kad nam dodje iz guzice iz glavu da 25% BDP ove godine mozemo ladno zaboraviti, jer turisticke sezone nece biti.

 

Posve nemoguce je sagledati pravo stanje kada smo usred krize. Zato i tvrdim da brojeve na kraju godine nece biti moguce ignorirati.

 

A do tada, postivajmo mjere koje su odredjene i sa pravom pozovimo na odgovornost one koje su nam odredili ih jednom kada ovo prodje.

Biti na vlasti takodjer povlaci odgovornost i za lose odluke, iako su bile donesene u najboljoj namjeri.

 

Uostalom zato smo ih i izabrali, ali i oni su se sami kandidirali..

Ne mozes uvijek ostati i j...n i posten

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.4.2020 22:30 (syncmaster245b).
 
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
mbaksa kaže...

Ad hominem je kad nekog proglasiš psihijatrijskim slučajem pa onda kažeš da ono što priča nije istinito jer je lik psihijatrijski slučaj.

 

Nije ga on proglasio psihijatrijskim slucajem nego struka. A i tolko je ekstreman slucaj da je i laiku jasno da ima dijagnozu, vise njih...

16 godina
moderator
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
ansha kaže...
mbaksa kaže...

Ad hominem je kad nekog proglasiš psihijatrijskim slučajem pa onda kažeš da ono što priča nije istinito jer je lik psihijatrijski slučaj.

 

Nije ga on proglasio psihijatrijskim slucajem nego struka. A i tolko je ekstreman slucaj da je i laiku jasno da ima dijagnozu, vise njih...

Nisam siguran da si skužio o čemu tu pričam. Ja tu pričam o ovim "novinarima" opsjednutima Trumpom, koji imaju crno-bijeli pogled na svijet, kojima cilj opravdava sredstva, koji će manipulirati, izmišljati, lagati - sve samo da maksimalno ocrne Trumpa, bez obzira koliko stvarno istine bilo u tome. Za mene su takvi ljudi prishijatrijski slučajevi, a za takve je prikladno skovan termin "Trump derangement syndrome".

 

To da je i Trump psihijatrijski slučaj će mnogi prihvatiti (možda neće oni koji imaju slične svjetonazorske stavove, a ne znaju dovoljno o poremećajima ličnosti iz psihologije), jer Trump iskazuje karakteristike grandioznog narcisa (grandioze overt narcissist), a možda i još nešto nezgodnije od toga. No, to ovima opsjednutima njime ne daje za pravo da iznose neistine, manipuliraju, da provode svoju političku agendu, jer je njihova zadaća objektivnoizvještavanje, a ne politički aktivizam koji ne bira sredstva. Ako izvještavanje nije objektivno, onda to nisu vijesti, nego opinion piecevi. A mene osobno to ne zanima - kad pratim medije, želim čitati vijesti, a ne nečije osobne ideološki obojane stavove zamaskirane kao vijesti, s koje god strane političkog spektra bili.

15 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
mbaksa kaže...
Svi političari lažu, pa tako i Trump. Drugo od političara ne možeš ni očekivati. Ali zato od medija čovjek očekuje da ne lažu! Da će objektivno, istinito izvještavati! A oni to ne čine!

Sve ovo sto si napisao temelji se na ovom argumentu koji je na vise razina nevaljan.

Ako svoj narativ temeljis na kontrastne argumente, onda usporedjuj usporedivo - a mediji i Trump to nisu. Zasto?

 

Jer Trumpva laz i medijska laz nemaju istu tezinu - kao sto ni jedno Trumpovo dobro dijelo i djelo medija nemaju istu tezinu, pa tako i Trumpovo zlodjelo i medijsko zlodjelo nema istu tezinu.

 

No vratimo se na tvoj argument - ukoliko generaliziras za politicare - iako po principu politicari ne smiju lagati i ciniti zlo, po toj generalizaciji i zlodjela medija se mogu pausalno odmahnuti rukom jer i mediji u principu ne smiju lagati i ciniti zlodjela.

Tako da samim time nisi prinicpjelan - jer pokusavas na isti standard postaviti dva neusporediva tijela - iako ih u argumentaciji ne postavljas na isti nivo pricipjelnosti (a oba tijela u moraju svoj posao obavljati u dobroj vjeri).

 

No cak i da prihvatimo tvoju kontradiktornu logiku (ako prihvatimo da su politicari generalno zli - zasto to ne prihvatimo za medije), opet njihova zlodjela nisu na istoj razini.

 

Oko neke pocetne tocke se moramo sloziti - pa hajmo uzeti Ustav - tj, zakone kao izvedenice ustava. Ukoliko Trump pocini zlodjelo - svim zakonima je to drugacije uredjeno nego za medije, koji su opet drugacije uredjeni od zakona za gradjane.

Nadalje - Trump je izabrani duznosnik - samim time je moralna odgovornost veca - jer ja ne biram urednike Novog Lista, Indexa, a ni Hrvatskog tjednika.

Pored kaznene i moralne odgovornosti, tu je i opca i pravna odgovornost jer za razliku od medija Trump ima izvrsnu moc, pa narativ medija moze podrzati/zauzdati prosirenje/ogranicenje prava gradjana, ali Trump o tome direktno odlucuje.

 

Argument ti je nevaljan iz dva dodatna razloga:

- Moji argumenti vrijede ukoliko i zamjenis rijec Trump sa rijeci predsjednik

- Ako cemo prihvatiti kao istinu da javni duznosnik uvijek laze, zasto bi na isti nivo izdignuli laz privatnog kapitala koji financira gotovo sve medije?

 

Zbog pozicije moci to se ne smije relativizirati i izjednacavati. Drzava i korporacija su dva fiktivna (u smislu dogovorna) pravna tijela - ali imaju drasticno razlicita prava, obaveze i odgovornosti. Laz medija/korporacije moze ili ne mora utjecati na javnost, dok laz izabranog duznosnika (pogotovo najviseg pojedinca u lancu) uvijek! utjece na svo stanovnistvo.

 

(S time da prije svega trebamo zapoceti od pozicije da Trumpove lazi ne ponistavaju lazi medija, niti lazi medija ponistavaju Trumpove lazi - ali zato se razuman pojedinac treba izdignuti iznad nivoa rasprave temeljenog na usporedbama, jer nemamo ni uzor prinicpjelnosti kao mjerilo)

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
mbaksa kaže...

To da je i Trump psihijatrijski slučaj će mnogi prihvatiti (možda neće oni koji imaju slične svjetonazorske stavove, a ne znaju dovoljno o poremećajima ličnosti iz psihologije), jer Trump iskazuje karakteristike grandioznog narcisa (grandioze overt narcissist), a možda i još nešto nezgodnije od toga.

 Ja u ovo ne ulazim iako sam vjerojatno dovoljno strucan za to, iako je i strucna dijagnoza predsjednika vitalno bitna, no u tu privatnost ne ulazim dok taj podatak ne bude javno bitan.

mbaksa kaže...

No, to ovima opsjednutima njime ne daje za pravo da iznose neistine, manipuliraju, da provode svoju političku agendu, jer je njihova zadaća objektivnoizvještavanje, a ne politički aktivizam koji ne bira sredstva.

U teoriji da, i mozemo to uzeti kao nivo principjelnost tj. uzor.

 

No i zadaca politicara je stititi i provoditi sva ustavna, zakonska, moralna i civilizacijska nacela - pa ako cemo novinare drzati na gore spomenutome nivou principjelnosti - moramo i politicare, a pogotovo izabrane duznosnike.

mbaksa kaže...

A mene osobno to ne zanima - kad pratim medije, želim čitati vijesti, a ne nečije osobne ideološki obojane stavove zamaskirane kao vijesti, s koje god strane političkog spektra bili.

Zbog ovoga sam zapeo za tvoj argument.

 

Tehnicki ne mozes ovo zahtjevati - kao sto ne mozemo zahtjevati trenutno nepostojanje fasizma, rasizma i slicnih civilizacijskih zlocina - jer tehnicki zagovaranje prava istospolnih brakova na posvajanje djece ili prava na pobacaj je opinion piece.

 

Jer isti argument mozes okrenuti protiv trumpa (politicara) - zelim politicare, javne sluzbenike i duznosnike a ne nečije osobne ideološki obojane stavove zamaskirane kao vijesti politika, s koje god strane političkog spektra bili.

(Prava zena (a i medija) se mjenjaju promjenom politicke ideologije - samim time politicari moraju biti na visem standardu od medija)

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
suspendiran
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
mzopg kaže...

 

Iz mirovine si me izvukao ovakvim pisanjem, strava. 

Šta se onda šetaš po parkiću sa mobitelom u ruci, a u pemziji si i spadaš u visokorizičnu skupinu!? Nadam se da nisi u kojem staračkom domu, jer koliko vidim njima karantena nije puno pomogla. Naravno napaćenom narodu nitko od 'stručnjaka' nije rekao da karantena zna biti kontraproduktivna kod nekih zaraznih bolesti. Ono umjesto da ih sačuvaš, napraviš žarišta zaraze od bolnica/staračkih domova/itd. Što mislite da se dogodilo u Italiji ili Španjolskoj!?

 

Nego meni je strava da se ne zna koliko ih je umrlo SA koronom br.19, a koliko OD korone br.19. Ono imaš 35 pokojnika i ne znaš od čega su točno umrli. Mislim nisu to neke stravične brojke ili izračunavanje mehanike fluida. A još se čudite što se događa po npr. Italiji/Španjolskoj.

Usput zašto se toliko inzistira na spaljivanju preminulih OD i SA koronom-19? Nisam čuo da spaljuju mrtve SA/OD gripe.

love2ml86 kaže...

Nebitno da li je od ili s koronom. Činjenica je da većina njih ne bi SADA umrla da nije korone.

Bitno je, jer nas svih skupa&zajedno j*bu u zdrav mozak sa kućnim pritvorom i ekonomskim samoubojstvom iz zasjede. Ovo bili/nebi umrli  vidjeti ćemo kad se zbroje konačne godišnje brojke umrlih po državama. S obzirom da više od polovice umrlih sa i od korone-19 premašuje očekivani životni vijek države u kojoj žive, onda je moje mišljenje da bi većina umrla do kraja godine ili na početku iduće od nekih komplikacija ili možda obične sezonske gripe. J*biga kad si u tim nekim godinama sa nekoliko kroničnih/smrtnih bolesti, onda brojiš sitno i svaki dan ti je ko rođendan. Ni ja se ne nadam nečem boljem kad dođem u te godine (ili ne dođem).

syncmaster245b kaže...

 

Stranicu prije sam postavio link kako su mediji panicno izvjestavali o nedostatku respiratora u sezoni gripe 2018/2019. a koliko nas je uopce pamti da je ta vijest bila objavljena?

 

Takodjer spomenuo si trecinu preminulih u mjesec dana od navedenog broja jer pretpostavljam da se referiras na brojku od 111 sluzbeno preminulih radi gripe, a opet pritom zaboravljas kako je to broj samo sluzbeno potvrdjenih preminulih od gripe (dakle onih koji su potrazili pomoc), iako u istom izvjescu pise kako pretpostavljeni broj preminulih od gripe svake godine u RH je ~500.

Svake godine!!!

 

A i tih 111 koji su preminuli, skoro pa sam siguran da nisu bili testirani da li je u pitanju bila influenza.

 

Sve prije 2020. ko da se nije dogodilo, jer sad samo korona ubija i ništa drugo. Čak je i Gospa Međugorska u strahu od te pošasti. Inače ima tih članaka ki blata, ali nikako da dođu do medija. Pravu se grbavi, jer bi im opala zarada od 'korona klik-klik novčića'.

 

Evo da vidi i dežurni doktor kako se od gripe umire famoznom 'citokinskom olujom'.

 

22. siječnja 2019. - 15:41

Kako gripa može postati smrtonosna; Dr. Draženović pojašnjava: 'Citokinska oluja' ubija i mlade ljude, a najgore je što se takva reakcija događa jako brzo i liječnici su nemoćni

https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/hrvatska/kako-gripa-moze-postati-smrtonosna-dr-drazenovic-pojasnjava-citokinska-oluja-ubija-i-mlade-ljude-a-najgore-je-sto-se-takva-reakcija-dogada-jako-brzo-i-lijecnici-su-nemocni-585397

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.4.2020 23:46 (memulica).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice