Canva preuzima Affinity kako bi se približila mogu

poruka: 4
|
čitano: 1.760
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Canva preuzima Affinity kako bi se približila mogu".
10 godina
suspendiran
offline
Canva preuzima Affinity kako bi se približila mogu

Affinity sam kupio i Photo i Designer, djelovali su moćno, jednostavno za korištenje i cjenovno prihvatljivo.

Radi se o zanimljivom paketu aplikacija koje koristiš neko vrijeme i nakon toga skineš crackiranu verziju Photoshopa, ili odeš na Photopea stranicu jer naprosto nemaš živaca prihvatiti sva ograničenja koje Affinity aplikacije iziskuju u odnosu na Adobeov paket.

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Canva preuzima Affinity kako bi se približila
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Affinity sam kupio i Photo i Designer, djelovali su moćno, jednostavno za korištenje i cjenovno prihvatljivo.

Radi se o zanimljivom paketu aplikacija koje koristiš neko vrijeme i nakon toga skineš crackiranu verziju Photoshopa, ili odeš na Photopea stranicu jer naprosto nemaš živaca prihvatiti sva ograničenja koje Affinity aplikacije iziskuju u odnosu na Adobeov paket. 

 

A koja su to ogranicenja? Nisam poweruser Adobe paketa, a niti Affinitya (iako sam vlasnik), 99% radim s vektorima, pa Photoshop i sl. ne zalazim bas precesto. Sto fali Affinityju, a da Adobe ima (i vrijedi mjesecne pretplate)?

 

Inace, nije bitan alat, bitne su vjestine u alatu. Ja koristim od 1996. sada dosta opskurnu aplikaciju za rad s vektorima, tada je bila jos pod vlasnistvom Corela, koristim verziju iz 2012. jer mi ta zadnja najbolje pase i uopce nije bitno koji se alat koristi - sve mogu exportati i u PDF i u AI i SVG, a bome i staviti u Figmu ako je potrebno. Tako da realno alat ne cini posao.

16 godina
offline
Re: Canva preuzima Affinity kako bi se približila
Affinity paket koristimo profesionalno, agencijski, za dnevnu produkciju prema klijentima, njih preko stotinu. Govoriti o ograničenjima iz osobne perspektive kao nečem generalno primjenjivom bilo bi subjektivno, ali nakon spomena preuzimanja krakirane Photoshop verzije je samo amaterski i nekompetentno.
9 godina
offline
Re: Canva preuzima Affinity kako bi se približila
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Affinity sam kupio i Photo i Designer, djelovali su moćno, jednostavno za korištenje i cjenovno prihvatljivo.

Radi se o zanimljivom paketu aplikacija koje koristiš neko vrijeme i nakon toga skineš crackiranu verziju Photoshopa, ili odeš na Photopea stranicu jer naprosto nemaš živaca prihvatiti sva ograničenja koje Affinity aplikacije iziskuju u odnosu na Adobeov paket. 

 

Svaki program ima svoje mogućnosti, ali ja to ne bih nazvao ograničenjima, već su to jednostavno mogućnosti koje u pojedinom programu postoje ili ne postoje i s time se svi korisnici moraju pomiriti. Jednako tako i starije verzije Photoshopa nisu imale toliko mogućnosti kao novije, sjetimo se samo Drop Shadow filtera i ostalih koji su itekako pridonijeli razvoju osnovne verzije Photoshopa.

 

 

jacob33 kaže...

 A koja su to ogranicenja? Nisam poweruser Adobe paketa, a niti Affinitya (iako sam vlasnik), 99% radim s vektorima, pa Photoshop i sl. ne zalazim bas precesto. Sto fali Affinityju, a da Adobe ima (i vrijedi mjesecne pretplate)?

 

Inace, nije bitan alat, bitne su vjestine u alatu. Ja koristim od 1996. sada dosta opskurnu aplikaciju za rad s vektorima, tada je bila jos pod vlasnistvom Corela, koristim verziju iz 2012. jer mi ta zadnja najbolje pase i uopce nije bitno koji se alat koristi - sve mogu exportati i u PDF i u AI i SVG, a bome i staviti u Figmu ako je potrebno. Tako da realno alat ne cini posao.

 

Slažem se sa svime napisanim, da ne spominjem da sam ja koristio Macromedia Freehand godinama nakon što je službeno Adobe preuzeo Macromediu i usavršio Illustrator. I zanimljivo mi je da sam u tom starom i opskurnom (prema današnjem Illustratoru) Freehandu posao obavio brže nego u Illustratoru jer Freehand nije bio načičkan glupostima koje ti možda zatrebaju jednom u par godina rada. I mislim da Affinity daje upravo ono što se od programa za tu cijenu i očekuje.

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice