Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje od

poruka: 127
|
čitano: 36.141
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje od ".
6 godina
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
...
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje od

A kad bi uveli e-glasanje, onda bi se to moglo odraditi vrlo brzo, bez troskova... kao i skupljanje glasova za referendume... mozes trenutno odraditi... a to im nije u interesu... bolje im je ovako “kao imamo” demokraciju...

 

sto se tice laziranja i tajnosti... sve se moze rjesitii kad se hoce, a i naci izgovore kad treba.... ako se i puno teze i zeznutije stvari mogu rjesiti, onda ovako banalne jednostavne stvari nemamo o cemu pricati..

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
bus kaže...

A kad bi uveli e-glasanje, onda bi se to moglo odraditi vrlo brzo, bez troskova... kao i skupljanje glasova za referendume... mozes trenutno odraditi... a to im nije u interesu... bolje im je ovako “kao imamo” demokraciju...

 

sto se tice laziranja i tajnosti... sve se moze rjesitii kad se hoce, a i naci izgovore kad treba.... ako se i puno teze i zeznutije stvari mogu rjesiti, onda ovako banalne jednostavne stvari nemamo o cemu pricati..

 pa hajd kad je tako banalna stvar, smisli prijedlog i idemo na referendum da bude gotovo do idućih izbora 

15 godina
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
bus kaže...

A kad bi uveli e-glasanje, onda bi se to moglo odraditi vrlo brzo, bez troskova... kao i skupljanje glasova za referendume... mozes trenutno odraditi... a to im nije u interesu... bolje im je ovako “kao imamo” demokraciju...

 

sto se tice laziranja i tajnosti... sve se moze rjesitii kad se hoce, a i naci izgovore kad treba.... ako se i puno teze i zeznutije stvari mogu rjesiti, onda ovako banalne jednostavne stvari nemamo o cemu pricati..

 Slažem se u potpunosti sa tim da se sve može rješiti, treba biti pozitivan. S tim da kad bi uveli e-glasanje koje bi jako dobro funkcioniralo tako da su glasovi anonimni i zaštićeni bili bi vjerojatno prva država koja ima tako nešto.
Ja sam isto dugo tvrdio isto to, pa sam malo proučavao i evo baš jedan članak od kolege koji je kao i ovdje lijepo opisuje problematiku tog načina glasanja: https://rinkovec.com/zasto-e-glasanje-mozda-nije-dobra-ideja/

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
16 godina
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
Sad je kasno...
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
Inovator kaže...
Sad je kasno...

 Da, vjerojatno je kasno da izbjegnemo 200-300 novozaraženih dnevno...

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše!
12 godina
odjavljen
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
Dijaspora nema šta za nas glasat.
Uvest predizbornu šutnju 3mj prije izbora.
Izbori propadaju ako nije izašlo više od 50%
Kažnjavati za ne izlazak na izbore

A kak je drug Tito rekao - bitno je tko broji glasove.
 
3 1 hvala 0
15 godina
online
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
Dex.pwn kaže...
A kak je drug Tito rekao - bitno je tko broji glasove.

 točno

ne vjerujem ni ustavnom sudu koji je sačinjen od vijeća sudaca koji javno daju svoj sud a di ću nekom nevidljivom tehnokrati iza stroja koji kontrolira nevidljivo brojanje glasova...

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.7.2020 9:13 (Ges).
14 godina
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje

Jednostavno:

1. jedna izborna jedinica

2. nema dijaspore

3. nema manjinaca

4. vrijedeći (ažuran) birački popis

5. bez predizbornih koalicija

 

Onda vjerojatno ne bi bili ovdje gdje smo

14 godina
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
Nemo nemo kaže...
Dr. Zoidberg kaže...
neutrino kaže...

 

Ako je pristup e-bankingu dovoljno siguran da ga svi koristimo i nitko nema problema, ne vidim za kog isusa boga nije dovoljno dobro za obično glasanje?! Obična glupost.

 

 

Meni je prvi problem koji pada na pamet baja koji posloži obitelj pred računalo i jedan po jedan se logiraju a on glasa. Ovako bar odu ća od baje na 5 minuta i mogu potajno glasati za HDZ a reći njemu da su glasali za Živi zid :D

 

Iako bi ja rado odradio svoje iz e-građana ili neki drek, jer sam lijen.

 

*edit: nešto :P

 Tako ti može napraviti i poslodavac. Ako želiš zadržati posao ili napredovati ili premještanje na bolje - lakše radno mjesto uvjet je da "glasaš" kako on hoće a isto provede na npr način kako si i opisao. 

Isto tako se prije 20-tak godina išlo glasati u BIH i dobio si osobnu samo za tu namjenu. Ekipa je imala po 3 osobne; svoju, pravu i dvije za glasanje u BIH. Sve važeće, izdane od službenih vlasti!

Odjednom cijela država radi Nedjeljom? 

 

Kakve idiotarije još nećete podvaliti pod argumente..

 

P.S.

Čestitam svima na HDZ-u, tako treba!!! 

15 godina
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje

 

P.S.

Čestitam svima na HDZ-u, tako treba!!! 

 pridružujem se čestitkama! Ljudi i ne zaslužuju drugačiju vlast!

 

Ekipa izmijeni kompletnu vladu i sve ljude kojima su stanovnici RH dali glas no i dalje su na vlasti, i to sa većom podrškom nego ikad!

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
4 godine
protjeran
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
Anđeo bez falinge kaže...

E, djeco...teško vam je prošetati do izbornoga mjesta..

Svi ćete za 20 godina izgledati ovako...

 

 

 Zamisli velike bi promjene bilo da su svi sa pravom glasa izasli na izbore glasanje.

 Promjena i bolji zivot ce doci samo obicnim zaokruzivanjem svakih par godina.

 Da zivot funkcionira tako svi bi vjerojatno sad kruzili jadranom na jahtama.

:)
12 godina
odjavljen
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
Ovo zadnje je rečeno sarkastično ili?
16 godina
neaktivan
offline
Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje od

Glasanje u Saboru za 150 zastupnioka su uvodili tri puta i platili milijune, sad zamislite to za 4 milijuna ljudi.

Nije da se ne može, ali znamo kako bi kod nas završilo.

 

A onda bi na dan izbora selima kružili 'znalci' koji bi bakama 'pomagali' i još im dali 100 kn ako im dozvole pomoći.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
Visak kaže...

Glasanje u Saboru za 150 zastupnioka su uvodili tri puta i platili milijune, sad zamislite to za 4 milijuna ljudi.

Nije da se ne može, ali znamo kako bi kod nas završilo.

 

A onda bi na dan izbora selima kružili 'znalci' koji bi bakama 'pomagali' i još im dali 100 kn ako im dozvole pomoći.

 I da funkcionira 100% zamisli teorije zavjera koje bi bile haha

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
4 godine
protjeran
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje

Naravno treba malo vise od obicnog papira i olovke da se nesto postigne.

I ocekivati promjenu ili nesto bolje na temelju samo toga moze priliciti samo

jednom zatupljenom narodu poput naseg. No onda opet mi jos uvijek zivimo u 91voj

i vodimo domovinski rat stoga nije za cuditi.

16 godina
online
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
Visak kaže...

Glasanje u Saboru za 150 zastupnioka su uvodili tri puta i platili milijune, sad zamislite to za 4 milijuna ljudi.

Nije da se ne može, ali znamo kako bi kod nas završilo.

 

A onda bi na dan izbora selima kružili 'znalci' koji bi bakama 'pomagali' i još im dali 100 kn ako im dozvole pomoći.

Upravo radi ovakvih stvari i nije moguće. Ne samo radi onih koji bi "pomagali" nego ajde ti reci "pateru familiasu" da se makne od tebe kod biranja. Ili da se ne postave "glasačka mjesta za glasačku mašineriju".

Plus što je potrebno pratiti svaki glas u slučaju frke, da ne bi bilo "računala sama dala glasove".

 

Daleko smo od realnog elektroničkog glasanja, ne samo kod nas. Za neke "manje bitne stvari" možda.

10 godina
neaktivan
offline
Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje od

Nakon 2. svjetskog rata glasalo se kuglicama (bar sam tako ucio u skoli) jer je navodno dobar dio birackog tijela bio nepismen.
Danas se izbjegava elektronsko glasanje iz slicnog razloga - za tako nesto ipak treba malo mozga, kako kod birackog tijela, tako i kod onih koje biramo.

 

Malo je tuzna cinjenica da sistem e-glasanja radi bez problema u Parovima, Farmama, i slicnim Picvajzima 3. vrste...

 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
genije_čudo_prirode kaže...

 

Ekipa izmijeni kompletnu vladu i sve ljude kojima su stanovnici RH dali glas no i dalje su na vlasti, i to sa većom podrškom nego ikad!

 nešto si pobrkao, stanovnici rh ne daju glas ljudima iz vlade

vladu bira mandatar kojem predsjednik rh daje mandat za sastavljanje vlade ukoliko ima većinu glasova izabranih zastupnika

mandatar može izabrati vladu iz redova samih zastupnika, može birati iz redova onih koji uopće nisu sudjelovali u izborima i isto tako, dok god ima podršku večine u parlamentu, može mijenjati i sastav vlade

 

najprije treba barem osnove znati 

 

14 godina
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
genije_čudo_prirode kaže...

 pridružujem se čestitkama! Ljudi i ne zaslužuju drugačiju vlast!

 

Ekipa izmijeni kompletnu vladu i sve ljude kojima su stanovnici RH dali glas no i dalje su na vlasti, i to sa većom podrškom nego ikad!

Nadam se da će vas dobro oderat u iduće 4 godine. 

 

Ma šta 4... doživotna vlast im je zagarantirana 

5 godina
protjeran
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
Meni je jednomlje zvučalo demokratičnije od bilo kojeg višeumlja. Još tamo od 1917-e ;)
Pis on ju :P
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
bloodborne kaže... 

 Zamisli velike bi promjene bilo da su svi sa pravom glasa izasli na izbore glasanje.

 Promjena i bolji zivot ce doci samo obicnim zaokruzivanjem svakih par godina.

 Da zivot funkcionira tako svi bi vjerojatno sad kruzili jadranom na jahtama.

Mala digresija...

Od prije nekoliko dana svi zaposleni u državnoj i javnoj upravi su dobili upute kako koristiti mToken u sustavu e-građani preko FINE...

Tu se može puno stvari obaviti a sebe i te službe spominjem jer ćemo sljedeću listu plaće dobiti na taj način....

 

Za običnog uredskog štakora je to magija, em moraju instalirati mToken, regulirati podatke u FINI, ostaviti mail, povezati mail sa sustavom e građani i kad uspiju na vrijeme ukucati korisnički identifikator inicijalna lozinka na mTokenu mu već istekne ?!

 

Imao sam ovih dana hrpu magistara i sličnih koji znaju "super surfati, guglati", kojima sam pomogao pokrenuti sve te opcije pa sam pobjegao na godišnji jer su dosadno glupavi. Pazi, to su superškolovane osobe a zamisli kako bi se snašle i glasale manje "pametne" osobe.

 

Nisi valjda mislio da bi sistem glasanja online bio jednostavniji ?

Vjerojatno bi ga naši eksperti još zakomplicirali ...tako da bi se opet naša stoka bunila zbog elektronskoga glasanja...

 

A to što spominješ što bi bilo kad bi bilo (da svi izađu na glasanje) ne bi ništa promijenilo...

 

Najbahatija izjava (nisam glasač HDZ-a) SDP-a da je razlog njihovog poraza neizlazak više ljudi na izbore ?!?!

Mislim, gluplju stvar nisam davno čuo.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
neutrino kaže...
Čestitam svima na HDZ-u, tako treba!!! 

Tako su se ljudi veselili kada je Bero nakon pokušaja linča ostao na vlasti.

"Samo tako Bero, drži se, s tobom smo jači" (dobivao je snažnu podršku HDZ-a) i to se je ostvarilo....

 

Bilo koja stranka da je pobijedila ne bi se trebala veseliti jer narednih 12 mjeseci će nam biti gadno.

 

btw;

 

treba gledati pozitivno. većina nas je preživila glupi rat, progurat ćemo i ovo, jedino mi je žao što cijeli život imamo (bar ja) nekakve nenormalne sisteme vlasti, pa onda stanja recesije, boleštine, ma užassssss....

ili je jednopartijski sistem, ili je demokratski lopovluk, kod većine ljudi su snažno izražene depresije, anksioznosti, koje dovode do organskih bolesti... 

imam empatiju i ne mogu biti sretan kada vidim da je puno ljudi oko mene nesretno.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.7.2020 10:54 (Anđeo bez falinge).
4 godine
protjeran
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje

moj komentar uopce nije bio vezan za pobjedu hdz-a odnosno poraz sdp-a obje stranke su mi totalno nebitne.
kao i sve one "ispod" njih, ali u redu. tako da ne znam iz kojeg kontetksta si taj zakljucak izvukao.
ja sam samo rekao da promjene na bolje nece biti nikakvim zaorkuzivanjem nebitnog listica
totalno nebitno i neovisno o tome hoce li nakon brojanja glasova vijoriti zastava kradeze-a, sdp-a ili
nekih trecih mangupa. za promjenu se valja izboriti, a ne zašarati list papira i ocekivati cuda.

sto se tice online glasanja pa pogledaj omjer godina glasaca u hrv.
pa mi smo nacija penzića ja od penzića ne ocekujem da se znaju koristiti e-gradaninom.
a ovi kvazi magistri i sl kako si ih spomenuo pa to ti samo govori kako su uopce i dosli do diplome.
odnosno zasto nam je drzava u kurcu u kakvom i je.

14 godina
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
zelenapaprika kaže...
neutrino kaže...

Ako je pristup e-bankingu dovoljno siguran da ga svi koristimo i nitko nema problema, ne vidim za kog isusa boga nije dovoljno dobro za obično glasanje?! 

 Shvati svaku banku kao jednu stranku. Pa svojoj banci pristupaš kao svojoj stranci. Postoji udruga banaka, što bi bio neki naš zajednički izborni sustav, samo je pitanje koji su i kakvi interesi banaka / stranaka da zajednički nađu volju da se takav pristup e-bankingu / izbornom sustavu ostvari.


Ako ti ovo što sam napisao nije jasno, pročitaj što je napisao Ajar.

Nikakva jedna stranka, to nije istina! Pure BS...

 

Ja sa svojim bank ID-em potpisujem ugovore iz svoje fotelje doma. Ne izlazim nikuda van. Promjena adrese stanovanja, ista tvar. Nikuda ne moram ići, potvrđujem sa bank ID-em.

Svi ostali ljudi, koji su ujedno klijenti drugih banaka mogu napraviti istu stvar.

 

Dakle, stvar provjereno funcionira, samo će Rvati izmisliti milijun razloga zašto ne.

 

ZNA SE zašto ne 

6 godina
protjeran
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
bloodborne kaže...


a ovi kvazi magistri i sl kako si ih spomenuo pa to ti samo govori kako su uopce i dosli do diplome.
odnosno zasto nam je drzava u kurcu u kakvom i je.

 nisu to diplome kupljene u mostaru i okolici, nego jako puno visokoobrazovanih ljudi je glupo za malo složeniji računalni rad....

kao što ja nikada nisam bio za košarku a za neke druge sportove jesam tako ti je to i s tim specifičnim znanjima.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
16 godina
neaktivan
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
Anđeo bez falinge kaže...
 

Bilo koja stranka da je pobijedila ne bi se trebala veseliti jer narednih 12 mjeseci će nam biti gadno.

 

 Zašto se ne bi veselili? Nama će biti teško dok će oni farbati tunele, dijeliti državne poticaje za zapuštene livade, APN stanove i slično. Mercedesi će se misteriozno pojavljivati u dvorištima...

 

Ekipa koja je pobijedila (a ne kažem da su oni jedini koji su takvi) je dokazano tu samo da namiri sebe.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
4 godine
protjeran
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
Anđeo bez falinge kaže...
bloodborne kaže...


a ovi kvazi magistri i sl kako si ih spomenuo pa to ti samo govori kako su uopce i dosli do diplome.
odnosno zasto nam je drzava u kurcu u kakvom i je.

 nisu to diplome kupljene u mostaru i okolici, nego jako puno visokoobrazovanih ljudi je glupo za malo složeniji računalni rad....

kao što ja nikada nisam bio za košarku a za neke druge sportove jesam tako ti je to i s tim specifičnim znanjima.

 ahh, ne znam sta da ti kazem. kao primjer ti mogu navesti magistra novinarstva koji radi sa mojom starom
 i koji sam ne zna sastaviti obican sluzbeni mail. naravno zalba upucena na njegov rad ( uz naznaku da on radni dan
 provede pisuci jedan obicni sluzbeni mail ) je odbijena iz razloga jer je on sin direktorovog kuma. i mozes ga jebat
 glup ko k dobiva finu lovu za hladenje jaja u uredu. i takvima je uvijek najbolje u zivotu niti brige, a kamoli jos i pameti.

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.7.2020 11:29 (bloodborne).
14 godina
offline
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
bloodborne kaže...

moj komentar uopce nije bio vezan za pobjedu hdz-a odnosno poraz sdp-a obje stranke su mi totalno nebitne.
kao i sve one "ispod" njih, ali u redu. tako da ne znam iz kojeg kontetksta si taj zakljucak izvukao.
ja sam samo rekao da promjene na bolje nece biti nikakvim zaorkuzivanjem nebitnog listica
totalno nebitno i neovisno o tome hoce li nakon brojanja glasova vijoriti zastava kradeze-a, sdp-a ili
nekih trecih mangupa. za promjenu se valja izboriti, a ne zašarati list papira i ocekivati cuda.

sto se tice online glasanja pa pogledaj omjer godina glasaca u hrv.
pa mi smo nacija penzića ja od penzića ne ocekujem da se znaju koristiti e-gradaninom.
a ovi kvazi magistri i sl kako si ih spomenuo pa to ti samo govori kako su uopce i dosli do diplome.
odnosno zasto nam je drzava u kurcu u kakvom i je.

Nemaš ti pojma koliki broj visoko obrazovanih ljudi sa diplomom sveučilišta u Zg-u podržava HDZ.

Magistri, doktori, profesori, itd...

 

Poražavajuće je da kad tkvima navedeš gomilu pljačkaških afera i pitaš ih kako mogu podržavati bilo HDZ, bilo SDP, znaš koji je odgovor?

 

PA ŠTA, NAŠI SU!

 

Evidentno je kroz dugi niz godina da ljudi žele upravo ovakvu državu kakva ona je. Svi ostali sa strane koji uletavaju u politiku kao padobranci, tipa Laburisti, Orah, Pametno, Most, sada Dalija Orešković... Ti ljudi se isključivo grebu za fotelju i financije koje dolaze u paketu, jer nema glasačkog tijela koje bi htjelo išta drugačije.  Saborska plaća i zagarantirana penzija je bolje stvar od dobitka na lotu. Ovo stiže doživotno i nikada neće usfaliti, iako neki forumaši već 40 godina prognoziraju financijsku sušu i kataklizmu. Taj film neće nitko gledati, jer je aktualno blagostanje predobro. Stoga država nije u kurcu. Funkcionira upravo onako, kako treba.

11 godina
online
Re: Zašto nam nije omogućeno elektroničko glasanje
neutrino kaže...

Dakle, stvar provjereno funcionira, samo će Rvati izmisliti milijun razloga zašto ne.

 

ZNA SE zašto ne 

dok god ne riješe realne probleme na koje su već ukazale kolege u prijašnjim postovima, stvar funkcionira samo na papiru

na papiru svi imamo jednaka prava, samo u praksi do tih prava lakše dolazi onaj koji ima lovu ili veze

 

na papiru taj sustav funkcionira, u praksi je idealan da ti primjerice jedan pevex, čiji je šef otvoreno naklonjen škori, organizira grupno glasanje zaposlenika uz pripomoć nadzornika ili da jedan pater famnilias iskoristi glasove obitelji kao svoje, jer - dok su pod njegovim krovom...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice