Zašto Googleov Bard nije dostupan u EU?

poruka: 5
|
čitano: 11.068
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zašto Googleov Bard nije dostupan u EU?".
8 godina
offline
Zašto Googleov Bard nije dostupan u EU?

Nemam ništa protiv tehnološkog razvoja, dapače podržavam ga. Pa i AI.

Ali, nekako imam osjećaj da bi u nekoj budućnosti moglo biti "najebasmo i ti i ja i svi mi skupa samnom".

Life is jazz. Play it cool.
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
suspendiran
offline
Zašto Googleov Bard nije dostupan u EU?

Opet ćemo tehnološki zaostajati zbog nekakvih propisa. Ma ispred svakog auta treba ići čovjek koji maše s crvenom zastavom. To je odličan propis s početka razvoja automobila koji je na žalost ukinut. Da nije, spasili bi se mnogi životi. 

 

Apsolutno nikad nije uvedena apsolutno nikakva inovacija, a da čopor idiota nije bio protiv. Ako AI ne razvije Zapad, razvit će ga Kinezi i onda će nam svima ...

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.5.2023 19:14 (rjakopec).
 
4 2 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Zašto Googleov Bard nije dostupan u EU?
EU u svemu zaostaje.
A sta ocekivati od EU kad nam sudbinu pisu likovi poput Freda Matica sa IQ-om 42.

Na zalost EU-om vladaju birokrati koji nemaju veze o biznisu i zbog toga eu sve vise i vise tone u regulacije.

Danas ako imas IT firmu od 10 zaposlenika, trebas imati 3 zaposlenika koji ce se baviti samo sa EU regulacijama.

Tako ze ubija inovativnost i pogoduje velikim kompanijama koje obrcu miljarde dobiti.
Velikim kompanijama koje obrcu milijarde i milijarde nije problem napraviti odjel za regulacije sa 100 ljudi, dok je to malim startupima ogromno tracenje resorsa.

Na zalost EU je gotova po pitanju inovativnosti..

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.5.2023 9:40 (kingofthenight).
 
2 1 hvala 0
10 godina
offline
Zašto Googleov Bard nije dostupan u EU?

Koju to inovaciju donosi Bard u EU? O čemu vi pričate? Osim što je stroj za krađu i obradu osobnih podataka koji nije usklađen sa GDPR-om, nije ništa posebno drugačiji od chatGPT-a. Zamisli inovacije. To što bi vi htjeli tipkati po Bardu ne znači da je to inovacija od vrijednosti i koristi EU.

 

Drugo nije do EU, nego je do Google-a (OpenAI je uredno dostupan u EU). Ako google neće poštovati GDPR onda nema što tu raditi. Ja osobno ne želim da se moji podaci sele u ameriku da bi se "obradili" (i još puno toga). Isto tako Europske tvrtke moraju poštovati standarde i regulacije u Americi.

 

Treće ako mislite da je EU preregulirana naspram US, onda se grdno varate. Amerika je hiper regulirana.

 

Uostalom nitko ne brani nekoj kompaniji u EU da napravi vlastiti AI, sličan Bardu ili OpenAI-u. Stvar je u dominaciji nekoliko kompanija u tehnološkom sektoru, što je vrlo loše za sve nas, a gotovo sve su iz Amerike. U takvim uvjetima monopola na tržištu, vrlo teško je konkurirati tehnološkim divovima s ogromnim resursima. Velika je većina tvrtki sa inovativnim proizvodima i uslugama kupljena od strane tih divova. I tako, nama, kao krajnjim korisnicima ne preostaje ništa nego plesati kako njih par svira.

Nadglednik dina
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.5.2023 9:56 (Entry Point).
Moj PC  
10 0 hvala 1
5 godina
offline
Zašto Googleov Bard nije dostupan u EU?

Čestitam svima koji su popušili Googleovu propagandu i srali po EU na temelju ovog. Nazadna EU inzistira na stvarima kao što su GDPR, ograničeno radno vrijeme, plaćeni godišnji, otkazni rok, ugovor o radu, sindikati.

 

Google, Facebook et al. generalno operriraju po principu "prvo pucaj pa postavljaj pitanja o privatnosti korisnika", tako da je teško vjerovati da je ovo napravljeno iz nekakve brige. Prije će biti da žele poslati poruku, kao kad su se onomad natezali sa Australskim regulatorima oko naknade izdavačima. Jadni Google imao je samo 70-90 milijardi dolara zarade tijekom COVID godina pa sad krpaju kraj s krajem

 
5 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice