The Last of Us Part I stigao na PC, igrači bijesni

poruka: 38
|
čitano: 18.930
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "The Last of Us Part I stigao na PC, igrači bijesni".
14 godina
offline
Re: The Last of Us Part I stigao na PC, igrači bij
forumaš kaže...
encoding kaže...

Zato se za bezbrižno igranje i kupuje konzola. Gejmam na PC-u samo ako i inače trebam jak PC (zbog posla) ili ako su baš cijene dobre 

 Sve je to relativno.

 

Npr. kupiš PS5 i čekaš kad će se konačno Rockstar smilovati i izbaciti patch za RDR 2 kako bi ga mogao igrati na više od 30 fpsa (na pC-u nema tih problema, sve je kompatibilno unazad trideset godina). Ili kupiš Cyberpunk i čekaš godinu dana da ti ga pokrpaju, dok sam ja PC verziju pregazio dva puta bez problema.

 Kod Cyberpunka je bio problem što je igra izašla točno na zalasku prošle generacije konzola i po izlasku nove generacije. Tako da igra u prvih godinu dana i više uopće nije niti imala verziju igre za nove konzole nego su nove konzole pokretale igru u starom kodu za prošlu generaciju konzola. Dakle nije bio slučaj da je igra izašla od početka za PS5 i novi Xbox i da nije valjala. Takve igre su rijetke.Od top naslova koji su izašli u vrijeme novih konzola (zadnje 2 i pol - 3 godine) jedino je Hogwarts Legacy izašao u lošem stanju za nove konzole. Ne mogu se sjetiti neke druge igre. Horizon je imao neke mušice ali daleko je to od ovog.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.3.2023 10:34 (antimadridista).
14 godina
offline
Re: The Last of Us Part I stigao na PC, igrači bij

Npr. Forspoken. neki dijelovi padaju na 20 fpsa ili na ispod 45 u perfomance modu.

 

 edit; sjetil sam se i za gotham knights

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.3.2023 10:53 (forumaš).
14 godina
offline
Re: The Last of Us Part I stigao na PC, igrači bij
Cansee kaže...

 

to je problem PC-a koji uzrokuju developeri. Možemo to zvati kako god hoćemo, ali činjenica je da koliko god novaca da potrošiš opet ovisiš o developeru. 

 Lijepo svi traže povrat pa će idući put razmišljati, a onda developeri/izdavači ovise o klijentima, a ne obrnuto

15 godina
online
The Last of Us Part I stigao na PC, igrači bijesni

nisam to igrao a ni gledao. mislim da nisam cijepljen protiv bjesnoće pa nema smisla riskirati. 

 

 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
The Last of Us Part I stigao na PC, igrači bijesni

Meni igra radi normalno. 

Zadnji nvidia driveri, win 11, pustio shadere da loadaju do kraja cca 1h..

2k reza uz dlss na balanced, rtx3060 12gb radi skroz ok.

 

Negdje ga zavuče, ali to je sitno... Nikad se crashala nije. 

Ništa što npr jedan bolji patch i novi nvidia driveri nebi popeglali skroz

Tn
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
online
Re: The Last of Us Part I stigao na PC, igrači bij
Takodjer probao.

S time da nisam imao vremena cekati da shaderi odrade svoje, vec sam negdje na 8% usao u igru.

Radi. Po defaultu je ponudila 1080p native, medium settings.

Odigrao sam samo uvod, odnosno vrlo malo pocetka s joelom.

Igra drzi fps, relativno ok, oko 65. Bude i 75, isto tako bude i 55, ovisno, tamo gdje ocekujem drop tu drzi stabilno, na nekim bezveze dijelovima kad buljis u zid ili nesto dropa ispod 60. Ima mjestimicno freeze, opet neovisno o fps.

Interijer (uvod) i zgrade na pocetku drzi i na 80 fps.

Neke glitcheve, probleme s teksturama i slicno jos nisam primjetio, osim sto se na 2 mjesta igra pauzirala uz poruku - please wait. I to na dijelu kad igra prelazi u animaciju, vjerujem da je svemu ovome uzrok sto shaderi nisu odradjeni do kraja.

Kad jednom i to docekam, vidjet cu dali ce te stvari ostati, ili ce biti poboljsanja.

Igra jako gura procesor, neznam dali sam igdje vidio toliko koristenje cpu, i to na ucitavanjima, animacijama i sl, gdje ide na 99%, tijekom igre varira od 30-60.

Ok, i nije neki procesor, ali opet...

Dosta se tu jos treba optimizirati, popraviti, pa cemo vidjeti.

Nisam siguran kako i zasto, no, mjenjanje rezolucije/detalja i nema prevelik utjecaj na fps, pa tako 1440 native na high drzi igru na 45-55fps, 1440 medium da tek koji fps vise, a cak i 4k medium radi na +35fps.

Fsr2 ili ne radi kako bi trebao, ili nesto trece, no, bez obzira sto stavim, samo razmrlja sliku, nije to smanjenje detalja ili necega, vec kao da je zblura, sve je nekako razmrljano po ekranu.

No, cak i to pripisujem nestrpljivosti, a i doradit ce to sigurno.

No, ono sto me stvarno smeta, je uzasna zrnatost slike, kao onaj movie grain, ali nisam pronasao sto bi to iskljucilo, inace ako to igra ima, to prvo ugasim, tako da je za sada to jedina zamjerka koju imam.
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: The Last of Us Part I stigao na PC, igrači bij
Damir22 kaže...


No, ono sto me stvarno smeta, je uzasna zrnatost slike, kao onaj movie grain, ali nisam pronasao sto bi to iskljucilo, inace ako to igra ima, to prvo ugasim, tako da je za sada to jedina zamjerka koju imam.

 Jučer su na Gameranxu rekli da je to baš jako izrađeno u odnosu na konzolašku verziju, pa su odmah isključili. Znači negdje bi trebala biti postavka za to.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
5 godina
offline
The Last of Us Part I stigao na PC, igrači bijesni

Probao sinoć: pustio shadere da se vrte, otišao jest jer sam očekivao da će bit barem sat vremena kako ljudi pričaju, bilo gotovo kroz pola sata

 

Igra ima manje frame dropova nego recimo Hogwarts Legacy, ali zato ima vizualne artefakte na par mjesta, ali ništa što bi upropastilo gameplay. 

 

Grafika je prekrasna (DLSS+medium to high settings). sve u svemu, vrlo igrivo, kad ispeglaju bit će još bolje

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice