Rimac već rasprodao cijelu planiranu proizvodnju s

poruka: 353
|
čitano: 98.324
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Rimac već rasprodao cijelu planiranu proizvodnju s".
14 godina
offline
Re: Rimac već rasprodao cijelu planiranu proizvodn
picajzla0707 kaže...
ivan dragi kaže...
Koliko imaš zaposlenih u firmi?

 Okp d.o.o.

Baciš oko na sudski registar

 Ne razumijem kako sam tvoj odgovor dobio :)

 

Od one gore kobasice teksta koju nemam motiva čitati, pročitao sam samo odgovor na moj post u kojem se spominje Todorić i nekakvo trošenje poticaja, pa "smo" nešto dali strancima... đizs fakin krajst. Šta imamo 16 godina... Ono, lani smo pljunuli 20-30 milijardi na "potpore" svim firmama u državi i to na račun poreznih obveznika. Što sad?

 

Ja o svojoj firmi ne znam koliko on "zna" o Rimcu, takav odnos poprima "neuzvraćena ljubav" obrise. Bolesno. Jbt, lik ima linkove na članke unazad desetljeće sa nekih polupismenih portala i foruma... WTF.

 

"Dear Slim, I wrote you but still ain't callin'"

 

K tome nastupa kao da ima 128.000 zaposlenih uz 268 kooperanata kojima isplaćuje mjesečne obveze.. 

 

Kakvi veleumovi rofl. Zato što mediji nemaju što pametnije pisat pa pišu o Rimcu? Pa pišu i o Kardašijankama, onim svim jutjuberima, pevaljkama i silikonjarama. Neka dadne 5 linkova na "kult ličnosti" o Veljači i Šuputici. Nema dana da im guzica ne ispadne iz 60 članaka po SVIM portalima. It's legit business strategy, šta koga boli đon o kome i čemu mediji pišu. Nek otvori svoj portal pa nek piše samo o Rimcu, ili neka jedino ne piše o Rimcu, ne znam u kojem smjeru ide ta "ljubav".

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.8.2021 0:59 (ivan dragi).
11 godina
online
Rimac već rasprodao cijelu planiranu proizvodnju s

Jura se fura... u neveri

Lik je spaljen sto gradi 

 

 

Moj PC  
2 2 hvala 0
5 godina
offline
Re: Rimac već rasprodao cijelu planiranu proizvodn
picajzla0707 kaže...

Jura se fura... u neveri

Lik je spaljen sto gradi 

 

 

 Gdje su sad oni dezurni dusebriznici sto su pisali da C2 ne postoji, da taj auto nikad nece na cestu, da je to prodavanje magle, da oni nisu nikad vidili taj auto na cesti i slicno? Gdje steeeeeee? Zasto sad niste otisli dotaknuti nepostojeci auto?

 

 

Live long and prosper.
15 godina
offline
Rimac već rasprodao cijelu planiranu proizvodnju s

Imamo najače i najbrže super auto.Naši mladi mozgovi su ovo sastavili, svaka čas.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
2 3 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Rimac već rasprodao cijelu planiranu proizvodn
dery kaže...

Imamo najače i najbrže super auto.Naši mladi mozgovi su ovo sastavili, svaka čas.

 Od kad? Moze link?

12 godina
offline
Re: Rimac već rasprodao cijelu planiranu proizvodn
picajzla0707 kaže...

Jura se fura... u neveri

Lik je spaljen sto gradi 

 

 

Zašto se spoiler tako klimavo ponaša 10:57?Ove dvije kontrole 12:33 kao da su iz Dacie(u biti u Daciji se ne klimaju toliko).Podržavam Rimca i volim Juru gledati,ali ovaj video je sponzorskoga tipa i govori samo u superlativima.Ove dvije "klimarije" na automobilu  nikako ne smiju biti na toliko skupome automobilu!

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.8.2021 13:36 (Milka30).
11 godina
online
Re: Rimac već rasprodao cijelu planiranu proizvodn
Milka30 kaže...

Zašto se spoiler tako klimavo ponaša 10:57?Ove dvije kontrole 12:33 kao da su iz Dacie(u biti u Daciji se ne klimaju toliko).Podržavam Rimca i volim Juru gledati,ali ovaj video je sponzorskoga tipa i govori samo u superlativima.Ove dvije "klimarije" na automobilu  nikako ne smiju biti na toliko skupome automobilu!

 nije spojler klimav, nego se trzavo namješta

da je klimav, kad ga jura kucne onda bi se klimao

 

kontrola, nemam pojma, možda je napravljena da se u isto vrijeme miga u četiri smjera i da se može vrtit

možda zato jer je još predprodukcijski model, pa se takve sitnice još trebjua doraditi

možda su u šumi 

 

nemam pojma, probaj pitat rimca na fejsu

12 godina
offline
Re: Rimac već rasprodao cijelu planiranu proizvodn

Malo cudno zvuci,ali takav zvuk i kretnje spoilera me neodoljivo posjecaju na 12V Kineski motorić okretaca jaja u inkubatoru ,inace imam hrpetinu iskustva u tome i neodoljivo me posjeca na to.

A onaj joystick zaista izgleda nekvalitetno.

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
10 godina
offline
Rimac već rasprodao cijelu planiranu proizvodnju s

Homologiranog auta nema. Sve drugo je drkanje i gluposti.

 
7 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rimac već rasprodao cijelu planiranu proizvodn
Syke kaže...

Homologiranog auta nema. Sve drugo je drkanje i gluposti.

 Nema još, ali već je nekoliko Nevera razbijeno u svrhu testova....tako da  uskoro će biti i to riješeno.

 

 Šteta što neki trebaju šutjet iz profesionalnih razloga inače bi bilo kud i kamo više informacija.

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
9 godina
neaktivan
offline
Rimac već rasprodao cijelu planiranu proizvodnju s

Po ovim mini testovima auto se cini odlican. 

Samo jos nisam vidio ubrzanje 1.85 do 100. Ni da su svi primjerci rasprodani. Ne zna se broj. X/150

Mate ako citas. Nedaj da te zovu europskim Muskom. Rimac da se zna.

Posto reklamiras da je auto i za stazu mogao bi i na Nürburgring posto u tom koncernu U kojem si sad bez problema mozes imati stazu samo za sebe odnosno Neveru.

Kad cemo vidjeti finalnu verziju sa 100% snage?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rimac već rasprodao cijelu planiranu proizvodn
Mislim da je Matt Watson iz Carwow ubrzao za 1.86.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rimac već rasprodao cijelu planiranu proizvodn
Maddog_HR kaže...
Mislim da je Matt Watson iz Carwow ubrzao za 1.86.



Ne zmam tko je ovaj ali ovo sam sinoć gledao.

4 godine
protjeran
offline
Re: Rimac već rasprodao cijelu planiranu proizvodn
Maddog_HR kaže...
Linkanjem opskurnih portala, raspisivanjem svog misljenja u 3 toma i navodjenjem upitnih informacija, nisi apsolutno nista dokazao - nadam se da si svjestan toga. Samo mazohist bi isao to sve citati.

 

Zalosno se sto jedino na "opskurnim portalima" mozes procitati istinu koju mainstream mediji ne zele/ne smiju prenositi.

 

Maddog_HR kaže...
Zelim ti dugu i sretnu opsesiju Matom Rimcem

 

Maddog_HR kaže...
Alien - prije svega nisam te vrijeđao, ne znam otkud ti takav dojam. 

 

Stvarno ne znam od kuda mi takav dojam.

 

Filox kaže...

 

 Za razliku od kolege povise, ja sam procitao ovu bibliju od teksta, a citao sam i tvoje prikupljene dokaze jos prije.

 

 

Pohvalno, neki poput pojedinaca iznad tvog posta i ispod tvog posta ne citaju, ali vrlo aktivno sudjeluju i komentiraju.

 

ihush kaže...

-no recimo pošto dio uključuje 'gatanje iz graha' ne dajem tu.. za robo-taxije i sl. jer niti imam dovoljno insiderskih-kvalitetnih podataka da je to (ne)moguće recimo za godinu niti mi je to recimo u fokusu ostatka priče o rimcu, odvojeno prića o ćaći-novcu i recimo nevera.. nije to ili-ili no navijačke strane to tako 'vide', ja ne..

 

Level 5 za 2023. godinu je nemoguc jer tako kaze struka, a mozes pratiti i trendove u industriji pa ces vidjeti tko je sve odustao od daljnjeg razvoja autonomne voznje.

 

Postoji odlican clanak na tu temu, gdje se vidi da se proizvodjaci sve vise koncentriraju na funkcionalne ADAS (Advanced driver-assistance systems) susatave:

 

Robotaxis: have Google and Amazon backed the wrong technology?

 

https://www.ft.com/content/46ff4fe4-0ae6-4f68-902c-3fd14d294d72

 

ihush kaže...

 

+ jedno ''pravilo'' nepisano, većina (ili svi?) dobitnici zlatnih kuna, su nakon nešto godina završili u spa-remetincu, rimac je dobio kune,.. pitanje vremena? :)

 

 

Mnogi poduzetnici nakon Zlatne Kune dobiju srebrne lisice.

 

ihush kaže...

+npr jedna od 'teorija', zašto je kupljen bugatti...

 

 Bugatti nije kupljen.

 


ivan dragi kaže...

 

Od one gore kobasice teksta koju nemam motiva čitati

 

Ali te ne sprjecava da komentiras ono sto nisi procitao.

 

Filox kaže...

 Gdje su sad oni dezurni dusebriznici sto su pisali da C2 ne postoji, da taj auto nikad nece na cestu, da je to prodavanje magle, da oni nisu nikad vidili taj auto na cesti i slicno? Gdje steeeeeee? Zasto sad niste otisli dotaknuti nepostojeci auto?

 

Reductio ad absurdum.

 

kostolomac kaže...

 Nema još, ali već je nekoliko Nevera razbijeno u svrhu testova....tako da  uskoro će biti i to riješeno.

 

 Šteta što neki trebaju šutjet iz profesionalnih razloga inače bi bilo kud i kamo više informacija.

 

Najavljeno je da ce razbiti 30 primjeraka:

 

https://www.index.hr/vijesti/clanak/rimac-ce-razbiti-30-komada-ctwo-koji-stoje-vise-od-60-milijuna-dolara/2070734.aspx

 

kostolomac kaže...

 Šteta što neki trebaju šutjet iz profesionalnih razloga inače bi bilo kud i kamo više informacija.

 

Niti ja ne smijem prenijeti sve sto znam, jer bi nastradali zaposlenici, tako da prenosim samo javno dostupne informacije, a od zaposlenika u javnom prostoru neces cuti nista negativno, jer imaju potpisan NDA.

 

Maddog_HR kaže...
Mislim da je Matt Watson iz Carwow ubrzao za 1.86.

 

Krivo mislis.

 

Maddog_HR kaže...

Odjavljujem se s ove teme, moje vrijeme je predragocijeno da ga gubim na besmislene rasprave.

 

BTW, kako ti ide s ovom najavom odjavljivanja s teme?

 

Envy kaže...



Ne zmam tko je ovaj ali ovo sam sinoć gledao.

 

Ovo je veca reklama za Teslu nego za Rimca.

 

Auto koji jos uvijek nije homologiran, dakle samim time nije production car, gdje su i za homologaciju dobili novce, prvotni rok za provedbu projekta bio je 30.09.2020.:

 

https://www.mingo.hr/public/documents/MGPO_Brosura_150_projekata.pdf

 

Nagradno pitanje, pravilo je kada ne ispunite projekt ili premasite rokove placete penale, hoce li to biti i u ovom slucaju?

 

Da se vratimo na utrku ubrzanja, oba automobila su na istim gumama, Tesla Model S Plaid, velika limuzina s pet vrata i velikim prtljaznikom koja kosta 122.990 USD sporija je 0,x sekundi od hipersportskog automobila koji kosta 2,4 milijuna USD i ima skoro 1000 KS vise.

 

16 godina
offline
Rimac već rasprodao cijelu planiranu proizvodnju s

Problem s ljudima kojima smeta Mate Rimac je slijedeci.

 

Ako je lik sve izmuljao, nema nista, nema najbrzi auto na svijetu, nije zapravo vlasnik Bugattia, nema razlog da mu tvrtka vrijedi milijarde...

Mora mu se priznati, onda je fakat heben muljator!

- Psiho246
Moj PC  
7 1 hvala 0
11 godina
online
Re: Rimac već rasprodao cijelu planiranu proizvodn
Dr. Alien kaže... 

 

https://www.mingo.hr/public/documents/MGPO_Brosura_150_projekata.pdf

 

Nagradno pitanje, pravilo je kada ne ispunite projekt ili premasite rokove placete penale, hoce li to biti i u ovom slucaju?

opet brljaš bezveze

nema pravila, plaćanje penala ili neki drugi oblik sankcije mora biti naveden u uvjetima natječaja/javnog poziva, ako izričito nije navedeno u uvjetima natječaja ili u ugovoru, onda nema penala

dakle, imaš sve o tom natječaju na netu, sa svom dokumentacijom, pa fino sam potraži odgovor na pitanje koje te zanima umjesto da ovako pretenciozno radiš od buhe slona

4 godine
protjeran
offline
Re: Rimac već rasprodao cijelu planiranu proizvodn
picajzla0707 kaže...

opet brljaš bezveze

nema pravila, plaćanje penala ili neki drugi oblik sankcije mora biti naveden u uvjetima natječaja/javnog poziva, ako izričito nije navedeno u uvjetima natječaja ili u ugovoru, onda nema penala

dakle, imaš sve o tom natječaju na netu, sa svom dokumentacijom, pa fino sam potraži odgovor na pitanje koje te zanima umjesto da ovako pretenciozno radiš od buhe slona

 

Dakle ovako, nabave im krecu nakon odluke o produljenju. 24.9.2020. s nabavkom "materijala za izradu karbonskih dijelova šasije" (za vise detalja odi na strukturnifondovi.hr), zatim do kraja godine idu ostale nabave, a posljednja nabava "kočionog sustava" tek u veljaci ove godine. Projekt koji je zapoceo s provedbom jos 1. 10. 2017., tjedan dana pred istek inicijalnog roka za provedbu nije krenuo u te nabave? Evidentno je da je nesto u projektu stekalo.


COVID je mogao utjecati na poslovanje tek od ozujka 2020. Ne zaboravimo da je firma zatrazila i dobila COVID potpore za koje je trebalo prikazati pad prihoda preko 30%. Iako su pritom zaposljavali, sto bi znacilo da nisu mogli dobiti COVID potpore, ali to je za drugu temu.

 

Na cemu mogu temeljiti novo produljenje ugovora, nemam ideju. U pitanju je i da li takvo produljenje bitno mijenja inicijalne uvjete natjecaja za sve ostale moguce prijavitelje – inicijalni krajnji rok za zavrsetak provedbe bio je jasno naznacen. Neke tvrtke se nisu javile jer su znale da u tom roku ne mogu realizirati projekte. Po pravilima EU za dodjelu potpora, kasnije se ne smiju mijenjati inicijalni uvjeti natjecaja. Teoretski to moze dovesti do daljnjih problema, ponistenja cijelog natjecaja i vracanja novaca od strane drzave.

 

Bez produljenja, obavezan je povrat dodijeljenih sredstava. Da se radi o malom postotku neostvarenih rezultata mogli bi proci s korekcijom, no ako nema glavnih rezultata projekta - homologiranog vozila (i ostaloga navedenog u projektu), onda bi stvarno trebali vratiti svu lovu koja je sjela na racun.

 

Toliko o tome tko brlja bez veze.

11 godina
online
Re: Rimac već rasprodao cijelu planiranu proizvodn
Pa brljaš, to što si dodatno nasrao hrpu pitanja ne znači da ne brljaš s pitanjem o penalima i tvrdnjom da su penali pravilo.
Ako te zanimaju odgovori, imaš ih u uvjetima natječaja, ako ti i dalje nešto nije jasno, pošalješ upit izdavatelju natječaja.
Ali tebe zapravo ne zanimaju odgovori, bitno ti je tek da drobiš pizdarije jer si iz nekog psihopatskog razloga opsjednut rimcom.
Vjerojatno si dobio osip nakon vijesti o bugatiju, a čir na želucu nakon testova nevere. Zapravo te treba žaliti
4 godine
protjeran
offline
Re: Rimac već rasprodao cijelu planiranu proizvodn
picajzla0707 kaže...
Pa brljaš, to što si dodatno nasrao hrpu pitanja ne znači da ne brljaš s pitanjem o penalima i tvrdnjom da su penali pravilo.

 

Ne, nego sam odgovorio.

 

I da, penali nisu izuzetak nego pravilo.

 

picajzla0707 kaže...
Ako te zanimaju odgovori, imaš ih u uvjetima natječaja, ako ti i dalje nešto nije jasno, pošalješ upit izdavatelju natječaja.

 

Teret dokaza je na tebi. Za pocetak, mozes uciti:

 

Učilište EU

 

Provedba projekata financiranih iz strukturnih fondova

 

Penali za nepostizanje ciljeva – kada, kako i zašto?

 

http://www.eu-projekti.info/portal/wp-content/uploads/2015/07/Poziv.pdf

 

picajzla0707 kaže...
Ali tebe zapravo ne zanimaju odgovori, bitno ti je tek da drobiš pizdarije jer si iz nekog psihopatskog razloga opsjednut rimcom.
Vjerojatno si dobio osip nakon vijesti o bugatiju, a čir na želucu nakon testova nevere. Zapravo te treba žaliti

 

Hvala, ovo je jos jedna odlicna demonstracija mentaliteta Rimac fanboysa i apologeta. Ugledali ste se u vaseg novog Todorica, on ima isti takav rijecnik, evo jednog od recentnijih incidenata (uz to spominje isplate i uplate, a cinjenica je da su dobili i da ce dobiti puno vise od navedene cifre, nedavno je odluceno da ce dobiti 1,5 milijardi kuna, pored toga, iznos koji Rimac spominje u uplatama dolazi od isplate placa zaposlenicima, dakle to je novac koji je zaradio zaposlenik, a drzava je odredila da poslodavac u ime radnika uplacuje dio place kao porez u proracun):

 

https://direktno.hr/domovina/sramotan-komentar-mate-rimca-na-drustvenim-mrezama-237660/

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.8.2021 2:24 (Dr. Alien).
11 godina
online
Re: Rimac već rasprodao cijelu planiranu proizvodn
Dr. Alien kaže...

 

Teret dokaza je na tebi. Za pocetak, mozes uciti:

 

Učilište EU

 

Provedba projekata financiranih iz strukturnih fondova

 

Penali za nepostizanje ciljeva – kada, kako i zašto?

 

http://www.eu-projekti.info/portal/wp-content/uploads/2015/07/Poziv.pdf

teret dokaza je na meni?

pa tebe je sasvim obuzelo, ti si taj koji nešto tvrdi na početku rasprave i valjda to trebaš dokazati

 

i što si dao za potvrdu?

link na prospekt za učilište na kojem se samo navodi podnaslov o penalima općenito, a nigdje ništa konkretno

gdje tu piše za određeni natječaj koji su penali, u kojem slučaju se aktiviraju i da li ih uopće ima?

 

smijurija 

 

 

15 godina
offline
Re: Rimac već rasprodao cijelu planiranu proizvodn
Dr. Alien kaže...
..

 

ihush kaže...

-no recimo pošto dio uključuje 'gatanje iz graha' ne dajem tu.. za robo-taxije i sl. jer niti imam dovoljno insiderskih-kvalitetnih podataka da je to (ne)moguće recimo za godinu niti mi je to recimo u fokusu ostatka priče o rimcu, odvojeno prića o ćaći-novcu i recimo nevera.. nije to ili-ili no navijačke strane to tako 'vide', ja ne..

 

Level 5 za 2023. godinu je nemoguc jer tako kaze struka..

 - bla-bla. ili (prevedeno) recimo da se slažemo, uvjetno-djelomice :)

 

Dr. Alien kaže...
..

 

ihush kaže...

 

+ jedno ''pravilo'' nepisano, većina (ili svi?) dobitnici zlatnih kuna, su nakon nešto godina završili u spa-remetincu, rimac je dobio kune,.. pitanje vremena? :)

 

 

Mnogi poduzetnici nakon Zlatne Kune dobiju srebrne lisice.

 

..

 

 - vidi pod 1. .. -II- :)

 

Dr. Alien kaže...
..

 

ihush kaže...

+npr jedna od 'teorija', zašto je kupljen bugatti...

 

 Bugatti nije kupljen.

..

 

 - nije šija nego vrat...

Dr. Alien kaže...
..

 

Filox kaže...

 Gdje su sad oni dezurni dusebriznici sto su pisali da C2 ne postoji, da taj auto nikad nece na cestu, da je to prodavanje magle, da oni nisu nikad vidili taj auto na cesti i slicno? Gdje steeeeeee? Zasto sad niste otisli dotaknuti nepostojeci auto?

 

Reductio ad absurdum.

 

kostolomac kaže...

 Nema još, ali već je nekoliko Nevera razbijeno u svrhu testova....tako da  uskoro će biti i to riješeno.

 

 Šteta što neki trebaju šutjet iz profesionalnih razloga inače bi bilo kud i kamo više informacija.

 

Najavljeno je da ce razbiti 30 primjeraka:

 

https://www.index.hr/vijesti/clanak/rimac-ce-razbiti-30-komada-ctwo-koji-stoje-vise-od-60-milijuna-dolara/2070734.aspx

 

kostolomac kaže...

 Šteta što neki trebaju šutjet iz profesionalnih razloga inače bi bilo kud i kamo više informacija.

 

Niti ja ne smijem prenijeti sve sto znam, jer bi nastradali zaposlenici, tako da prenosim samo javno dostupne informacije, a od zaposlenika u javnom prostoru neces cuti nista negativno, jer imaju potpisan NDA.

 

Maddog_HR kaže...
Mislim da je Matt Watson iz Carwow ubrzao za 1.86.

 

Krivo mislis.

 

Maddog_HR kaže...

Odjavljujem se s ove teme, moje vrijeme je predragocijeno da ga gubim na besmislene rasprave.

 

BTW, kako ti ide s ovom najavom odjavljivanja s teme?

 

Envy kaže...



Ne zmam tko je ovaj ali ovo sam sinoć gledao.

 

Ovo je veca reklama za Teslu nego za Rimca.

 

Auto koji jos uvijek nije homologiran, dakle samim time nije production car, gdje su i za homologaciju dobili novce, prvotni rok za provedbu projekta bio je 30.09.2020.:

 

https://www.mingo.hr/public/documents/MGPO_Brosura_150_projekata.pdf

 

Nagradno pitanje, pravilo je kada ne ispunite projekt ili premasite rokove placete penale, hoce li to biti i u ovom slucaju?

 

Da se vratimo na utrku ubrzanja, oba automobila su na istim gumama, Tesla Model S Plaid, velika limuzina s pet vrata i velikim prtljaznikom koja kosta 122.990 USD sporija je 0,x sekundi od hipersportskog automobila koji kosta 2,4 milijuna USD i ima skoro 1000 KS vise.

 

 - upravo kako odgovaraš, primijeni isti odgovor na ostale (vlastite) odgovore.. tj sve je dovedeno do apsurda, pa i ovi odgovori. ili (opet prevedeno..) .. što je sport? koji smisao je mjeriti brzinu trčanja ili plivanja nekih olimpijaca, osvajača medalja ili rekorda? Čemu služe rekordi osim kao izazov-obaranju? .. kao ljudske granice? .. apsurd? da i ne, kao i prethodni odgovori, može biti oboje ovisno koji kriterij uzmeš. Koliko vrijedi picassova slika? Koliko vrijedi nogometaš kao messi? ... zašto vrijede više od kriške kruha ili rada nekog seljaka koji uzgaja kokoši-jaja-meso-žito? .. apsurd? Da. .. i ne. Jer, bez utrkivanja, nema natjecanja, nema napretka, nema bržeg-jačeg-višeg.. a to pokreće za idući korak u svemu, tehnologiji-znanosti.. ne samo za benčanje fps-a u igri, cpu+gpu +ostalo rade i sve ostalo tj čitava IT industrija je primjer kako je jedna nanosekunda bitna, jer bez tog nema ni gigabitne mreže, napretka, .. itd itd.

-završno, nedosljedan si u kriteriju, tj jedini tvoj kriterij je anti-rimac.. ostalo je sve samo rezultat tvoje primarne želje, pa ni meni nije važno koji je od ta dva auta brži ili koja mu je cijena koliko više-manje ima konja.. dok je tebi i to razlog kritike ako služi cilju i to je problem, (ne)objektivno. .. a neke stvari ni nisu objektivne same po sebi, pa ako navijaš za dinamo tad ne navijaš za protivnika i želiš da svaki put pobijedi mada je to realno rijetko i više stvar sreće da se provuče u iduće kolo ili izgubi kao od šerifa.. tj. navijaš protiv, nerealno-iracionalno i mada u postovima zvučiš koncizno to je samo 'zvuk'... ne stvarnost.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Rimac već rasprodao cijelu planiranu proizvodnju s

Čestitke,

 

treba se oporavit. Jebi ga, pala mu prodaja.

 

Nadam se da će ćaći i ekipi iz partije vratiti usluge.

 

I glupim fanovima.

 

Toplo se nadam da ćete kroz razrušeni grad u derutnu bolnicu doći robotaxijem. Ako kojim slučajem brada ne ostvari zacrtano, potpuno mu vjerujem da će vratit novce u proračun jer Bože moj okreće milijarde i vrijedi milijarde. Ovo mu ni ne treba zapravo.

 

https://www.index.hr/vijesti/clanak/krece-isplata-pomoci-iz-eu-prvih-milijardu-i-pol-kuna-ide-rimcu/2304733.aspx

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.9.2021 11:47 (DarthMarkus).
Moj PC  
10 2 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Rimac već rasprodao cijelu planiranu proizvodnju s

Mati Rimcu zapeo je projekt za koji je dobio 52 milijuna kuna državnih potpora: ‘Rok mu je istekao, a o tome se šuti. Svjesni smo da mu se poslovni model temelji na lažnim obećanjima, očekujemo odgovornost aktera‘

 

https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/hrvatska/mati-rimcu-zapeo-je-projekt-za-koji-je-dobio-52-milijuna-kuna-drzavnih-potpora-rok-mu-je-istekao-a-o-tome-se-suti-svjesni-smo-da-mu-se-poslovni-model-temelji-na-laznim-obecanjima-ocekujemo-odgovornost-aktera-1135805

 

Mate Rimac laže!

 

https://radnickafronta.hr/1651-mate-rimac-la%C5%BEe

 

Dok se pricalo o rasprodanim homologiranim automobilima koji samo sto nisu stigli na cestu, zahvaljujuci Radnickoj Fronti, prica o probijanju rokova za homologaciju dosla je do Hrvatskog sabora, a zatim i medija, koji neumorno rade na damage controlu.

 

"Korisnik je dana 22. 7. 2021. dostavio zahtjev za produljenje trajanja projekta do 30. 6. 2022., a s čime su se složili HAMAG-BICRO (PT2) i Ministarstvo gospodarstva i održivog razvoja (PT1). Razlog traženog produljenja je nemogućnost dovršenja homologacije vozila zbog otežanih uvjeta uslijed pandemije COVID-a 19", stoji u priopćenju iz HAMAG-BICRO-a poslanom Slobodnoj Dalmaciji.

 

Zahtjev za produljenjem roka ne može biti dostavljen nakon datuma završetka projekta. Mislim, može, ali ne bi trebao biti uzet u razmatranje. Ovo je nepravilnost i ne znam koja revizija (osim HDZ-ove) će ovo prihvatiti.

 

Financiranje ide načelno ovako - provodiš projekt i svaka tri mjeseca potražuješ nadoknadu sredstava u omjeru subvencioniranja koja su propisana ugovorom. Financijske korekcije za sve EU projekte propisuju se dokumentom koji se zove COCOF Guidelines. Dakle, korekcija se utvrđuje na temelju nepravilnosti, a probijanje roka provedbe je definitivna nepravilnost (mislim čak da ju je prema kontrolnim listama dužan prijaviti voditelj projekta u Hamagu ili ministarstvu čim je dan roka probijen). Nadalje, u općim i posebnim uvjetima ugovora (nismo vidjeli Rimčev ugovor, ali opći uvjeti jednaki su za sve prijavitelje po pozivu) stoji do kada je rok za provedbu ugovora i ostvarenje pokazatelja (rezultata) projekta. Projekt koji ne ostvari rezultate (u Rimčevom slučaju ključan rezultat i zapravo više njih) kažnjava se povratom uplaćenih EU sredstava.

 

Zbog navedenog teško je tvrditi da mu je kroz kvartalne zahtjeve za nadoknadom isplaćeno baš svih 52 milijuna pa ne možemo znati koji je točno iznos u pitanju (u članku se tvrdi tvrdi 41.760.999,25 kuna), ali ovdje se zaista radi o slučaju za ukupan povrat. Ne vidim način kako mu i najbolji projekt manager i pokriće ravnatelja Hamaga ili ministra mogu pomoći oko pravdanja.

 

Jednom zbog Covida je moglo proći, iako je korona u Hrvatskoj krenula krajem drugog mjeseca 2020., što je četiri mjeseca prije isteka prvobitnog roka, s time da je Mate Rimac 2018. izjavio da prvi produkcijski model kupcima isporučuju početkom 2020., dok je voditelj prodaje Krešo Ćorić (onaj koji je kod Dubrovnika u nehomologiranoj Neveri vozio više od 230 km/h, gdje su Rimac automobili tvrdili da ne znaju tko je vozač, iako se na snimci vidi vozač - Krešo Ćorić, te naknadno, da se vozač sam prijavio policiji, što je MUP demantirao), izjavio da je 2018. odmah nakon predstavljanja rasprodano 150 primjeraka Concepta Two (kasnije preimenovanog u Nevera).

 

Ovime ugrožavaju čitav javni poziv i da bi, ako se itko zainati, sva sredstva mogla pasti na državni proračun. Probijanje roka ruši načelo jendakog postupanja - ako postoji pretpostavka da na tržištu teoretski postoji bar jedan gospodarski subjekt koji bi se na ovaj poziv javio, ali nije mogao ostvariti projekt u propisanom roku, a sada se nekom prijavitelju dozvoljava produženje, to je dovoljan temelj za rušenje poziva.

 

Prema zakonu o pristupu informacijama, za detalje bi trebalo pitati Hamag i ministarstvo, koje je također potpisnik ugovora, a za totalno inaćenje i prijavu nepravilnosti treba se obratiti SAFU-u, ARPA-i i OLAF-u.

 

Nadalje, tko je ovo financirao? Pretpostavljam HTZ (Hrvatska turistička zajednica), dakle opet porezni obveznici Republike Hrvatske... Zasto HTZ financira privatnu tvrtku u kojoj najvise (sveukupnog) udjela imaju stranci?

 

Nevera, maslina... Ovako izgleda hrvatski paviljon na najpoznatijoj svjetskoj izložbi

 

Dubai Expo - "tu je senzacionalna Rimac Nevera kao trenutno znanstveno i tehnološki najnapredniji automobil i najbrži na svijetu"

 

https://www.index.hr/magazin/clanak/nevera-maslina-ovako-izgleda-hrvatski-paviljon-na-najpoznatijoj-svjetskoj-izlozbi/2307227.aspx

 

Ono sto pouzdano znamo je cinjenica da su porezni obveznici Republike Hrvatske sufinancirali minimalno jedan show:

 

Potpora Zagrebačke županije poduzetnicima za nastup na manifestacijama u vezi s poduzetništvom u 2016. godini

 

Rimac Automobili d.o.o., Ljubljanska 7, 10431 Sveta Nedelja, 53943536946, Pebble Beach Concours d'Elegance Pebble Beach, 21.08.2016., Zakup, uređenje i opremanje izložbenog prostora, 30.000,00kn

 

https://www.zagrebacka-zupanija.hr/media/filer_public/a8/11/a811583e-f244-4397-8c3b-07d8e4270bd1/6potpore_poduzetnicima_nastup_na_sajmovima.docx

 

Medjutim, prica o homologaciji i 50-tak milijuna kuna je sitnica u usporedbi s pricom o robotaksijima petog nivoa autonomije (ne tako davno izjavljeno je da ne zele raditi robotaksije) i 1,5 milijardi kuna:

 

Kreće isplata pomoći iz EU, prvih milijardu i pol kuna ide Rimcu
 

Tu je problem sto autonomija level 5 ne postoji, niti ce postojati 2023. godine, medjutim, nigdje u projektu za koji je odobreno 1.5 milijardi kuna ne pise da robotaksiji sa petom razinom autonomije trebaju voziti po Zagrebu, nego da su se obvezali napraviti prototip vozila koji ce imati obiljezja(?!?) finalnog proizvoda.

 
10 1 hvala 5
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice