I Nizozemci povjerovali u teoriju da 5G potiče šir

poruka: 329
|
čitano: 53.490
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "I Nizozemci povjerovali u teoriju da 5G potiče šir".
9 godina
offline
Re: I Nizozemci povjerovali u teoriju da 5G potiče

Spomenuo si;

DCQE kaže...

Mislim, kolko vidim, ima još gro takvih konkluzija. Također, svi se slažu da je potrebno JOŠ istraživanja, ali za to treba para, koje IT firme ne žele dat, i očito nikoga nije briga. 

 Ponudio sam poprilično solidan argument , u potpunosti si ignorirao.

DCQE kaže...

 "Rad nije rađen da bude dokaz na forumu" - Iz toga slijedi što? Da ga se ne smije linkati ovdje? Jer nije rađen da bude dokaz......... i onda kad se linka takav članak, koji ukazuje bez dvojbe da utjecaj postoji

 

 

Zaključak rada glasi ovako;

We conclude that prolonged exposure to 50 GHZ field radiation may decrease the level of PCK, couse the DNA double-strand break, and also make the changes in antioxidant enzymes in neurogical system of male rats due to free radical formations......

Također, kada smo kod metodologije,također citirao si sažetak ne metodologiju;

Izdvajam dio;

......They were divided into two groups, a sham-exposed group (n=6) and an experimental group (n=6).......

 

"Rad nije rađen da bude dokaz na forumu" - Iz toga slijedi što? Da ga se ne smije linkati ovdje? Jer nije rađen da bude dokaz? Kakve su ovo tvrdnje, molim te?

 

Autori  sličnih radova će napisati da postoji mogućnost utjecaja te da je potrebno napraviti detaljnija istraživanja. Imamo li ih, to je već drugi par rukava.

Ti si zaključio, citiram; "ukazuje bez dvojbe da utjecaj postoji".

Cijela fama je oko toga postoji li utjecaj zračenja na zdravlje, šta nije? Onda se krenilo oko "znanstvenih činjenica" koje kao ne postoje da to potvrde, jel' tako?

Ne, ne osporavam eventualni utjecaj niti ovaj rad ali naglašavam na evidentno pogrešan zaključak koji proizlazi iz površnosti i samog motiva ulaska u raspravu te reinterpretacije zaključka znanstvenog rada.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.5.2020 12:37 (ITelektronika).
9 godina
offline
Re: I Nizozemci povjerovali u teoriju da 5G potiče
fer-de-lance kaže...

 mislim da je bigclive dobro naslutio - bit će ko u UK, gdje trebaju mmvalovi budu na stupove za struju dodavali one male kutijice ko routere, pa di zatreba ako nema ostalih dijelova spektra na raspolaganju, ali samo tad, jer je inače preskup sport.

Jedina budućnost je da oslobode dio UHF spektra,ove punogigahercne valove zaboravi, to koriste samo zato kaj nemaju drugog izbora.

Izdvojio sam dio o koji mi se čini zanimljiv za raspravu.

Pojasni malo boldano, pod tim podrazumijevaš područja koja neće biti pokrivena s FR1? (FR1 sub 6ghz, FR2 mmwave)?

 

 

 

 

4 godine
protjeran
offline
Re: I Nizozemci povjerovali u teoriju da 5G potiče
ITelektronika kaže...

 

 Ponudio sam poprilično solidan argument , u potpunosti si ignorirao.

 

Ništa nisi ponudio, nikakav argument nisi iznosio osim logičke pogreške argumenta iz autoriteta po kojem "laici" ne mogu ispravno tumačiti zaključke stručnog rada.

ITelektronika kaže...

 

 

Zaključak rada glasi ovako;

We conclude that prolonged exposure to 50 GHZ field radiation may decrease the level of PCK, couse the DNA double-strand break, and also make the changes in antioxidant enzymes in neurogical system of male rats due to free radical formations......

U kojem od linkanih članaka piše to? Pošto sam linkao samo jedan koji se bavio 50ghz zračenjem, onda piše OVO: Result shows that the chronic exposure to these radiations causes DNA double-strand break (head and tail length, intensity and tail migration) and a significant decrease in GPx and SOD activity (p = <0.05) in brain cells, whereas catalase activity shows significant increase in the exposed group of brain samples as compared with control (p = <0.001). In addition to these, PKC decreased significantly in whole brain and hippocampus (p < 0.05)....We conclude that these radiations can have a significant effect on the whole brain.

ITelektronika kaže...

 

 

Također, kada smo kod metodologije,također citirao si sažetak ne metodologiju;

Izdvajam dio;

......They were divided into two groups, a sham-exposed group (n=6) and an experimental group (n=6).......

Što s ovim želiš reć? Dvije drupe, jedna koju su zračili, 6 jedinki; druga koju nisu, isto 6 jedinki?!?! 

ITelektronika kaže...

Cijela fama je oko toga postoji li utjecaj zračenja na zdravlje, šta nije? Onda se krenilo oko "znanstvenih činjenica" koje kao ne postoje da to potvrde, jel' tako?

Ne, ne osporavam eventualni utjecaj niti ovaj rad ali naglašavam na evidentno pogrešan zaključak koji proizlazi iz površnosti i samog motiva ulaska u raspravu te reinterpretacije zaključka znanstvenog rada.

Šetaš okolokole i ništa smisleno ne vidim u tvojim postovima. Da, ušao sam u raspravu i linkao relevantna istraživanja. Koji evidentno pogrešan zaključak? Navedi rečenicu i citiraj me. 

ITelektronika kaže...

 

Autori  sličnih radova će napisati da postoji mogućnost utjecaja te da je potrebno napraviti detaljnija istraživanja. Imamo li ih, to je već drugi par rukava.

Ti si zaključio, citiram; "ukazuje bez dvojbe da utjecaj postoji".

Smiješno. Pa ti kao da trolaš. Dok ja citiram autore, ti pokušavaš osporit moju interpretaciju sljedećih zaključaka:

 

"Our results show that MW-exposed rats had significant deficits in spatial learning and memory performance."

 

"We conclude that these radiations can have a significant effect on the whole brain."

 

"We conclude that these radiations may have a significant effect on reproductive system of male rats, which may be an indication of male infertility." - novi

 

"This study shows that the chronic exposure to these radiations cause statistically significant (p < 0.001) increase in DNA single strand breaks in brain cells of rat." --------

 

Hoćemo li neku gramatičku analizu ovih zaključaka provest? Ono tipa: Our results - ovdje autori imaju na umu istraživanje. Njihovo istraživanje. Njihovo istraživanje glasi: Elevation of plasma corticosterone levels and hippocampal glucocorticoid receptor translocation in rats: a potential mechanism for cognition impairment following chronic low-power-density microwave exposure. Dakle naslov znanstvenog rada govori kako su autori možda otkrili mehanizam koji sjebe kognitivne funkcije štakora nakon kroničkog izlaganja zračenju niske gustoće. Iz samog naslova možemo iščitati da uopće nema dvojbe da "lowpower density" mw zračenje sjebe kogniciju štakora. Oni zapravo pokušavaju otkriti koji je mehanizam, i tvrde da su našli potencijalnog krivca. Hoćemo ostale ovako?

15 godina
offline
I Nizozemci povjerovali u teoriju da 5G potiče šir

a ja papak sve čekam što je s nizozemkama, osobito onima iz surinama. one su zadužene za vjetrenjače i tulipane? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: I Nizozemci povjerovali u teoriju da 5G potiče
DCQE kaže...
.....

  Njihovo istraživanje glasi: Elevation of plasma corticosterone levels and hippocampal glucocorticoid receptor translocation in rats: a potential mechanism for cognition impairment following chronic low-power-density microwave exposure. Dakle naslov znanstvenog rada govori kako su autori možda otkrili mehanizam koji sjebe kognitivne funkcije štakora nakon kroničkog izlaganja zračenju niske gustoće. Iz samog naslova možemo iščitati da uopće nema dvojbe da "lowpower density" mw zračenje sjebe kogniciju štakora. Oni zapravo pokušavaju otkriti koji je mehanizam, i tvrde da su našli potencijalnog krivca. Hoćemo ostale ovako?

objasni pls kako su testirali "kogniciju štakora" kad vec nema dvojbe?

7 godina
offline
Re: I Nizozemci povjerovali u teoriju da 5G potiče
ITelektronika kaže...
fer-de-lance kaže...

 mislim da je bigclive dobro naslutio - bit će ko u UK, gdje trebaju mmvalovi budu na stupove za struju dodavali one male kutijice ko routere, pa di zatreba ako nema ostalih dijelova spektra na raspolaganju, ali samo tad, jer je inače preskup sport.

Jedina budućnost je da oslobode dio UHF spektra,ove punogigahercne valove zaboravi, to koriste samo zato kaj nemaju drugog izbora.

Izdvojio sam dio o koji mi se čini zanimljiv za raspravu.

Pojasni malo boldano, pod tim podrazumijevaš područja koja neće biti pokrivena s FR1? (FR1 sub 6ghz, FR2 mmwave)?

 Mislim općenito gdje je na normalnim bandovima velika gužva, samo na gušće naseljenim mjestima dodaju npr. na stupove rasvjete male bazne stanice za taj dio, obično za jednu zgradu, kolika je maksimalna pokrivenost.

To je baš bigclive rekao da njegov operater radi odavno već s 3G i 4G tehnologijom,zato i imaju tak  puno korisnika, jer jedini imaju stabilan net.

Ali kod nas bi to teško funkcioniralo, jer samo da zatražiš od općine nekaj ti budu navlačili papire 10 godina, pa onda zvat ljude iz elektre 5 godina, pa da ti daju podatke o banderi i odobrenje još 5 godina, pa onda sindikat pekarskih radnika traži naknadu za zaštitu voda itd., birokracija ubije bilo kakve projekte (pročitaj si onu ONP temu tu na forumu, užas kak kod nas prolaze mrežni projekti )

Velika Britanija je tu puno ispred nas, a najjače mu je kak imaju genijalan elektroenergetski sustav, totalno SF, a i druge komunalije - Johnson je debil, ali srećom da nije bio na vlasti dok se mogla šteta raditi.

DCQE kaže...

Smiješno. Pa ti kao da trolaš. Dok ja citiram autore, ti pokušavaš osporit moju interpretaciju sljedećih zaključaka:

 

"Our results show that MW-exposed rats had significant deficits in spatial learning and memory performance."

 

"We conclude that these radiations can have a significant effect on the whole brain."

 

"We conclude that these radiations may have a significant effect on reproductive system of male rats, which may be an indication of male infertility." - novi

 

"This study shows that the chronic exposure to these radiations cause statistically significant (p < 0.001) increase in DNA single strand breaks in brain cells of rat." --------

 

Hoćemo li neku gramatičku analizu ovih zaključaka provest? Ono tipa: Our results - ovdje autori imaju na umu istraživanje. Njihovo istraživanje. Njihovo istraživanje glasi: Elevation of plasma corticosterone levels and hippocampal glucocorticoid receptor translocation in rats: a potential mechanism for cognition impairment following chronic low-power-density microwave exposure. Dakle naslov znanstvenog rada govori kako su autori možda otkrili mehanizam koji sjebe kognitivne funkcije štakora nakon kroničkog izlaganja zračenju niske gustoće. Iz samog naslova možemo iščitati da uopće nema dvojbe da "lowpower density" mw zračenje sjebe kogniciju štakora. Oni zapravo pokušavaju otkriti koji je mehanizam, i tvrde da su našli potencijalnog krivca. Hoćemo ostale ovako?

To ti je ono kaj ti je kolega MrBlc par puta rekao, termalni učinci.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4947990/

To je jedan kolega na jednoj drugoj temi dao linkove na par istraživanja, ispada da je na standardnim snagama termalni šok od 25 °C na čovjeku, ako je na maksimalnom SAR-u, ali je iz tih istraživanja teško zapravo zaključiti jer je par placebo ispitanika imalo i veći toplinski šok (vjerovatno se inače boje "zračenja" pa se počeli plašit, srce ubrzano kucalo i počeli se znojit, a zapravo su bili u placebo skupini).

Čeka se neko istraživanje u kojem će biti više ispitnih skupina, jer oni koji se boje imaju termalni efekt sami po sebi, pa treba i mjeriti srčani ritam itd., pa da odbaciš one uzorke koji zapravo sami sebi umisle pa si naprave termalni šok.

A ove snage kaj su štakore izložili su enormne, takve nemreš nigdje doživjeti , osim da paraglajderom se spustiš točno na vrh bazne stanice u točku gdje odašilje prema drugoj baznoj, ali onda te ionak policija mora uhititi zbog provaljivanja na privatni posjed - to sad operateri masovno paze, kod mene doma di sam inače živio su postavili stražare kad su ih cigani opljačkali dok su radili baznu, srećom su opremu našli kod njih doma, nisu stigli utopit na otpadu u bakar itd. (premda metala tam ima najmanje.

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.5.2020 10:16 (fer-de-lance).
4 godine
protjeran
offline
Re: I Nizozemci povjerovali u teoriju da 5G potiče
dabar_solta_V2 kaže...
DCQE kaže...
.....

  Njihovo istraživanje glasi: Elevation of plasma corticosterone levels and hippocampal glucocorticoid receptor translocation in rats: a potential mechanism for cognition impairment following chronic low-power-density microwave exposure. Dakle naslov znanstvenog rada govori kako su autori možda otkrili mehanizam koji sjebe kognitivne funkcije štakora nakon kroničkog izlaganja zračenju niske gustoće. Iz samog naslova možemo iščitati da uopće nema dvojbe da "lowpower density" mw zračenje sjebe kogniciju štakora. Oni zapravo pokušavaju otkriti koji je mehanizam, i tvrde da su našli potencijalnog krivca. Hoćemo ostale ovako?

objasni pls kako su testirali "kogniciju štakora" kad vec nema dvojbe?

Odi u članak i pročitaj odlomak "Cognitive testing"...

9 godina
offline
Re: I Nizozemci povjerovali u teoriju da 5G potiče
DCQE kaže...
ITelektronika kaže...

 

 Ponudio sam poprilično solidan argument , u potpunosti si ignorirao.

 Ništa nisi ponudio(1), nikakav argument nisi iznosio osim logičke pogreške argumenta iz autoriteta po kojem "laici" ne mogu ispravno tumačiti zaključke stručnog rada.

 Daj polako.....

Ja nisam to napisao, čak sam te upozorio da radiš logičku pogrešku (strawman), napisao sam to za sebe nikako za tebe ili bilo koga na forumu.

Argument koji sam ponudi a ti iznova ignorirao;

ITelektronika kaže...

DCQE kaže...

Mislim, kolko vidim, ima još gro takvih konkluzija. Također, svi se slažu da je potrebno JOŠ istraživanja, ali za to treba para, koje IT firme ne žele dat, i očito nikoga nije briga. 

(1) Igrom slučaja, zapravo to nam je zajednički interes.

U procesu prodaje EM valova(u stvari to nam prodaju :-)) samo par posto energije odlazi upravo na TX. Operateru je u interesu da sva energija bez gubitaka bude iskorištena za preijenos informacija do korisnika. Naravno to nije moguće ali njima je to interes.

Dakle, radi se na tome. I to intezivno. 5G je svakako jedan korak k ostvarnju tome.

Primjera sustav MIMO tehnologije. Veličina antene je direktno vezana za frekvenciju. Upotrebom više frekvencije smanjujemo veličinu antene. Na taj način implementiranje velikog broja antena u massive MIMO sustav nam omogućuje manje rasipanje EM valova, odnosno usmjeravanje prema korisniku za razliku od prijašnjih sustava koji pokrivaju kut od 120 stupnjeva.

To je samo jedan od primjera.

 Slažeš li se?

DCQE kaže...
Zaključak rada glasi ovako;

We conclude that prolonged exposure to 50 GHZ field radiation may decrease the level of PCK, couse the DNA double-strand break, and also make the changes in antioxidant enzymes in neurogical system of male rats due to free radical formations......

U kojem od linkanih članaka piše to? Pošto sam linkao samo jedan koji se bavio 50ghz zračenjem.....

....Da, ušao sam u raspravu i linkao relevantna istraživanja. Koji evidentno pogrešan zaključak? Navedi rečenicu i citiraj me.

 Upravo potvrđuješ moju poantu. To je zaključak iz rada koji si ti linkao(jel to taj?), problem je u tome što ga nisi ni pročitao.

 

 

DCQE kaže...

Smiješno. Pa ti kao da trolaš. Dok ja citiram autore, ti pokušavaš osporit moju interpretaciju sljedećih zaključaka:

 

Analogija;

Pročitao si bombastičan novinski naslov i priložio link jer se podudara s tvojim stavom.

Ja sam članak pročitao, platio, priložio citat mimo samog naslova.

Ja sam Trol. ok. Sve 5.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.5.2020 13:09 (ITelektronika).
6 godina
offline
I Nizozemci povjerovali u teoriju da 5G potiče šir

Alvine, samo se svađaš :))))))

NULL!=NULL
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: I Nizozemci povjerovali u teoriju da 5G potiče
fer-de-lance kaže...
ITelektronika kaže...

 Mislim općenito gdje je na normalnim bandovima velika gužva, samo na gušće naseljenim mjestima dodaju npr. na stupove rasvjete male bazne stanice za taj dio, obično za jednu zgradu, kolika je maksimalna pokrivenost.

To je baš bigclive rekao da njegov operater radi odavno već s 3G i 4G tehnologijom,zato i imaju tak  puno korisnika, jer jedini imaju stabilan net.

Ali kod nas bi to teško funkcioniralo, jer samo da zatražiš od općine nekaj ti budu navlačili papire 10 godina, pa onda zvat ljude iz elektre 5 godina, pa da ti daju podatke o banderi i odobrenje još 5 godina, pa onda sindikat pekarskih radnika traži naknadu za zaštitu voda itd., birokracija ubije bilo kakve projekte (pročitaj si onu ONP temu tu na forumu, užas kak kod nas prolaze mrežni projekti )

Velika Britanija je tu puno ispred nas, a najjače mu je kak imaju genijalan elektroenergetski sustav, totalno SF, a i druge komunalije - Johnson je debil, ali srećom da nije bio na vlasti dok se mogla šteta raditi.

 Mislim da nije realno očekivati većinu komunikacije na FR1 spektru, upravo iz razloga koje sam navodiš(boldano, pričamo opčenito, nebih se fokusirao samo na HR)

Zapravo prema trendovima očekivano je da će gužba biti sveke godine ako se ne varam 1,5 puta veća. Svakako se slažem da će ispočetka se primarno implementacija 5g tehnologije zadržati u FR1 spektu ali nakon toga realno je očekivati da će FR2 spektar imati masovnu upotrebu.

Razloge pronalazim u prednostima FR2 spektra što se tiče MMimo tehnologije, beam trackinga, te o prilici kakvu viši spektar nudi u obliku cijene i dimenzija i jednostavnosti. Ali uvijek u preklapanju područja pokrivenosti nižeg spektra kako bi zadržali pouzdanost i robusnost sustava.

The main benefit of massive MIMO is the enhancement in both capacity and coverage. At sub-6 GHz frequencies, the system is more interference limited, and capacity-enhancing solutions with massive MIMO single user (SU) and multi user (MU) MIMO become essential.(Nokia white paper)

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.5.2020 12:50 (ITelektronika).
9 godina
offline
Re: I Nizozemci povjerovali u teoriju da 5G potiče
VladRi kaže...

Alvine, samo se svađaš :))))))

 Nesmije doma, dobijem batine pa liječim komplekse na forumu :-)

9 godina
offline
Re: I Nizozemci povjerovali u teoriju da 5G potiče

....

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.5.2020 12:58 (ITelektronika).
16 godina
neaktivan
offline
Re: I Nizozemci povjerovali u teoriju da 5G potiče
ITelektronika kaže...
VladRi kaže...

Alvine, samo se svađaš :))))))

 Nesmije doma, dobijem batine pa liječim komplekse na forumu :-)

 Kao i većina prisutnih 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
4 godine
protjeran
offline
Re: I Nizozemci povjerovali u teoriju da 5G potiče
ITelektronika kaže...

 Upravo potvrđuješ moju poantu. To je zaključak iz rada koji si ti linkao(jel to taj?), problem je u tome što ga nisi ni pročitao.

 

Komentari o strawmanu su nebitni, ne znam o čemu pričaš. Ovo dalje... To je zaključak, DA. Ajmo ga stavit u analizu, da vidimo što to možemo zaključit. Pa krenimo

 

Mi zaključujemo da dulje izlaganje em polju 50ghz može smanjiti nivo PKC-a, uzrokovati pucanje dvostruke ovojnice, i također uvesti promjene u antioksidativnim enzimima u živčanom sustavu... Također potvrđuje da je moguća lokacija utjecaja takvog zračenja - hipokampus, regija zaslužna za upravljanje učenjem i memorijom u mozgu...

 

Ti se ovdje uhvatiš za "may", i ignoriraš sve poslije napisano, jelda? Ono, možda sjebemo mozak, ali samo možda, pa onda nije problem. Jer, piše tamo MOŽDA! Iznimno inteligentno, nema šta. 

ITelektronika kaže...

 

Analogija;

Pročitao si bombastičan novinski naslov i priložio link jer se podudara s tvojim stavom.

Ne, ekšli sam se samo zabavio guglajući po scholaru da vidim postoji li kakvih istraživanja o temi. I vidi vraga - ima. Nikakav stav nisam imao jer me nije tema prijeko zanimala. A nisam ja taj s kim se mora raspravljat, već oni koji znaju znanje, i vele da su sranja po zdravlje realna. Stav formiram prema dostupnim informacijama stručnjaka, a ne stavovima forumskih nobelovaca, naslovima prdexa i sl. informativnih pamfleta. 

 


ITelektronika kaže...

 

Ja sam članak pročitao, platio, priložio citat mimo samog naslova.

Ja sam Trol. ok. Sve 5.

Pročitao, platio, priložio citat... i što je pjesnik htio reći? Da je sve ok, nema frke, jer samo piše da možda ćemo sjebat mozak!? MOŽDA! Ma bravo. 

 

Nego reci ti meni, a što ćemo sa onim zaključcima gdje nema "možda"? 

 

 

"This study shows that the chronic exposure to these radiations cause statistically significant (p < 0.001) increase in DNA single strand breaks in brain cells of rat." --------

 

ili... "Our results show that MW-exposed rats had significant deficits in spatial learning and memory performance."

 

Ali ima joooš istraživanja. Recimo, jedno malo istraživanje, 14 godina, 20m $ budžeta... Što su otkrili:

 

The NTP studies found that high exposure to RFR (900 MHz) used by cell phones was associated with:

  • Clear evidence of tumors in the hearts of male rats. The tumors were malignant schwannomas.
  • Some evidence of tumors in the brains of male rats. The tumors were malignant gliomas.
  • Some evidence of tumors in the adrenal glands of male rats. The tumors were benign, malignant, or complex combined pheochromocytoma.

 

 

 

NTP scientists found that RFR exposure was associated with an increase in DNA damage. Specifically, they found RFR exposure was linked with significant increases in DNA damage in:

 

  • - the frontal cortex of the brain in male mice,
  • - the blood cells of female mice, and
  • - the hippocampus of male rats.

 

https://drive.google.com/file/d/1mX1fSrTzvWIxJBOC0Q8POLD0XhBQSpDv/view - rusko istraživanje 1977. o mm radiovalovima. 

 

Pored mali miljon stručnih radova koji vele da IMA rizika, znalci sa bug foruma: Ma šta ima nema ništa!

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.5.2020 14:42 (DCQE).
4 godine
protjeran
offline
Re: I Nizozemci povjerovali u teoriju da 5G potiče
fer-de-lance kaže...

To ti je ono kaj ti je kolega MrBlc par puta rekao, termalni učinci.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4947990/

Odveć je poznato da energija mwr nije dovoljno velika da prouzročuje značajnije termalne učinke. Ovdje je riječ o ne-termalnim učincima na staničnoj razini.

7 godina
offline
Re: I Nizozemci povjerovali u teoriju da 5G potiče

???

Od kud ti pak to?

Bilo kakav radioval izaziva termalne efekte, samo na nižim snagama manje.

To kaj si ti pročitao općenito o energijama vala je da iznad 10-33 eV valovi spadaju u ionizirajuće zračenje, a to je grdo.

A to su frekvencije točno iznad vidljivih, znači pusti teraherci i više, sve iznad je ionizirajuće.

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.5.2020 15:09 (fer-de-lance).
4 godine
protjeran
offline
Re: I Nizozemci povjerovali u teoriju da 5G potiče
fer-de-lance kaže...

???

Od kud ti pak to?

Bilo kakav radioval izaziva termalne efekte, samo na nižim snagama manje.

To kaj si ti pročitao općenito o energijama vala je da iznad 10-33 eV valovi spadaju u ionizirajuće zračenje, a to je grdo.

A to su frekvencije točno iznad vidljivih, znači pusti teraherci i više, sve iznad je ionizirajuće.

  

 Krivo sam se izrazio... ukratko: FCCev vodič je 1996. želio ograničiti upravo to - termalne učinke mwr-a. zato broadband nema značajnije štetne termalne učinke, ali, prema ovome što veli nemali br. radova, ima štetne ne-termalne učinke.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.5.2020 15:43 (DCQE).
9 godina
offline
Re: I Nizozemci povjerovali u teoriju da 5G potiče
DCQE kaže...
ITelektronika kaže...

 Upravo potvrđuješ moju poantu. To je zaključak iz rada koji si ti linkao(jel to taj?), problem je u tome što ga nisi ni pročitao.

 

Komentari o strawmanu su nebitni, ne znam o čemu pričaš. Ovo dalje... To je zaključak, DA. Ajmo ga stavit u analizu, da vidimo što to možemo zaključit. Pa krenimo

 

Mi zaključujemo da dulje izlaganje em polju 50ghz može smanjiti nivo PKC-a, uzrokovati pucanje dvostruke ovojnice, i također uvesti promjene u antioksidativnim enzimima u živčanom sustavu... Također potvrđuje da je moguća lokacija utjecaja takvog zračenja - hipokampus, regija zaslužna za upravljanje učenjem i memorijom u mozgu...

 

Ti se ovdje uhvatiš za "may", i ignoriraš sve poslije napisano, jelda? Ono, možda sjebemo mozak, ali samo možda, pa onda nije problem. Jer, piše tamo MOŽDA! Iznimno inteligentno, nema šta. 

 

 Ne kolega, citiram zaključak autora iz rada.

Autor tvrdi sve ono što si ti citirao, ali vjerujem zbog relativno malog reprezentaivnog uzorka,snage kojem je uzorak izložen te samoj specifičnosti penetracije valova visoke frekvencije autor ipak zaključuje s "may" kao prijedlog za opsežnijim istraživanjem. Nećemo ignorirati niti jedno.

Često u znanstvenim radovima možemo čitati gdje sam autor navodi eventualne manjkavosti svojeg rada, bilo to metodologija, broj uzoraka ili nešto treće. Praktički izgleda kao da "diskreditira" sam svoj rad.

 

Ne sporim rad(kao što sam već napisao više puta),

Ne ignoriram ništa iz rada, niti dio koji si ti citirao, niti zaključak i dio metodologije koju sam ja citirao.(kao što sam spomenuo više puta)

Zašto nisi vidio, neznam.

 

Pretpostaviti ću da je problem moje izražavanje, ne razumijemo se očito, a samim time ne vidim kako bi ovo mogla biti konstruktivna rasprava, dobro je Vlad upozorio, makar u šali.

Ništa osobno.

Nego reci ti meni, a što ćemo sa onim zaključcima gdje nema "možda"? 

Super, sve 5. Isto kao i s ovim radom pročitati i prihvatiti ćemo ga u cijelosti. Ako netko spori dio ili cijeli rad, bože moj, neka osporava s znanstvenim pristupom, ne mišljenjem.

 

7 godina
offline
Re: I Nizozemci povjerovali u teoriju da 5G potiče
DCQE kaže...

 Krivo sam se izrazio... ukratko: FCCev vodič je 1996. želio ograničiti upravo to - termalne učinke mwr-a. zato broadband nema značajnije štetne termalne učinke, ali, prema ovome što veli nemali br. radova, ima štetne ne-termalne učinke.

 A sad definiraj kaj u onome kaj si citirao iz onoga rada nije termalni efekt.

Meni sve ono zvuči kao termalni efekt, ali nisam stručnjak, može biti da nije.

 

Kruha i igala...
7 godina
offline
Re: I Nizozemci povjerovali u teoriju da 5G potiče
DCQE kaže...

ali, prema ovome što veli nemali br. radova, ima štetne ne-termalne učinke.

 kako? kojim mehanizmom? ...ne jedimo vnago... ili osvojimo nobelovu nagradu za novu fiziku beyond the standard model

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
4 godine
protjeran
offline
Re: I Nizozemci povjerovali u teoriju da 5G potiče
fer-de-lance kaže...

 A sad definiraj kaj u onome kaj si citirao iz onoga rada nije termalni efekt.

Meni sve ono zvuči kao termalni efekt, ali nisam stručnjak, može biti da nije.

Louis Pluto kaže...

 kako? kojim mehanizmom? ...ne jedimo vnago... ili osvojimo nobelovu nagradu za novu fiziku beyond the standard model

Primjer...

 

Primjer 2...

 

ima još.

 

Sjetih se jednog... svima poznatog face, vele da je bio genije bez konkurencije. Veli čovik: "If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration."

 

E da su mu radovi u cjelosti sačuvani...

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.5.2020 19:53 (DCQE).
7 godina
offline
Re: I Nizozemci povjerovali u teoriju da 5G potiče
objasni šta točno ta dva primjera dokazuju?
4 godine
protjeran
offline
Re: I Nizozemci povjerovali u teoriju da 5G potiče
dabar_solta_V2 kaže...
objasni šta točno ta dva primjera dokazuju?

Cijepiš. Znaš čitati. Nije teško shvatit. Čak ja sam uspio shvatit logiku experimenta... Totalno jednostavna (i dosjetljiva) metoda. Ako ne ide English, translate će uspit ovo prevest da bude razumljivo.

7 godina
offline
Re: I Nizozemci povjerovali u teoriju da 5G potiče
DCQE kaže...
Sjetih se jednog...

to nisu odgovori na pitanje koje sam postavio, ponovno, pitao sam kojim netermalnim mehanizmom utječe a ne kojim mehanizmom ne utječe

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.5.2020 20:58 (Louis Pluto).
4 godine
protjeran
offline
Re: I Nizozemci povjerovali u teoriju da 5G potiče
Louis Pluto kaže...

to nisu odgovori na pitanje koje sam postavio, ponovno, pitao sam kojim mehanizmom a ne kojim mehanizmom ne

Kojim mehanizmom? hmm.. predmnijevam da je ovaj posrijedi: antimaterijski-polupozitronsko-interferencijski mehanizam povratne sprege. šta vi velite, profesore?

7 godina
offline
Re: I Nizozemci povjerovali u teoriju da 5G potiče
DCQE kaže...

Kojim mehanizmom? hmm.. predmnijevam da je ovaj posrijedi: antimaterijski-polupozitronsko-interferencijski mehanizam povratne sprege. šta vi velite, profesore?

 ignore list

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
9 godina
offline
I Nizozemci povjerovali u teoriju da 5G potiče šir

Dok je nova 5G tehnologija u prvim fazama implementacije ide se korak dalje s demonstracijama u terahercnom (THz) frekvencijskim pojasem povezan s bežičnom mobilnom komunikacijom 6. generacije (6G).Suradnja je rezultirala bežičnim sustavom za prijenos i primanje koji radi između 270 i 320 GHz, a daljnja proširenja frekvencija za potencijalne 6G opsege već su u pripremi.

Zajedničko istraživanje cilja frekvencije veće od 100 GHz, gdje je primarni fokus na D-opsegu (150 GHz) i H-opsegu (300 GHz). Prijenosne frekvencije veće od 300 GHz još su uvijek predmet temeljnog istraživanja

Izvor

 

Reakcija puka i spomenutih Nizozemaca, vjerujem, neće izostati :-)

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.5.2020 13:22 (ITelektronika).
 
0 0 hvala 2
4 godine
protjeran
offline
I Nizozemci povjerovali u teoriju da 5G potiče šir

 
 
 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
I Nizozemci povjerovali u teoriju da 5G potiče šir

Mene jedna (odnosno više) stvar(i) zanima kod ovih šta dižu paniku oko 5G...

 

1. Imate li mobitel?

2. Gdje vam je trenutno, u džepu?

3. Je li vam uvijek upaljen wifi na mobu (i kad niste doma)?

4. Je li vam uvijek upaljen bluetooth na mobitelu?

5. Jesu li vam uvijek upaljeni mobilni podaci na mobitelu (i kad spavate)?

6. Imate li u kući wifi ili koristite žicu?

7. Jesu li vam na routeru uključeni i 2.4 i 5 GHz wifi?

8. Žalite li se na slab/spor signal na mobitelu ikada?

9. Imate li više od jednog bežičnog uređaja u kući?

10. Imate li mikrovalnu?

 

 

Što više odgovora DA imate na ova pitanja, to manje prava imate da se bunite oko 5G mreže. Ako vam nije jasno zašto, onda ste retardirani idioti i ponovno pročitatjte pitanja, ovaj put probajte shvatit poantu pitanja... Ajmo, upregnite te možđane...

 

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.5.2020 13:21 (Filox).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: I Nizozemci povjerovali u teoriju da 5G potiče
Filox kaže...

Mene jedna (odnosno više) stvar(i) zanima kod ovih šta dižu paniku oko 5G...

 

1. Imate li mobitel?

2. Gdje vam je trenutno, u džepu?

3. Je li vam uvijek upaljen wifi na mobu (i kad niste doma)?

4. Je li vam uvijek upaljen bluetooth na mobitelu?

5. Jesu li vam uvijek upaljeni mobilni podaci na mobitelu (i kad spavate)?

6. Imate li u kući wifi ili koristite žicu?

7. Jesu li vam na routeru uključeni i 2.4 i 5 GHz wifi?

8. Žalite li se na slab/spor signal na mobitelu ikada?

9. Imate li više od jednog bežičnog uređaja u kući?

10. Imate li mikrovalnu?

 

 

Što više odgovora DA imate na ova pitanja, to manje prava imate da se bunite oko 5G mreže. Ako vam nije jasno zašto, onda ste retardirani idioti i ponovno pročitatjte pitanja, ovaj put probajte shvatit poantu pitanja... Ajmo, upregnite te možđane...

 

 To je to, nedostaje pitanje - Imate li TV u kući?

5G nije opasan i lock na temu!

 

When all else fails - crowbar the fucker
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice