Microsoft u live streamu najavio Windowse 11

poruka: 49
|
čitano: 10.375
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoft u live streamu najavio Windowse 11".
5 godina
offline
Microsoft u live streamu najavio Windowse 11

Postoji li nacin upgradea tpm sa 1.2 na 2....?

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Microsoft u live streamu najavio Windowse 11
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
morrisoN kaže...
U čemu je problem ljudima sa MS accountom dok uredno imaju android phone sve uredno sa Google accountom?

 

ne razumijem pitanje,

Ako ljudi tako spremno s Googleom dijele svoje najintimnije tajne držeći podatke o sebi u njihovom oblaku, zašto bi bio problem imati Microsoftov account? Po čemu je Microsoft tako posebno problematičan?

 

Intenzivno komuniciram e-mailom, i barem 70% poruka mi stiže s gmail.com. Ja pak ne razumijem tu spremnost ljudi da tako olako odustanu od svojih podataka. Za one koji i dalje ne razumiju, u 2020. godini, Google je samo od reklama zaradio cca 146 milijardi dolara.

4 godine
offline
Re: Microsoft u live streamu najavio Windowse 11
Ajar kaže...

ipak je novost izum komparativa pridjeva "zadnji" a nazire se i superlativ: zadnjiji, najzadnjiji (last, laster, the lastest). 

 I meni su prodali priču 1998. da je koncert Rolling Stonesa na Hipodromu zadnja šansa da ih vidim uživo. Bio sam na koncertu, a nakon tog koncerta održali su još stotine koncerata po cijelom svijetu. Pa zašto ne bi Windowsi 10 bili Microsoftov Hipodrom?

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.6.2021 17:26 (zelenapaprika).
8 godina
offline
Microsoft u live streamu najavio Windowse 11

Microsoft account je problem samo zato kaj ga do sad nisi trebao.

 

Inace mene ovo ne privlaci nit najmanje. Vidim samo hrpu gluposti koje bi me mogle ometat u radu.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft u live streamu najavio Windowse 11
zelenapaprika kaže...
Ajar kaže...

ipak je novost izum komparativa pridjeva "zadnji" a nazire se i superlativ: zadnjiji, najzadnjiji (last, laster, the lastest). 

 I meni su prodali priču 1998. da je koncert Rolling Stonesa na Hipodromu zadnja šansa da ih vidim uživo. Bio sam na koncertu, a nakon tog koncerta održali su još stotine koncerata po cjelom svijetu. Pa zašto ne bi Windowsi 10 bili Microsoftov Hipodrom?

 A koliko su puta poslije toga bili u Zagrebu? :)

8 godina
offline
Re: Microsoft u live streamu najavio Windowse 11

Zar moraju bit u ZG ? Austrija nije daleko

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
2 godine
neaktivan
offline
Re: Microsoft u live streamu najavio Windowse 11
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.6.2021 14:56 (GabrielBacakCRO).
16 godina
online
Microsoft u live streamu najavio Windowse 11

yawn..

 

minimalno 4 GB memorije, 64 GB diska, DX12 grafička kartica s WDDM 2.0 driverom, UEFI s podrškom za Secure Boot, TMP 2.0, minimalna rezolucija 720p i obavezna internetska veza i Microsoft Account

 

OS sa ovakvim minimalnim zahtjevima (DX12 i 720p, wtf?) se po meni uopće ne bi trebao zvati OS. Ispada da se Win pretvara u platformu isključivo za igranje i igrarije.

Sami zahtjevi izgledaju kao za neku igru.

 

Primarna zadaća OS-a je omogućiti izvršavanje aplikacija. Kernel i ostalo pod haubom OS-a bi zato trebalo zauzimati što manje resursa da više ostane za te aplikacije. Ovo je katastrofa.

 

 

Amenoum
 
3 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Microsoft u live streamu najavio Windowse 11
PaleRider kaže...

yawn..

 

minimalno 4 GB memorije, 64 GB diska, DX12 grafička kartica s WDDM 2.0 driverom, UEFI s podrškom za Secure Boot, TMP 2.0, minimalna rezolucija 720p i obavezna internetska veza i Microsoft Account

 

OS sa ovakvim minimalnim zahtjevima (DX12 i 720p, wtf?) se po meni uopće ne bi trebao zvati OS. Ispada da se Win pretvara u platformu isključivo za igranje i igrarije.

Sami zahtjevi izgledaju kao za neku igru.

 

Primarna zadaća OS-a je omogućiti izvršavanje aplikacija. Kernel i ostalo pod haubom OS-a bi zato trebalo zauzimati što manje resursa da više ostane za te aplikacije. Ovo je katastrofa.

 

 

 Zato će postojati Windowsi 10 za one sa starijim računalima, i kojima ne trebaju sve te najnovije điđe miđe. Svi će biti zadovoljeni, ništa ne fali Windowsima 10, svaki softver možemo na njemu koristiti, a ako si baš hardcore gamer i želiš sve najnovije onda ćeš vjerojatno imati i najnoviji hardver koji će moći pokretati te najnovije windowse.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Microsoft u live streamu najavio Windowse 11
Posmatrač kaže...

Postoji li nacin upgradea tpm sa 1.2 na 2....?

 Diskretni tpm? Sumnjam, to je fizički chip. 

8 godina
offline
Microsoft u live streamu najavio Windowse 11

Jedva cekam da isprobam. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Microsoft u live streamu najavio Windowse 11

@Osvrtnik

 

Win10?

 

Ja sam na Win7 i ne planiram niti osjećam potrebu za prelazak na išta novije.

Amenoum
 
2 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Microsoft u live streamu najavio Windowse 11
Gnjavator kaže...
zelenapaprika kaže...
Ajar kaže...

ipak je novost izum komparativa pridjeva "zadnji" a nazire se i superlativ: zadnjiji, najzadnjiji (last, laster, the lastest). 

 I meni su prodali priču 1998. da je koncert Rolling Stonesa na Hipodromu zadnja šansa da ih vidim uživo. Bio sam na koncertu, a nakon tog koncerta održali su još stotine koncerata po cjelom svijetu. Pa zašto ne bi Windowsi 10 bili Microsoftov Hipodrom?

 A koliko su puta poslije toga bili u Zagrebu? :)

 Bili su blizu. Zagreb i Hrvatska općenito su slijepo crijevo kada su pitanju veliki koncerti. Zato ljudi idu u Beč, Budimpeštu, Milano...

4 godine
offline
Re: Microsoft u live streamu najavio Windowse 11
Santana kaže...

Microsoft account je problem samo zato kaj ga do sad nisi trebao.

 

 

 Kako tko. Meni treba za njihove konferencije, razni softver, Office / Outlook online...

8 godina
offline
Re: Microsoft u live streamu najavio Windowse 11
zelenapaprika kaže...
Santana kaže...

Microsoft account je problem samo zato kaj ga do sad nisi trebao.

 

 

 Kako tko. Meni treba za njihove konferencije, razni softver, Office / Outlook online...

 Meni ne treba za nista kao i drugima koji ga ne zele imat.

Da im treba imali bi ga kao sto ga ti imas.

 

Ovak kak je bilo do sada je ok da imas opciju offline racuna.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
16 godina
offline
Microsoft u live streamu najavio Windowse 11

Da              ,                     .

                 ,                   ,             !!

          ,           !?              ,                                                       .

                                                ,                                  ,           ,                             ,                                                                                                                 ........

 

 

             ,                      .!!!!

 

 

 

P.S.    gle mene,,, tek sad vidim, da sam bez teksta ostao.  hm ....ispricavam se na nacin komentiranja.  Sve to sto pise, je jedno.. kad izade finalna verzija bit ce tako. To s acocountom, mozda je zbog marketa i Xboxa i stosta drrugo. I druga stvar, ja svoj android mob prakticiram od 2015 bez google accounta. Srecom, imam samo ono sto smatram dobro imati. uvrh glave 15-tak aplikacija. Pa mi nije problem instalirati i nadogradivati. Google mi je previse dosadan, uzasan, jos malo pa da mi i olaksa guzicu obrisati, gdje se gura. Ali to sam ja i moje potrebe za apk. Vjerujem da svi vi imate vece apetite. OK.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.6.2021 18:16 (Jebodiah).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: Microsoft u live streamu najavio Windowse 11
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Theophilus Ruy kaže...
Nevjerujem da će Acc biti obavezan za sve verzije.

To jednostavno nije moguće, mnogima trebaju air gapped sustavi. sve što je bitno je air-gapped

 

Ne znam što svi kukaju o tome i plaše se, na leakanoj verziji Windowsa 11 (koja nema niti 1% mogućnosti originalne) jasno se vidi mogućnost kreiranja lokalnog računa, s time da će te nekoliko puta prije instalacije upozoriti da bi ipak trebao imati MS račun za sve mogućnosti Windowsa 11. Dakle, 99.999% će se moći raditi offline bez računa, naravno s dosta limitiranim načinom rada (nema onedrivea, nema teamsa, nema microsoft storea, itd.)

 Mozda je taj limitiran nacin rada zapravo plus jer mi ne treba store, one drive, cortrana. Mozda zato ako mi je komprimitiran sustav onda mi je u isto vrijeme zajeban online racun i sve usluge koji idu uz njega.

 

Kompjuter nije mobitel.

 

Sada ajde nazad da kuckas kod za americane.

3 godine
odjavljen
offline
Re: Microsoft u live streamu najavio Windowse 11
zelenapaprika kaže...
morrisoN kaže...
U čemu je problem ljudima sa MS accountom dok uredno imaju android phone sve uredno sa Google accountom?

 Ni meni nije jasno. Google je uz Facebook najgori po količini podataka koje prikuplja o svojim korisnicima, ali ga ljudi masovno biraju barem za e-mail. Dok Microsoft baš ne vole, premda i on nudi istu količinu besplatnog prostora za e-mail.

 Na gmailu ti barem email dodje. I dosad nije bio masovno hakiran.

4 godine
offline
Re: Microsoft u live streamu najavio Windowse 11
veliki pero kaže...
zelenapaprika kaže...
morrisoN kaže...
U čemu je problem ljudima sa MS accountom dok uredno imaju android phone sve uredno sa Google accountom?

 Ni meni nije jasno. Google je uz Facebook najgori po količini podataka koje prikuplja o svojim korisnicima, ali ga ljudi masovno biraju barem za e-mail. Dok Microsoft baš ne vole, premda i on nudi istu količinu besplatnog prostora za e-mail.

 Na gmailu ti barem email dodje. I dosad nije bio masovno hakiran.

 Svi oni primjenjuju svu silu filtera za dolazni mail. Microsoft je nedavno imao incident u kojem su poruke iz inboxa išle izravno u trash. I to nije prvi put (tko želi, može proguglati). Sada sve radi ok. Kod Microsofta su mi upravo ti filteri za spam najveći problem, sve ostalo radi ok.

 

Hakiranje neki priznaju tek nakon 1-2 godine od samog događaja.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice