Kemičar u kući (#36): nitrati u hrani

poruka: 39
|
čitano: 10.645
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kemičar u kući (#36): nitrati u hrani".
10 godina
offline
Kemičar u kući (#36): nitrati u hrani

Šokadija se nigdje uglavnom nije selila. Drugi su došli nama i to je okay.

 

Nisam ti baš za KuK, više za Srp i Čekić.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Moj PC  
0 2 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#36): nitrati u hrani
PzKpfw kaže...

Šokadija se nigdje uglavnom nije selila. Drugi su došli nama i to je okay.

 

Nisam ti baš za KuK, više za Srp i Čekić.

 

"Šokadija" su oni koji su pred invazijom Turaka pobjegli iz Bosne.

Hint - prezimena.

No da ovo ne ode u "tko-je-tko od stoljeća sedmog" raspravu, na Balkanu je svatko gazio svakoga, bilo vojno, bilo u sijenu.

Neki bi se začudili koliko Rumunja izgleda kao da je ispalo iz RH ili Bosne.

Jooooj!
10 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#36): nitrati u hrani

@Djuro von Prekoplotovich

 

 

Đuro, pa slažem se. To je istina. To ekipi i govorim cijelo vrijeme. Svi smo na neki način isti.

Samo je glavna podijela. Na potlačene i tlačitelje. Nisam nacionalist. Dole naciolanizam, gore internacionalizam.

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
9 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#36): nitrati u hrani
Louis Pluto kaže...

ne jedem meso pa sam debel ko slon, za debljanje uopće ne treba meso nego gomile kruha, pašte, riže, krumpira, kolača, šećera, cuge i slično, jednom riječju neumjerenost prvenstveno s ugljikohidratima pa onda ostalo i koža mi je glatka i fina ko u djeteta, ukoliko nije sezona alergija ili se nisam negdje raspao od miastenije gravis

 

Naveo sam meso kao izvor zdrave hrane, s obzirom da se kolegica furala na "zdravu prehranu". Jako je nezgodno ako se određene namirnice izbjegavaju, ja recimo nisam imao pojima da se ulje na zelenu salatu stavlja da bi se omogućila apsorpcija vitamina A u organizmu. Sjetite se samo priča o vitkim i premršavim princezama i zdravim rumenim seoskim djevojkama. Sve ima svoje pluseve i minuse, ali u prehrani ne treba odstupati od zdrave i raznolike prehrane.

7 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#36): nitrati u hrani
Thinker kaže...
Louis Pluto kaže...

ne jedem meso pa sam debel ko slon, za debljanje uopće ne treba meso nego gomile kruha, pašte, riže, krumpira, kolača, šećera, cuge i slično, jednom riječju neumjerenost prvenstveno s ugljikohidratima pa onda ostalo i koža mi je glatka i fina ko u djeteta, ukoliko nije sezona alergija ili se nisam negdje raspao od miastenije gravis

 

Naveo sam meso kao izvor zdrave hrane, s obzirom da se kolegica furala na "zdravu prehranu". Jako je nezgodno ako se određene namirnice izbjegavaju, ja recimo nisam imao pojima da se ulje na zelenu salatu stavlja da bi se omogućila apsorpcija vitamina A u organizmu. Sjetite se samo priča o vitkim i premršavim princezama i zdravim rumenim seoskim djevojkama. Sve ima svoje pluseve i minuse, ali u prehrani ne treba odstupati od zdrave i raznolike prehrane.

 neki vitamini su topivi u vodi drugi u mastima, zaboravio sam koji točno, npr od vitamina d također nemaš vajde ukoliko ga ne popiješ/pojedeš s masti ili s uljem, dok c vitamin piješ s vodom i ne treba ti masnoća

iako nekako čisto sumnjam ovo za salatu, ulje i sol se stavlja u gotovo sve salate i to ponajviše radi ukusa, moguće griješim... inače vitamin a je relativno čest u prehrani i možeš ga dobiti odasvud, tijelo ga odlaže u jetri a čitao sam da višak odnosno hipervitaminoza može izazvati kancer...

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.7.2021 16:34 (Louis Pluto).
9 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#36): nitrati u hrani
Louis Pluto kaže...

 neki vitamini su topivi u vodi drugi u mastima, zaboravio sam koji točno, npr od vitamina d također nemaš vajde ukoliko ga ne popiješ/pojedeš s masti ili s uljem, dok c vitamin piješ s vodom i ne treba ti masnoća

iako nekako čisto sumnjam ovo za salatu, ulje i sol se stavlja u gotovo sve salate i to ponajviše radi ukusa, moguće griješim... inače vitamin a je relativno čest u prehrani i možeš ga dobiti odasvud, tijelo ga odlaže u jetri a čitao sam da višak odnosno hipervitaminoza može izazvati kancer...

 

Upravo zato i rekoh, treba se držati zlatne sredine. Izbjegavanje nekih vrsta namirnica u prehrani ne pridonosi sveopćoj zdravstvenoj slici ljudi. Više puta su objavljivani intervjui sa starim ljudima, stogodišnjacima, koji kažu da su uživali i u raznolikoj hrani i u piću, ali umjereno, tipa čaša vina svaki dan, i da su se klonili stresa. Stres inače u velikoj mjeri utječe na naše zdravlje, samo još nismo svjesni koliko.

12 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#36): nitrati u hrani
Na primjeru Skandinavije smo naučili da suficit vitamina A kroz suplementaciju prehrane vodi do osteoporoze. Takoder sam davno čitao da postoji razlika između vitamina i provitamina u tome da se jedni talože u organizmu, a drugi izlučuju ako ih ima previše (ovu informaciju nisam potvrdio iz više izvora tako da je uzmite sa rezervom).
2 godine
offline
Re: Kemičar u kući (#36): nitrati u hrani
Louis Pluto kaže...

ne jedem meso pa sam debel ko slon, za debljanje uopće ne treba meso nego gomile kruha, pašte, riže, krumpira, kolača, šećera, cuge i slično, jednom riječju neumjerenost prvenstveno s ugljikohidratima pa onda ostalo i koža mi je glatka i fina ko u djeteta, ukoliko nije sezona alergija ili se nisam negdje raspao od miastenije gravis

 najdebelije životinje su biljojedi.

slon, nilski konj, pogleđ samo kita ?

jede planktone a nu kolki je..

kakvih bona kalorija ima u planktonima, da mi je znat.

@ihush--nema imuniteta bez imuniteta, preboljevanja, neovisno jel prirodno-virus ili cijepivo koje izazove reakciju kao virus. Tako da jedino imunitetom stječeš imunitet-antitijela, ne cijepljenjem
2 godine
offline
Re: Kemičar u kući (#36): nitrati u hrani
kerum kaže...
Na primjeru Skandinavije smo naučili da suficit vitamina A kroz suplementaciju prehrane vodi do osteoporoze. Takoder sam davno čitao da postoji razlika između vitamina i provitamina u tome da se jedni talože u organizmu, a drugi izlučuju ako ih ima previše (ovu informaciju nisam potvrdio iz više izvora tako da je uzmite sa rezervom).

 a bolan to se uči u osnovnoj školi..

vitamini topivi u masti vs vitamini topivi u vodi...

 

evo https://www.krenizdravo.hr/prehrana/vitamini-topljivi-u-mastima-a-d-e-i-k

@ihush--nema imuniteta bez imuniteta, preboljevanja, neovisno jel prirodno-virus ili cijepivo koje izazove reakciju kao virus. Tako da jedino imunitetom stječeš imunitet-antitijela, ne cijepljenjem
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice