Kako učiniti običnu kiruršku masku učinkovitijom i

poruka: 43
|
čitano: 6.715
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako učiniti običnu kiruršku masku učinkovitijom i".
7 godina
Re: Kako učiniti običnu kiruršku masku učinkovitij
I što to znači što si ti napisao kad svoja uvjerenja izvlačiš iz dupeta.
'vrlo vjerojatno nevrijedan' u tom smislu znači koliko i nečiji prdac na buri, a bez obzira na tvoja osobna 'uvjerenja' bilo bi dobro da se držiš preporuka i nosiš masku, jer za razliku od tvojih uvjerenja izvučenih iz dupeta, preporuke se zasnivaju na znanju i iskustvu znanstvenika, bez obzira što konkretni virus možda i nije do kraja istražen
10 godina

Joj, daj ne laprdaj. Pišeš da se preporuke zasnivaju na znanju i iskustvu znanstvenika, kao da su znanstvenici jedno homogeno tijelo. Neki među njima se uopće ne slažu da je potrebno nositi maske. U jednoj zemlji je jedan znanstveni lobi na snazi, a u drugoj drugi. Malo smanji doživljaj i količinu 

0 0 hvala 0
7 godina
Nošenje maski je preporuka svjetske zdravstvene organizacije, temeljena na iskustvu i znanju epidemiologa, ne 'nekih od znanstvenika' poput one što je studirala ginekologiju u nigeriji i koja tumači da spolne bolesti dolaze od seksanja s demonima, pa sad laprda i o koronavirusu.
Pa čak i takvi znaju bar mrvi više (koliko god to glupo izgledalo nakon njezinih izjava) od nekog tko svoja uvjerenja izvlači iz guzice i plasira ih ovdje na forumu kao nešto bitno
10 godina

Pazi kako si ti sebi bitan, jer se razbacuješ terminima o "svjetskoj zdravstvenoj organizaciji', 'iskustvu i znanju epidemiologa', kao da sve ima neke veze s tobom zato što si odlučio slijepo prihvatiti s čime te šopaju. Smiješan si, a da toga nisi ni svjestan. Mali, poslušni , koji brije da je na pravoj strani i da ga to čini važnim. Evo ti jednog od tvojih

. Sramota za ljudski rod. Pokrij se kantom po glavi i ne piši više.

0 0 hvala 0
7 godina
Jedan od, neki od njih....
Daj ne drobi više i nosi jebenu masku, zvučiš sve više ko jedan idiot, zaboravio sam kako mu je ono nick, koji stalno propitkuje zašto nema 'kvalitetnih' fotki i videa zemlje iz svemira i kao fol ga to zanima jer je 'vizualni tip', a ustvari je samo još jedan ravnozemljaš koji se to srami priznati
10 godina
picajzla0707 kaže...
Jedan od, neki od njih....
Daj ne drobi više i nosi jebenu masku, zvučiš sve više ko jedan idiot, zaboravio sam kako mu je ono nick, koji stalno propitkuje zašto nema 'kvalitetnih' fotki i videa zemlje iz svemira i kao fol ga to zanima jer je 'vizualni tip', a ustvari je samo još jedan ravnozemljaš koji se to srami priznati

Otkud si izvukao to da ne nosim masku? Bilo bi logično upravo suprotno, obzirom sam pisao da ekipa nosi masku na bradi (jednom uhu, retrovizoru od auta). Znači, smeta me zato što ju nosim i ne vidim kako sam nezaštićen od drugih, koji ju ne nose ili ju nose krivo. Ti si taj moj komentar shvatio binarno, valjda kako jedino možeš, ali to nije moja krivnja. Nauči se čitati na što odgovaraš. Svog malog korumpiranog znanstvenika na odgovornoj poziciji si vidio, što je dokaz u prilog vrijednosti organizacije koju si slavio. Nemaš niti jedan argument pa ti ostaje jedino otužno ad hominem projiciranje o meni kao ravnozemljašu i sl. Ako imaš česte napadaje nadrkanosti, možda možeš potražiti stručnu pomoć. Psihičko zdravlje nije manje bitno.

7 godina
Jedan primjer ti je dokaz za cijelu organizaciju? Bravo majstore
Ajd barem da masku nosiš, makar i bio uvjeren da ne koristi. Sve više od toga za takve bi valjda bilo previše za očekivati
12 godina
Inače, Nizozemci nisu ignorirali preporuke WHO-a zato što nema dokaza da maske ne djeluju, već nema dokaza da je ukupan efekt pozitivan. Maska je značajno neučinkovitija ako se ne nosi ispravno, a čak ni ispravno nošenje nije zamjena držanju distance, već samo dopuna. Pozitivan efekt je proporcionalan ispravnom nošenju, a negativni nastaje zbog lažnog osjećaja sigurnosti zbog mojeg ljudi ne drže razmak.

Naš stožer se vodi mišlju da maske podsjećaju ljude na razmak, a Nizozemci da osjećaj lažne sigurnosti prevagnjuje. Prema onom što vidim oko sebe, mislim da su Nizozemci ipak u pravu.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
picajzla0707 kaže...
Jedan primjer ti je dokaz za cijelu organizaciju? Bravo majstore
Ajd barem da masku nosiš, makar i bio uvjeren da ne koristi. Sve više od toga za takve bi valjda bilo previše za očekivati

Znaš što. Ti si ne samo nepošten zbog ad hominem seruckanja nego si i žešće bezobrazan tip. Napišem na prvoj stranici da kuham maske u deterdžentu, a ti mi maltene naređuješ da izvolim nosit 'jebenu masku'. I još pizdiš da izvlačim svoja uvjerenja iz dupeta. Ti, koji pričaš sam sa sobom i na neku foru misliš da se meni obraćaš!? Moram ti ponavljati da nosim masku iako sam to već napisao, kao i nekoliko puta u drugim temema, što si mogao znati obzirom da me pažljivo pratiš. Hint: tema o roveru u kojoj su ti svi upisi samo sprdanje, s nula argumentacije. Tu isto, znaš ti jednog idiota koji...

To je tvoja razina razgovora. Negdje si si zabrijao da moram biti ravnozemljaš i Pernarov frend, jer inače kako ćeš si objasniti zašto postavljam pitanja, što je u tvojoj svijesti dovoljan razlog da me smiješ vrijeđati kako ti se sprdne. To što je sve što podrazumijevaš krivo, to te ne brine. Postavljam kriva pitanja, ali otkad je postavljanje pitanja netematsko? Smeta te? Ide ti na živce? Popij si nešto za smirenje. Na ovoj temi ista stvar. Napišem da nošenje maski pruža tek mizernu zaštitu, i to argumentiram time da ju ljudi ne nose pravilno. Ako se sjećaš, ne tako davno i sami epidemiolozi su sugerirali da od nošenja maski bude više štete nego koristi, jer ljudi ih ne nose pravilno. Bio je solidan broj takvih članaka. Od struke! Ne od mene. Nisam to ja izvadio iz dupeta, kako živčano zaključuješ, nego sam pročitao da kažu tvoji znanstevenici.

Uostalom, i WHO je na početku tvrdio da maske ne štite, osim ako nisu ffp3 respiratori ili neki sa sličnom razinom zaštite, a da i te treba nositi samo liječničko osoblje u direktnom kontaktu sa zaraženim pacijentom. Ne i puk, jer kao s takvim maskama štite samo sebe, a ne i druge od sebe. Tako je pisalo. Trebaš citate? Mogu ti pejstati linkove na sve te članke. Samo reci. Dakle, picajzlasti forumašu, zaletio si se malo, a ovo patroniziranje da barem nosim masku si možeš prodavati ženi i djeci, ako ih imaš. Meni ne budeš. Nosim masku još prije nego je to u drugom valu predomišljanja bilo preporučeno, jer mi je stari dijabetičar i inače dosta bolestan pa da ga eventualno zaštitim od sebe. 

Nadalje, imaš također i cijelu seriju članaka o tome kako ispunjavanje kvote (parafraziram) za nošenje maske, kao što je nošenje na bradi ili ispod brade, djeluje na ljude tako da se osjećaju opuštenije i ne drže propisani razmak. Što se u Hr po šoping centrima može vidjeti i bez da tražiš primjere. Neodgovornost i stav boli me  doslovno bode oči. Ne zagovaram ja da maska ne pomaže nego da takvo nošenje maske, da se zadovolji forma, nema smisla. Dapače, odmaže onima koji ih nose nepravilno jer su maske izdirane prljavim rukama po cijeloj površini. S druge strane, na otvorenim prostorima nema obaveze nošenja pa ti je rezultat ovo dolje na slici, što ti je drugim riječima i MrBlc napisao. Drugi puta kad mi poželiš pametovati, suzdrži se. Nemaš kapacitet.

7 godina
Tupsone, prije nego počneš laprdati ontuđim kapacitetima, najprije probaj shvatiti o čemu ti netko govori. A to je u ovom slučaju tvoje uvjerenje da maske ne pomažu niti minimalno, a što je, kolko god tebe to osobno pogodilo, prdež u buri.
Razlog je jednostavan - zapravo nemaš pojma o tome i tvoje laičko uvjerenje više od prdeža na buri i nemere značit.
10 godina
picajzla0707 kaže...
Tupsone, prije nego počneš laprdati ontuđim kapacitetima, najprije probaj shvatiti o čemu ti netko govori. A to je u ovom slučaju tvoje uvjerenje da maske ne pomažu niti minimalno

Ali moje uvjerenje nije da maske ne pomaži niti minimalno. Upravo to sam ti objašnjavao u prethodnoj poruci. Čitaš li ti uopće i razumiješ li išta? Moje takozvano uvjerenje je samo tvoja izmišljotina i podrazumijevanje da tako moram misliti, jer ti se inače ne uklapa u preduvjerenje koje imaš od prije. 

7 godina
ludizao kaže...

Ali moje uvjerenje nije da maske ne pomaži niti minimalno. Upravo to sam ti objašnjavao u prethodnoj poruci. Čitaš li ti uopće i razumiješ li išta? Moje takozvano uvjerenje je samo tvoja izmišljotina i podrazumijevanje da tako moram misliti, jer ti se inače ne uklapa u preduvjerenje koje imaš od prije. 

ti očito imaš više likova u glavuši, jelda 

ludizao kaže...

Uvjeren sam da nošenje maskih ne pravi gotovo nikakvu razliku. Većina ih nosi tako da ih drže na bradi, po džepovima i torbicama, a onda netom prije ulaska u zatvoreni prostor prljavim rukama namještaju po licu. Masku koju ne peru nakon svakog nošenja. 

ludizao kaže...

Da, napisao sam gotovo ne pravi. To znači da postoji određen mizeran postotak zaštite, vrlo vjerojatno nevrijedan cijele  oko nošenja maski.

dodatno 'objašnjenje' kako većina ih ne nosi pravilno je također još jedno tvoje uvjerenje, i opet upitno jer već mjesecima gledam u većinu koja ih nosi preko nosa i usta, onako kako treba

odustajem, na isti način izvrćeš, trolaš i razjebavaš i sve one teme o svemiru koje se na kraju svedu na prejebavanje svih ostalih s tobom, sve dok svi ostali ne zaključe da si ono što jesi - trolčina

jedino što je sve jasnije da očito imaš nekih psihičkih problema jer je nevjerojatno da ne shvaćaš da radiš istu onu pizdariju iz viceva o luđacima - vičeš da su svi drugi ludi, samo ne ti

bit će da to objašnjava i nick koji si sam sebi dao, podsvjest valjda shvaća, jbga

10 godina
picajzla0707 kaže...
 ti očito imaš više likova u glavuši, jelda 

Tvoja moć poimanja je na razini osobe s posebnim potrebama. Nakon što ti nacrtam ne kužiš nego trebaš novo crtanje. Maske koje se nose nepravilno ne pomažu, da. To ne znači da maske kao takve nisu korisne nego da lik koji ju prljavim rukama nateže po faci, ako i zaštiti mene od sebe, neće sebe samog zašititi od prljavštine koju si razmazuje po licu, tim više što dosta njih ne pere maske nakon uporabe. A bome ni ruke, čak i kad ima vode, kao recimo u wc-ima. Pored toga, nepravilno nošenje maski u kombinaciji s nepridržavanjem distance, na svadbama, u klubovima, a posebno vani gdje se maske ni ne nose, samo dodaje moment. Puno njih nose maske jer moraju i da ih imaju ispod brade za slučaj da ih se pita. Držanje razmaka nula bodova. To što rijetki entuzijasti maske nose pravilno i drže preporučeni razmak je taj mizeran postotak zaštite koji sam spomenuo i to ne zato što oni ne doprinose nego zato što svi drugi u skoro jednakoj mjeri kvare. Trebaš još fluorescentnim flomasterima za curice?

picajzla0707 kaže...
dodatno 'objašnjenje' kako većina ih ne nosi pravilno je također još jedno tvoje uvjerenje, i opet upitno jer već mjesecima gledam u većinu koja ih nosi preko nosa i usta, onako kako treba

To što ti gledaš ne znači da i svi drugi gledaju. Imaš svoj uzorak, ja imam svoj. Ako netko i nosi pravilno, najveća je šansa da je prije ulaska u prostoriju masku na lice navukao prljavim rukama. Nakon čega ju je opet skinuo prljavim rukama. U međuvremenu mu je bila u prljavom džepu, torbici ili već negdje, zajedno s prljavim novčanikom, mobitelom i sl. Efekt je kao da uzmeš novačanicu u razmazuješ si je po faci. Znači, netko s takvom maskom štiti mene od svog pljuvanja kapljica i aerosola, ali ne štiti sebe. Kad pokratiš koristi, dobiješ tu mizernu zaštitu, a i ta je upitna. I to nisam ja izvadio iz dupeta nego to već mjesecima drve tvoji uvaženi liječnici zvanstvenici pa ako ti nešto nije po volji, onda prigovaraj njima, a ne mani. I da, roditelji ti imaju psihičkih problema, jer je očito da te nisu odgojili. Niti znaš čitati s razumijevanjem, ne znaš misliti, a najmanje se znaš kulturno razgovarati. Argumente da ni ne spominjem. To su ti valjda mitski pojmovi, o kojima si čuo da ih ljudi spominju, ali nikako da razumiješ na što se odnose i zašto su bitni.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice