Kako doći do dvostruko naplaćenog PDV-a na pošiljk

poruka: 47
|
čitano: 30.389
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako doći do dvostruko naplaćenog PDV-a na pošiljk".
2 godine
offline
Re: Kako doći do dvostruko naplaćenog PDV-a na poš
PzKpfw kaže...

 

 

Kakvi ljudi, takva država!

Država nastala bez srama i časti.

 

Mislim na RH.

 

Jedi svoja govna, majmune retardirani.

Otac te je napravio bez srama i časti.

 

Mislim na tebe, da.

 

Članak 349.: Povreda ugleda Republike Hrvatske Tko javno izvrgne ruglu, preziru ili grubom omalovažavanju Republiku Hrvatsku, njezinu zastavu, grb ili himnu, kaznit će se kaznom zatvora do jedne godine.

@nixi123 kaže..Da bas tebe idi prci nest debilu ne si dezuran na forumu za cijene kakve ko stavi.
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.10.2022 7:45 (Zaporožac).
2 godine
offline
Kako doći do dvostruko naplaćenog PDV-a na pošiljk

Tvoj post je u mojoj arhivi spremljen, da ne bi poslije bilo, nisam na to mislio, ili nisam to rekao.

@nixi123 kaže..Da bas tebe idi prci nest debilu ne si dezuran na forumu za cijene kakve ko stavi.
 
1 0 hvala 0
22 mjeseca
protjeran
offline
Re: Kako doći do dvostruko naplaćenog PDV-a na poš
PzKpfw kaže...

 

Sramota od državne službe. Znam kao je imati posla sa referentima iz svih tih služi kaj imaju veze sa državom. Nažalost.

Sistem je postavljen tako da te se odbija kako doći do svojih povrijđenih prava?

 

Što bi netko na šalteru vidio pravo stanje stvari, te automatski isplatio pare? Ne, pa nisu oni ovdje došli sa biciklom, nego preko veze.

Nije što imaju siguran posao, nikakvu odgovornost, nego imaju i moć da ljudima zagorčavaju živote.

 

Kako možemo izbjeći HP, kada naručujemo nešto izvana?

 

Na moju žalost, znam da ti iz HP kradu pošiljke. 

 

Kakvi ljudi, takva država!

Država nastala bez srama i časti.

 

Mislim na RH.

 

 

Veliko hvala na tekstu, jer trebalo preživjeti tu cijelu procedur.

 A i ti ne možeš bez sijanja urođene, genetske mržnje prema ovoj našoj državi. Mogao si ipak komentirati ovu situaciju bez tih izljeva kojima vrijeđaš mnoge ljude.

22 mjeseca
protjeran
offline
Kako doći do dvostruko naplaćenog PDV-a na pošiljk

Možda se sve ovo desilo slučajno ili zbog nekog tehničkog problema. Tijekom zadnja dva mjeseca imao sam dvije narudžbe preko eBaya iz zemalja van EU od okruglo sto USD svaka i sve je proteklo uredno. Glavno da postoji sustav koji funkcionira pa se ipak povrate sredstva. Da li bi moglo biti jednostavnije i brže, vjerojatno bi moglo. Inače u tekstu autor izjednačava tj. miješa carinu i PDV što su dva različita troška.

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.10.2022 12:07 (Mariner).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Kako doći do dvostruko naplaćenog PDV-a na poš
Mariner kaže...

Možda se sve ovo desilo slučajno ili zbog nekog tehničkog problema. Tijekom zadnja dva mjeseca imao sam dvije narudžbe preko eBaya iz zemalja van EU od okruglo sto USD svaka i sve je proteklo uredno. Glavno da postoji sustav koji funkcionira pa se ipak povrate sredstva.

Sustav ne funkcionira. Smisao IOSS-a je da ti platiš prodavaču PDV, a prodavač se onda raskusura s tvojom zemljom i ti nemaš ništa s našom poštom/carinom. Kad ide preko Mađarske, znači kad nešto naručiš preko AliExpressa s određenim vrstama dostave pa to u EU uđe u Mađarskoj i onda ti to doma doveze Overseas, onda funkcionira - Overseasu ne plaćaš ništa, niti ti paket naša carina ili pošta ponovno carine. Znači, IOSS funkcionira u Mađarskoj, ali ne funkcionira u Hrvatskoj.

22 mjeseca
protjeran
offline
Re: Kako doći do dvostruko naplaćenog PDV-a na poš
mbaksa kaže...
Mariner kaže...

Možda se sve ovo desilo slučajno ili zbog nekog tehničkog problema. Tijekom zadnja dva mjeseca imao sam dvije narudžbe preko eBaya iz zemalja van EU od okruglo sto USD svaka i sve je proteklo uredno. Glavno da postoji sustav koji funkcionira pa se ipak povrate sredstva.

Sustav ne funkcionira. Smisao IOSS-a je da ti platiš prodavaču PDV, a prodavač se onda raskusura s tvojom zemljom i ti nemaš ništa s našom poštom/carinom. Kad ide preko Mađarske, znači kad nešto naručiš preko AliExpressa s određenim vrstama dostave pa to u EU uđe u Mađarskoj i onda ti to doma doveze Overseas, onda funkcionira - Overseasu ne plaćaš ništa, niti ti paket naša carina ili pošta ponovno carine. Znači, IOSS funkcionira u Mađarskoj, ali ne funkcionira u Hrvatskoj.

 O čemu ti to pričaš?! I šta mi objašnjavaš ka malom ditetu što je IOSS?! A šta je meni nego IOSS funkcionirao... i to dva puta u zadnja dva mjeseca. Na kraju krajeva pročitaj s razumijevanjem moj post u kojem ja komentiram sustav povrata novca, a ne IOSS.

16 godina
moderator
online
Re: Kako doći do dvostruko naplaćenog PDV-a na poš
Mariner kaže...
O čemu ti to pričaš?! I šta mi objašnjavaš ka malom ditetu što je IOSS?! A šta je meni nego IOSS funkcionirao... i to dva puta u zadnja dva mjeseca. Na kraju krajeva pročitaj s razumijevanjem moj post u kojem ja komentiram sustav povrata novca, a ne IOSS.

Iz tvog komentara nije bilo jasno da ti ta dva paketa nisu carinili - ja sam iz tvog komentara iščitao da nisi imao problema s povratom PDV-a za njih, a ne da ti ih nisu carinili.

 

Znači, te pošiljke naručene preko eBaya dostavio ti je HP i nisu bile carinjene? Možda se sjećaš je li na samim pošiljkama pisao IOSS broj? Možeš li reći iz kojih zemalja su te pošiljke bile?

 

To je onda nešto novo. Ako si pročitao članak na koji je vezana ova tema, onda znaš da to pred godinu dana nije bio slučaj - naručio sam rabljeni proizvod iz Izraela, eBay mi uzeo PDV i onda mi još naša pošta ponovno lupila PDV.

 

Čak i da je u tvom slučaju IOSS funkcionirao, to i dalje ne znači da se može reći da funkcionira, jer se paketi iz Kine naručeni preko AliExpressa i dalje carine ako idu kroz našu poštu, iako su prošli kroz IOSS.

22 mjeseca
protjeran
offline
Re: Kako doći do dvostruko naplaćenog PDV-a na poš

Obje pošiljke su bile iz Kine i nisam gledao da li je bio ikakav IOSS broj. Carina nije obračunata jer vrijednost robe nije prešla 150 eura. PDV je naplaćen odmah prilikom naručivanja kroz sustav IOSS. I ne bih rekao da je to novo jer ova pravila su stupila na snagu mislim polovinom prošle godine. A što se tiče AliExpressa, ove godine sam imao tri male narudžbe, sve iz Kine, najskuplja je bila 15-ak USD i došle su mi direktno na vrata od stana jer je sustav IOSS funkcionirao pošto je PDV obračunat preko IOSS. I... u tekstu miješaš carinu i PDV što su dva različita troška. PDV ide na sve narudžbe plus carina ako je narudžba vrijednija od 150 eura.

16 godina
moderator
online
Re: Kako doći do dvostruko naplaćenog PDV-a na poš
Mariner kaže...

Obje pošiljke su bile iz Kine i nisam gledao da li je bio ikakav IOSS broj. Carina nije obračunata jer vrijednost robe nije prešla 150 eura. PDV je naplaćen odmah prilikom naručivanja kroz sustav IOSS. I ne bih rekao da je to novo jer ova pravila su stupila na snagu mislim polovinom prošle godine.

Pa objasnio sam da mi je naša pošta carinila paket iz Izraela pred godinu dana, paket koji je prošao kroz IOSS, znači dvaput sam na njega platio PDV, a isto su mi napravili i s dva paketa u zadnjih mjesec dana naručena preko AliExpressa (a i pred nekoliko mjeseci s još jednim). Slična iskustva imali su i drugi forumaši koji su se javljali na forum.

 

Tako da ako sad paketi naručeni preko eBaya iz Kine prolaze bez carinjenja, to je nešto novo. A i za AliExpress - onda treba utvrditi koje konkretno pakete carine. Također je novo i to da sad vraćaju onih 18,5 kuna (H7) - to ispočetka, nakon uvođenja IOSS-a, nisu vraćali.

 

PS nisam spominjao da se na pakete ispod 150 eura obračunava carinska stopa, nego da se carine, da prolaze kroz proces carinjenja. Carinjenje je postupak koji obavlja Carina (ili pošta carinjenja ili kako to već nazivaju), a koji uključuje obračun PDV-a, obračun carinske stope ako je ima (na pakete do 150 eura carinska stopa je 0) i obračun troškova carinjanja H7. Pogledaj inače što ti pošta/carina nalijepi na paket (i na pakete do 150 eura) - nalijepi naljepnicu na kojoj piše OCARINJENO.

 

Mariner kaže...

A što se tiče AliExpressa, ove godine sam imao tri male narudžbe, sve iz Kine, najskuplja je bila 15-ak USD i došle su mi direktno na vrata od stana

Tko ti ih je dostavio? Poštar HP-a ili kurir Overseasa (ili partnerske kompanije)?

 

Mariner kaže...

I... u tekstu miješaš carinu i PDV što su dva različita troška. PDV ide na sve narudžbe plus carina ako je narudžba vrijednija od 150 eura.

Ništa nisam miješao u tekstu. Nigdje nisam napisao da se carinska stopa obračunava na pakete do 150 eura, nego sam napisao da se ti paketi carine, a carinjenje nije puko obračunavanje carinske stope - što je carinjenje opisao sam nekoliko redaka iznad.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.10.2022 16:00 (mbaksa).
22 mjeseca
protjeran
offline
Re: Kako doći do dvostruko naplaćenog PDV-a na poš

Dostava je bila HP-a. Našao sam ih u poštanskom sandučiću.

16 godina
offline
Re: Kako doći do dvostruko naplaćenog PDV-a na poš
mbaksa kaže...
Mariner kaže...

Obje pošiljke su bile iz Kine i nisam gledao da li je bio ikakav IOSS broj. Carina nije obračunata jer vrijednost robe nije prešla 150 eura. PDV je naplaćen odmah prilikom naručivanja kroz sustav IOSS. I ne bih rekao da je to novo jer ova pravila su stupila na snagu mislim polovinom prošle godine.

Pa objasnio sam da mi je naša pošta carinila paket iz Izraela pred godinu dana, paket koji je prošao kroz IOSS, znači dvaput sam na njega platio PDV, a isto su mi napravili i s dva paketa u zadnjih mjesec dana naručena preko AliExpressa (a i pred nekoliko mjeseci s još jednim). Slična iskustva imali su i drugi forumaši koji su se javljali na forum.

To što je nešto imalo oznaku IOSS-a ne znači da je stvarno bilo u sustavu.

Prije par mjeseci se računalo o oko 5% pošiljki koje nisu pravilno zavedene, najčešće greškom prodavača.

16 godina
moderator
online
Re: Kako doći do dvostruko naplaćenog PDV-a na poš
Old Iggy kaže...
To što je nešto imalo oznaku IOSS-a ne znači da je stvarno bilo u sustavu.

Kad kupiš nešto preko AliExpressa ili eBaya, to automatizmom završi u IOSS-u. Za sve pakete koje sam reklamirao pošti vraćen mi je PDV (a za ove u zadnjih nekoliko mjeseci i H7) - jedan naručen preko eBaya i četiri,  ako se ne varam, naručena preko AliExpressa.

 

Old Iggy kaže...
Prije par mjeseci se računalo o oko 5% pošiljki koje nisu pravilno zavedene, najčešće greškom prodavača.

Odakle ta brojka i kakve konkretno su onda bile posljedice?

16 godina
offline
Re: Kako doći do dvostruko naplaćenog PDV-a na poš
mbaksa kaže...
Old Iggy kaže...
To što je nešto imalo oznaku IOSS-a ne znači da je stvarno bilo u sustavu.

Kad kupiš nešto preko AliExpressa ili eBaya, to automatizmom završi u IOSS-u. Za sve pakete koje sam reklamirao pošti vraćen mi je PDV (a za ove u zadnjih nekoliko mjeseci i H7) - jedan naručen preko eBaya i četiri,  ako se ne varam, naručena preko AliExpressa.

 

Old Iggy kaže...
Prije par mjeseci se računalo o oko 5% pošiljki koje nisu pravilno zavedene, najčešće greškom prodavača.

Odakle ta brojka i kakve konkretno su onda bile posljedice?

Problem je "automatizmom u IOSS-u". Mnogi (primarno kineski) trgovci su daleko od ozbiljnog automatizma, o muljanju (kao i s trackingom i sličnim stvarima) da ne govorim.

To što ti imaš ili nemaš probleme je najmanje bitno. Bitno je kako stoje stvari na ulazu u EU. Nije to samo problem kod nas, problem je i u drugim zemljama, dapače.

Početkom godine su bile i neke više cifre, kasnije sam viđao cifre oko 5%.

16 godina
offline
Kako doći do dvostruko naplaćenog PDV-a na pošiljk

Digresija - pošta više neće vraćati duplo naplaćen PDV, morat će se tražiti od prodavača.

 

 
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Kako doći do dvostruko naplaćenog PDV-a na poš
Old Iggy kaže...

Digresija - pošta više neće vraćati duplo naplaćen PDV, morat će se tražiti od prodavača.

 

 

lol, "muko moja, prijeđi na drugoga" style :)

16 godina
moderator
online
Re: Kako doći do dvostruko naplaćenog PDV-a na poš
60nine kaže...
Old Iggy kaže...

Digresija - pošta više neće vraćati duplo naplaćen PDV, morat će se tražiti od prodavača.

 

 

lol, "muko moja, prijeđi na drugoga" style :)

Izgleda da su ljudi prečesto počeli tražiti povrat PDV-a.

 

Uglavnom, za problem je dobrim dijelom kriv AliExpress, zbog toga što na paket ne stave IOSS broj. Kao stave ga, ali pola broja su zvjezdice, znači efektivno ga ne stave. Koja debilana od strane AliExpressa - kao da je u pitanju tajni, a ne javni broj.

 

Vidjet ćemo kako će to ubuduće hodati. Ako ljudi počnu tražiti pare od AliExpressa natrag, možda se skockaju i počnu tražiti ono što se od njih i očekuje, odnosno ono na što su se i obvezali.

8 godina
offline
Re: Kako doći do dvostruko naplaćenog PDV-a na poš
Jedno je traziti, no, kako natjerati ho si cin minga da ti ustvari vrati trazeno....

Savjetuju li nas o tome, mozda?

Ili je (i) to po principu - "odi ti malo zayebavaj nekog drugog"....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.11.2022 20:51 (Damir22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice