"Informacijske baterije": efikasan način skladište

poruka: 17
|
čitano: 5.699
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na ""Informacijske baterije": efikasan način skladište".
15 godina
offline
"Informacijske baterije": efikasan način skladište

južna kalifirnija (nema guvernera nego kalifa?) čak dvaput: normalno kad se (jope!) piše o baterijama a petak je tek sutra. ak ovo nije za "only fans" (iliti premium), ne znam kaj je. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.2.2022 18:45 (Ajar).
Moj PC  
9 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: "Informacijske baterije": efikasan način sklad
Moj bojler jest baterija, napunim ga toplinom u podne, drži do drugog dana. Zvati potrošnju pohranom je znak da je zelena energija postala kult koji sam sebe opravdava
Ja rekoh
Moj PC  
10 0 hvala 3
3 godine
offline
Re: "Informacijske baterije": efikasan način sklad
Yep. Bojleri su odlične baterije. U budućnosti ih se treba puniti kada bude viškova, tako treba i tarife određivati, a ne od sumraka do zore kao što je to danas.
16 godina
offline
"Informacijske baterije": efikasan način skladište

Što će bit kad bude manjak energije ? Ono vjetar ne puše i mrak je, a vani celzići ošli u debeli minus. Iz kojeg će onda k*rčeva 'skladišta' povuć 'efikasno' potrebnu energiju!???

 

Ovo se u moje vrijeme nazivalo iz šupljega u prazno, a ljude koji su došli na takve sulude ideje se nazivalo šarlatanima ili klaunovima. Izgleda da je negativna selekcija na svim poljima života konačno odradila svoje i sad možemo samo čekati i gledati sveopći civilizacijski sunovrat.

 

 

 

 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
8 0 hvala 3
3 godine
offline
Re: "Informacijske baterije": efikasan način sklad
U tvoje vrijeme... Jbg, sad je drugačije vrijeme. Imamo i drugih obnovljivih izvora osim sunca i vjetra. Nešto što im je jako komplementarno.
12 godina
offline
Re: "Informacijske baterije": efikasan način sklad
Gallu kaže...
U tvoje vrijeme... Jbg, sad je drugačije vrijeme. Imamo i drugih obnovljivih izvora osim sunca i vjetra. Nešto što im je jako komplementarno.

 U to vrijeme su razvijani i ti drugi izvori obnevljine energije. Samo masovna primjena ni ni danas nešto ili je... 

Energija plime i oseke, geotermalna, energija valova, energija morskih struja, sve se to usavršava sa više manje uspjeha i mogučih posljedica za okiliš...

 

Lp..

3 godine
offline
Re: "Informacijske baterije": efikasan način sklad
opetzajebancija kaže...
Gallu kaže...
U tvoje vrijeme... Jbg, sad je drugačije vrijeme. Imamo i drugih obnovljivih izvora osim sunca i vjetra. Nešto što im je jako komplementarno.

 U to vrijeme su razvijani i ti drugi izvori obnevljine energije. Samo masovna primjena ni ni danas nešto ili je... 

Energija plime i oseke, geotermalna, energija valova, energija morskih struja, sve se to usavršava sa više manje uspjeha i mogučih posljedica za okiliš...

 

Lp..

 Nije zbog inercije cijelog sustava. Ali biti će. Nešto će se morati napraviti.

15 godina
online
Re: "Informacijske baterije": efikasan način sklad
Danas se baš svašta može zvati zelenim i održivim...
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
"Informacijske baterije": efikasan način skladište

Eto EU je predložila da se nuklearke i fosilni plin potezom pera obojaju u divnu zelenu boju. Ukoliko zarate sa Rusima, onda ćemo ložiti i najzeleniji ugljen na svijetu.  Zadnja rečenica je antologijska.

 

https://www.dw.com/en/european-commission-declares-nuclear-and-gas-to-be-green/a-60614990

In a proposal presented this Wednesday, the EU Commission stated that certain strings remained attached. For example, gas plants could only be considered green if the facility switched to low-carbon or renewable gases, such as biomass or hydrogen produced with renewable energy, by 2035. Nuclear power plants would be deemed green if the sites can manage to safely dispose of radioactive waste. So far, worldwide, no permanent disposal site, has gone into operation though. At a news conference in Brussels, Mairead McGuinness, the EU commissioner responsible for financial services, said her institution was not guilty of "greenwashing," as gas and nuclear were labeled as "transitional" energy sources in the taxonomy.

 

"Our credibility is still strong," McGuinness added.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: "Informacijske baterije": efikasan način sklad
Gallu kaže...
Yep. Bojleri su odlične baterije. U budućnosti ih se treba puniti kada bude viškova, tako treba i tarife određivati, a ne od sumraka do zore kao što je to danas.

Pa to će biti odlično jer viškovi su danju kad nam energija i treba, noću nam ionako treba vrlo malo energije, samim time bi energija bila i jeftinija za društvo.

 

Na tom principu ljudi sa solarnim elektranama već sad planiraju potrošnju... S tim da je odlično (za njih) što je jeftina struja u vrijeme kad paneli ne rade.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.2.2022 10:22 (lllnuclearlll).
16 godina
offline
Re: "Informacijske baterije": efikasan način sklad
Gallu kaže...
Yep. Bojleri su odlične baterije. U budućnosti ih se treba puniti kada bude viškova, tako treba i tarife određivati, a ne od sumraka do zore kao što je to danas.

 Sumnjam da će bojleri kroz 10tak godina uopće raditi na ovaj način, čudno mi je da ih nisu već zabranili kao i neke druge stvari koje su puno manji potrošači (limitiranje usisavača, grafičkih kartica). Dizalice topline griju toplu vodu sa 1/4 električne energije koju potroši klasični bojler... A i cijena im je sve manja i manja... Kupi se dizalica za grijanje vode za 6000-7000kn. Investicija se vrati kroz potrošnju u godinu i pol ako uzmemo u obzir i razliku cijene klasičnog bojlera koji je oko 1500-2000kn.

 

Baš nedavno kupio Aristonov model, i potrošnja struje mi je cca 3x manja nego s klasičnim bojlerom. Povrat investicije mi je u garantnom roku uređaja... cca godinu do godinu i pol.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.2.2022 11:16 (lllnuclearlll).
8 godina
offline
Re: "Informacijske baterije": efikasan način sklad
IIInuclearIII:

Ne znam koliko ti struje trošiš na potrošnu toplu vodu, ali tvoje cifre u mom slučaju su debelo pretjerane. Pametni bojler, termostatki tuš/pipa. Sve na struju i imam 250 kn mjesečno struje. Veš mašina se vrti barem jednom dnevno, suđerica isto, mrcina od TV-a radi 10 sati dnevno
Ja rekoh
16 godina
offline
Re: "Informacijske baterije": efikasan način sklad
Feudalac kaže...
IIInuclearIII:

Ne znam koliko ti struje trošiš na potrošnu toplu vodu, ali tvoje cifre u mom slučaju su debelo pretjerane. Pametni bojler, termostatki tuš/pipa. Sve na struju i imam 250 kn mjesečno struje. Veš mašina se vrti barem jednom dnevno, suđerica isto, mrcina od TV-a radi 10 sati dnevno

13-16kWh dnevno mi je vukao bojler, istina da u njemu sigurno ima nešto kamenca.

 

S dizalicom topline prosječno povučemo cca 3.5kWh dnevno za toplu vodu.

 

Mjesečni račun smo imali oko 600kn, baš me zanima koliki će biti za 2. i 3. mjesec.

 

Razmišljao sam i o solarnim panelima za toplu vodu, i o kombi bojlerima itd. ali ovo mi se činila najbolja investicija i izgleda da će tako i biti... Paneli su duplo skuplji i upitno je koliko bi im bilo potrebno dogrijavanja putem struje ili pelet kotla, a tu je dodavanje automatike koja bi bila skupa i samo komplicira stvari sa sustavom grijanja itd. jednostavno komplikacija, ovo je puno bolje rješenje. I moja preporuka svima koji planiraju zamijeniti dotrajali bojler. Jedini problem je što mora postojati rupa za ispuh zraka, ali meni je bojler u kotlovnici tako da mi to nije problem. Postoji i split sustav kao kod klima uređaja ali je nešto skuplji, a i montaža je skuplja.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.2.2022 16:14 (lllnuclearlll).
8 godina
offline
Re: "Informacijske baterije": efikasan način sklad
IIInuclearIii:

To je i dalje kao 300 litara tople vode dnevno. Koliko vas koristi to, poslovni prostor? Ili imaš recirkulaciju?
Ja rekoh
16 godina
offline
Re: "Informacijske baterije": efikasan način sklad
Feudalac kaže...
IIInuclearIii:

To je i dalje kao 300 litara tople vode dnevno. Koliko vas koristi to, poslovni prostor? Ili imaš recirkulaciju?

Trošili smo preko 2 bojlera od 80L dnevno zagrijana na 60 stupnjeva. Nije poslovni prostor, žena voli toplu vodu... puno tople vode... 

 

Još i malo dijete, ode začas voda... Uglavnom s dizalicom topline preporod što se tiče potrošnje.

8 godina
offline
Re: "Informacijske baterije": efikasan način sklad
IIInuclearIII:

Možda bi bilo jeftinije da promijeniš ženu hehe
Ja rekoh
16 godina
offline
Re: "Informacijske baterije": efikasan način sklad
Feudalac kaže...
IIInuclearIII:

Možda bi bilo jeftinije da promijeniš ženu hehe

 Da nema ovih visokoefikasnih bojlera morao bi 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice