Hrvatski predstavnici osvojili dva zlata na Međuna

poruka: 68
|
čitano: 14.450
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvatski predstavnici osvojili dva zlata na Međuna".
16 godina
neaktivan
offline
Hrvatski predstavnici osvojili dva zlata na Međuna

kakvi asovi!

 

momcinama kapa do poda!

ovakve vijesti me bas razvesele i obraduju - ovo su lica buducnosti - sjajni umovi koje treba podrzati i dati im krila.

 

sjajno, bas sajajno!

 

 

 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hrvatski predstavnici osvojili dva zlata na Me
Sjajan rezultat. Ali koliko sjajan, trebalo bi razumjeti koliko ukupno medalja je podijeljeno i koliko je natjecatelja? Ako dvojica dijele prvo mjesto, imamo i drugo i treće, znači da apsolutno dominiramo i sve medalje je pobrala Hrvatska - je li to točno?
Idi i radi nešto korisno!
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Hrvatski predstavnici osvojili dva zlata na Me

Obicno na ovim srednjoskolskim STEM olimpijadama polovica ucenika dobije medalju ugrubo Z:S:B u omjeru 1:2:3

https://stats.ioinformatics.org/results/2021/preliminary
30 ih je dobilo zlato, nas najbolji plasman je 14. mjesto. Prva 4 mjesta su Kinezi, a svaka zemlja ima max 4 :D

Svejedno, odlican uspjeh, mozda ekipno i jedan od najboljih za HRV, no imali smo i proslih godina po koje zlato, mislim da smo jedne godine imali 3.

15 godina
offline
Hrvatski predstavnici osvojili dva zlata na Međuna

Kad pogledaš prvih 10 mjesta, imaš dojam da je Kina prva 4 mjesta, a ima USA, Kanada, itd. No kad malo bolje pogledaš slike, prvih 10 mjesta su sve Kinezi ili Azijci, nema tu drugih kontinenata! :)

Idi i radi nešto korisno!
 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Hrvatski predstavnici osvojili dva zlata na Međuna

 

Bravo za ove divne mlade ljude. Iskrene čestitke. 

Neki se vesele ovim rezultatima, a neki nekim drugima. Svatko ima svoj junake. 

Ovo su moji.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hrvatski predstavnici osvojili dva zlata na Me
ČESTITAM :-)
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hrvatski predstavnici osvojili dva zlata na Me
Keso kaže...

Kad pogledaš prvih 10 mjesta, imaš dojam da je Kina prva 4 mjesta, a ima USA, Kanada, itd. No kad malo bolje pogledaš slike, prvih 10 mjesta su sve Kinezi ili Azijci, nema tu drugih kontinenata! :)

 -mi i kinezi kao u pingpongu (nekad)..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Hrvatski predstavnici osvojili dva zlata na Međuna

a kad klinci malo narastu pa skuže da imsve to znanje tu vrijedi k'o faljenisus u teheranu (odn. 0,00000000001 promil vrijednosti stranačke iskaznice), kidnut će glavom bezobzirno, vjerojatno što sjevernije otud. bilo bi iznimno zanimljivo, jer ovo nije prvi put (postaje gotovo tradicija), kad bi novinar buga istražio što je bilo s dosadašnjim pobjednicima i kako se tu radnja dalje razvijala. ovako će već danas popodne upasti u ponor zaborava (djeca, ne nounar). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.6.2021 9:08 (Ajar).
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hrvatski predstavnici osvojili dva zlata na Me
Ajar kaže...

a kad klinci malo narastu pa skuže da imsve to znanje tu vrijedi k'o faljenisus u teheranu (odn. 0,00000000001 promil vrijednosti stranačke iskaznice), kidnut će glavom bezobzirno, vjerojatno što sjevernije otud. bilo bi iznimno zanimljivo, jer ovo nije prvi put (postaje gotovo tradicija), kad bi novinar buga istražio što je bilo s dosadašnjim pobjednicima i kako se tu radnja dalje razvijala. ovako će već danas popodne upasti u ponor zaborava (djeca, ne nounar). 

 -znanje uvijek vrijedi. Naravno da će kidnuti (na bolje plaćen posao, tj isti posao veći novac..) i upravo tim znanjem imaju šansu a tad mogu i birati, .. recimo kao sportaši lukamodrić-draženpetrović.. ili ostali manje exponirani likovi koji odu na bilo koju stranu svijeta i rade the biz (jedino tu baš ne..) tj to je problem hr, ne znanja, ono upravo oslobađa. Bez tog mogu biti tu, konobariti-konjušariti u sezoni..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
2 godine
neaktivan
offline
Re: Hrvatski predstavnici osvojili dva zlata na Me
Zašto nema Sjeverne Koreje.


Poruka je uređivana zadnji put ned 27.6.2021 9:36 (Theophilus Ruy).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hrvatski predstavnici osvojili dva zlata na Me

zato jer su oni nacija hollywoodskih hakrea koji bi tad kini i ostatku svijeta uzeli sve medalje, naravno nepoštenim hakiranjima osim samog koda..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Hrvatski predstavnici osvojili dva zlata na Me
Ajar kaže...

a kad klinci malo narastu pa skuže da imsve to znanje tu vrijedi k'o faljenisus u teheranu....

 Začudio bi se - i u Hrvatskoj se može jako lijepo živjeti ako si dobar u programiranju. Imaš svoju firmu i strane klijente, ništa ti ne fali. Kao da si vani, samo ne plaćaš stanarinu.

Idi i radi nešto korisno!
15 godina
offline
Re: Hrvatski predstavnici osvojili dva zlata na Me
Keso kaže...
Ajar kaže...

a kad klinci malo narastu pa skuže da imsve to znanje tu vrijedi k'o faljenisus u teheranu....

 Začudio bi se - i u Hrvatskoj se može jako lijepo živjeti ako si dobar u programiranju. Imaš svoju firmu i strane klijente, ništa ti ne fali. Kao da si vani, samo ne plaćaš stanarinu.

 -nije važno gdje ti je dupe-fotelja.. važno je gdje registriraš sjedište firme, a to se ne radi tu, nego 'tamo' (london i sl.).. tek tad si u biznsu, do tad si lajbek koji radi za nekog ili će te uskoro kupiti veći. (neovisno koliko si dobar itd.)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Hrvatski predstavnici osvojili dva zlata na Me
Ovakvi pametni ljudi ne odlaze van zbog novca, oni i ovdje mogu pristojno zaraditi, vec zbog atmosfere, nepravde, bezperspektivnosti itd. Dovoljno je ukljuciti bilo koji od "Dnevnika" i pozli ti u 5 min.

A sto se informatike tice, koliko se ulaze i kakav status ima kod vecine dosadasnjih ministara, ovakvi uspjesi su ogromni. Dok drzava shvati....
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hrvatski predstavnici osvojili dva zlata na Me

-bolje ne petljati državu-ministre.. tj povijest, do sad nam u informatici ide ok, ''ne diraj'' :) .. tj bolonizacija i ostali zapadni fičeri sami sebi pišaju u usta ako pogledate medalje, naše, kineske.. tj to govori da zapadni sustav školovanja ne vrijedi ni pola nullpointera sortofspik :) ..

 

-znanje, osoba, entuzijazam.. to nije neki macdonalds recept (koji može služiti za codemonkeye) nego osoba i njeno znanje, to daje ovakav rezultat, ne zapad, ne fondovi tj da je to tad bi oni imali rezultat, ne bi nas i kineze kupovali što je u usa primjeru iskarikirano do bola pa im ping-pong-ameri žute kože i kosih očiju osvajaju medalje u borbi protiv kine.. kao nizozemski pingpongaši nega protiv naših :)..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
2 godine
neaktivan
offline
Re: Hrvatski predstavnici osvojili dva zlata na Me
Ovo je ipak samo vremenski ograničeno natjecanje i ne govori kako će se natjecatelj ponašati na radnom mjestu.

Možda dobije burnout na poslu.

Jer programiranje nije sprint nego maraton.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hrvatski predstavnici osvojili dva zlata na Me
Theophilus Ruy kaže...
Ovo je ipak samo vremenski ograničeno natjecanje i ne govori kako će se natjecatelj ponašati na radnom mjestu.

Možda dobije burnout na poslu.

Jer programiranje nije sprint nego maraton.

-naravno, osobe s natjecanja su budući zidari, nogometaši, političari, glumci.. a možda će skupljati pet boce. no nekako bi prije pomislio da će ipak oni možda biti programeri ne neki pero koji sad lupa loptu ili trga kosti kućnom ljubimcu pa ga gipsa-liječi i tako to.. tj kako god usporediš, ovi su ti koji su takvog profila dok budućnost nitko ne zna niti treba znati..

 

-i u maratonu moraš sprintati recimo u finišu, tak da još si zelen za takve zaključke.. a oni koji izgore, nisu pravi materijal, tj od stotinjak bilo koje struke-zanimanja trebaš jednog ili promil-manje.. ostali nisu za to tj ne možemo svi biti doktori, zidari, programeri.. bilo bi previše, čak na klackalici moraš ravnomjerno sjesti, ne svi na istu stranu a to je samo dječa igra, dok je u životu osnova ista-slična.

-u svakom poslu imaš pritisak, može to biti prodaja sladoleda ili nogomet, može biti školsko učenje pa ferje.. i svi radnici u svojoj struci to svladaju, tj ne svi, ti traže dalje.. i to je ok.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
2 godine
neaktivan
offline
Re: Hrvatski predstavnici osvojili dva zlata na Me
Ne znamo ništa o profilu tih ljudi s natjecanja, osim da možda imaju logičko-matematičku inteligenciju.

To je samo jedan od 8 tipova inteligencije po nekim teorijama.

A inteligencija sama po sebi nije sve.

I dalje može pregorit.



Poruka je uređivana zadnji put ned 27.6.2021 12:12 (Theophilus Ruy).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hrvatski predstavnici osvojili dva zlata na Me

-ne postoji tkao nešto, kao 'matematička pamet'.. tj ljudi to nazivaju talent.. no realno, to je učenje, rad, vježba-znanje. U sportu zbog fizičkih predispozicija (gena) netko može biti 'jači' viši pa ima prednost za košarku, dok su npr arapovića učili hodati-trčati s loptom, antitalent, no uložiš rad i dobiješ rezultat a visinu je imao.

 

-mozak.. ima nešto genetike, no možeš tako uzeti zagorca, kineza, afrikanca, malu bebu i odgojiti je u recimo californiji.. govorti će tečni ingliš, znat će ono što znaju ameri (ništa) i neće recimo biti programer osim b.gatesa-jobsa-cukija..

tj nije to talent nego trud, počevši od onih koji ti daju prva znanja, tj usmjeravaju ili recimo otkriju talent tj bolje reći afinitete određene dijece jer nisu svi za sve, previše..

pa je tako npr dražen petrović možda bio talent, tako započneš, no nakon tog satima lupa loptu na koš i tad postane profesionalac-majstor, tj ako gledaš gimnastiku-atletiku pa i balet-plesače, gitariste itd.. ništa od tog nije talent-prirodno nego vježba-rad-ponavljanje uz naravno da osoba bez noge nije nogometaš i sl.

 

-tesla, ostali.. imali su početak, učitelja-mentora, koji je usadio klicu znanja, želju, zanimanje.. tad mlada osoba nešto želi, nešto nauči, može to biti programiranje, mogu hijeroglifi ili sviranje klavira.. tj osoba samo treba imati želju i uložiti trud-rad i tad rezultat dođe, a naravno, nekom je nešto lakše nego ostalima, no u poslu je to ipak rutina, ne talent, s popularnim omjerom (floskulom) 9/10 .. tj talent ili sklonost je samo ono inicijalno što te nekamo gurne, ostalo je rad.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Hrvatski predstavnici osvojili dva zlata na Me
Keso kaže...

 Začudio bi se - i u Hrvatskoj se može jako lijepo živjeti ako si dobar u programiranju. Imaš svoju firmu i strane klijente, ništa ti ne fali. Kao da si vani, samo ne plaćaš stanarinu.

 je, ali nisu svi (uspješni?) matematičari programeri ili obratno. klinci samo pokazuju da se može kad se hoće, uz unešto prirodnog dara. nažalost, nemo propheta in patria sua. nemam pojma o matematici (i nikad se nismo voljeli) ali u svojem sam poslu (kao kreativac, desna moždana polutka) dovoljno dobar za strance iz života na sjeveru (u nas: štanga), koji plaćaju i stalno traže još. jedina iskaznica koju imam je ddk (dosad samo 80 x). nadam se da će oni uspjeti i bez "one" iskaznice no statistički trend (izveden promatranjem svijeta oko sebe) ne ukazuje na dobro. jednako ovisi i o tome što će njima biti životni prioriteti. meni je malo dovoljno pa sam hepi-gou-laki. s apetitima raste i opasnost.

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
2 godine
protjeran
offline
Hrvatski predstavnici osvojili dva zlata na Međuna

Meni je fascinatno da se svi žele bavit Sv. Programiranjem i kao imaš klijente iz svijeta i zarađuje ko američki konobar a s druge strane strane ugradnja klime elektroinstalacije vode tu lezi lova koju ovi mogu samo sanjati...  Dovoljno je da se vidi koliko dođe recimo adaptacija stana ključ u ruke i slično...  Djeca danas imaju totalne krive poglede kao programiranje je lako to ne radiš ništa zarađujes a ovi obrtnici to sve luzeri moraju radit... A onda sa 35 40 velika većina programera ode na selo uzgajat ovce jer taj stres borbu i općenito svakodnevne zahtjeve nije lako izdržati... Isto je za projektante automatiziranih sustava kao inženjer imaš odličnu placu ali na kraju najbolje je šarafit gotove ormare za cca 35% manje s prstom u uho... 

Ps. Inače našoj djeci svaka čast ovo su većinom zaslužni samo oni nikakav sustav jer sustava nema... 

Aut inveniam viam aut faciam
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.6.2021 14:47 (Black_Beard).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hrvatski predstavnici osvojili dva zlata na Me
Black_Beard kaže...

Meni je fascinatno da se svi žele bavit Sv. Programiranjem i kao imaš klijente iz svijeta i zarađuje ko američki konobar a s druge strane strane ugradnja klime elektroinstalacije vode tu lezi lova koju ovi mogu samo sanjati...  Dovoljno je da se vidi koliko dođe recimo adaptacija stana ključ u ruke i slično...  Djeca danas imaju totalne krive poglede kao programiranje je lako to ne radiš ništa zarađujes a ovi obrtnici to sve luzeri moraju radit... A onda sa 35 40 velika većina programera ode na selo uzgajat ovce jer taj stres borbu i općenito svakodnevne zahtjeve nije lako izdržati... Isto je za projektante automatiziranih sustava kao inženjer imaš odličnu placu ali na kraju najbolje je šarafit gotove ormare za cca 35% manje s prstom u uho... 

Ps. Inače našoj djeci svaka čast ovo su većinom zaslužni samo oni nikakav sustav jer sustava nema... 

 Ovo je donekle istina. Ja sad imam 41g, skoro 20g radnog staza kao programer, i moram priznat da makar su uvjeti super i sve, razmisljam aktivno o promjeni profesije, jer mi je bas dosta sjedilackog zivota pred monitorom, i tog stresa koji ide uz to. A volim taj posao, samo ima svoje nedostatke.

 

E sad, slagat ormare, ugradjivat klime i to cisto sumnjam da se bas TOLIKO isplati. U biti ne znam nijedan fizicki posao koji bi konkurirao ovoj lovi. Instalacija klime je 1200kn, a ne mozes to sam, znaci jos jedan covjek, potrosis cijeli dan, izjebes se, vruce je, a za sta? 500kn po glavi MOZDA... Toliko imas kao programer u sat-dva vremena, u udobnoj stolici, finom hladu, uz pijuckanje kave i mineralne. 

The best thing about having a penis is sharing it with people who don't
10 godina
offline
Hrvatski predstavnici osvojili dva zlata na Međuna

 

Hm, ovo su odlični mladi ljudi. Svatko bira svoj put i svatko je kovač svoje sreće. Ne može vam sreća i neko unutrašnje zadovoljsto dolaziti od samih para, nego od osobnog rasta u svakome pogledu.

Zato pojam kao što je "progres" toliko volim.

 

Obično ljudi kako stare idu u degradaciju, zacemenitranje svojeg stanja, stalno se prisjećaju prošlih vremena kada su bili mlađi, agilni, vještiji, hitriji, itd., te počnu prodavati staračku pamet mlađim generacijama. Počnu više piti, debeljaju se, dobre trbušine, ćelave, dosad im jedna žena, postaju cinični, svašta kometiraju, u neku ruku postaju iskomplesirani,....eh, sve je to u glavi kako se vi nosite sa svojim privatnim ograničenjima i datostima života.

 

Zato je važno imati fokus na progres i učiti od boljih od sebe. Bio on mlađi ili stariji od Vas. Osobno, učim od svakoga koji je bolji od mene. I to funkcionira.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
online
Re: Hrvatski predstavnici osvojili dva zlata na Me
Dali se bude organizirao doček na trgu... 100000 ljudi... Estrada... Padanje u trans

Ili je to samo za panem et circenses
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Hrvatski predstavnici osvojili dva zlata na Me
Prvo moram pohvaliti dečke na izvrsnom uspjehu bez obzira na ukupni omjer medalja na ovakvom natjecanju. Pokazali su da imaju dara, truda i volje; puno više no BOL forumaš vulgaris.

Što se tiče samog programiranja, jednom davno sam pročitao izjavu "programeri su varioci 21 stoljeća" koja pogađa točno u sridu. Osobito postaje aktualna ako se gleda poplava programera iz Kine i Indije. Oni su nas dnu poslovne piramide, imaš ih masu i lako su zamjenjivi. Ako netko želi uspjeti u branši mora se specijalizirati za specificno trazeno područje i tu postati ekspert (npr mi smo prije nekoliko godina plaćali F5 konzultanta 2000€ po danu). Bio je komentar da se u Hrvatskoj može lijepo živjeti kao programer ako imaš klijente izvana. Da, ali u tom slučaju nisi programer vulgsris već one man show - prvo i osnovno poduzetnik (broj zaposlenika = 1), zatim marketigaš, knjigovođa (ako legalno prijavljuješ dobit) pa na kraju i programer.

Prije par mjeseci sam pričao sa Hausmeisterom koji nam je došao u subotu popraviti kvar na radijatorima pa je lik otkrio da mjesečno zaradi 8000€ I planira ići u mirovinu sa 50 godina života. Na tu sam izjavu pao na dupe, a onda je obrazložio da u biti on ima firmu i još 15 ljudi koji rade za njega. Dakle, on nije na dnu, već na vrhu piramide kao poduzetnik koji često radi iste poslove kao i njegovi zaposlenici (plus hrpu dodatnih stvari).
Moj PC  
1 0 hvala 1
2 godine
protjeran
offline
Hrvatski predstavnici osvojili dva zlata na Međuna

O tome i ja pričam.svi majstori koji su dobri nakon 10 15 godina rada otvaraju svoje obrte zapošljavaju par ljudi...  Biznis sad cvjeta nemoguće je doc do majstora cijena rada je probila nebo...  Jedan od razloga je loše školstvo koje i dalje upisuje ogromne kvote inženjera svih zanimanja do pravnika ekonomista i zapravo svega i svačega dok su se strukovne škole za glupe...  Meni je sad zao sto sam vrijeme trošio u 4 srednjoj tehničkoj i onda na faksu ti strukovnjaci većinom sad imaju plaću duplo veći nego prosječni hrv programer.  

Ps samo eto čišćenje klime 350kn traje sat vremena serviseri sad liti tuku van radnog vremena 5 6 dnevno takvih fatureta...

Mi tu mislimo i raspravljamo o velikim novcima a činjenica da programeri u hrvatskoj imaju lošu plaću puno rade i pod ogromnim su stresom bar 75 % njih. 

Meni nećak je genijalac državni prvak više puta iz više predmeta i što da mu netko savjetuje? Jedino mogu napisat da su svi tehnološki inženjeri potplaceni i obespravljeni iako u medijima se čitaju hvalospjevi...

Aut inveniam viam aut faciam
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.6.2021 19:54 (Black_Beard).
Moj PC  
3 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Hrvatski predstavnici osvojili dva zlata na Me
Black_Beard kaže...

  Meni je sad zao sto sam vrijeme trošio u 4 srednjoj tehničkoj i onda na faksu ti strukovnjaci većinom sad imaju plaću duplo veći nego prosječni hrv programer.  

Ps samo eto čišćenje klime 350kn traje sat vremena serviseri sad liti tuku van radnog vremena 5 6 dnevno takvih fatureta...

 

(...) 

 

Meni nećak je genijalac državni prvak više puta iz više predmeta i što da mu netko savjetuje?

 Dobri i spretni majstori uvijek su dobro zarađivali. Do njih je bilo relativno teško doći, a većinom sam imao posla s prosječnim ili lošim majstorima. Jer mnogi ljudi vole zaraditi u fušu glumeći majstora i onda je rezultat njihovog rada nerijetko loš.

 

Nećak... Ne izgubiti znatiželju i učiti cijeli život. Neki ljudi nemaju nikakvu znatiželju ni potrebu učiti nakon što se dočepaju nekog posla. A svijet se mijenja. Nije sve novo automatski zanimljivo niti korisno, ali je potrebno širiti vidike. Nismo svi rođeni za inžinjere, liječnike, pravnike... Svatko mora pronaći sebe.

2 godine
protjeran
offline
Hrvatski predstavnici osvojili dva zlata na Međuna

Da slažem se ali osnovni problem u nas je loše školstvo koje počiva na tome da se upisuje što veći broj ljudi ne vodeći računa o tome tome koliko stvarno ljudi treba na burzama rada... 

Kad gledaš inženjeri elektrotehnike i elektronike 90% su programeri dakle nešto totalno drugo od onog što su se obrazovali... Ima se hzz valjda se ima statistika zapošljavanja pa recimo godišnje se zaposli cca 30 geologa i to je neki prosjek za 5 10 godina koji će ti onda kufer na razini države njih 100? Svake godine u prosjeku imaš znači 70 koji neće naći posao... 

Tako da slažem se treba bit specijaliziran što god završio ali na kraju to ne postižes sustavom nego postižes individualno... Tako novi genijalci što im možeš reći? Uči kad završiš ići ćeš radit react za 6500kn pa ako budeš dobar doći ćeš na 8 9 šta 5 10 godina ako firma bude živa toliko...  Ovo je za Split ali opisuje skoro pa sva mjesta u nas. 

I da uvik možeš freelancat ali radit i freelancat nije baš dobitna kombinacija danas di dođe indijac i obori ti cijenu za kikiriki... Bolje držat repeticije. Iz osobnog iskustva  na kraju najviše  zaradim prodajuci domaće voće za vikend i odmori se lipo mozak.... 

Aut inveniam viam aut faciam
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Hrvatski predstavnici osvojili dva zlata na Me
Nije loše radit ni van programiranja.

Za kvalitetno programiranje trebaš znati zapravo 2 posla, programiranje i posao koji automatiziraš.

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Hrvatski predstavnici osvojili dva zlata na Me
Black_Beard kaže...

Da slažem se ali osnovni problem u nas je loše školstvo koje počiva na tome da se upisuje što veći broj ljudi ne vodeći računa o tome tome koliko stvarno ljudi treba na burzama rada... 

 Prvo komentiram ovaj dio, a onda ću pročitati ostatak tvoje poruke. :-)

 

Država ne zna tko joj treba. Koji su to profili koji su sada potrebni, koji ćete biti potrebni za 5 godina, 10 godina... I tih 5 godina unaprijed je jako nategnuto, ali možeš imati viziju razvoja (u strategiji razvoja države) i gurati prema  njoj.

 

Rekao bih da postoji službena burza rada koja baš i nema uvijek dobar pregled tržišta i postoje neki paralelni sustavi / kanali u kojima se ljudi međusobno obavještavaju o dobrim poslovima putem Weba, IM-a, na kavi i sl. Pritom ne mislim na sivo / crno tržište rada nego o alternativnim načinima prikupljanja podataka o poslovima koji su dostupni.

 

Gledam / sudjelujem u We are developers. I pri vrhu Web portala konferencije postoji jedan izbornik "Jobs for Devs" s lijepim nizom developerskih poslova. Za njih državna burza niti ne može znati. Tako da je pitanje - zašto se u opće pozivati na domaću burzu rada?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice