Hrvatska se na klimatskoj konferenciji COP26 obvez

poruka: 39
|
čitano: 9.158
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvatska se na klimatskoj konferenciji COP26 obvez".
4 godine
offline
Re: Hrvatska se na klimatskoj konferenciji COP26 o
BlueMax kaže...
zelenapaprika kaže...

 

Što li si sve nadrobio, majko božja...

 

Evo ti još jedan primjer domaćeg privatnog sektora naslonjenog na državnu sisu: "https://www.index.hr/vijesti/clanak/bakicev-varteks-proizvodi-opremu-i-odjecu-za-mup-i-ministarstvo-obrane/2315889.aspx?index_ref=naslovnica_vijesti_najnovije_d

 

 Šta ti tu nije jasno? Netko policiju mora obući. Pošto više ne živimo u socijalizmu pa država nije vlasnik tekstilne industrije normalno da će to raditi neka privatna firma. Osim našeg MUP-a, Varteks oblači i oprema HV, a također i nekoliko stranih vojski i policija.

Stvarno mi nije jasno što želiš ovim primjerom pokazati? 

I što točno smatraš "državnom sisom"? Odakle taj novac? Pa to je novac kojeg generira privatni sektor. Upravo je država na sisi privatnog sektora.

Zaboravih ti napisati da me je pogreška debila kod vulkanizera mogla koštati života.

 

Što se svega ostalog tiče, pa i ovog mog primjera, stvarno ne znam gdje ti živiš tj. u kojem to paralelnom svijetu egzistiraš. 

 

Ili možda jednostavno nisu primiijetio ovu vijest: https://www.24sata.hr/news/akcija-u-zadru-uskok-naredio-istragu-protiv-poduzetnika-poreznika-i-obrtnika-zbog-mita-794632

 

Pa pročitaj kome i s kojom svrhom su davali mito.

12 godina
offline
Re: Hrvatska se na klimatskoj konferenciji COP26 o
zelenapaprika kaže...

Zaboravih ti napisati da me je pogreška debila kod vulkanizera mogla koštati života.

 

Što se svega ostalog tiče, pa i ovog mog primjera, stvarno ne znam gdje ti živiš tj. u kojem to paralelnom svijetu egzistiraš. 

 

Ili možda jednostavno nisu primiijetio ovu vijest: https://www.24sata.hr/news/akcija-u-zadru-uskok-naredio-istragu-protiv-poduzetnika-poreznika-i-obrtnika-zbog-mita-794632

 

Pa pročitaj kome i s kojom svrhom su davali mito.

 

Teško da će te nebalansirana guma koštati života, ali i da je to opet nije razlog za ogorčenost prema privatnom sektoru. Ko da meni nikad neki majstor nije nešto sfuširao ili sam bio nezadovoljan hranom u restoranu. To su pojedinačni slučajevi i ništa ne govore o privatnom sektoru općenito. Zašto bi ja koji nemam nikakve veze s vulkanizerima, da ne govorim konkretno tim vulkanizerom, bio kritiziran zbog nečije greške ili nemara? Ja svoj posao radim časno i kvalitetno i govna ću jesti zbog klijenta, ne zbog novca nego zato što sam takav. I opet mi se u poslu događaju greške, nekad puno skuplje od vodoinstalatera koji ti loše postavi vodokotlić. Svi uspjesi i neuspjesi u poslu stavljaju se na vagu koja se zove - renome poduzetnika (ili bilo koje druge vrste radnika). Zato taj "renomirani" vulkanizer nije renomiran zato jer puno griješi, nego jer malo griješi. Ne postoji onaj ko ne griješi.

Ja se čak ni ne ljutim na birokrate koji pogriješe. Ljutim se na one koji ne rade. Koji u zakonskom roku (hvala bogu na konačno uvođenje toga) apsolutno ništa ne rade i onda zadnji dan mi pošalju odbijenicu jer mi zgrada ima dva parkirna mjesta VIŠKA!

Debil koji je, ako nije na bolovanju ili na godišnjem, uvijek na pauzi ili "na terenu" (pije kavu 20m od ureda i boli ga kurac što ja znam da je na kavi) ne shvaća da do i jedan prostorni plan određuje minimalan broj parkirnih mjesta a ne maksimalan.

"Pa čujte, ovdje lijepo piše kako zgrada mora imati jedno parkirno mjesto po jedinici. Vi imate 16 smještajnih jedinica a 18 parkinga = NE MOŽE!

Znači zbog toga što je on idiot kojemu se ništa ne radi, investicija od dva milijuna eura stoji na čekanju. I onda tražiš mišljenje ministarstva, koje stigne nakon mjesec dana i u njemu piše kako je taj službenik debil. Gradnja kasni dva mjeseca, dolazi sezona i zabrana gradnje, hotel se tu sezonu ne može otvoriti.

Da si ti poginuo ili imao štetu na automobilu zbog tog vulkanizera on bi materijalno i krivično bio odgovoran.

Ko je odgovoran za godinu dana propuštene dobiti tog hotela? Nitko. Debil niti otkaz neće dobiti jer je tu postavljen zbog stranačke ili obiteljske pripadnosti.

 

Zanimljiv primjer navodiš u linku. Jesi li ga pročitao? To je točno ono što sam spomenuo u prethodnom postu: reketarenje poduzetnika od strane inspekcija (uhljeba).

Dođu ti u restoran dva porezna inspektora i bez pardona ti kažu: ajde ti nama daj 5000€ ili ću napisati da sam ti u novčaniku našao 50kn viška, opaliti kaznu od 100 000kn i zatvoriti restoran na 5 dana. Ti si tu apsolutno nemoćan. Ako ih ideš prijaviti onda je tvoja riječ protiv njihove i oni će tvrditi da su ti u novčaniku našli tih 50kn viška i onda je tvoja riječ protiv riječi dvojice inspektora = pušiš. Ni kriv ni dužan dobivaš kaznu i u srcu sezone ti zatvaraju lokal a ti se misli kako ćeš platiti najam, plaće, sirovine, obrtničku komoru, ZAMP i koje već parazitske namete vlasnici ugostiteljskih objekata moraju plaćati. I normalno da će u takvoj situaciji većina pristati na plaćanje tih 5000€, davanje liganja i pušenje ako treba.

Ti u linku koji stavljaš vidiš isključivo negativnost privatnog sektora iako je i najvećoj budali jasno da je u ovim slučajevima puno veća odgovornost na inspektorima. Da se ovo dogodilo u Njemačkoj ovi poduzetnici bi dobili po dvije godine zatvora a inspektori najmanje po deset. Kod nas će poduzetnici dobiti kazne a inspektori u najgorem slučaju biti premješteni na drugo radno mjesto.

4 godine
offline
Re: Hrvatska se na klimatskoj konferenciji COP26 o

Nemam ti ja vremena za natezanje. Pun mi je kufer loših ljudi i u javnom i u privatnom sektoru. I treba isticati i jedne i druge, da se zna za njih.. 

12 godina
offline
Re: Hrvatska se na klimatskoj konferenciji COP26 o
zelenapaprika kaže...

Nemam ti ja vremena za natezanje. Pun mi je kufer loših ljudi i u javnom i u privatnom sektoru. I treba isticati i jedne i druge, da se zna za njih.. 

 Slažem se. Problem je što se ovi iz javnog sektora samo smiju kad upreš prstom u njih. Oni su tu na plaći, do daljnjega. Ovaj koji ti je zaboravio balansirati gumu će dobiti otkaz ako mu se to još koji put ponovi, a vlasnik vulkanizerske radionice će propasti ako bude slijep na takve stvari.

10 godina
offline
Re: Hrvatska se na klimatskoj konferenciji COP26 o
To šta ti pričaš se događa i javnom sektoru koji se ne financira iz proračuna. Dok sam radia za vodovod zbog jednako bezvezene situacije sa HŠ koje nisu u biti ni stranka u postupku referent je predmet drza kod sebe jer ona ne zna sta ucinit, da ga je bar odbila pa da se moze ic na ministarstvo. Reviziju smo imali dva puta godišnje, inspektor mjeriteljstva svake godine u nas po 3 dana, a navodno drzi od RI do DU, stvarno misliš da je taj ikad otiša u neku trgovinu tipa konzum ili u lokalnog mesara. Prija je bila jedno vrime inspektor rada, muž je mora s njom na teren da je koji krkan ne bi polomija za plaću od 3600 kn, onda se čudit zašto je ovaj kontrolira samo javne firme i to ove di ce mjerni uredaj ako nije zaminjen u roku 5 g. u 99% slucajeva brojit u korist potrošača. Iman nekog iskustva i s vašim vodovodom i to generalno je ukurcu firma. Uređaj za obradu vode na Zadvarju je ilegalno spojen na omiški dio, kad jedan od ovih na odvodnji ne radi ne rade ni drugi, jednom prilikom sam bio prisutan kad su zvali kooperanata iz Šestanovca da im dođe ispilat šahtove jer ih ne mogu otvorit, ovi im je na kraju uzea par iljada za odvidat 10 imbus vijaka.

Generalno smo ko narod u kurcu pa tako i ta oba sektora. Ali i kolega je donekle upravu za ovaj nazovi realni sektor osim izvoznika. Te birtije generalno i zive od uhljeba po kavama, pola pedikerki i frizerki po Splitu bi zatvorilo da nije baba iz hrvatskih voda. Jedan primjer si i sam navea mirovinsko, pa nije ti uložio uhljeb u Agrokor nego banka.

Baza mi je bila kad je tip iz Latkovićevog Pointa sadašnjeg kolegu koji je tad radio na dozvolama nazva uhljebom, van toga šta je momak referent sa najviše rješenih predmeta (4 puta više predmeta od prvog iza) defenitivno je i jeftiniji županiji nego ovaj iz Pointa gradu Splitu.

Nađe se u oba kukolja koje zrno žita.. :p
2 godine
neaktivan
offline
Hrvatska se na klimatskoj konferenciji COP26 obvez

Javni sektor u hrvatskoj treba raspustiti i digitalizirati.. Većinu općina zatvoriti jer su samo svrha uhljebljivanja isto kao županije... Agencije isto pozatvarat jer većina njih je isto klijantelisticko uhljebna administracija... 

Kad se sve to zatvori i konačno prodisemo maknit centralizaciju...  Nije normalno da je 99% agencijski središta ministarstava i ostalih stvari na jednoj lokaciji a to je zagreb...  Dakle ministarstvo poljoprivrede neka ide u Slavoniju ministarstvo turizma Dubrovnik istra dalmacija ministarstvo branitelja Knin ministarstvo prometa gdje god...  Ali to se nikad neće dogodit pa za 50 godina u zagrebu će živiti 75% države jer sve se gore događa doslovno centralizacija sve proždire pogotovo manja mjesta koja ovise o tim uhljeb poslovima baš zato jer sve drugo je propalo zbog prevelike centralizacije...

Treba imati nekakvu administraciju ali ta administracija treba biti brza ucinkovita razumljiva te se ne smije mjenjat iz dana u u dan.... 

 
4 0 hvala 1
12 godina
offline
Hrvatska se na klimatskoj konferenciji COP26 obvez

Sve se slažem osim premještanja Ministarstva branitelja u Knin. To treba premjestiti u ropotarnicu povijesti. 30 godina je prošlo.

 
3 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Hrvatska se na klimatskoj konferenciji COP26 o
BlueMax kaže...

Sve se slažem osim premještanja Ministarstva branitelja u Knin. To treba premjestiti u ropotarnicu povijesti. 30 godina je prošlo.

 

Točno tako. Zato jer smo nacija opčinjena ratom i jesmo u ovakvoj situaciji. Sve nam se vrti oko toga. Što je najgore, čak se i od mentaliteta ustaša i partizana nismo makli, Tisućljeća će nam trebati da pobjegnemo od domovinskog rata, vukovara, tuđmana i srba.

2 godine
neaktivan
offline
Hrvatska se na klimatskoj konferenciji COP26 obvez

Slažem se i ja ali nažalost ta generacija ljudi je još tu i treba  nešto sad dali baš treba ministarstvo možda i ne.

 

Ja ne znam što drugo da kažem osim da je svima mladima dosta ustaša partizana osim onih kojima je ćaća tip ko krvave gaće culej skejo i slični... Takvi su uclanjeni u stranku i uhljebljeni na izmišljenim pozicijama u gradskoj općinskoj županijskoj ili nekoj privatnoj firmi koja ima neki posao sa  državom.

Najgora stvar što svi u tom državnom aparatu kradu od čistačice do vrha samo čista krade arf ovaj na vrhu prodaje strateške interese...  

Problem je što svaki dan imamo u novinama afere od poreznih inspektora ministara političara kontroverznih poduzetnika odvjetnika i sličnih muljatora pa nas vise nije ni briga jer nas ništa ne može iznenadit...  Mene iskreno ne čudi pogodovanje pri javnim nabavama i slično jer to prolazi kroz ko zna koji broj sub izvođača svako dobiva dio za ništa dok onaj najmanji dobiva da radi za najmanji iznos... 

Ps. U nas se hvali jedan cvjetojevic ko poduzetnik našao sam bio članak o njegovoj uspješnosti i opet se svede na to da je priljepak vlasti a onda kao don kićot (malo misto)  se bori protiv vjetrenjača...  To su poduzetnici na balkanski način jer najveći investitor je u nas država... U nas je jako firma uspjelo bez države i veza sa državnom blagajnom...

 

Ps I ujedno je nepotrebno pričati od sposobnosti danas u rh vlada takav kaos u svim poljima a malo gdje je veći kaos od školstva i to pogotovo visokog školstva... To je super zbog korupcije i glupavi političara koji dobivaju doktorate fakulteti se prolaze na bube i prepisivacinu i ako si dobro povezan uhljebi ćeš se negdje... 

U mene u generaciji lik koji je sve prepisao putem buba mobitela ali je bio visoko u političkom krugu stranke mladih odmah po završetku je zaposlen u vrhunsku privatnu firmu (koja i posluje sa državom)... Mi glupani što smo učili i u većini slučajeva nisml imali veza ali trudili smo se većina je u njemačkoj ili rade poslove koje nitko nije htio...  A većina je išla ca jer su poslodavci imali svoje ideje o tome koliko iskustva trebaš imati kad završiš faks... 

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.11.2021 23:54 (ZaliazniMacan).
 
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice