Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 951.504
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
SimeKZ kaže...

Nije istina. C19 mora biti inaktiviran ili mu genetski mora biti ugasen gen za "razmnozavanje" kako bi on bio bezopasan. Kod jedinke sa oslabljenim imunitetom, mikro doza mu direktno osvaja respirator.

 

Stvarno ke tesko komentirati a ne dobit karton. To ti vjerujem. Kad nemas argumenata, onda ti nista drugo niti ne preostaje. 

Mogao si lijepo pristojno pitati argument u vidu studije koja to potvrđuje, umjesto da se tu sramotiš:

 

https://www.mdpi.com/1999-4915/13/6/961/htm

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MrBlc kaže...
SimeKZ kaže...

Nije istina. C19 mora biti inaktiviran ili mu genetski mora biti ugasen gen za "razmnozavanje" kako bi on bio bezopasan. Kod jedinke sa oslabljenim imunitetom, mikro doza mu direktno osvaja respirator.

 

Stvarno ke tesko komentirati a ne dobit karton. To ti vjerujem. Kad nemas argumenata, onda ti nista drugo niti ne preostaje. 

Mogao si lijepo pristojno pitati argument u vidu studije koja to potvrđuje, umjesto da se tu sramotiš:

 

https://www.mdpi.com/1999-4915/13/6/961/htm

 Donji komentar je odgovor na juiceov komentar.

 

Pristojno je argumentirano. Nema nikakvog sramocenja. Takvu studiju ne mozes provodit na imunokompromitiranim ljudima. Sta sam ja i naveo.

Subinfektivna doza nije ista za sve. Zato je tesko provesti takav nacin imuniteta.

 

 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
forumaš kaže...

Bitno da se takve informacije ne propitkuju, ušli su samo cijepljeni   a sve drugo se propitkuje i sve nevjerne tome 

Jebi ga, oprezni smo da nas ne proglasite teoretičarima zavjere ako pretpostavimo da je ključni sustav koji garantira otvaranje cijepljenima tako traljavo implementiran...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
forumaš kaže...

Bitno da se takve informacije ne propitkuju, ušli su samo cijepljeni   a sve drugo se propitkuje i sve nevjerne tome 

 

Da je informacija i 100% točna tj. da su na festivalu bili isključivo ljudi s COVID potvrdama (znači cijepljeni i oni koji su preboljeli) nitko nikad nije rekao da je cijepljenje ili prebolijevanje 100% zaštita niti da su testovi 100% pouzdani. Opet ću se vratiti na usporedbu s pojasom u autu, može li se smrt vezane osobe u automobilu koristiti kao argument protiv vezivanja? Proboja će biti dok god velika većina ne bude imuna ili mutacije postanu bezopasne. Delta soj je nekim uobičajenim slijedom razvoja mutacije postao zarazniji no i manje štetan po domaćina. Strahovite brojke koje smo čitali kad se soj pojavio u Indiji su u stvari manje nego što smo u tom trenutku imali u Hrvatskoj, samo je prenapučenost i loš zdravstveni sustav u Indiji doveo do apokaliptičkih scena i gomile trupala koja se spaljuju po ulicama.

Najveći problem su maloumnici koji se boje igle, koji filozofiraju o nekakvim nuspojavama a svakodnevno se svjesno i nesvjesno izlažu dokazano lošim i štetnim supstancijama, koji će kod svake zubobolje ili glavobolje u sebe krknuti što mu dođe pod ruku samo da zub ne boli, a boje se cjepiva. Teoretičari zavjera koji se nikad od doma nisu mrdnuli a misle da su nekome zanimljivi ko će ih čipirati i pratiti... sažeto, kukavice bez mozga.

12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MrBlc kaže...
SimeKZ kaže...

Nije istina. C19 mora biti inaktiviran ili mu genetski mora biti ugasen gen za "razmnozavanje" kako bi on bio bezopasan. Kod jedinke sa oslabljenim imunitetom, mikro doza mu direktno osvaja respirator.

 

Stvarno ke tesko komentirati a ne dobit karton. To ti vjerujem. Kad nemas argumenata, onda ti nista drugo niti ne preostaje. 

Mogao si lijepo pristojno pitati argument u vidu studije koja to potvrđuje, umjesto da se tu sramotiš:

 

https://www.mdpi.com/1999-4915/13/6/961/htm

 Istraživanje čiji zaključak se svodi na "may" (može se čitati i kao "may not") nije argument. 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
SimeKZ kaže...

A nije? Oprosti, argumentiraj.

 

"Prilikom izvođenja operacije, kirurzi nose zaštitnu masku zbog zaštite pacijenta od moguće kapljične infekcije, zbog čega se zaštitna maska naziva još i kirurškom"

Kapljična infekcija i arosolno širenje virusa nije ista stvar. Infekcije nakon kiruških zahvata su u pravilu bakterijske koje se šire kapljično.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
BlueMax kaže...

sažeto, kukavice bez mozga.

Prema američkom VAERS-u ima trenutno 9048 mrtvih na 159 milijuna ljudi tj. smrtnost od 0.0057%.

Prema Oxfordskom QCovid kalkulatoru rizika, prosječna 30-godišnja osoba ima šansu od smrti 0.0004%.

Dakle 14 puta veća šansa smrti od cjepiva nego COVID-a

 

Prijavljene nuspojave na 159 milijuna cijepljenih su 1 248 495 tj. 0.785%.

Šansa za hospitalizaciju od COVID-a za prosječnog 30-godišnjaka je 0.0146%

Dakle preko 5 puta veća šansa za "probleme" s cjepivom nego s koronom

 

Izvori:

https://www.openvaers.com/

https://qcovid.org/Calculation

 

Kažeš kukavice bez mozga? Možda si u pravu, možda ne.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.7.2021 15:13 (josipva).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Jarvan kaže...

 Da su se mjere poštovale, ne bi sad čekali četvrti val, nego bi se zaustavilo sve na drugom.

 Ali jbg, uvijek ima kretena, koji su protiv apsolutno svega, jer su toliko pametni da oni moraju konrirati svemu i svima, i nije ih sram ispasti debili. 

Čak ni Australija, koja je otok kojeg je moguće izolirati uz potpunu kontrolu granice, a razina represije pri provođenju mjera je usporediva s totalitarnim režimima poput Kine, nije uspjela izbjeći novi val. 

 

Dakle, jednostavno nemaš temelja za tu tvrdnju osim u idejama koje funkcioniraju u teoriji, a u praksi ih nitko nije uspio provesti. Otprilike kao i komunizam.

 

 

Jarvan kaže...

Savršen primjer je ova tema, preko 50% sudionika ravnozemljaši/antivaxeri, totalni idioti, potpuno destruktivno ponašanje.

Jedino destruktivno ponašanje na ovoj temi je lijepljenje etiketa drugima kad ti ponestane argumenata.

 

Onih par antivaxera s invalidnim argumentima se vrlo brzo prokazalo, ali pandani takvima s druge strane nadobudno s visoka sipaju bisere...

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
SimeKZ kaže...

 Donji komentar je odgovor na juiceov komentar.

Znaš da višestrukim citiranjem možeš izbjeći takve nesporazume. 

 

SimeKZ kaže...

Pristojno je argumentirano. Nema nikakvog sramocenja. Takvu studiju ne mozes provodit na imunokompromitiranim ljudima. Sta sam ja i naveo.

Subinfektivna doza nije ista za sve. Zato je tesko provesti takav nacin imuniteta.

Prvo, ja nisam ni spominjao imunokompromitirane osobe. Reagirao sam na tvoj komentar s terapijskim učinkom heroina.

 

Ako ćemo se držati analogije, ni heroin ne možeš doma, bez laboratorijske opreme, odmjeriti u sigurnoj dozi.

 

Doduše, već si i tu izašao iz konteksta rasprave jer sam ja prvenstveno reagirao na relativizaciju cjepiva kroz skretanje pažnje na metodu isporuke.

 

Što se tiče same studije, da, točno je da se teško možeš namjerno izložiti subinfektivnoj dozi, ali je činjenica da je nezanemariv broj ljudi bio izložen takvim dozama i da to ima implikacije na daljnji rizik.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
BlueMax kaže..

 Istraživanje čiji zaključak se svodi na "may" (može se čitati i kao "may not") nije argument. 

U osnovi se svodi na to da je to najizglednije objašnjenje. Naravno da postoji mogućnost da nađemo neko drugo objašnjenje, ali i dalje je validniji argument od nekih korelacija s kojima su se neki tu nabacivali...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MrBlc kaže...
Bitanga kaže...

Heroin i kokain se ne razmnožavaju i ne multipliciraju nekontrolirano u organizmu i ne šire aerosolom :-)

Ma bravo, vađenje konteksta odgovora na Simino vađenje iz konteksta stvarno doprinosi raspravi :-)

 

Ipak, s obzirom na tvoj doprinos temi i dosadašnju kulturnu komunikaciju, pretpostaviti ću da nije bilo zle namjere.

 

Nije bilo zle namjere, zato je i smajli na kraju.

Teško je pratiti 3 stranice uglavnom blesavih komentara svakodnevno.  :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.7.2021 15:46 (Bitanga).
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
josipva kaže...
BlueMax kaže...

sažeto, kukavice bez mozga.

Prema američkom VAERS-u ima trenutno 9048 mrtvih na 159 milijuna ljudi tj. smrtnost od 0.0057%.

Prema Oxfordskom QCovid kalkulatoru rizika, prosječna 30-godišnja osoba ima šansu od smrti 0.0004%.

Dakle 14 puta veća šansa smrti od cjepiva nego COVID-a

 

Prijavljene nuspojave na 159 milijuna cijepljenih su 1 248 495 tj. 0.785%.

Šansa za hospitalizaciju od COVID-a za prosječnog 30-godišnjaka je 0.0146%

Dakle preko 5 puta veća šansa za "probleme" s cjepivom nego s koronom

 

Izvori:

https://www.openvaers.com/

https://qcovid.org/Calculation

 

Kažeš kukavice bez mozga? Možda si u pravu, možda ne.

 ne znam, uzmeš sve sumnjive smrti od cjepiva svih dobnih i rizičnih skupina i usporediš ih sa smrtošću 30-godišnjaka?

ima tamo neki broj od 400-ak sumnjivih smrti od cjepiva u dobnoj skupini 25-50. brijem da je najviše 100 bliže tridesetima.

kakav je s tim brojevima izračun?

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
all_or_nothing kaže...

 ne znam, uzmeš sve sumnjive smrti od cjepiva svih dobnih i rizičnih skupina i usporediš ih sa smrtošću 30-godišnjaka?

ima tamo neki broj od 400-ak sumnjivih smrti od cjepiva u dobnoj skupini 25-50. brijem da je najviše 100 bliže tridesetima.

kakav je s tim brojevima izračun?

 U čemu je smisao cijepljenja nerizičnih skupina? Zar to nije upravo ono na što se ljudi žale, značajan postotak populacije koji se ne želi cijepiti. Hoćeš reći da su teško bolesni, stari ljudi značajan dio HR populacije? Zbog čega nametati cjepivo grupama ljudi kojima je dapače veća šansa da im šteti nego koristi?

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
josipva kaže...
all_or_nothing kaže...

 ne znam, uzmeš sve sumnjive smrti od cjepiva svih dobnih i rizičnih skupina i usporediš ih sa smrtošću 30-godišnjaka?

ima tamo neki broj od 400-ak sumnjivih smrti od cjepiva u dobnoj skupini 25-50. brijem da je najviše 100 bliže tridesetima.

kakav je s tim brojevima izračun?

 U čemu je smisao cijepljenja nerizičnih skupina? Zar to nije upravo ono na što se ljudi žale, značajan postotak populacije koji se ne želi cijepiti. Hoćeš reći da su teško bolesni, stari ljudi značajan dio HR populacije? Zbog čega nametati cjepivo grupama ljudi kojima je dapače veća šansa da im šteti nego koristi?

 

Gdje je izračunata ta "dapače veća šansa da im šteti nego koristi"? .

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
josipva kaže...
all_or_nothing kaže...

 ne znam, uzmeš sve sumnjive smrti od cjepiva svih dobnih i rizičnih skupina i usporediš ih sa smrtošću 30-godišnjaka?

ima tamo neki broj od 400-ak sumnjivih smrti od cjepiva u dobnoj skupini 25-50. brijem da je najviše 100 bliže tridesetima.

kakav je s tim brojevima izračun?

 U čemu je smisao cijepljenja nerizičnih skupina? Zar to nije upravo ono na što se ljudi žale, značajan postotak populacije koji se ne želi cijepiti. Hoćeš reći da su teško bolesni, stari ljudi značajan dio HR populacije? Zbog čega nametati cjepivo grupama ljudi kojima je dapače veća šansa da im šteti nego koristi?

 po meni u tome da će svi, prije ili kasnije, ući u neku rizičnu skupinu. ako koronu ne zaustavimo, a nećemo, i ona se uvijek iznova vrati i protutnji kroz populaciju, koliko puta misliš da ju možeš preboljeti bez posljedica?

naravno, ovo je pod pretpostavkom da nam je prirodno stečen imunitet prebolijevanjem kratak.

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bitanga kaže...
Gdje je izračunata ta "dapače veća šansa da im šteti nego koristi"? .

 

Pfizer

Confirmed cases have occurred:

  • Mostly in male adolescents and young adults age 16 years or older LINK

 

Astrazeneca

U dosta država je ograničena za mlađe, npr. LINK.

 

Problem u ovome je što ja vidim da ti želiš da ti se stvari serviraju (što je posao s moje strane) dok je tvoja strana argumentacije koja točno, na TV-u su rekli da treba?

 

Ako uzmemo taj podatak onda znači da je onaj moj prosjecni izracun par post-ova poviše dapače još opasniji jer uzima smrti i nuspojave cijele populacije, a većina ih je u biti u onoj dobnoj skupini gdje je najmanja opasnost od COVID-a.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.7.2021 16:15 (josipva).
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
josipva kaže...
Bitanga kaže...
Gdje je izračunata ta "dapače veća šansa da im šteti nego koristi"? .

 

Pfizer

Confirmed cases have occurred:

  • Mostly in male adolescents and young adults age 16 years or older LINK

 

Astrazeneca

U dosta država je ograničena za mlađe, npr. LINK.

 

Problem u ovome je što ja vidim da ti želiš da ti se stvari serviraju (što je posao s moje strane) dok je tvoja strana argumentacije koja točno, na TV-u su rekli da treba?

 dakle 1000 slučajeva na 177 milijuna cjepljenih. nije malo jer to je ozbiljna nuspojava. ali to nisu nuspojave sa smrtnim ishodom.

Patients can usually return to their normal daily activities after their symptoms improve. They should speak with their doctor about return to exercise or sports.

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Strawman argument. Normalno da se većina oporavi (jer je postotak problema i smrti mali, kao što sam i naveo), btw brojka je odavno prešla 1000. Većina se oporavi i od COVID-a. Koja je većina veća?

 

Risk-benefit analiza je očito vrlo stran pojam u danasnjem drustvu.

 

Na kraju dana mogu biti i značajno u krivu što se tiče točnog omjera, no javno dostupne brojke su takve da nije ni približno tako očito da se svi trebaju cijepiti.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.7.2021 16:22 (josipva).
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
all_or_nothing kaže...
josipva kaže...
all_or_nothing kaže...

 ne znam, uzmeš sve sumnjive smrti od cjepiva svih dobnih i rizičnih skupina i usporediš ih sa smrtošću 30-godišnjaka?

ima tamo neki broj od 400-ak sumnjivih smrti od cjepiva u dobnoj skupini 25-50. brijem da je najviše 100 bliže tridesetima.

kakav je s tim brojevima izračun?

 U čemu je smisao cijepljenja nerizičnih skupina? Zar to nije upravo ono na što se ljudi žale, značajan postotak populacije koji se ne želi cijepiti. Hoćeš reći da su teško bolesni, stari ljudi značajan dio HR populacije? Zbog čega nametati cjepivo grupama ljudi kojima je dapače veća šansa da im šteti nego koristi?

 po meni u tome da će svi, prije ili kasnije, ući u neku rizičnu skupinu. ako koronu ne zaustavimo, a nećemo, i ona se uvijek iznova vrati i protutnji kroz populaciju, koliko puta misliš da ju možeš preboljeti bez posljedica?

naravno, ovo je pod pretpostavkom da nam je prirodno stečen imunitet prebolijevanjem kratak.

Virusi kroz mutacije uglavnom slabe, ne jačaju (osim ako ovo nije virus iz laboratorija).

 

nemam za potpis
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bitanga kaže...
josipva kaže...
all_or_nothing kaže...

 ne znam, uzmeš sve sumnjive smrti od cjepiva svih dobnih i rizičnih skupina i usporediš ih sa smrtošću 30-godišnjaka?

ima tamo neki broj od 400-ak sumnjivih smrti od cjepiva u dobnoj skupini 25-50. brijem da je najviše 100 bliže tridesetima.

kakav je s tim brojevima izračun?

 U čemu je smisao cijepljenja nerizičnih skupina? Zar to nije upravo ono na što se ljudi žale, značajan postotak populacije koji se ne želi cijepiti. Hoćeš reći da su teško bolesni, stari ljudi značajan dio HR populacije? Zbog čega nametati cjepivo grupama ljudi kojima je dapače veća šansa da im šteti nego koristi?

 

Gdje je izračunata ta "dapače veća šansa da im šteti nego koristi"? .

 https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/hrvatska/lauc-ne-treba-toliko-strahovati-od-delta-varijante-oni-koji-su-cijepljeni-sigurno-nece-razviti-tezi-oblik-u-slucaju-zaraze-svu-djecu-sigurno-ne-treba-cijepiti-1109161

nemam za potpis
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

da, uglavnom. uglavnom je broj na koji se ne kladiš. 😀

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
14 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

ako sam dobro skužio cijepilo nas se 3.5 milijarde 

Coronavirus (COVID-19) Vaccinations - Statistics and Research - Our World in Data

 

to bi značilo da će nas u nekoj budućnosti toliko umrijeti od cjepiva ili se pretvoriti u ljude guštere? Pa to će biti onda ekološki problem 

 

 

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Baš smo bolesni postali, ako ćemo i kod cijepljenih brojat pozitivne onda ovom nema kraja. Mislim koga briga ako od njih 1000 bude 500 pozitivnih i nikom nije ništa, sad bi oni trebali u neku karantenu ili šta. Bojim se da se baš trebamo zapitat, jel nam cilj spriječit svaku smrt prouzrokovanu covidom. Znam da ne volite kad se usporedi s prometom, ali to kao da pokušavamo eliminirati smrti u prometu i stavimo da svugdje bude ograničenje 50 km/h, koja je onda svrha prometa. Kao i ovo, koja je svrha života ako nas bude strah čim izađemo iz kuće da ne bismo pokupili virus, a minimalne su šanse da nam bude nešto od njega.

 
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Smatram da se ne trebamo cijepiti.
E da, i Zemlja je ravna ploča isto tako.
 
1 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
josipva kaže...

Prema američkom VAERS-u ima trenutno 9048 mrtvih na 159 milijuna ljudi tj. smrtnost od 0.0057%.

Prema Oxfordskom QCovid kalkulatoru rizika, prosječna 30-godišnja osoba ima šansu od smrti 0.0004%.

Dakle 14 puta veća šansa smrti od cjepiva nego COVID-a

 

-  U toj bazi ima i neameričkih prijava, po njihovim tvrdnjama oko 10%

- prijaviti nuspojavu može svatko, ne bih se čudio da su neki ovdje već prijavili po desetak smrti svaki

- uspoređuješ sve mrtve prijavljena za cjepivo i samo 30-godišnjake, većina prijavljenih je bila vrlo stara, vjerojatno i bolesna, dakle usporedba apsolutno ne odgovara

 

josipva kaže...

 

Prijavljene nuspojave na 159 milijuna cijepljenih su 1 248 495 tj. 0.785%.

Šansa za hospitalizaciju od COVID-a za prosječnog 30-godišnjaka je 0.0146%

Dakle preko 5 puta veća šansa za "probleme" s cjepivom nego s koronom

 

 - uspoređuješ sve prijavljene nuspojave cijepljenja s hospitalizacijama korone. Ne bi li bilo poštenije uspoređivati hospitalizacije vezane uz cjepivo, kojih je 26.818?

 

Smisao masovnog cijepljenja je smanjivanje R0 i povratak u normalu. Ali mazohisti izgleda baš vole Capakove mjere. Koga bi proklinjali kada bi se sve vratilo u normalu.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
forumaš kaže...
mariclius kaže...
Luis Dildo kako već, svo cjepivo ostaviti samo za vas i tko se do sada cijepio treba mu omogućiti da se besplatno cijepi svake godine 2,3 puta. Vi, hdz i stožer biti će te sigurni od smrtonosnog virusa, a mi ostali ćemo se "kockati" sa životom bez cjepljenja. Samo ne maltretirajte ostale.

 Ja se slažem, ja bum se cijepio i dalje ali, ALI nek mi prestanu skidati sa plaće i nabijati nove državne dugove za poticaje i zadržavanje radnih mjesta od korone. I sve 5.

Bez uvrede, ali ti živi dokaz Hdz/stožer virusa. Oni su pokrali i uništili državu, a tebi i sličnima ubacili "bubu" u uho, glavu i cijelo tijelo da su problem oni koji se ne cijepe. Stotine milijade eura su ukrali, oteli i još će toliko dok smo svi tako kolektivno pristali na to, a tebe brinu vrijedni i pošteni ljudi koji dobiju 4000 kn. Vama prvo treba cijepivo antiHDZstožer19. 

Žao punto kako već, njemu ni to antiHDZstožer19 ne bi pomoglo, nažalost.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.7.2021 17:31 (mariclius).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
mariclius kaže...

Bez uvrede, ali ti živi dokaz Hdz/stožer virusa. Oni su pokrali i uništili državu, a tebi i sličnima ubacili "bubu" u uho, glavu i cijelo tijelo da su problem oni koji se ne cijepe. Stotine milijade eura su ukrali, oteli i još će toliko dok smo svi tako kolektivno pristali na to, a tebe brinu vrijedni i pošteni ljudi koji dobiju 4000 kn. Vama prvo treba cijepivo antiHDZstožer19. 

Žao punto kako već, njemu ni to antiHDZstožer19 ne bi pomoglo, nažalost.

 Nisi čuo da je korona i u drugim državama, da mnoge imaju još strože mjere i da se većina stručnjaka slaže oko toga?

 

Argumentacija je stvarno na razini malog razmaženog djeteta.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
mariclius kaže...
forumaš kaže...
mariclius kaže...
Luis Dildo kako već, svo cjepivo ostaviti samo za vas i tko se do sada cijepio treba mu omogućiti da se besplatno cijepi svake godine 2,3 puta. Vi, hdz i stožer biti će te sigurni od smrtonosnog virusa, a mi ostali ćemo se "kockati" sa životom bez cjepljenja. Samo ne maltretirajte ostale.

 Ja se slažem, ja bum se cijepio i dalje ali, ALI nek mi prestanu skidati sa plaće i nabijati nove državne dugove za poticaje i zadržavanje radnih mjesta od korone. I sve 5.

Bez uvrede, ali ti živi dokaz Hdz/stožer virusa. Oni su pokrali i uništili državu, a tebi i sličnima ubacili "bubu" u uho, glavu i cijelo tijelo da su problem oni koji se ne cijepe. Stotine milijade eura su ukrali, oteli i još će toliko dok smo svi tako kolektivno pristali na to, a tebe brinu vrijedni i pošteni ljudi koji dobiju 4000 kn. Vama prvo treba cijepivo antiHDZstožer19. 

Žao punto kako već, njemu ni to antiHDZstožer19 ne bi pomoglo, nažalost.

 Ha ha, nek sam pa kaj  Iako nikada nakon 90. nisam glaso za njih, a tada sam tek dobio pravo glasa pa sam bio zelen. Jednostavno ne izjednačavam ovu epidemiju sa politikom, boli me briga za politiku. Gledam bolest i ekonomiju, i napravio sam što sam mogao. Zarazio se ne svojom krivicom, prebolio, nisam se morao cijepiti, barem ne dva puta ali cijepio sam se i drugom dozom.

Nemam si što prigovoriti, ako bude trebalo cijepiti ću se i trećom dozom, nikakv problem. Ako je moguće spriječiti idem pokušati, a ti i tebi slični filozofirajte i dalje.

10 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

navoditi vaers kao neki ozbiljan argument je zbilja smiješno s obzirom da tamo svatko može pisat što hoće bez ikakve provjere. (vidi link)

 

Još bi nadodao, nauči razliku izmedju štetnog događaja i nuspojave

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Pisak, kao što sam napisao. Blago Hdz-u i sličnima pored vas koji ste za agresivnu politiku cjepljenja. Siguran sam da bi ti , žoao kinto i slični bili još i gori od njih.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice