Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 951.841
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ihush kaže...

-daješ odgovor iz 4tog mejseca.. sad je 6ti, upisi u tijeku.. ne postoji? Ako je nešto novo to znači da prije nije postojalo, no to ne znači da sad ne postoji.

 

btw, to što sebi recimo šaljivo-sarkastično daješ titule s jaruna.. ne vidim da je ovo ista stvar, tj ti si fejk, on nije.. (mada je ono što možemo kraće nazvati ravnozemljaš.. ili čekirane kućice).. no ipak je relevantna osoba, stručna i zato to ima težinu, mada se ja ne slažem no tvojem mentalnom sklopu je to nemoguće razumjeti-prihvatiti? 'mi smo dobri-u pravu', ostali u krivu? .. da, nenormalno :)

 I dalje je nebitno da li je on jedan strucan ako je znanstveni koneznsus protiv njega. Ako jedan profesionalan vozac kamiona krene voziti krivo stranom autoceste, reci ces da nije normalan. Ako doktor pocne pricati o 5G cijepivima, i da je 2012. u Londonu najavljenja epidemija reci ces da je strucan? Nekada je bio vjerojatno, sada? Sada je spreman za Vrapce.

Kako znas da sam ja fejk? Uclanim se u HDZ, dam malo para, osnujem studij bez problema.

Da, postoji tocan odgovor u ovom slucaju, netko je u pravu a netko je u krivu. Ne bi rekao da svi imaju pravo na misljenje o tome je li planet zemlja ravna ili ne, ali za ovo ces reci da imaju? Pitanje je zasto? Jedini odgovor koji mi pada na pamet je zato sto ne znas nista o medicini, ali sam poprilicno siguran da ne znas nista ni o astrofizici ali neces nikome reci da mozda sunce ne postoji nego je samo svijetlo koje je NASA postavila iznad planeta.

Uopce dopustiti da se takve katastrofalno debilne ideje ukljuce u raspravu je nezdravo za samu raspravu. Kako mislis da bi danas ljudi reagirali da se spomenu MK Ultra eksperimenti? Nema inteligentne osobe koja to ne bi otpisala na licu mjesta, ne zato sto je to nesto tako nevjerojatno da bi vlada napravila nego zato sto je toliko teorija zavjere trenutno u opticaju, jedna luđa od druge, da one rijetke teorije zavjere koje bi trebale biti proucene NIKADA nece dobiti vremena niti interesa za isto, jer ce odmah nakon njih doci teorija da svemirski zmajevi borave na Marsu i da je Musk zapravo zmaj.

6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ihush kaže...

Tom prilikom članovi Vlade iskazali su bezuvjetnu podršku za otvaranjem Studija medicine u Puli kojim se jamči razvoj sveučilišta i obrazovanja mladih.

-dakle, otvara se studij, koji nije postojao.

-visak kaže, nepostojeći.. čime jedino želi diskreditirati osobu, ne činjenice-argumente. (mada je po svemu ostalom u pravu visak u pravu, ..). Po ovome što vidim, studij je postojeći, legitiman, kao i radno mjesto, nasuprot tvojeg izmišljenog primjera s jaruna. Ako je tebi to isto.. nije baš.

 

 **

-hvala, vidim da si vidio, ispravo.. postoji prva godina itd. .. a to znači da visak jednostavno lupa kako mu paše, činjenice ili etiketiranje bez argumenata..

 Ne bih se slozio. Ako ja tvrdim 10 godina da sam dekan nepostojeceg fakulteta i moje se teorije zavjere propagiraju kao bitne jer moje misljenje ima tezinu radi moje pozicije i struke, jedno od cega je cista laz, da bih 10 godina kasnije ustanovio faks (sa potencijalnim politickim vezama), jesam li te lagao zadnjih 10 godina i da li bi meni trebalo vise vjerovati nakon 10 godina laganja o mojoj poziciji?

STP - Dekan Medicinsko-filozofskog-fizickog Ucilista "Jarun".

Za svaki slucaj, nikad se ne zna hocu li u nekom trenutku osnovati fakultet

15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
sexytoiletpaper kaže...

 Ne bih se slozio. Ako ja tvrdim 10 godina da sam dekan nepostojeceg fakulteta i moje se teorije zavjere propagiraju kao bitne jer moje misljenje ima tezinu radi moje pozicije i struke, jedno od cega je cista laz, da bih 10 godina kasnije ustanovio faks (sa potencijalnim politickim vezama), jesam li te lagao zadnjih 10 godina i da li bi meni trebalo vise vjerovati nakon 10 godina laganja o mojoj poziciji?

STP - Dekan Medicinsko-filozofskog-fizickog Ucilista "Jarun".

Za svaki slucaj, nikad se ne zna hocu li u nekom trenutku osnovati fakultet

Fakultet postoji, djeluje pod sveučilištem i u skladu sa svim mogućim propisima ima dekana, neovisno o činjenici da je studij po kojem je nazvan u postupku otvaranja.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Ne, medicinski studij ne postoji.

Ono što postoji zove se Medicinski fakultet, ali ima samo smjer sestrinstva, i mislim još jedan. Smjer medicine nemaju, jer im vijeće za znanost nije dalo odobrenje.

Dakle upisuju u druge smjerove, ali ne i medicinski smjer, iako se tako zovu. Postoji li onda medicinski fakultet ako nema medicinski smjer?

@ihush, na tebi je da dokažeš da fakultet s medicinskim smjerom postoji u Puli. Ako je članak o neodobravanju iz travnja tebi prestar onda ti nađi nešto što pokazuje da su nakon travnja ipak dobili odobrenje, a ne glupo izmotavanje da je 'možda' u međuvremenu izdano. Da danas izađe članak kako im još nije odobreno ti bi sutra tvrdio kako je to staro i možda je u međuvremenu odobreno.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

-patoji .. mada je samo igra riječi.

-upisuje rok 21-22.. dakle uz ostale 'dokaze' zaključujem da postoji, neovisno što od smjerova ima ili nema, tj nije fejk-lažnjak osoba, dok ovaj s jaruna za primjer je.

-osoba je kvalificirana, stručna, relevantna.. za diskreditaciju treba kvalitetan argument, poželjan u kontekstu-teme, ne to da mu npr smrdi iz usta ili je hdezejac.. mada se u 'čekiranim kućicama' slažem tj osoba može biti u zabludi, luda, interesno.. tj to što je on netko ne znači da je sve što kaže istina ili činjenica i nasuprot njegovom stavu ja sam za cijepljenje, dok sam protiv tog da ti tako imaš selekciju, papinski.. pa eto, ti nešto kažeš i to je tako, .. razmisli ili se upiši na studij jarunaša ako ti je to nadražujuće od kluba obožavateja.

-ono što u kontektsu covida navodi recimo nije ravnozemljaštvo, dok ostale stvari (uklučujući i ravnozemljaštvo) me u vezi te osobe ne zanimaju, jer ovo je tema o cijepljenju, ne o iluminatima, luđacima, interesima i politici.. tj svaki drugi razlog ima drugačiji za-protiv npr ekonomski-biz-politika dok kao saborske teme često za-protiv ovisi o članstvu u klubu, ne o činjenicama ili što sam misliš-vjeruješ.

 

ili ćemo sad svesti na svađu ima ili nema faksa u puli? što ako ima, što ako nema.. tj ako ti je to jedini argument protiv te osobe tad je loš, nije argument, ..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

https://bit.ly/35XJ4CI

Kako to kako to? Zar nisu morali biti negativni test za odlazak i povratak iz Rusije? 

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.6.2021 17:17 (foofajter).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ihush kaže...

-osoba je kvalificirana, stručna, relevantna.. za diskreditaciju treba kvalitetan argument, poželjan u kontekstu-teme, ne to da mu npr smrdi iz usta ili je hdezejac.. m

 Dekan Medicinskog fakulteta u Puli pobornik je neutemeljenih teorija zavjere o koronavirusu - Faktograf.hr

 

"Dekan Medicinskog fakulteta u Puli, name, vjeruje da je ceremonija otvaranja Olimpijskih igara u Londonu 2012. godine najavila pandemiju novog koronavirusa.

“Osobno me je također neugodno iznenadio isječak otvorenja Olimpijskih igara 2012. u Londonu gdje je mnogo neobičnih indicija povezanosti te ceremonije i današnje situacije s Covidom-19!”, rekao nam je u intervjuu, a kasnije nam nije odgovorio na opetovane zahtjeve za pojašnjenjem."

 

Kako ovo kometiraš? Zašto nije dodatno pojasnio na direktne upite?

 

Ide tekst dalje

 

"

Ceremonija otvaranja OI u Londonu, podsjetimo, zamišljena je kao oda britanskoj kulturi i povijesti. Dio programa posvećen je Nacionalnoj zdravstvenoj službi (NHS) i dječjoj literaturi (

). Autorica dječjeg serijala “Harry Potter” JK Rowling pročitala je uvod “Petra Pana”, a zatim su se pojavili i slavni likovi iz dječjih bajki od Cruelle DeVille do Mary Poppins. Međutim, osam godina staro objašnjenje režije nije stalo na put ovakvim tumačenjima:

“Prazni kreveti u bolnici, rasplesane sestre, liječnici i kirurzi, smrt. ^^^^ Sve ovo zvuči užasno poznato, zar ne?????”, citirao je Reuters u svom fact-checku teoretičare zavjere koji su društvenim mrežama širili tezu da su globalne elite 2012. u Londonu zapravo cijelom svijetu najavile svoje planove za fabriciranje pandemije"

 

Zare se tebi ne čini da on samo prenosi gluposti na koje se ughvatio?

 

Meni je ovo ruku pod ruku sa nedavnim upisima na ovoj temi kako je Zemlja ravna ploča...na kraju nisam siguran da li nas tip samo zajebava ili koji k.

Ajmo raščistit ovo, da jedan dekan priznatog i uvaženog medicinskog fakulteta (ne znam gdje će doktori koji završe taj fakultet nači posao) vjeruje da su najavili koronu 2012. na otvaranju OI.

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.6.2021 17:45 (forumaš).
16 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Eh, evo ga smijenili.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ihush kaže...

-upisuje rok 21-22.. dakle uz ostale 'dokaze' zaključujem da postoji, 

 Koje 'ostale dokaze'? Nisi dao niti jedan. Ti osobno zaključuj što želiš, ali ako si odlučio raspravljati s drugima onda daj neki dokaz. Daj dokaz da postoji studij medicine u Puli.

 

Koliko je ljudi do sada diplomiralo medicinu u Puli - nula

Koliko trenutno studenata medicine imaju - nula

Odobrenje za izvođenje nastave medicinskog studija - nemaju

 

Ali studij kao postoji. WTF?!?

 

Ako takvu jednostavnu činjeničnu stvar nisi u stanju razumjeti, nije ni čudo što ti se on čini kao relevantni autoritet, a ono što priča kao nešto što treba razmotriti.

 

Ova korona je ispala kao vojni rok u JNA, odjednom shvatiš među kakvim ljudima živiš.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...
Ova korona je ispala kao vojni rok u JNA, odjednom shvatiš među kakvim ljudima živiš.

 

3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Njemačka uvodi obveznu karantenu za one koji se vraćaju iz Britanije, Portugala, Rusije. Dakle svi idu u karantenu, pa tako i oni cijepljeni.

Cirkus se nastavlja.
 
3 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
foofajter kaže...
Njemačka uvodi obveznu karantenu za one koji se vraćaju iz Britanije, Portugala, Rusije. Dakle svi idu u karantenu, pa tako i oni cijepljeni.

Cirkus se nastavlja.

"Cirkus" je daleko od gotovog. Jedino mi nije baš jasno za Portugal.

3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Samo to ti nije jasno? A to kaj već pola godine mole ljude da se cijepe i onda kad se ljudi cijepe opet moraju u karantenu, to ti je jasno?
16 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
foofajter kaže...
Samo to ti nije jasno? A to kaj već pola godine mole ljude da se cijepe i onda kad se ljudi cijepe opet moraju u karantenu, to ti je jasno?

Naravno. To što se većina ljudi cijepila ne znači da su se svi, kao ni da je cjepivo potpuna zaštita.

Obzirom da stanje u UK i Rusiji nije dobro, jasno mi je za njih, ali mi nije baš jasno toliko za Portugal.

3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Baš mi je drago da podržavaš političare koji si dopuštaju sve i svašta.

Dakle cijelo vrijeme se trubi da će se s covid putovnicama moći putovati bez problema. Motiviraju ljude da se cijepe kako bi mogli putovati, ići na koncerte, utakmice, i sad kad su se ljudi cijepili da bi mogli uživati u tim stvarima, odjednom se priča mijenja i covid putovnice ništ ne znače već ajmo ovčice lagano u karantenu.

Ovo je sad slučaj s Britanijom, Portugalom i Rusijom, a za dva mjeseca kad se delta gama kapa lambda mrtvi isusovi gnjoj proširi, to će uvesti i ostale države. Odmah da ti napomenem da ne spominješ da Britanija i Rusija nisu u EU i da ti je zato čudno što je i Portugal na toj listi.

Samo nek čujem od nekoga da su Ameri glupi. Europljani sve više pokazuju da bi ih trebalo u potpunosti istrijebiti i šteta zraka koji troše.

Nabijem vas sve koji to podržavate.
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.6.2021 20:13 (foofajter).
16 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
foofajter kaže...
Baš mi je drago da podržavaš političare koji si dopuštaju sve i svašta.

Dakle cijelo vrijeme se trubi da će se s covid putovnicama moći putovati bez problema. Motiviraju ljude da se cijepe kako bi mogli putovati, ići na koncerte, utakmice, i sad kad su se ljudi cijepili da bi mogli uživati u tim stvarima, odjednom se priča mijenja i covid putovnice ništ ne znače već ajmo ovčice lagano u karantenu.

Ovo je sad slučaj s Britanijom, Portugalom i Rusijom, a za dva mjeseca kad se delta gama kapa lambda mrtvi isusovi gnjoj proširi, to će uvesti i ostale države. Odmah da ti napomenem da ne spominješ da Britanija i Rusija nisu u EU i da ti je zato čudno što je i Portugal na toj listi.

Samo nek čujem od nekoga da su Ameri glupi. Europljani sve više pokazuju da bi ih trebalo u potpunosti istrijebiti i šteta zraka koji troše.

Nabijem vas sve koji to podržavate.

Kad ti brojevi rastu situacija je jako jednostavna. Kad nisi dovoljno procijepljen isto.

Zato se i prati stanje po zemljeme i definiraju "putovnice" i slično. Zato i nije bilo toliko problema s npr. utakmicama u Mađarskoj za razliku od utakmica u Rusiji.

Tko je ili nije na listi vezano uz EU nema nikakve veze. UK ima veliki rast, kao i Rusija. Srećom u UK je velika procijepljenost pa je smrtnost mala, za razliku od Rusije. Portugal ni nema  neki veliki rast.

12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
foofajter kaže...
Baš mi je drago da podržavaš političare koji si dopuštaju sve i svašta.

Dakle cijelo vrijeme se trubi da će se s covid putovnicama moći putovati bez problema. Motiviraju ljude da se cijepe kako bi mogli putovati, ići na koncerte, utakmice, i sad kad su se ljudi cijepili da bi mogli uživati u tim stvarima, odjednom se priča mijenja i covid putovnice ništ ne znače već ajmo ovčice lagano u karantenu.

Ovo je sad slučaj s Britanijom, Portugalom i Rusijom, a za dva mjeseca kad se delta gama kapa lambda mrtvi isusovi gnjoj proširi, to će uvesti i ostale države. Odmah da ti napomenem da ne spominješ da Britanija i Rusija nisu u EU i da ti je zato čudno što je i Portugal na toj listi.

Samo nek čujem od nekoga da su Ameri glupi. Europljani sve više pokazuju da bi ih trebalo u potpunosti istrijebiti i šteta zraka koji troše.

Nabijem vas sve koji to podržavate.

Tebi je tesko shvatit da drzave unutar EU nemaju ista pravila provodenja mjera cjepljenja. Kada bi cjepljenje bilo obavezno, ovakvih gluposti nebi bilo. Virus bi bio zaustavljen u samom zacetku i nebi imao ''materijala'' za sirit se. Posto je moderno davat ljudima na izbor oko stvari za koje nemaju veze, imas to sta imas.

Facebook doktori i youtuberi su napravili da je sve teorija zavjere i onda je neobrazovane lako zakaciti na takve pizdarije pa uzrokovat da najveci izum u povijesti medicine ( cjepivo ) bude odbijan zbog koje kakvih antivaxxer grupa. 

Ovakvim liberalnim stavovima samo se dovodi do gluposti, odnosno, dobit cemo nedovoljnu procijepljenost. Sta ce direktno dovest do sirenja virusa i njegovima konstantnim mutiranjem u nove sojeve... Jedan soj bude zaobisao imunitet stvoren cjepivom i ajmo jovo nanovo. 

 

Dovoljno se vidi kakva je situacija sa izborima, gdje puk bira. Galaktickim razmjerom je gore davat na izbor cjepivo ili ne.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Pomalo Her SimeKz, pomalo, znam da se neki ovdje get offaju na to da imaju sto manje slobode, al pomalo.

Battlelog: D3lBoy-00
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
D3lBoy kaže...

Pomalo Her SimeKz, pomalo, znam da se neki ovdje get offaju na to da imaju sto manje slobode, al pomalo.

Nema tu veze sa slobodama. Tu ima veze da sa takvim stvarim ne mozes imat izbora.

 

Doma ti dode plinoinstalater. Jel mu sjedis za usima cijeli dan i tupis kako nesto treba radit? Ne... jer je covjek strucnjak i platio si ga za to.

Ides u dobar restoran jer je tamo vrhunski kuhar. Nejdes mu u kuhinju pametovat kako treba sta spremit.

Ne vidim da ikome pada na pamet vadit mast kirurgu prije i nakon zahvata. 

 

Ne razumijem od kuda potpunom laiku ideja da je on iznadd bilo kojeg strucnjaka, pa cak i najobicnijeg laboranta u laboratoriju. 

 


Nema tu Her ovaj ili onaj. Samo logika. Jer ovakve stvari na globalnoj razini se rjesavaju na takav nacin, a ne davanje izbora. Jer da se ikome davao izbor za polio, tuberkulozu, difteriju, tetanus i pertusis sada bi nas 1/3 bilo na jordanovcu, 1/3 na rebru a 1/3 pokopana. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Govorim za ovo "Kada bi cjepljenje bilo obavezno, ovakvih gluposti nebi bilo."

Dođe ti plinoinstalater ti ga možeš odbiti i dat njemu komentar zasto mislis da ti ne treba, validan ili ne.
Vrhunskog kuhara također možeš posrat, validno ili ne. Iako su jela dobro napravljena jer je vrhunski kuhar, dovoljno je da jednom dobiješ proljevcinu i sve padne u vodu.

I to je sloboda, izbora i govora. Ako cemo ukidati necja prava na slobodu šta onda mene prijeci da nekom ukidam slobodu za nešto što meni ili nekoj mojoj grupi ili stranci smeta?

Battlelog: D3lBoy-00
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...
ihush kaže...

-upisuje rok 21-22.. dakle uz ostale 'dokaze' zaključujem da postoji, 

 Koje 'ostale dokaze'? Nisi dao niti jedan. Ti osobno zaključuj što želiš, ali ako si odlučio raspravljati s drugima onda daj neki dokaz. Daj dokaz da postoji studij medicine u Puli.

 

Koliko je ljudi do sada diplomiralo medicinu u Puli - nula

Koliko trenutno studenata medicine imaju - nula

Odobrenje za izvođenje nastave medicinskog studija - nemaju

 

Ali studij kao postoji. WTF?!?

 

Ako takvu jednostavnu činjeničnu stvar nisi u stanju razumjeti, nije ni čudo što ti se on čini kao relevantni autoritet, a ono što priča kao nešto što treba razmotriti.

 

Ova korona je ispala kao vojni rok u JNA, odjednom shvatiš među kakvim ljudima živiš.

 -koliko do sada? -nula, novi studij, tek počeo..

-koliko studenata imaju? .. upis.

-odobrenje nemaju? kako?

.. postoji, to što do 'jučer' nije postojao vrijedi za sve, pa tako i za taj studij, postoji kad se stvori, ne prije.

-ja nisam dao dokaze? ti diskreditiraš osobu zaključkom da studij ne postoji.. dok po medijima vidimo da postoji, osnovan, započet. Naravno da nije prije postojao, kvaka-22 ako je sad oformljen. .. odnosno, ti si taj koji je iznio tvrdnju za koju koliko vidim nemaš dokaza, ne ja pa da moram dokazivati nešto, naprotiv, ti si taj koji to trebaš ili ti je jasno da si promašio pa skrećeš-izvrćeš itd.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
SimeKZ kaže...
D3lBoy kaže...

Pomalo Her SimeKz, pomalo, znam da se neki ovdje get offaju na to da imaju sto manje slobode, al pomalo.

Nema tu veze sa slobodama. Tu ima veze da sa takvim stvarim ne mozes imat izbora.

 

Doma ti dode plinoinstalater. Jel mu sjedis za usima cijeli dan i tupis kako nesto treba radit? Ne... jer je covjek strucnjak i platio si ga za to.

Ides u dobar restoran jer je tamo vrhunski kuhar. Nejdes mu u kuhinju pametovat kako treba sta spremit.

Ne vidim da ikome pada na pamet vadit mast kirurgu prije i nakon zahvata. 

 

Ne razumijem od kuda potpunom laiku ideja da je on iznadd bilo kojeg strucnjaka, pa cak i najobicnijeg laboranta u laboratoriju. 

 


Nema tu Her ovaj ili onaj. Samo logika. Jer ovakve stvari na globalnoj razini se rjesavaju na takav nacin, a ne davanje izbora. Jer da se ikome davao izbor za polio, tuberkulozu, difteriju, tetanus i pertusis sada bi nas 1/3 bilo na jordanovcu, 1/3 na rebru a 1/3 pokopana. 

 I nedostatak kretanja/vježbanja, nezdrava prehrana, pušenje itd je isto kontra preporuka struke, jel onda ljudi koji to rade zapravo poručuju da ne vjeruju struci ili? Zamisli kako bi bolnice bile manje popunjene kada bi ljudi zdravije živjeli. Recimo da se uvede da ljudi s određenim indeksom tjelesne mase ne smiju u restorane, da ljudi koji puše ne smiju u klubove i prostore gdje je velik broj ljudi koje tako čine pasivnim pušačima itd.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.6.2021 8:30 (Hazar).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Old Iggy kaže...

Naravno. To što se većina ljudi cijepila ne znači da su se svi, kao ni da je cjepivo potpuna zaštita.

To što postoje necijepljeni nije argument za to da i cijepljeni moraju u karantenu.

 

Cjepivo nije potpuna zaštita? Kad pričamo o karanteni, onda je ta izjava ok, a kad pričamo o efikasnosti cjepiva onda je ta izjava antivaxerska jer uz cjepivo možeš biti pozitivan, ali nema dokaza da širiš virus.

 

Ljudi, zar vi ne shvaćate da su upravo ovakve ludosti odbile više ljudi od cijepljenja nego svi antivaxeri zajedno!?

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hazar kaže...
SimeKZ kaže...
D3lBoy kaže...

Pomalo Her SimeKz, pomalo, znam da se neki ovdje get offaju na to da imaju sto manje slobode, al pomalo.

Nema tu veze sa slobodama. Tu ima veze da sa takvim stvarim ne mozes imat izbora.

 

Doma ti dode plinoinstalater. Jel mu sjedis za usima cijeli dan i tupis kako nesto treba radit? Ne... jer je covjek strucnjak i platio si ga za to.

Ides u dobar restoran jer je tamo vrhunski kuhar. Nejdes mu u kuhinju pametovat kako treba sta spremit.

Ne vidim da ikome pada na pamet vadit mast kirurgu prije i nakon zahvata. 

 

Ne razumijem od kuda potpunom laiku ideja da je on iznadd bilo kojeg strucnjaka, pa cak i najobicnijeg laboranta u laboratoriju. 

 


Nema tu Her ovaj ili onaj. Samo logika. Jer ovakve stvari na globalnoj razini se rjesavaju na takav nacin, a ne davanje izbora. Jer da se ikome davao izbor za polio, tuberkulozu, difteriju, tetanus i pertusis sada bi nas 1/3 bilo na jordanovcu, 1/3 na rebru a 1/3 pokopana. 

 I nedostatak kretanja/vježbanja, nezdrava prehrana, pušenje itd je isto kontra preporuka struke, jel onda ljudi koji to rade zapravo poručuju da ne vjeruju struci ili? Zamisli kako bi bolnice bile manje popunjene kada bi ljudi zdravije živjeli. Recimo da se uvede da ljudi s određenim indeksom tjelesne mase ne smiju u restorane, da ljudi koji puše ne smiju u klubove i prostore gdje je velik broj ljudi koje tako čine pasivnim pušačima itd.

 Osim hrvatskom zdravstvu, kome specificno prijeti covjek za tumorom, kancerogenom bolescu, pretiloscu ili slomljenom nogom?

Kome prijeti covjek sa virusnom bolescu koja se siri sa covjeka na covjeka?
Nemoj poistovjecivati takve stvari. Iako se slazem generalno sa tobom da se zdravstvenu struku ne slusa dovoljno.

Slazem se sa Simetom da su se neke slobode uzele zdravo za gotovo i zato smo tu gdje jesmo. Jedan od najdrazih citata mi je "Demokracija je sustav u kojem pametan i budala imaju jednak glas". 

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.6.2021 8:45 (sexytoiletpaper).
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
D3lBoy kaže...

Govorim za ovo "Kada bi cjepljenje bilo obavezno, ovakvih gluposti nebi bilo."

Dođe ti plinoinstalater ti ga možeš odbiti i dat njemu komentar zasto mislis da ti ne treba, validan ili ne.
Vrhunskog kuhara također možeš posrat, validno ili ne. Iako su jela dobro napravljena jer je vrhunski kuhar, dovoljno je da jednom dobiješ proljevcinu i sve padne u vodu.

I to je sloboda, izbora i govora. Ako cemo ukidati necja prava na slobodu šta onda mene prijeci da nekom ukidam slobodu za nešto što meni ili nekoj mojoj grupi ili stranci smeta?

Ja nisam govorio o tome jel mozes nekoga odbiti ili ne. Pricam o tome da ces uvijek zvati strucnjaka iz svog polja da obavi posao za koji je zaduzen i neces mu pametovat sta i kako da radi. 

 

Slobode si se odrekao onaj tren kada si se rodio. Posto zivis u drzavi od koje imas benefite, no ona za uzvrat nesto trazi od tebe.

 

Cijepljenje u ovakvim situacijama je bez predmetno najbolje kaj imamo. Totalna je glupost kada netko odbije cjepivo. U tom slucaju, obolis li od covida i imas teske simptome, nejdi u bolnicu... Zasto bi isao ako te ti ljudi lazu(?)

 

@mrbic

 

Ljude od cijepljenja je odbilo manjak obrazovanja. Cjepivo mozes nekako usporediti sa djelovanjem antibiotika, samo gledajuci siru sliku.

Kada dobijes antibiotik, onda ga pijes kroz 10 dana. Ako u trecem danu ti odlucis prestat jer se osjecas bolje direktno utjeces da u organizmu nemas dovoljnu koncentraciju antibiotika da djeluje na bakteriju. Samim tim se dovodis u opasnost da bakterija razvije rezistenciju i postane jos opasnija. Sve zbog nemara i pametovanja.

 

Kad povuces crtu, ista stvar je u vezi cjepiva. Ako se brzo ne cjepi dovoljna kolicina ljudi, dobit ces isti efekt.

 

No jbg. Magneti, signali, cipiranje i ostalo dovode do toga. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.6.2021 8:58 (SimeKZ).
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
SimeKZ kaže...

 

 

No jbg. Magneti, signali, cipiranje i ostalo dovode do toga. 

 

I reći će da se ne cijepe zbog nedovoljne istraženosti cjepiva. No to je samo izgovor. Ne bi se cijepili ni inače. Ako nije obavezno, znači da je nebitno jel.

Vidimo to i po količini cijepljene djece protiv npr. HPVa - direktnog uzročnika 6 vrsta karcinoma. A potpuno je besplatno.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.6.2021 9:09 (Bitanga).
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bitanga kaže...
SimeKZ kaže...

 

 

No jbg. Magneti, signali, cipiranje i ostalo dovode do toga. 

 

I reći će da se ne cijepe zbog nedovoljne istraženosti cjepiva. No to je samo izgovor. Ne bi se cijepili ni inače. Ako nije obavezno, znači da je nebitno jel.

Vidimo to i po količini cijepljene djece protiv npr. HPVa - direktnog uzročnika 6 vrsta karcinoma. A potpuno je besplatno.

Kaj se tice HPVa. Jos je veci debilizam kada roditelji odbijaju cjepivo za musku djecu. Jer, zasto bi muska djeca to primala. Dok je kako ti kazes direktni uzrocnik karcinoma. Od kojih je karcinom glave i vrata jedan od najgorih. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
SimeKZ kaže...
D3lBoy kaže...

Govorim za ovo "Kada bi cjepljenje bilo obavezno, ovakvih gluposti nebi bilo."

Dođe ti plinoinstalater ti ga možeš odbiti i dat njemu komentar zasto mislis da ti ne treba, validan ili ne.
Vrhunskog kuhara također možeš posrat, validno ili ne. Iako su jela dobro napravljena jer je vrhunski kuhar, dovoljno je da jednom dobiješ proljevcinu i sve padne u vodu.

I to je sloboda, izbora i govora. Ako cemo ukidati necja prava na slobodu šta onda mene prijeci da nekom ukidam slobodu za nešto što meni ili nekoj mojoj grupi ili stranci smeta?

Ja nisam govorio o tome jel mozes nekoga odbiti ili ne. Pricam o tome da ces uvijek zvati strucnjaka iz svog polja da obavi posao za koji je zaduzen i neces mu pametovat sta i kako da radi. 

 

Slobode si se odrekao onaj tren kada si se rodio. Posto zivis u drzavi od koje imas benefite, no ona za uzvrat nesto trazi od tebe.

 

Cijepljenje u ovakvim situacijama je bez predmetno najbolje kaj imamo. Totalna je glupost kada netko odbije cjepivo. U tom slucaju, obolis li od covida i imas teske simptome, nejdi u bolnicu... Zasto bi isao ako te ti ljudi lazu(?)

 

@mrbic

 

Ljude od cijepljenja je odbilo manjak obrazovanja. Cjepivo mozes nekako usporediti sa djelovanjem antibiotika, samo gledajuci siru sliku.

Kada dobijes antibiotik, onda ga pijes kroz 10 dana. Ako u trecem danu ti odlucis prestat jer se osjecas bolje direktno utjeces da u organizmu nemas dovoljnu koncentraciju antibiotika da djeluje na bakteriju. Samim tim se dovodis u opasnost da bakterija razvije rezistenciju i postane jos opasnija. Sve zbog nemara i pametovanja.

 

Kad povuces crtu, ista stvar je u vezi cjepiva. Ako se brzo ne cjepi dovoljna kolicina ljudi, dobit ces isti efekt.

 

No jbg. Magneti, signali, cipiranje i ostalo dovode do toga. 

 Obrazovni sustav te je dobro indoktrinirao kad vjeruješ u sve te pizdarije i kad tolikom silom braniš tu sprdnju od "struke".

 Kažeš da je "manjak obrazovanja" razlog zašto se ljudi manje cijepe? Tu si u pravu, samo pod "manjkom obrazovanja" napiši "manjkom indoktrinacije".

 Totalno zaluđen um ne može vidjeti dalje od onoga što mu "struka", odnosno "obrazovni" sustav servira.

 Ne krivim te ništa, nije sramota biti prevaren, ali ono što možeš napraviti je samo otvoriti oči, duboko udahnuti i samo preispitati ono što su ti godinama usađivali.....

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
SimeKZ kaže...

Kaj se tice HPVa. Jos je veci debilizam kada roditelji odbijaju cjepivo za musku djecu. Jer, zasto bi muska djeca to primala. Dok je kako ti kazes direktni uzrocnik karcinoma. Od kojih je karcinom glave i vrata jedan od najgorih. 

 

Da, mislim da i karcinom penisa kao jedan od tih famoznih 6 ne zvuči zabavno niti jednom muškarcu :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice