Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV: zaključana tema

poruka: 1.795
|
čitano: 204.724
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV: ".
10 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Mladen kaže...

Zar nije Božinović rekao da će organizirati prijevoz za one koji moraju raditi ? (samo za njih).

 

Imaju linije i prijevoz unutar Zagreba, na ZET-u ima popis linija, ali nema linija van grada. 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
15 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

Nadam se da neće dugo potrajati ovo stanje. Ovako na duže staze neće ići. Ljudi će početi "pucati". Gubiti strpljenje. Strahovito pati gospodarstvo...

Nadalje, ono što se nikako ne smije dogoditi su nestašice hrane. Lanac opskrbe ne smije biti prekinut. Za sada je što se toga tiče situacija dobra čini mi se.

 

U nezavidnoj smo situaciji. Cijeli svijet. Nepoštivanje karantene i eventualni talijanski scenarij ili karantena u "nedogled". Ili pak svako toliko proglašavanje karantene jer situacija se može smiriti, ali dok svijet doslovno ne bude čist što se tiče COVID-19 koronavirusa uvijek postoji mogućnost ponovnog izbijanja pandemije. Dakle, jedino rješenje je učinkovito cjepivo kao prevencija ili barem učinkoviti lijek. A tu je i ona riskantna opcija postupnog širenja zaraze i u konačnici tzv. imuniteta krda. Gadno, gadno...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Ne razumijem zašto se strategija nečinjenja ništa i žrtvovanja velikog broja ljudi naziva imunitetom krda. I kad se cijepiš imaš imunitet krda, to nije specifičnost ovog pristupa. I ako ćemo oboljevati pomalo, što je trenutna strategija, na kraju ćemo doći do imuniteta krda. Svi putevi vode tamo.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Mene brine zašto već duže vremena imamo samo pet izlječenih?
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Pa nemamo ni umrlih puno. U početku je bilo svega par zaraženih i sada je ta prva tura došla do kraja. Završeni su uvijek s odmakom 2-3 ili više tjedana. Ni Njemačka do neki dan nije imala skoro ništa završenih slučajeva, ali sad su krenuli.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
itomic009 kaže...

 Sad već pretjeruju s glupostima ! Zabranjeno biti van mjesta prebivališta. A što je s urednim podstanarstvom i prijavljenim boravištem ?? Šta sad trebam ići kod svojih da nas bude 4 doma tamo, a sad sam sam i izoliran !! Kakve logike ima ova mjera ?? Jedno je ne kretati se između gradova a drugo da ne možeš biti sam u stanu koji uredno iznajmljuješ!! Gdje je tu logika da ne budem sam u stanu nego da se vraćam kući ??

 Mene prpa jer nisam prijavljen (ZG), a SB tablica.

 

Moram raditi jebote. Šef je uzeo podatke prošli tjedan pa će nam izdati propusnice.

 

Više me strah poslodavca i represivnog aparata nego virusa.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
9 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:
Moj PC  
1 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
digitall kaže...

 Nisu baš 100 godina, po broju slučajeva su oko dva tjedna ispred nas. 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
9 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC

i da je zarazeno svih 10 milijuna ili koliko ih vec ima, jos uvijek su 100 godina ispred nas i uvijek ce biti

 

starce zakljucat, zivjet normalno, kad prode polako ih pustat van i aj bok

4 godine
odjavljen
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
digitall kaže...

 Bili su i talijani 100g ispred nas, sad ih umire 500-700 dnevno. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
9 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
SimeKZ kaže...
digitall kaže...

 Bili su i talijani 100g ispred nas, sad ih umire 500-700 dnevno. 

 umrli bi za par mjeseci svakako

a talijani su 100 godina iza nas btw

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.3.2020 10:47 (digitall).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC

Jebi ga, navikli su biti nedodirljivi, sad im se teško naviknuti da virus zaboli briga za društveni položaj...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
12 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Evo s obzirom da se u pošte i ljekarne više ne može bez maske za lice, zna li netko gdje ih nabaviti, gdje god pogledam je rasprodano?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

Dost dobro pitanje

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC

a napeto ljudima...

 

o tempora, o mores....

Ju je je? Je ju je!
11 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
digitall kaže...
SimeKZ kaže...
digitall kaže...

 Bili su i talijani 100g ispred nas, sad ih umire 500-700 dnevno. 

 umrli bi za par mjeseci svakako

a talijani su 100 godina iza nas btw

baš lupetaš, ovi 100 godina ispred, oni 100 godina iza... tako općeniti zaključci nemaju nikakvog smisla

ako baš hoćeš tako o zdravstvu u stotinama godina, guglaj andriju štampara - gdje su bili i jedni i drugi kad je on uspostavljao temelje, ne samo našeg, nego i svjetskog zdravstva i epidemiologije

15 godina
odjavljen
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
darkborg kaže...
Evo s obzirom da se u pošte i ljekarne više ne može bez maske za lice, zna li netko gdje ih nabaviti, gdje god pogledam je rasprodano?

Ja masku nemam, a na kroničnoj sam terapiji i uskoro će mi trebati lijek. Zadnji put kad sam bio u ljekarni, masku nisam kupio jer su tad tupili da ne kupujemo jer ne štite. I što sad? Zbog takvih stvari će netko na kraju izgubiti živce, pa će biti sranja.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
protjeran
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
darkborg kaže...
Evo s obzirom da se u pošte i ljekarne više ne može bez maske za lice, zna li netko gdje ih nabaviti, gdje god pogledam je rasprodano?

Napravis sam kuci, bitno da izgleda ko maska, ko da ce iko pregledavat jel atestirana 

14 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
A sto mislite o ovoj hahaha
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
ansha kaže...
darkborg kaže...
Evo s obzirom da se u pošte i ljekarne više ne može bez maske za lice, zna li netko gdje ih nabaviti, gdje god pogledam je rasprodano?

Napravis sam kuci, bitno da izgleda ko maska, ko da ce iko pregledavat jel atestirana 

 Anša, jesi napravio custom loop ?

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.3.2020 13:06 (DarthMarkus).
14 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC

gubica-prkno ?

 

 

 

bez uvrede Ansha, ne mislim da si živinče, ali onak, bolje zvuči...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.3.2020 13:20 (Stric_Jura).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
ansha kaže...

Napravis sam kuci, bitno da izgleda ko maska, ko da ce iko pregledavat jel atestirana 

Meni je palo napamet koristiti buff za prvi odlazak u ljekarnu, pa kupiti ako imaju. Ako u ljekarni nemaju, onda je mjera neprovediva - nek zatvore ljekarne i dostavljaju ili nađu drugu alternativu mjeri koju nije moguće provesti.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
11 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Evo ovdje kod mene u Rovinju,prekinute su autobusne linije. A velika vecina radnika iz moje firme, dolazi iz Pule, Kanfanara, Rovinjskog sela itd sa busnom linijom. Tocnije radi se o prehrambenoj industriji. Kada su radnici pitali sta i kako sada,rekli su, snadjite se ili uzmite godisnji ili bolovanje. Mislim da to nije lijep odgovor jedne jake firme kao sto je Podravka. Valjda ce nam srediti neke propusnice i autobus za radnike koji ovise o njemu. Meni nije problem, imam auto. Ali kako ce ovi drugi koji nemaju prijevoza, nemam pojma.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

https://www.24sata.hr/news/gradovi-se-samo-iznimno-smiju-napustiti-tu-skinite-propusnicu-682765

 

Kao scenarij iz filma katastrofe. Opasnost je stvarna (Italija, nedisciplina), ali ne mogu se oteti dojmu da nas se drži budalama, "voza" nas se. Drastična ograničenja... Ali opet, ako su to riješili Kinezi na taj način, valjda i mi možemo. Ali nema kraja bez stvaranja imuniteta većine...

 

E, ironije li... Kako li se zadnjih godina Zapad opustio sa liberalizmom i slobodama. A došao je dan kada se ograničava i propisuje osnovno kretanje.

 

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
MrBlc kaže...
ansha kaže...

Napravis sam kuci, bitno da izgleda ko maska, ko da ce iko pregledavat jel atestirana 

Meni je palo napamet koristiti buff za prvi odlazak u ljekarnu, pa kupiti ako imaju. Ako u ljekarni nemaju, onda je mjera neprovediva - nek zatvore ljekarne i dostavljaju ili nađu drugu alternativu mjeri koju nije moguće provesti.

 Pa puto toga je realno neprovedivo=nema smisla, a maske realno nit ne moš kupit ili rasprodano.Dakle kaj onda imaš nego cirkus, kao ovo sa blokiranjem gradskog prevoza ili zabrana napuštanja boravišta itd.Recimo ako netko živi u Zaprešiču(za čudno božje ima i takvih čudnih ljudi), a ide na posel u Zagreb sa gradskim ili međugradskim prevozom.Dakle kak da sad ta osoba dojde na posel, sa helikopterom ili na koji način fučkaj ga sad, možda ipak teleportacija itd.

 

Realno za ovakvu situaciju nemamo dobrih rješenja, kaj god napraviš ne valja a dalje o propadanju blokiranih poslova ili biznisa da ne pričamo.Kud se god okreneš ista situacija, pogotovo u Americi gdje je zbrka i cirkus znatno veči nego u Hrvatskoj.

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC

Ograničenja su uvedana zato jer su ljudi neodgovorni. Da su se svi držali preporuka ostali bi na preporukama.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
6 godina
protjeran
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Visak kaže...

Ograničenja su uvedana zato jer su ljudi neodgovorni. Da su se svi držali preporuka ostali bi na preporukama.

 Ovo ni F. Nietzsche ne bi bolje napisao.... 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
15 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC

Istina, istina, istina! No, opet... Sloboda, u ovom trenu - HaHa! (stavite sliku Barta )

15 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

Još nešto bitno. Što stvarno netko misli da će se ljudi (apsolutno svatko) u bilo kojoj državi bespogovorno pridržavati mjere samoizolacije? Ljudi teže kršenju pravila iz raznih razloga. Ovo očito slijedi svakoj državi sa većim porastom broja oboljelih.

Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice