Bitcoin premašio 7.000 dolara – gledamo li novi "d

poruka: 32
|
čitano: 7.982
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bitcoin premašio 7.000 dolara – gledamo li novi "d".
16 godina
odjavljen
offline
Bitcoin premašio 7.000 dolara – gledamo li novi "d

Cekamo da se graficke kartice vrate gamerima...

Freak Show Inc.
 
31 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Bitcoin premašio 7.000 dolara – gledamo li nov
Bankari o spekulacijama😵😵
Believe Those Who Are Seeking the Truth doubt Those Who Find It!
Moj PC  
20 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Bitcoin premašio 7.000 dolara – gledamo li nov
Friday kaže...

Cekamo da se graficke kartice vrate gamerima...

 

Kaže mi jedan čovjek iz teretane da kad prođe ta groznica da će imati jeftinih grafičkih, pa da mu se obratim ako želim jednu-dvije-tri 

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.11.2017 12:55 (Dex.pwn).
15 godina
offline
Re: Bitcoin premašio 7.000 dolara – gledamo li nov
i dalje ne razumijem kako netko moze usporedjivat trziste od 100 miljardi sa trzistem od 3000 miljardi. osnove ekonomije...
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Bitcoin premašio 7.000 dolara – gledamo li novi "d

Jasno je da gledamo. Veliki igrači su uložili (za njih sitan) novac i sada čekaju da se pojave naivne ovčice. Ali naivnih ovčica još nema. Malo zato što više nisu tako naivne, a malo jer im nije jasno u što bi to uložili. Već ih i naziv plaši. "Kriptovaluta - nešto je tu skriveno, a ja neznam što. Držim se ja dalje od toga." Ali veliki ne žele izgubit svoj novac i zato moraju stvar dovest do razine na kojoj će pohlepa nadvladati strah od nepoznatog.

 

Gdje je ta razina veliki znaju kad im se naivne ovčice pojave da bi uložile. Onda sljedi izračun koliko naivci imaju love za uložit i kad to potroše sljedi uobičajni scenario.

 

Jasno, cjeloj priči mogu se pridružit i vižljasti pojedinci koji će i za sebe znat izvuć određenu dobit. Samo ne smiju biti (pre)pohlepni.

 

A bankarske izjeva kako je to samo prazna slama? Pa vjerovatno je to pila naopako. Naime dosadašnja uobičajna retorika nije polučila željene rezultate pa ajde da stvar izokrenemo.

 

I što će na kraju ostat od kriptovaluta? Pa vjerovatno nešto hoće. Krije se tu nešto zanimljivo. Vrjeme će pokazati što. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.11.2017 13:41 (markoBT).
 
0 3 hvala 1
16 godina
offline
Bitcoin premašio 7.000 dolara – gledamo li novi "d

Ne znam jel balon ili nije,ali znam da sam se zajebao jer 2010 nisam kupio bitcoina za 2000 kn. 

Moj PC  
16 0 hvala 0
14 godina
offline
Bitcoin premašio 7.000 dolara – gledamo li novi "d

Mene zanima postoji li sansa da druge kriptovalute zadrze ili povecaju vrijednost ako bitcoin propadne ili ce ih sve povuci za sobom

It aint what you dont know that gets you into trouble. Its what you know for sure that just aint so
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Bitcoin premašio 7.000 dolara – gledamo li nov
Friday kaže...

Cekamo da se graficke kartice vrate gamerima...

 Halelujah!!!

11 godina
offline
Bitcoin premašio 7.000 dolara – gledamo li novi "d

Kada se pojave reklamni članci u medijima za "mase", znači da je pumpanje vrijednosti završeno i uskoro kreće striženje.

index.hr, bitkoin članci i "mogli ste zaraditi miljaaaarde".

 

No, dobro, pretpostavljam da su oni koji su dizali kredite za ulaganje u investicijske fondove uštedjeli dovoljno da nisu morali uzimati kredit i za bitkoine.

 
6 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Bitcoin premašio 7.000 dolara – gledamo li novi "d

Prije godinu i pol sam uzeo 5 komada za oko 2k USD i rekao eto neka stoje pa što bude.. sad je pitanje dal da stoje još, a sve me strah tog balona. Eh ta pohlepa. 

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bitcoin premašio 7.000 dolara – gledamo li nov
Roby.C kaže...

Prije godinu i pol sam uzeo 5 komada za oko 2k USD i rekao eto neka stoje pa što bude.. sad je pitanje dal da stoje još, a sve me strah tog balona. Eh ta pohlepa. 

 Ja bi to digo i stavio sve na dva para.

14 godina
protjeran
offline
Re: Bitcoin premašio 7.000 dolara – gledamo li nov
Roby.C kaže...

Prije godinu i pol sam uzeo 5 komada za oko 2k USD i rekao eto neka stoje pa što bude.. sad je pitanje dal da stoje još, a sve me strah tog balona. Eh ta pohlepa. 

Izlazi, 30+K $ profita, dobar poso...

6 godina
offline
Re: Bitcoin premašio 7.000 dolara – gledamo li nov
Roby.C kaže...

Prije godinu i pol sam uzeo 5 komada za oko 2k USD i rekao eto neka stoje pa što bude.. sad je pitanje dal da stoje još, a sve me strah tog balona. Eh ta pohlepa. 

 Ako te toliko strah, pola prodaj, a pola čuvaj, svejedno ćeš biti u dobitku i to velikom

Trust nobody, become the best !
15 godina
offline
Re: Bitcoin premašio 7.000 dolara – gledamo li nov
stvar je jednostavna...NEMA prosjecnih ljudi kao investitora , NEMA bubbla. market cap od 100 miljardi je sitnis, da bi se postigla likvidnost koju trebaju ozbiljni investitori. dakle nemamo ni njih. ergo fale 2 kljucna elementa za bubble.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin premašio 7.000 dolara – gledamo li nov
crozoki kaže...
Roby.C kaže...

Prije godinu i pol sam uzeo 5 komada za oko 2k USD i rekao eto neka stoje pa što bude.. sad je pitanje dal da stoje još, a sve me strah tog balona. Eh ta pohlepa. 

 Ja bi to digo i stavio sve na dva para.

 Ma sve na Napoli, daju više od 3 gola. Ili ako si baš hazarder, sve na Lazio i Bog da te vidi 

Why so serious?
8 godina
protjeran
offline
Re: Bitcoin premašio 7.000 dolara – gledamo li nov
Friday kaže...

Cekamo da se graficke kartice vrate gamerima...

 Ja nerazumjem zasto nvidia i amd ne naprave vise kartice nego sve u nekom ogranicenju i onda dolazi do porasta cijena. Vise kartica vise love...

15 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin premašio 7.000 dolara – gledamo li nov
Kresimir4 kaže...
Friday kaže...

Cekamo da se graficke kartice vrate gamerima...

 Ja nerazumjem zasto nvidia i amd ne naprave vise kartice nego sve u nekom ogranicenju i onda dolazi do porasta cijena. Vise kartica vise love...

 Zato jer ograničena količina nečega automatski povlači veću cijenu, zakon ponude i potražnje. Zato što je trenutno bitcoin manija, nema dovoljno grafičkih na tržištu za minanje, kamoli za ostale svrhe. Upravo zato što ih je malo i brzo se rasprodaju, cijena im raste. Tako je moguće da grafička kartica, koja je objektivno slabija, radi veće potražnje košta više od druge, jače, kartice.

Why so serious?
8 godina
odjavljen
offline
Bitcoin premašio 7.000 dolara – gledamo li novi "d

banke na aparatima nek balon postane jos veci ajmo hypeeeeeeeeeeeeeeee

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bitcoin premašio 7.000 dolara – gledamo li nov
Roby.C kaže...

Prije godinu i pol sam uzeo 5 komada za oko 2k USD i rekao eto neka stoje pa što bude.. sad je pitanje dal da stoje još, a sve me strah tog balona. Eh ta pohlepa. 

 Najpametnije prodati  1-2 da izvučeš uloženo, a ostalo kako god... ostaješ u dobitku...

15 godina
offline
Bitcoin premašio 7.000 dolara – gledamo li novi "d

Peru se novci, kupuju se manje vrjedne kriptovalute u nadi da če im cijena porasti itd.

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bitcoin premašio 7.000 dolara – gledamo li nov
Ajd nek pukne, pa da već jednom bar jeftino kupim taj bitcoin ;)
12 godina
odjavljen
offline
Re: Bitcoin premašio 7.000 dolara – gledamo li nov
Roby.C kaže...

Prije godinu i pol sam uzeo 5 komada za oko 2k USD i rekao eto neka stoje pa što bude.. sad je pitanje dal da stoje još, a sve me strah tog balona. Eh ta pohlepa. 

 

Kaj će s porezom bit? Sam da Plenki ne dođe na Bug, gotov si onda 

16 godina
offline
Re: Bitcoin premašio 7.000 dolara – gledamo li nov
To je za njega visa matematika. Tip je dudek
14 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin premašio 7.000 dolara – gledamo li nov
stirko55 kaže...

Mene zanima postoji li sansa da druge kriptovalute zadrze ili povecaju vrijednost ako bitcoin propadne ili ce ih sve povuci za sobom

 To je glavni problem. Ako trenutna cijena odrazava stvarnu vrijednost, zadrzat ce je. Problem je sto skoro sve nemaju gotov proizvod vec tek rade na tome i trebaju tek da opravdaju trenutnu cijenu.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin premašio 7.000 dolara – gledamo li nov
Dex.pwn kaže...
Roby.C kaže...

Prije godinu i pol sam uzeo 5 komada za oko 2k USD i rekao eto neka stoje pa što bude.. sad je pitanje dal da stoje još, a sve me strah tog balona. Eh ta pohlepa. 

 

Kaj će s porezom bit? Sam da Plenki ne dođe na Bug, gotov si onda 

 

Mene isto zanima sto je s porezom. Na bitcointalk croatia sam vidio da ljudi placaju porez, prijavljuju JOPPD obrasce. Nista mi to nije jasno. na koji iznos, i kako uopce dokazati koliko si uplatio, koliko dobio nazad itd. Koja ludost. A i ne kuzim, da si u mijenjacnici kupio dolare kad su bili niski i prodao kad se povecao, pa ne bi trebao platiti nikakav porez?

14 godina
offline
Re: Bitcoin premašio 7.000 dolara – gledamo li nov
list kaže...
Dex.pwn kaže...
Roby.C kaže...

Prije godinu i pol sam uzeo 5 komada za oko 2k USD i rekao eto neka stoje pa što bude.. sad je pitanje dal da stoje još, a sve me strah tog balona. Eh ta pohlepa. 

 

Kaj će s porezom bit? Sam da Plenki ne dođe na Bug, gotov si onda 

 

Mene isto zanima sto je s porezom. Na bitcointalk croatia sam vidio da ljudi placaju porez, prijavljuju JOPPD obrasce. Nista mi to nije jasno. na koji iznos, i kako uopce dokazati koliko si uplatio, koliko dobio nazad itd. Koja ludost. A i ne kuzim, da si u mijenjacnici kupio dolare kad su bili niski i prodao kad se povecao, pa ne bi trebao platiti nikakav porez?

 Koliko sam ja shvatio citajuci po drugim portalima i forumima placa se otprilike 30% na ukupni iznos koji isplatis, sta je po meni suludo. Sto se tice ovoga sto si spomenija mjenjacnicu mislim da se ovo vise vodi kao dionice nego razmjena valuta. Sada da se nadovezem gori na odgovor od Lisice mene zanima kako uopce znati sto je realna cijena. Kod Bitcoina otprilike razumim sistem ako ga se gleda ako nekakvu vrstu zamijene za zlato i postoji ogranicena kolicina pokusavas pokrit sto vecu vrijednost sa postojecim brojem Bitcoina, ali  kada uzimas tokene primjera Substratuma koji je projekt decentraliziranog weba po cemu bi taj token trebao vrijediti 0.05$ ili 5$? Nije mi bas jasan sami koncept dodijele vrijednosti.

It aint what you dont know that gets you into trouble. Its what you know for sure that just aint so
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.11.2017 13:38 (stirko55).
14 godina
offline
Re: Bitcoin premašio 7.000 dolara – gledamo li nov

Placajte poreze, trebaju od neceg i policajcima dati placu

Pogotovo sad kad im je za 1000kn veca

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.11.2017 13:41 (Gremlin144).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin premašio 7.000 dolara – gledamo li nov
ansha kaže...
Roby.C kaže...

Prije godinu i pol sam uzeo 5 komada za oko 2k USD i rekao eto neka stoje pa što bude.. sad je pitanje dal da stoje još, a sve me strah tog balona. Eh ta pohlepa. 

Izlazi, 30+K $ profita, dobar poso...

 Ako ti novac nije potreban nemoj. Ovakav nacin razmisljanja dijeli najuspjesnije od "obicnih" ljudi (bez uvrede). Postoje naznake da ulaze veći igrači u kriptosvijet i tek sad će se početi sljevati veće količine novca...

Gremlin144 kaže...

Placajte poreze, trebaju od neceg i policajcima dati placu

Pogotovo sad kad im je za 1000kn veca

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.11.2017 13:54 (naPerk777).
16 godina
offline
Bitcoin premašio 7.000 dolara – gledamo li novi "d

Bitcoin je "shady business", ali opstaje zbog toga što jako odgovara raznim oblicima kriminala. Ako se države odluče staviti kriptovalute pod svoju poreznu čizmu i nadzor, vrijednost bi mu se mogla spustiti na gotovo bezvrijednu.

 
1 7 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bitcoin premašio 7.000 dolara – gledamo li nov
Malto kaže...

Bitcoin je "shady business", ali opstaje zbog toga što jako odgovara raznim oblicima kriminala. Ako se države odluče staviti kriptovalute pod svoju poreznu čizmu i nadzor, vrijednost bi mu se mogla spustiti na gotovo bezvrijednu.

 Kako ce se ubacit ako ga nikad ne pretvaram u opipljivi novac?

Ako cu se jednostavno pomiriti s tim da s njim mogu obavit samo ograničen raspon usluga, to jest one usluge koji su drugi spremni uradit da ga dobiju, država tu ne može ništa.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice