U astrologiju i pseudoznanost češće vjeruju narcis

poruka: 241
|
čitano: 43.932
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U astrologiju i pseudoznanost češće vjeruju narcis".
5 godina
offline
Re: U astrologiju i pseudoznanost češće vjeruju na
Gremlin144 kaže...
Al Crane kaže...
Gremlin144 kaže...

... S druge strane bi svakome preporučio da pogleda na internetu astro teologiju, pa da uoči povezanost astrologije i krščanstva. Svakoga će to navesti na drugačiji zaključak i to je bit astrologije. Istina nema samo jednu stranu.

 
Pravi kršćanski skolastici/teolozi bježe od astrologije kao i od magije, politeizma i idolopoklonstva. Druga je stvar što u nju vjeruju pseudokršćani - što je zapravo masa nominalnih "vjernika"... ili bolje reći - heretika.

 Naravno da bježe. Nije li u životu opčenito lakše raditi onako kako ti se kaže nego da sam istražiš i postavljaš pitanja. Znaš da nitko ne voli ljude koji postavljaju previše pitanja..

 
O, Torquemada je takve najviše volio - a i on bi tebe priupitao: "Šta veliš, mileni, tko određuje ljudsku sudbinu... zvijezde? A što radi Svemogući Bog Otac, Sin i Duh Sveti? Broji zvijezde?"... Ljudi su gorjeli i zbog puno manjih stvari - pravu si religiju odabrao za propitkivanje  

Tebi očito nije jasno kako funkcionira kršćanstvo, ili religija uopće... jesi čuo za kakve religijske dogme? Da toga nema, svaki čovjek bi imao svoju varijantu kršćanstva. I onda bi se to zvalo nekako drugačije, štajaznam... svaštarizam. A ne mogu svi biti u pravu, znaš... mogu samo biti u krivu. A biti u krivu je riski biznis ako očekuješ spas duše kao nagradu za slijeđenje svoje religije.
Očito logika nije jača strana astrologičara.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.12.2021 20:26 (Al Crane).
2 godine
protjeran
offline
U astrologiju i pseudoznanost češće vjeruju narcis

Najbolji način predviđanja budućnost je stvaranje budućnosti.

 

 

 
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: U astrologiju i pseudoznanost češće vjeruju na
Gremlin144 kaže...

Mene astrologija dosta privukla, već godinama pratim utjecaje zvjezda na život na zemlji iz hobija, iz radoznalosti. Najviše mi se sviđa što se njome dosta može mozak potaknuti na logičko razmišaljenje i nije nikad dosadna jer svaka situacija nauči čitat kartu na drugačiji način.

Ono što je žalosno što kartu čitaju ljudi koji su pročitali par knjiga o astrologiji i odmah se smatraju da su naučili sve. Čitanje same karte nije toliko jednostavno i isto tako karta recimo rođenih blizanaca se sasvim drugačije čita i svaki početnik bi njihove karte čitao isto, a to se ne čita tako.

Isto tako utjecaji zvjezda, zvježđa i planeta itekako imaju smisao da djeluje na život na zemlji samo problem ljudi je opčenito ograničenost. Ta ograničenost nosi i dobre i loše strane. U ovome članku piše da ljudi koji vjeruju u astrologiju, što nije isto kao i proučavati. Jer zna se što je vjerovanje, a što proučavanje. Opčenito ljudi koji vjeruju u nešto logično nisu inteligentni jer ti ljudi prate intuiciju i ne znaju uključiti mozak da bi došli do pravog zaključka. Vjerovati se može u svašta, recimo struja je nastala iz vjere dok se nije dokazalo da postoji. Vjera u Boga recimo nikad nije dokazala postojanje tog bića ili duha. Ono što želim reći je to da inteligentni ljudi ne stanu samo na vjeri već idu u dubinu toga da bi bili sigurni da to postoji, dok oni drugi sa nižom inteligencijom ostanu samo na vjerovanju. 

Ono što vas astrologija može naučiti je to da u životu postoje prepreke koje dolaze i odlaze, a na vama je da se naučite nositi sa njima. Primjetio sam da pjesme koje u sebi sadrže djelove astrologije su jako popularne kod nas, samo ljudi to ne kuže jer nisu upoznati s njom. S druge strane bi svakome preporučio da pogleda na internetu astro teologiju, pa da uoči povezanost astrologije i krščanstva. Svakoga će to navesti na drugačiji zaključak i to je bit astrologije. Istina nema samo jednu stranu.

Ma dovoljna ti je  samo knjiga  od Mile Dupora ''Ne vjerujete provjerite'' proračune i natalne karte  možeš pronaći na internetu.

 

Ako te vesele i zabavljaju kalkulacije  nabaviš  efemeride za 20 i 21 stoljeće ,Logaritamske tablice i pribor za geometriju .

Dovoljno za uzimanje novca od lakovjernih ,sve uz zabavu .Pametnome dosta !

waaagh ;
14 godina
offline
Re: U astrologiju i pseudoznanost češće vjeruju na
Al Crane kaže...
Gremlin144 kaže...
Al Crane kaže...
Gremlin144 kaže...

... S druge strane bi svakome preporučio da pogleda na internetu astro teologiju, pa da uoči povezanost astrologije i krščanstva. Svakoga će to navesti na drugačiji zaključak i to je bit astrologije. Istina nema samo jednu stranu.

 
Pravi kršćanski skolastici/teolozi bježe od astrologije kao i od magije, politeizma i idolopoklonstva. Druga je stvar što u nju vjeruju pseudokršćani - što je zapravo masa nominalnih "vjernika"... ili bolje reći - heretika.

 Naravno da bježe. Nije li u životu opčenito lakše raditi onako kako ti se kaže nego da sam istražiš i postavljaš pitanja. Znaš da nitko ne voli ljude koji postavljaju previše pitanja..

 
O, Torquemada je takve najviše volio - a i on bi tebe priupitao: "Šta veliš, mileni, tko određuje ljudsku sudbinu... zvijezde? A što radi Svemogući Bog Otac, Sin i Duh Sveti? Broji zvijezde?"... Ljudi su gorjeli i zbog puno manjih stvari - pravu si religiju odabrao za propitkivanje  

Tebi očito nije jasno kako funkcionira kršćanstvo, ili religija uopće... jesi čuo za kakve religijske dogme? Da toga nema, svaki čovjek bi imao svoju varijantu kršćanstva. I onda bi se to zvalo nekako drugačije, štajaznam... svaštarizam. A ne mogu svi biti u pravu, znaš... mogu samo biti u krivu. A biti u krivu je riski biznis ako očekuješ spas duše kao nagradu za slijeđenje svoje religije.
Očito logika nije jača strana astrologičara.

 Kad ispitaš svrhu opčenito života ima puno pitanja recimo zašto sam rođen tu gdje jesam, zašto nemamo svi iste uvijete od rođenja, zašto mi je ova osoba majka ili otac, zašto imam karakter kakav imam? Što utjeće na moju budučnost i zašto radim to što radim? Sama religija pada u vodu. Religija govori da će duša ići u pakao ako si bio nevaljao  ali ne odgovara na pitanje zašto si bio takav. Jesi li stvarno odgovaran za život kakav imaš? Astrologija ima po meni jako dobra objašnjenja za to sve. Ja osobno smatram ako nekoga stvarno interesiraju odgovori na takva pitanja mora ih sam potražiti u astrologiji i svojim razumom doći do odgovora. Odgovor će biti definitivno drugačiji od onoga što religija "uči" ljude

warhammer kaže...
Gremlin144 kaže...

Mene astrologija dosta privukla, već godinama pratim utjecaje zvjezda na život na zemlji iz hobija, iz radoznalosti. Najviše mi se sviđa što se njome dosta može mozak potaknuti na logičko razmišaljenje i nije nikad dosadna jer svaka situacija nauči čitat kartu na drugačiji način.

Ono što je žalosno što kartu čitaju ljudi koji su pročitali par knjiga o astrologiji i odmah se smatraju da su naučili sve. Čitanje same karte nije toliko jednostavno i isto tako karta recimo rođenih blizanaca se sasvim drugačije čita i svaki početnik bi njihove karte čitao isto, a to se ne čita tako.

Isto tako utjecaji zvjezda, zvježđa i planeta itekako imaju smisao da djeluje na život na zemlji samo problem ljudi je opčenito ograničenost. Ta ograničenost nosi i dobre i loše strane. U ovome članku piše da ljudi koji vjeruju u astrologiju, što nije isto kao i proučavati. Jer zna se što je vjerovanje, a što proučavanje. Opčenito ljudi koji vjeruju u nešto logično nisu inteligentni jer ti ljudi prate intuiciju i ne znaju uključiti mozak da bi došli do pravog zaključka. Vjerovati se može u svašta, recimo struja je nastala iz vjere dok se nije dokazalo da postoji. Vjera u Boga recimo nikad nije dokazala postojanje tog bića ili duha. Ono što želim reći je to da inteligentni ljudi ne stanu samo na vjeri već idu u dubinu toga da bi bili sigurni da to postoji, dok oni drugi sa nižom inteligencijom ostanu samo na vjerovanju. 

Ono što vas astrologija može naučiti je to da u životu postoje prepreke koje dolaze i odlaze, a na vama je da se naučite nositi sa njima. Primjetio sam da pjesme koje u sebi sadrže djelove astrologije su jako popularne kod nas, samo ljudi to ne kuže jer nisu upoznati s njom. S druge strane bi svakome preporučio da pogleda na internetu astro teologiju, pa da uoči povezanost astrologije i krščanstva. Svakoga će to navesti na drugačiji zaključak i to je bit astrologije. Istina nema samo jednu stranu.

Ma dovoljna ti je  samo knjiga  od Mile Dupora ''Ne vjerujete provjerite'' proračune i natalne karte  možeš pronaći na internetu.

 

Ako te vesele i zabavljaju kalkulacije  nabaviš  efemeride za 20 i 21 stoljeće ,Logaritamske tablice i pribor za geometriju .

Dovoljno za uzimanje novca od lakovjernih ,sve uz zabavu .Pametnome dosta !

 Prošitao sam to i mnogo drugih knjiga, ima ih oko pedesetak koje sam pročitao... I rado pročitam neku novu, samo problem je u tome što se gotovo svaka nova knjiga ponavlja. Nisu pisci baš nešto istraživački usmjereni da bi napisali nešto novo i baš zanimljivo, a dalo bi se. Samo njima se neda jer ih više interesira novac nego da prenesu nešto stvarno interesantno "učenicima" . Preslušao sam i hrpu predavanja naših astrologa i kad ih slušaš pada ti mrak na oči, nemaju nikakav program isplanirani da bi mogli prenjeti kako spada znanje. Imam također na računalu i mnoštvo skripta koje koriste na školovanjima novih astrologa. Proučio sam sve, ne moram više dalje tako da znam o čemu pričam.

 

Samo da nadodam da sam i upoznao ljude koji su radili na astro telefonima i bili čak na televiziji. Kod toga se svodi na to da takve emisije i telefone vode ljudi koji nemaju blage veze s astrologijom, a takve i traže jer je bitan novac. Kad bi netko rekao istinu što vidi u karti ne vjerujem da bi kljent bio sretan, a to nije cilj

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.12.2021 21:08 (Gremlin144).
10 godina
offline
Re: U astrologiju i pseudoznanost češće vjeruju na

 

@Gremlin144

 

Astrologija je bajka kao i religija. Možeš ti vjerojati u tome ili ne, svodi sa na isto. Nema činjenica u praksi.

 

Zakaj ne čitaš znanstvene radove? 

Lako je čitati ovu lako probavljivu literaturu. Sve je to onako, jeftina zabava za mozak. Zdrav razum trebam trenirati.

 

Astrolozi su kao i oni koji žele istraživati Crvenkapicu, onog lovca, vuka itd.

 

Čitajte nekaj pametno. 

dzg
2 godine
protjeran
offline
U astrologiju i pseudoznanost češće vjeruju narcis

Ovo istraživanje iz članka je šlampavo napravljeno, to je radio neki student za seminarski rad. Izgleda. .

 

Uzeti su ljudi sa facebooka,  koji općenito više naginju narcisizmu. Vecina ispitanika su :

 

 vast majority were younger women recruited through social media the sample is not generalisable to a broader population.

 

A i ne previše inteligentne i očito lakovjerne, jer sudjeluju u nekakvim shady Facebook istraživanjima,

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.12.2021 22:20 (File32).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: U astrologiju i pseudoznanost češće vjeruju na
Gremlin144 kaže...
Al Crane kaže...
Gremlin144 kaže...
Al Crane kaže...
Gremlin144 kaže...

... S druge strane bi svakome preporučio da pogleda na internetu astro teologiju, pa da uoči povezanost astrologije i krščanstva. Svakoga će to navesti na drugačiji zaključak i to je bit astrologije. Istina nema samo jednu stranu.

 
Pravi kršćanski skolastici/teolozi bježe od astrologije kao i od magije, politeizma i idolopoklonstva. Druga je stvar što u nju vjeruju pseudokršćani - što je zapravo masa nominalnih "vjernika"... ili bolje reći - heretika.

 Naravno da bježe. Nije li u životu opčenito lakše raditi onako kako ti se kaže nego da sam istražiš i postavljaš pitanja. Znaš da nitko ne voli ljude koji postavljaju previše pitanja..

 
O, Torquemada je takve najviše volio - a i on bi tebe priupitao: "Šta veliš, mileni, tko određuje ljudsku sudbinu... zvijezde? A što radi Svemogući Bog Otac, Sin i Duh Sveti? Broji zvijezde?"... Ljudi su gorjeli i zbog puno manjih stvari - pravu si religiju odabrao za propitkivanje  

Tebi očito nije jasno kako funkcionira kršćanstvo, ili religija uopće... jesi čuo za kakve religijske dogme? Da toga nema, svaki čovjek bi imao svoju varijantu kršćanstva. I onda bi se to zvalo nekako drugačije, štajaznam... svaštarizam. A ne mogu svi biti u pravu, znaš... mogu samo biti u krivu. A biti u krivu je riski biznis ako očekuješ spas duše kao nagradu za slijeđenje svoje religije.
Očito logika nije jača strana astrologičara.

 Kad ispitaš svrhu opčenito života ima puno pitanja recimo zašto sam rođen tu gdje jesam, zašto nemamo svi iste uvijete od rođenja, zašto mi je ova osoba majka ili otac, zašto imam karakter kakav imam? Što utjeće na moju budučnost i zašto radim to što radim? Sama religija pada u vodu. Religija govori da će duša ići u pakao ako si bio nevaljao  ali ne odgovara na pitanje zašto si bio takav. Jesi li stvarno odgovaran za život kakav imaš? Astrologija ima po meni jako dobra objašnjenja za to sve. Ja osobno smatram ako nekoga stvarno interesiraju odgovori na takva pitanja mora ih sam potražiti u astrologiji i svojim razumom doći do odgovora. Odgovor će biti definitivno drugačiji od onoga što religija "uči" ljude

 
Tebi očito nije jasno čemu kršćanstvo uči ljude. Moderno kršćanstvo nije objašnjenje svijeta "zemlja je ravna ploča koja stoji na leđima kornjače" i "to je zato što bog tako hoće i basta!", to je filozofsko-etički kodeks koji se i te kako bavi odgovorima na pitanja koja si postavio. Naravno, uz neizostavno nadnaravno svemoćno antropomorfno biće masama poznato kao Bog  

Ti si sad iz astrologije stvorio neku novu religiju, koja ima čak i manje smisla od kozmološkog teizma. Jer dok se u konačnici teško može kontraargumentirati tome kako mora biti da je ishodište čitavog superkompleksnog ali izbalansiranog Univerzuma nekakav razumni uzrok, proračunati pokretač, ti svoju religiju baziraš na očigledno krivim postavkama da su uzročnici, ili predviđatelji nekakvih apstraktnih događaja na Zemlji astronomski objekti koji u biti nisu u ama baš nikakvoj korelaciji osim što tvore neke zamišljene figure iz lokalne perspektive.

Jedno konkretno pitanje za tebe: što može horoskop reći nekom astronautu na Marsu? Ili još bolje; pretpostavimo (što je realno moguće), da se ljudi počnu rađati i u kolonijama na Marsu... kakve odgovore njima horoskop može pružiti? Ili možda trebaju skoknuti na planet Zemlju po njih?
 

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
5 godina
offline
Re: U astrologiju i pseudoznanost češće vjeruju na
File32 kaže...

Najbolji način predviđanja budućnost je stvaranje budućnosti.

 

 

 
Definiraj "budućnost".

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
16 godina
neaktivan
offline
Re: U astrologiju i pseudoznanost češće vjeruju na
Al Crane kaže...

Ti si sad iz astrologije stvorio neku novu religiju

 Kako misliš novu? Astrologija je postojala kao službena religija davno prije židovskih bajki.

 

Al Crane kaže...

Jer dok se u konačnici teško može kontraargumentirati tome kako mora biti da je ishodište čitavog superkompleksnog ali izbalansiranog Univerzuma nekakav razumni uzrok, proračunati pokretač, 

 Nimalo teško. Ako je svemir prekompleksan da ne bi imao pokretača, onda je taj pokretač još kompleksniji, pa još više treba imati svog pokretača. I tako dalje...

 

Al Crane kaže...

Jedno konkretno pitanje za tebe: što može horoskop reći nekom astronautu na Marsu? Ili još bolje; pretpostavimo (što je realno moguće), da se ljudi počnu rađati i u kolonijama na Marsu... kakve odgovore njima horoskop može pružiti? Ili možda trebaju skoknuti na planet Zemlju po njih?
 

 Nijedna religija ne može izdržati takvo analiziranje. Osnova svake religije je da bez pogovora prihvatiš neke besmislice jer ti tako odgovara ili su ti isprali mozak, pa ni ne propitkuješ smisao.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
5 godina
offline
Re: U astrologiju i pseudoznanost češće vjeruju na
Visak kaže...

 Kako misliš novu? Astrologija je postojala kao službena religija davno prije židovskih bajki.

 

 
Jesu li možda i gatanje iz graha, iz kave, dlana, oblika lubanje ili iz kostiju u pepelu, neke religije? Je li numerologija religija?
Pogledaj molim te šta pojam "religija" znači.
religija | Hrvatska enciklopedija


Visak kaže...

 Nimalo teško. Ako je svemir prekompleksan da ne bi imao pokretača, onda je taj pokretač još kompleksniji, pa još više treba imati svog pokretača. I tako dalje...

Joj neda mi se sad i s tobom... 
Nađi nekog religioznog pa mu pokušaj objasniti zašto bog ne bi trebao postojati. Ali pravog crkvenog skolastika, ne nekog klerika-šarlatana. Musliman bi također bio dobar izbor.


Visak kaže...

 Nijedna religija ne može izdržati takvo analiziranje. Osnova svake religije je da bez pogovora prihvatiš neke besmislice jer ti tako odgovara ili su ti isprali mozak, pa ni ne propitkuješ smisao.

Može svaka, inače niti jedne više ne bi bilo. Astrologija NIJE religija, to je praznovjerje. Imaš masu kršćana, a valjda i muslimana, hindusita, budista, i naravno ATEISTA - koji vjeruju u astrologiju.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.12.2021 15:06 (Al Crane).
16 godina
neaktivan
offline
Re: U astrologiju i pseudoznanost češće vjeruju na
Al Crane kaže...

Jesu li možda i gatanje iz graha, iz kave, dlana, oblika lubanje ili iz kostiju u pepelu, neke religije? Je li numerologija religija?
Pogledaj molim te šta pojam "religija" znači.
religija | Hrvatska enciklopedija

 Astrologija nije religija sama po sebi jer ne uključuje božanstvo, ali je mehanizam kojim se religija u starom Egiptu služila. Dakle koristila se u religijskim ritualima daleko prije nastanka Abrahamskih religija, pa je smiješno optuživati nekoga da iz astrologije radi religiju, jer je tome izvorno i služila.

 

Al Crane kaže...

Može svaka, inače niti jedne više ne bi bilo. Astrologija NIJE religija, to je praznovjerje. Imaš masu kršćana, a valjda i muslimana, hindusita, budista, i naravno ATEISTA - koji vjeruju u astrologiju.

 Pa svaka religija je praznovjerje, samo što nije svako praznovjerje i religija. 

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
5 godina
offline
Re: U astrologiju i pseudoznanost češće vjeruju na
Visak kaže...
Al Crane kaže...

Jesu li možda i gatanje iz graha, iz kave, dlana, oblika lubanje ili iz kostiju u pepelu, neke religije? Je li numerologija religija?
Pogledaj molim te šta pojam "religija" znači.
religija | Hrvatska enciklopedija

 Astrologija nije religija sama po sebi jer ne uključuje božanstvo, ali je mehanizam kojim se religija u starom Egiptu služila. Dakle koristila se u religijskim ritualima daleko prije nastanka Abrahamskih religija, pa je smiješno optuživati nekoga da iz astrologije radi religiju, jer je tome izvorno i služila.

 

Al Crane kaže...

Može svaka, inače niti jedne više ne bi bilo. Astrologija NIJE religija, to je praznovjerje. Imaš masu kršćana, a valjda i muslimana, hindusita, budista, i naravno ATEISTA - koji vjeruju u astrologiju.

 Pa svaka religija je praznovjerje, samo što nije svako praznovjerje i religija. 

 

 
Šta sad, astrologija nije religija ali je religija starija od kršćanstva? Daj se prvo dogovori sam sa sobom molim te.

Mehanizam? Služili su se i balzamiranjem kao mehanizmom (ili bolje reći ritualom), pa što s time - i to je neka religija per se? Nije svako vjerovanje religija, pa makar bilo i njen dio, pokušaj to shvatiti. Da, rituali su dijelovi svake religije, ali nisu religija. Vjerovanje u magiju nije religija, u gatanja bilo kakve vrste nije religija. Onda bi i staroegipatska religija i kršćanstvo bile ista religija, skupa sa svim ostalima koje imaju slične rituale kao odlazak na posvećena mjesta. Ili čovjek koji ne ide u crkvu možda ne može biti religiozan?

I šta ja imam nekoga "optuživati", kad lik sam iz jednog rituala koji očito nema nikakve uzročnoposljedične veze s realnosti izvlači etičke i filozofske konzekvence koje nije našao drugdje. Što je to nego religija?

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
16 godina
neaktivan
offline
Re: U astrologiju i pseudoznanost češće vjeruju na
Al Crane kaže...

 
Šta sad, astrologija nije religija ali je religija starija od kršćanstva? Daj se prvo dogovori sam sa sobom molim te.

 Pa ovisi kako definiraš religiju. U ovom kontekstu u kojem ti njegov post smatraš religijskim je i u starom vijeku bila (i) religija, jer su tada nebeska tijela smatrana božanstvima, a astrologija je tumačila njihovu volju. U današnjoj uobičajenoj uporabi nije.

 

Stvar je upravo u tome da se on na neki način vraća na korijene astrologije, a ti mu to spočitavaš. Nešto kao kad se moderni kršćani čude divljaštvu fanatika koji su spremni ubiti vlastito dijete u slavu boga, a njihova religija se zasniva upravo na toj premisi.

 

On samo vraća dite materi.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
U astrologiju i pseudoznanost češće vjeruju narcis

Za mene osobno astrologija i je religija. Ona je jedina religija koja ne sere po drugim religijama. Za razliku od ovih za mene izmišljenih religija ona stvarno daje smisao svemu. Ljudi idu u crkvu, mole se nekom "bogu", a ni ne znaju što je i tko je to. Astrološka religija za razliku od ovih ostalih religija ne traži nikakav novac. Kada bi si dao vremena, priliku da malo pročitaš o tome vjerujem da bi promjenio mišljenje. S razlogom je ona majka svih religija i svega na zemlji. Dio sa Marsom neću komentirati, nema smisla, ako stvarno želiš znati odgovor doći ćeš sam bez problema preko astrologije..

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.12.2021 17:17 (Gremlin144).
Moj PC  
0 4 hvala 0
10 godina
offline
Re: U astrologiju i pseudoznanost češće vjeruju na

@Gremlin144

 

 

Ajd, daj priliku znanosti. Zdravom razumu, zdravoj pameti, zdravoj logici.

Religija je ono, tvoja osobna stvar, svi u nešto vjeruju il/ ne vjeruju. 

 

Daj priliku razumu, daj priliku dokazima.

Sve drugo je razina Crvenkapice.

dzg
2 godine
protjeran
offline
Re: U astrologiju i pseudoznanost češće vjeruju na
Al Crane kaže...
File32 kaže...

Najbolji način predviđanja budućnost je stvaranje budućnosti.

 

 

 
Definiraj "budućnost".

 Budućnost je ono što će tek biti.

 

Npr. Ako ti ja kažem da više ne postavljaš glupa pitanja jer je Pajo Patak u kući  Pluto, i ja sam tvoj Astrolog. Ti me poslušaš, ja sam predvidio uspješno budućnost da ti nećeš više postavljati glupa pitanja.

 

Tako to ide.

 

A zašto bi ti mene poslušao, ne znam ali milioni ljudi vjeruje u neki oblik astrologije. I sluša što im "govore zvijezde".

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.12.2021 20:05 (File32).
14 godina
offline
Re: U astrologiju i pseudoznanost češće vjeruju na
PzKpfw kaže...

@Gremlin144

 

 

Ajd, daj priliku znanosti. Zdravom razumu, zdravoj pameti, zdravoj logici.

Religija je ono, tvoja osobna stvar, svi u nešto vjeruju il/ ne vjeruju. 

 

Daj priliku razumu, daj priliku dokazima.

Sve drugo je razina Crvenkapice.

 Ne brini, dajem ja priliku svemu. Znanost je dobra dok nije u pitanju novac

5 godina
offline
Re: U astrologiju i pseudoznanost češće vjeruju na
Visak kaže...
Al Crane kaže...

 
Šta sad, astrologija nije religija ali je religija starija od kršćanstva? Daj se prvo dogovori sam sa sobom molim te.

 Pa ovisi kako definiraš religiju. U ovom kontekstu u kojem ti njegov post smatraš religijskim je i u starom vijeku bila (i) religija, jer su tada nebeska tijela smatrana božanstvima, a astrologija je tumačila njihovu volju. U današnjoj uobičajenoj uporabi nije.

 

Stvar je upravo u tome da se on na neki način vraća na korijene astrologije, a ti mu to spočitavaš. Nešto kao kad se moderni kršćani čude divljaštvu fanatika koji su spremni ubiti vlastito dijete u slavu boga, a njihova religija se zasniva upravo na toj premisi.

 

On samo vraća dite materi.

 Prvo, on je astrologiju spomenuo kao surogat kršćanstvu, što je totalna besmislica čak i za okorjelog ateistu poput mene jer razumijem barem neke osnove religijskih teozofija.
Ne on ne vraća dite materi, on vraća mozak u spilju iz koje se jednom prije teškom mukom iskoprcao. Kao što niti ti ne kužiš bit kršćanstva, koja nije u tome da je okej zaklati lika koji se ponudio da preuzme odgovornost za svinjarije ljudskog roda.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
5 godina
offline
Re: U astrologiju i pseudoznanost češće vjeruju na
Gremlin144 kaže...
Dio sa Marsom neću komentirati, nema smisla, ako stvarno želiš znati odgovor doći ćeš sam bez problema preko astrologije..

 Ne brini, dajem ja priliku svemu. Znanost je dobra dok nije u pitanju novac

 
Aj ne seri, pardn maj frenč.
Ako nemreš objasnit problem s marsovcima, čitava tvoja pseudoreligija pada u vodu.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
14 godina
offline
Re: U astrologiju i pseudoznanost češće vjeruju na
Al Crane kaže...
Gremlin144 kaže...
Dio sa Marsom neću komentirati, nema smisla, ako stvarno želiš znati odgovor doći ćeš sam bez problema preko astrologije..

 Ne brini, dajem ja priliku svemu. Znanost je dobra dok nije u pitanju novac

 
Aj ne seri, pardn maj frenč.
Ako nemreš objasnit problem s marsovcima, čitava tvoja pseudoreligija pada u vodu.

 Moraš sam doči do odgovora, voliš dobiti sve servirano, e u astrologiji tako nejde. Astrologiju ne mogu shvatiti ljudi poput tebe... Kad bi zavirio u temelj astrologije sad bi znao zašto se sad slavi Božić i što to mi zapravo sad slavimo.. Krščanstvo je pokupilo taj dan od astrologije, samo dodala likove toj simbolici. Ali neću reći što se slavi i zašto, ako stvarno želiš znati sam ćeš otkriti

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.12.2021 10:24 (Gremlin144).
16 godina
neaktivan
offline
Re: U astrologiju i pseudoznanost češće vjeruju na
Al Crane kaže...

 Prvo, on je astrologiju spomenuo kao surogat kršćanstvu, što je totalna besmislica čak i za okorjelog ateistu poput mene jer razumijem barem neke osnove religijskih teozofija.

Pa sve religije se bore za dominaciju i nastoje dokazati da su one prave i bolje od ostalih. Tako je svaka surogat svim ostalima, jer ih pokušava zamijeniti. Ti se postavljaš kao da je kršćanstvo nešto originalno i izvorno, gdje se on sada ubacuje s astrologijom, a sve osnovne ideje kršćanstvo je pokupilo od drugih religija i došlo je poslije astrologije.

To je sve mrtva trka u natjecanju tko će izvaliti veću glupost.

 

Al Crane kaže...

 Kao što niti ti ne kužiš bit kršćanstva, koja nije u tome da je okej zaklati lika koji se ponudio da preuzme odgovornost za svinjarije ljudskog roda.

 Ja ne pričam o bajci o Isusu, nego o bajci o Abrahamu, koji je bio spreman ubiti svog sina i time je stekao božju naklonost i milost za sve svoje potomke. Židovsko/kršćansko/islamski monoteizam se bazira na ideji da je okej zaklati vlastito dijete ako bog to zatraži. Abraham je nagrađen najvećom nagradom isključivo zato jer je tako razmišljao. Naravno da onda nije problem to učiniti ni tuđem djetetu, ako ti se čini da bi se tvom bogu to dopalo.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
10 godina
offline
Re: U astrologiju i pseudoznanost češće vjeruju na

@Gremlin144

 

Na prvoj godini FER-a iz jednog kolegija, rekli su studentima da je astrologija prevara.

Šteta kaj masa studenta ( i tako već generacijama) ne vjeruje ljudima poput tebe koji su puni mističnog znanja, nego vjeruju u tamo neke emipirijske znanosti. 

Sram ih bilo.

 

 

Kaj će vam ljudi znanje o kompjuterima, tehologijama i znanosti, kada postoji religija, horoskop, astrologija, antivaxeri, ravna Zemlja, teorije urote.....

Hm, kasno mi je da se sada mjenam, da sam barem krenuo tim putem sreće.....

 

dzg
6 godina
offline
U astrologiju i pseudoznanost češće vjeruju narcis

Mozda onaj broj od vrapca sto je netko ostavio nije bila tako losa ideja.

 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
U astrologiju i pseudoznanost češće vjeruju narcis

čitao sam svojedobno nekoliko knjižica o hinduizmu... (zabavno je, a ima dosta "znanja" pokupljenih iz službene psihologije).

narcizam, narcisoidnost uopće ne moraju biti usko vezani uz praznovjerje, religije, itd..

znam hrpu narsica ateista, visokoobrazovanih dubokoumnika.

 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: U astrologiju i pseudoznanost češće vjeruju na
Zaporožac kaže...

čitao sam svojedobno nekoliko knjižica o hinduizmu... (zabavno je, a ima dosta "znanja" pokupljenih iz službene psihologije).

narcizam, narcisoidnost uopće ne moraju biti usko vezani uz praznovjerje, religije, itd..

znam hrpu narsica ateista, visokoobrazovanih dubokoumnika.

To je istina, čak bih prije rekao da nikad nisam sreo čovjeka koji nije narcisoidan.

S time da bi se psiholozi složili da je to zapravo poželjna osobina, njima je jedina normalna osoba isključivo osoba koja misli samo na sebe i uvijek postavlja isključivo sebe na prvo mjesto, zato jer je to jedini način na koji vrsta može opstati (bar je bio u ranijim etapama naše evolucije).

E sad, jel to i danas drži vodu kad ne moramo tako funkcionirati da bi si osigurali prosperitet i preživljavanje - iskreno, ne znam...

Jedino u čemu se slažem s njima je da dobri ljudi ne postoje, a ako i postoje, treba ih u psihijatrijsku ustanovu na liječenje dok još nije prekasno, jer očito imaju neka teža oštećenja mozga.

 

Kruha i igala...
2 godine
offline
Re: U astrologiju i pseudoznanost češće vjeruju na
fer-de-lance kaže...

To je istina, čak bih prije rekao da nikad nisam sreo čovjeka koji nije narcisoidan.

S time da bi se psiholozi složili da je to zapravo poželjna osobina, njima je jedina normalna osoba isključivo osoba koja misli samo na sebe i uvijek postavlja isključivo sebe na prvo mjesto, zato jer je to jedini način na koji vrsta može opstati (bar je bio u ranijim etapama naše evolucije).

E sad, jel to i danas drži vodu kad ne moramo tako funkcionirati da bi si osigurali prosperitet i preživljavanje - iskreno, ne znam...

Jedino u čemu se slažem s njima je da dobri ljudi ne postoje, a ako i postoje, treba ih u psihijatrijsku ustanovu na liječenje dok još nije prekasno, jer očito imaju neka teža oštećenja mozga.

 

 ljudi ne kontaju što je zdrava narcisoidnost vs narcizam pa blebeću o tome i naši bug novinari, te liječnici kojima to nije struka.

16 godina
neaktivan
offline
U astrologiju i pseudoznanost češće vjeruju narcis

 Označava pretjerano divljenje samom sebi s bahatim ponašanjem i nedostatkom razumijevanja za druge ljude, koje vidi samo kao alat za postizanje vlastitih ciljeva.

 

Dakle narcisoidnost je pretjerano divljenje samom sebi, pa ne postoji zdrava i poželjna narcisoidnost. Onog trenutka kada možemo govoriti o narcisoidnosti znači da se prekoračila zdrava doza bavljenja sobom.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: U astrologiju i pseudoznanost češće vjeruju na
Visak kaže...

 

 Dakle narcisoidnost je pretjerano divljenje samom sebi, pa ne postoji zdrava i poželjna narcisoidnost. Onog trenutka kada možemo govoriti o narcisoidnosti znači da se prekoračila zdrava doza bavljenja sobom.

 skinuto s nepismene wikipedije....

"divljenje samom sebi " je nepismeno...

treba pisati; divljenje samome sebi, jer sa slovom... "U" .............................................................TOME KONTEKSTU M i S i ne možeš stvoriti riječ.

 

a, inače, kakim i ja gluparije .

14 godina
offline
Re: U astrologiju i pseudoznanost češće vjeruju na
PzKpfw kaže...

@Gremlin144

 

Na prvoj godini FER-a iz jednog kolegija, rekli su studentima da je astrologija prevara.

Šteta kaj masa studenta ( i tako već generacijama) ne vjeruje ljudima poput tebe koji su puni mističnog znanja, nego vjeruju u tamo neke emipirijske znanosti. 

Sram ih bilo.

 

 

Kaj će vam ljudi znanje o kompjuterima, tehologijama i znanosti, kada postoji religija, horoskop, astrologija, antivaxeri, ravna Zemlja, teorije urote.....

Hm, kasno mi je da se sada mjenam, da sam barem krenuo tim putem sreće.....

 

 Sve si rekao, kao da dimnjačar uči vodoinstalatera kako se radi vodovod ...

2 godine
offline
U astrologiju i pseudoznanost češće vjeruju narcis

inače, moj narcisoidni arogantni frende Visak (gramatički je bolje , nego Višče)...katastroooooofa....kontam kada pratiš prijepisku.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice