Apple iPhone X - Nedovršena revolucija

poruka: 168
|
čitano: 49.976
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple iPhone X - Nedovršena revolucija".
15 godina
odjavljen
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
knight kaže...

 

Tonci, ne kontam te, valjda bi trebao biti svjestan da ne mora svaki citalac buga ili foruma biti iz Hrvatske. Zasto govorim o Cooku? Zbog ovog. Dakle, ispada da nije samo Hrvatima smetala ta cijena... kontas sada? :)

 

Sto se ostatka price tice, ponavljas se. Zato sam gore napisao da se s tobom ne isplati raspravljati - obicno nastojis tvrdoglavoscu i ponavljanjem dobiti raspravu (problem je sto sam prekrsio receno pa nastavio).

 

Da ti pojednostavim. Ne bih kupio iPhone da je mnogo jeftiniji, a mogu priustiti isti jer dobro zaradjujem. Kupovao sam i telefone koji su u datom momentu bili skuplji od aktuelnog iPhonea, ali to nema veze.

iPhone vrlo cesto ne kupuje ko moze, nego ko je zaludjen, tako da poznajem ljude koji daju svoju konobarsku platu za isti. Nemoj ziv bio umisljati nesto...to je suplja prica.

 

Zasto bi cijena proizvoda vrijedjala inteligenciju? Recimo da kupujes, hmm... maslinovo ulje od ulicnog prodavaca i znas da je prosjek na nivou onog iz Konzuma, a on te ubjedjuje da je vrhunsko i naplacuje ti 5 puta skuplje. I ti to placas i osjecas da ti rastu magarece usi...

 

Opet kazem, iPhone nije preskup, nego precijenjen. Ako ti ne kontas razliku izmedju to dvoje... tvoj problem. Bye. :)

 

Cijeli ovaj prostor koji kuži jezik na kojem se tiska Bug, iste je platežne moći. Sve je to siromaštvo prema Amerima.

 

Što se tiče ostatka priče: da, ponavljam se ako je tema/pitanje isto. Ništa se nije promijenilo faktološki. 

 

To što ti ne bi kupio iPhone, ne znači da oni koji bi umišljaju. Ako je ulje bolje, onda je bolje. Ako je netko to spreman platiti, ok. Tebi je precijenjen. Drugima nije. Ima aplikacije više razine kvalitete (mahom skoro sve), ima bolji ekran, mnogo je brži, pouzdaniji je. Nekome je to dovoljno da ga odabere. Većina ljudi, ma koliko to netko skrivao, ne treba "skinove, modifikacije" i sl. Ionako je glavni razlog hvaljenja modifikacija na Androidima to što možeš zamijeniti loše defaultne stvari malo boljima (launcheri i sl.). 

Ima svoje minuse, ali ako nisu nekome bitni, nisu. :) Za mene je svaki Android precijenjen, pogotovo Samsungovi koji koštaju kao i iPhonei.

 

Nope.
8 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
Porez je prisila, otimačina. Imaš pravo postaviti pitanje kuda ide tvoj novac i tražiti da se uzima manje.

Telefon je stvar izbora. Uvijek mogu kupiti ćaomi, deset njih za jedan ajfon. Ali osobno neću. Dosta mi je bacanja novca na jeftine stvari, da parafraziram Engleze.
Ja rekoh
11 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
Ne govorim o tome sto je prisilno, a sto dobrovoljno, nego o tome da su ti argumenti isti. Imas vrlo jednostavnu cinjenicu da mob kosta soma dolara, ove gluposti kako je to ustvari povoljno kad to razlomis na mjesecne rate ustvari sluze da bi takvi poput tebe lakse progutali tu cinjenicu, kao kad muljas djetetu
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
Feudalac kaže...
Zakopao si se digitall, ne pomažu ove slamčice za koje se hvataš, rupa je preduboka. Znači ne možeš citirati Samsung da jamči za burn-in ali ćeš i dalje tvrditi da je Apple zločest jer je unaprijed pojasnio što-ako situacije.

 cuj ovo hahahah.. kad gubis onda je napad najbolja obrana jel :)

raspravu si izgubio, cinjenice su na mojoj strani, kao i iskustva bezbroj ljudi po tom pitanju u zadnjih 7-8 godina, a ti trazis neki natpis negdje, samo da bi na neki jako jako jako glupi i djecji nacin opravdao najgoru politiku neke firme prema svom kupcu u povijesti covjecanstva.. tebe jebeno dobro placaju za pr.. 

pa koliko platis taj uredaj trebao bi dobiti garanciju 10 godina na sve ukljucujuci razbijanje ekrana cekicem

knight kaže...

 

 

 

Opet kazem, iPhone nije preskup, nego precijenjen

tocno to, briga me koliko kosta, jer svi preko 2000 su precjenjeni, ali taj x je kralj precjenjenosti za nekoliko redova.. 

iako snob ekipa brije na to da nemam para da ga kupim, pa sam zato nesto protiv njega jer potajno patim za njim, osobno ga nebi kupio da je jednu kunu, a da su svi drugi 10000kn

cak i da nemam toliko na racunu, uvijek mogu provuci american na 60 rata i ne "osjetiti" nista. (zamisli tek tu scenu, kupit mob na 60 rata :D )

a da bas odlucim da dajem tako neke novce onda bi se odlucio za funkcionalniji uredaj, ne za poluproizvod na kojem mi politika jedne firme odreduje sto ne mogu, a sto mogu, i to samo na nacin koji se njima svidi

15 godina
odjavljen
offline
Apple iPhone X - Nedovršena revolucija

Pa zato postoji Galaxy Note 8 također za $999. Doduše, s manje memorije i govnavim softverom, ali postoji. Dogodine (2018./2019.) stiže Galaxy X za $1499. Uvijek će biti opcija za one koji mogu i žele.

Nope.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
knight kaže...
Tonči kaže...

knight  pa ovi prostori i jesu Hrvatska, barem meni. Ne znam uopće što govoriš o Cooku, nema to veze s tim. Cijena je u vrhu za svakoga, ali ovdje se teško priušti i to je to. Vani ga kupiš ili ne. Ne znam zašto bi ti cijena nekog proizvoda "vrijeđala inteligenciju"? To je top model mobitela kompanije s vrhunskim proizvodima. Točka. Ili kupiš ili ne. Ljutnja dolazi najčešće zbog toga što ne možeš priuštiti. I ja dolazim u napast plakati za A45 AMG ili S-klasu... ma barem da BMW 750 nije tako skup... :( 

Da se razumijemo - i ja bih da je jeftiniji pa da ga mogu privatno kupiti. Ali nisam sam ogorčen i ne pljujem zato što nije. Ako mi je preskup, nije za mene. Kraj priče.

 

Tonci, ne kontam te, valjda bi trebao biti svjestan da ne mora svaki citalac buga ili foruma biti iz Hrvatske. Zasto govorim o Cooku? Zbog ovog. Dakle, ispada da nije samo Hrvatima smetala ta cijena... kontas sada? :)

 

Sto se ostatka price tice, ponavljas se. Zato sam gore napisao da se s tobom ne isplati raspravljati - obicno nastojis tvrdoglavoscu i ponavljanjem dobiti raspravu (problem je sto sam prekrsio receno pa nastavio).

 

Da ti pojednostavim. Ne bih kupio iPhone da je mnogo jeftiniji, a mogu priustiti isti jer dobro zaradjujem. Kupovao sam i telefone koji su u datom momentu bili skuplji od aktuelnog iPhonea, ali to nema veze.

iPhone vrlo cesto ne kupuje ko moze, nego ko je zaludjen, tako da poznajem ljude koji daju svoju konobarsku platu za isti. Nemoj ziv bio umisljati nesto...to je suplja prica.

 

Zasto bi cijena proizvoda vrijedjala inteligenciju? Recimo da kupujes, hmm...

 

maslinovo ulje od ulicnog prodavaca i znas da je prosjek na nivou onog iz Konzuma, a on te ubjedjuje da je vrhunsko i naplacuje ti 5 puta skuplje. I ti to placas i osjecas da ti rastu magarece usi...

 

Opet kazem, iPhone nije preskup, nego precijenjen. Ako ti ne kontas razliku izmedju to dvoje... tvoj problem. Bye. :)

 

Kada smo kod maslinovog ulja, postoje "maslinova ulja" i "MASLINOVA ULJA", a razlika je O G R O M N A!!!!! 

 

Prije nekih nešto manje od deset godina, bio sam prisutan u Zagrebu, gore na kraju Tkalčićeve u onom centru na Akademiji Udruge kuhara, gdje je bila i prezentacija svih maslinovih ulja što su  te godine proizveli, takozvana "mlada ulja"! 

Mogu bez pretjerivanja kazati da je na testiranje došlo a najmanje 50 uzoraka, a možda i više, nebitno osim da sam ja osobno testirao samo ona koja su bila što tamnije zelenije boje, a bilo ih je i blijedo žutih, tamnije žutih, narandžastih pa i pokoje skorom crvenkastih. 

 

Ukratko, nisam niti prije a još manje od te prezentacije uzimao olako neko maslinovo ulje, čisto iz razloga što sam od nekih od mene po tom segmentu pametnijih ljudi naučio kako probati maslinovo ulje, na što treba obratiti pozornost posebno. 

 

Netko tko ima, nešto više resursa, čitaj novaca, tko ima relativni i istančan ukus, tko ima i svoj stav, ima apasolutno pravo to i koristiti, bez ikakvih dozvoljenih upadica sa strane, jer koliko sam ja u tijeku, NITKO TKO UZIMA iPhone gadgete se niti imalo zamara sa ikakvim android svijetom, ekipa je elegantno ufurana isključivo u "zatvoren eko sustav"! 

 

Pitam vas, zašto ste "na zub" uzeli nekoga sa konobarskom plaćom, kada "on, konobar" može od tringelt-a u nekom trenutku svemirske ekstaze dobiti isti nekoliko puta već od cijene iPhone-a, da ne spominjem da on radi možda i 10/7 u tjednu, pa ako je imalo sposoban da to iskoristi, ne vidim razloga da si konobar ne uzme i taj jebeno skupi komad gadgeta, za novac koji je krvavo zaslužio. On nikako nije zaluđen, jer to jednostavno može, a zaluđen je evidentno kategorija čovjeka koji je recimo student, netko tko nema redovita primanja, netko tko nema niti osnovno tekući račun. 

 

Ono što je vama šuplja priča, možda je nekad samo prejeftina, ili rijetko preskupa, možda ponekad i precijenjena ali iz vašeg kuta gledišta, vi jednostavno ne želite to shvatiti, a ja se uvijek mogu pozvati na onu; "nisam dovoljno bogat, da kupujem jeftino"!  

ATJ Lučko
8 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija

Argument, kao prvo, nije uopće to sto ti misliš. Čovjek je govorio o elastičnosti cijena kada ga je jedan od vlasnika firme pitao o tome. Oni kao firma mogu staviti cijenu koju požele, a dok god se prodaje sve je ok. Nema prisile. Drugo, nitko, ali baš nitko nigdje nije rekao da je to povoljno, stoga smanji doživljaj i nemoj podmetati u raspravu ono što nije rečeno. Političari djeluju s pozicije sile i otimačine te za njih vrijede sasvim druga pravila, ne može se usporediti. Kad te Šuker odere s 25% ne možeš ništa osim sjesti i plakati, a iPhone ne moraš kupiti - ćaomi jedva čeka.

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.11.2017 7:51 (Feudalac).
8 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija

Digitall:

Ja nisam ništa tvrdio već ti. U smislu bezobrazni Apple, a Samsung burn-in... ma imaš jamstvo, samo Apple nema. Dokaži, ne zovi servise ovo ono LG LCD frend od frenda popravio besplatno. Pokaži jamstvo frende ili budi čovjek bez riječi, da ne kažem lažov i trol. Vrlo je jednostavno

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.11.2017 7:53 (Feudalac).
9 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
Tonči kaže...

Pa zato postoji Galaxy Note 8 također za $999. Doduše, s manje memorije i govnavim softverom, ali postoji. Dogodine (2018./2019.) stiže Galaxy X za $1499. Uvijek će biti opcija za one koji mogu i žele.

e vidis, za mene je govnavi softver upravo ios, i jedan od glavnih razloga ne pomisljanja na kupnju govneta. da je android jos milijun puta trzaviji i ruzniji i neznam sto, opet bi ga izabrao ispred ios-a, dok se nesto drasticno ne promijeni u njihovoj politici ogranicenja i glupavosti

Feudalac kaže...

Digitall:

Ja nisam ništa tvrdio već ti. U smislu bezobrazni Apple, a Samsung burn-in... ma imaš jamstvo, samo Apple nema. Dokaži, ne zovi servise ovo ono LG LCD frend od frenda popravio besplatno. Pokaži jamstvo frende ili budi čovjek bez riječi, da ne kažem lažov i trol. Vrlo je jednostavno

ok, posto je to sve prekomplicirano za tebe ajmo jednostavno; jel pise na tvojoj omiljenoj stranici samsunga da u jamstvo ulazi maticna ploca? utor za slusalice? tipka za pojacavanja glasnoce?

8 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
digitall kaže...

ok, posto je to sve prekomplicirano za tebe ajmo jednostavno; jel pise na tvojoj omiljenoj stranici samsunga da u jamstvo ulazi maticna ploca? utor za slusalice? tipka za pojacavanja glasnoce?

 Ne možeš se iskopati iz ovog, nema te slamke koja te može izvući :) :) :)

Evo ovako - tipka radi ili ne, ako zapinje opet ne radi uvijek i to spada u grešku. Ekran sa zadržanom slikom ili upečenom slikom je još uvijek funkcionalan, kao i baterija koja s vremenom gubi kapacitet. Ako se zapali sama od sebe ili joj je kapacitet drastično opao u prekratkom roku ili nije konzistetna (čitaj povremeno naglo pražnjenje) to je već defekt u izradi i za jamstvo; pitanje gdje je ta granica brzine gubitka kapaciteta i tko će je i kako priznati. Za oled vrijedi isto; tehnologija ima tu manu, proizvođač koristi razne trikove da je umanji. Gdje je granica; na što će proizvođač/trgovac zažmiriti, a gdje će priznati kvar. Ako to ne piše, stvar je pojedičnog slučaja, volje servisa, osobnog iskustva i u tom smislu prihvaćam tvoje argumente ali to nije isto kao kad imaš crno na bijelo pa s tim možeš inspekciji, na sud i slično.

Ja rekoh
11 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
Feudalac kaže...

Argument, kao prvo, nije uopće to sto ti misliš. Čovjek je govorio o elastičnosti cijena kada ga je jedan od vlasnika firme pitao o tome. Oni kao firma mogu staviti cijenu koju požele, a dok god se prodaje sve je ok. Nema prisile. Drugo, nitko, ali baš nitko nigdje nije rekao da je to povoljno, stoga smanji doživljaj i nemoj podmetati u raspravu ono što nije rečeno. Političari djeluju s pozicije sile i otimačine te za njih vrijede sasvim druga pravila, ne može se usporediti. Kad te Šuker odere s 25% ne možeš ništa osim sjesti i plakati, a iPhone ne moraš kupiti - ćaomi jedva čeka.

 

 

eto već 20 godina mi je posao pisanje, sad tek saznajem da ustvari niti ne znam što znače riječi poput argumenta, pa ih valjda pleskam i bezveze ubacujem u rečenice....

a što se tiče podmetanja pročitaj još jednom svoj vlastiti upis:

Feudalac kaže...

cijena takva da si svatko može vrlo jednostavno priuštiti i taj najskuplji model. Naime, većini kupaca u SAD-u je to dodatnih 15 dolara mjesečno sto je zanemarivo

nadalje...

ubacuješ poziciju i neke razlike koje bi navodno trebale biti bitne

ja samo kažem da zvučiš jednako kao političar/bankar/prodavatelj osiguranja/tim cook i ostali prodavači magle kad cijenu od soma dolara nazivaš povoljnom, jer se može razbiti na mjesečne rate

ništa više, ništa manje

ne govorim o prisili, već ljudskoj gluposti

 

a tu niti političari nisu baš u poziciji apsolutne sile

primjer ti je upravo linić - njegov porez na nekretnine svi su popljuvali, digla se hajka i morao je odustati... zašto? predstavio je porez koji većina građana neće plaćati više nego što već plaća, jer nema nekretnine ili ima jednu, pa bi najveći porez plaćale banke, tajkuni, rentijeri i slični

s druge strane isti taj linić pola godine prije digao je cijenu struje za 25%, namet koji plaća i najsiromašniji podstanar... i nikom ništa

toliko o sili i ovcama

9 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
Feudalac kaže...
digitall kaže...

ok, posto je to sve prekomplicirano za tebe ajmo jednostavno; jel pise na tvojoj omiljenoj stranici samsunga da u jamstvo ulazi maticna ploca? utor za slusalice? tipka za pojacavanja glasnoce?

 Ne možeš se iskopati iz ovog, nema te slamke koja te može izvući :) :) :)

Evo ovako - tipka radi ili ne, ako zapinje opet ne radi uvijek i to spada u grešku. Ekran sa zadržanom slikom ili upečenom slikom je još uvijek funkcionalan, kao i baterija koja s vremenom gubi kapacitet. Ako se zapali sama od sebe ili joj je kapacitet drastično opao u prekratkom roku ili nije konzistetna (čitaj povremeno naglo pražnjenje) to je već defekt u izradi i za jamstvo; pitanje gdje je ta granica brzine gubitka kapaciteta i tko će je i kako priznati. Za oled vrijedi isto; tehnologija ima tu manu, proizvođač koristi razne trikove da je umanji. Gdje je granica; na što će proizvođač/trgovac zažmiriti, a gdje će priznati kvar. Ako to ne piše, stvar je pojedičnog slučaja, volje servisa, osobnog iskustva i u tom smislu prihvaćam tvoje argumente ali to nije isto kao kad imaš crno na bijelo pa s tim možeš inspekciji, na sud i slično.

eto vidis, ne mozes odgovoriti na pitanja.. dakle nista od toga ne pise ni u jednom jamstvu, dosadasnji slucajevi govore da ce proci kroz jamstvo bez problema, a ovo za sud i to si u pravu jer nema tocno sprecificirano crno na bijelo i moze biti natezanja, a upravo to je problem kod applea - oni su to naveli crno na bijelo, sto znaci da servisi/prodavaci o tome ne moraju uopce ni razmisljati, nema zamjene ekrana, nema natezanja, nema suda, nema nicega i to je to.. za razliku od ostalih proizvodaca kod ide sve na stetu kupca

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.11.2017 9:19 (digitall).
8 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
picajzla0707 kaže...
Feudalac kaže...

Argument, kao prvo, nije uopće to sto ti misliš. Čovjek je govorio o elastičnosti cijena kada ga je jedan od vlasnika firme pitao o tome. Oni kao firma mogu staviti cijenu koju požele, a dok god se prodaje sve je ok. Nema prisile. Drugo, nitko, ali baš nitko nigdje nije rekao da je to povoljno, stoga smanji doživljaj i nemoj podmetati u raspravu ono što nije rečeno. Političari djeluju s pozicije sile i otimačine te za njih vrijede sasvim druga pravila, ne može se usporediti. Kad te Šuker odere s 25% ne možeš ništa osim sjesti i plakati, a iPhone ne moraš kupiti - ćaomi jedva čeka.

 

 

eto već 20 godina mi je posao pisanje, sad tek saznajem da ustvari niti ne znam što znače riječi poput argumenta, pa ih valjda pleskam i bezveze ubacujem u rečenice....

a što se tiče podmetanja pročitaj još jednom svoj vlastiti upis:

Feudalac kaže...

cijena takva da si svatko može vrlo jednostavno priuštiti i taj najskuplji model. Naime, većini kupaca u SAD-u je to dodatnih 15 dolara mjesečno sto je zanemarivo

nadalje...

Tim Cook nije ništa rekao o povoljnosti, kao niti ja. Riječ je o priuštivosti, dostupnosti. To su dvije stvari koje jedna s drugom nemaju veze; isto kao da kažeš da je na njuškalu osvanula Cartierova dijamantna ogrlica po cijeni od 100 hiljada eura, a inače košta pola miliona pa je sad povoljna. Shvaćaš?

Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
digitall kaže...

eto vidis, ne mozes odgovoriti na pitanja.. dakle nista od toga ne pise ni u jednom jamstvu, dosadasnji slucajevi govore da ce proci kroz jamstvo bez problema, a ovo za sud i to si u pravu jer nema tocno sprecificirano crno na bijelo i moze biti natezanja, a upravo to je problem kod applea - oni su to naveli crno na bijelo, sto znaci da servisi/prodavaci o tome ne moraju uopce ni razmisljati, nema zamjene ekrana, nema natezanja, nema suda, nema nicega i to je to

 Ja sam odgovorio na pitanja, vidi priumjer za tipke; ista stvar je matična, utor i slično.

Apple je za svoj OLED napisao sljedeće: Ako gledate iz kuta možete primjetiti blagu promjenu u boji. To je svojstvo OLEDa i normalno ponašanje. Kod produljene dugoročne upotrebe OLED ekran može pokazati male vizualne promjene...gdje ekran prikazuje /faint/ (prijevod: jedva primjetno) ostatak slike... To se može dogoditi u više ekstremnim slučajevima kao što je kada se ista slika visokog kontrasta kontinuirano prikazuje kroz dulje vremenske periode.

 

To je službeno navedeno. ključne riječi su jedva primjetno, ekstremni slučajevi i produljeni prikaz slika visokog kontrasta. Čini se vrlo jasno pojašnjeno što se može očekivati i to je sve objavljeno unaprijed a ne po pritužbi; ne moraš ići u servis da doznaš ide li u jamstvo ili ne. pa tko voli...

Ja rekoh
13 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
picajzla0707 kaže...
Feudalac kaže...

Argument, kao prvo, nije uopće to sto ti misliš. Čovjek je govorio o elastičnosti cijena kada ga je jedan od vlasnika firme pitao o tome. Oni kao firma mogu staviti cijenu koju požele, a dok god se prodaje sve je ok. Nema prisile. Drugo, nitko, ali baš nitko nigdje nije rekao da je to povoljno, stoga smanji doživljaj i nemoj podmetati u raspravu ono što nije rečeno. Političari djeluju s pozicije sile i otimačine te za njih vrijede sasvim druga pravila, ne može se usporediti. Kad te Šuker odere s 25% ne možeš ništa osim sjesti i plakati, a iPhone ne moraš kupiti - ćaomi jedva čeka.

 

 

eto već 20 godina mi je posao pisanje, sad tek saznajem da ustvari niti ne znam što znače riječi poput argumenta, pa ih valjda pleskam i bezveze ubacujem u rečenice....

a što se tiče podmetanja pročitaj još jednom svoj vlastiti upis:

Feudalac kaže...

cijena takva da si svatko može vrlo jednostavno priuštiti i taj najskuplji model. Naime, većini kupaca u SAD-u je to dodatnih 15 dolara mjesečno sto je zanemarivo

nadalje...

ubacuješ poziciju i neke razlike koje bi navodno trebale biti bitne

ja samo kažem da zvučiš jednako kao političar/bankar/prodavatelj osiguranja/tim cook i ostali prodavači magle

 

 kad cijenu od soma dolara nazivaš povoljnom, jer se može razbiti na mjesečne rate

 

ništa više, ništa manje

ne govorim o prisili, već ljudskoj gluposti

 

a tu niti političari nisu baš u poziciji apsolutne sile

primjer ti je upravo linić - njegov porez na nekretnine svi su popljuvali, digla se hajka i morao je odustati... zašto? predstavio je porez koji većina građana neće plaćati više nego što već plaća, jer nema nekretnine ili ima jednu, pa bi najveći porez plaćale banke, tajkuni, rentijeri i slični

s druge strane isti taj linić pola godine prije digao je cijenu struje za 25%, namet koji plaća i najsiromašniji podstanar... i nikom ništa

toliko o sili i ovcama

Kolega, kažete da je iPhone X skup i kada ga uzimate/uzimam na rate, ma dajte molim vas! 

 

Pa pogledajte koliko samo za Note 8 na 36 rata po 359.00 kuma u 36 mjeseci morate dati, preko 12.000.00, debelo!! 

 

Osobno, NIKADA nisam u nekoj temi o X naslovu trekeljao i srao o nekom Y nečemu, kao niti u temi o Samsungu Note 8 o bilo čemu drugom osim o Note 8, ali kada ste već toliko napali na iPhone, kažite nam koji su vam najjači fer argumenti da se Note 8 plaća, uz tarifu istina, tri godine više od 1500.00€?!?!? 

Tko uzima tako onda takav komad gadgeta?! 

ATJ Lučko
11 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
ATJLučko kaže...

Kolega, kažete da je iPhone X skup i kada ga uzimate/uzimam na rate, ma dajte molim vas! 

jedna je stvar možeš li nešto lakše otplatiti na rate nego u kešu, veze to nema sa time jel nešto skupo ili ne

to je ista spika kad ti tomić&co prodaje fore kako te nova bembura izađe manje od sto kuna dnevno

11 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
Feudalac kaže...

Tim Cook nije ništa rekao o povoljnosti, kao niti ja. Riječ je o priuštivosti, dostupnosti. To su dvije stvari koje jedna s drugom nemaju veze; isto kao da kažeš da je na njuškalu osvanula Cartierova dijamantna ogrlica po cijeni od 100 hiljada eura, a inače košta pola miliona pa je sad povoljna. Shvaćaš?

daj ne prdi, ne da mi se s tobom igrati igre riječi

ne picajzlam oko pojmova povoljnog i priuštivog, nego oko spike "15usd mjesečno" koju preuzimaš od cooka i gutaš govno umotano u celofan kao i ostale ovce

 

 

 

 

8 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
picajzla0707 kaže...

daj ne prdi, ne da mi se s tobom igrati igre riječi

ne picajzlam oko pojmova povoljnog i priuštivog, nego oko spike "15usd mjesečno" koju preuzimaš od cooka i gutaš govno umotano u celofan kao i ostale ovce

Lega, malo ste prebrzi na okidaču pa čitate nešto što ne piše, a pojmovi su toliko različiti da je to sve samo ne sitničarenje. Nešto za živce, kava, pivica, fukica; raspravljajmo ležerno jer ni ti ni ja nećemo i ne moramo kupiti iphone X, ja nemam dionice a pretpostavljam ni ti, pa nema razloga da se oko toga vrijeđamo. Poz

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.11.2017 11:10 (Feudalac).
13 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
picajzla0707 kaže...
ATJLučko kaže...

Kolega, kažete da je iPhone X skup i kada ga uzimate/uzimam na rate, ma dajte molim vas! 

jedna je stvar možeš li nešto lakše otplatiti na rate nego u kešu, veze to nema sa time jel nešto skupo ili ne

to je ista spika kad ti tomić&co prodaje fore kako te nova bembura izađe manje od sto kuna dnevno

Ne, ne, ne i ne kolega 

 

U globalu, po mojem skromnom subjektivnom razmišljanju, postoje okvirno četri skupine ljudi;

prvi koji ga mogu bez pol muke uzeti za cash lovu i odšetati u sumrak, sa blagim osmjehom na usnama, 

drugi koji će ga uzeti na rate jer mu je tako lakše, ima svoj neki interes, imam jednog takvog prijatelja, 

treći koji ga nikako ne može uzeti za gotovinu, nekako ga je piknuo na rate pa će nekako preživjeti, 

četvrti koji nemaju niti za kruh svagdašnji nažalost, no njega takvo nešto niti ne zanima. 

 

Niti iPhone X, niti Note 8 a bormeš niti Bembura, Merc ili Gospodar prstenova, niti jedan "gadget" nekome, prije nikome, nije jeftiniji na rate, svejedno uz tarifu ili bez, sa kaskom ili bez. 

Ako već uzimamo neku "jednadžbu" u izračun, sa nekoliko nepoznanica, gdje se može uzeti u obzir sama tarifa kod produljenja ugovora, ili novi ugovor, neki eventualni popust, kakav sam ja imao kada sam uzimao iP6 Plus, a moguć je i popust na gotovinu kod uzimanja samog gadgeta, recimo?! 

U situaciji kada se nekim subvencijama dobije neki "nemoralan" popust, pa još i prisile te ugovorom da ga plaćaš na rate, tko bi bio munjen pa to ne iskoristio, ali u situaciji kao trenutno kada nema nikakve subvencije, ja glasam za uzeti gadget za cash lovu i upiknuti popust, normalno tko si to može dopustiti. Svatko onaj tko "želi" neki gadget pod neku cijenu, on će biti prisiljen na rate uz/kroz ugovor. 

Jednom sam žarko želio Motorolu V60 ako se ne varam u imenu, no nisam bio u poziciji niti ju uzeti na rate, na moju veliku žalost. 

A danas i auto možeš uzeti na rate, čak tri postoji nekoliko ponuda u Hrvatskoj! 

ATJ Lučko
15 godina
odjavljen
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija

A što ne valja s time da je Ameru X skuplji $15 mjesečno? To je sasvim točan podatak. 3 kune više mjesečno i imaš X, a ne 8 npr. Telefon je među najskupljima, to je flagship i danas oni koštaju $999 tj. 1200 kuna umjesto 900 kuna, za naše mogućnosti. To je tako, to tržište želi i to se prodaje. Ako i kad tržište više ne bude spremno plaćati toliko, neće ni postojati. U čemu je točno problem s tim?

Nope.
9 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
Feudalac kaže...
; ne moraš ići u servis da doznaš ide li u jamstvo ili ne. pa tko voli...

 e bravo, napokon smo se slozili, nemoras ic u servis da doznas da ti na ajfonu to nece priznat, a na drugima hoce

ATJLučko kaže...

Ne, ne, ne i ne kolega 

 

U globalu, po mojem skromnom subjektivnom razmišljanju, postoje okvirno četri skupine ljudi;

prvi koji ga mogu bez pol muke uzeti za cash lovu i odšetati u sumrak, sa blagim osmjehom na usnama, 

drugi koji će ga uzeti na rate jer mu je tako lakše, ima svoj neki interes, imam jednog takvog prijatelja, 

treći koji ga nikako ne može uzeti za gotovinu, nekako ga je piknuo na rate pa će nekako preživjeti, 

četvrti koji nemaju niti za kruh svagdašnji nažalost, no njega takvo nešto niti ne zanima. 

 

 

 a pete si namjerno izostavio ili se pravis da ne postoje? ili vi ajfonisti i dalje mislite da ljudi nemaju ajfon samo iz jednog razloga - nemaju novaca za njega

peti bi bili oni koji ga mogu kupiti kada hoce na bilo koji od navedenih nacina, ali ne zele

15 godina
odjavljen
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija

Mislim da ga neki nemaju i zbog glupih priča o tome :) 

Nope.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
Sta su se hejteri umorili,bas sam se dobro zabavljao citajuci temu,po meni bi bilo dobro i ucinkovito da svaki hejter napise koji uredjaj koristi ili namjerava koristiti pa usporedbe mogucnosti,podrske,i cijene,ja koji ne koristim osobno ni jednu ni drugu platformu,iako mi neki ukucani koriste iphone x a neki mnogostruko jeftinije android uredjaje,bi me zanimala stvarna situacija a ne kolko citam cisto hejtanje,(ps.,koristim lumiu)
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
Tonči kaže...

Mislim da ga neki nemaju i zbog glupih priča o tome :) 

i ja isto mislim, netko nema android slusaju glupe price o tome, jebiga netko napise da android ima govnast softver, pa netko pomisli da je to istina, pa kupi ios, pa pocne plakat kad ne moze vise od 5 privitaka stavit u privitak maila, pa si ne moze postavit neku drugu default mail aplikaciju, pa ne moze prebacit svoju kolekciju glazbe bez racunala i itunesa.. i sl. nebuloze..

jebiga kad dajes moras naucit i primat..

uragan kaže...
Sta su se hejteri umorili,bas sam se dobro zabavljao citajuci temu,po meni bi bilo dobro i ucinkovito da svaki hejter napise koji uredjaj koristi ili namjerava koristiti pa usporedbe mogucnosti,podrske,i cijene,ja koji ne koristim osobno ni jednu ni drugu platformu,iako mi neki ukucani koriste iphone x a neki mnogostruko jeftinije android uredjaje,bi me zanimala stvarna situacija a ne kolko citam cisto hejtanje,(ps.,koristim lumiu)

haha sta zelis da ajfonasi pocnu plakat mjesecima kad pocnemo nabrajati boldano? sori nabrajanje sto android moze a ios ne bi trajalo mjesec-dva.. ako se nekom da, nek pise..

upravo tu ajfon pusi; kombinacija mogucnosti i cijene..

cisto hejtanje? razlikujes ti cinjenice od hejtanja, ili ne razumijes ni jednu napisanu rijec? slabo..

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.11.2017 17:08 (digitall).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
Moram priznati,nisam napredni korisnik ali razumijem logiku,cisto sam i pogledao uredjaj uzivo i cibio mi se napredniji ekranom u odnosu na kuciste odlican,sad bih ja ocekivao od hejtera ili kako god oces nesto bolje ili sl,a li ja citam hejterske budalastine koje potvrdjuju superiornost ovog uredjaja
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
Heh, danas razgovaram s kolegom koji ima 6s Edge plus kako ga sluzi, jel zadovoljan. Veli super. Ja na to velim da nam se zajednički poznanik požalio kako mu se 6s Edge usporio, grozno, nakon nadogradnje prije par mjeseci a on na to kao iz topa - kad je glup, telefon se mora resetirati barem jednom tjedno. I još dodaje, a jel redovito cisti aplikacije s telefona?

Ja samo klimam glavom, da vidiš, stvarno. 😀😀😀😀
Ja rekoh
15 godina
odjavljen
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
digitall kaže...

i ja isto mislim, netko nema android slusaju glupe price o tome, jebiga netko napise da android ima govnast softver...

 Pa da, Samsung ima govnav softver.

Feudalac kaže...
 kad je glup, telefon se mora resetirati barem jednom tjedno. I još dodaje, a jel redovito cisti aplikacije s telefona?

 

Nope.
9 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
Feudalac kaže...
Heh, danas razgovaram s kolegom koji ima 6s Edge plus kako ga sluzi, jel zadovoljan. Veli super. Ja na to velim da nam se zajednički poznanik požalio kako mu se 6s Edge usporio, grozno, nakon nadogradnje prije par mjeseci a on na to kao iz topa - kad je glup, telefon se mora resetirati barem jednom tjedno. I još dodaje, a jel redovito cisti aplikacije s telefona?

Ja samo klimam glavom, da vidiš, stvarno. 😀😀😀😀

 

pa dobro, svi imamo barem nekoliko informaticki nepismenih frendova, nije lijepo sprdat ih :D

14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
digitall kaže...
Feudalac kaže...
Heh, danas razgovaram s kolegom koji ima 6s Edge plus kako ga sluzi, jel zadovoljan. Veli super. Ja na to velim da nam se zajednički poznanik požalio kako mu se 6s Edge usporio, grozno, nakon nadogradnje prije par mjeseci a on na to kao iz topa - kad je glup, telefon se mora resetirati barem jednom tjedno. I još dodaje, a jel redovito cisti aplikacije s telefona?

Ja samo klimam glavom, da vidiš, stvarno. 😀😀😀😀

 

pa dobro, svi imamo barem nekoliko informaticki nepismenih frendova, nije lijepo sprdat ih :D

 Pa gledano u razdoblju zadnjih...koliko 3 mjeseca...ljudi su potpuno u pravu...iOS sa svojim 11 i svim ispravcima i updateovima koje je izdao u tom razdoblju koji su pokušavali sanirati štetu koju je određeni dio early adoptera na 11ku doživio, kao i Android koji je u zadnja 2-3 mjeseca isto imao 3-4 security updatea i raznig bug fixeva...nisu daleko oni koji kažu da ih treba jednom tjedno resetirati :)

Ja na svim svojim Androidima prethnodnih godina nisam imao ukupno valjda 4 ili 5 update-a, a sad u zadnja 2-3 mjeseca ih je bilo 3 ili 4, i svaki put mora biti i reset. A navodno me prije kraja godine čeka još i Oreo, dakle to je još minimalno jedan...tako da u zadnje vrijeme vrijedi i za iOS i za Android - svaki tjedan update jedan :)

9 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
miki1981 kaže...

 Pa gledano u razdoblju zadnjih...koliko 3 mjeseca...ljudi su potpuno u pravu...iOS sa svojim 11 i svim ispravcima i updateovima koje je izdao u tom razdoblju koji su pokušavali sanirati štetu koju je određeni dio early adoptera na 11ku doživio, kao i Android koji je u zadnja 2-3 mjeseca isto imao 3-4 security updatea i raznig bug fixeva...nisu daleko oni koji kažu da ih treba jednom tjedno resetirati :)

Ja na svim svojim Androidima prethnodnih godina nisam imao ukupno valjda 4 ili 5 update-a, a sad u zadnja 2-3 mjeseca ih je bilo 3 ili 4, i svaki put mora biti i reset. A navodno me prije kraja godine čeka još i Oreo, dakle to je još minimalno jedan...tako da u zadnje vrijeme vrijedi i za iOS i za Android - svaki tjedan update jedan :)

 istina, jednom mjesecno mi se sam resetira prilikom updatea i to je to.

eventualno ako testiram neku aplikaciju da vidim da li ce se svi procesi pokrenuti prilikom podizanja os-a

mislim doba resetiranja da bi "popravio" nesto su prosla prije dosta godina...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice