IPhone 13 - rasprava izdvojena tema

poruka: 373
|
čitano: 184.309
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
ProTeinZ kaže...
znaci ovaj macro na mobu je nesto prebrutalno, presao sam sa 12 pro max na 13 pro, malo je pro max glomazan i nisam pogrijesio sto sam napravio upgrade na 13 pro,pogotovo sada kada su 13 pro max i 13 pro identicni osim dijagonale ekrana!

 Meni je kamera općenito genijalna s obzirom da sam prešao sa Galaxy A71 na 13 Pro. Sve savršeno izlazi, bio dan ili noć.

 

Jedino što su Apple-ove aplikacije i servisi noćna mora. Kad sam imao iPhone 7 plus divio sam se kako sve savršeno radi kod Apple-a dok je Google uvijek ostavljao dojam da lansira beta verzije softvera.

 

U 2021. mogu slobodno reći da je Apple što se tiče servisa i aplikacija teži fušeraj i da se mogu sakriti pred Google-om.

 

Evo 2 primjera:

 

1. Apple Maps - govno neviđeno. Pola lokacija koje bez problema nalazim na google maps-ima bez da upisujem adresu nego samo naziv Apple Maps ne nalaze. Ako hoćeš dodati Home i Work adrese ne možeš ko čovjek u samoj aplikaciji nego moraš kreirati specijalni vlastiti kontakt gdje upisuješ te stvari. Debilno dozlaboga.

 

2. iCloud photos - pokušavao sam prebaciti 45 GB slika sa Google Photos-a na iCloud Photos. Uredno downloadam sve na komp, i probam upload na iCloud (kroz web). Prihvaća samo .jpg i .jpeg format, odbija uploadati sve ostalo. Niti jedan video format, čak niti jebeni .heic format koji Apple po defaultu koristi. OK, reko idem na iTunes uploadati slike na mob. Nakon 4+ sata uploada (hvala Apple što ste još uvijek na USB 2.0 standardu) sve je gore. Super, pomislim, upalim iCloud Photos na mobu i dobijem poruku da sam te slike uploadao sa "Findera" i da ne mogu imati fotografije i na kompu i na iCloudu. Uz odjebenicu, dobijem i poruku da će mi obrisati 25 000 fotografija i videa sa telefona.

 

Na kraju sam odustao i ostao na Google Photosima. Apple Maps su na telefonu isključivo jer u autu koristim wireless Carplay a voice komande još od iOS-a 14 ne rade sa Google Maps nego samo sa Apple Maps. Za sva ozbiljnija traženja i putovanja koristim isključivo GM pa makar morao sve na ruke tipkati. Ovo od kuće do posla i natrag mogu i AM čisto da vidim koliko trebam do doma i kakva je gužva.

 

Šteta što je tako odličan hardver i OS uparen sa očajnim aplikacijama kao što su Apple Maps i iCloud Photos. Čak niti Carplay (koji radi daleko stabilnije od Android Auto da budem fer) nije slobodan od bugova, pogotovo u iOS 15. Sve u svemu, Apple bi trebao redizajnirati svoje servise i aplikacije da rade po standardima 2021. godine. Recimo transfer sa iCloud photos-a na Google Photos se može odraditi preko web requesta automatski bez ikakvog skidanja i uploadanja slika (vjerojatno im direktno komuniciraju serveri). Nevjerojatno da obratno nije moguće.

 

Napominjem da post nije trollerski nego ovo pišem kao bivši vlasnik 2 iPhone-a (7 Plus i XR) kao i mnogih Androida, od mid do top rangea.

12 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Tincha kaže...
Nemoj mi takve zakljucke na forumu bacat, potegnut ce te ovi u NASA-u

Ako misliš da je njuškalo promjenio naziv u crveni križ prevario si se.

 

Plati pa ćeš imat Iphone...

12 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
greysaint0 kaže...
ProTeinZ kaže...

1. Apple Maps - govno neviđeno. Pola lokacija koje bez problema nalazim na google maps-ima bez da upisujem adresu nego samo naziv Apple Maps ne nalaze. Ako hoćeš dodati Home i Work adrese ne možeš ko čovjek u samoj aplikaciji nego moraš kreirati specijalni vlastiti kontakt gdje upisuješ te stvari. Debilno dozlaboga.

 

 

Ovo nije istina...

 

Normalno imam dodan Home i Work i čim uđem u auto mi baca rutu i ostalo.

 

Nikave vlastite kontakte nisam upisivao da bi to imao.

12 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
R36 kaže...
greysaint0 kaže...
ProTeinZ kaže...

1. Apple Maps - govno neviđeno. Pola lokacija koje bez problema nalazim na google maps-ima bez da upisujem adresu nego samo naziv Apple Maps ne nalaze. Ako hoćeš dodati Home i Work adrese ne možeš ko čovjek u samoj aplikaciji nego moraš kreirati specijalni vlastiti kontakt gdje upisuješ te stvari. Debilno dozlaboga.

 

 

Ovo nije istina...

 

Normalno imam dodan Home i Work i čim uđem u auto mi baca rutu i ostalo.

 

Nikave vlastite kontakte nisam upisivao da bi to imao.

 

Kako si to postigao kad čak i Apple kaže da to tako mora biti? Kad hoćeš postaviti Home adresu, odvede te na odvojeni ekran gdje ti kaže da to postaviš u svom kontaktu.

 

Odi u kontakte, nađi vlastito ime i prezime i scrollaj dolje. Vjerojatno ti tamo stoji i da ne znaš.

 

Osim ako Home adresu nisi jednostavno stavio pod favorites što nije ista stvar.

 

Ako meni ne vjeruješ, onda vidi ovo:

 

https://www.howtogeek.com/278902/how-to-change-your-home-address-in-apple-maps/


The Apple Maps app isn’t like Google Maps, which has its own option for your Home address that you can change in the app itself. Instead, it uses the Home address set for your Contacts card.

15 godina
neaktivan
offline
IPhone 13 - rasprava

Ja prešao na 13 pro max s mi note 10.

Mogu reći također da mi je software na androidu za 2 generacije bolji. Hrpa sitnica me smeta za koje će trebati dugo da se prilagodim. Npr na tipkovnici ne možeš imati zarez na glavnom prikazu što mi jako usporava tipkanje i neshvatljivo mi je zašto nema te opcije ni na jednoj keyboard aplikaciji. Geste na MIUI svjetlosnu godinu bolje - na iosu nema svajpanja po desnom rubu ekrana za ići back, nego se najčešće mora palcem ili drugom rukom dosezati gornji lijevi kut, eventualno se rijetko kad može svajpati po lijevom rubu ekrana za back. Imam 2 sim kartice i postoji pravilo da broj koji mi nije sejvan mogu zvati samo s primarne linije. Ne mogu se naviknuti da za vidjeti notifikacije moram ići u glupi notifikacijski centar za koji moram svajpati skorz od gornjeg ruba ekrana, ne postoje notifikacijske ikonice iako ima mjesta, kao ni postotak baterije. 

File menagment kaska užasno, isto tak iz neke masseging aplikacije se ne može poslati fotka koja je na google photos nego se ista mora prvo manualno skinuti na uređaj. 

Ne mogu zasebno regulirati glasnoću alarma, a posebno poziva niti ima opcije da se alarm postupno pojačava. 

 

Što se kamere tiče, zadovoljan sam ali i nije da sam oduševljen. Kamera je pouzdana i jako brza, ali ne mogu reći da je superiorna što se tiče still fotografija u odnosu na mi note 10. 

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
primjetio sam da mi se baterija brzo prazni opcenito ( sa 100 do 95 posto u roku manje od sat)..., mobitel ima 95 posto, nakon restarta baterija padne na 87, onda opet nakon restarta dode na 89.. isti problem sam imao i sa novim 12 pro max kad je izasao... je na bazi softwera da baterija uci korištenje pa se sama "unormalizira"
battlenet: SUGARfree#21113
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
evo surfo sam od 6 i pol do 7 i 40 i pao sam sa 36posto na 26...
znaci sat vremena surfanja je pojeo 10 posto baterije...sumnjivo..
battlenet: SUGARfree#21113
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Sad recimo da ti mob trosi 10-tak% baterije po satu to ti jednostavnom matematkom daje 8 h SOT-a od 100% do 20%, cca.. u idleu i tak ne trosi nista

Gledao sam da 13-ica ima bolje baterije od prethodnih serija ali ovo je vec u rangu kineza sa nuklearnim baterijama od 5000 mah+ kapaciteta

Tako da nisam siguran koliko ima razloga za brigu haha.. al ono "plesanje" postotka iz prvog posta nije ok, to se slazem
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
al mi je rekao na redditu netko da ce se unormalit i unormalilo se sa 12 pro max
sad cekamo i na 13 pro
btw upalio wild rift igru doslovce na minutu i sa 39 posto na 36...🤷
battlenet: SUGARfree#21113
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
IPhone 13 - rasprava

Da li postoji trgovina u RH gdje je moguće vratit iPhone unutar 15 dana s obzirom na aktivaciju? Naime zanima me 13 Mini, ali opcija povrata bi bila dobra čisto radi baterije, 12 Pro/13 Pro su mi jednostavno preveliki. 11 Pro je imao idealne dimenzije i ne znam zašto su klasičnu seriju mijenjali dimenzije.

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
PlayMaker10 kaže...

Da li postoji trgovina u RH gdje je moguće vratit iPhone unutar 15 dana s obzirom na aktivaciju? Naime zanima me 13 Mini, ali opcija povrata bi bila dobra čisto radi baterije, 12 Pro/13 Pro su mi jednostavno preveliki. 11 Pro je imao idealne dimenzije i ne znam zašto su klasičnu seriju mijenjali dimenzije.

 pa 11 pro, 12, 12 pro, 13, 13 pro su istih dimenzija? 

 

jedino je oblik mobitela drugaciji naspram 11 pro. 

10 godina
online
Re: IPhone 13 - rasprava
PlayMaker10 kaže...

Da li postoji trgovina u RH gdje je moguće vratit iPhone unutar 15 dana s obzirom na aktivaciju? Naime zanima me 13 Mini, ali opcija povrata bi bila dobra čisto radi baterije, 12 Pro/13 Pro su mi jednostavno preveliki. 11 Pro je imao idealne dimenzije i ne znam zašto su klasičnu seriju mijenjali dimenzije.

 E jebiga sad pricas nebuloze.

11 pro/12/13 razlika 2mm, s time da su noviji modeli dosta i lakši.

6 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
thebatman kaže...
PlayMaker10 kaže...

Da li postoji trgovina u RH gdje je moguće vratit iPhone unutar 15 dana s obzirom na aktivaciju? Naime zanima me 13 Mini, ali opcija povrata bi bila dobra čisto radi baterije, 12 Pro/13 Pro su mi jednostavno preveliki. 11 Pro je imao idealne dimenzije i ne znam zašto su klasičnu seriju mijenjali dimenzije.

 E jebiga sad pricas nebuloze.

11 pro/12/13 razlika 2mm, s time da su noviji modeli dosta i lakši.

 ja to nisam nista primjetio, moja greska onda. jedino sta sam primjetio je da na 12 i na 13 nisu tipke za pojacavanje na jednakom mjestu. 

14 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
_itsmoriarty kaže...
thebatman kaže...
PlayMaker10 kaže...

Da li postoji trgovina u RH gdje je moguće vratit iPhone unutar 15 dana s obzirom na aktivaciju? Naime zanima me 13 Mini, ali opcija povrata bi bila dobra čisto radi baterije, 12 Pro/13 Pro su mi jednostavno preveliki. 11 Pro je imao idealne dimenzije i ne znam zašto su klasičnu seriju mijenjali dimenzije.

 E jebiga sad pricas nebuloze.

11 pro/12/13 razlika 2mm, s time da su noviji modeli dosta i lakši.

 ja to nisam nista primjetio, moja greska onda. jedino sta sam primjetio je da na 12 i na 13 nisu tipke za pojacavanje na jednakom mjestu. 

 Mislio sam na veličinu ekrana ne dimenzije samog uređaja, istina zaboravio sam napisat taj dio, iako uređaj djeluje veći ali zbog ravnog dizajna vjerovatno. Mislim da ću riskirat s minijem, mobitel mi je većinom mobitel, za sotale stvari imam Macbook i iPad. Navodno je baterija kao na 12 Pro što mi je ok.

8 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Uređaj ti je taman, no ekran ti je velik?
Covjece…
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
PlayMaker10 kaže...

Da li postoji trgovina u RH gdje je moguće vratit iPhone unutar 15 dana s obzirom na aktivaciju? Naime zanima me 13 Mini, ali opcija povrata bi bila dobra čisto radi baterije, 12 Pro/13 Pro su mi jednostavno preveliki. 11 Pro je imao idealne dimenzije i ne znam zašto su klasičnu seriju mijenjali dimenzije.

 

Mislim da zakonski imaš pravo odustati od kupnje 14 dana u svim webshopovima:

 

Jamstva, otkazivanje i vraćanje kupljene robe - Your Europe (europa.eu)

 

E sada sranje je u tome što ćeš ti iPhone otvoriti, aktivirati na Appleovim serverima i koristiti par dana i reći potencijalno da ga više ne želiš. Prodavač više takav uređaj ne može vratiti u prodaju.

 

Samo pazi jednu stvar. Postoji iznimka u pravilu koje sam ti gore linkao:

 

Imate pravo otkazati i vratiti narudžbu u roku od 14 dana, iz bilo kojeg razloga i bez obrazloženja. Taj rok za odustajanje istječe 14 dana nakon dana primitka robe (ili sklapanja ugovora o pružanju usluga).

Međutim, dvotjedni rok za odustajanje ne primjenjuje se na sve kupnje. Među iznimkama su:

 

  • mediji za pohranu slike, zvuka ili računalnih programa u zaštitnom pakiranju, kao što su DVD-i, koje ste po primitku otvorili

 

Teoretski, svaki telefon sadrži u sebi memoriju za pohranu podatataka i nalazi se u zaštitnom pakiranju. Vjerojatno previše razmišljam pa se prodavači ne mogu vaditi na ovo ali svejedno treba paziti. Ja bi najbolje otišao do nekog dućana i pitao.

 

Osobno nisam fan ovakve praske, teoretski tisuće ljudi mogu kupiti telefone, otvoriti ih i aktivirati i onda reći "ja ipak ne bi" a prodavači ne mogu više takve uređaje prodavati. Što se s njima radi, ne znam, možda se šalju natrag na tvornički wipe i prepakiravanje.

5 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
greysaint0 kaže...
PlayMaker10 kaže...

Da li postoji trgovina u RH gdje je moguće vratit iPhone unutar 15 dana s obzirom na aktivaciju? Naime zanima me 13 Mini, ali opcija povrata bi bila dobra čisto radi baterije, 12 Pro/13 Pro su mi jednostavno preveliki. 11 Pro je imao idealne dimenzije i ne znam zašto su klasičnu seriju mijenjali dimenzije.

 

Mislim da zakonski imaš pravo odustati od kupnje 14 dana u svim webshopovima:

 

Jamstva, otkazivanje i vraćanje kupljene robe - Your Europe (europa.eu)

 

E sada sranje je u tome što ćeš ti iPhone otvoriti, aktivirati na Appleovim serverima i koristiti par dana i reći potencijalno da ga više ne želiš. Prodavač više takav uređaj ne može vratiti u prodaju.

 

Samo pazi jednu stvar. Postoji iznimka u pravilu koje sam ti gore linkao:

 

Imate pravo otkazati i vratiti narudžbu u roku od 14 dana, iz bilo kojeg razloga i bez obrazloženja. Taj rok za odustajanje istječe 14 dana nakon dana primitka robe (ili sklapanja ugovora o pružanju usluga).

Međutim, dvotjedni rok za odustajanje ne primjenjuje se na sve kupnje. Među iznimkama su:

 

  • mediji za pohranu slike, zvuka ili računalnih programa u zaštitnom pakiranju, kao što su DVD-i, koje ste po primitku otvorili

 

Teoretski, svaki telefon sadrži u sebi memoriju za pohranu podatataka i nalazi se u zaštitnom pakiranju. Vjerojatno previše razmišljam pa se prodavači ne mogu vaditi na ovo ali svejedno treba paziti. Ja bi najbolje otišao do nekog dućana i pitao.

 

Osobno nisam fan ovakve praske, teoretski tisuće ljudi mogu kupiti telefone, otvoriti ih i aktivirati i onda reći "ja ipak ne bi" a prodavači ne mogu više takve uređaje prodavati. Što se s njima radi, ne znam, možda se šalju natrag na tvornički wipe i prepakiravanje.

mozes vratiti mobitel bez ikakvih problema.

 

desilo mi se kada sam kupio Note 10 i koristio ga 7 dana, nije mi bio praktican i vratio sam ga

 

iPhone vise nije kao prije lockan na iTunes i te fore. tako da i kod njih mozes maknuti svoj account i vratiti ga na tvornicke postavke

 

ducani obicno takve uredaje ili vracaju vendoru, pa dobiju novi, prodaju ga za nesto nizu cijenu kao used ili testni primjerak, ili ga jednostavno izloze kao demo uredaj

 

s obzirom da su vrlo mali takvi povrati, ne gube previse novaca

www.youtube.com/TerabitTV
14 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Umbel kaže...
Uređaj ti je taman, no ekran ti je velik?
Covjece…

 Tako je, niti 11 Pro nisam mogao koristit jednom rukom a povećanjem ekrana svaki put kad koristim jednom rukom gornji dio ekrana imam osjećaj da će mobitel ispast.

14 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Mitohondri kaže...
greysaint0 kaže...
PlayMaker10 kaže...

Da li postoji trgovina u RH gdje je moguće vratit iPhone unutar 15 dana s obzirom na aktivaciju? Naime zanima me 13 Mini, ali opcija povrata bi bila dobra čisto radi baterije, 12 Pro/13 Pro su mi jednostavno preveliki. 11 Pro je imao idealne dimenzije i ne znam zašto su klasičnu seriju mijenjali dimenzije.

 

Mislim da zakonski imaš pravo odustati od kupnje 14 dana u svim webshopovima:

 

Jamstva, otkazivanje i vraćanje kupljene robe - Your Europe (europa.eu)

 

E sada sranje je u tome što ćeš ti iPhone otvoriti, aktivirati na Appleovim serverima i koristiti par dana i reći potencijalno da ga više ne želiš. Prodavač više takav uređaj ne može vratiti u prodaju.

 

Samo pazi jednu stvar. Postoji iznimka u pravilu koje sam ti gore linkao:

 

Imate pravo otkazati i vratiti narudžbu u roku od 14 dana, iz bilo kojeg razloga i bez obrazloženja. Taj rok za odustajanje istječe 14 dana nakon dana primitka robe (ili sklapanja ugovora o pružanju usluga).

Međutim, dvotjedni rok za odustajanje ne primjenjuje se na sve kupnje. Među iznimkama su:

 

  • mediji za pohranu slike, zvuka ili računalnih programa u zaštitnom pakiranju, kao što su DVD-i, koje ste po primitku otvorili

 

Teoretski, svaki telefon sadrži u sebi memoriju za pohranu podatataka i nalazi se u zaštitnom pakiranju. Vjerojatno previše razmišljam pa se prodavači ne mogu vaditi na ovo ali svejedno treba paziti. Ja bi najbolje otišao do nekog dućana i pitao.

 

Osobno nisam fan ovakve praske, teoretski tisuće ljudi mogu kupiti telefone, otvoriti ih i aktivirati i onda reći "ja ipak ne bi" a prodavači ne mogu više takve uređaje prodavati. Što se s njima radi, ne znam, možda se šalju natrag na tvornički wipe i prepakiravanje.

mozes vratiti mobitel bez ikakvih problema.

 

desilo mi se kada sam kupio Note 10 i koristio ga 7 dana, nije mi bio praktican i vratio sam ga

 

iPhone vise nije kao prije lockan na iTunes i te fore. tako da i kod njih mozes maknuti svoj account i vratiti ga na tvornicke postavke

 

ducani obicno takve uredaje ili vracaju vendoru, pa dobiju novi, prodaju ga za nesto nizu cijenu kao used ili testni primjerak, ili ga jednostavno izloze kao demo uredaj

 

s obzirom da su vrlo mali takvi povrati, ne gube previse novaca

 Koja trgovina je bila u pitanju. Mini mi je želja, i šanse da ću ga vratit su nikakve ali opet volio bi ostavit tu mogućnost za svaki slučaj (baterija najveći upitnik), možeš mi u inbox napisat ako se protivi pravilima foruma. Osobno nisam niti ja fan te prakse zamjene i osobno nisam nikad ništa mijenjao osim ako nije bilo pokvareno ali ovo je specifičan slučaj.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.10.2021 10:45 (PlayMaker10).
5 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
PlayMaker10 kaže...

 Koja trgovina je bila u pitanju. Mini mi je želja, i šanse da ću ga vratit su nikakve ali opet volio bi ostavit tu mogućnost za svaki slučaj (baterija najveći upitnik), možeš mi u inbox napisat ako se protivi pravilima foruma. Osobno nisam niti ja fan te prakse zamjene i osobno nisam nikad ništa mijenjao osim ako nije bilo pokvareno ali ovo je specifičan slučaj.

webshop od HT-a

 

imam 12 mini, vec godinu dana, na 12 temi sam stavio trajanje baterije, 13 je jos bolji u tome pogledu, ali sve ovisi koliko i sta od aplikacija najvise koristis

 

www.youtube.com/TerabitTV
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.10.2021 11:20 (Mitohondri).
9 godina
neaktivan
offline
IPhone 13 - rasprava

Ekipa, ocekujem mobitel od HT-a. Znate li je li to postar dostavlja ili netko sa kombijem iz poste?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
iDelete kaže...

Ekipa, ocekujem mobitel od HT-a. Znate li je li to postar dostavlja ili netko sa kombijem iz poste?

 HP Ekspress - tipa toga...

 

Nikakav kvartovski poštar

9 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
R36 kaže...
iDelete kaže...

Ekipa, ocekujem mobitel od HT-a. Znate li je li to postar dostavlja ili netko sa kombijem iz poste?

 HP Ekspress - tipa toga...

 

Nikakav kvartovski poštar

 R36 hvala ti. 

13 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
iDelete kaže...

Ekipa, ocekujem mobitel od HT-a. Znate li je li to postar dostavlja ili netko sa kombijem iz poste?

Ja kada sam uzimao svoj Xs Max, pozvali su me u T-Com centar. 
Istina, ja sam svojeg naručio u centru, stoga pretpostavljam da je nekom logikom, gdje i kako naručiš, otuda i očekuj. 

ATJ Lučko
14 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Mitohondri kaže...
PlayMaker10 kaže...

 Koja trgovina je bila u pitanju. Mini mi je želja, i šanse da ću ga vratit su nikakve ali opet volio bi ostavit tu mogućnost za svaki slučaj (baterija najveći upitnik), možeš mi u inbox napisat ako se protivi pravilima foruma. Osobno nisam niti ja fan te prakse zamjene i osobno nisam nikad ništa mijenjao osim ako nije bilo pokvareno ali ovo je specifičan slučaj.

webshop od HT-a

 

imam 12 mini, vec godinu dana, na 12 temi sam stavio trajanje baterije, 13 je jos bolji u tome pogledu, ali sve ovisi koliko i sta od aplikacija najvise koristis

 

 Klasika Viber, Facebook, Messenger, WhatsApp browser i to je to. Ne visim na mobitelu, nisam ovisan o njemu a doma imam Macbook, iPad i PC, mobitel mi je većinom za vani, tako da mi je LTE bitna stavka, rijetko kad sam na Wifi-ju.

9 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Ima netko da je naručivao neki od iPhone 13 linije od 512 GB ili pak 1 TB, a da mu je stigao uređaj? Po mogućnosti da je naručivao online.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
IPhone 13 - rasprava

Bok ljudi. Kako saljete slike nekome drugome na mob?

Pitanje je ozbiljno - inace sam novi korisnik iOS-a, presao s Androida malo za promjenu. Koliko sam skuzio, standardno preko bluetootha nejde. Ima onaj airdrop koji funkcionira odlicno s iPhonea na iPhone.

Google kaze da stavim na gdrive pa tako sheram, tako da neko rjesenje vec ima ali htio bih svejedno pitati dal ima neka aplikacija koja bi "kopirala" ono sto radi airdrop ali da moze recimo osoba kojoj cesto saljem slike instalirati na svoj mob (android) a ja na svoj iPhone pa da tako sheramo slike?

 

(wapp i to mi nije opcija jer zelim sacuvati kvalitetu slike).

Hvala

Try and fail, but never fail to try.
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.10.2021 22:09 (kameni_zg).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava

Možda Snapdrop? Cross platform je ali oba uređaja moraju biti na istoj mreži.

16 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
kameni_zg kaže...

Bok ljudi. Kako saljete slike nekome drugome na mob?

Pitanje je ozbiljno - inace sam novi korisnik iOS-a, presao s Androida malo za promjenu. Koliko sam skuzio, standardno preko bluetootha nejde. Ima onaj airdrop koji funkcionira odlicno s iPhonea na iPhone.

Google kaze da stavim na gdrive pa tako sheram, tako da neko rjesenje vec ima ali htio bih svejedno pitati dal ima neka aplikacija koja bi "kopirala" ono sto radi airdrop ali da moze recimo osoba kojoj cesto saljem slike instalirati na svoj mob (android) a ja na svoj iPhone pa da tako sheramo slike?

 

(wapp i to mi nije opcija jer zelim sacuvati kvalitetu slike).

Hvala

 Meni se kao najbolja opcija za sharing pokazao Google Photos. "Problem" je ako imaš dosta fotografija a pogotovo video zapisa, brzo ćeš doći u situaciju da ideš na neke modele pretplate. 

6 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
kameni_zg kaže...

Bok ljudi. Kako saljete slike nekome drugome na mob?

Pitanje je ozbiljno - inace sam novi korisnik iOS-a, presao s Androida malo za promjenu. Koliko sam skuzio, standardno preko bluetootha nejde. Ima onaj airdrop koji funkcionira odlicno s iPhonea na iPhone.

Google kaze da stavim na gdrive pa tako sheram, tako da neko rjesenje vec ima ali htio bih svejedno pitati dal ima neka aplikacija koja bi "kopirala" ono sto radi airdrop ali da moze recimo osoba kojoj cesto saljem slike instalirati na svoj mob (android) a ja na svoj iPhone pa da tako sheramo slike?

 

(wapp i to mi nije opcija jer zelim sacuvati kvalitetu slike).

Hvala

 na Viberu kad kliknes na ... imas opciju send original quality (tako nesto)

NULL!=NULL
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice