Vrlo spor video na netu

poruka: 36
|
čitano: 16.443
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Vrlo spor video na netu

U zadnjih mjesec ili tako nešto dana, video na kojoj god stranici (Youtube naročito) se iznimno sporo učitava. Čak i kratki klipovi od 30-ak sekundi se buffer-aju po nekoliko puta. Isti problem sam imao i sa XP-om, a i sad na clean instalaciji Win7. Inače koristim Firefox, ali sam probavao i na Operi i na IE-u i problem je isti. Često je prisutno i beskonačno učitavanje stranica u Firefoxu, ali taj problem rješavam refresh-om.

 

Pokušavao sam isključivati i povećavati virtualnu memoriju, isključivati antivirus i firewall (BitDefender 2010), resetirati router i ništa nije pomoglo. Guglao sam i kažu da bih trebao isključiti hardware acceleration u troubleshooting-u, ali mi to ne dopušta NVidijin ForceWare...

 

Može li mi tko pomoći? (očajan sam :)) Hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vrlo spor video na netu
Jesi li probao skenirati kompjuter zbog virusa i ostale gamadi? Ako jesi i nije ti pomoglo trebao bi kontaktirati davatelja usluge jer postoji mogućnost da je hardverski problem s tvoje strane ili su oni nešto zabrljali; u svakom slučaju tu ti trebaju pomoći.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vrlo spor video na netu
lovrix kaže...

U zadnjih mjesec ili tako nešto dana, video na kojoj god stranici (Youtube naročito) se iznimno sporo učitava. Čak i kratki klipovi od 30-ak sekundi se buffer-aju po nekoliko puta. Isti problem sam imao i sa XP-om, a i sad na clean instalaciji Win7. Inače koristim Firefox, ali sam probavao i na Operi i na IE-u i problem je isti. Često je prisutno i beskonačno učitavanje stranica u Firefoxu, ali taj problem rješavam refresh-om.

 

Pokušavao sam isključivati i povećavati virtualnu memoriju, isključivati antivirus i firewall (BitDefender 2010), resetirati router i ništa nije pomoglo. Guglao sam i kažu da bih trebao isključiti hardware acceleration u troubleshooting-u, ali mi to ne dopušta NVidijin ForceWare...

 

Može li mi tko pomoći? (očajan sam :)) Hvala

Hm,možda ti taj Bitdefender stvara probleme...

16 godina
neaktivan
offline
RE: Vrlo spor video na netu

Napravio sam kompletan malware scan i ništa nije pronađeno. Probat ću skroz ukloniti BitDefender pa ću javiti rezultate...

15 godina
neaktivan
offline
RE: Vrlo spor video na netu
lovrix kaže...

Napravio sam kompletan malware scan i ništa nije pronađeno. Probat ću skroz ukloniti BitDefender pa ću javiti rezultate...

a s čim?meni to liči na viruse/malware..
http://download.cnet.com/Malwarebytes-Anti-Malware/3000-8022_4-10804572.html
a i taj defender..da se nisi pretrpao s tim programima..?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Vrlo spor video na netu

Imam jedan jedini anti malware program a to je taj BitDefender (antivirus, firwall, antispam i još štošta), troši nekih 40 mb dok su mu sve funkcije uključene i ne usporava mi komp ništa više od sličnih rješenja. S njim sam skenirao ranije danas kada sam krenuo u konačni obračun s ovim problemom :)

 

Uglavnom, obrisao sam kompletno BitDefender s kompa i još uvijek imam isti problem. Za referencu koristim bilo koji video ali za ovaj nekako znam točno da mi se prije učitavao vrlo brzo a sad staje svake 3 sekunde:

 

 

Ako netko može kliknut pa vidjet učitava li se taj video i njemu sporije nego ostali...

15 godina
neaktivan
offline
Vrlo spor video na netu

normalno se učitava..skini si malwarebytes iz onog linka gore pa ga skeniraj
ništa ne prekida..

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.9.2009 20:49 (seneka).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vrlo spor video na netu

Evo da još spomenem kako sam na Optimi i kako gotovo non stop skidam nešto preko torrenta. I na torrentima je brzina maksimalna otkad sam otvorio port i ako ima dosta seedera. I da, skeniram sve što skinem prije otvaranja sa istim tim BitDefenderom...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Vrlo spor video na netu
lovrix kaže...

Imam jedan jedini anti malware program a to je taj BitDefender (antivirus, firwall, antispam i još štošta), troši nekih 40 mb dok su mu sve funkcije uključene i ne usporava mi komp ništa više od sličnih rješenja. S njim sam skenirao ranije danas kada sam krenuo u konačni obračun s ovim problemom :)

 

Uglavnom, obrisao sam kompletno BitDefender s kompa i još uvijek imam isti problem. Za referencu koristim bilo koji video ali za ovaj nekako znam točno da mi se prije učitavao vrlo brzo a sad staje svake 3 sekunde:

 

 

Ako netko može kliknut pa vidjet učitava li se taj video i njemu sporije nego ostali...

skoro u real time downloada. Da moglo bi se reći da sporo downloada to sam i ja primjetio pogotovo kod HQ i HD videa, ovi low quality se kako tako brzo učitavaju.

 

Siguran sam 99.9999% da nemam virusa.

 

Ja video zaustavim pričekam 30sec i pokrenem ga i ostatak se downloada se dok gledam.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.9.2009 20:54 (Hyperion).
16 godina
neaktivan
offline
Vrlo spor video na netu

Napravio sam scan sa Malwarebytes i ovo su rezultati:

 

Malwarebytes' Anti-Malware 1.41
Verzija baze podataka: 2865
Windows 6.1.7600

27.9.2009. 20:52:39
mbam-log-2009-09-27 (20-52-39).txt

Tip provjere: Brza Provjera
Provjerenih objekata: 113956
Vrijeme trajanja: 3 minute(s), 10 second(s)

Zaraženi procesi u memoriji: 0
Zaraženi moduli u memoriji: 0
Zaraženi ključevi u registru: 0
Zaražene vrijednosti u registru: 0
Zaraženi podaci u registru: 0
Zaraženi spremnici: 0
Zaražene datoteke: 0

Zaraženi procesi u memoriji:
(Zloćudne stavke nisu otkrivene)

Zaraženi moduli u memoriji:
(Zloćudne stavke nisu otkrivene)

Zaraženi ključevi u registru:
(Zloćudne stavke nisu otkrivene)

Zaražene vrijednosti u registru:
(Zloćudne stavke nisu otkrivene)

Zaraženi podaci u registru:
(Zloćudne stavke nisu otkrivene)

Zaraženi spremnici:
(Zloćudne stavke nisu otkrivene)

Zaražene datoteke:
(Zloćudne stavke nisu otkrivene)

 

 

Pokušavao sam još i gasiti cache u firefoxu, mijenjati svakakve postavke u about:config, mijenjao buffering postavke u media playeru, mijenjao internet options postavke i sve vraćao na originalne vrijednosti i još uvijek mi se sporo učitava video...

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vrlo spor video na netu

taj video radi normalno,ni počemu drugačije od drugih,možda nema viruse..ali neka ih isključi,pa krene dalje

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vrlo spor video na netu

Dali ti se sporo učitava i kad ne skidaš ništa?I meni se zna događati zatrzavanje zvuka kad duže nešto skidam sa utorrentom...

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vrlo spor video na netu
lovrix kaže...

Evo da još spomenem kako sam na Optimi i kako gotovo non stop skidam nešto preko torrenta. I na torrentima je brzina maksimalna otkad sam otvorio port i ako ima dosta seedera. I da, skeniram sve što skinem prije otvaranja sa istim tim BitDefenderom...

A jesi probo isključiti torrente? Mislim ako ti se skida dok pokušavaš gledati nešto na internetu, onda je normalno da je veza usporena...

16 godina
neaktivan
offline
Vrlo spor video na netu

Da, naravno da sam isključio torrente. Trenutno ništa ne skidam. Ono što mi je vrlo čudno jest da u par navrata prilikom pokretanja jednog te istog videa, taj video staje na jednim te istim mjestima i buffera se. Prilikom toga Firefoxov status bar kaže Data trasferring form v14.lscache8.c.youtube.com ili waiting for youtube.com. Znam da je to normalno, ali baš da svaki put na istim mjestima staje nisam siguran da je normalno...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vrlo spor video na netu

Ja sam također primijetio da mi se YT videi sporije učitavaju. Nije to neko drastično usporenje, ali svejedno ponekad zna zastati ako je kvalitetniji video.

 

Već dugo razmišljam koji bi mogao biti razlog i imam dvije teorije:

 

1. Komp mi je udaljen od routera 10-15 metara i signal je najčešće na 3/8.

2. YT je nakon FB-a najposjećenija stranica na svijetu. Svaki komentar je suvišan...

 

EDIT: videi na nekim drugim servisima mi se normalno učitavaju...

Gentlemen, you can't fight in here! This is the War Room.
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.9.2009 21:23 (i_rambo_plache).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vrlo spor video na netu

A ja pak imam router spojen direktno na komp, nemam virusa, isključio sam sve moguće servise, napravio svakakve moguće ludorije s cachevima itd. Nadalje, isti problem ostaje iako sam potpuno reinstalirao windowse (i to druge) na formatiran disk.

 

Zaustavim taj video od kojeg sam link stavio gore odmah pri početku i pustim ga da se učitava. Video traje 3:44 a nakon 15 minuta učitavanja na pauzi on se još nije učitao do kraja... Plač

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vrlo spor video na netu

to mi je poznato,ali tada je komp bio gadno zaražen,što kod tebe očito nije slučaj..
ako hoćeš instaliraj glary utilities,pa napravi 1-clik maintenance..
..besplatan je. mali optimizator. a nije ga loše imat na kompu,ko ni malwarebytes uostalom..

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vrlo spor video na netu

Nećeš vjerovati, ali imam taj program. Skinuo sam ga tijekom jednodnevne akcije kad je bio besplatan...

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vrlo spor video na netu

poruka za one kojima steka : da li se spajate preko optime?

Danas sam neodlučan, ili nisam?
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vrlo spor video na netu

Da sleepix, spajam se preko optime. Sve radi vrlo brzo osim tog video učitavanja...

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.9.2009 21:42 (lovrix).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vrlo spor video na netu
lovrix kaže...

Nećeš vjerovati, ali imam taj program. Skinuo sam ga tijekom jednodnevne akcije kad je bio besplatan...

free verzija je uvijek besplatna,ovih dana je izašla nadogradnja na verziju 2.16.0.758

16 godina
neaktivan
offline
RE: Vrlo spor video na netu

Da, htjeo sam reći da imam PRO verziju koju sam skinuo tijekom te jednodnevne akcije, sa jedne stranice koja svaki dan nudi besplatno novi program koji se inače plaća.

 

Nego, baš me zanima što slepix pokušava reći s ovim za Optimu.

14 godina
neaktivan
offline
Vrlo spor video na netu

imao sam isti antivirusni,i isti problem je bio.kad sam gledao video na you tubu trebalo mu je stvarno dugo da učita,probaj promjenit antivirusni,ja sam to napravio i sad je super,sve normalno gledam

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vrlo spor video na netu

da, poznat issue. To sam ja primjetio i na poslu. Tamo imamo optimu i sve radi besprijekorno, ali youtube steka. Doma sa t-coma mi sve uredno radi. Zovi sluzbu za korisnike i pitaj...

Danas sam neodlučan, ili nisam?
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vrlo spor video na netu

Uklonio sam ga i rebooto windowse, sad sam trenutno bez ikakve zaštite lol. I video se i dalje sporo učitava...

14 godina
neaktivan
offline
Vrlo spor video na netu

reko sam ti kak je meni bilo,sve mi se čini da je sleepix u pravu da je do ISP-a

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vrlo spor video na netu

Ma kakvi virusi šta blebećete gluposti. To je do jubitoa. Meni je usporeno,1.2.3.4.5. prijatelju je usporeno i ljudi širom svijeta se žale na to dakle nije virus nego jubito

kiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiill frenzy
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vrlo spor video na netu

imam ja ovakav problem: malo prije mi se komp totalka usporio-video spor, download speed nizak(na torrentima je ok), boot nešto sporiji.

čudno...to je užas skroz. os win7.

Čekamo...10.11.09.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Vrlo spor video na netu

Meni se isto učitavaju sporo u zadnje vrijeme,dok sve ostalo ide brzo.ISP je Optima.

oko za oko,pasta za zube
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vrlo spor video na netu

malo sam počistio sa g. utilities(htio sam prije sa tuneup al ne podržava win7) i internet se malo ubrzo. video je i dalje spor ali browsing je brz.

odo još malo isprobavat sa čišćenjem. stavit ću još super anti spyware i malwarebytes da oni malo pogledaju kaj ima.

nebi me čudilo da ima nešto gamadi.

Čekamo...10.11.09.
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice