Static IP free moguce?

poruka: 31
|
čitano: 18.477
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Static IP free moguce?
pitanje

Naso sam an netu tut i sad me zanima dali ej to moguce,da besplatno napravim static IP?

 

Static Ip:http://portforward.com/networking/static-xp.htm

 

http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr Posjeite forum za gaming,programiranje i izrada igara and hacking!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Static IP free moguce?

To ti je samo staticka adresa izmedju rutera i kompa.

World championships:7,GP started:250,GP wins:91,Podium finishes:154,Pole positions:68,Fastest laps:76,Points:1,369
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Static IP free moguce?

Nisam siguran kako si mislio....ako si mislio ono da ti router ima stalnu adresu.......

NE! Naravno sustav je inače zamišljen tako da je sve statično....čak je teže napravit "active" ip ali to je zbog dogovora čisto kako bi ti mogli naplatiti 500 kn ili koliko već....

A ako si mislio da samo tvoj komp ima statičnu adresu to je moguće...ali to vrijedi samo za vezu s drugim kompom i routerom dok daljenije ista priča....

Tikviči vladaju svijetom!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Static IP free moguce?
UBIZEC cORPORATION kaže...

Naso sam an netu tut i sad me zanima dali ej to moguce,da besplatno napravim static IP?

 

Static Ip:http://portforward.com/networking/static-xp.htm

 

 Ovo je static adresa kojom te vidi router. Uz tu adresu vežeš otvaranje potrebnih portova na PC-u da budeš 'connectabile' na torentima.

Vanjsku IP adresu ti određuje internet provider i ti nikako na nju ne možeš utjecati. Tj. možeš, ali samo da se promijeni na neku drugu, koju ne znaš unaprijed. T-Com redovito barem jednom dnevno vrši promjenu IP adresa.
Abit AB9 Pro|Chipset P965|Intel Core 2 Duo, E6700, 2733 MHz|Kingmax 4x1024MB|NVIDIA GeForce 8800 GTS, 320 MB|WD Raptor 150 GB + Seagate 400GB + Maxtor 300GB + Maxtor 120GB + Seagate 300GB|Coolermaster Cosmos 1000|Chieftec 550W|Samsung SyncMaster 20"|
15 godina
neaktivan
offline
Static IP free moguce?

Moguce je imati staticnu ip adresu preko dyndns stranice i klijentske aplikacije stvar je vrlo jednostavna za

napravit.Sastoji se od registracije na stranici odabira domene tipa ime.homeip.net ili slicno i preuzimanja aplikacije

koja zauzima nekih 100-200 kb i koja se brine o uskladivanju ip adrese

[IMG]http://i41.tinypic.com/dz7zmt.jpg[/IMG]
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Static IP free moguce?
Tale kaže...

Nisam siguran kako si mislio....ako si mislio ono da ti router ima stalnu adresu.......

NE! Naravno sustav je inače zamišljen tako da je sve statično....čak je teže napravit "active" ip ali to je zbog dogovora čisto kako bi ti mogli naplatiti 500 kn ili koliko već....

 

  Ne radi se o izvlačenju 500 kuna, nego o činjenici da je broj dostupnih IP adresa ograničen. Trenutno se koristi IPv4 protokol i gotovo su sve adrese potpuno iskorištene. Kada bi svi imali statične IP adrese, onda bi se dogodilo da kod podnošenja zahtjeva za ADSL ili neki drugi oblik pristupa internetu dobiješ odgovor da trenutno nemaju slobodnih IP adresa i da se strpiš dok nekoga ne isključe zbog neplaćanja. Imali bi sličnu situaciju kao što je bila prije 20 godina s telefonima kada su neki ljudi morali čekati na priključak i po nekoliko godina, jer nije bilo broja ili im se nudilo da imaju isti broj telefona kao i još nekoliko njihovih susjeda (slavni dvojnici, trojnici i sl.). Osim što se priključak plaćao i preko 10000 kuna moralo se još nekoga podmititi tolikim iznosom u PTT-u da uopće dobiješ telefon. 
U tijeku je prelazak na IPv6 protokol koji nudi višestruko više IP adresa u odnosu na IPv4, tako da bi time nedostatak IP adresa trebao biti riješen.
Primjer IPv4 adrese:
203.178.141.194
Primjer IPv6 adrese:
2001:200::8002:203:47ff:fea5:3085 
15 godina
neaktivan
offline
RE: Static IP free moguce?

riješenje ti leži u dyndns-u ako ti je internet problem.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.2.2009 8:32 (dax1974).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Static IP free moguce?
autorov komentar
imam dy dns ...sve sredio za to :D
hvala na odgovorima .ja sam mislio da bi to mogo free napraviti jel neznam kak da za cod2 stavim neki abner na net ejl ni jedan ence radit s dy dns-om
http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr Posjeite forum za gaming,programiranje i izrada igara and hacking!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Static IP free moguce?
klimama kaže...
Tale kaže...

Nisam siguran kako si mislio....ako si mislio ono da ti router ima stalnu adresu.......

NE! Naravno sustav je inače zamišljen tako da je sve statično....čak je teže napravit "active" ip ali to je zbog dogovora čisto kako bi ti mogli naplatiti 500 kn ili koliko već....

 

  Ne radi se o izvlačenju 500 kuna, nego o činjenici da je broj dostupnih IP adresa ograničen. Trenutno se koristi IPv4 protokol i gotovo su sve adrese potpuno iskorištene. Kada bi svi imali statične IP adrese, onda bi se dogodilo da kod podnošenja zahtjeva za ADSL ili neki drugi oblik pristupa internetu dobiješ odgovor da trenutno nemaju slobodnih IP adresa i da se strpiš dok nekoga ne isključe zbog neplaćanja. Imali bi sličnu situaciju kao što je bila prije 20 godina s telefonima kada su neki ljudi morali čekati na priključak i po nekoliko godina, jer nije bilo broja ili im se nudilo da imaju isti broj telefona kao i još nekoliko njihovih susjeda (slavni dvojnici, trojnici i sl.). Osim što se priključak plaćao i preko 10000 kuna moralo se još nekoga podmititi tolikim iznosom u PTT-u da uopće dobiješ telefon. 
U tijeku je prelazak na IPv6 protokol koji nudi višestruko više IP adresa u odnosu na IPv4, tako da bi time nedostatak IP adresa trebao biti riješen.
Primjer IPv4 adrese:
203.178.141.194
Primjer IPv6 adrese:
2001:200::8002:203:47ff:fea5:3085 
 Pa kako su samo uspili popunit 999.999.999.999(devetsto devedeset devet milijardi,devetsto devedeset devet milijuna devetsto devedeset devet tisuća devetsto devedeset devet)adresa.
To je skoro 1000 milijardi(zapamtimo da ima samo 6 milijardi ljudi)uređaja sa nekom IP adresom
Blackberry vs. My 1'st comp 629Mhz vs 120Mhz 128MbRAM vs 16MbRam 2" monitor vs 12" monitor
15 godina
neaktivan
offline
RE: Static IP free moguce?
Zippo kaže...
klimama kaže...
Tale kaže...

 

  Pa kako su samo uspili popunit 999.999.999.999(devetsto devedeset devet milijardi,devetsto devedeset devet milijuna devetsto devedeset devet tisuća devetsto devedeset devet)adresa.
To je skoro 1000 milijardi(zapamtimo da ima samo 6 milijardi ljudi)uređaja sa nekom IP adresom
  Nažalost nema "999.999.999.999(devetsto devedeset devet milijardi,devetsto devedeset devet milijuna devetsto devedeset devet tisuća devetsto devedeset devet)adresa" IPv4 adresa.

IPv4 koristi 32-bitno adresiranje i podržava samo oko 4 milijarde adresa (232).
IPv6 koristi 128-bitno adresiranje i podržava 2128  adresa - toliko puno da tom broju ime znaju vjerojatno samo jako dobro upućeni matematičari.
16 godina
neaktivan
offline
Static IP free moguce?

Koliko god je IPv4 "limitiran" na "samo" 4 milijarde adresa, to ionako nema veze sa svim tim... to je samo još jedan način na koji razni telekomi pljačkaju ljude... jer je kako jaaaako teško tehničaru sa 4 klika konfigurirat neki server negdje i podesit fixnu IP adresu za nekog usera.

 

Znam da svaki ISP provider dobije određeni broj adresa, ali sumnjam da nas ima toliko da dođe do konflikta oko toga da nema slobodnih adresa.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Static IP free moguce?
autorov komentar
pa ak nis drugo kaj neb8i mogli za recimo par kuna mjesecno dat staticku mislim ono halooo plačka
http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr Posjeite forum za gaming,programiranje i izrada igara and hacking!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Static IP free moguce?

Možeš kod nekih telekoma platiti za statičku adresu, samo što to nije nekoliko nego petstotinjak kuna mjesečno.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Static IP free moguce?
autorov komentar
500 kn mjesecno pa onda rade iznajmim VPS server za te pare
http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr Posjeite forum za gaming,programiranje i izrada igara and hacking!
15 godina
neaktivan
offline
Static IP free moguce?

Neki ISP-ovi u USA i UK daju fixne IP adrese korisnicima i BESPLATNO (neki čak i po 3), a u Europi su cijene malo razumnije.

Kad krajnji korisnik ne zna dovoljno o robi nekog proizvođača, trgovac može diktirati cijenama koliko god to bilo nerazumno ...

(medjuostalim - Iskon daje SDSL(simetricDSL) od 2/2Mbps za 1700kn mjesecno, dok Metronet koji djeluje samo na podrucju Zagreba, daje malo vise od toga za 150-200-300kn - ko je tu za psihića!?)

Njemci daju Dedicated servere veoma jeftino. Za usporedbu:

DualCore 2180, 2x 2 GHz, 2048MB RAM, 250GB HDD za 50 Eura.

Pogodan je za Game servere, mali je "ping" (30-70ms), pošto je T-Com glavni ISP u Hrvatskoj, a spojen je direktno na Njemce, a CARNet preko GEANT-a(2) koji ide isto tamo.

Posluži takodjer i za virtualizaciju !

 

Vidim da sada neke firme/udruge daju, ako se ne varam, besplatne statičke IPv6 adrese.

Također postoje Tunel Brokeri, 6to4 tuneli itd. pa se sigurno da nešto improvizirati za "bespla. staticku IP adresu" ;)

 

 

 

iMac 20" - C2D 2.4GHz/2GB/320GB Mac OS X Leopard 10.5.5 ... Laborare non amo!
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.2.2009 21:47 (lampa).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Static IP free moguce?

Ne razumijem čemu statička IP?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Static IP free moguce?

E to je pravo pitanje !

iMac 20" - C2D 2.4GHz/2GB/320GB Mac OS X Leopard 10.5.5 ... Laborare non amo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Static IP free moguce?

Molim normalni odgovor po mogućnosti, čemu static IP? Zna li netko ili da otvorim novu temu na forumu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Static IP free moguce?

Pa recimo da mozes imati svoj DNS server na kojemu ces drzati svoju domenu i usmjeravati na svoje servere.

Ako imas Game server, mozes ljudima dati IP adresu, a ne hostname. Uptime izražen u postotcima ti moze biti 100%, bez prekida (neki ISP-ovi force-aju reconnect svaka 24h).

 

A zašto se čovjek cijeli život zove jednim imenom ?

iMac 20" - C2D 2.4GHz/2GB/320GB Mac OS X Leopard 10.5.5 ... Laborare non amo!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Static IP free moguce?
lampa kaže...

Pa recimo da mozes imati svoj DNS server na kojemu ces drzati svoju domenu i usmjeravati na svoje servere.

Ako imas Game server, mozes ljudima dati IP adresu, a ne hostname. Uptime izražen u postotcima ti moze biti 100%, bez prekida (neki ISP-ovi force-aju reconnect svaka 24h).

 

A zašto se čovjek cijeli život zove jednim imenom ?

 A osim svoje domene, možeš meni neometano dati i nešto što ne želiš. Vidiš, kod nas je većina OS-a piratizirana, zajedno sa programima. Zamisli se u sitaciji da ti na vrata pozvone jednog dana nekakvi ''cyber policajci'' i uzmu ti comp jer si bio na nekim ''nedozvoljenim stranicama'', bez obzira što ti provajder daje pravo na privatnost? Na stranici serials.ws možeš u jednom danu, npr. ubrati deset seriala. Oni koji nemaju static IP, resetiraju comp, pa opet na tu stranicu, pa opet deset novih seriala. Ima i to svojih prednosti. Molite se Bogu da nikad ne dođe statička adresa, jer smo onda svi u g...nima. A igrati se preko interneta možete i bez toga. Poanta ovoga je, budi skriven u kutu, sve dok ti brutto dohodak ne dođe na neki normalni nivo (2500-4000 ojra mjesečno), koji će ti omogućiti da se ne baviš piratstvom kao većina građana lijepe naše, jer si nemogu zaraditi ni za pošteni život, kamoli dati 1.200,00 kn za windoze plus sve ostalo što ide uz to.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Static IP free moguce?
autorov komentar
imamo mi sanadrea on ce nas spasit :D

slazem se s tobom kalea

meni bi static ip trebo za hostanje cod2 servera i pvpgn servera
http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr Posjeite forum za gaming,programiranje i izrada igara and hacking!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Static IP free moguce?
UBIZEC cORPORATION kaže...
imamo mi sanadrea on ce nas spasit :D

slazem se s tobom kalea

meni bi static ip trebo za hostanje cod2 servera i pvpgn servera
 Znam, znam, netrebaš mi ništa govoriti, sve znam.
15 godina
neaktivan
offline
Static IP free moguce?

Ja imam static ip i nije nista posebno

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Static IP free moguce?
autorov komentar
kolko si platio static ip?
http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr Posjeite forum za gaming,programiranje i izrada igara and hacking!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Static IP free moguce?
lampa kaže...

(medjuostalim - Iskon daje SDSL(simetricDSL) od 2/2Mbps za 1700kn mjesecno, dok Metronet koji djeluje samo na podrucju Zagreba, daje malo vise od toga za 150-200-300kn - ko je tu za psihića!?)

 

 

 

Kad ti treba internet za po doma, onda uzmes Metronet, a kad ti o tome ovisi firma, onda uzmes Iskon i ne pitas koliko kosta.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Static IP free moguce?
Kalea kaže...
  A osim svoje domene, možeš meni neometano dati i nešto što ne želiš. Vidiš, kod nas je većina OS-a piratizirana, zajedno sa programima. Zamisli se u sitaciji da ti na vrata pozvone jednog dana nekakvi ''cyber policajci'' i uzmu ti comp jer si bio na nekim ''nedozvoljenim stranicama'', bez obzira što ti provajder daje pravo na privatnost? Na stranici serials.ws možeš u jednom danu, npr. ubrati deset seriala. Oni koji nemaju static IP, resetiraju comp, pa opet na tu stranicu, pa opet deset novih seriala. Ima i to svojih prednosti. Molite se Bogu da nikad ne dođe statička adresa, jer smo onda svi u g...nima. A igrati se preko interneta možete i bez toga. Poanta ovoga je, budi skriven u kutu, sve dok ti brutto dohodak ne dođe na neki normalni nivo (2500-4000 ojra mjesečno), koji će ti omogućiti da se ne baviš piratstvom kao većina građana lijepe naše, jer si nemogu zaraditi ni za pošteni život, kamoli dati 1.200,00 kn za windoze plus sve ostalo što ide uz to.
  Ajde mi reci sta mislis da se svaki ip koji posjedujes ne zabiljezava u bazi isp koji bez problema moze dati policiji tvoju adresu i ostalo.
A staticki ip se isplati radi hostanja i slicnog ako imas brzu vezu da podignes game server ili ftp itd... 
[IMG]http://i41.tinypic.com/dz7zmt.jpg[/IMG]
15 godina
neaktivan
offline
RE: Static IP free moguce?
Bili kaže...
Kalea kaže...
  A osim svoje domene, možeš meni neometano dati i nešto što ne želiš. Vidiš, kod nas je većina OS-a piratizirana, zajedno sa programima. Zamisli se u sitaciji da ti na vrata pozvone jednog dana nekakvi ''cyber policajci'' i uzmu ti comp jer si bio na nekim ''nedozvoljenim stranicama'', bez obzira što ti provajder daje pravo na privatnost? Na stranici serials.ws možeš u jednom danu, npr. ubrati deset seriala. Oni koji nemaju static IP, resetiraju comp, pa opet na tu stranicu, pa opet deset novih seriala. Ima i to svojih prednosti. Molite se Bogu da nikad ne dođe statička adresa, jer smo onda svi u g...nima. A igrati se preko interneta možete i bez toga. Poanta ovoga je, budi skriven u kutu, sve dok ti brutto dohodak ne dođe na neki normalni nivo (2500-4000 ojra mjesečno), koji će ti omogućiti da se ne baviš piratstvom kao većina građana lijepe naše, jer si nemogu zaraditi ni za pošteni život, kamoli dati 1.200,00 kn za windoze plus sve ostalo što ide uz to.
  Ajde mi reci sta mislis da se svaki ip koji posjedujes ne zabiljezava u bazi isp koji bez problema moze dati policiji tvoju adresu i ostalo.
A staticki ip se isplati radi hostanja i slicnog ako imas brzu vezu da podignes game server ili ftp itd... 
 Normalno, ali mijenjanje adrese svakim kontanjem na net uvelike otežavaš provjeru. Kako kod nas još nije saživjela ''pravna država'' što je u jednu ruku i dobro, jer ćemo onda morati svi kupovati od OS-a nadalje kompletan software, pa ćemo se svi međusobno diviti svim freeware programima i otvarati teme: najbolji free antivirus, najbolji free video player, najbolji ovo-ono. Ne vidim zašto naplaćivati HD rezoluciju MaxTV-u, kao što i ne vidim zašto imati static IP i to plaćati? Što smo kao kupci danas postigli što se tiče ove teme? Postigli smo to da se više ne naplaćuje ukopčavanje u razgovor, ne naplaćuje se više promet u minutama nego u sekundama, a sinoć sam im predložio da bi bilo u redu da ako čovjek ne potroši sav iznos paketa od 10GB, da mu se razlika prebaci u sljedeći mjesec. To je kao da imaš fiksnu naplatu potrošnje plina ili struje, bez obzira što ne trošiš ni približno iznosu koje plaćaš. E, zato se zalažem, za to se borim. Za ljudska prava. Mišljenja o statičkoj IP su podjeljena. Da si bolje čitao postove, pročitao bi i da tip ima statičku IP i da ne vidi nikakve promjene i razloga za to. Ja nemam statičku IP adresu pa se igram preko neta, pa što ako malo više moraš kuckati po tipkovnici? Nije to najgora stvar.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Static IP free moguce?

Decki kaj vi brijete ? kakav static ip ? i da imas static ip sta ces hostat ?

Imam sj*ebani dsl sa upload-om od 25 KB/s il 50 KB/s...rijetki si mogu uzet 10 MBps/512 Kbps upload radi s*ebane infrastrukture....

 

i da imas 512 Kbps upload sta ces sa tim ? hostst game server ? webserver ? daj odrastite...serveri ce ti lagirat ko banana....bzvz...

 

Jedina stvar sta mozes hostat na ovim jadnim hrvatskim infrastrukturama je IRCd (IRC server) i nis vise...apache nemozes uopce...npr forum neki...nema sanse da ce radit sa tim upload-om...

 

onda prica o pronalazenju korisnika da je teze sa dinamickom ip adresom ? od kad to ? pronadju te u roku 15 sec...vidio/gledo/uvjerio se...tak da i to pada u vodu...

 

I Ova piratska sranja o windowsima ? ko vas tjera da koristite winblows ? imate ljepo linux distre sva mogu sve kao i win..i sve je besplatno...a jedina stvar sta drzi win u usponu je piratski software, warez, torrenti...kad nebi bilo toga ko bi kupovo app od 2k kuna kad moze dobit free na linuxu ? Nitko...pricam iz osobnog poslovnog iskustva...linux me zadovoljio funkcijama i programima kao i windows...uz jednu prednost...BESPLATAN JE. A da ne pricamo o sigurnosti i mrezi na linuxu....npr kad ce windows izdat firewall ugradjen u sustav da imas obranu od ddos-a ? NE! treba platit drugoj firmi program...koji opet u potpunosti ne rjesava problem ddos-a...a uzmite primjer linux i iptables...moze se slozit takva konfiguracija da nit 1 ddos nemoze proc...

 

Trenutno stanje u HR je da vam staticke ip adrese jos netrebaju...posto kod nekih ISP-ova su preskupe (500-700 kn) to je od 70-100 eura na mjesec...a za te pare dobijes dedicated server sa predobrom konfiguracijom na 100 Mbps vodu (download i upload) i hostas game server i sta god vec trebas (Apache, IRC, UT, Cod, itd itd...)

 

Ali ako vec uzimate static ip koji cete placat 500-700 kn na mjesec...razmislite si za sta vam konkretno treba staticka ip adresa...ako je neki server vise se isplati varijanta dedicated server...posto dobivate PUNO vise sa tim.

 

Hvala

15 godina
neaktivan
offline
RE: Static IP free moguce?
nix-zg kaže...

Decki kaj vi brijete ? kakav static ip ? i da imas static ip sta ces hostat ?

Imam sj*ebani dsl sa upload-om od 25 KB/s il 50 KB/s...rijetki si mogu uzet 10 MBps/512 Kbps upload radi s*ebane infrastrukture....

 

i da imas 512 Kbps upload sta ces sa tim ? hostst game server ? webserver ? daj odrastite...serveri ce ti lagirat ko banana....bzvz...

 

Jedina stvar sta mozes hostat na ovim jadnim hrvatskim infrastrukturama je IRCd (IRC server) i nis vise...apache nemozes uopce...npr forum neki...nema sanse da ce radit sa tim upload-om...

 

onda prica o pronalazenju korisnika da je teze sa dinamickom ip adresom ? od kad to ? pronadju te u roku 15 sec...vidio/gledo/uvjerio se...tak da i to pada u vodu...

 

I Ova piratska sranja o windowsima ? ko vas tjera da koristite winblows ? imate ljepo linux distre sva mogu sve kao i win..i sve je besplatno...a jedina stvar sta drzi win u usponu je piratski software, warez, torrenti...kad nebi bilo toga ko bi kupovo app od 2k kuna kad moze dobit free na linuxu ? Nitko...pricam iz osobnog poslovnog iskustva...linux me zadovoljio funkcijama i programima kao i windows...uz jednu prednost...BESPLATAN JE. A da ne pricamo o sigurnosti i mrezi na linuxu....npr kad ce windows izdat firewall ugradjen u sustav da imas obranu od ddos-a ? NE! treba platit drugoj firmi program...koji opet u potpunosti ne rjesava problem ddos-a...a uzmite primjer linux i iptables...moze se slozit takva konfiguracija da nit 1 ddos nemoze proc...

 

Trenutno stanje u HR je da vam staticke ip adrese jos netrebaju...posto kod nekih ISP-ova su preskupe (500-700 kn) to je od 70-100 eura na mjesec...a za te pare dobijes dedicated server sa predobrom konfiguracijom na 100 Mbps vodu (download i upload) i hostas game server i sta god vec trebas (Apache, IRC, UT, Cod, itd itd...)

 

Ali ako vec uzimate static ip koji cete placat 500-700 kn na mjesec...razmislite si za sta vam konkretno treba staticka ip adresa...ako je neki server vise se isplati varijanta dedicated server...posto dobivate PUNO vise sa tim.

 

Hvala

 
Ako zelim Web, game ili neki drugi hosting - za to imam DynDNS. To nije Problem!
Problem je staticka IP adresa, ne hosting. Da mi ne treba, otkud bih pitao ... pitanje bi drugacije glasilo.
Problem nastaje kad ti DynDNS Client ili DNS server otkaze, a tebi posao (zabava) ovisi o VPN konekciji na Server sa Statickom IP adresom koji drzi neke servise koji nisu Web hosting.
Naravno, firma kojoj je to jako vazno, uzet ce Iskon SDSL ili zakupiti vod za cijenu 3 prosijecne place ...

Prvo pitanje je bilo vezano uz STATIČKU IP ADRESU, ne ovo što si ti nabrojao !
Ako netko ima odgovor na postavljeno pitanje neka odgovori na postavljeno pitanje ...
Ako budem trazio odgovor za Game server hosting, to ce i biti tema .

A za router/firewall, ja bih radije koristio FreeBSD kojeg koristim cijeli vijek i Uvijek je bio Rock Solid :)

- Aplikacije i raširenost tjera ljude da koriste Windows. A kad se jednom navikneš na nešto, nema vise vremena prelaziti na nesto drugo kada trenutno radi.

- Hosting u inozemstvu te ogranicava na odredjenu kolicinu prometa ...

- Metronet ima simetricne brzine od 5 do 25 Mbit/s-a 

- ISP-ovi koriste Accounting kojime naplacuju usluge korisnicima i svaka dodijeljena IP adresa ide u Bazu i cuva se odredjeno vrijeme tako da se uz sudski nalog uvijek moze ... to nije upitno. Zar ima jos netko da ne koristi Proxy-je i TOR ?

iMac 20" - C2D 2.4GHz/4GB/320GB Mac OS X Leopard 10.5.6
14 godina
neaktivan
offline
RE: Static IP free moguce?

IPv6 340282366920938463463374607431768211456 IP adresa

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.3.2013 19:37 (krvoZD).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice