Skidanje pjesama i igrica u EU

poruka: 54
|
čitano: 60.038
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Skidanje pjesama i igrica u EU

Bila je tema vec o tome na ovom forumu gdje je clan dobio kaznu i unajmio odvjetnika specijaliziranog za takve stvari i cini mi se da je prosao sa nagodbom ili tak nesto, potrazi po forumu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Skidanje pjesama i igrica u EU POMOC!!!

Ja sam sve pokusao ali nista postigo morao sam da platim kaznu cak su mi dnu papira koji sam dobio stavili stavku da ako imam malo djete i kojim slucajem da je ono krivo stisnulo i pocelo skidat njih to nije briga jedino da trazis ako moze na nekoliko puta a ne sve odjednom

 

8 godina
odjavljen
offline
Skidanje pjesama i igrica u EU

Viva la Dojčland.

http://informanka.blogspot.hr/ (Ili jednostavno pretražite Google s ključnom riječju ‘informanka’.)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Skidanje pjesama i igrica u EU
Arendelle kaže...

Viva la Dojčland.

-viva la neznanje... bezbroj puta ponovljeno.

nitko nigdje, pa ni u dojčlandu, nije kažnjen zbog downloada. (kažnjeni su zbog distribucije).

To treba ponavljati ljudima, možda jednog dana nauče. Ono što u dojčlandu funkcionira je kazna, no i dalje nisu ništa naučili (razumjeli), pa bar da pročitaju neki komad papira na kojem piše što su napravili i obrazloženje kazne.

- tko želi može downloadati cijeli internet, legalno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
odjavljen
offline
Re: Skidanje pjesama i igrica u EU
ihush kaže...

To treba ponavljati ljudima, možda jednog dana nauče. Ono što u dojčlandu funkcionira je kazna, no i dalje nisu ništa naučili (razumjeli), pa bar da pročitaju neki komad papira na kojem piše što su napravili i obrazloženje kazne.

 Skinuli/preuzeli/downloadali film putem softvera za ravnopravno umrežavanje. Da ne kompliciram(o), skinuli su film putem BitTorrent protokola koristeći se nekim softverom što podržava taj protokol. Eh, sad - valjda ja ne moram tebi objašnjavati što je ravnopravno umrežavanje i zašto je ovdje tvoje teoretiziranje poprilično blesavo?

http://informanka.blogspot.hr/ (Ili jednostavno pretražite Google s ključnom riječju ‘informanka’.)
15 godina
offline
Re: Skidanje pjesama i igrica u EU

što je u tom odgovoru kazneno djelo? download?

govori se o zakonima, pravo, zašto se (papagajski dosadno) bar formalno ne inzistira na točnom nazivu istovremeno objašnjenju razloga kazne?

neki dan, napokon i BSA mijenja retoriku, vrijeme je da i ovaj forum to prihvati. (svi koji razumiju razliku znaju, služi onima koji ne razumiju).

 

zanimljivo, gramarnaci a ovak ti smeta?

 

ili jasnije-jednostavnije. Ne, nikad, nigdje, nitko nije kažnjen za download (skidanje/preuzimanje). Jedanko tako bi bilo tvrditi da je netko kažnjen za slušanje radija.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.5.2016 13:10 (ihush).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Skidanje pjesama i igrica u EU
ihush kaže...

ili jasnije-jednostavnije. Ne, nikad, nigdje, nitko nije kažnjen za download (skidanje/preuzimanje). Jedanko tako bi bilo tvrditi da je netko kažnjen za slušanje radija.

 Grrr! Praviš se lud ter autističan! :) Ono što ekipa smatra skidanjem - klik na Download .torrent dugme što se nalazi na nekoj vebnoj stranici te čekanje da se sadržaj preuzme bez ugađanja postavki torrent-klijenta - jest kažnjivo. Ne zbog toga što preuzimaš sadržaj, već jer ga istodobno distribuiraš. BitTorrent je takav protokol. Možeš ti dosutra filozofirati, svima je jasno da teorija katkad ne ide pod ruku s praksom... možda zbog neukosti korisnika, možda zbog njihova nemara, možda jer tako odgovara likovima koji pišu ove blesave i prevelike kazne... ne znam. Znam samo kako je debilno kažnjavati ljude na ovaj način, ali to je valjda porez na budalaštine i nemar koji svi katkad moraju platiti.

http://informanka.blogspot.hr/ (Ili jednostavno pretražite Google s ključnom riječju ‘informanka’.)
15 godina
offline
Re: Skidanje pjesama i igrica u EU
Arendelle kaže...
ihush kaže...

ili jasnije-jednostavnije. Ne, nikad, nigdje, nitko nije kažnjen za download (skidanje/preuzimanje). Jedanko tako bi bilo tvrditi da je netko kažnjen za slušanje radija.

 Grrr! Praviš se lud ter autističan! :) Ono što ekipa smatra skidanjem - klik na Download .torrent dugme što se nalazi na nekoj vebnoj stranici te ..

 -pa gle, također.. :)

-zašto? Jer radi se o zakonu, mora se precizno navoditi i tad će biti jasnije i početnicima. Sve kazne se odnose na distribuciju (ili druga kršenja autrskih prava, copyrighta i sl.).

Ne postoji legalni torrent za komercijalne sadržaje, upravo zato jer bi svatko bio kriv. Torrent se koristi samo za free. To treba trubiti korisnicima ako ih želimo educirati, pomoći im. Smisao teme?

-sasvim legalno je downloadti baš sve, zašto tad u ovim temama dopustiti kolikvijalno brljavljenje termina? Zato tupim, možda jednog dana pomogne, možda kad i bug i ostali počnu pravilno korsititi razne termine koji upravo zbog tog i postoje (da bi se koristili). Razlika je ogromna, dozvoljeno ili kažnjivo nije nevažna razlika. Ako je ovdje ne možemo pravilno terminološki nazivati, kako će idući korisnik znati što smije, zašto, kako..?

 

pa zar je to tako teško ili zar negdje griješim?

 

edit: da i slušanje radija može biti kažnjivo, npr BBC u okupiranoj Europi.. ali to je recimo iznimka. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.5.2016 13:29 (ihush).
14 godina
neaktivan
offline
Skidanje pjesama i igrica u EU

Ako netko zeli ilegalno skidati stvari s neta prvo se treba raspitati kako to raditi na sto "sigurniji" nacin. Postoji hrpetina VPNova, Proxyia i slicnih stvari koje enkriptira promet ili "mijenja" IP adresu, po stvarno smijesnim ciframa. 

Uglavnom tko zeli nacin nacin, taj ce ga i naci bez obzira na drzavu i zakone.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Skidanje pjesama i igrica u EU
Zna li neko je li ilegalno skidati muziku sa Pretvaraca? Molim vas odgovorite važno je ako zna neko?!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Skidanje pjesama i igrica u EU

nema ilegalnog skidanja muzilke, nigdje osim u možda par zemalja.. svugdje možeš samo leglano, ZAMPom pokriveno.

to ne znači da je legalno zaobilaziti zaštitu (nije isto voziti auto ili ukrasti auto, nije isto podići novac s banke ili opljačkati banku.. pa tako ni u ovim DL stvarima, bar što se zakona tiče..), naravno, svi misle na npr torrent.. e tad nije problem skidanje, nego distribucija. Kao slušati radio stanicu ili imati (bez dozvole) radio stanicu-emitirati.. ako ne vidiš razliku u banaliziranim primjerima, tad nema koristi dalje...

 

edit: u čemu je zapravo problem.. pa u kretenskim novinarima-portalima koji bez ikakvog znaja, razmišljanja prenose npr ovo:

Naime, prema zadnjim odlukama švicarske vlade, skidanje sadržaja s interneta koji u ostatku svijeta podliježu autorskim pravima za osobne potrebe, tj. ako iste ne prodajete, je zapravo dozvoljeno i nitko vam ne može ništa.

- pri tome autor (ili preciznije kreten) nema blage veze o onome što piše, važno je samo u naslov staviti riječ pirat ili pedofil ili terorista..

jer, korištenje svega dostupnog za kranjeg korisnika-osobnne potrebe, je LEGALNO-DOZVOLJENO, što i ovaj sud potvrđuje, samo autor ne razumije.

I tako svi ponavljaju, jer eto, piše negdje nešto.. a ne čitaju zakone, ako ne već naše, onda ostatka uređenog svijeta.. (s time da su naši zakoni noviji CP istih..) i ako se ne varam, 197 zemalja pod ZAMPom. Upravo zbog toga, osoba ima pravo slušati, snimati, koristiti za osobne potrebe (ne komercijalno, distribuirati, modificirati i sl. ne kršiti autorska prava ili javno izvoditi), svugdje, pa i u inozemstvu kao turista.. npr snimiti program radio parisa/bbca/šabca.. i to je sve OK, leglano. :)

taj zakon se odnosi na sve radio (i tv) emitirane sadržaje. Konzumacija znači slušati-gledati.. dok se kod softwarea odnosi na korištenje softwarea (ne posjedovanje jer ga se ne posjeduje osim na mediju kao backup-install, licenca.. i sl. i to ovisno o zemlji, npr dojč do 7 ili koliko već kopija nakon čega se smatra umanžanjem za distribuciju).

Čitav internet možete downloadati.. legalno, bitno samo da pri tome ne kršite druge zakone. Ono što bi bilo nelegalno je npr pribiti u pentagon, hacknuti neki acc i sl. Voziti auto možete-smijete ako imate dozvolu.. no to ne znači da možete uzeti tuđi auto bez dozvole vlasnika, tad je to krađa i nema veze s vozačkom dozvolom. Jasnije? :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.7.2016 2:21 (ihush).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Skidanje pjesama i igrica u EU
Hajd jedno strucno.pitanke.Nili u Nemackoj kod prijatelja samo jednu noc.23.12.2016.Stigla im je.kazna u roku od deset dana da plate 700 eura za 20 sec pesme Megan Trayner.Petoro tinejdzera je u.pitanju.Mojiih troje tvrde da nisu.Kako se moze utbrditi ko ke odnosno nakoji utedja skimuto?(on kaze da su njima rekli.da.nije.na.uredaje registeovane u Nemackoj i da mi trena da platimo.S obzirom da moji.nemaju muziku na tel.a da Megan ni.ne slusaju ja.im.verujem mo.mikad se ne zna..Sta sad i kako.dalje?Veliko hvala
11 godina
offline
Skidanje pjesama i igrica u EU

ja ti vjerujem

 

nek ti oni to plate ti samo njima pokazi ovaj post.....kad oni vidu da ni pisat neznas nece ni povezat da znas skidat pesme

 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Skidanje pjesama i igrica u EU

kakve to veze ima s tobom? .. bili ste u gostima? Vlasnik linije je odgovoran (kao za psa, sve..). Ako vlasnik nije kriv, neka to objasni, žali se. Optuživati djecu (goste) je loše, pogrešno, tj to je njegova stvar.

u ostatku EU se sad traži i neki konkretniji dokaz (GB, FR..) ali Dojčland je stroga, ako si kriv platit ćeš, ako nisi, nećeš.

Jedina odgovorna osoba je vlasnik. On se mora žaliti ili platiti.

 

+a ono za jednu pjesmu je nevažno/pogrešno/smiješno.. važno je KAKO je nešto napravljeno, legalno ili ne. Torrent za komercijalu = kazneno djelo (distribucija). Skinuti pjesmu, slušati, snimiti je LEGALNO. Ali pri tome ne smiješ kršiti druge zakone, neznanje nije opravdanje (i brzo se sve nauči kad platiš kaznu..). Postoje legalni načini za sve.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
neaktivan
offline
Re: Skidanje pjesama i igrica u EU
Neki nemaju vremena ni.zivaca zabavljati se sa dokonim i poliduhovitim ljudima koji ne znaju kako da nudu pametni i veliki.pa preko drugih rastu..Pa srecno ti i hvala na komentaru.
16 godina
offline
Skidanje pjesama i igrica u EU
Ako kršiš zakon ili plati ili nauči čuvati leđa. -- Torrenti na popularnim free trackerima su najveće zlo koje možete na zapadu dirati. Niti pod razno.
mag.iur.
 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Skidanje pjesama i igrica u EU
Korny1603987 kaže...
Ako kršiš zakon ili plati ili nauči čuvati leđa. -- Torrenti na popularnim free trackerima su najveće zlo koje možete na zapadu dirati. Niti pod razno.

 A što vpnovi ne rade?

6 godina
neaktivan
offline
Re: Skidanje pjesama i igrica u EU
Pozdrav! Da li se osim ip adrese i datuma i vremena skidanja vidi i sa kojeg je uredjaja skinut sadrzaj primjerice ako je vise mobitela bilo spojeno preko wifi?
5 godina
neaktivan
offline
Skidanje pjesama i igrica u EU

Da li je Snaptube legalan program??? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Skidanje pjesama i igrica u EU

Obijasni mi zašto ne brineš za igrice? Zar to nemogu pratiti, ja inače samo skidam igrice, briga me za filmove i muziku, imam youtube I kabelsku.... 😂 Živim tu I strepim od downloadanja svega.....cak se bojim I mobitel azurirati....sorry laik sam! 😂 

15 godina
offline
Re: Skidanje pjesama i igrica u EU
crocodil94 kaže...

Obijasni mi zašto ne brineš za igrice? Zar to nemogu pratiti, ja inače samo skidam igrice, briga me za filmove i muziku, imam youtube I kabelsku.... 😂 Živim tu I strepim od downloadanja svega.....cak se bojim I mobitel azurirati....sorry laik sam! 😂 

 -nisi laik nego spamer kojem je iz nekog razloga dosadno-zabavno postavljati laička pitanja kategorije lastan &co..

+ traži pod pjesme-pjesmice, igre-igrice.. + važna razlika ''njemačka'' (tj kazna).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Skidanje pjesama i igrica u EU

Da dodam sad na ovu prastaru temu. VPN boi.. Windscribe daje 10gb besplatno 

Crypto nova poljoprivreda
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Skidanje pjesama i igrica u EU

Dali se dobija kazna ako početi skidati igricu na torontu i odustanete i deinstalirate torrent.i kolike su kazne

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Skidanje pjesama i igrica u EU

prijateljica je pristavila torrent u BIH ,dl je stao zbog nedostatka seeder-a i  zaboravila je skroz  na to.  Kad je stigla u svabiju  "procepio"  je torrent iznenada  , odmah je vidjela i ugasila ga bukvalno nakon pet sekundi , ali bilo je dovoljno da je uprate . Kroz par dana čestitka sa 600 e kazne . Oprez sa tim stvarima .

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice