Ruter, MAC prioritet

poruka: 6
|
čitano: 2.299
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
prioritet na ruteru

Siemensx763, 5 računala u kući(2 LAN 3 WIFI) i zilijun mobitela(ko da sam server filesharetralala), svi na Flatu kojeg JA plaćam. I onda, kako se tko nekim mističnim modom priključi spusti mi i down i up na onome o čemu se na ovom forumu ne smije pričati na neku bijedu(kako kada,s 490 na 20).

Upit: ima li neki način da Mac adresa mog računala dobije priporitet,ako sam offline pa se priključim, da budem prvi na "listi"?

Work like you don't need money, love like you've never been hurt, dance like no one's watching And SEED LIKE THERE IS NO BANDWIDTH LIMIT
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Ruter, MAC prioritet

a da neki od moderatora pokuša odgovorit,kad već nema znatiželjnih?

pitanje je simple as rock

Work like you don't need money, love like you've never been hurt, dance like no one's watching And SEED LIKE THERE IS NO BANDWIDTH LIMIT
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.3.2012 10:00 (micho0305).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: prioritet na ruteru
micho0305 kaže...

Siemensx763, 5 računala u kući(2 LAN 3 WIFI) i zilijun mobitela(ko da sam server filesharetralala), svi na Flatu kojeg JA plaćam. I onda, kako se tko nekim mističnim modom priključi spusti mi i down i up na onome o čemu se na ovom forumu ne smije pričati na neku bijedu(kako kada,s 490 na 20).

Upit: ima li neki način da Mac adresa mog računala dobije priporitet,ako sam offline pa se priključim, da budem prvi na "listi"?

 

Evo ja naletio, pa evo odgovora. Potrazi na netu Tomato firmware, to je open source firmware koje ide na desetke routera. Izaberi jedan od routera s liste, kupi ga, instaliraj Tomato firmware i postavi ga ili izmedju svog sadasnjeg routera i mreze ako imas MaxTV ili umjesto postojeceg ako imas Bnet. Pod opcijom QoS mozes raditi sta god hoces (ogranicavati brzine, postavljati prioritete i sl.).
16 godina
neaktivan
offline
Re: prioritet na ruteru
zoki.zlikowski kaže...

probaćemo odmah sad

Work like you don't need money, love like you've never been hurt, dance like no one's watching And SEED LIKE THERE IS NO BANDWIDTH LIMIT
16 godina
neaktivan
offline
Re: prioritet na ruteru

hm, djeluje too much dangerous,traži me da zbrišem firmware origigi pa da se igram s Macadress..morao bih trčat od jednog računala na drugo dok pokupim Mac, a djeca zaključavaju sobe a kamoli računala(o ženi da ne govorim)..ma i to bimi bila frka zbrisat origigi firmware pa ako šta krene po zlu nanovo ga install, neee,too much complicated, probam nać nešto drugo..

Work like you don't need money, love like you've never been hurt, dance like no one's watching And SEED LIKE THERE IS NO BANDWIDTH LIMIT
12 godina
neaktivan
offline
Re: prioritet na ruteru
micho0305 kaže...

hm, djeluje too much dangerous,traži me da zbrišem firmware origigi pa da se igram s Macadress..morao bih trčat od jednog računala na drugo dok pokupim Mac, a djeca zaključavaju sobe a kamoli računala(o ženi da ne govorim)..ma i to bimi bila frka zbrisat origigi firmware pa ako šta krene po zlu nanovo ga install, neee,too much complicated, probam nać nešto drugo..

 

Ne boj se, jednostavno je i ne mozes nista pokvariti. Cak i da zabrljas (a neces) uvijek se moze vratiti nazad firmware. Dio softvera koji omogucava da ga se vrati nazad uvijek ostaje netaknut. Ne trebas skupljati Mac adrese, kad instaliras Tomato vidjet ces sve device u mrezi i sve o njima (i Mac adresu).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice