ReCaptcha

poruka: 16
|
čitano: 11.311
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
ReCaptcha

Ljudi pomagajte nekako jer su mi se više popeli navrh one stvari s ovim.

Klikaj aute klikaj znakove klikaj trgovine. Poklikam ih za tren oni izvuku novu. Nakon par tih mi uvale i onu što kad klikneš ispravno treba čekat da se loadaju nove pa onda njih treba. Nikad kraja.

Prije upišem tekst i vozi dalje. S ovim me volja prođe i u zadnje vrijeme čim to vidim samo X ali sve više stranica uvodi to sr*nje. Ima li načina to izbjeći?

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.6.2017 19:01 (axos).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
ReCaptcha

E ovo sranje i mene ubija u pojam, u zadnje vrijeme skoro ništa mi ne prolazi. Samo štanca jedan za drugim, klikao ja dobro ili krivo. Ko je to izmislio i odobrio treba ih išamarati ko zadnje budale Teško im bilo ostaviti ukucaj brojeve koje vidiš i amen ali neeee....

Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: ReCaptcha

Na žalost, oni koji se bave širenjem spama ili čak i nepoćudnog softvera, otkrili su kako probiti one jednostavke captche s tekstom, i ovo je (prema nekome) bio najjednostavniji način da se prevari softver koji automatski rješava captche, a trebalo bi biti  jednostavno za ljude.

 

I ne, tko to ugradi u stranicu, nema drugog rješenja nego klikati na sličice ako Google odluči da si imalo sumnjiv (ako si nedavno rješio slagalicu sa slikom, onda ide samo "nisam robot" kvačica) :(

 

https://security.googleblog.com/2014/12/are-you-robot-introducing-no-captcha.html

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
ReCaptcha

Pa i je jednostavno i ne bih imao ništa protiv da me ne hebe u mozak kad poklikam ispravno.

Moj PC  
4 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
ReCaptcha

Koji necro nakon više od godine. Ali nažalost i dalje nemam rješenje za ovaj problem.

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
ReCaptcha

Najbolja su rijesenja kad pise "zbroji dva broja i napisi ih rijecima", tipa imas "3 + 6", i u prazno pulje upises "devet" i gotovo.

 

A ne ovakve gluposti. Poklikas znakove, evo ih jos, poklikas trgovine, evo ih jos, i tako 15min i odjednom "OK",

prodje. Svaka cast tko je to isprogramirao i testirao. Sigurno mu majka stuca ko luda.

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: ReCaptcha
Čitatelj kaže...

Najbolja su rijesenja kad pise "zbroji dva broja i napisi ih rijecima", tipa imas "3 + 6", i u prazno pulje upises "devet" i gotovo.

 

A ne ovakve gluposti. Poklikas znakove, evo ih jos, poklikas trgovine, evo ih jos, i tako 15min i odjednom "OK",

prodje. Svaka cast tko je to isprogramirao i testirao. Sigurno mu majka stuca ko luda.

Recimo Blog.hr ima pitalicu kao captchu; svakih par sekundi se mijenja pitanje, ali ne znam koliko je to u principu učinkovito.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ovo drugo što si spomenuo i mene živcira. Na jednim stranicama, captchu se riješi odmah na prvom pitanju dok se na drugima mora odgovoriti na više pitanja.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.9.2018 12:38 (Marko :D).
7 godina
protjeran
offline
ReCaptcha

E to je vec super sistem. Em ne mogu kinezi probiti, em moras bit pisemen.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: ReCaptcha
Marko :D kaže...

Recimo Blog.hr ima pitalicu kao captchu; svakih par sekundi se mijenja pitanje, ali ne znam koliko je to u principu učinkovito.

          

Ovo drugo što si spomenuo i mene živcira. Na jednim stranicama, captchu se riješi odmah na prvom pitanju dok se na drugima mora odgovoriti na više pitanja.

 Jupi, znam odgovore na sva ta pitanja koja si uslikao 😊😊😊😊😊😊

Baš sam si very very smart 😎😎😎😎😎😎

IQ izbija iz mene...

Kad narastem but ću einstein.

 (i mogu se prijavit na blog.hr ak me zdrma jedno od tih pitanja 😉).

 

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.9.2018 14:51 (fer-de-lance).
10 godina
offline
Re: ReCaptcha
axos kaže...

Ljudi pomagajte nekako jer su mi se više popeli navrh one stvari s ovim.

Klikaj aute klikaj znakove klikaj trgovine. Poklikam ih za tren oni izvuku novu. Nakon par tih mi uvale i onu što kad klikneš ispravno treba čekat da se loadaju nove pa onda njih treba. Nikad kraja.

Prije upišem tekst i vozi dalje. S ovim me volja prođe i u zadnje vrijeme čim to vidim samo X ali sve više stranica uvodi to sr*nje. Ima li načina to izbjeći?

reCAPTCHA iz nekog razloga već mjesecima ne radi kako treba na chrome, operi ni vivaldiju. Prolazi samo na firefoxu. Koji je razlog nemam pojma, ali ja već mjesecima kad dođem na stranicu koja zahtjeva reCaptcha(npr dojava očitanja struje na HEP-u) sa opere odem na firefox da bi mogla ući. Tako da ako nemaš firefox probaj s njim, možda ti prođe.

 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
13 godina
offline
ReCaptcha

Meni isto i na Firefoxu kojeg doma koristim. Danas u Chromeu prvo 4-5 serija znakova, pa prebacilo na semafore nekoliko, pa na hidrante 2 i onda serija od nekoliko zebri i na kraju konačno prihvatilo. Idiotarija samo takva.

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.9.2018 12:45 (vrinho).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: ReCaptcha
ddarknessfairyy kaže...
axos kaže...

Ljudi pomagajte nekako jer su mi se više popeli navrh one stvari s ovim.

Klikaj aute klikaj znakove klikaj trgovine. Poklikam ih za tren oni izvuku novu. Nakon par tih mi uvale i onu što kad klikneš ispravno treba čekat da se loadaju nove pa onda njih treba. Nikad kraja.

Prije upišem tekst i vozi dalje. S ovim me volja prođe i u zadnje vrijeme čim to vidim samo X ali sve više stranica uvodi to sr*nje. Ima li načina to izbjeći?

reCAPTCHA iz nekog razloga već mjesecima ne radi kako treba na chrome, operi ni vivaldiju. Prolazi samo na firefoxu. Koji je razlog nemam pojma, ali ja već mjesecima kad dođem na stranicu koja zahtjeva reCaptcha(npr dojava očitanja struje na HEP-u) sa opere odem na firefox da bi mogla ući. Tako da ako nemaš firefox probaj s njim, možda ti prođe.

Kod mene reCAPTCHA radi normalno u Chrome-u; možda ti neki dodatak blokira reCAPTCHA-u, pa ti zato ne radi. Ovdje je Google-ov službeni demo reCAPTCHA-e, pa je probaj riješiti preko Chrome-a s isključenim dodacima.

vrinho kaže...

Meni isto i na Firefoxu kojeg doma koristim. Danas u Chromeu prvo 4-5 serija znakova, pa prebacilo na semafore nekoliko, pa na hidrante 2 i onda serija od nekoliko zebri i na kraju konačno prihvatilo. Idiotarija samo takva.

Ono što je zanimljivo jest da se to događa samo na nekim stranicama, ne na svima. Ne znam da li to administratori stranica namjerno naprave, da se mora riješiti nekoliko puta ili se radi o nekakvoj pogrešci.

15 godina
odjavljen
offline
Re: ReCaptcha

Admin ima opciju odabira razine težine, ali to je ono, tri opcije. Google svojim algoritmima određuje vjerojatnost da je korisnik bot, pa onda ovisno o postavci težine i procjeni više ili manje davi.

 

Stvari koje mogu utjecati na procjenu su:

- login na google usluge

- podaci prikupljeni putem google dodataka i skripti na drugim stranicama

- ponašanje korisnika na stranici

- podaci o samom računalu i pregledniku

 

To se može isčitati iz njihovih pravila privatnosti, a točan postupak nitko ne zna jer je on poslovna tajna.

 

Ono što može imati negativni efekt je:

- don't track header (opcija u pregledniku)

- blokiranje third party skripti i cookie-a

- neispravni browser koji nema implementirane touch evente u slučaju korištenja touch screena (google vidi skokove kursora)

- incognito mode

 

 

Ne bi me čudilo da su problemi rezultat implementacije cookie law-a, zbog kojeg google ima sve manje uvida u ponašanje korisnika, pa postaje paranoičan.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
offline
ReCaptcha

A ja sam mislio da mi neki addon radi problem. Dobro da se nisam išao zajebavati tražeći koji je u pitanju jer bi razbio monitor. Nabijem im ReCaptchu, smeće.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: ReCaptcha

E, da, i to je moguće. Adblock i privacy pluginovi mogu također utjecati na vjerodostojnost koju imamo prema googleu.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
11 godina
offline
ReCaptcha

mozda otvaram temu iz mrtvih al mi ide na zivce, svaki dan gledan posjedovne i vlasnicke listove i moram ukucavati ovako sa slike, jel ima neko rjesnje da to sam popuni, probao sa onim captcha sniper al nisam nis uspio.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice