"Rapidshare premium account has been shared" WTF!?

poruka: 14
|
čitano: 5.907
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
"Rapidshare premium account has been shared" WTF!?

Imam premium account na Rapidshareu već nekih tri godine. Danas sam po prvi put primio mail da je moj account bio dijeljen. Siguran sam da nitko drugi nije imao pristup mojim login podacima za Rapidshare iako ih nisam mijenjao otkad sam prvi put kupio premium account. Ako je netko imao ovakvu situaciju, molim za savjet što poduzeti da se to ne ponovi. U mailu su mi također napisali da su mi promijenili password; da li je to dovoljno?

 

P.S. Da li je rizično koristiti programe tima RapGet, Cryptload i JDownloader s podacima za premium account? Ovo je prvi put da sam imao taj problem iako sam ranije koristio dotične programe za download sa Rapidsharea.

 

Unaprijed hvala na odgovoru.

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.6.2009 18:02 (terhardp).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
"Rapidshare premium account has been shared" WTF!?

To bi moglo biti phishing pa pazi što klikaš na tom mailu.

 

Logiraj se preko browsera na tvoj account sa tvojim podatcima.

Dakle ne kliknut na nikakav link iz maila i logirat se nego preko browsera.

ZLOČESTI MOD NR.1
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: "Rapidshare premium account has been shared" W

Ne, u mailu nije bilo nikakvih linkova, samo su mi tekstualno napisali novu lozinku koju od sad trebam koristiti. Po svemu sudeći, mail je stvarno od Rapidsharea, iako sam im poslao mail na support za svaki slučaj.

 

 P.S. Ne znam baš puno o IP adresama - znam samo da nemam statičku već dinamičku. Je li moguće da to zbuni RapidShare? BTW, mogu li negdje na Rapidshareu vidjeti da li se netko kačio preko mojeg accounta?

14 godina
neaktivan
offline
"Rapidshare premium account has been shared" WTF!?

Zeznuta je nova "politika" RS-a...  Kad se logiras na Premium Zone (svoj Account) u izborniku imas opciju View Logs, i izlistace ti sve konekcije u prosla 2-3 mjeseca, koja IP adresa, ukupni download itd... Moja preporuka je da odmah promijenis password za account, i ubuduce pazis gdje ga prijavljujes i unosis za download...

 

Najbolje bi bilo da instaliras sebi Internet Download Manager, i u njemu uneses Account i automatski "kupis" sve fileove bez unosenja passworda na stranicama, i provjeravaj linkove tj skidaj samo provjereno!

 

Sretno...

Šta se bijeli u gori zelenoj...
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: "Rapidshare premium account has been shared" W

Isto se i meni nedavno dogodilo, kasnije je eskaliralo i hacknut mi je gmail, paypal, rapidshare, ebay...

Uglavnom, web je prepun phishing linkova koji su jako slični rapidshare linkovima, moje je počelo tako da je frend kliknuo na jedan takav, jer stvarno su jako slični, poanta je u tome da jako paziš da ne klikneš na jedan od takvih.

Isto tako počisti komp od gamadi.

...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.6.2009 9:57 (Danny_HR).
16 godina
offline
"Rapidshare premium account has been shared" WTF!?

Ja već godinu dana dijelim account sa bratom i nikad mi nisu pisali, vjerojatno phishing.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: "Rapidshare premium account has been shared" W
Neće ti pisati ukoliko su IP adrese iz iste zemlje.

Ako su iz različitih zemalja oće.
...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
16 godina
neaktivan
offline
"Rapidshare premium account has been shared" WTF!?

Puno hvala svima na odgovorima. Biti će da sam negdje kliknuo na kakav sumnjivi RS link; u pravilu za skidanje koristim RapGet konfiguriran sa mojim RS premium podacima, ali ponekad u žurbi skidam preko browsera (imam omogućen direct download u RS postavkama).

 

Inače, jučer sam pisao na RS support i odgovorili su mi da downloadi ne smiju biti sa različitih IP adresa ako nisu u istom subnetu i ovo su mi napisali kao primjer:

 

Example:

123.234.77.234
123.234.77.232
-> same IP-Subnet.

123.45.67.89
123.45.60.11
-> not the same IP-Subnet.

 

Dosad nikad nisam obraćao pretjeranu pozornost na te IP adrese, tako da ne znam puno o ovoj tematici. Prema ovim primjerima što su mi poslali iz RS-a, prva tri seta IP adrese moraju biti uvijek ista; međutim kad pogledam dnevnik prometa na T-Com korisničkim stranicama, prva dva seta su uvijek ista, dok su posljednja dva uvijek različita... Znam jedino da nemam statičku IP adresu. Jučer sam, nakon što su mi poslali taj mail, provjerio RS log i stvarno su bile navedene tri različite adrese koje su počinjale sa različitim brojevima. Danas sam ponovno provjerio log pomoću nove lozinke koju su mi dodijelili i sad vidim samo jučerašnji download koji sam napravio (prije downloada sam provjerio koja mi je trenutna adresa). Zasad mi nisu pisali, pa se nadam da je sad sve u redu.

 

Inače, jučer sam skenirao sve sa Avira AntiVir Premium (legalan) i on nije pronašao ništa.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
"Rapidshare premium account has been shared" WTF!?

Na pojedinim stranicama nisu postavljeni direktni linkovi za Rapidshare, nego je adresa prikrivena ili ide preko nekog servisa za preusmjeravanje i anonimiziranje (npr. Tinyurl ili Anonymaze), a koji prikriva pravu stranicu na kojoj je taj link postavljen. Npr pravi link izgleda ovako: http://anonymz.com/?http://rapidshare.com/files/240755576/ABCEF.rar, pa kad ga klikneš najprije dođeš na tu stranicu, a onda te s nje preusmjere na http://rapidshare.com/files/240755576/ABCEF.rar.

 

  Pojedini ljudi koji postave te anonimizirane Rapidshare linkove postave preusmjeravanje na svoju stranicu koja izgleda poput one od Rapidsharea i ukoliko se odlučiš skidati neku datoteku kao Premium korisnik, onda ti tako doznaju korisničko ime i zaporku, a ukoliko se odlučiš skidati kao besplatni korisnik onda te jednostavno preusmjere na pravi Rapidshare.

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.6.2009 15:56 (klimama).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
"Rapidshare premium account has been shared" WTF!?

klimama, lako je moguće da mi se dogodilo ovo što kažeš. U pravilu kad skidam najprije obilježim skup kodiranih RS linkova i onda ih pasteam u DL manager, ali sjećam se da sam tu i tamo znao naletjeti na te preusmjerene linkove kad sam skidao izravno preko browsera. Od sad ću paziti da nikad ne idem na link direktno.

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.6.2009 16:21 (terhardp).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
"Rapidshare premium account has been shared" WTF!?

Imam još jedno pitanje u vezi ovoga koje me muči. Znam da zvuči smiješno, ali stvarno nemam blage o tim IP adresama; dosad nisam obraćao pretjeranu pažnju na to.

 

Uglavnom, nakon dugo vremena, pogledao sam ispis spajanja na T-Com korisničkim stranicama pa sam malo gledao te IP adrese. Primijetio sam da su prva dva seta brojeva IP adrese uvijek ista (u mojem slučaju, uvijek počinje sa 89.172), dok su posljednja dva seta uvijek različita. Znam, zvuči glupo, ali sad se pitam da li je to normalno. Mislim, znam da je IP dinamički, što znači da se mijenja, ali nisam siguran da li se treba mijenjati samo zadnji dio IP adrese illi mogu i zadnja dva, kao što je ovdje slučaj.

 

Razlog zašto pitam ovo je što sam dobio mail od jednog čovjeka iz Danske koji je također imao problem sa navodno shareanim RS accountom. Uglavnom, njemu su napisali da prva tri seta IP adrese moraju uvijek biti ista, dok se samo zadnji smije mijenjati. Sad me to kopka u vezi ove moje epizode. Provjerio sam ispis spajanja za protekli mjesec, i također su mi zadnja dva kompleta brojeva IP-a za svaku sesiju bila različita. Pretpostavljam da to onda ipak nije problem što se tiče RS-a, jer mi se nisu javili sve do par dana kad su primjećene neke adrese koje su počinjale sa različitim brojevima od mojeg uobičajenog 89.172. Trenutno u RS logu imam samo dva IP-a koja počinju sa 89.172 za današnji i jučerašnji download, međutim zadnja dva skupa brojeva su opet različita. Nadam se da je to u redu... Ah, well, skidati ću neke stvari ovih dana pa ćemo vidjeti hoće li me opet zezati...

 

Inače, imam T-Comov MAXadsl flat, Thomson SpeedTouch ruter i komp mi je stalno spojen na internet.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: "Rapidshare premium account has been shared" W
terhardp kaže...

 

 

Uglavnom, nakon dugo vremena, pogledao sam ispis spajanja na T-Com korisničkim stranicama pa sam malo gledao te IP adrese. Primijetio sam da su prva dva seta brojeva IP adrese uvijek ista (u mojem slučaju, uvijek počinje sa 89.172), dok su posljednja dva seta uvijek različita. Znam, zvuči glupo, ali sad se pitam da li je to normalno. Mislim, znam da je IP dinamički, što znači da se mijenja, ali nisam siguran da li se treba mijenjati samo zadnji dio IP adrese illi mogu i zadnja dva, kao što je ovdje slučaj.

 

 

  Sasvim je u redu da se mijenjaju zadnja dva seta brojeva u IP adresi. I kod mene je tako.
 
Prilikom skidanja s Rapidsharea treba paziti i na linkove koji su slični Rapidshareovim, a služe za krađu računa.
 
Npr.pravi Rapidshareov link izgleda ovako:
 
Oni namijenjeni krađi računa mogu izgledati ovako:
http://www.rapidshare-com-files-543928-rar.tk
http://rapidshare-com-1141243-rar.h7v.ne
http://rapidshare-com-1411243-pdf-rar.tk
http://rapidshare-com-365289-rar.biz.ci
http://shortman.co.cc/tt
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.6.2009 7:06 (klimama).
16 godina
neaktivan
offline
"Rapidshare premium account has been shared" WTF!?

klimama, još jednom hvala na odgovoru! Očito da sam naletio na neki phishing link, odsad ću biti puno oprezniji. ;)

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: "Rapidshare premium account has been shared" W

Što se tiče IP adresa i subneta, evo jedno moguće objašnjenje. Možda koriste podatke o grupama mreža iz internet registra (http://www.db.ripe.net/whois?form_type=simple&full_query_string=&searchtext=T-HT&do_search=Search). Možda smatraju svaki blok adresa zasebnim subnetom (svaki inetnum upis).

Rijetko koji potpis je zanimljiv.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice