PayPal - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 1.431
|
čitano: 794.395
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

koliko otprlike treba vremena da pare sjednu na karticu kad napravim withdraw. u zagrebackoj sam banci

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

par dana...

8 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Pozz ljudi, znaci prije 8 dana primio sam 130dolara posto sam prodao akaunt od jedne igre, uglavnom lik mi je poslao pare sve uredno i pare su mi bile on hold kad sam ih prihvatio i lijepo je pisalo da ako hocu da mi pare nebuju on hold tj da mi za 7 danu postanu dostupne moram stavit pod detalje order processed i ja sam to stavio prosli utorak oko 15 00 i eto danas je vec proslo 7 dana pa i malo vise i pare su mi jos uvijek on hold... Nekuzim...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Pozz ekipa jedno pitanje do sad nisam nikad dobivao lovu na paypal samo sam trošio, e sad trebam neke novce dobiti preko paypal ali neznam šta trebam dati uplatitelju traži me email ime i prezime i "broj računa" sad neznam koji broj, broj kartice ili nešto drugo molim za pomoć jer nebi želio da se nešto zakomplicira.Hvala 

 

Uvijek budi nezadovoljan onim što jesi ako želiš postati ono što još nisi; jer tamo gdje si postao zadovoljan, tamo ćeš i ostati.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
CANABIS kaže...

Pozz ekipa jedno pitanje do sad nisam nikad dobivao lovu na paypal samo sam trošio, e sad trebam neke novce dobiti preko paypal ali neznam šta trebam dati uplatitelju traži me email ime i prezime i "broj računa" sad neznam koji broj, broj kartice ili nešto drugo molim za pomoć jer nebi želio da se nešto zakomplicira.Hvala 

 

 Ništa, samo email s kojim se logiraš na paypal.

7 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Pozdrav. Planiram se početi aktivno koristiti paypalom, a pošto sam nov, još mi je dosta sitnica nepoznato. 
Što me trenutno zanima je - ako mi netko pošalje novce, može li ta osoba povući te iste novce nakon nekog vremena ili..? Čuo sam da u roku 3 dana on može vratiti sebi cijelu svotu koju mi je uplatio. Zvuči malo bezobrazno i neistinito, ali pretpostavljam da je ova tema tu da bi se takve stvari pitale. 

Ako je netko od volje za uskočit i odgovorit na par pitanja, kontaktirajte slobodno u inbox. Bit ću zahvalan.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
birra kaže...

Pozdrav. Planiram se početi aktivno koristiti paypalom, a pošto sam nov, još mi je dosta sitnica nepoznato. 
Što me trenutno zanima je - ako mi netko pošalje novce, može li ta osoba povući te iste novce nakon nekog vremena ili..? Čuo sam da u roku 3 dana on može vratiti sebi cijelu svotu koju mi je uplatio. Zvuči malo bezobrazno i neistinito, ali pretpostavljam da je ova tema tu da bi se takve stvari pitale. 

Ako je netko od volje za uskočit i odgovorit na par pitanja, kontaktirajte slobodno u inbox. Bit ću zahvalan.

 Imao sam takav slučaj, frend je nešto prodavao i novci su bili "on hold". Kad mu je isporučio što je trebao, novci su nestali, odnosno, bili su povućeni nazad. Sad ne znam u kojim uvjetima se može napraviti, ali eto, može se.

 

 

 

Mene isto zanima koliko traje da novcu sjednu na račun kad napravim withdraw? Ono što mi je prodavač poslao kao refund mi je sjelo u roku dva dana, al evo, withdraw u tom roku nije došao. Jel traje možda malo duže ako nije u pitanju transakcija nego withdraw?

12 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

jedno pitanjce. Imam 65$ na paypal balance, ako kupim nešto od recimo 100$ hoće li mi povući balance pa nadoknaditi koliko fali sa kartice ili će vući sve sa kartice jer na balance nemam dovoljno novca za tu kupovinu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

banka će automatski sa kartice skinuti koliko fali.

Poslano sa Lenovo Vibe K5
7 godina
neaktivan
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Lijep pozdrav

 

Imam sljedeći problem.

Preko Upworka sam na Paypal prebacio 50ak dolara. Imam prihvaćenu karticu tekućeg tamo, ali kad kliknem withdraw, on mi nudi samo da upišem US bank account kako bi procesirao. 

Slao sam i im poruke, no ništa ne odgovaraju.

Ima li tko kakav savjet?
Unaprijed zahvaljujem.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

piše ti na prethodnoj strani, možeš withdrawat samo na visa karticu

12 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
xXTheLuka1998xX kaže...

banka će automatski sa kartice skinuti koliko fali.

 ipak nije tako. falilo mi je par dolara na balanceu i paypal je povukao cijeli iznos s kartice.

11 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Otvoro bih PP račun, ali mi je sve to poprilično strano, a jedna od mnogih stvari koje me zanimaju je i ova:

 

''

Sljedeći korak provjere jest dokazivanje vaše adrese. PayPal će vam predložiti da pošaljete faxom mjesečni bankovni izvadak – izvadak mora biti novijeg datuma, s vidljivim imenom i adresom. Kako se takvi računi obično šalju krajem mjeseca, a mnogi ih niti ne dobivaju u pisanom obliku, treba znati da PayPal ne priznaje ispis ekrana s elektronskog bankarstva. Alternativa je slanje nekog računa za komunalne usluge, na kojem vaše ime i adresa moraju biti jasno istaknuti i jednaki onima koje ste unijeli u formular prijave.

Među računima koje PayPal ne priznaje računi su za mobilni telefon pa ako nemate račune za komunalije na svoje ime, predlažemo slanje uplata osiguranja, stambene štednje ili skenirani dokument s vašim imenom, adresom i slikom. Za Hrvatsku vrijedi vozačka dozvola. PayPal će vam poslati broj faxa na koji trebate poslati navedene dokaze. Nakon slanja, primit ćete e-mail kojim će vas obavijestiti da su primili vaš faks pa slijedi provjera koja obično traje dva do tri radna dana. Rezultate provjere dobit ćete e-mailom, a vaša će transakcija biti dovršena.''

 

Je li to zbilja potrebno?

 
0 1 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

O boze..... MA ne nije oni te samo zajebavaju.....

Nemaju pametnija posla.....

Dajte ljudi procitajte FAQ.... Uostalom u cemu je problem da im to posaljes? To je paypal a ne neka no name kieska stranica... Vise vjerujem paypalu nego svojoj banci jer sam svoju banku uhvatio 3 puta da su mi skinuli pare sa racuna bez mog odobrenja a paypal nikad.....

13 godina
online
PayPal - pitanja i odgovori

namjeravam kupiti dječja kolica u poljskoj

plaćanje paypal,iznos sa dostavom 2000 zlota,cc 3500 kn

zanimaju me plaćanja u rh-carina+ porez

ako netko ima iskustva

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
valisaurea kaže...

namjeravam kupiti dječja kolica u poljskoj

plaćanje paypal,iznos sa dostavom 2000 zlota,cc 3500 kn

zanimaju me plaćanja u rh-carina+ porez

ako netko ima iskustva

 Uglavnom svi na ovoj temi, kao i striček koji je napisao FAQ (na vrhu i dnu stranice).

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
10 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

@valisaurea

 

Slažem se kaj ekipa piše za ovakva pitanja, al' da probam pomoći...

IZ EU je ista stvar kao da naručuješ iz drugog grada unutar HR.

Nema carine, nema poreza.

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
7 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Ja isto imam visa electron iz zagrebacke ali stalno izbacuje da je kartica odbijena.
Sve sam provjerio u banci nekoliko puta i kazu da je sve uredu i da nema problema.
12 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Leki beki 1037 kaže...
Ja isto imam visa electron iz zagrebacke ali stalno izbacuje da je kartica odbijena.
Sve sam provjerio u banci nekoliko puta i kazu da je sve uredu i da nema problema.

 Kod prve provjere? Ili je to prošlo, pa prilikom kupovine?

 

Ak je kod kupovine, imaj 100kn više nego treba.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.2.2017 21:47 (CyberDemonVZ).
13 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Pozdrav ekipa, zanima me jel tko već prodavao na ovaj način neku stvar ( u mom slučaju laptop), znači stavio sam lap na njuškalo i javlja se neka žena koja btw nije u Hrv i željela bi kupiti laptop kao poklon nekom frendu iz Nigerije.

E sad, ona je uplatila na paypal novac te mi je došao od paypala mail u kojem me traže da pošaljem paket te slikam racun da sam poslao i njima pošaljem sliku racuna na mail inl_onlineswiftcreator@accountant.com ( to je predpostavljam mail od paypala.?) i onda kada oni potvrde da je racun originalan onda meni sjedaju novci na racun ( koji nije na paypalu nego moj ziro racun).

 

Pošto nisam nikad čuo za ovakvu stvar, zanima me jeli sigurno i radi li se to tako inače?

 

 

01000101010000010101010000100000010100110100100001001001010101000010000001001100010011110100111101010011010001010101001000100000001110110010100100101001001010010010100100101001001000000100100000110011
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
makaown kaže...

Pozdrav ekipa, zanima me jel tko već prodavao na ovaj način neku stvar ( u mom slučaju laptop), znači stavio sam lap na njuškalo i javlja se neka žena koja btw nije u Hrv i željela bi kupiti laptop kao poklon nekom frendu iz Nigerije.

E sad, ona je uplatila na paypal novac te mi je došao od paypala mail u kojem me traže da pošaljem paket te slikam racun da sam poslao i njima pošaljem sliku racuna na mail inl_onlineswiftcreator@accountant.com ( to je predpostavljam mail od paypala.?) i onda kada oni potvrde da je racun originalan onda meni sjedaju novci na racun ( koji nije na paypalu nego moj ziro racun).

 

Pošto nisam nikad čuo za ovakvu stvar, zanima me jeli sigurno i radi li se to tako inače?

 

 

Bježi od takvih i ne petljaj se u neke takve poslove, osobito kad se spominje Nigerija!!! Prijavi njuškalu, da tko drugi ne nasjedne.

Za zahvalu klikni na Hvala
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.3.2017 10:50 (ivo454).
13 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

a reći ću joj nek uplati prvo novce na račun pa ako tako želi poslat ću i u zimbabwe laptop... hvala na upozorenju

01000101010000010101010000100000010100110100100001001001010101000010000001001100010011110100111101010011010001010101001000100000001110110010100100101001001010010010100100101001001000000100100000110011
12 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

ma ni u kojem slučaju ne šalji, vjerojatno već uhodani scam sistem.

koliko ja znam paypal uvijek šalje mail sa service@intl.paypal.com. A jednostavno googlanje pojma @accountant.com ti izbaci sve što trebaš znati

12 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Pozdrav, nisam skuzio novi zakon baš. Evo primio sam 100 eura na paypal, sve super. Samo me brine to oporezivanje, koliki dobit je neoporeziv, a koliki oporeziv.
Tj. Da li moram sad prijaviti tih 100 Eura sto sam primio?
Namjeravam primati jos po ~100 Eura mjesecno, i slicno. Sve preko paypala. Kako da pristupim problemu, ima li netko saznanja?

Moj PC  
0 1 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Zaboravi samo na to.. ja sam primal neke pare dok sam zaradival online i nis naravno prijavljeno
Potpis
12 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Foz-matija kaže...
Zaboravi samo na to.. ja sam primal neke pare dok sam zaradival online i nis naravno prijavljeno

 Ma ja zarađujem vec godinama u godini do 15 000 Kuna, samo se promjenio zakon od 1.1.2017. Pa mi nista nije jasno, imam frenda kojem mama radi u poreznoj ni ona nezna kako ce jos ici za paypal.

Offtopic: Zasto sam dobio thumbs down od Jakovp?

14 godina
odjavljen
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

Jer ti je teško pretražiti i pogledati par stranica unatrag kad sam čovjeku odgovarao na to isto pitanje.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
neaktivan
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Pozdrav

Imam jednu zbunjujuću kombinaciju za koju nisam našao konkretan odgovor na forumu pa bih molio pomoć ako neko zna. Dakle želio bih prebaciti novac sa paypal računa na svoj Visa devizni račun . Ono što ne razumijem je to što kad pokrenem postupak Paypal mi na predzadnjem koraku napiše Review u kojem stoji da je konverzije po tečaju 7,1 te bi me tako oštetili za nekoliko stotina kuna. Obzirom da prijenos novca ide na devizni račun na kojem su i Euro i Dolar kao valute (imam i jednu i drugu valutu na računu) da li će mi oni svejedno napraviti tu konverziju iako novac ide na devizni račun ili je to samo kao obavijest ako bi uplata išla na kunski račun. Ne vidim kako to najbolje riješiti. Ima li tko kakvu ideju?

Carpe Diem
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Tissko kaže...

Pozdrav

Imam jednu zbunjujuću kombinaciju za koju nisam našao konkretan odgovor na forumu pa bih molio pomoć ako neko zna. Dakle želio bih prebaciti novac sa paypal računa na svoj Visa devizni račun . Ono što ne razumijem je to što kad pokrenem postupak Paypal mi na predzadnjem koraku napiše Review u kojem stoji da je konverzije po tečaju 7,1 te bi me tako oštetili za nekoliko stotina kuna. Obzirom da prijenos novca ide na devizni račun na kojem su i Euro i Dolar kao valute (imam i jednu i drugu valutu na računu) da li će mi oni svejedno napraviti tu konverziju iako novac ide na devizni račun ili je to samo kao obavijest ako bi uplata išla na kunski račun. Ne vidim kako to najbolje riješiti. Ima li tko kakvu ideju?

 

Nažalost nema druge, ja sam također tražio rješenje ali to je to. Ispada da se ne isplati imati devizni račun...

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
protjeran
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Pozdrav,
danas mi se prvi put dogodilo da nakon plaćanja na ebayu nisam  od paypala dobio onaj mail potvrde plaćanja (ono: You sent a payment of $...USD to ...)
Kad sam se logirao na paypal vidim da je transakcija prošla i skinuto mi je sa računa. U spam folderu od maila nema ništa.

Sve što imam u životu sam ukro, jedino sam vozačku kupio
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice