PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)

poruka: 331
|
čitano: 190.281
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)

bio sam na paypalu i nisam vidio na sta se odnosi tocno taj protection, zanima me da li netko zna iz prakse kako to funkcionira ,a ne u teoriji

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)

Pa idi logikom. Paypal daje garanciju na svoje usluge pa kad platis preko paypala imas njihovu zastitu bez obzira gdje to bilo.... Logika....

 

If an eligible item that you’ve bought online doesn’t arrive, or doesn’t match the seller’s description, PayPal's Buyer Protection may reimburse you for the full amount of the item plus postage. Buyer Protection can cover your eligible online purchases, on eBay or on any other website, when you use PayPal. Conditions apply.

 

prva recenica na paypal stranici pod buyer protection... De potrudite se malo dosadilo je stalno pisati jedno te isto jer je vama tesko ukucati 3 rijeci u google....

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.3.2017 17:26 (Torent).
10 godina
offline
PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)

Platio sam robu paypalom i kažu da mi ne mogu poslat  jer "Thank you very much, although we can send the order when the payment will no longer be credited to your account." Ja ne znam sta to znaci.. trazim po netu i ne mogu naci nigdje

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)

Imam pitanje vezano devizni račun Zagrebačke banke povezan na paypal. Živcira me što kad radim kupnju koja nije u valuti EUR ( devizni račun mi se tereti jedino u valuti EUR) umijesto samo jedne konverzije meni banka naplati nekoliko konverzija.

Prva konverzija je kada prebacim novac sa tekućeg na devizni u EUR. Nakon toga ako kupujem bilo što u valuti EUR sve je u redu ali ako npr. kupujem u USD ili GBP sistem te EUR prvo konvertira nazad u HRK pa kupuje USD te nazad opet prebaci u EUR ili radi nešto slično.

Neznam koja je uopće svrha imati druge valute na tom deviznom računu kad se ionako samo može teretiti u EUR valuti. Koje kartice vi koristite za paypal i dali je normalno da me tako oderu na konverzijama. Volio bih ako je moguće  imati karticu na kojoj je iznos u HRK pa da ona sama radi konverziju u traženu valutu tu prilikom kupnje. 

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)

Ja imam žiro kunski kod njih, preko PayPala uvijek kupujem, na njemu su mi novci u kunama i koju valutu prodavač stavi u tu mi preračunava. Iako sam u zadnje vrijeme mislio prebaciti to na devizni a žiro si ostavim za normalne transakcije, ali kad vidim tvoj post i sve moguće konverzije gubit ću dosta love tako da ne vidim smisao onda u tome..

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)

Pozdrav, ima li tko iskustva s Diners Club Standard karticom i PayPalom? Funkcionira li normalno, ima li kakvih problema?

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)
Pozz dali mi itko moze pomoc. Zaboravio sam lozinku na paypal racunu. I sad kad zelim povratit trazi da mi posalje sms na mob. A promijenio sam mob. Pa me zanima dali moze sad bez toga
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)

Pozdrav!

 

Dosta mi je hitno,ako netko zna odgovor. Naime,imam Visa karticu Zagrebačke banke. Kako da sa PayPala prebacim eure na devizni račun? Ali da mi na račun sjednu euri,a ne kune. Prošli put mi je kod prebacivanja napravilo konverziju iz eura u kune.

Hvala vam puno.

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)
Lorelei0914 kaže...

Pozdrav!

 

Dosta mi je hitno,ako netko zna odgovor. Naime,imam Visa karticu Zagrebačke banke. Kako da sa PayPala prebacim eure na devizni račun? Ali da mi na račun sjednu euri,a ne kune. Prošli put mi je kod prebacivanja napravilo konverziju iz eura u kune.

Hvala vam puno.

 Moraš nazvat' službu za korisnike u UK i reći im da ti account prebace da podižeš direktno u eurima.

6 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)
Hvala puno ☺️
6 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)
Nedugo sam stavila oglas na let go prodajem cafe aparat za par dana dobijam poruku na chat iz portugala mlada djevojka kupila Bi aparat kreće prica poruke preko vapa da uplatom 150 eura za neke troškove nakon toga na moj paypal račun sjest ce iznos od aparata plus ti troškovi naivno uplatom dobom neke uplatnice račune sa poste onda se od mene u kratkom roku trazi da uplatim 250 eura za nekog brodskog putnika bila bila na viber dobim poruku sa drugog broja ocitam oba broja i služim da se iza oba broja kriju dva lika crna iz Nigerije ili pitaj boga KUD cura sa slike uopće iza broja nestoji hmmm nadjem da oba broja imaju fejs profil i shvatimo da se dopisujem sa dvojicom muškaraca koji mi i dalje šalju poruke kad cu uplatiti 250 eura ja nezelim uplatiti nisam poslala paket ali sam ostala bez 150 eura za koje neznam di su osobi pod trećim imenom nije sjeo novac navodno a ja ga nemoguće povući hmmm duga prica ...sta učinit dali mogu vratit kako novac i kome reći da znam za dvojicu ljudi koji se kriju iza brojamenei mi i dalje šalje poruku kao cura i traži uplatu od MENE..OVO JE PREVARA ALI PREKASNO SKUZENA
 
0 2 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)
Mali crni vrag kaže...
Nedugo sam stavila oglas na let go prodajem cafe aparat za par dana dobijam poruku na chat iz portugala mlada djevojka kupila Bi aparat kreće prica poruke preko vapa da uplatom 150 eura za neke troškove nakon toga na moj paypal račun sjest ce iznos od aparata plus ti troškovi naivno uplatom dobom neke uplatnice račune sa poste onda se od mene u kratkom roku trazi da uplatim 250 eura za nekog brodskog putnika bila bila na viber dobim poruku sa drugog broja ocitam oba broja i služim da se iza oba broja kriju dva lika crna iz Nigerije ili pitaj boga KUD cura sa slike uopće iza broja nestoji hmmm nadjem da oba broja imaju fejs profil i shvatimo da se dopisujem sa dvojicom muškaraca koji mi i dalje šalju poruke kad cu uplatiti 250 eura ja nezelim uplatiti nisam poslala paket ali sam ostala bez 150 eura za koje neznam di su osobi pod trećim imenom nije sjeo novac navodno a ja ga nemoguće povući hmmm duga prica ...sta učinit dali mogu vratit kako novac i kome reći da znam za dvojicu ljudi koji se kriju iza brojamenei mi i dalje šalje poruku kao cura i traži uplatu od MENE..OVO JE PREVARA ALI PREKASNO SKUZENA

 

Kao prvo, daj piši normalno, kao drugo, kako možeš biti tako naivna??

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
6 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)
Pa to mi je u biti dečko nasjeo na foru ja SAD izvlačim max da mu dokazem da je pop.lovu i da je ispao naivna budala ja sam pisala jer se njemu neda i da zeza me tipkovnica...radi pa ja tražim savjete na netu po forumima isprve mi nije ni vjerovao dok preko mesengera nisam našla te ljude slab je sa internetom pa svaki savjet je dobro došao
14 godina
offline
PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)

A koja naiva, ostavi tog dečka istog trena.

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)

Nažalost jedini savjet koji ti se može dati u ovom trenutku je da drugi put više pazite.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
9 godina
odjavljen
offline
PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)

Može mi netko reći šta trebam napraviti da imam vidljivu lovu na paypal account-u. 

Nisam ga koristio par godina. Otvorio sam novi račun, uplatio u banci na devizni, u eurima.

Dobio sam onaj pin za aktiviranje accounta, mislio sam da je to to.

Zanima me zašto nije vidljiv balance na paypal-u, šta nije povezan direktno sa karticom? Na paypalu mi je balance 0.00 a uplatio sam lovu, šta sam preskočio? Thx!

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)

Imam isto pitanje, pp mi je povezan sa deviznim i onda mi se dešava transakcija iz eur-kn pa kn-eur na devizni, može li to ići direktno bez duple promjene valuta?

Hvala

6 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)
Jeste uspjeli?
15 godina
offline
Re: PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)
El Munjoko kaže...

Može mi netko reći šta trebam napraviti da imam vidljivu lovu na paypal account-u. 

Nisam ga koristio par godina. Otvorio sam novi račun, uplatio u banci na devizni, u eurima.

Dobio sam onaj pin za aktiviranje accounta, mislio sam da je to to.

Zanima me zašto nije vidljiv balance na paypal-u, šta nije povezan direktno sa karticom? Na paypalu mi je balance 0.00 a uplatio sam lovu, šta sam preskočio? Thx!

 Na paypalu ne mozes vidit koliko imas novaca na kartici. Samo kad platis on ti povuce pare s kartice. 

Na paypalu vidis novac samo ako tebi neko drugi uplati novac na paypal.

8 godina
neaktivan
offline
PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)

Moze li mi neko objansiti da li je moguce da uplatim prijatelju iznos neki na PayPal.Njegov paypal je u njemackoj napravljen i on tamo zivi a ja sam u BiH,pa da li je moguce ovde da uplatim iznos od 250 e i koja je provizija

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)
Pozdrav svima,

Imam jedan problem.
Naime,uplatio sam $1686.00 tipu u Americi da mi pošalje jedan predmet.
Sad mi je tip javio da su mu od tih $1686 oduzeli $74,48,možete li mi reći zašto?
Poslao sam mu novce putem ''payments and goods'' a ne preko ''gift'' jer sam se bojao da će me tip preveslati i ne poslati ništa,a ja mu uplatio tolike novce.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)

Pozdrav,

 

prije 3 mjeseca sam naručio mobitel od jednog nizozemskog online shopa a platio sam preko paypala, 400 eura.

Dosad sam imao dobra iskustva s online kupovinom a imao sam potpuno povjerenje u paypal.

Međutim nakon što sam počeo pratiti tracking number uočio sam da mi je mobitel zapeo u Milanu. Prvo je bila poruka da je oštećen a zatim da je paket prazan.

Isti tren sam poslao mail prodavaču a sve sam prijavio paypalu. U početku sam dobio odgovor prodavača kao oni istražuju slučaj i da će sve biti u redu.

Međutim ništa se nije događalo pa sam postao sumnjičav, pokazalo se opravdano. Nakon otprilike 50 dana dobio sam nekakav paket iz Singapura (uopće ne piše da se radi o ovoj nizozemskoj firmi) a u paketu se nalazila samo prazna maska za neki mobitel.

Nakon toga sam dobio poruku od paypala kako je slučaj riješen i kako je prodavač dostavio dokaz da je paket poslan i zaprimljen od mene.

Isti tren sam zvao paypal i rekao im kako to nije istina i kako je paket lažan.

Ponovno su otvorili slučaj i sada sam dobio odgovor od njih kako im je prodavač dostavio sve dokaze kako sam ja zaprimio paket i sada oni vijećaju o odluci.

99 % sam siguran da će me odbiti jer stvar je od starta bila jasna da se radi o prevari, međutim očito je da prodavač na neki način uspijeva uvjeriti pay pal kako sam ja taj koji laže.

 

Mene sad zanima, ako me paypal odbije, koje su moje pravne mogućnosti? Kako dokazati da sam primio prazan paket, odnosno samo masku za mobitel.

Može li Hrvatskja pošta podastrijeti neki dokaz o težini ili sadržaju paketa koji bih ja mogao koristiti u daljnjoj proceduri?

Imao sam puno povjerenje u paypal, međutim sada ispada da sam bio naivan misleći kako oni štite kupce od prevara.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.12.2017 11:51 (saruman74).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)

Pozdrav!Je li moguce da primam novac na paypal racun koji nije spojen s nijednom bankovmom karticom i da stoji novac tamo dok ne povezem s karticom i prebacim ga na nju?Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)

Kako promjenit da konverziju valute vrsi banka? Nigdje ne mogu naci tu opciju

Život je jedan al Omega je 2.0
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)

settings (sličica zupčanika)
payments
menage pre-approved payments
Set Available Funding Sources
Conversion Options
Bill me in the currency listed on the seller's invoice.
Submit
Save

6 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)

 Prvi post u temi:

* Svakako promjenite da vam konverziju valuta vrši banka a ne PayPal jer vam PayPal tako masno naplaćuje. To radite ovako: Profile ->My money -> My preapproved payments -> Update ->  Set Available Funding Sources(desni gornji kut tablice) -> Conversion Options -> i odaberi drugu opciju "Bill me in the currency listed on the seller's invoice".

 Meni me dozvoljava prebacivanje.

Kao ni da USD bude EUR isko sam dodala valutu.

 

Što učiniti ako refund iako piše da je dovršen a na kartici iznos nije uvećan?

PayPal tvrdi da nije do njih,prodavatelj je izvršio ispravno isplatu..

Jel to onda do banke ili PayPal?

 

6 godina
neaktivan
offline
PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)

pozdrav!

 

zanima me dali ja kao vlasnik webshopa koji ima paypal kao jednu od opcija placanja, mogu napraviti paypal ako firma mi je u jednoj zemlji a bankovni racun te firme u drugoj zemlji? hvala!

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)

Pozdrav!

Zanima me koliko inače čekate na skidanje novaca sa kartice za potrebe produživanja kartice i dobijanja novog koda za Confirmanje kartice?

Meni već 3 dana nije došla ta uplata na paypal račun.

Sada sam opet rekao da mi ponovno pošalju tu naplatu na karticu.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)

Pokušavam prvi put primit novac. Nakon uplate, pod PayPal balance vidim novac i nakon što ga pokušam povući uvijek dobijem poruku 'Sorry, you can’t withdraw this amount. It’s below the minimum.' ma koji god iznos unesem (jednak ili manji od stanja)? Zna li netko razlog zašto je to tako? Poslao sam im poruku pa sad čekam odgovor.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)

Koliko imaš, tj. koliko pokušavaš povući na karticu?

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice