Mozilla Firefox pitanja

poruka: 577
|
čitano: 179.641
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Mozilla Firefox pitanja

aj... uvijek se desi da pojedini plugin nije kompatibilan s novom verzijom pa se nakon svakog updatea nekom pojave nekakvi problemi, dok vecini radi sve OK kao i meni s najnovijim updateom.

 

Mene je zezala tako mislim verzija 30.0 i sto god ja napravio bila se smrzavala i stekala.

ja se vratio na prijasnju verziju, sacekao mislim 32.0 i opet je sve proradilo.

Navik zivi tko krade posteno
 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Mozilla Firefox pitanja

Na jednom kompu mi, kad dodam Novi tab u Firefoxu, izbaci onih 15 (mislim da je toliko) kućica sa web stranicama, ali na drugom imam problem.

 

http://i.imgur.com/cGqIvJh.jpg

Na drugom mi uvijek izbaci ovu stranicu i ne vidim gdje bih to mogao promjeniti. Napravio sam re-install Firefoxa i opet se dogodi isto. Što mi je još čudnije, istu stranicu izbacuje i kad upalim Internet Explorer.

 

Zapravo, prvo da ovaj link pa onda prebaci na ono gore

http://www.globasearch.com/?serie=214&b=2&installkey=hPQ7FZsgqqj1ltExK52Q&newtab

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.5.2015 13:06 (xxx777).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mozilla Firefox pitanja
xxx777 kaže...

Na jednom kompu mi, kad dodam Novi tab u Firefoxu, izbaci onih 15 (mislim da je toliko) kućica sa web stranicama, ali na drugom imam problem.

 

http://i.imgur.com/cGqIvJh.jpg

Na drugom mi uvijek izbaci ovu stranicu i ne vidim gdje bih to mogao promjeniti. Napravio sam re-install Firefoxa i opet se dogodi isto. Što mi je još čudnije, istu stranicu izbacuje i kad upalim Internet Explorer.

 

Zapravo, prvo da ovaj link pa onda prebaci na ono gore

http://www.globasearch.com/?serie=214&b=2&installkey=hPQ7FZsgqqj1ltExK52Q&newtab

 

 Proskeniraj sa ADWCleanerom da možda koja gamad to ne prouzročuje.

Možeš još i sa MBAM-om i HitmanPro-om čisto da si siguran da nema virusa na kompu.

...The South Will Rise Again... White -h- boys
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.5.2015 13:18 (Coder256).
11 godina
neaktivan
offline
Mozilla Firefox pitanja

Provjerio sa sva 3, svi su nešto našli, sve sam izbrisao i opet isto...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mozilla Firefox pitanja
xxx777 kaže...

Provjerio sa sva 3, svi su nešto našli, sve sam izbrisao i opet isto...

To ti je najčešće problem ako ne paziš što instaliraš zajedno s nekim programom. Kad ideš neki novi program instalirat odaberi custom verziju instalacije i sve što nema veze s tim programom isključi. Zbog takvih stavari se najčešće događaju slučajevi kao kod tebe.

 

Pogledaj također što imaš pod extensions instalirano, jer i tamo nekad zna ubacit neki dodatak. Također pogledaj i pod Program & Features da nemaš neki tebi nepoznat program instaliran ili toolbar pa to deinstaliraj. Zadnje nekad i najvažnije kad sve to napraviš i pobrišeš pogledaj također pod opcijama gdje ti piše home page pa i to namjesti jer neki taj program zna ostavit trag u tom obliku nakon što sve obrišeš.

 

Ako ništa od toga ne pomogne, onda je najvjerovatnije neki virus ili nešto slično od te gamadi.

13 godina
offline
Mozilla Firefox pitanja

Možeš još i instalirati Unchecky, a to ti je program koji, kada ideš instalirati nešto, automatski odznači one kućice za instaliranje dodatnih nepotrebnih programa i toolbara.

Jako koristan program koji će spriječiti druge neželjene programe da se instaliraju.

...The South Will Rise Again... White -h- boys
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Mozilla Firefox pitanja

Može li se kako svesti na minimum korištenja memorije, ima li neki  dodatak, program koji bu u firefox smanjio korišenje memorije?

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mozilla Firefox pitanja
keyofdestiny13 kaže...

Može li se kako svesti na minimum korištenja memorije, ima li neki  dodatak, program koji bu u firefox smanjio korišenje memorije?

 

 pokušaj s Memory Fox 7.4

15 godina
offline
Mozilla Firefox pitanja

Zadnja dva dana mi se stalno ruši firefox kad želim uploadati neke datoteke, preko maila, facebooka ili slično. Imate li vi sličnih problema?

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Mozilla Firefox pitanja

jel moguće maknuti ove gluposti sa firefoxa?

Ne predaj se nikad osim kad moraš!
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.6.2015 22:22 (Apachy).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mozilla Firefox pitanja
Apachy kaže...

jel moguće maknuti ove gluposti sa firefoxa?

Je, https://support.mozilla.org/en-US/kb/customize-firefox-controls-buttons-and-toolbars

13 godina
offline
Mozilla Firefox pitanja

Klikneš desnu tipku na ikonu koju želiš i Remove from toolbar

---Life is ours, we live it our way---
Moj PC  
0 0 hvala 2
13 godina
offline
Mozilla Firefox pitanja

Kako mogu napraviti backup da mi se svi bookmarski ne obrišu, kad napravim uninstal pa ponovni install firefoxa? 
Odnosno s time bi pokušao riješiti problem vezan uz home page add-on o kojem sam na forumu već pisao

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.6.2015 9:24 (Gale92).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Mozilla Firefox pitanja
Gale92 kaže...

Kako mogu napraviti backup da mi se svi bookmarski ne obrišu, kad napravim uninstal pa ponovni install firefoxa? 
Odnosno s time bi pokušao riješiti problem vezan uz home page add-on o kojem sam na forumu već pisao

 Jednostavno.

 

Ideš Bookmarks > Show all Bookmarks > Import and Backup > Backup ili Export Bookmarks to HTML. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
13 godina
offline
Re: Mozilla Firefox pitanja
boxer kaže...

 Jednostavno.

 

Ideš Bookmarks > Show all Bookmarks > Import and Backup > Backup ili Export Bookmarks to HTML. 

 A dal se s tim postupkom backup-ora i recimo adblock? 
Odnosno dal će mi se on vratiti na postavke koje ima sada prilikom blokiranja reklama. 
Ili samo backup važi za bookmarkse? 

16 godina
offline
Re: Mozilla Firefox pitanja
Gale92 kaže...
boxer kaže...

 Jednostavno.

 

Ideš Bookmarks > Show all Bookmarks > Import and Backup > Backup ili Export Bookmarks to HTML. 

 A dal se s tim postupkom backup-ora i recimo adblock? 
Odnosno dal će mi se on vratiti na postavke koje ima sada prilikom blokiranja reklama. 
Ili samo backup važi za bookmarkse? 

 Samo za bookmarkse ako ih želiš sačuvati. Adblock ćeš morati instalirati ponovno i namjestiti postavke. 

 

Edit:

 

Postavke Firefoxa također možeš backupirati LINK, a što se tiče backup addona nisam siguran ali izguglo sam ove ekstenzije koje možda mogu pomoći LINK .

 

Inače nisam ih probao jer ja volim čistu instalaciju, restoram bookmarkse i instaliram par addona ponovno i namjestim ih za par minuta. Ne koristim puno addona pa nisam imao iskustva niti sam siguran da li se to može. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.6.2015 9:55 (boxer).
13 godina
offline
Mozilla Firefox pitanja

A Firefox Sync? Sad je isti kao kod Chrome-a što je FF-u u prošlosti jako faljelo. Napravite račun, stisnete Sync now i nakon reinstalacije kad se ulogirate svi add-oni, tabovi, bookmarksi.... se sinkroniziraju i automatski instaliraju i sve je kako je bilo, jedino postavke addon-ova treba nanovo slagati.

 

---Life is ours, we live it our way---
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.6.2015 14:19 (vrinho).
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Mozilla Firefox pitanja
Apachy kaže...

jel moguće maknuti ove gluposti sa firefoxa?

 je, desni klik na te sličice i remove from toolbar

15 godina
offline
Mozilla Firefox pitanja

Je li se nekome Mozilla usporila nakon zadnje nadogradnje? U biti više bih to nazvao lagom, npr. kod prebacivanja između otvorenih tabova ili kad skrolam neku stranicu prema dole. Prije je sve išlo glatko, a sad baš neki lag. Ono skrolam prema dole, pa zašteka i tek nakon par sekundi odskrola prema dole. Najizraženije mi je na facebooku to.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Mozilla Firefox pitanja

kod mene je isto tako, jubito video mi malo šteka kad skrolam prema komentarima.

Ne predaj se nikad osim kad moraš!
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Mozilla Firefox pitanja
Apachy kaže...

kod mene je isto tako, jubito video mi malo šteka kad skrolam prema komentarima.

 Ma, da. Baš frustrira.
Valjda netko zna kako popraviti...

14 godina
offline
Re: Mozilla Firefox pitanja
boxer kaže...
Gale92 kaže...
boxer kaže...

 Jednostavno.

 

Ideš Bookmarks > Show all Bookmarks > Import and Backup > Backup ili Export Bookmarks to HTML. 

 A dal se s tim postupkom backup-ora i recimo adblock? 
Odnosno dal će mi se on vratiti na postavke koje ima sada prilikom blokiranja reklama. 
Ili samo backup važi za bookmarkse? 

 Samo za bookmarkse ako ih želiš sačuvati. Adblock ćeš morati instalirati ponovno i namjestiti postavke. 

 

Edit:

 

Postavke Firefoxa također možeš backupirati LINK, a što se tiče backup addona nisam siguran ali izguglo sam ove ekstenzije koje možda mogu pomoći LINK .

 

Inače nisam ih probao jer ja volim čistu instalaciju, restoram bookmarkse i instaliram par addona ponovno i namjestim ih za par minuta. Ne koristim puno addona pa nisam imao iskustva niti sam siguran da li se to može. 

 

Adblock Plus može napraviti backup svih filtera računajući i one custom filtre. Inače odlični dodaci za Adblocku plus su Element Hiding Helper s kojim sami možemo odabrati i označiti koje da nam elemente i reklame makne sa stranice-jer sami filtri dosta toga izostave..., te Adblock Plus Pop-up addon koji je bolji protiv popupova od onog defaultnog u firefoxu.

9 godina
odjavljen
offline
Mozilla Firefox pitanja

Zna li netko što je ovo? Ja koristim Waterfox.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mozilla Firefox pitanja
keyofdestiny13 kaže...

Zna li netko što je ovo? Ja koristim Waterfox.

 si probao vratiti na tvorničke ili provjeriti dostupnost nadogradnje? 
ja koristim Water ali mi je sve uredu
dal ti se to pojavljuje na svim stranicama ili samo pojedinima ? 

9 godina
odjavljen
offline
Re: Mozilla Firefox pitanja
 si probao vratiti na tvorničke ili provjeriti dostupnost nadogradnje? 

ja koristim Water ali mi je sve uredu
dal ti se to pojavljuje na svim stranicama ili samo pojedinima ? 

 Provjerio sam  dostupnost nadogradnje, on je sada najnoviji, 38.1.0, a ta slika koju sam poslao, događa se samo na pojedinim stranicama (mislim na google prevoditelj), događali se to i na firefoxu, sad i ovdje, onaj about: config praktički sam sve ostavio kako je bilo, samo sam promjenio brzinu, onaj  pipelining.maxrequests.

13 godina
offline
Re: Mozilla Firefox pitanja
keyofdestiny13 kaže...
 si probao vratiti na tvorničke ili provjeriti dostupnost nadogradnje? 

ja koristim Water ali mi je sve uredu
dal ti se to pojavljuje na svim stranicama ili samo pojedinima ? 

 Provjerio sam  dostupnost nadogradnje, on je sada najnoviji, 38.1.0, a ta slika koju sam poslao, događa se samo na pojedinim stranicama (mislim na google prevoditelj), događali se to i na firefoxu, sad i ovdje, onaj about: config praktički sam sve ostavio kako je bilo, samo sam promjenio brzinu, onaj  pipelining.maxrequests.

 vrati brzinu na default pa onda vidi ako će se ponovno pojavljivati.....

9 godina
odjavljen
offline
Re: Mozilla Firefox pitanja

 vrati brzinu na default pa onda vidi ako će se ponovno pojavljivati.....

Vratio sam brzinu na default (32), ali sumnjam da je popravilo, ali vidjet ćemo, ja javim ako će opet bude pojavljivalo.

9 godina
odjavljen
offline
Mozilla Firefox pitanja

Pitanje, treba li u about:configu koje su sada podešene neke postavke u user set prebaciti u default, mislim da ne, ali je li potrebno, da bi radio bolje?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mozilla Firefox pitanja
keyofdestiny13 kaže...

Pitanje, treba li u about:configu koje su sada podešene neke postavke u user set prebaciti u default, mislim da ne, ali je li potrebno, da bi radio bolje?

 ako ti radi sve kako treba, onda nije potrebno..... 

13 godina
offline
Mozilla Firefox pitanja

Imam neki čudan problem u zadnje vrijeme. AVG mi često javlja da Firefox troši do 1 GB memorije i da isključim druge aplikacije (a imam jedva 3 taba aktivna?!). Na nekim stranicama dio stranice koja je uploadana se zacrni, zadnje se tako desilo pri ispunjavanju ankete za GFK. WTF is happening?? Flash player sam nedavno updajtao

 

Desilo mi se i da sam ispao iz mreže kad sam nedavno isključio router

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.7.2015 21:06 (robertini).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice