eBay - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 14.229
|
čitano: 4.532.867
|
moderatori: Danny_HR, Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
Re: eBay - pitanja i odgovori
Na ebayu ti je nepisano pravilo da ako su atraktivni artikli, bida se doslovno zadnjih 10 sekunda, znači moraš pratit sam kraj aukcije, s time da ti ne plaćaš koliko si ponudio, nego koliko je onaj prije tebe ponudio plus malo više.

Znači recimo ti ponudiš 5 dolara, drugi bida 7 dolara, i ak istekne vrijeme bez novih ponuda on je osvojio, al plaća tipa 5.1 dolar.
No, ako ti bidaš poslije njega 6 dolara, on je još uvijek u prednosti, no plaća tih 6 dolara. Česte su ponude za par dolara gdje kupci hvataju ponudu konkurenta, ispipavaju, no ak im istekne vrijeme ništa.
E sad, svašta se može dogodit u tih zadnjih desetak sekunda, i da ti pukne veza il smrzne komp,
al uglavnom uvijek treba bidat točno koliko si spreman platit nešto, jer sad ak misliš bit pametan i puknut hrpu love pa da ćeš sigurno pobijedit druge ponude, mogao bi se iznenadit neugodno jer možda i netko drugi tak razmišlja, recimo nešto je na 10 dolara i ti staviš 90, misleći da ćeš platit možda 15,20, no onaj prije tebe je stavio isto tak 80, morat ćeš platit to makar predmet ne vrijedi.

Prodavač nemože odustat od prodaje, ak je stavio od dolara i bude samo 2 dolara kraj, mora ti prodat po toj cijeni, jer sam je pristao na rizik.
S time da za razliku od hrvatskih aukcija, na ebayu u pravilu nema shillanja, tj. da kurvanjski prodavač s lažnog accounta daje ponude i pumpa cijenu.

0 0 hvala 3
8 godina
eBay - pitanja i odgovori

Bok svima,

evo napokon je nakon više tjedana natezanja donešena odluka o onom nožu ako se itko sjeća (koga zanima ima postove na prijašnjoj stranici).

Ja sam otvorio slučaj i tražio eBay da se umješa i donose odluku,eBay je prvo odlučio staviti slučaj na čekanje do 4.7. pa su onda 9.7. donijeli odluku i presudili u moju korist.

E,sad pošto je taj nož koštao sa poštarinom i porezom $304,93,ja sam primio uplatu od $269,28.

Kad su mi oslobodili te novce (bili su blokirani dok eBay nije donio odluku)i kad sam ih probao prebaciti na karticu piše mi da imam  $232,32.

Sad mi nije jasno kako,pošto sam dobio $269,28,ne bi li trebao onda imati toliko?

Druga stvar koja mi nije jasna je to što je kupac danas zatražio povrat novca,te ga je i dobio,od koga-nemam pojma,od mene nije,ali na eBay-ju piše da je dobio refund od $304,93.

Kada sam bio na chatu sa eBay-ovim agentom,onda mi je rekao da sam dobio slučaj i da je on dobio povrat novca,ali mi nije rekao zašto.

Znate li vi zašto sam dobio $37 manje od onog što sam primio kad mi je novac uplaćen nakon što se oduzeo porez,i zašto je on također dobio povrat novca?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
moderator
Jurassic Park kaže...

Znate li vi zašto sam dobio $37 manje od onog što sam primio kad mi je novac uplaćen nakon što se oduzeo porez,i zašto je on također dobio povrat novca?

Zar si eBay ne uzme neku proviziju od prodavača (čak i ako se poništi transakcija)?

A opisana situacija je stvarno čudna. Možda mu je eBay nadoknadio, čist zato da obje strane budu zadovoljne? Možda eBay ima nekakvo osiguranje, možda su se obratili pošti?

Uglavnom, nek prođe još nešto vremena da budeš siguran, da ne bi ispalo da si na eBayu u minusu $304,93...

8 godina
mbaksa kaže...
Jurassic Park kaže...

Zar si eBay ne uzme neku proviziju od prodavača (čak i ako se poništi transakcija)?

A opisana situacija je stvarno čudna. Možda mu je eBay nadoknadio, čist zato da obje strane budu zadovoljne? Možda eBay ima nekakvo osiguranje, možda su se obratili pošti?

Uglavnom, nek prođe još nešto vremena da budeš siguran, da ne bi ispalo da si na eBayu u minusu $304,93...

Razgovarao sam danas sa službom za korisnike i evo što su mi odgovorili:

''Good day to you!

I received your contact about the (item# 143592200878) that you sold, with (case ID 5238699358). I understand you disagree that the buyer got refunded. I want you to know that I am here to take care of your situation.

We already closed the case in your favor on July 09 and we also issued a refund to the buyer. Yes, we are taking responsibility on this. Don’t worry, we did not hold you accountable in any way. We already initiated the release of your funds from this order and did not take it out of your account. It means, we shouldered the refund to him as a one-time courtesy. There is nothing else you need to do. Also, I made sure that there is no defect tagged on your account from this transaction.''

Znači li to da su meni ostavili lovu,a njemu dali povrat love kao ''one time courtesy'' te da smo obojca profitirali,ili sam nešto krivo shvatio?

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.7.2020 3:23 (Jurassic Park).
12 godina
moderator
Dobro si shvatio.
12 godina
Molim preporuku za kupnju office 2019 licence sa ebaya od nekog pouzdanog trgovca, ako je netko kupovao to te ima pozitivna iskustva. Hvala
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.

0 0 hvala 0
11 godina
eBay - pitanja i odgovori

Jutro, da li je netko nedavno nešto kupovao iz UK, kako je sada stanje  zbog Brexita, trebam kupiti ekran za laptop (cca 500 kn), da li carina zafrkava?

Lp

di treba potpisat?
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
Još uvijek sve po starom.

Iako sam vidio obavijest na amazonu da to vrijedi do kraja godine, a dalje...
10 godina
shark kaže...

Jutro, da li je netko nedavno nešto kupovao iz UK, kako je sada stanje  zbog Brexita, trebam kupiti ekran za laptop (cca 500 kn), da li carina zafrkava?

Lp

Ja sam nedavno pitao Carinu i - do kraja godine ide po sadašnjim pravilima; NEMA ni carine ni ikakvih davanja; dakle - kao i iz bilo koje EU članice.

Samo dvije stvari na svijetu imaju miris po ribi... jedna od njih je riba :-)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice