Wo Long: Fallen Dynasty

poruka: 62
|
čitano: 25.304
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Wo Long: Fallen Dynasty

Samo battle flags

 
1 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Wo Long: Fallen Dynasty
Marcek555 kaže...

Jesi platinirao igru? Jel teska platina xd

 Ubo sam još ta dva trofeja, jebiga sad sam već teški sakupljač platina sa njih ukupno 5 

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.3.2023 20:35 (NathanDrek).
7 godina
offline
Wo Long: Fallen Dynasty

Jeste prošli NG+? Kak vam se čini naspram NG?

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Wo Long: Fallen Dynasty

Kako se cini hehe, brzopleto samouvjereno uletio u ng+, pun samopouzdanja, al su me brzo spustili na pod xd

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Wo Long: Fallen Dynasty

Većina bosseva je i dalje lagana u ng+ i opet padaju iz prve, ali za  neke su mi trebala 10-20 pokušaja. Ovako iz glave onaj s klonovima iz Part 3, onaj leteći lightning boss iz Part 6 i ona sub misija s dva ljudska bossa u Part 7 su mi ostala u sjećanju.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.3.2023 0:37 (NathanDrek).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Wo Long: Fallen Dynasty

Istina, sad sam poceo isprobavat razlicite buildove za pojedine zone, pa je lakse malo hehe

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Wo Long: Fallen Dynasty

Na kraju kad sam imao 100% prijeđeni NG+ sam imao ukupno samo nekih 10 komada 5* itema (ne računam acessories), od toga pola nije bilo za nikakav set, a pola već oni postojeći od NPC-a. Tako da sam se isto mučio više nego sam trebao, a tek poslije NG+ kad sam farmao side misije nakupio sam oko 50-tak komada grace set opreme i složio par buildova s kojima bi pojeo NG+ za gablec. Sad imam luck build za farmanje itema sa A+ drop rateom i Luck 231, build za farmanje Qi-a sa 80% bonusom, build koji radi višestruki debuff neprijatelju pa je valjda duplo veći damage nego inače, regen build di se samo spamaju spellovi i za čas imaš critical blow... još ću složiti jednog tenka sa HP regenom di je bonus damage kod perfect conditiona. Mislim da sam spreman za prvi DLC i novu razinu težine, a tamo će već biti jači upgrade materijali, možda viši tier 6*, neke nove grace...

Jako mali je drop rate 5*, dobiti oružje koje ti treba i grace koji hoćeš je užas, oklopi padaju ćešće ali dok dobiješ 5* grace koji hoćeš, pa jel light, mid ili heavy...isto posijediš. Tak da zasad imam mix 4* i 5* opreme, ali kako kaj padne zamjenim, ali sve je puno jače nego ono s čim sam prošao ng+. Jebiga nije samo stvar u grace setovima, 5* naspram 4* je i deset perkova više na opremi.

 

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Wo Long: Fallen Dynasty

Jel' ja nešto krivo kužim ili su NPC armor setovi totalno bezveze?

Koji god set da dobijem, nije bolji od opreme koju imam (čak i ne računajući nadogradnje).

PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Wo Long: Fallen Dynasty

Ima par solidnih, ali većinom se svodi na boost za tip oružja koji i oni koriste. Dobra strana što imaš odmah 4* komplet i svi statsi se mogu promjeniti, znači nema zaključanih. Dobro za ng, u ng+ se ne drže baš dobro.

 
0 0 hvala 1
7 godina
offline
Wo Long: Fallen Dynasty

Novi patch 1.05 donosi neke dobre stvari. Kada birate misiju do sad su bile pokazane samo zastavice, a sad su navedeni i ključni itemi u misiji (za platinu). Niš nije nerfano, a Divine Beast sad skalira sa moralom. I još neke quality of life stvari, ali najvažnija - povećan drop rate 5* opreme.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Wo Long: Fallen Dynasty
Riješio sam Ghost of Tsushima pa osim ako mi Sony besplatno produlji ps plus extra ću probati ovo. Kako se vama dopada moral mehanika? O tome sam čuo dosta mixed mišljenja.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Wo Long: Fallen Dynasty

Po meni ništa ne fali tom sistemu. Štoviše odličan je. Fortitude je jako bitan, ne samo zbog toga jer ti limitira minimalni moral kad umireš, nego i zato jer ako ideš backtrackat po misiji za neki item koji ti fali ili zadnju zastavicu, protivnike s niskim moralom uništiš.

 
0 0 hvala 0
11 mjeseci
neaktivan
offline
Wo Long: Fallen Dynasty
 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Wo Long: Fallen Dynasty

Završio NG++ sa dlc-em, ukupno 171 sat igre, lvl 227, to je praktički to do novog dlc-a i nove težine. Ovaj puta neću ništa farmati nego ću opet slagati novi build jer za novi dlc očekujem vjerojatno nove grace setove i barem jedno novo oružje, pa ću se prebaciti na to. Vjerojatno će ubaciti i neke nove mehanike kod blacksmitha i novi tier oružja i materijala. Bit ću valjda 200 levela ispod preporučenih 450 , jer sad sam debelo ispod 300. Zasad poginuo 708 puta :)

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Wo Long: Fallen Dynasty
Moram napokon probati ovo prije nego maknu s gamepassa
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Wo Long: Fallen Dynasty
Hexfire kaže...
Moram napokon probati ovo prije nego maknu s gamepassa

 Ne bi smjeli prije nego izađu sva tri DLC-a i vjerojatno neka verzija Abyssa/Underworld kao kod Nioh igri. Jer to je pravi endgame, ovo sve zasad je demo verzija. Ako maknu, jebeš takav gamepass.

13 godina
offline
Re: Wo Long: Fallen Dynasty
Počeo danas pa ćemo vidjeti.

Zasad: "not great, not terrible"
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Wo Long: Fallen Dynasty

Evo nakon utrošenih ponešto sati, sviđa mi se, iako ima nekih stvari koje su iste kao i u Niohu koji mi je ipak bio puno lošiji od ovog. Nioh 2 nisam ni igrao jer mi je prv bio nekako mlak.

 

Ove tone geara koje sakupljam mi stvarno idu na živce, iako je UI dovoljno dobar da mogu lako sve salvageati. I od Nioha su "uzeli" jako loše i nepamtljive boss fightove. Odigroa sam cijeli Nioh, ne pamtim niti jedan boss fight. Ali evo sad napokon Lu Bu, prvi boss koji nije pushover i koji je poprilično težak u usporedbi sa ovima prije. Istovremeno i pomalo iritantan jer non stop jurcam za njim po areni. Kopirali su bossa iz Sekira donekle, ali tamo imaš grappling hook koji rješava problem distance. Ali neću puno prigovarati, sretan sam što je napokon neki challange u igri. Nadam se da će se tako nastaviti.

 

Igra je generalno barem zasad jako lagana ako uspoređujem sa Sekirom. Imaš ova dva companiona non stop uz sebe, deflect je bitan, ali ni blizu kao u Sekiru gdje ga baš moraš savladati 100% (možda se to promijeni do kraja igre). Dosad me Lu Bu sam ubio više puta nego sam umro u igri do njega. Plus što je smrt jako opraštajuća pa tko god možda traži neki lakši entry u taj žanr ovo je po meni odličan start. Em se možeš bilo kad respecati, em bacati magije sa distance dok se tvoji bore, em dosta stvari možeš brute forceati na razne načine ako jednostavno ne možeš skužiti neku mehaniku bossa.

 

Ovaj moral je fora stvar jer te prisili da sve istražiš. A i sad mi je ovaj Cao Cao dobio skill kojim bi trebalo biti lakše pronaći zastave. Jedino što sam lijen farmati moral prije boss fighta. Znam da bi mi Lu Bu bio nešto lakši da napunim 25 morala prije svake borbe, ali jbg. 

 

Ono što je u igri daleko najgora stvar je optimizacija na Series X koja me već par puta toliko izbacila iz takta da sam bio blizu brisanja igre. Iskreno, da ovo nije na gamepassu i da sam kupio tražio bih refund. Onaj prvi boss kad napravi neki long range napad gdje kameni šiljci izlete iz zemlje, fps padne valjda na 10. Igra skoro da se smrzne. Općenito je fps jako nestabilan bez obzira na mod koji odaberem i ima trenutka kad isključivo radi toga ne uspiješ deflectati. Imao sam jedan hard crash zasad što ne znam dal mi se ikad dogodilo na konzoli. View distance je ponekad jako loš pa ne vidim neprijatelja ili item u daljini. A brat bratu igra ne izgleda baš nešto posebno. PS4 grafika at best. Trenutno farmam tiger sealove da imam za Lu Bua i loading timeovi su katastrofa. Je da su me razmazile ove moderne konzole, ali ponekad treba 30-60 sekundio kad radim travel od jedne do druge lokacije. 

 

Bilo kako bilo, preporuka za probati definitivno, pogotovo jer je i na gamepassu jedino možda na nekoj drugoj platformi. Ako je tamo situacija što bolja. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Wo Long: Fallen Dynasty

Pa mora biti geara u akcijskoj igri koja se temelji na buildovima. Staviš si automatski salvage na slabiji tier, a ostalo u storehouse. Pretragu za pojedini dio seta ili stat isto možeš kroz filtar da ne pretražuješ. I škart gear ti treba zbog coppera, fragmenta i jewelsa. Ja imam 1500 komada 6* opreme pa još nemam recimo attack power 35 stat.

Za copper možeš kupiti five minerals powder kod blacksmitha, pa kad dođeš na Lu Bua s moralom 25+ popiješ i moral će ti ostati isti nakon smrti. Svaka boss borba ti je bolja bez kompanjona, ti njihovi buffovi nisu vrijedni, a mislim da i nestanu ako ti oni poginu. Ako imaš flag detection jewel možeš ga embedati u opremu, pa ne trebaš furat stalno Cao Cao-a sa sobom, mada je zastave ionako lagano za naći. Ima ih i na acessories. I ne trebaš trčati za njim. Blokiraš sve do crvenih napada i ta dva deflectaš i više nije na konju.

Wo Long je svoja igra i nije ni Nioh ni Sekiro, a ima elemenata obje. Čitam kako ekipa dripa Nioh je imao ovo, Nioh je imao ono, a isto na početku nije imao ništa i sa svakim dlc-em se dodavalo nešto, tako je i ovdje. Ne bi sigurno imao 1500h u Nioh 1+2 da ti određeni grind nije usiljen i da su odmah dostupne sve mehanike. To mi je jedini minus kod igre, što ti sa novom razinom težine nisu otključane odmah sve misije, nego moraš ponovno prolaziti po redu.

Sekiro se činio najteži jer nema tolko opcija u gameplaju, za Nioh govore da je najkompleksniji, a u biti endgame se isto svodio na pucanje istih statsa, sve u main skill i ki damage i buffovi, bilo da si magic, ninjitsu ili mele. Wo Long možeš igrati agresivno (da sve deflectaš) ili na sigurno (da blokiraš većinu, a napadaš i deflectaš kad trebaš spirit), sve ovisi dal koristiš martial arts i wizardry spells ili čekaš da mu razbiješ spirit za critical. 

Što se tiče izvođenja ja sam zadovoljan kako se performance mod vrti na PS5, a vjerujem da je slično i na Xbox series x, a grafika u brzoj akcijskoj igri mi nikad ne treba biti top, čim je bolje flashy to veća distrakcija, Wo Long izgleda dovoljno dobro. Tako da mi ovaj komentar da bi odmah tražio refund da ne igraš na gamepasu nije baš jasan. Jer bi onda tražio refund u 99% slučajeva.

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Wo Long: Fallen Dynasty
NathanDrek kaže...

 Tako da mi ovaj komentar da bi odmah tražio refund da ne igraš na gamepasu nije baš jasan. Jer bi onda tražio refund u 99% slučajeva.

 

 Pa ne vidim što nije jasno. Da sam igru kupio, a performanse su takve kakve jesu u prvih cca sat dva vremena tražio bih refund. Taman posla da se u igri koja zahtijeva preciznost gnjavim sa konstantnim padom frame ratea. Jbt, igra doslovno počne usporavati kad sam equipao 2h mace. To nisam nigdje doživio. Totalno sranje od optimizacije. Kasnije se srećom popravi inače bih odavno obrisao, ali i dalje ima dropova u najgorem trenutku. Recimo Lu Bu kad napravi onaj skok sa konjem u zrak pa moraš deflectati. 9/10 slučajeva je pad frame ratea kriv da fulaš timing.

 

Ne zamaram se baš sa craftingom jer mi gear ne izgleda toliko bitan. Sve salvageam, niti ne čitam praktički. Bitno mi je da sam ispod treshholda za dodge, a statse ne pratim.

 

Nisam skužio da ima auto salvage, to moram provjeriti.  

 

Lu Bu na kraju isto ispao "mah" jer sam ga sa earth buildom uništio iz prve bez problema. Samo mi žao što sam ulupao toliko vremena na pokušavanje sa water buildom. Ali ajd, barem sam usavršio tajming deflecta, ako ništa drugo.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
7 godina
offline
Re: Wo Long: Fallen Dynasty
Hexfire kaže...
NathanDrek kaže...

 Tako da mi ovaj komentar da bi odmah tražio refund da ne igraš na gamepasu nije baš jasan. Jer bi onda tražio refund u 99% slučajeva.

 

 Pa ne vidim što nije jasno. Da sam igru kupio, a performanse su takve kakve jesu u prvih cca sat dva vremena tražio bih refund. Taman posla da se u igri koja zahtijeva preciznost gnjavim sa konstantnim padom frame ratea. Jbt, igra doslovno počne usporavati kad sam equipao 2h mace. To nisam nigdje doživio. Totalno sranje od optimizacije. Kasnije se srećom popravi inače bih odavno obrisao, ali i dalje ima dropova u najgorem trenutku. Recimo Lu Bu kad napravi onaj skok sa konjem u zrak pa moraš deflectati. 9/10 slučajeva je pad frame ratea kriv da fulaš timing.

 

Ne zamaram se baš sa craftingom jer mi gear ne izgleda toliko bitan. Sve salvageam, niti ne čitam praktički. Bitno mi je da sam ispod treshholda za dodge, a statse ne pratim.

 

Nisam skužio da ima auto salvage, to moram provjeriti.  

 

Lu Bu na kraju isto ispao "mah" jer sam ga sa earth buildom uništio iz prve bez problema. Samo mi žao što sam ulupao toliko vremena na pokušavanje sa water buildom. Ali ajd, barem sam usavršio tajming deflecta, ako ništa drugo.

 Pretjeruješ, i to onako jebeno...da je tako obrisao bi ti nju bez obzira. Uostalom ima se testova na netu i to na samom releaseu nije bila takva kakvom ju opisuješ.

13 godina
offline
Re: Wo Long: Fallen Dynasty
NathanDrek kaže...

 Pretjeruješ, i to onako jebeno...da je tako obrisao bi ti nju bez obzira. Uostalom ima se testova na netu i to na samom releaseu nije bila takva kakvom ju opisuješ.

 Zaboli me za tvoje testove. Kupi si Series X i odi na tutorial bossa pa se javi. God of War Ragnarok izgleda dvije generacije kvalitetnije od ovoga, a ima 60fps lock 99,99% igre.

 

Pa obrisao bi ju da igra ko igra nije zabavna. To što su performanse smeće ne mijenja ovo prvo.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
7 godina
offline
Re: Wo Long: Fallen Dynasty
Hexfire kaže...
NathanDrek kaže...

 Pretjeruješ, i to onako jebeno...da je tako obrisao bi ti nju bez obzira. Uostalom ima se testova na netu i to na samom releaseu nije bila takva kakvom ju opisuješ.

 Zaboli me za tvoje testove. Kupi si Series X i odi na tutorial bossa pa se javi. God of War Ragnarok izgleda dvije generacije kvalitetnije od ovoga, a ima 60fps lock 99,99% igre.

 

Pa obrisao bi ju da igra ko igra nije zabavna. To što su performanse smeće ne mijenja ovo prvo.

 Pa zaboli mene i za tvoje kmečanje. Tu spominješ pad na 10fps-a, nikad to nisi doživio, najgora optimizacija ikad, jedina igra koja ti se crashala, a igra se vrti ko i svaka druga, na tom bossu pada na 50fps kad je taj spike attack i to je praktički to. Ja igrao 180h i normalno da mi je jebeno čudno to kaj govoriš. Kod Lu bua ti je bio problem jer kad skoči s konjem nema konstantnu brzinu kretanja, nego sporiju na vrhu pa opet naglo pada, znači tajming, a ne fps, i sam si to rekao. Dosta neprijatelja i bosseva ima delay i promjenu brzine, ali najlakše je reći da je bila dobra optimizacija ne bi pogino nijednom. Ps5 vrti isto ko i Xbox X pa ne trebam ništa kupovat, znam da je ok. Budi realan i nemoj tu davati iskrivljene slike o igri. Nije savršena optimizacija, ali nije ni takva kakvu si je opisao. 

God of War se radio samo za playstation na inhouse game enginu i puno ga je lakše optimizirati, to je AAA naslov s 2000 ljudi i cijelim Sonyjem iza sebe, i to je ekskluziva od koje se očekuje da prodaje konzole i da te pridobije u sony. Recimo God of War na UE5 bi možda izgledao bolje (ako uopće), ali bi bio za q...

14 godina
offline
Wo Long: Fallen Dynasty

Jel ova igra više rpg ili akcijska? Vidim da je na PC gamepassu pa ju mogu zgrabit. Stigao mi je duelsense danas pa mi se igra nešto na gamepadu.

I see now that the circumstances of ones birth are irrelevant; it, is what you do with the gift of life that determines who you are. -Mewtwo
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Wo Long: Fallen Dynasty

Akcija.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Wo Long: Fallen Dynasty

Došao do burning vilage levela, najgore dosad što se tiče performansi. Baš često pada fps na cijelom levelu. I sve previše blješti. Ajd kod bossa je fps bio ok, ali boss izgleda bezvezan na prvu. Malo me i sram da sam umro. Samo stojim 20m od njega i bacam magije. Đabe toliko bossova kad niti jedan nije izazovan ili barem zabavan.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Wo Long: Fallen Dynasty
Riješio i tigra, sad sam u nekakvoj džungli. Guglajući sam zaključio da sam fulao 5-6 onih essence koji te jače healaju pa ću se vratiti to pokupiti po levelima.

Dobro je što su statsi praktički nebitni. A otkrio sam sad i spell kojim se divine beast guage brže puni. U kombinaciji sa regen beastom izgleda ko cheat.

Dual halberdi su mi trenutno main weapon, ali generalno ne možeš s ničim fulati. Bitno da je 1h ili dual wield.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Wo Long: Fallen Dynasty

Kad biraš misiju navedeno ti je koji glavni itemi su u toj misiji, oni koji su blijedo označeni su oni koje još nisi pokupio.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Wo Long: Fallen Dynasty
Nikad to nisam gledao. Nije da mi je trebalo, ali malo mi je bilo čudno da mi jedan pot napuni 30% hp.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
13 godina
offline
Wo Long: Fallen Dynasty

Prošao nakon 2 tjedna i obrisao. Nemam namjeru igrati DLC ili NG+. Za nastavak bih razmislio. 

 

Nekih 7/10 na Series X.

 

2/50 dobrih boss fightova.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice