Xbox Series X izdvojena tema

poruka: 6.232
|
čitano: 1.324.657
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
Point-X kaže...

Zdravo, dali je ovo original gamepad od series X?

https://www.sancta-domenica.hr/kontroler-ms-xbox-wireless-controller.html

 

Ništa mi nije jasno kod Xbox-a.

 Ni oni sami ne razumiju svoje oznake, ali da, to je najnoviji model. Ako ga planiraš koristiti na PC-u trebaš još ili neki BT dongle ili original M'soft dongle.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
15 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X
Hexfire kaže...
Point-X kaže...

Zdravo, dali je ovo original gamepad od series X?

https://www.sancta-domenica.hr/kontroler-ms-xbox-wireless-controller.html

 

Ništa mi nije jasno kod Xbox-a.

 Ni oni sami ne razumiju svoje oznake, ali da, to je najnoviji model. Ako ga planiraš koristiti na PC-u trebaš još ili neki BT dongle ili original M'soft dongle.

 Molim? Što nije samo plug and play? Ima li i normalno žicu?

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.2.2023 12:04 (Point-X).
11 godina
offline
Re: Xbox Series X

Možeš spojiti na PC sa usb kablom, ali kontroler ne dolazi s kablom.

PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
15 godina
neaktivan
offline
Xbox Series X

Gdje kupiti taj dongle?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
Point-X kaže...

Gdje kupiti taj dongle?

 Imaš ovdje komplet https://www.gamershop.hr/pc/xbox-series-wireless-controller-wireless-adapter-for-windows-10

 

ako ti što znači. Original dongle ne znam gdje nabaviti zasebno. Možeš i neki bluetooth dongle za 10-ak eura, ali nemam iskustva s njima upareno s xboxom da bih neki preporučio. Neki TP-link koji imam doma je radio dobro sa PS4 gampadom dok mi je trebalo.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
15 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X

Imam Bluetooth na PC, zar zaista moram imati dongle?

 

3 godine
offline
Xbox Series X

ma mozes koristit i normalni bluetooth dongle za pc tipa - 

 

https://www.instar-informatika.hr/bluetooth-adapteri/569/

 

EDIT - sada sam vidio , ako vec imas bluetooth radit ce ti normalno , nemoj nis kupovati

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.2.2023 12:40 (Sarevok).
 
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Xbox Series X

Koliko se ja sjećam, može spojiti na obični Bluetooth prijemnik, ali ako slušalice uključi u kontroler, neće preko njih imati zvuka.

PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
13 godina
offline
Xbox Series X

Gdje najjeftinije kupujete igre?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xbox Series X
Gamivo, eneba
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
5 godina
neaktivan
offline
Xbox Series X
Trebao bih pomoc, kupio sam Xbox Game Pass Ultimate - 1 Month Non-Stackable Global na gamivu i ne mogu ga aktivirati. Ne mogu aktivirati preko ms str. (vidi sliku) a ukljucio sam vpn na germany. Game pass mi je trenutno neaktivan,tocnije nije se produzio auto. jer nije bilo love na paypalu. Sto da radim?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xbox Series X

kako cemo mi tu moci pomoci?

 

Ako imas global key, javi se microsoft supportu i oni ti to aktiviraju... ako je kljuc neispravan, onda ces se zaliti trgovcu koji ti ga je prodao

7 godina
offline
Re: Xbox Series X
Randy27 kaže...
Trebao bih pomoc, kupio sam Xbox Game Pass Ultimate - 1 Month Non-Stackable Global na gamivu i ne mogu ga aktivirati. Ne mogu aktivirati preko ms str. (vidi sliku) a ukljucio sam vpn na germany. Game pass mi je trenutno neaktivan,tocnije nije se produzio auto. jer nije bilo love na paypalu. Sto da radim?

 jesi probato unesti kod preko konzole ?

13 godina
offline
Re: Xbox Series X
Randy27 kaže...
Trebao bih pomoc, kupio sam Xbox Game Pass Ultimate - 1 Month Non-Stackable Global na gamivu i ne mogu ga aktivirati. Ne mogu aktivirati preko ms str. (vidi sliku) a ukljucio sam vpn na germany. Game pass mi je trenutno neaktivan,tocnije nije se produzio auto. jer nije bilo love na paypalu. Sto da radim?

 Po ovoj grešci mi više izgleda da je u kodu problem jer ne spominje regiju. Ali probaj neki drugi VPN za svaki slučaj. Ili ko što veli kolega, javi se supportu M'softa da oni aktiviraju.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
5 godina
neaktivan
offline
Xbox Series X
Trebao sam deaktivirati gamepass i onda je primilo, nemam pojma zakaj je tak ali bitno da je primilo
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
Ekipa koji vpn radi za tursku? Tunnel bear koliko vidim ne
i nogom u guzicu je korak naprijed
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xbox Series X
crodrot kaže...
Ekipa koji vpn radi za tursku? Tunnel bear koliko vidim ne

 Nordvpn

7 godina
protjeran
offline
Re: Xbox Series X
Ekipa, prominem region na xbox na argentinski da bi kupia hogwarts legacy i kada pritisnem pay pise mi “the region in which your payment option was issued and your store region need zo match”

Kako da ovo zaobidem
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xbox Series X
Nemas sta minjat na xbox-u, skini aplikaciju tunelbear na mob, stavi na argentinu, otidi na reedom microsoft.com, prijavi se, upisi kod koji si dobio i to je to.
Napomena, meni valja samo kad mi je mob spojen na wifi a ne na mobilnu mrezu.
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.2.2023 20:08 (nike098).
11 godina
offline
Xbox Series X

Ici ce to gore i u ostatku svijeta.

Sony je pokrenuo gadan trend....

 

https://www.videogameschronicle.com/news/microsoft-has-raised-xbox-series-x-and-series-s-prices-in-sweden/

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Xbox Series X

Nedavno uzeo Series X uz GamePass i prezadovoljan sam. ALI imam jedan problem. Na Wireless se spaja bez problema, ali kad uštekam Ethernet kabel nula bodova. Malo sam guglao i vidio da problem nemam samo ja. Ima li netko od vas slična iskustva i postoji li neko rješenje?

 

Bitno je napomenut da uz nekoliko resetiranja routera i konzole, vađenja i vraćanja žica magično proradi! :D Ali to je kratkog vijeka. Kod idućeg paljenja konzole opet isti problem. 

 

Svi ostali uređaji koji su spojeni na router žicom (A1 TV Box, Apple TV, PC) rade bez greške. 

 

Ne kužim se preveć, piše mi da je onaj neki "NAT" podešen na "strict" pa ne znam jel to ima kakve veze?

 

EDIT: bili su mi frendovi neki dan. Donijeli PS4 i kad se u njega ušteka Ethernet kabel radi normalno. 

 

Probao sam par kablova i druge portove na routeru, ali nema pomaka :(

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.2.2023 17:35 (FeeCho#123).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
Moja je od prvog dana spojena žicom preko switcha i nisam primijetio probleme. A zbog gamepassa moram praktički stalno biti online. Možda probati factory reset za početak? Ili reklamiraj ako je moguće. Zvuči ko da je do porta na samoj konzoli.

NAT nema veze s tim.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.2.2023 18:13 (Hexfire).
12 godina
offline
Re: Xbox Series X
FeeCho#123 kaže...

Nedavno uzeo Series X uz GamePass i prezadovoljan sam. ALI imam jedan problem. Na Wireless se spaja bez problema, ali kad uštekam Ethernet kabel nula bodova. Malo sam guglao i vidio da problem nemam samo ja. Ima li netko od vas slična iskustva i postoji li neko rješenje?

 

Bitno je napomenut da uz nekoliko resetiranja routera i konzole, vađenja i vraćanja žica magično proradi! :D Ali to je kratkog vijeka. Kod idućeg paljenja konzole opet isti problem. 

 

Svi ostali uređaji koji su spojeni na router žicom (A1 TV Box, Apple TV, PC) rade bez greške. 

 

Ne kužim se preveć, piše mi da je onaj neki "NAT" podešen na "strict" pa ne znam jel to ima kakve veze?

 

EDIT: bili su mi frendovi neki dan. Donijeli PS4 i kad se u njega ušteka Ethernet kabel radi normalno. 

 

Probao sam par kablova i druge portove na routeru, ali nema pomaka :(

 

Kakav ti je setup doma? Imaš li samo jedan router ili router+mesh wifi ili router+router? Da li ti je uPnP enablean na routeru?

 

Strict NAT se događa kad imaš više routera ili sličnih uređaja između konzole i interneta. Samo jedan bi trebao rutirati promet, svi ostali bi trebali biti pasivni uređaji u bridge modu rada.

 

Kod mene je Mesh WiFi primarni node postavljen u ulogu routera dok je kabelski modem od A1 postavljen u bridge mode. Xbox Series X taj setup vidi kao najbolji mogući odnosno NAT Type: Open.

12 godina
offline
Re: Xbox Series X
Kod mene isti problem spajanja sa kabelom malo radi malo neradi, internet je od a1, sa whirlesom sve radi bez problema tako da se ne zamaram.
15 godina
offline
Xbox Series X

ja sam na A1 i sve radi bez problema wireless/wired

probat možda kod nekog drugog s drugim ruterom

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X

@greysaint0

 

Uf, sad si puno toga rekao, a ja malo toga razumio. :)

 

Može bit da sam se i krivo izrazio. Imam uređaj marke "Ubee" dobiven od A1. Sad jel modem ili router ili oboje ubij me, ne znam... :) Znači samo jedan uređaj - spojen u zid, a na njega je spojeno sve ostalo Ethernet kablovima.

 

Po njegovim postavkama nisam prčkao. 

 

Ono što mi je pisalo na "Network" dijelu u postavkama Xboxa je sljedeće: NAT = strict, uPnP = not successful (pa sam nekako mislio da bi to mogao bit problem).

 

 

@Hexfire

 

Kad uštekam kabel pokaže mi se znakić da je spojeno (ikonica priključnice), ali nema interneta. Znači on detektira da je kabel uštekan. 

 

 

@Makić

 

Sutra ću otići na jedno drugo mjesto, u drugi stan, spojit konzolu. Pa pretpostavljam da, ako tamo radi onda je do modema, a ako ne radi ni tamo, onda je do konzole....

 

 

@nike098

 

Vjerojatno ni ja ne bi radio problem od toga, ali net mi je značajno sporiji na wirelessu. Jel moguće da je wireles 30Mbps (provjerio na mobu), a žičani (na kompu) 160Mbps? To mi se čini malo prevelika razlika. Modem (ili Router :)) je u dnevnoj sobi 3m od konzole/moba i nema nikakvih prepreka (zidova i sl) između... 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.2.2023 0:12 (FeeCho#123).
12 godina
offline
Re: Xbox Series X
FeeCho#123 kaže...

@greysaint0

 

Uf, sad si puno toga rekao, a ja malo toga razumio. :)

 

Može bit da sam se i krivo izrazio. Imam uređaj marke "Ubee" dobiven od A1. Sad jel modem ili router ili oboje ubij me, ne znam... :) Znači samo jedan uređaj - spojen u zid, a na njega je spojeno sve ostalo Ethernet kablovima.

 

Po njegovim postavkama nisam prčkao. 

 

Ono što mi je pisalo na "Network" dijelu u postavkama Xboxa je sljedeće: NAT = strict, uPnP = not successful (pa sam nekako mislio da bi to mogao bit problem).

 

Upravo je ovo uPnP=Not successful problem. uPnP dinamično otvara portove po potrebi za svaku igru ili online servis. Za razliku od port forwardinga koji bi se trebao raditi ručno za portove svake igre ili online servisa (Xbox Live i PSN), uPnP to radi automatski. 

 

Kod tebe se radi o slučaju zatvorenih portova te vjerojatno zato ne možeš pristupiti na Xbox Live.

 

Inače Ubee je kabelski modem/router. Trebao bi otići na Gateway stranicu 192.168.0.1 (admin/admin je login) i naći pod Gateway postavkama dio gdje piše uPnP i vidjeti da li je kvačica stavljena tamo. Po defaultu bi trebala biti.

 

Najlakše rješenje je naći MAC adresu od Xboxa u njegovim postavkama ili dodijelit statičku adresu konzoli i staviti tu adresu u DMZ. Na taj način će svi portovi biti otvoreni prema Xboxu. Ovo je inače nešto što se nikada ne smije raditi na PC-u pošto PC ima pristup svemu i svačemu i to ga dovodi u vrlo ranjivo stanje, ali konzola je zatvoren sustav koji radi preko Xbox Live-a ili PSN-a koji su sami po sebi sigurna okruženja te je rizik minimalan.

 

Ako je i uPnP uključen, probaj ga isključiti, restartati router te ponovo uključiti. Ako to ne upali, DMZ će ti gotovo sigurno raditi.

 

EDIT:

 

Postavke za DMZ na tom routeru si ti na slici u attachu ovo posta.

 

Detaljne upute za postavljanje DMZ na konzoli su ovdje:

 

https://thedroidguy.com/set-up-dmz-xbox-series-s-1155456

 

Napominjem da moraš dodijeliti statičku IP adresu (Ubee ne radi sa MAC adresama izgleda) u postavkama Xboxa. Ubee dodjeljuje dinamički adrese iz rangea 192.169.0.10 - 192.168.0.254 pa stavi neku koja je izvan toga, npr. 192.168.0.5 da izbjegneš konflikte u IP adresiranju. Kao subnet masku postavi 255.255.255.255 pošto imaš jednu adresu a ne range.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.2.2023 9:19 (greysaint0).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X

U međuvremenu otišao kod stare da vidim javlja li se i tamo isti problem. Dođem, uštekam, radi iz prve "ko podmazano". Sve savršeno. :))

 

E sad, nabrusio se ja da ću zvat A1 i reć im sve što ih ide. Kad ono, dođem doma, pospojim sve, upalim iiiii.... RADI!!! Identično kao i kod matere. 

 

Poučen ranijim iskustvima, bez euforije, restartam Xbox i kad se ponovno upalio opet sve po starom... :(((

 

Znači do postavki modema/routera je.

 

 

@greysaint0

 

Probat ću po tvojim uputama.

 

Ako sam uspio GamePass sa šalabahterom sa famozne 74. strane riješit onda ću i ovo :)

8 godina
offline
Re: Xbox Series X

Nazovi helpdesk od A1 i traži da ti ugase CGNAT, reci da ti smeta za online igre i videonadzor, da ti ne rade.

12 godina
offline
Re: Xbox Series X
Nuclear_Phoenix kaže...

Nazovi helpdesk od A1 i traži da ti ugase CGNAT, reci da ti smeta za online igre i videonadzor, da ti ne rade.

 

CgNAT može biti dio problema ali ako mu kod mame radi (a ISP-ovi drže sve korisnike po defaultu na CgNAT-u dok ne tražiš preko CS-a da te maknu), onda ne vjerujem da se radi o tome. Da je router ispravno konfiguriran, u najgorem slučaju (uz CgNAT) imao bi Moderate NAT.

 

Ali u pravilu se slažem, bilo tko tko koristi kućni Internet za igranje bi trebao tražiti operatera da ga makne sa CgNAT-a, čisto da smanji broj mogućih komplikacija.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.2.2023 14:08 (greysaint0).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice