Xbox 360 - pitanja i odgovori

poruka: 7.690
|
čitano: 2.204.770
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
Sirius kaže...

Pitanje (radi se o elite 12ogb modelu) : Da li je moguce da nakon igranja orginal igrice ponisti se lte modifikacija jer samo od sebe prestalo je ocitavat pirate a dosad je normalno sve radilo??Znaci igrali su se pirati,kasnije ubacena orginal igrica,nakon tog ponovo pirat i jednostavno nece pokrenut,nema errora niti ikakvih obavijesti samo stoji na pocetku menija i kad se stisne play zavrti dvd ali nista ne napravi.

 Ako je instaliran update onda da (ne znam dal igre donose updateove na disku ili ne).

--------------------------------------------------------------------------------------------
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
zerocool12 kaže...
Sirius kaže...

Pitanje (radi se o elite 12ogb modelu) : Da li je moguce da nakon igranja orginal igrice ponisti se lte modifikacija jer samo od sebe prestalo je ocitavat pirate a dosad je normalno sve radilo??Znaci igrali su se pirati,kasnije ubacena orginal igrica,nakon tog ponovo pirat i jednostavno nece pokrenut,nema errora niti ikakvih obavijesti samo stoji na pocetku menija i kad se stisne play zavrti dvd ali nista ne napravi.

 Ako je instaliran update onda da (ne znam dal igre donose updateove na disku ili ne).

 Nije nikad spajan na net,a igralo se normalno sa istim igricama donedavno. :S

11 godina
neaktivan
offline
Xbox 360 - pitanja i odgovori

Imam problema s grafikom..ful je losa kada igram bf3,4 ajde za 4 znam da nemoze bit super ali 3 me cudi...dali je mozda do tva, ili.moram nesto u opcijama sredit?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Xbox 360 - pitanja i odgovori

Ljudi molim pomoc imam xbox 360 pro i rade sve normalno igrice igram GTA 5,call of duty,assssins creed 4 i rade sve normalno ali nesto nece da prihvati WATCH DOGS sad prije je normalno sve htjelo ali sad nece tu igricu i kad sam izvadio cd on je bio sa strane ostecen i nista ja kupim drugi cd i ubacim watch dogs instalira se normalno prvi i ubacim drugi za igranje i opet nece pise this disc is unreadeble i ja izvadim cd  opet ostecen sa strane a nov cd MOLIM POMOC!!!

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Xbox 360 - pitanja i odgovori

jedno pitanje. na rgh konzoli trenutni dashboard mi je 2.0.16537.0, te me zanima isplati li mi se update-ati dashboard na najnoviji? Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
greathander kaže...

jedno pitanje. na rgh konzoli trenutni dashboard mi je 2.0.16537.0, te me zanima isplati li mi se update-ati dashboard na najnoviji? Hvala

 Ovisi, neke igre, uglavnom nove koje izlaze, traže najnoviji dash ili se neće pokrenut.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
stefosrb kaže...

Ljudi molim pomoc imam xbox 360 pro i rade sve normalno igrice igram GTA 5,call of duty,assssins creed 4 i rade sve normalno ali nesto nece da prihvati WATCH DOGS sad prije je normalno sve htjelo ali sad nece tu igricu i kad sam izvadio cd on je bio sa strane ostecen i nista ja kupim drugi cd i ubacim watch dogs instalira se normalno prvi i ubacim drugi za igranje i opet nece pise this disc is unreadeble i ja izvadim cd  opet ostecen sa strane a nov cd MOLIM POMOC!!!

 

Sto reci, koju posluku porati... Nosi na servis, ne valja ti DVD uredjaj.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
greathander kaže...

jedno pitanje. na rgh konzoli trenutni dashboard mi je 2.0.16537.0, te me zanima isplati li mi se update-ati dashboard na najnoviji? Hvala

 

i ne da se isplati već i moraš zbog novijih igara...  zadnja trenutna verzija je 2.0.17150... jesi li ikad sam radio update? koja je verzija XBOX-a odnosno koju ploču ima (Corona, Trinity, Jasper)?

 

i ne zaboravi da moraš napraviti i Avatar update te eventualno DashLaunch na 3.14

 

ovdje imaš sve 

http://www.homebrew-connection.org/xebuild-gui-2-095-17150-kernel-support-added/

http://www.homebrew-connection.org/dashlaunch-3-14-17150-kernel-support-added/

 

i upute

http://forum.homebrew-connection.org/index.php?topic=144.0 

 

ako ti engleski nije jača strana, idi ovdje 

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.3.2015 14:40 (dadn).
11 godina
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori

nisam radio update pa cu morat proucit malo ili cu dati covjeku koji mi je i modificirao konzolu, a konzola je fat verzija i unutra je jasper ploca s 256mb memorije. Hvala na odgovoru :)

9 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
greathander kaže...

nisam radio update pa cu morat proucit malo ili cu dati covjeku koji mi je i modificirao konzolu, a konzola je fat verzija i unutra je jasper ploca s 256mb memorije. Hvala na odgovoru :)

 

super kad znaš koja ti je ploča... samo onda dumpaš image, otvoriš ga u xeBuild GUI, podesiš kako treba i napraviš novi image... znači otprilike ovako kao je na slici... ili možeš zatražiti tog tko ti je modificirao i neka ti pokaže kako on radi pa onda drugi puta možeš i sam... i ja sam se malo brinuo oko svojeg xboxa (moj je corona 4g) ali su mi dečki sa goodgame hr (njihovog bivšeg foruma) isto tako pomogli pa uvijek sam obavim ono što treba... 

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori

evo i uputa za automatski update, treba ti samo konekcija na internet i USB stick

http://www.xbox360iso.com/jtag-tutorials/708970-automated-dashboard-update-17150-re-updated-03-17-2015-a.html

11 godina
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
dadn kaže...

evo i uputa za automatski update, treba ti samo konekcija na internet i USB stick

http://www.xbox360iso.com/jtag-tutorials/708970-automated-dashboard-update-17150-re-updated-03-17-2015-a.html

 

Hvala !!! :D

15 godina
offline
Xbox 360 - pitanja i odgovori

Evo da pitam post me na PCE nitko ne dozivljava :P

 


1) Moze li xbox ocitavati fullHD .mkv fileove ? Nesto sam citao da treba konvertirati u .avi format,ali da uspijeva bez zastajkivanja ocitavati HD filmove ?

2)Treba li dodatno hladenje xbox 360 tipa sad krenu vrucine,vidim neki coolper podlosci kao za laptope iako je jasper ploca,mozda bi to uzeo,dode sicu,a osjecam se sigurnije kad je hladan ? Pogotovo sad po ljeti kad se razbaci 4-5 sati u komadu gaminga... 

3)Eksterne hdd-ove ili usb-ove ne ocitava ukoliko nisu fat32 format ? Ili moze normalno ocitavati ext hdd ili usb u NTFS ?

4)Kupio bi jos jedan wireless joystick,vidim da on ima prikljuciti receiver na xbox 360,ali ovaj trenutno nema nikakav receiver,a radi odlicno.

Eto to bi bilo to za sad,ja odusevljen konzolom,ne mogu vjerovati da sam presao na konzole sa PC-ja,jednostavno precudno igrati gta 5 sa joystickom

 

5) Moze li se kako xbox360 spojiti na laptop,citao sam da laptop nema hdmi input vec samo output ? Kakva bi bila situacija sa 22" monitorom ( 1680x1050 ) ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
doky01akablava kaže...

Evo da pitam post me na PCE nitko ne dozivljava :P

 


1) Moze li xbox ocitavati fullHD .mkv fileove ? Nesto sam citao da treba konvertirati u .avi format,ali da uspijeva bez zastajkivanja ocitavati HD filmove ?

2)Treba li dodatno hladenje xbox 360 tipa sad krenu vrucine,vidim neki coolper podlosci kao za laptope iako je jasper ploca,mozda bi to uzeo,dode sicu,a osjecam se sigurnije kad je hladan ? Pogotovo sad po ljeti kad se razbaci 4-5 sati u komadu gaminga... 

3)Eksterne hdd-ove ili usb-ove ne ocitava ukoliko nisu fat32 format ? Ili moze normalno ocitavati ext hdd ili usb u NTFS ?

4)Kupio bi jos jedan wireless joystick,vidim da on ima prikljuciti receiver na xbox 360,ali ovaj trenutno nema nikakav receiver,a radi odlicno.

Eto to bi bilo to za sad,ja odusevljen konzolom,ne mogu vjerovati da sam presao na konzole sa PC-ja,jednostavno precudno igrati gta 5 sa joystickom

 

5) Moze li se kako xbox360 spojiti na laptop,citao sam da laptop nema hdmi input vec samo output ? Kakva bi bila situacija sa 22" monitorom ( 1680x1050 ) ?

 da li je XBOX modificiran jer onda odgovori ovise o tome...

 

no općenito ovako:

samo će ti očitavati FAT32 diskove (te FATX ako disk pripremiš/formatiraš u XBOX-u), ne može NTFS... 

 

što se tiče temperature ako imaš RGH konzolu možeš pojačati vrtnju ventilatora radi boljeg hlađenja ali dosta dobro hlade novije serije XBOX360 konzoli (prva "orginal" serija je bila jako loša oko toga)

 

možeš priključiti (upariti) do 4 wireless XBOX joysticka bez problema bez dodatnih priključaka... ovdje imaš upute kako se upariva kontroler http://support.xbox.com/en-us/xbox-360/accessories/connecting-game-controllers?icid=furl_setup

što se tiče MKV po defaultu nije podržan ali za RGH konzole ima homebrew aplikacija XM Player, podržava titlove ali je bugovita i nisam baš siguran da MKV radi (jer ne koristm XBOX za gledanje videa)...

 

drugi način je preko kućne mreže spojiti sa kompjuterom i Windows Media Center pa onda možeš na XBOX-u gledati sve što ti je na kompjuteru, samo moraš imati Windowse sa instaliranim Windows Media Center (novi Windowsi 8 i 8.1 npr više ne dolaze sa WMC kao Windows 7 već se mora posebno instalirati). fora u ovom načinu je da možeš gledati i zemaljsku TV (DVB-T) na XBOX-u ako na kompjuteru imaš TV tuner.

 

na laptop ne možeš spojiti, na vanjske monitore ili TV-e sa HDMI ili scartom bez problema.. ja sam ispočetka spajao na 19" monitor od kompjutera preko HDMI, sada imam spojeno na 30" TV....

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.3.2015 11:50 (dadn).
15 godina
offline
Xbox 360 - pitanja i odgovori

Konzola ima LT 3.0 modifikaciju.

Da krenem odreda...

 

1.)Znaci FAT32 samo ocitava,ali je nesto pisalo da ne moze ocitavati vise od 32 gb iako je FAT32,ima li tu istine ?

 

2.) Ako ne moze .mkv fileove,mogu li onda konvertirati .mkv u .avi da ih ocitava iako su 1920x1080 ( pitam da li ce biti zastajkivanja,trzanja itd.) i samo nalijepim titlove gore ?

 

3.) Drugim rijecima izdrzi maratone igranja GTA 5,Cryis 2 itd. ono 4-5-6 sati,eventualno nakon 2-3 sata ugasiti malo da se ohladi i onda opet ? Vidio sam kao sto sam napisao dodatne ventilator podloske,kupio bi sad pogotovo kad dode ljeto ?

 

4.) Sto se tice spajanja,ne smijem spajati da ide nikako na net jer gubim modifikaciju :(

 

5.) Monitor je AOC 22" 1680x1050,pitam jel slika onako mutna i jesu li velike crne linije to me brine ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Xbox 360 - pitanja i odgovori

Ljudi koju rezoluciju podržava Xbox 360 Slim? Planirao sam kupiti neki 4k TV, a on ima popriličnu rezoluciju 3840 x 2160.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori

32 GB je maksimalno podržano ako radiš na USB XBOX particiju da bi ju XBOX mogao koristiti za instalaciju igara i ostalih podataka... možeš ti npr na USB hard disku vanjskom napraviti 32 GB XBOX particiju a ostatak ostane FAT32 (neka me netko ispravi ako griješim jer nisam imao LT3 modifikaciju)

 

ako ubacuješ hard disk (ako XBOX ima opciju za ogradnju SATA diska) onda to mora biti original Microsoft disk ili se može koristiti neki od Western Digital diskova (serije BEAS/BEVS/BEVT/BPVT/LPVT/BEKT/BJKT/BPKT/BUDT/HLFS/BLFS) samo im se preflešira odgovorajući firmware pa se može napraviti 120, 250, 320 ili 500 GB hard disk.. ima sve ovdje: http://digiex.net/guides-reviews/console-guides/xbox-360-guides/3152-hack-250gb-320gb-500gb-sata-harddrive-work-xbox-360-xbox-360-slim.html barem po mojem mišljenju to je bolje od USB-a i to sam radio za jedan nemodificirani (originalni) XBOX

 

možeš konvertirati u avi sa naljepljenim titlovima.. to bi trebalo biti ok....

 

ja imam Slim 4G konzolu i mogu reći da nakon par sati igranja temp je oko 75° ako ne pojačam ventilator da radi (mada kažu ljudi da je to OK temperatura)... iskreno ne znam da li bi podloške ili vanjski ventilator pridonijeli hlađenju jer takve kombinacije nisam isprobavao...

 

možeš se ti na internet spajati ali je rizik ako se spajaš na Live servis... može se naći na internetu dosta savjeta da budeš siguran

 

meni slika na 32" Sony-u je odlična...

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.3.2015 19:32 (dadn).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
igi90 kaže...

Ljudi koju rezoluciju podržava Xbox 360 Slim? Planirao sam kupiti neki 4k TV, a on ima popriličnu rezoluciju 3840 x 2160.

 

nema ti veze što je UHD TV... on će ti normalno pokazivati 1020p rezoluciju (1920x1080) ako spojiš preko HDMI

9 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
dadn kaže...
igi90 kaže...

Ljudi koju rezoluciju podržava Xbox 360 Slim? Planirao sam kupiti neki 4k TV, a on ima popriličnu rezoluciju 3840 x 2160.

 

nema ti veze što je UHD TV... on će ti normalno pokazivati 1020p rezoluciju (1920x1080) ako spojiš preko HDMI

 Bit će slika preko cijelog ekrana normalno? Da nebi bilo da bude sa strane crno,a slika u sredini i slično.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
igi90 kaže...
dadn kaže...
igi90 kaže...

Ljudi koju rezoluciju podržava Xbox 360 Slim? Planirao sam kupiti neki 4k TV, a on ima popriličnu rezoluciju 3840 x 2160.

 

nema ti veze što je UHD TV... on će ti normalno pokazivati 1020p rezoluciju (1920x1080) ako spojiš preko HDMI

 Bit će slika preko cijelog ekrana normalno? Da nebi bilo da bude sa strane crno,a slika u sredini i slično.

 Bit će, gledaj na to kao kad staviš 720p na 1080 ekran.

--------------------------------------------------------------------------------------------
9 godina
neaktivan
offline
Xbox 360 - pitanja i odgovori

Pozz..Jel' tko zna ima li kupit igdje u Mostaru ili okolici memorijskih kartica za xbox 360??

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Xbox 360 - pitanja i odgovori

moze li se igrati gta preko LiNK-a i kako je igrati (ima li laga) i jel ima jos kakvih igri za preporuciti, a da ima igraca? Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
Sirius kaže...
zerocool12 kaže...
Sirius kaže...

Pitanje (radi se o elite 12ogb modelu) : Da li je moguce da nakon igranja orginal igrice ponisti se lte modifikacija jer samo od sebe prestalo je ocitavat pirate a dosad je normalno sve radilo??Znaci igrali su se pirati,kasnije ubacena orginal igrica,nakon tog ponovo pirat i jednostavno nece pokrenut,nema errora niti ikakvih obavijesti samo stoji na pocetku menija i kad se stisne play zavrti dvd ali nista ne napravi.

 Ako je instaliran update onda da (ne znam dal igre donose updateove na disku ili ne).

 Nije nikad spajan na net,a igralo se normalno sa istim igricama donedavno. :S

 Itko moguce rijesenje?Znaci modifikacija je radila dok se nije stavila orginal igrica (nije spajan na net),nakon toga vise modifikacije kao da nema i ne ocitava vise pirate.

9 godina
neaktivan
offline
Xbox 360 - pitanja i odgovori

Imam problem kad ukljucim xbox 360 na manji TV (ELIT) ima slike sve normalno ,a kad ukljucim na veci TV (SONY) nepokazuje sliku nesto sam bio namjesto i pokazao mi je sliku na vecem tv ali sad nesto nece pomoc ???

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
stefosrb kaže...

Imam problem kad ukljucim xbox 360 na manji TV (ELIT) ima slike sve normalno ,a kad ukljucim na veci TV (SONY) nepokazuje sliku nesto sam bio namjesto i pokazao mi je sliku na vecem tv ali sad nesto nece pomoc ???

 http://www.gamefaqs.com/xbox360/927749-xbox-360/answers/233604-how-do-i-reset-the-screen-resolution

 

http://support.xbox.com/en-US/xbox-360/system/image-on-your-tv-is-unclear

 

Probaj nać rješenje na jednom od ova dva linka.

9 godina
neaktivan
offline
Xbox 360 - pitanja i odgovori

Imam Xbox360 Slim i imam problem sa nekim igrama, konkretno CoD: AW, The Crew i sad zadnje Battlefield Hardline. Uđem u igru i trebam instalirati neki dodatni content, to potvrdim i igra ili zašteka ili se ništa ne događa. Inače, sve igre pretvorim preko iso2god programa i prebacim u content folder na Xboxu. Zna li netko u čemu je problem?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
igi90 kaže...

Imam Xbox360 Slim i imam problem sa nekim igrama, konkretno CoD: AW, The Crew i sad zadnje Battlefield Hardline. Uđem u igru i trebam instalirati neki dodatni content, to potvrdim i igra ili zašteka ili se ništa ne događa. Inače, sve igre pretvorim preko iso2god programa i prebacim u content folder na Xboxu. Zna li netko u čemu je problem?

 

RGH modifikacija?

 

možeš na 2 načina.

 

1. način

 

moraš instalirati content na microsoft particiju/disk (na memoriju od XBOX-a, ugrađeni hard disk ili USB koji si formatirao u XBOX-u) 

 

pogledaj extractirane fajle sa diska 1. (ISO fajlu extractirati sa ExisoGUI)

pogledaj Content folder i tu su ti 2 fajle "454109E000000001" i "454109E000000002"

kopiraj te fajle na microsoftov disk pazeći na strukturu foldera

Content \ 0000000000000000 \ 454109E0 \ 00000002 \ 454109E000000001

Content \ 0000000000000000 \ 454109E0 \ 00000002 \ 454109E000000002

igru pokrećeš sa diska 2.

 

- napomena: content fajle možeš kopirati preko file managera na dashboardu ili sa kompjutera preko mreže sa FTP programom ili sa Content Manager 360

 

2. način

 

ako koristiš vanjski disk ekstractirati content "454109E000000001" i "454109E000000002" sa Horizon

kombiniraj ih skupa i kopiraj ih u root foldera Diska 2.

obriši fajlu "BF.Splash.xex"

i pokreni igru...

 

 

Ja sam napravio sa načinom br. 1 na Slim konzoli i radi OK...

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.4.2015 11:15 (dadn).
13 godina
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
igi90 kaže...

Imam Xbox360 Slim i imam problem sa nekim igrama, konkretno CoD: AW, The Crew i sad zadnje Battlefield Hardline. Uđem u igru i trebam instalirati neki dodatni content, to potvrdim i igra ili zašteka ili se ništa ne događa. Inače, sve igre pretvorim preko iso2god programa i prebacim u content folder na Xboxu. Zna li netko u čemu je problem?

 Jednostavnije ti je raditi sa Xbox Backup Creator. Za CoD:AW, otvoriš oba diska u XBC i extractiraš ih negdje. Na jednom disku imaš content mapu, to ide na HDD u content/000....00, dakle samo content mapa. Drugi disk prebaciš gdje inače držiš igre, vjerovatno hdd/games i mora raditi. Za hardline je ista stvar, content sa jednog diska ide na hdd u content mapu, drugi disk prebaciš gdje inače držiš igre i sa njega pokrećeš igru.

Ako si stisnuo TU, stisni i HVALA da znam tko si
9 godina
neaktivan
offline
Xbox 360 - pitanja i odgovori

Imam Xbox 360 Slim,ugradio sam rgh cip i sad mi nece dosta igrica da se pokrene a pratim sve sa youtuba kako ih treba raspakirati, Cod-ad;Battlefield 4;Fifa 2015; PES 2015; itd.da ne nabrajam dalje mozda mi jedna od deset radi...uvijek kad započnem igru samo mi izbaci The game couldn't start.Try downloading the game again..ako ko moze neka pomogne..

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
budo.k kaže...

Imam Xbox 360 Slim,ugradio sam rgh cip i sad mi nece dosta igrica da se pokrene a pratim sve sa youtuba kako ih treba raspakirati, Cod-ad;Battlefield 4;Fifa 2015; PES 2015; itd.da ne nabrajam dalje mozda mi jedna od deset radi...uvijek kad započnem igru samo mi izbaci The game couldn't start.Try downloading the game again..ako ko moze neka pomogne..

 važno je da imaš i noviji Dashboard (trenutna verzija je 2.0.17150.0)

 

ako igra ima 2 diska pogledaj da li na disku 1 imaš content folder (slično sa njime radi kao što je rečeno u prethodnih par postova)

barem za fifu 2015 nema nikakvih problema jer je jedan disk i pokreće se bez problema...

 

ISO fajle koje skineš raspakiraj sa ExisoGUI ili sa Xbox Backup Creator

 

a kako pokrećeš igre? preko XEXmenu, FSD ili Aurore?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice