Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.773
|
čitano: 4.937.528
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
greysaint0 kaže...
x18x05x kaže...

 Preko dana nije problem, tv je jače pojačan. Kasno navečer je sranje, baš zuji i čuje se dosta. Drugi bi spavali a ja igrao, nemoš od ovog sranja. 

 

Ako toliko zuji da drugi ne mogu spavati, onda to baš i nije normalno, moj Slim ne bi nikoga držao budnim. Najbolje zamijeniti ga i nadati se najboljem. Ili kupiti Fat ako ga možeš igdje naći.

 Riješio donekle problem. Manje se čuje. Kupio stranice nove sa rupicama za zrak. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.5.2024 10:08 (x18x05x).
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Najavljena hrpa igara koje dolaze na ps plus, uključujući i PS2 i PSVR2 Igre

https://blog.playstation.com/2024/05/28/get-ready-days-of-play-celebration-kicks-off-on-may-29/
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Najavljena hrpa igara koje dolaze na ps plus, uključujući i PS2 i PSVR2 Igre

https://blog.playstation.com/2024/05/28/get-ready-days-of-play-celebration-kicks-off-on-may-29/

 

Nekad me to veselilo, a sad zijevam kad vidim ponudu :-)

I još me šokira koliko su igre skupe čak i na debelim popustima.

 

Sva sreća pa je mlađi klinac sretniji kad kupi V-buckse i skin u Fortniteu nego da svaki tjedan želi drugu igru.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gdje kupujete fizičke igre u rh? Jesu ovi webshopovi poput gamershopa ok oko isporuke?
Halo Bing! Kako bratac?
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Zelda, ozone, infomark, gaming shop vranović, gamershop, uzimao od navedenih i nikada (da kucnem u drvo) problema, dostava u roku 48h

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Apachy kaže...
Gdje kupujete fizičke igre u rh? Jesu ovi webshopovi poput gamershopa ok oko isporuke?

 Dosad nisam imao problema sa Gamershopom. Kupovao sam konzole od njih, starije igre, periferiju. Pošto većinu novijih fizičkih igara kupujem rabljene, ne znam kako su sa dostavom ako želiš nešto igrati day one.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
U kolko je State of Play, ujutro ili?
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ili od ponoci vec ili sutra oko 11h
16 godina
offline
Sony PlayStation 5

Za korisnike koji nemaju aktivnu PS+ pretplatu, krenula akcijska ponuda

Essential za 12mj 57,59€

 

Malo sam se pomucio da dodem do naplate, izbacivalo mi "page not found", valjda je navala

 

Knowledge is power!
Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Poceo je Days of Play 💙
Hrpa novih ekskluziva na popustu



PS Plus je isto na popustu 💛
Essential 58€
Extra 95€
Premium 107€
Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ali na popustu samo za nove korisnike i upgradeove postojećih na viši paket.
Ja sam za 12€ napravil upgrade Extra-Premium.

A kaj je sa State of Play o kojem si govoril?
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Izgleda da jos nista od state of pla ili showcasea. Sony je najavio hrpu novih informacija o budućnosti i igrama krajem mjeseca, to su svi povezali i showcaseom, no zapravo se radi o nekom meetingu. No svakako se ocekuje neki event ili najava novih igara no nezna se kad.
12 godina
online
Sony PlayStation 5

Meni nije PS Plus na popusti, odnosno samo 1 mjesec je, na 12 mjeseci nije...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
FileFicho kaže...

Meni nije PS Plus na popusti, odnosno samo 1 mjesec je, na 12 mjeseci nije...

 

Meni je sve na popustu za 12mj. Istekla mi još prije nove godine.

Essential 20%

Plus 25%

Premium 30%

 

Ali neću uzimati.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ovo ne ide samo Sony i PS, nego sve druge platforme; al *ebena su vremena kad su igre na popustu 60 eur...

Halo Bing! Kako bratac?
 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Apachy kaže...

Ovo ne ide samo Sony i PS, nego sve druge platforme; al *ebena su vremena kad su igre na popustu 60 eur...

 Vi kao da ispod kamena živite. Pa sjećam se kao dijete da su igre bile isto toliko za konzole tipa Nintendo 64, PS1 itd. I sad još uračunaj inflaciju i to da su ugre danas puno kompleksnije i skuplje za razvoj nego prije 20 godina. A igre koštale isto kao danas.

 

Nemam pojma zašto pun k ljudi misli da su igre prije koštale po 10-20 eura, a uvijek je bilo 50-60 minimum za nove igre. Jedino su konzole bile jeftinije nego danas. Vjerojatno se to misli jer se kod nas u to vrijeme sve igralo na pirtaluk pa ljudi nisu upoznati.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.5.2024 15:19 (antimadridista).
2 godine
offline
Sony PlayStation 5

Podforum pratim još iz vremena PS4 ere, ali mislim da nisam nikad ništa postao. Sad ću nešto napisati, nije rant, nego više razmišljanja i observacije. Pogledao sam odličan Gogyjev video i odmah mi je palo na pamet kako mi se igre čine skupe, puno preskupe, a pogotovo uzevši u obzir da je Days of play. Nikad se nisam žurio s kupovinom novih igri, lijepo pričekam da se svi bugovi popeglaju i da cijene budu ugodne. Ali jednostavno sam uočio da imam vrlo malo igri za PS5 kojeg sam kupio kad je bio najskuplji. Napravio sam malo reviziju kupljenog iz ere PS4 i dobrih starih kuna pa malo vučem usporedbe s današnjim cijenama. Niže su navedena neka fizička izdanja (jedan mali dio) poznatijih naslova koje sam kupio od cca 18 do 30 mjeseci nakon izlaska.

Final Fantasy XV - 29.11.2016. izašao, kupio (The game collection) 24.12.2018. za 6,95 GBP
Witcher 3 - 18.05.2015. izašao, kupio GOTY edition (The game collection) 24.12.2018. za 15.95 GBP
Horizon Zero Down - 28.02.2017. izašao, kupio (SD) complete edition 01.12.2019. za 99,00 kn
God of War - 20.04.2018. izašao, kupio (SD) 01.12.2019. za 99,00 kn.
Final fantasy VII HD remake standard - 10.04.2020. izašao, kupio (Links) 29.09.2021. za 73,60 kn
Ni no kuni 2 - 23.03.2018. izašao, kupio (ŠK knjiga) 04.06.2019. za 80,00 kn.
Ghost of Tsushima - 17.07.2020. izašao, kupio (Abrakadabra) 22.11.2022. za 79,00 kn.
Kingdom Hearts 3 - izašao u siječnju 2019., kupio (ekupi) 09.03.2020. za 79,00 kn.

Usporedba s Days of play cijenama (za digitalne igre) i najjeftinije na nabavi:
God of War Ragnarok - 09.11.2022. izašao, trenutna cijena 49,99€ (disk 45+€)
Gran Turismo 7 - 04.03.2022. izašao, trenutna cijena 49,99€ (disk 45+€)
Cyberpunk 2077 - 10.12.2020. izašao, trenutna cijena 30,00€ (disk 45+€)
Horizon Forbidden West - 18.02.2022. izašao, trenutna cijena 49,69€ (disk od 33+€)
Hogwarts Legacy - 10.02.2023. izašao, trenutna cijena 37,49€ (disk od 40+€)

 

Igre koje su došle na izlasku konzole, još uvijek nemaju značajniji popust- Ratchet and Clank Rift appart i Demon's souls na storeu.

Kako god okrenemo, objektivni ili ne razlozi, inflacija ili ne, užasno stanje kod xbox konkurencije, cijene su definitivno mnogo više nego prije.

Nadalje, PS+ sam plaćao prve tri godine - mislim da je za nove vlasnike PS konzola to relativna dobra vrijednost da se malo obogati library dostupnih igara. 365 kuna mi je bio prva godina (2016.), zatim 306 kn i zadnja je bila 255 kn. I to sam smatrao value for money. Sve nakon toga, postalo mi je besmisleno - pretplatu sam imao radi igri, a vrlo malo sam igrao to što je bilo "free". Nisam baš požalio neproduživanje jer ponuda igri je ono... jadna blago rečeno!

Uglavnom, vjerujem u onu - glasajmo novčanikom. Nekad sam stvarno kupovao mnogo dobrih (jeftinih) igri. Ideja je bila da ću imati vremena odigrati, a da nije loše "iskoristiti" "priliku". Uglavnom, možda je i dobro da su cijene kakve jesu jer backlog koji imam na svim platformama je za nekoliko života (uz ovaj ritam igranja). Anyway, baš opet igram Batman Arkham Asylum na Steam Decku, ovoga puta i guštam više nego prije cca 15 godina :)

 

Pozdrav svima.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.5.2024 17:22 (judge9xx).
 
19 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...
Apachy kaže...

Ovo ne ide samo Sony i PS, nego sve druge platforme; al *ebena su vremena kad su igre na popustu 60 eur...

 Vi kao da ispod kamena živite. Pa sjećam se kao dijete da su igre bile isto toliko za konzole tipa Nintendo 64, PS1 itd. I sad još uračunaj inflaciju i to da su ugre danas puno kompleksnije i skuplje za razvoj nego prije 20 godina. A igre koštale isto kao danas.

 

Nemam pojma zašto pun k ljudi misli da su igre prije koštale po 10-20 eura, a uvijek je bilo 50-60 minimum za nove igre. Jedino su konzole bile jeftinije nego danas. Vjerojatno se to misli jer se kod nas u to vrijeme sve igralo na pirtaluk pa ljudi nisu upoznati.

 

Pa sad su igre na popustu 50-60€ jer je puna cijena 70-80€ :-)

To je Apachy i rekao.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
judge9xx kaže...

Podforum pratim još iz vremena PS4 ere, ali mislim da nisam nikad ništa postao. Sad ću nešto napisati, nije rant, nego više razmišljanja i observacije. Pogledao sam odličan Gogyjev video i odmah mi je palo na pamet kako mi se igre čine skupe, puno preskupe, a pogotovo uzevši u obzir da je Days of play. Nikad se nisam žurio s kupovinom novih igri, lijepo pričekam da se svi bugovi popeglaju i da cijene budu ugodne. Ali jednostavno sam uočio da imam vrlo malo igri za PS5 koji sam kupio kad je bio najskuplji. Napravio sam malo reviziju kupljenog iz ere PS4 i dobrih starih kuna i malo vučem usporedbe s današnjim cijenama. Niže su navedena neka fizička izdanja (jedan mali dio) poznatijih naslova koje sam kupio od cca 18-30 mjeseci nakon izlaska.

Final Fantasy XV - 29.11.2016. izašao, kupio (The game collection) 24.12.2018. za 6,95 GBP
Witcher 3 - 18.05.2015. izašao, kupio GOTY edition (The game collection) 24.12.2018. za 15.95 GBP
Horizon Zero Down - 28.02.2017. izašao, kupio (SD) complete edition 01.12.2019. za 99,00 kn
God of War - 20.04.2018. izašao, kupio (SD) 01.12.2019. za 99,00 kn.
Final fantasy VII HD remake standard - 10.04.2020. izašao, kupio (Links) 29.09.2021. za 73,60 kn
Ni no kuni 2 - 23.03.2018. izašao, kupio (ŠK knjiga) 04.06.2019. za 80,00 kn.
Ghost of Tsushima - 17.07.2020. izašao, kupio (Abrakadabra) 22.11.2022. za 79,00 kn.
Kingdom Hearts 3 - izašao u siječnju 2019., kupio (ekupi) 09.03.2020. za 79,00 kn.

Usporedba s Days of play cijenama (za digitalne igre) i najjeftinije na nabavi:
God of War Ragnarok - 09.11.2022. izašao, trenutna cijena 49,99€ (disk 45+€)
Gran Turismo 7 - 04.03.2022. izašao, trnutna cijena 49,99€ (disk 45+€)
Cyberpunk 2077 - 10.12.2020. izašao, trnutna cijena 30,00€ (disk 45+€)
Horizon Forbidden West - 18.02.2022. izašao, trenutna cijena 49,69€ (disk od 33+€)
Hogwarts Legacy - 10.02.2023. izašao, trenutna cijena 37,49€ (disk od 40+€)
Igre koje su došle na izlasku konzole, još uvijek nemaju značajniji popust-
Ratchet and Clank Rift appart i Demon's souls na storeu.

Kako god okrenemo, objektivni ili ne razlozi, inflacija ili ne, užasno stanje kod xbox konkurencije, cijene su definitivno mnogo više nego prije.

Nadalje, PS+ sam plaćao prve tri godine - mislim da je za nove vlasnike PS konzola to relativna dobra vrijednost da se malo obogati library dostupnih igara. 365 kuna mi je bio prva godina (2016.), zatim 306 kn i zadnja je bila 255 kn. I to sam smatrao value for money. Sve nakon toga, postalo mi je besmisleno - pretplatu sam imao radi igri, a vrlo malo sam igrao to što je bilo "free". Nisam baš požalio neproduživanje jer ponuda igri je ono... jadna blago rečeno!

Uglavnom, vjerujem u onu - glasajmo novčanikom. Nekad sam stvarno kupovao mnogo dobrih (jeftinih) igri. Ideja je bila da ću imati vremena odigrati, a da nije loše "iskoristiti" "priliku". Uglavnom, možda je i dobro da su cijene kakve jesu jer backlog koji imam na svim platformama je za nekoliko života (uz ovaj ritam igranja). Anyway, baš opet igram Batman Arkham Asylum na Steam Decku ovog puta i guštam više nego prije cca 15 godina :)

Pozdrav svima.

 

Točno to, kad sam kupio PS4 sam nakupovao hrpu igara na akciji za sitne novce, AAA igre za ispod 10-15€ i sl.

I svaka akcija je imala dobre dealove. To već godinama ne viđam. Pa niti ne kupujem. Postao sam dosta izbirljiv što ću igrati, a vidim da i klinci pametnije razmišljaju otkad moraju svoje novce dati za igre.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
State of Play 31.5 u ponoć
30+ minuta, 14 igara.
Ocekujem najavu nove astrobot igre
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Sony PlayStation 5

slazem se da su preskupe za ono sta nude

 

radije cekat barem godinu dana da je ispatchaju i da bude na dobrom popustu. digitalne igre ne kupujem vrijednosti iznad 30e, osim online igri koje cu igrat jako dugo vremena i aktivne su dok su nove(nba/fifa)

ako ju bas zelim odigrat day1 kupit cu fizicku verziju i prodat, i izgubiti jako malo vrijednosti

 

ali digitalne akcije su u zadnje vrijeme jako slabe i na pc(steam)/ps5/xbox

 

imam wishlistu od 20ak igri i pratim cijene svuda, i bas su slabi popusti

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
antimadridista kaže...
Apachy kaže...

Ovo ne ide samo Sony i PS, nego sve druge platforme; al *ebena su vremena kad su igre na popustu 60 eur...

 Vi kao da ispod kamena živite. Pa sjećam se kao dijete da su igre bile isto toliko za konzole tipa Nintendo 64, PS1 itd. I sad još uračunaj inflaciju i to da su ugre danas puno kompleksnije i skuplje za razvoj nego prije 20 godina. A igre koštale isto kao danas.

 

Nemam pojma zašto pun k ljudi misli da su igre prije koštale po 10-20 eura, a uvijek je bilo 50-60 minimum za nove igre. Jedino su konzole bile jeftinije nego danas. Vjerojatno se to misli jer se kod nas u to vrijeme sve igralo na pirtaluk pa ljudi nisu upoznati.

 

Pa sad su igre na popustu 50-60€ jer je puna cijena 70-80€ :-)

To je Apachy i rekao.

 Puna cijena je 70 eura za standarna izdanja svih novih igara. Točno 10 eura skuplje nego 2D platform igra za Nintendo 64 prije 20 godina. Boo hoo, pljačkaju nas.

 

Pa jbt kad usporediš sve drugo koliko su cijene išle gore u zadnjih 20 godina, igre su još najmanje od svega poskupile. Minimalno poskupljenje, ako i toliko. I to još ne gledajući uopće inflaciju i kolike su plaće danas, a koliko su bile tada.

A sad to što su neke nove igre smeće, to je potpuno druga priča. Realno ni prije nije sve što je izlazilo bilo dobro.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.5.2024 16:58 (antimadridista).
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...

 Puna cijena je 70 eura za standarna izdanja svih novih igara. Točno 10 eura skuplje nego 2D platform igra za Nintendo 64 prije 20 godina. Boo hoo, pljačkaju nas.

 

Pa jbt kad usporediš sve drugo koliko su cijene išle gore u zadnjih 20 godina, igre su još najmanje od svega poskupile. Minimalno poskupljenje, ako i toliko. I to još ne gledajući uopće inflaciju i kolike su plaće danas, a koliko su bile tada.

A sad to što su neke nove igre smeće, to je potpuno druga priča. Realno ni prije nije sve što je izlazilo bilo dobro.

 

Ne kažem da nas netko pljačka, daleko od toga.

Ali meni to jednostavno ne vrijedi više tih para.

Helldivers2 sam platio 30€ na release dayu i imam već preko 100h u njemu i imat ću vjerojatno još toliko.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ja rijetko kad više i kupujem igre po punoj cijeni, eventualno neke dugo išĉekivane ekskluzive. Ovo ostalo sve nakon par mjeseci pada bar za 20-ak eura ako ne i više na popustima.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Pozz, gdje je trenutno najpovoljniji dualsense? I koja je razlika izmedju V1 i V2

Moj PC  
0 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ne znam zašto nekima ne nudi popust na PS Plus, taman produljio Extru na još godinu dana za 95€, s tim da mi je prethodno članstvo i dalje aktivno, dakle nisam "povratnik".
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Svugdje gdje je 49.99e, jeftinije nisam našao.

V2 ima bolju bateriju.

10 godina
offline
Sony PlayStation 5

Neki dan otvorim na mobu psn app da vidim ima li kaj za Stalker 2 kad ono izašla sva tri Stalkera za PS. Ubo odmah SoC za 20€. Zaslužili su napokon i od mene nekaj para pošto sam je igrao ko blesav na kompu u to doba a nikad ni lipe platio.. 

Jedna od najdražih igrica. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Sony PlayStation 5

Navalite

 
7 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Najdepresivniji State of Play zadnjih 20 godina. Čim ti je glavna igra 5 vs 5 smećasti Overwatch klon jasno je koliko je sati.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
8 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice