Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.619
|
čitano: 4.746.621
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...
* * *

 Valjda ti je jasno da je Covid imao utjecaja i na samu proizvodnju? Najlakše je nama gledati iz naše kuta kao kupac. Što misliš da su u vrijeme pandemije trebali još pojačati proizvodnju? I ti ljudi koje Sony zapošljava za rad na konzolama su samo ljudi.

Joj kolega na pravoj smo temi da ti kažem čisto da si se na glavu svima popeo uspoređujući konzole sa PC-om. Nikad nije bila niti će ikada biti konzola bolja od PC-a, govorim sa tehničke strane jer vidiš da često i u CPU i GPU temama spominješ konzolu.

Dakle da ti objasnim o čemu je riječ i slušaj pažljivo: TSMC Appleu prodaje 5nm čip i tu ne smije da "fali", htio APple 5, 10, 15 ili 20 Miliona čipova. Sa druge strane AMD je napravio pravi čep. Hoće i svoj CPU i GPU i Xbox i PlayStation i svi pate zabog toga. Bio je fantastičan članak na alfaseek mislim ali ja ga nisam spremio niti ga sada mogu pročitati jer se pretplata na to čitanje plaća. DAkle lik je sve fino govorio koja je prednost zadržavanja starog proizvodnog procesa (auto industrija primjerice) koja je davati litografiju velikim igračima... Ali htio sam otvoriti temu o tome i bilo prošlo.

Što se tiče PlayStation 5 vjeruj mi da puno čelnih ljudi škripi zubima na AMD ili modža na TSMC jer im se zlatna koka ne prodaje jer ju je mogu proizvesti. I već se sada šuška da će kao Pro verzija PS5 imati dva procesora.

Kako god da okreneš totalno smo nadrljali svi barem što se tiče cijena a u bliskoj budućnosti i neke firme ili dijelovi tih kompanija će pretrpjeti kada ovise o jednom dobavljaču.

Glavna stvar: U vrijeme pandemije neke firme rade punom parom a neke obaraju rekorde proizvodnje.

13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Sony je imao dosta konzola... mozda ne bas da se zadovolji 100% trzista al 90% sigurno.

problem je sto su prepodavaci kupovali po 10tke konzola.

i sam znam decke koji su u njemackoj kupili po jednu konzolu u svakoj trgovini... na svoj racun, a onda i na zenin i na racune djece i takve gluposti.

normalno zabrana prodaje direktno u trgovinama je to sve omogucila.

slicna situacija je i sa grafickim karticama. svake generacije najjace modele pokupe za BITcoin i druge valiute.

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.1.2021 18:30 (Robert_84).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Envy kaže...
antimadridista kaže...
* * *

 Valjda ti je jasno da je Covid imao utjecaja i na samu proizvodnju? Najlakše je nama gledati iz naše kuta kao kupac. Što misliš da su u vrijeme pandemije trebali još pojačati proizvodnju? I ti ljudi koje Sony zapošljava za rad na konzolama su samo ljudi.

Joj kolega na pravoj smo temi da ti kažem čisto da si se na glavu svima popeo uspoređujući konzole sa PC-om. Nikad nije bila niti će ikada biti konzola bolja od PC-a, govorim sa tehničke strane jer vidiš da često i u CPU i GPU temama spominješ konzolu.

 Kakve veze ovo ima s bilo čime što si citirao? 

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...
Envy kaže...
antimadridista kaže...
* * *

 Valjda ti je jasno da je Covid imao utjecaja i na samu proizvodnju? Najlakše je nama gledati iz naše kuta kao kupac. Što misliš da su u vrijeme pandemije trebali još pojačati proizvodnju? I ti ljudi koje Sony zapošljava za rad na konzolama su samo ljudi.

Joj kolega na pravoj smo temi da ti kažem čisto da si se na glavu svima popeo uspoređujući konzole sa PC-om. Nikad nije bila niti će ikada biti konzola bolja od PC-a, govorim sa tehničke strane jer vidiš da često i u CPU i GPU temama spominješ konzolu.

 Kakve veze ovo ima s bilo čime što si citirao? 

Pa taj dio ima veze kaš što sam rekao da si malkice ajmo reći naporan sa konzolama pa stoga je to u redu da napišem baš u dijelo foruma koji govori o toj konzoli.

A drugi dio (koji si ti izrezao) ti objašnjvam da Covid nije imao uticaja na proizvodnju PS5. NA proizvodnju PS5 ima uticaja TSMC odnosno Sonyev partner AMD.
Je li ti sad sve jasno?

14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Znači došao si u temu o PS5 (konzola) reći kako sam ja "naporan sa konzolama" bez ikakvog konteksta i kako konzole nemaju što tražiti kraj PC-a. Aj super, jako korisno sudjelovanje u temi.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
5 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...
Envy kaže...
antimadridista kaže...
* * *

 Valjda ti je jasno da je Covid imao utjecaja i na samu proizvodnju? Najlakše je nama gledati iz naše kuta kao kupac. Što misliš da su u vrijeme pandemije trebali još pojačati proizvodnju? I ti ljudi koje Sony zapošljava za rad na konzolama su samo ljudi.

Joj kolega na pravoj smo temi da ti kažem čisto da si se na glavu svima popeo uspoređujući konzole sa PC-om. Nikad nije bila niti će ikada biti konzola bolja od PC-a, govorim sa tehničke strane jer vidiš da često i u CPU i GPU temama spominješ konzolu.

 Kakve veze ovo ima s bilo čime što si citirao? 

 ...

Mogao sam biti u NBA-u, ali Bog je stavio 10 inčeva na krivo mjesto
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.1.2021 4:17 (KobeHOF-).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Envy kaže...
antimadridista kaže...
Envy kaže...
antimadridista kaže...
* * *

 Valjda ti je jasno da je Covid imao utjecaja i na samu proizvodnju? Najlakše je nama gledati iz naše kuta kao kupac. Što misliš da su u vrijeme pandemije trebali još pojačati proizvodnju? I ti ljudi koje Sony zapošljava za rad na konzolama su samo ljudi.

Joj kolega na pravoj smo temi da ti kažem čisto da si se na glavu svima popeo uspoređujući konzole sa PC-om. Nikad nije bila niti će ikada biti konzola bolja od PC-a, govorim sa tehničke strane jer vidiš da često i u CPU i GPU temama spominješ konzolu.

 Kakve veze ovo ima s bilo čime što si citirao? 

Pa taj dio ima veze kaš što sam rekao da si malkice ajmo reći naporan sa konzolama pa stoga je to u redu da napišem baš u dijelo foruma koji govori o toj konzoli.

A drugi dio (koji si ti izrezao) ti objašnjvam da Covid nije imao uticaja na proizvodnju PS5. NA proizvodnju PS5 ima uticaja TSMC odnosno Sonyev partner AMD.
Je li ti sad sve jasno?

...

Mogao sam biti u NBA-u, ali Bog je stavio 10 inčeva na krivo mjesto
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.1.2021 3:49 (KobeHOF-).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Pozdrav ekipa, zanima me moze li se spojiti PS5 na TV koji nije 4K mislim hoce li prijicirat sliku iako TV nije 4K, jasno mi je da ako ce projicirat da ce ta slika biti kvalitete ovisne o TV-u...
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
sake35 kaže...
Pozdrav ekipa, zanima me moze li se spojiti PS5 na TV koji nije 4K mislim hoce li prijicirat sliku iako TV nije 4K, jasno mi je da ako ce projicirat da ce ta slika biti kvalitete ovisne o TV-u...

 Naravno da može.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Može, nije problem.

4K samo po sebi nije garancija kvalitete slike, rezolucija je samo jedna od puno stvari koja može utjecati na dojam kvalitete slike. Čak i na 720p ekranima slika sa ps5 može izgledati i više nego prihvatljivo, i poprilično dobro. Nije da preporučujem tako nešto kao 720p ali ako se nema drugi tv i to je sasvim ok...na 1080p bi trebalo izgledati sjajno bez obzira.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Kod mene samsung 32” 1080p i slika je bez greske.


Osim ako sve ispod 4K ne uzimate kao gresku 😞
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Imas na jutubu nekog tipa, testirao je na 720p televizoru od 24"....

I sve radi i izgleda odlicno.

Kod mene, 1080p, meni izgleda jako dobro....
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Ja jedva vidim razliku izmedju 1080p i 4k, igram sa udaljenosti od oko 4m, 55inch tv, mjenjam rezolucije 1080/1440/4k i manje vise sve isto izgleda, 4k je nesto ostriji ali nista zbog cega se hvatas za glavu, dok kod HDR-a bas vidis razliku. Po meni 4k je totalni marketing gimick, dokazane je da 1440p + DLSS cesto izgleda bolje nego native 4k. Razlike u frameratu da ne spominjem.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Kruvat kaže...

Ja jedva vidim razliku izmedju 1080p i 4k, igram sa udaljenosti od oko 4m, 55inch tv, mjenjam rezolucije 1080/1440/4k i manje vise sve isto izgleda, 4k je nesto ostriji ali nista zbog cega se hvatas za glavu, dok kod HDR-a bas vidis razliku. Po meni 4k je totalni marketing gimick, dokazane je da 1440p + DLSS cesto izgleda bolje nego native 4k. Razlike u frameratu da ne spominjem.

 boga mi ti si čoravi ili trebaš naočale

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Kruvat kaže...

Ja jedva vidim razliku izmedju 1080p i 4k, igram sa udaljenosti od oko 4m, 55inch tv, mjenjam rezolucije 1080/1440/4k i manje vise sve isto izgleda, 4k je nesto ostriji ali nista zbog cega se hvatas za glavu, dok kod HDR-a bas vidis razliku. Po meni 4k je totalni marketing gimick, dokazane je da 1440p + DLSS cesto izgleda bolje nego native 4k. Razlike u frameratu da ne spominjem.

 razlika se ne vidi jer jako puno igara niti ne radi u 4K modu.

 

a za dobru zabavu 4K uopce nije potreban.

 

 

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Kruvat kaže...

Ja jedva vidim razliku izmedju 1080p i 4k, igram sa udaljenosti od oko 4m, 55inch tv, mjenjam rezolucije 1080/1440/4k i manje vise sve isto izgleda, 4k je nesto ostriji ali nista zbog cega se hvatas za glavu, dok kod HDR-a bas vidis razliku. Po meni 4k je totalni marketing gimick, dokazane je da 1440p + DLSS cesto izgleda bolje nego native 4k. Razlike u frameratu da ne spominjem.

a mogao si sjesti kod susjeda na kauč i gledati u svoj TV. 

 

predaleko ti je to za 55" TV, odnosno imaš premali TV da bi imao koristi od 4k. Treba ti duplo veći TV za tu udaljenost i onda bi vidio razliku.

Nije to nikakav gimmick, u pitanju je fizički broj pixela na TV-u ne nešto "maglovito". Međutim postoje propisane udaljenosti kako bi oko vidjelo razliku.

 

Recimo jumbo plakati se rade u iznimno niskoj rezoluciji (dpi), ali se gledaju sa velike udaljenosti i niska rezolucija i "kockice" se uopće ne primijete.

Tako je i sa TV-om.

 

Kako uopće uspiješ igrati sa 4m udaljenosti? Ja već na 2.5-3m jedva vidim titlove na igrama, a vid mi je skroz pristojan.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.1.2021 22:11 (mzopg).
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Kruvat kaže...

Ja jedva vidim razliku izmedju 1080p i 4k, igram sa udaljenosti od oko 4m, 55inch tv, mjenjam rezolucije 1080/1440/4k i manje vise sve isto izgleda, 4k je nesto ostriji ali nista zbog cega se hvatas za glavu, dok kod HDR-a bas vidis razliku. Po meni 4k je totalni marketing gimick, dokazane je da 1440p + DLSS cesto izgleda bolje nego native 4k. Razlike u frameratu da ne spominjem.

 Također, 50" 3.5 metara i ne vidim baš nikakvu razliku. Vidim ju sa metar udaljenosti, i tada je 4K igranje stvarno vrhunsko ali to mi je pre blizu za tu veličinu ekrana. Tako da prakticiram 1080p 120 hz, DLSS i HDR.

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
RonoN kaže...

Da, meni to od nedavno radi i na ps4 pro... ne znam dali je to do updatea ps-a ili webOS-a (koristim ovogodisnji LG tv s magic remoteom)

 Meni je tako radio PS4, i npr. cim kliknem na izvor(hdmi) na kojem se nalazi play uoali ga, al evo na petici nez iz kojeg razloga ne mogu to ništa?

14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ja i kad sam prešao sa PS4 na PS4 Pro sam vidio razliku u rezoluciji. A kamoli ne sad. Razlika je prilično očita, osim ako igrate na 5 metara udaljenosti ili više.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...

Ja i kad sam prešao sa PS4 na PS4 Pro sam vidio razliku u rezoluciji. A kamoli ne sad. Razlika je prilično očita, osim ako igrate na 5 metara udaljenosti ili više.

 

Ma pusti, tak su ljudi pričali i za 60 FPSa da je nepotreban i nema razlike.

4k je zakon, pogotovo ako imaš 43'' TV kao monitor na zidu :-) Al isto na kraju igram na PCu na 1440p jer su gaming monitori neusporedivo bolji od TVa za igranje.

Čekam neki dobar OLED gaming monitor.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

@mzopg da, evo skinem Ride 4, igram i nešto mi sumnjivo, čini mi se da je slika mutnjikava. Pogledam, update za RT, 60fps, 4k stiže krajem mjesec tek. Sjedim na  2.5m od tva.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

@Sideswipe

U opcijama igre imaš dvije opcije prikaza, sad neznam točno kako piše jer nisam doma da vidim ali mislim da je graphic i performance. Prebaci na performance onda ti igra bude u 60fps dok je u onom drugom u 30fps uz skoro pa nikakvo poboljšanje grafike.

Da, patch ide 21.01. i jedva čekam:). 

 

Moj PC  
1 0 hvala 1
7 godina
online
Sony PlayStation 5
Teardown Dualsense kontrolera, ako koga zanima. Oko 8:20 dolazi do dijela za hapticke vibracije, a nakon toga su r2/l2 triggeri.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
dalja46 kaže...

@Sideswipe

U opcijama igre imaš dvije opcije prikaza, sad neznam točno kako piše jer nisam doma da vidim ali mislim da je graphic i performance. Prebaci na performance onda ti igra bude u 60fps dok je u onom drugom u 30fps uz skoro pa nikakvo poboljšanje grafike.

Da, patch ide 21.01. i jedva čekam:). 

 

 To sam i napravio, kaže graphic mode a mutnjikavo mi  konzola ispuhuje hladan zrak lol Nadam se da će s tim patchem haptic bit hebenica, isto tako i 4k 

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Dostupne su PS Plus igre za Siječanj.
Maneater PS5, Shadow of Tomb raider, Greedfall

Ps Now igre su Frostpunk, Surviving Mars, Bioshock Collection, Crew 2
Moj PC  
9 0 hvala 6
3 godine
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Info sa PS Store u vezi Maneater PS5 verzije:

"Fully Evolved For PlayStation®5 - The next evolution of Maneater is here with full utilization of the PlayStation®5 including native 4K HDR support at 60 FPS, immersive feedback via the DualSense™ controller’s haptic motors, and more! Ray Tracing (previously announced) will be coming in a post launch patch."

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Sony PlayStation 5

Prvi put mi crashala igra,Rachet & Clank...

Odlicno su napravili error reporting,sa videom (optional) da se vidi u kojoj sceni je zbrejkalo.

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Dodane su nove igre na January Sale, ne zaboravite da od petka vise nece biti vecine AAA naslova na popustu.

Bloodborne Goty 100kn
GT Sport 75kn
Horizon CE 75kn
Spiderman 150kn
Metro exodus 80 kn ps+
World war z 50kn ps+
Mafia 2 DE 130kn
MK 11 150kn
Moj PC  
9 0 hvala 6
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Dodane su nove igre na January Sale, ne zaboravite da od petka vise nece biti vecine AAA naslova na popustu.

Bloodborne Goty 100kn
GT Sport 75kn
Horizon CE 75kn
Spiderman 150kn
Metro exodus 80 kn ps+
World war z 50kn ps+
Mafia 2 DE 130kn
MK 11 150kn

 

U mailu je pisalo: 

Našu siječanjsku rasprodaju osvježili smo novim ponudama za igre kao što su STAR WARS Jedi: Fallen Order™ i Assassin's Creed® Odyssey.

 

Nekako sam siguran da su one već i prije bile na akciji :-D

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Dodane su nove igre na January Sale, ne zaboravite da od petka vise nece biti vecine AAA naslova na popustu.

Bloodborne Goty 100kn
GT Sport 75kn
Horizon CE 75kn
Spiderman 150kn
Metro exodus 80 kn ps+
World war z 50kn ps+
Mafia 2 DE 130kn
MK 11 150kn

 ima naznake da ce ps+ na akciju ubrzo? vidim da si upucen pa da upitam 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice