Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.669
|
čitano: 4.845.347
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
odjavljen
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bolje se zarundati nego potrošiti na Fifu 😀 sorry, moral sam 😀 mada sam ove svoje navukao sa Fifom 14, do onda je bio samo PES. Nakon toga svaki novi nastavak sve veće smeće, iako im dajem plus za mali nogomet
16 godina
online
Sony PlayStation 5

Evo prvi prikaz neke next gen sportske igre. Pogledajte video klip u 4k.

 

Moj PC  
2 0 hvala 2
9 godina
offline
Sony PlayStation 5
https://www.youtube.com/watch?v=1EAHz5PgHa0
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
morbida kaže...

Imam sve te igre pa meni osobno ta njihova ponuda ne znaci nista.

11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
movie kaže...

Evo prvi prikaz neke next gen sportske igre. Pogledajte video klip u 4k.

 

Izgleda nista posebno,i dalje nerealisticna plasticna koza i likovi koji izgledaju kao da ih je netko zalio kantom vode sto bi trebalo predstavljat znoj.

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...
morbida kaže...

Imam sve te igre pa meni osobno ta njihova ponuda ne znaci nista.

 Ja nemam PS4 , pa bi meni značila 

https://www.youtube.com/watch?v=1EAHz5PgHa0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Vrijedi trenutno samo za ps5 i 18 igara, ne 16....
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Vrijedi trenutno samo za ps5 i 18 igara, ne 16....

 Znam da vrijedi za ps5 , ali po članku na hclu sam shvatio da vrijedi samo za one koji prelaze sa ps4 na ps5 , ja nemam ps4 i zanima me da li će to vrijedit za mene kada uzmem ps5.

https://www.youtube.com/watch?v=1EAHz5PgHa0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
morbida kaže...
Gogy7 kaže...
Vrijedi trenutno samo za ps5 i 18 igara, ne 16....

 Znam da vrijedi za ps5 , ali po članku na hclu sam shvatio da vrijedi samo za one koji prelaze sa ps4 na ps5 , ja nemam ps4 i zanima me da li će to vrijedit za mene kada uzmem ps5.

 Vrijedi za sve pretplatnike PS+. To i jest zamišljeno da privuče nove igrače na PS5. Oni koji su imali PS4 su većinu toga već odigrali.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
mommmistake kaže...
Gajotres kaže...

Čisto me zanima koja igra na PC-u ne zahtjeva pretplatu ili neki vid plačanja + da sam tvorac igara održava servere i hosta. Ono samo platiš igru i to je to. 

 

 

Koja je to igra a da je popularna da se plaća pretplata?
Warzone? Free igra

LoL? Free igra

Fortnite? Free igra
Among US? Platiš i igraš bez dodatnih plaćanja.

Dota? Free igra.

CSGO? Platiš i igraš bez dodatnih plaćanja.

PUBG? Platiš i igraš bez dodatnih plaćanja.

Valorant? POE? Hearthstone? Overwatch? 
Vidiš gdje idem s tim? :D

Osim WOW-a, ne znam ni jednu igru koja ima pretplatu. :D

Sve ostale điđe miđe na koje ljudi troše lovu su samo kozmetics (skinovi, boje, i ostale gluposti), koje ne utječu na gameplay.


WoW bez pretplate ne možeš igrati.

Naveo si sve free to play igre koje čak neke imaš i na ps4 i ne treba ti pretplata. One imaju svoj vid financiranja. Od svih igara koje si naveo ako se ne varam samo CS moraš kupit i tu Valve ne drži servere nego korisnici. 

 

Znači mene zanima  bilo koja igra koju kupiš (dakle ne free to play igra) na PC da kreator igre drži servere besplatno i hosta igre. Točno onako kako sam napisao.

 

Od ovoga što si nabrojao to je znaći samo PUBG. Nije baš impresivna lista igara. Eto ja smao možda još znam Guild Wars 1 & 2..... nije baš neka lista 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.10.2020 18:48 (Gajotres).
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
movie kaže...

Evo prvi prikaz neke next gen sportske igre. Pogledajte video klip u 4k.

 

 Izgleda dobro grafički ali moje pare neće vidjeti dok ne poprave servere. NBA ima najveći input lag koji sam ikad vidio u bilo kojoj online igri. I ono što je najžalosnije je što pitam ljude po forumima jel i oni imaju probleme s time. Kažu ljudi "da, ali navikneš se". Nevjerojatno. Tipka u sportskoj igri kasni cijeli sekundu i ljudi imaju strpljenja za to.

 

FIFA je smeće ali bar mi ne kasne tipke. Zna se desiti da su serveri u banani ali većinu vremena radi dobro.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

@Gajotres

Ovako iz glave (znaci samo jedanput kupis) i vise nema placanja na PC-u - The Elder Scrolls Online , Overwatch , Black Desert Online, ArcheAge: Unchained, Rust , Gloria Victis , Killing Floor, Scum,Rising Storm 2 .... Ima ih jos TONU 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.10.2020 19:02 (azzie).
9 godina
offline
Sony PlayStation 5

Koje bežične slušalice preporučate za PS5?

https://www.youtube.com/watch?v=1EAHz5PgHa0
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Od navedene liste znam samo Killing Floor ali tu sam hostaš server, The Elder Scrolls Online ingame purchases. Znači igra koju samo kupiš i to je to. Igraš na serveru od proizvođaća, ne hostaš ništa ili se ne spajaš na tuđi host koji je sam digao. Znači koliko ima igara kao GW ili GW2. Recimo The Elder Scrolls Online ti ne treba ps+.

 

Za to se plača PS+. Da Sony kod sebe sve hosta. 

 

Po meni PS+ nema smisla kod share playa i tu je je nepotreban, i tu je Sony đubre, pošto konekcija ide između playstationa i Sony server između.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.10.2020 19:37 (Gajotres).
12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Neznam ako pricas o igricam koje su dostupne na pleju , ali na PC-u ima doslovno tonu igrica koje kupis jedanput i onda bestplatno mozes igrati koliko zelis . Ako je pitanje novca za odrzavanje server vecina njih dodatno zaraduje od nekih dodatnih usluga tipa Eso+ (veci inventoriji ,banka) , onda neki imaju dodatne zone DLC, neki lootboxove , nekih skinove i nakupi se toga . Sve te iste fore su i na konzolama ali moras jos dodatno placati pristup za online igranje tako da nebi rekao da je bas isto.

 

 

EDIT - U Killing flooru, Overwatchu , Rust , Scum , Rising Storm i ostalima dobijes offical server tako da  ne moras nista hostat (imas tu opciju) ali nema potrebe ako ne zelis. UKLJUCENO U CIJENU

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.10.2020 19:52 (azzie).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ove nabrojane igre su meni prepune klinaca koji nemogu priuštiti 13e za pretplatu ili punu cijenu igre pa radije igram igre pune cijene ako mislimo za online.
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
morbida kaže...

Koje bežične slušalice preporučate za PS5?

 Nedavno sam uzeo gold headset, noviji model, polovni sa garancijom i dao 300kn. Izvrsne su. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
9 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ponovo su otvorene prednarudžbe za PS5 na ekupi https://www.ekupi.hr/hr/PlayStation-5-PS5 , ako kupujete na rate ispaltivije vam je uzet na ekupi jer je cijena ista 3850kn (ako unesete kod "ps5") , dok je u drugim trgovinama skuplje ako uzimate na rate .

https://www.youtube.com/watch?v=1EAHz5PgHa0
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hexfire kaže...
Bubneš broj i ostaneš živ.

Ajde probaj baš negdje u dućanu složiti PC, 8 jezgreni Ryzen, matična, 16 GB RAM, 11 Tflops GPU sa RT podrškom, 1TB ultra brzi NVME SSD.

Ne možeš sigurno naći iste komponente, ali pokušaj s sličnima.

 

Ne smeta me recimo B450 ploča, cca 750, R7 3700X cca 2000kn, ne mora biti B-die, ali stavi 16GB DDR4 cca 600kn, GPU je ranga 2080-2080Super, ajmo zaokružit na 4500 kn, budući je najjeftinija RTX 2080 Super znatno skuplja... recimo da nije nVidia i da nema toliko RAM, ajde stavi 4000kn za taj GPU što je nutra. Dodaj SSD ... samsung EVO košta oko 1150kn 1TB, ovaj bi trebao biti dosta brži, nešto manje, hoćemo se dogovoriti na 1000kn? Custom kućište 600kn, napajanje 500kn, controller 500kn, BR oko 700kn

 

Hoćemo zbrajati?

 

Dakle, dosta pristojne cijene sam davao, dobio sam cca 9500 kn + controller + BR player.

 

Probaj mi složiti jeftinije... Trenutno nema vani AMD grafa sa RT podrškom, ova je jača od 2080, slabija od 2080 Super... Ako AMD izbaci Navi 2 sa 11tflops za manje, korigirat ću cijenu.

Mislim da sam bio još i fer sa spuštanjem cijena u odnosu na nabavu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.10.2020 23:41 (Rhodin).
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Kakve veze imaju te cijene sa konzolom? Pa ne slažeš ju ti doma od custom komponenti da bi mogao otići na nabava.net i uspoređivati cijene.

Procjene ljudi koji se nešto kuže vele da Sony konzola košta 450$. Čak da je i 500-550 je miljama od 10000kn.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
5 godina
protjeran
offline
Sony PlayStation 5

Ja koliko se sjecam davnih dana je prica jos kruzila da sony zaradi do cca 50-tak € na konzoli.

A negdje sam citao clanak da na sadasnjoj digitalnoj malo puše, i da su vjerojatno zato zapravo igre

poskupile da kak ti nadomjeste taj minus od digitalnog ps5.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

cijena za digitalni PS5 je bolja od svih očekivanja, praktički je konzola poklon ako se uspoređuje sa podjednako jakom PC konfiguracijom. ovaj puta je tiha i hladna, osim što je brza i bez uskog grla osim eventualno kapaciteta SSD-a.

da ponovim, cijena PS5 je van svake pameti sobzirom što dobiješ.

Opet naši trgovci daju smiješnih 12 mj. garancije, to mi nije normalno. trebalo bi biti 24 mj. vidim Links ima dodatna osiguranja za 200 kn, pa si osiguran nekim minimum od tri godine.

 

https://www.links.hr/hr/produljeno-jamstvo-za-prijenosno-racunalo-stolno-racunalo-monitor-igracu-konzolu-tv-sa-12-na-36-mjeseci-vrijednosti-uredaja-4001-7500-kn-790500005

možda uzeti konzolu kod njih kada bude dostupna ili ako netko drugi nudi takvo dodtano jamstvo

 

razmišljam uzeti PS5 sa diskom pa uz PC zaigrati PS4 ekskluzive koje sam propustio kupovinom rabljenih igara preko njuške. nisam odigrao TLOU II, Ghost of Tsushima i Days Gone. Ostalo sve odigrao, barem ono što me zanimalo.

taman za koju godinu dođu nove igre, padne cijena postojećima i sl.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.10.2020 7:42 (forumaš).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hexfire kaže...
Kakve veze imaju te cijene sa konzolom? Pa ne slažeš ju ti doma od custom komponenti da bi mogao otići na nabava.net i uspoređivati cijene.

Procjene ljudi koji se nešto kuže vele da Sony konzola košta 450$. Čak da je i 500-550 je miljama od 10000kn.

 Nije bitno koliko košta Sony da ju složi, jednako koštaju PC komponente partnerima, bitno je koliko je jaka i što dobiješ za pare.

Sony PS i Ms XBox su u suštinu PC sa custom linuxom i GUI gore.

 

Te konzole, da dobiješ jednako jaki PC košta koliko sam ti rekao.

Razliku koja se tuče na PC komponentama odlazi proizvođaču , partnerima i trgovcima u džep.

 

Sony tu razliku guta sam, ne zarađuje na samoj konzoli, kako bi kasnije natukao nazad na prodaji igara, dodataka za konzolu, pretplata poput PS+ i slično.

 

To je poanta priče... i nisam bubnuo brojku, ono što sam ti izdvojio je ono što kupuješ u konzoli i trenutno takav PC ispod 8 sumnajm da možeš složit, realnije oko 10k kako sam ti izložio stavku po stavku.

 

A ak ti nije jasno zašto to pišem, to je onima kojima je skupo plaćati PS+ i nešto skuplje igre na PS5.

 

Da Sony prodaje PC komponente, PS5 bi vas koštao 8-10k, ali kupujete "konzolu" pa platite 3-4k , al onda negdje Sony mora zaraditi, nisu humanitarna organizacija.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.10.2020 7:46 (Rhodin).
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Rhodin kaže...
Da Sony prodaje PC komponente, PS5 bi vas koštao 8-10k, ali kupujete "konzolu" pa platite 3-4k , al onda negdje Sony mora zaraditi, nisu humanitarna organizacija.

 zaboli me za njihovu zaradu, ps4 sam kupio na crni petak za bagatelu a igre kupujem polovne na diskovima i opet ih mijenjam ili prodam dalje. ne volim frizere, tj. šišanje :D pretplatu im do sad nisam plaćao, zato mi je i krivo jer neke igre nisam mogao online, ali opet nisu me odrali.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
forumaš kaže...
Rhodin kaže...
Da Sony prodaje PC komponente, PS5 bi vas koštao 8-10k, ali kupujete "konzolu" pa platite 3-4k , al onda negdje Sony mora zaraditi, nisu humanitarna organizacija.

 zaboli me za njihovu zaradu, ps4 sam kupio na crni petak za bagatelu a igre kupujem polovne na diskovima i opet ih mijenjam ili prodam dalje. ne volim frizere, tj. šišanje :D pretplatu im do sad nisam plaćao, zato mi je i krivo jer neke igre nisam mogao online, ali opet nisu me odrali.

 
Sigurno ne piješ ni kavu po kafićima nego si ju sam doma kuhaš.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
forumaš kaže...
Rhodin kaže...
Da Sony prodaje PC komponente, PS5 bi vas koštao 8-10k, ali kupujete "konzolu" pa platite 3-4k , al onda negdje Sony mora zaraditi, nisu humanitarna organizacija.

 zaboli me za njihovu zaradu, ps4 sam kupio na crni petak za bagatelu a igre kupujem polovne na diskovima i opet ih mijenjam ili prodam dalje. ne volim frizere, tj. šišanje :D pretplatu im do sad nisam plaćao, zato mi je i krivo jer neke igre nisam mogao online, ali opet nisu me odrali.

 
Sigurno ne piješ ni kavu po kafićima nego si ju sam doma kuhaš.

 baš tako, ne vidim svrhu sjediti u kafiću i gubiti vrijeme i još plaćati nešto 100% više nego što košta kad si sam pripremim. isto vrijedi i za restorane, eventualno ako je neka proslava pa je "red" zbog našeg mentaliteta.

ako odem u kafić dva puta godišnje puno sam rekao.

12 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
forumaš kaže...
Rhodin kaže...
Da Sony prodaje PC komponente, PS5 bi vas koštao 8-10k, ali kupujete "konzolu" pa platite 3-4k , al onda negdje Sony mora zaraditi, nisu humanitarna organizacija.

 zaboli me za njihovu zaradu, ps4 sam kupio na crni petak za bagatelu a igre kupujem polovne na diskovima i opet ih mijenjam ili prodam dalje. ne volim frizere, tj. šišanje :D pretplatu im do sad nisam plaćao, zato mi je i krivo jer neke igre nisam mogao online, ali opet nisu me odrali.

 Ne kupuješ igre za platformu nego polovne preko oglasnika, ne želiš PS Plus, ne želiš da te neko "šiša"... kaj onda odgovaraš ljudima na postove. Mislim da tu niko nikoga ne "dere" niti ikome išta nameće. Igraj rabljene igre offlice i uživaj u tome. Ak neko hoće plaćat dodatni benefit u obliku PS Plus pretplate zašto ne. Pogledaj samo PS Plus collection i njen sadržaj. I bez obzira na to kaj sam ja neke igre odigrao, kolekcija koja se nudi day one PS Plus pretplatnicima je odlična. Milsim da se tih cca 400kn isplati već u 11 mjesecu.

14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Han kaže...
forumaš kaže...
Rhodin kaže...
Da Sony prodaje PC komponente, PS5 bi vas koštao 8-10k, ali kupujete "konzolu" pa platite 3-4k , al onda negdje Sony mora zaraditi, nisu humanitarna organizacija.

 zaboli me za njihovu zaradu, ps4 sam kupio na crni petak za bagatelu a igre kupujem polovne na diskovima i opet ih mijenjam ili prodam dalje. ne volim frizere, tj. šišanje :D pretplatu im do sad nisam plaćao, zato mi je i krivo jer neke igre nisam mogao online, ali opet nisu me odrali.

 Ne kupuješ igre za platformu nego polovne preko oglasnika, ne želiš PS Plus, ne želiš da te neko "šiša"... kaj onda odgovaraš ljudima na postove. Mislim da tu niko nikoga ne "dere" niti ikome išta nameće. Igraj rabljene igre offlice i uživaj u tome. Ak neko hoće plaćat dodatni benefit u obliku PS Plus pretplate zašto ne. Pogledaj samo PS Plus collection i njen sadržaj. I bez obzira na to kaj sam ja neke igre odigrao, kolekcija koja se nudi day one PS Plus pretplatnicima je odlična. Milsim da se tih cca 400kn isplati već u 11 mjesecu.

Odgovarm na njegov dio posta koji se tiče ostalih sudionika u raspravi, gdje nam kolega pravda/objašnjava njihov poslovni model.

Tko će gdje potrošiti vlastite novce je samo njegova stvar, i ako je OK pričati da će se na nešto potrošiti, zašto nije OK napiosati da se neće potrošiti na način na koji oni to žele? Nego će se se potrošiti na način koji meni paše.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.10.2020 8:19 (forumaš).
12 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
forumaš kaže...
Han kaže...
forumaš kaže...
Rhodin kaže...
Da Sony prodaje PC komponente, PS5 bi vas koštao 8-10k, ali kupujete "konzolu" pa platite 3-4k , al onda negdje Sony mora zaraditi, nisu humanitarna organizacija.

 zaboli me za njihovu zaradu, ps4 sam kupio na crni petak za bagatelu a igre kupujem polovne na diskovima i opet ih mijenjam ili prodam dalje. ne volim frizere, tj. šišanje :D pretplatu im do sad nisam plaćao, zato mi je i krivo jer neke igre nisam mogao online, ali opet nisu me odrali.

 Ne kupuješ igre za platformu nego polovne preko oglasnika, ne želiš PS Plus, ne želiš da te neko "šiša"... kaj onda odgovaraš ljudima na postove. Mislim da tu niko nikoga ne "dere" niti ikome išta nameće. Igraj rabljene igre offlice i uživaj u tome. Ak neko hoće plaćat dodatni benefit u obliku PS Plus pretplate zašto ne. Pogledaj samo PS Plus collection i njen sadržaj. I bez obzira na to kaj sam ja neke igre odigrao, kolekcija koja se nudi day one PS Plus pretplatnicima je odlična. Milsim da se tih cca 400kn isplati već u 11 mjesecu.

Odgovarm na njegov dio posta koji se tiče ostalih sudionika u raspravi, gdje nam kolega pravda/objašnjava njihov poslovni model.

Tko će gdje potrošiti vlastite novce je samo njegova stvar, i ako je OK pričati da će se na nešto potrošiti, zašto nije OK napiosati da se neće potrošiti na način na koji oni to žele? Nego će se se potrošiti na način koji meni paše.

 

 "zašto nije OK napiosati da se neće potrošiti na način na koji oni to žele?" - tko to oni?

14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Han kaže...
forumaš kaže...
Han kaže...
forumaš kaže...
Rhodin kaže...
Da Sony prodaje PC komponente, PS5 bi vas koštao 8-10k, ali kupujete "konzolu" pa platite 3-4k , al onda negdje Sony mora zaraditi, nisu humanitarna organizacija.

 zaboli me za njihovu zaradu, ps4 sam kupio na crni petak za bagatelu a igre kupujem polovne na diskovima i opet ih mijenjam ili prodam dalje. ne volim frizere, tj. šišanje :D pretplatu im do sad nisam plaćao, zato mi je i krivo jer neke igre nisam mogao online, ali opet nisu me odrali.

 Ne kupuješ igre za platformu nego polovne preko oglasnika, ne želiš PS Plus, ne želiš da te neko "šiša"... kaj onda odgovaraš ljudima na postove. Mislim da tu niko nikoga ne "dere" niti ikome išta nameće. Igraj rabljene igre offlice i uživaj u tome. Ak neko hoće plaćat dodatni benefit u obliku PS Plus pretplate zašto ne. Pogledaj samo PS Plus collection i njen sadržaj. I bez obzira na to kaj sam ja neke igre odigrao, kolekcija koja se nudi day one PS Plus pretplatnicima je odlična. Milsim da se tih cca 400kn isplati već u 11 mjesecu.

Odgovarm na njegov dio posta koji se tiče ostalih sudionika u raspravi, gdje nam kolega pravda/objašnjava njihov poslovni model.

Tko će gdje potrošiti vlastite novce je samo njegova stvar, i ako je OK pričati da će se na nešto potrošiti, zašto nije OK napiosati da se neće potrošiti na način na koji oni to žele? Nego će se se potrošiti na način koji meni paše.

 

 "zašto nije OK napiosati da se neće potrošiti na način na koji oni to žele?" - tko to oni?

 "oni" su očito Sony.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice