Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.619
|
čitano: 4.743.624
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hexfire kaže...
Dosta mi je PC gaminga i svih sr*nja koja idu s tim. Mogu imati ne znam kakvu grafičku, ali ne mogu nadomjestiti jednostavnost i komfor koji mi pruža konzola.

Uzimam PS5 za ekskluzive i SeX radi gamepassa. PC ostaje kao multimedijalni uređaj.

 Mislim u redu. Shvaćam.

Ali taj konfor mozes i na pcu imat ako zelis.

Dakle postoje BT adapteri i za ds4 kontroler i za Xbox koji je preporucljiv pa cak i za nintendo switch pro kontroler.

 

Mozes igrat na monitoru od 144 ili 240hz mozes igrat na kakvim god postavkama zelis, a ak ne zelis igrat na monitoru jednostvano pikens hdmi kabel u tv i odes na kauc...

 

Meni ti je kod konzola glavni problem i to kod obje kompatibilnost drugog hw-a.

Npr uzasno me nerviralo sada kada sam kupovao volan da Thrustmater t300rs GT edition moze samo na pc i ps4 a druga verzija toga moze na pc i XBOX i samim time si zakucao se na jednu konzolu...

Ovo je bolesno tužno.... PC je u takvim situacijama kralj..

 

Sada se nadam da ce isti TM raditi i na ps5 jer mi je GT must have naslov kod ps5..

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.7.2020 9:15 (toxic).
12 godina
offline
Sony PlayStation 5

ja sam 90% siguran da volani ni od logitecha ni od thrustmastera neće raditi na ps5, ne vidim razloga zašto bi (financijski im je puno isplativije pravit se blesav i  izmislit neku glupost radi čega nemože radit volan za ps4 na ps5), dosad nikad nisu radili volani na novim konzolama. Izbacit će oba proizvođača nove modele za nove konzole i to je to. Možda ih objedine da nebude jedan set volana za ps a drugi za xbox, ali i u to ne vjerujem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ne mogu imati takav komfor. Mogu imati blizu tome, ali nije to to. Na monitor se ne planiram vraćati nakon 50" tv-a bez obzira na herce, osim u iznimnim slučajevima. 60FPS je ono što mi je jedino bitno.

Imam bežične kontrolere, slušalice i miša, lapboard... sve što mi treba da mogu igrati ugodno s pc-a na TV-u, ali i dalje to nije takva jednostavnost kao pritisnuti jedan gumb na DS4 i za 30 sekundi već nastavljam s igrom gdje sam stao.

Evo baš neki dan igram opet Superhot na steamu, u sat vremena igra se crashala barem 10 puta. Samo me podsjetila zašto u zadnje 2-3 godine nisam igrao skoro ništa na PC-u. A neću prodavati jer si uvijek mislim možda baš nešto dođe što ću "morati" igrati na njemu. Recimo Disco Elysium mi izgleda kao nešto što je ugodnije za igrati na monitoru. A možda je samo stvar navike.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hexfire kaže...
Ne mogu imati takav komfor. Mogu imati blizu tome, ali nije to to. Na monitor se ne planiram vraćati nakon 50" tv-a bez obzira na herce, osim u iznimnim slučajevima. 60FPS je ono što mi je jedino bitno.

Imam bežične kontrolere, slušalice i miša, lapboard... sve što mi treba da mogu igrati ugodno s pc-a na TV-u, ali i dalje to nije takva jednostavnost kao pritisnuti jedan gumb na DS4 i za 30 sekundi već nastavljam s igrom gdje sam stao.

Evo baš neki dan igram opet Superhot na steamu, u sat vremena igra se crashala barem 10 puta. Samo me podsjetila zašto u zadnje 2-3 godine nisam igrao skoro ništa na PC-u. A neću prodavati jer si uvijek mislim možda baš nešto dođe što ću "morati" igrati na njemu. Recimo Disco Elysium mi izgleda kao nešto što je ugodnije za igrati na monitoru. A možda je samo stvar navike.

 

Ja se ne sjećam kad mi se ijedna igra zadnje crashala na PCu.

Ali su mi se crashale igre na konzolama u međuvremenu. 

 

Meni je baš komocija na PCu daleko veća nego na konzoli. Štoviše, full mi je neudobno na ležećki/zavaljen igrati bilo što satima sa rukama u krilu. 

Imao sam i ogromni TV spojen na PC i tako igrao igre zavaljen u finu stolicu s nagibom, noge na povišenom. Moj dio stana u kojem sam ja glavni :-)

Odustao sam od TVa kad sam konačno shvatio da motion blur i ghosting na TVima nikad neće biti toliko dobri kao na monitorima, a fino nagrđuju sliku u pokretu (pogotovo u 4k).

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Na forumu nema Xbox series X tema? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Lako moguće. Diskutira se nešto malo u XBone temi, ali to je to.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...

Na forumu nema Xbox series X tema? 

 

ima, baš u ovom podforumu imaš, samo klikni na igraće konzole

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEDO11 kaže...

ja sam 90% siguran da volani ni od logitecha ni od thrustmastera neće raditi na ps5, ne vidim razloga zašto bi (financijski im je puno isplativije pravit se blesav i  izmislit neku glupost radi čega nemože radit volan za ps4 na ps5), dosad nikad nisu radili volani na novim konzolama. Izbacit će oba proizvođača nove modele za nove konzole i to je to. Možda ih objedine da nebude jedan set volana za ps a drugi za xbox, ali i u to ne vjerujem.

 Xone hoće:

 

Xbox One racing wheels will be compatible with the new Xbox Series X according to Microsoft’s official announcement about backward compatibility of games and accessories. Thrustmaster and Fanatec have also confirmed that their Xbox One racing wheels will work with the Xbox Series X.

 

 

A Sony je tu  smece to je istina.. nadam se da ce imat ista u glavi jer bi im to donijelo dodatnih prodanih konzola sigurno...

 

 

PS5 compatibility with PS4 racing wheels is still unknown at this time as Sony hasn’t yet made any official statement regarding backwards compatibility of accessories. Fanatec also mentioned on their website that they are waiting for confirmation from Sony on whether PS4 racing wheels will work with PS5.

Bnet: mNik987#2148
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Iako je na papiru Series X poprilicno jaci prve prikazane igre izgledaju ENORMNO bolje na PS5,nemam nikakav dojam nextgena na recimo Halo i mislim da Destiny 2 kod mene na 4K za PC izgleda bolje....

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...

Iako je na papiru Series X poprilicno jaci prve prikazane igre izgledaju ENORMNO bolje na PS5,nemam nikakav dojam nextgena na recimo Halo i mislim da Destiny 2 kod mene na 4K za PC izgleda bolje....

 

 

Pa točno tako, zadnje dvije PS4 ekskluzive Last of Us 2 i Ghost of Tshushima izgledaju bolje od apsolutno svega što je Xbox pokazao. Stvarno me čudi da nemaju nešto za pokazati da ljudi ostanu baš ono paf. 

14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Pa dobro, iskreno ako pričamo isključivo o grafici onda ni Sony nije pokazao puno u svojoj prezentaciji. Trebati će par godina da igre počnu iskorištavati puni potencijal novih konzola. Tako je uvijek bilo. Jedino se nadam da ćemo dobiti 60 fps od prvog dana u igrama.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ali sve te igre dolaze na Xbox One X, nije baš fer usporedba. Rekli su da dosta dugo neće biti igara samo za XSeX
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hexfire kaže...
Ali sve te igre dolaze na Xbox One X, nije baš fer usporedba. Rekli su da dosta dugo neće biti igara samo za XSeX

 Meni ta politika Microsofta nikako nije jasna. Em će stare konzole kočiti nove igre, em će isto tako utjecati na prodaju novog Xboxa. Ako otvoreno kažeš da ćeš sve te igre moći igrati na staroj konzoli, onda dosta ljudi neće ni uzeti novi Xbox.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
11 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hexfire kaže...
Ali sve te igre dolaze na Xbox One X, nije baš fer usporedba. Rekli su da dosta dugo neće biti igara samo za XSeX

 Pa ko im je kriv sto su donijeli takvu odluku? Mislis li da korisnike brine je li nesto fer ili nije? Zao mi je zbog microsofta sto sami sebe gaze i svaki put naprave overhype pa na kraju flop pa zbog tog sony i nema pravu konkurenciju. Jedino mi je drago zbog one fanboy djecurlije koja konstantno pljuju po PS5 i sve u vezi njega neka se malo ohlade sa svojih 12 tflops.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...
Hexfire kaže...
Ali sve te igre dolaze na Xbox One X, nije baš fer usporedba. Rekli su da dosta dugo neće biti igara samo za XSeX

 Meni ta politika Microsofta nikako nije jasna. Em će stare konzole kočiti nove igre, em će isto tako utjecati na prodaju novog Xboxa. Ako otvoreno kažeš da ćeš sve te igre moći igrati na staroj konzoli, onda dosta ljudi neće ni uzeti novi Xbox.

 

Politika im je Play Anywhere, tako da rade verziju ustvari za "Windows PC" i raznoliki hardver. Oni shvaćaju konzolu kao specijalizirani gaming PC.

Pa onda nije nikakav problem to preraditi da radi i na Xbox One X.

Ako su ljudi kupovali Xbox One X kupit će i novi da imaju bolju konzolu.

Razumijem i tu politiku, a razumijem i Sony politiku.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
antimadridista kaže...
Hexfire kaže...
Ali sve te igre dolaze na Xbox One X, nije baš fer usporedba. Rekli su da dosta dugo neće biti igara samo za XSeX

 Meni ta politika Microsofta nikako nije jasna. Em će stare konzole kočiti nove igre, em će isto tako utjecati na prodaju novog Xboxa. Ako otvoreno kažeš da ćeš sve te igre moći igrati na staroj konzoli, onda dosta ljudi neće ni uzeti novi Xbox.

 

Politika im je Play Anywhere, tako da rade verziju ustvari za "Windows PC" i raznoliki hardver. Oni shvaćaju konzolu kao specijalizirani gaming PC.

Pa onda nije nikakav problem to preraditi da radi i na Xbox One X.

Ako su ljudi kupovali Xbox One X kupit će i novi da imaju bolju konzolu.

Razumijem i tu politiku, a razumijem i Sony politiku.

 Pa ne znam, entuzijasti kao mi će uvijek uzeti novo i bolje. Ali realno, koliko nas je takvih? Ako nekom casual igraču ili ocu nekog djeteta kažeš da stari Xbox jos uvijek pokreće nove igre, sumnjam da će dati 500 eura za novu konzolu. Razumijem ja na što ciljaju ali mislim da im to neće baš ispasti dobro.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.7.2020 15:16 (antimadridista).
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Nije lak prijelaz na novu konzolu, obje kompanije moraju misliti i na korisnike trenutnih konzola.
Treba prvo ispratiti trenutne konzole i igre koje ce dolaziti na njih.
Sony vec sad zna koliko će korisnika otprilike prijeći na ps5.
Ghost of Tsushima je prodan, jos trebaju samo prodati Avengere koji su dosta hypani zbog imena, tek nakon toga ce se okrenuti ps5 i cyberpunku.
Zato je i odgođen cyberpunk. Sigurno postoji caka kojom ce pokusati povecati prodaju nove konzole koristeći cyberpunk.
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
antimadridista kaže...
Hexfire kaže...
Ali sve te igre dolaze na Xbox One X, nije baš fer usporedba. Rekli su da dosta dugo neće biti igara samo za XSeX

 Meni ta politika Microsofta nikako nije jasna. Em će stare konzole kočiti nove igre, em će isto tako utjecati na prodaju novog Xboxa. Ako otvoreno kažeš da ćeš sve te igre moći igrati na staroj konzoli, onda dosta ljudi neće ni uzeti novi Xbox.

 

Politika im je Play Anywhere, tako da rade verziju ustvari za "Windows PC" i raznoliki hardver. Oni shvaćaju konzolu kao specijalizirani gaming PC.

Pa onda nije nikakav problem to preraditi da radi i na Xbox One X.

Ako su ljudi kupovali Xbox One X kupit će i novi da imaju bolju konzolu.

Razumijem i tu politiku, a razumijem i Sony politiku.

 Cisto jednostavno. Znaju da ne mogu prodat vise konzola od Sony-a pa onda hoce imat cim vec platformu za prodaju software-a jer tu su novci.

Xbox One X nije problem, problem je Xbox One S i po meni ta ideja ce propast

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.7.2020 15:18 (Santana).
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ako razvijas igru i za trenutacnu konzolu onda ju razvijas za Jaguar cpu koji je visestruko slabiji od novog proca stoga nista od napredne fizike,destrukcije, AI itd sto moze donjet novi CPU....u biti dobijemo ulickanu lastgen igru. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
toxic kaže...

A Sony je tu  smece to je istina.. nadam se da ce imat ista u glavi jer bi im to donijelo dodatnih prodanih konzola sigurno...

 

 

Zašto bi bili smeće? za razliku od microsofta, sony prelazi na haptičku vibraciju koju podosta promoviraju. Koja svrha od nove tehnologije ako možeš stavljat na konzolu staru periferiju nekoliko godina? Ne bi mi palo na pamet na PS5 stavljat stari gamepad koji ne može iskoristiti mogućnosti nove konzole. Ista stvar je sa starim volanom.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hexfire kaže...
Ali sve te igre dolaze na Xbox One X, nije baš fer usporedba. Rekli su da dosta dugo neće biti igara samo za XSeX

 Rekli su i da stari hardver neće kočiti novi harver. Dapače, hvalili su se time.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...

 Pa ne znam, entuzijasti kao mi će uvijek uzeti novo i bolje. Ali realno, koliko nas je takvih? Ako nekom casual igraču ili ocu nekog djeteta kažeš da stari Xbox jos uvijek pokreće nove igre, sumnjam da će dati 500 eura za novu konzolu. Razumijem ja na što ciljaju ali mislim da im to neće baš ispasti dobro.

 

Imam kolegu s posla koji je klincima nedavno kupio polovni Wii U.

Škrtice će uvijek postojati i ne vjerujem da su ciljna skupina Sony marketinga. Uostalom, bolje im je da prodaju igru nekom tko ionako ne bi kupio konzolu odmah, a i na releaseu su na gubitku ionako.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.7.2020 15:25 (Bitanga).
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
movie kaže...
toxic kaže...

A Sony je tu  smece to je istina.. nadam se da ce imat ista u glavi jer bi im to donijelo dodatnih prodanih konzola sigurno...

 

 

Zašto bi bili smeće? za razliku od microsofta, sony prelazi na haptičku vibraciju koju podosta promoviraju. Koja svrha od nove tehnologije ako možeš stavljat na konzolu staru periferiju nekoliko godina? Ne bi mi palo na pamet na PS5 stavljat stari gamepad koji ne može iskoristiti mogućnosti nove konzole. Ista stvar je sa starim volanom.

 Problem je kaj G29 nece radit na PS5 pa ce logitech nam prodat G39 volan koji je potpuno isti kao G29...

Nadam se da to nece bit tak.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Santana kaže...

 Problem je kaj G29 nece radit na PS5 pa ce logitech nam prodat G39 volan koji je potpuno isti kao G29...

Nadam se da to nece bit tak.

Za očekivati je da će taj novi koristiti haptičku vibraciju i sve ostale novine koje dolaze s novom generacijom gamepada.

16 godina
offline
Sony PlayStation 5

S obzirom da je Sony i večinom financiral dizajn AMD RDNA GPU tehnikalija, eto ovakve glasine ili nove informacije su sasvim očekivane.

 

Dakle PS5 koristi vrlo bitan GPU hardver, ili GPU tehnikaje koje se planiraju za buduče AMD RDNA 3 grafe.Spominju se i određene manje hardverske PS5 nadogradnje, ili viša memorijska propusnost i možda malo više GPU jezgri recimo 40 CU.

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
movie kaže...
Santana kaže...

 Problem je kaj G29 nece radit na PS5 pa ce logitech nam prodat G39 volan koji je potpuno isti kao G29...

Nadam se da to nece bit tak.

Za očekivati je da će taj novi koristiti haptičku vibraciju i sve ostale novine koje dolaze s novom generacijom gamepada.

 

Za što bi force feedback volanu koristio haptic feedback?

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
14 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
movie kaže...
Santana kaže...

 Problem je kaj G29 nece radit na PS5 pa ce logitech nam prodat G39 volan koji je potpuno isti kao G29...

Nadam se da to nece bit tak.

Za očekivati je da će taj novi koristiti haptičku vibraciju i sve ostale novine koje dolaze s novom generacijom gamepada.

 

Nema PS5 nikakvih novih tehnologija za volane (koliko znamo)...ako odluče da ne podržavaju trenutne volane, to je isključivo radi zarade, vjerovatno u nekom talu sa proizvođačima volana..

12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Isao sam na T150 samo iz razloga jer je TM i uvijek imaju kompatibilnost na sve. Tako da se nadam da kad dode Ps5, nece bit problema sa igranjem na istom. Ako bude. Dobio sam ga full jeftino, proda se i ide na novi. Nije prioritet, al kaj ces. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
rambox kaže...

S obzirom da je Sony i večinom financiral dizajn AMD RDNA GPU tehnikalija, eto ovakve glasine ili nove informacije su sasvim očekivane.

 

Dakle PS5 koristi vrlo bitan GPU hardver, ili GPU tehnikaje koje se planiraju za buduče AMD RDNA 3 grafe.Spominju se i određene manje hardverske PS5 nadogradnje, ili viša memorijska propusnost i možda malo više GPU jezgri recimo 40 CU.

 

Dzizzus kakvo klik bejt smece i ja budala idem pogledat to....na svu srecu samo pocetak i ugasio. 

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...
Hexfire kaže...
Ali sve te igre dolaze na Xbox One X, nije baš fer usporedba. Rekli su da dosta dugo neće biti igara samo za XSeX

 Meni ta politika Microsofta nikako nije jasna. Em će stare konzole kočiti nove igre, em će isto tako utjecati na prodaju novog Xboxa. Ako otvoreno kažeš da ćeš sve te igre moći igrati na staroj konzoli, onda dosta ljudi neće ni uzeti novi Xbox.

 Pa barem se često naglašava da od prodaje konzola ne zarade ništa, nego možda baš suprotno. Poanta je dovesti što je više ljudi na subscription service i jednostavno ljude naviknuti da to uredno plaćaju svaki mjesec bez razmišljanja. Koji komad hardvera će oni koristiti baš ih briga. Pa da mogu sutra sve ljude prebaciti na Xcloud sigurno bi to napravili.

 

Dal će im ta politika biti dugoročno isplativa, vidjet ćemo, ali Msoftu je gaming divizija ionako samo jedan mali dio cijele priče. Nisu ko Sony gdje cijela firma ovisi o PS storeu. Opstao Xbox ili propao, manje više svejedno, ali ovo što rade zadnjih godina za gaming u globalu je za svaku pohvalu. Igre nikad nisu bile jeftinije i pristupačnije nego sada. Jbt, uzmeš gamepass na godinu dana za 200 kuna i ubiješ se od igranja.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice