PSP vs.Dsi

poruka: 12
|
čitano: 6.741
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
PSP vs.Dsi

Ova tema je otvorena za sve one koji neznaju koju prijenosnu konzolu kupiti pa krenimo:

 

PSP

 

Vanjske dimenzije: cca 169.4 x 18.6 x 71.4 mm (duljina x visina x širina)

Masa: oko 189 g (uključujući baterije)

Procesor: PSP CPU (Sistemska frekvencija 1-333 MHz)

Glavna memorija: 64 MB

Zaslon: 4.3 inča (16:9) full-transparent type, TFT drive, 480 x 272 pixel, cca 16,700,000 prikazanih boja

Zvuk
: Ugrađeni stereo zvučnici

Komunikacija
: Bežični LAN (IEEE 802.11b) (Wi-Fi); High Speed USB (USB 2.0) (mini-B); Memory Stick PRO Duo™; Analogni videoizlaz, mikrofon

Glavni priključci: DC ulazni 5V priključak; DC izlazni priključak; Video izlaz/priključak za slušalice; USB konektor; Memory Stick Duo™ utor

Gumbi/prekidači: Gumbi za smjer (gore/dolje/lijevo/desno), analogna palica, Akcijski gumbi (trokut, krug, križ, kvadrat), L/R gumbi, START gumb, SELECT gumb, PS gumb, POWER/HOLD prekidač, WLAN prekidač, Gumb za sliku, Gumb za ton, gumbi za podešavanje glasnoće (+/-)

Napajanje: Komplet litij-ionskih punjivih baterija, AC ispravljač, USB napajanje

Interni disk: Read-only UMD™ disk

Podržani profil: PSP® (PlayStation®Portable) Game; UMD™ Video

Kontrola pristupa
: Regionalni kod, roditeljska zaštita

Bežično komuniciranje: Infrastrukturni režim; Ad hoc režim (spajanje do 16 konzola)

Dodaci: AC ispravljač; Komplet baterija


Podržani formati (na Memory Sticku)

VIDEO:

Memory Stick Video Format
-
MPEG-4 jednostavni profil (AAC LC)
- H.264/MPEG-4 AVC glavni profil (AAC LC)

MP4 File Format
- MPEG-4 jednostavni profil (AAC LC)
- H.264/MPEG-4 AVC glavni profil- CABAC - (AAC LC) / osnovni profil (AAC LC)

AVI
-
Motion JPEG (Linear PCM ili μ-Lau)

GLAZBA:


Memory Stick Audio Format
- ATRAC3™
- ATRAC3plus
- MP3

MP3(MPEG-1/2 Audio Layer3)
MP4(MPEG-4 AAC)
WAVE(Linear PCM)
WMA(Windows Media® Audio 9 Standard only) *4

SLIKE:

JPEG (DCF2.0/Exif2.21compliant)
TIFF
BMP
GIF
PNG

 

1.Ako se odlučite za PSP prijenosnu konzolu,imati ćete pregršt novih atraktivnih naslova za igru poput Tekkena,God of Wara,Final Fantasy i sl.Kao što ste mogli i zaključiti PSP podržava i memory stick kartice koje mogu povećati njegov kapacitet memorije za 2,4,8 pa čak do 16 GB!To će biti dovoljno da objednite svu svoju muziku,igre i filmove na jednom mjestu.PSP ima stereo sustav koji se sastoji od dva mala zvučnika a zvuk je očaravajuć,također sadrži zaslon koji je odlično napravljen,velik je i ugodan za igranje a kvaliteta filmova je zadovoljavajuća.Zaključak:PSP je konzola koja objedinjuje multimediju na jednom mjestu,te se preporučuje korisnicima koji žele zaigrati atraktivne naslove,poslušati muziku ili jednostavno koristiti svoj PSP kao prijenosni DVD Player.

 

PSP

 

Zvuk 8/10

Grafika 9/10

Igrivost 7/10

Izrada 10/10

 

PLUS

 

Veliki ekran

Dobri zvučnici

Ponuda igara

 

MINUS

 

Jedan analog stick

Na Piano Black konzoli nakon nekog vremena ostaju packe i otisci

 

 

 

Nintendo Dsi

 

Dakle Nintendo DSI je nasljednik popularne prijenosne konzole Nintendo DS,12% je tanji od DS Lite, a njegova najimpresivnija značajka svakako su dva ugrađena VGA fotografska aparata od 0.3 megapiksela. S pomoću vanjskog fotoaparata moći ćete fotografirati sve oko sebe, a s pomoću unutarnjeg ćete okidati svoje portrete. Nakon toga se možete pozabaviti i s fotografijama, preinačiti ih po želji u realnom vremenu ili nakon što ste ih fotografirali.  Surfajte internetom i stavljajte besplatne aplikacije na vaš DSi sustav! U jednom trenutku možete imati čak 40 aplikacija koje možete downloadati izravno na vaš  Nintendo DSi. Naravno, DSi je kompatibilan sa svim DS naslovima koji su ikada izašli, pa vas čeka i golem izbor najrazličitijih igara. Tu su i povećani zasloni, kao i poboljšani zvučnici. Prekidač za paljenje i gašenje zamijenjen je gumbom koji će poslužiti i kao opcija za vraćanje u glavni izbornik igara. Na novoj, matiranoj površini više se neće vidjeti otisci prstiju, a pet stupnjeva osvjetljenja omogućit će vam ugodno igranje u svim prilikama. Ergonomija samog uređaja dodatno je poboljšana, pa ćete DSi moći lakše držati i učinkovtije odgovarati na brojne igraće izazove koje će pred vas postavljati novi DS / DSi naslovi.

Fotografije, glazba, softverske aplikacije i vrhunske igre - Nintendo DSi pravi je multimedijalni vatromet koji stane u vaš džep!

 

Dio teksta preuzet s profil.hr

 

2.Zaključak:Nintendo DSi je po dimenzijama možda mala konzola ali ima velike karakteristike i mogućnosti,možete izrađivati fotografije,surfati internetom,ima ekran osjetljiv na dodir ali i također pregršt novih naslova koji će vas držati prikovane za svoje DSi konzole.

 

Nintendo DSi

 

Zvuk 6/10

Grafika 4/10

Igrivost 8/10

Izrada 7/10

 

PLUS:

 

Ekran osjetljiv na dodir

0.3 megapikselna kamera

 

MINUS:

 

Ponuda igara

Loša grafika

 

Nadam se da sam nekome pomogao!

PSP PSP
Nintendo DSi Nintendo DSi
Pogledajte ovo: http://www.e-castig.com/index.php?r=wn0S
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
PSP vs.Dsi

Šta kažete na usporedbu?

Pogledajte ovo: http://www.e-castig.com/index.php?r=wn0S
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
PSP vs.Dsi

Ja još uvijek ne znam za koji da se odlučim. U algoritmu oboje koštaju 1.600 kuna.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
PSP vs.Dsi

psp imam tri godine i totalno sam razocaran - jednostavno nema kvalitetnih igra za njega

 

jos je najbolje sta sam igrao loco rocoCool

 

 

Samo su dvije stvari na svijetu beskonačne, svemir i ljudska glupost, samo sto za svemir jos nisam siguran - Albert Einstein
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
PSP vs.Dsi

ma nevalja ni jedan ... ni psp ni dsi ... za 1600kn kupis wii na kojem se mozes puno bolje zabaviti ...

- xFire: rebelsy - bc2: rebelsyz0r - please add me ! -
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
PSP vs.Dsi

uzmes si dsi (mozes sad xl s velikim ekranom) i flash card za ~30$ (kartica na koju stavljas legalne backup igrice, i igras na ds-u) = gg

nemam pojma za psp, nikad ga nisam ni igrao, pari mi se ok, al za ds znam da ima stvarno brdo dobrih igara (evo nedavno sam odigrao shin megami tensei: devil survivor i mogu reć da je to najbolji srpg koji sam ikad igrao) i dosta igara koje nude stvarno zanimljiv gameplay putem touchscreena (Knights in the Nightmare!!!)

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: PSP vs.Dsi
minko kaže...

uzmes si dsi (mozes sad xl s velikim ekranom) i flash card za ~30$ (kartica na koju stavljas legalne backup igrice, i igras na ds-u)

A di se to može kupiti u Hrvatskoj (konkretno u Zagrebu)?

14 godina
neaktivan
offline
PSP vs.Dsi

čisti copy past

Neznam di se ide za to .
 
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
PSP vs.Dsi

Ja bi uzeo psp ali nemam love moj lega ima psp i zakon je i tko kaže da su dosadne igre,

normalno da su dosadne kad 100% nisi skinuo zaštitu .

Pc snova: Ekstremna EVGA x2 i7 975 eed 12x corsair 2 gb 1866mhz 7x 5870 1gb 8x 2tb hdd
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: PSP vs.Dsi

A di se to može kupiti u Hrvatskoj (konkretno u Zagrebu)?

flash card? sophos lab. od ovih koji oni nude najbolji je nds tti. al mislim da ti je 100 puta bolje uzet sa interneta ako imas paypal. npr na 0shippingzone sam uzeo acekard 2i (trenutacno najbolja po omjeru placeno:dobiveno) + 2gb microsd + microsd citac za ~150kn (postarina ukljucena). spomenuti nds tti ti tamo kosta ~60kn mislim a u sophosa ~400.

ako te zanima ista o flash cardovima otidi na gbatemp. za dsi xl nisam siguran gdje ima u hr za uzet, jos je to nova stvar.

15 godina
protjeran
offline
PSP vs.Dsi

Evo pošto sam korisnik psp-a da se osvrnem na njega.

Točan model koji posjedujem je PSP 2000 Slim&Lite sivi model. Karticu imam od 4Gb

 

Kada sam tek kupio psp odmah sam ga hakirao tako da problema sa preskupim igrmama nisam nikada imao.

 

Psp sam kupio prvenstveno za igre. Ali ovdje ću se osvrnuti i na ostale funkcionalnosti

 

Music player kao player je dosta kvalitetan. Sučelje je jako lijepo i funkcionalno i nism dosada imao problema sa reproduciranjem. Ima dosta skinova.

Video player mi se baš i ne sviđa. Lijep je i ima dosta opcija ali sam se često mučio oko formata jer ih ne podržava baš puno.

Pregledavanje slika je brzo i kvalitetno. Zoom in/out je takodjer super izveden.

Igre. Ima ih raznih, jako ih je puno i razlikuju se od totalne katastrofe pa do super hitova. Najbolje igre su mi Dantes inferno, Loco Roco, Patapon, Little big plannet, Tekken Dark ressurection, Soul Calibur. Igre stvarno nije problem nabaviti, za linkove na pm.

Grafika u igrama zna stvarno biti očaravajuća ali je puno puta dokazano da grafika nije neki jako važan faktor pri izboru igre (ja još uvijek igram Warcraft 3 i Final Fantasy 1 Smijeh)

 

Internet preglednik bi mogao biti i bolji. Ekran je dosta velik ali je sveukupno ostavlja lošiji dojam.

Opčenito, psp je dosta bogat opcijama, temama i aplikacijama tako da nema šta nema.

 

Po meni se ovaj uredjaj isplatilo kupiti.

Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
PSP vs.Dsi

Ja razmišljam kupiti dsi jer ima drukčiji pristup igrama nego psp. Psp ne bih u tom slučaju niti puno igrao ni koristio jer sve te igre mogu (manje više) igrati na pc-u. Ovo igranje s olovkom bi ipk bio neki doživljaj. Primjerice, što ću igrati pes 10 na psp-u kada ga mogu na pc-u igrat dok npr. Super Mario ne mogu igrat (ne računam da ću na pc-u prčkati sa emulatorima). Ds po meni ipak malo više odskače kao prava igraća konzola dok je psp idealan za one koji provode vrijeme više izvan kuće pa im to služi kao malo prijenosno računalo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice