Solaris

poruka: 31
|
čitano: 3.652
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Solaris

ne znam da li je ovaj prijedlog vec bio, ali buduci da ima dio posvecen operativnim sustavima, primjetio sam da nema za solaris.....

istina, ne znam koliko ljudi ga koristi, ali ipak, mozda bi vrijedilo pokusati

 

hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Solaris
renchi kaže...

ne znam da li je ovaj prijedlog vec bio, ali buduci da ima dio posvecen operativnim sustavima, primjetio sam da nema za solaris.....

istina, ne znam koliko ljudi ga koristi, ali ipak, mozda bi vrijedilo pokusati

 

hvala

 
nekako sam siguran da si jedini na forumu koji ga koristi ;)

ali .. bilo bi dobro da se preimenuje Mac podforum u podforum za ostale OS-eve
16 godina
offline
Solaris

Mozda Mac OS, BSD i Solaris staviti (spojiti) u jedan forum, pošto nema puno korisnika (ni tema).


- Hrvatski linux portal - www.linuxzasve.com
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Solaris

solaris uz linux debian smatram apsolutno najboljim osom u povijesti računala.

 

jedino ima mali problem... potrebno je imati točno određen hardware.... i onda radi.. ajme meni. vrtim sloaris na jednom manjem

kompu. više kao vježbu i čisto da se malo divim stabilnosti.... iako nekima izgleda spartanski.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.2.2008 21:39 (hondo).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Solaris

i ja osobno smatram solaris medju najboljima ako ne i najbolji os opce namjene svih vremena.....

instalirao sam ga (solaris 10 8/07) na laptop sa 512 Mb rama.... i nije bas da se vuce.... sasvim solidno radi.... u nekim stvarima je brzi nego win xp :)

sto se tice izgleda, sa ovim novim java desktopom (sto je u stvari Gnome i nema neke prevelike beze bas sa javom) izgleda sasvim pristojno....

ali ipak, CLI rulez......

16 godina
offline
RE: Solaris

Opet da malo dodamo ulja na vatru - 64 bitna Vista Ultimate je barem jednako stabilan OS ako ne i najstabilniji do sada (na novijem hardveru). U preko 5 tjedana što mi je 'dignuta' 24-7 (non-stop) i svašta po njoj čeprkam, instaliravam, skidam, kemijam, kopiram, premještam i friziram - niti jednom nije 'roknula' i sve je vrijeme radila savršeno glatko Smijeh.

Ne sumnjam da je Solaris OK OS (pogotovo na slabijim strojevima), ali da je nešto ekstra stabilniji od VU - teško..

 


Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
16 godina
neaktivan
offline
RE: Solaris

Mah pusti ljde da raspravljaju o Solarisu..valjda ga oni imaju i znaju je li brzi ili nije ako ga ti nisi imao instaliranog ne mozes niti znati...a to sto se ti windowsa eto bas uocenito viste i to 64bit imas o njoj raspravljati i na drugim topicima ostavi ljudima ovaj topic ionako ih nemaju puno..pa ja..sta imas nesto raspravljat ako nisi bio u dodiru sa tim

16 godina
neaktivan
offline
RE: Solaris
Dado_ZG78 kaže...

Opet da malo dodamo ulja na vatru - 64 bitna Vista Ultimate je barem jednako stabilan OS ako ne i najstabilniji do sada (na novijem hardveru). U preko 5 tjedana što mi je 'dignuta' 24-7 (non-stop) i svašta po njoj čeprkam, instaliravam, skidam, kemijam, kopiram, premještam i friziram - niti jednom nije 'roknula' i sve je vrijeme radila savršeno glatko Smijeh.

Ne sumnjam da je Solaris OK OS (pogotovo na slabijim strojevima), ali da je nešto ekstra stabilniji od VU - teško..

 


za vistu ne bih znao..... nisam radio jos sa njome.... a i nije da me nesto privlaci..... a sto se tice solarisa, kao sto rekoh, imam ga na laptopu, a i na poslu radim sa njime na sunovim masinama vise od 2 godine.... i niti jednom nisam vidio da se solaris zablokirao ili zblesirao kao sto to zna biti slucaj sa windowsima..... 
16 godina
neaktivan
offline
Solaris

Evo samo da i ja dodam jedan glasić za Solaris korisnike...

Također, trebali bi se staviti pod UNIX podforum, a nikako po Linux.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Solaris
Dado_ZG78 kaže...

Opet da malo dodamo ulja na vatru - 64 bitna Vista Ultimate je barem jednako stabilan OS ako ne i najstabilniji do sada (na novijem hardveru)

 


 ne huli jer će te Bog kaznit.

prvo probaj solaris pa onda kompariraj.. ovako... djeluješ najmanje smiješan

kako bi od ovoga ipak napravio linux temu... dodat ću da me što se tiče stabilnosti uz solaris pod ruku može Slackware.

oni koji neznaju... najstarija živuća distra... obično svakak nova verzija ima u sebi u glavnom software pakete koji su za npr. mandrivu ili
suse već dosta stari.. ali to je prije svega zbog stabilnosti....  teški spartanac ali možeš s njim tjerat module po plutonu i neće zakazati.

 

najveći hrvatski portal za kulturu i umjetnost --- www.svijetkulture.com
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.3.2008 22:03 (hondo).
16 godina
neaktivan
offline
Solaris

Ma bilokakvo kompariranje Windowsa i Solarisa je notorna glupost.

Solaris je orijentiran na enterprise sustave dok su WinsSrv. za.....pphhh...ne znam...neki omanji servis tipa dhcpd.

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Solaris
Pridruzio bi se gore navedenim, iako ga muce manji problemi Hardwear-om, koji je zapravo i uzrok sto ga vise ne koristim.
Mozda se nade neki povoljno na eBay-u
16 godina
neaktivan
offline
RE: Solaris
Dado_ZG78 kaže...

Opet da malo dodamo ulja na vatru - 64 bitna Vista Ultimate je barem jednako stabilan OS ako ne i najstabilniji do sada (na novijem hardveru). U preko 5 tjedana što mi je 'dignuta' 24-7 (non-stop) i svašta po njoj čeprkam, instaliravam, skidam, kemijam, kopiram, premještam i friziram - niti jednom nije 'roknula' i sve je vrijeme radila savršeno glatko Smijeh.

Ne sumnjam da je Solaris OK OS (pogotovo na slabijim strojevima), ali da je nešto ekstra stabilniji od VU - teško..

 


 ti si odusevljen Vistom na 4 gb rama...on je napomenuo da radi sasvim solidno na 512....smijesna usporedba.

Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
16 godina
protjeran
offline
RE: Solaris

Ja bih rekao da ovi OS ratovi nemaju smisla, usporeduju se kruske s zeljezom... to ovi windows-asi samo provociraju da bi ispali pametni sami sebi... mene zivo briga jel to Windows ili Linux ili Unix ili neka druga platforma, dok god stvar ne crkava i dok se nemoram nonstop petljat po nekakvom konfiguriranju. Oni koji se bave IT-om ce vam reci da koristis ono sto trebas, tako sam i ja koristio Solaris gdje je to meni ogrovaralo i gdje je to imalo smisla.

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.3.2008 5:51 (bestia).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Solaris
bestia kaže...
Pridruzio bi se gore navedenim, iako ga muce manji problemi Hardwear-om, koji je zapravo i uzrok sto ga vise ne koristim.
Mozda se nade neki povoljno na eBay-u
 
Doma imam dvije x86 mašine i radi sav HW. Naravno, koristim ga isključivo za programiranje i učenje tako da se nisam potrudio zvuk instalirati.
Što se tiče SPARCa i Ebay-a....naručio sam za 150$ Netra server, a dostava me došla ravno 100$. Planiram si čopit još dva za neki cluster.
Eto, hvala Bogu pa je dolar slab.

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.3.2008 8:53 (DRM).
16 godina
neaktivan
offline
Solaris

Najbolje bi bilo staviti forum Unix u u njemu pod-forume: Linux, Solaris... jer ipak je to sve nastalo od Unix-a, Boga komandne linije.


Arch user, Don't Panic!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Solaris
Tux Slave kaže...

Najbolje bi bilo staviti forum Unix u u njemu pod-forume: Linux, Solaris... jer ipak je to sve nastalo od Unix-a, Boga komandne linije.


  GNU's Not Unix.Smijeh

Developer,developers,developers...coming and coming and coming...
16 godina
neaktivan
offline
Solaris

Ali ipak blizu te grane.

Link: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/77/Unix_history-simple.svg


Arch user, Don't Panic!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Solaris

Što je admini...ništa od UNIX podforuma?

Pa nećemo valjda otvarati Solaris teme pod Linux podforumom?

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.3.2008 20:55 (DRM).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Solaris
DRM kaže...

Što je admini...ništa od UNIX podforuma?

Pa nećemo valjda otvarati Solaris teme pod Linux podforumom?

 zasto nisam ni ocekivao da ce biti nesto od toga......
16 godina
neaktivan
offline
Solaris

Razočaran sam... :(

Bugovci  nemaju  milosti  za  UNIX  admine....zavedeni su Linux revolucijom.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Solaris

Nije ovo zaboravljen prijedlog, ali smo razočarani interesom za MacOS tematiku, pa još malo otežemo s otvaranjem novog podforuma za još jedan OS (ili možda nekog "ostali OS-ovi" u kojem bi onda bio i MacOS i Solaris i Unix itd.)

16 godina
neaktivan
offline
RE: Solaris
hehe bice buna unixasa ako spadnu pod ostalo sve dok linux ima svoj podforum:) mmislim da bi se trebal otvorit unoxoidi pod forum i u njema spucat linux, mac solaris...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Solaris
Miro kaže...

Nije ovo zaboravljen prijedlog, ali smo razočarani interesom za MacOS tematiku, pa još malo otežemo s otvaranjem novog podforuma za još jedan OS (ili možda nekog "ostali OS-ovi" u kojem bi onda bio i MacOS i Solaris i Unix itd.)

 

Može "Ostali OS-ovi"

There's no place like 127.0.0.1
16 godina
neaktivan
offline
RE: Solaris

Zahvalio bi na novo-otvorenom podforumu.


There's no place like 127.0.0.1
16 godina
neaktivan
offline
RE: Solaris

ma di je? Neodlučan

16 godina
neaktivan
offline
RE: Solaris
renchi kaže...

ma di je? Neodlučan


hehehe


-mi smo pod "ostali programi"

 

There's no place like 127.0.0.1
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.3.2008 1:53 (DRM).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Solaris
DRM kaže...

hehehe


-mi smo pod "ostali programi"

 

 ah.... samo puste tlapnje.....
16 godina
moderator
offline
RE: Solaris

Ukinuli smo podforum Mac OS (bio je premali interes) i pretvorili ga u mjesto za "sve ostale OS-ove"!

 

Ukoliko se pokaže da ima većeg interesa za neki posebni OS (recimo - Solaris), onda će on biti izdvojen u poseban podforum!

16 godina
neaktivan
offline
RE: Solaris
Miro kaže...

Ukinuli smo podforum Mac OS (bio je premali interes) i pretvorili ga u mjesto za "sve ostale OS-ove"!

 

Ukoliko se pokaže da ima većeg interesa za neki posebni OS (recimo - Solaris), onda će on biti izdvojen u poseban podforum!

 Zar nebi bilo "Unixoidi i ostali OSevi" prikladnije? Nekako mi se trenutno ime cini nategnuto.

Arch user, Don't Panic!!!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice